Jak vytvořit herní PC | Zásadní |, jak postavit herní počítač v roce 2023 | PCGamesn

Jak postavit herní počítač v roce 2023

Contents

Většina podvozku má v těchto dnech zátoka bez nástrojů, což znamená, že můžete nainstalovat 3.5palcový pevný disk během několika sekund bez šroubového ovladače. S 2.Je pravděpodobné, že 5palcová SSD je třeba dostat svůj šroubovák znovu a připevněte jej k caddymu na drivové zátoce. U obou těchto jednotek budete chtít zajistit, aby napájení a datové připojení čelily zadní části pouzdra.

Jak postavit herní počítač

Když váš počítač nemůže splnit požadavky vaší hry, možná je čas zkoumat a zjistit, jak si vytvořit vlastní herní PC. Pokud máte zájem přenést hru na zcela novou úroveň přizpůsobení, zde je průvodce, jak postavit herní počítač a vytvořit zabijáckou soupravu. Pokud opravdu nevíte, kde začít, naše nejlepší specifikace pro herní počítač by měly pomoci.

Výkon a náklady přímo souvisí

Nejdůležitějším hlediskem je úroveň výkonu, kterou očekáváte, že se dostanete z herního počítače, který se chystáte postavit. Budování herního počítače, který je stále výkonným strojem na těsném rozpočtu, je zcela praktické – nemusíte platit prémii, abyste získali pevný herní výkon. Pokud však chcete prosadit prahovou hodnotu herního výkonu s špičkovým hardwarem a příslušenstvím, bude to stát více. Bez ohledu na to, jakou trasu se vydáte, budete muset postavit herní počítač zevnitř ven.

Jak vytvořit herní počítač na rozpočet

Když stavíte herní počítač, abyste ušetřili peníze, ujistěte se, že alespoň odpovídáte minimálním systémovým požadavkům her, které chcete hrát. Ale pokud má váš rozpočet prostor, je moudré vysvětlit rostoucí systémové požadavky her, které budete chtít v budoucnu. Dokončení sestavení pouze do vyčerpání prostoru o několik měsíců později bude pravděpodobně frustrující, než aby byl znovu a znovu zabit ve vaší oblíbené hře First Person Shooter Game.

Herní díly PC

Co tedy potřebujete k vytvoření herního počítače? Hardware je motor vaší herní soupravy. Představuje téměř veškerý dostupný výkon – který zahrnuje rychlost, citlivost, reagování, frekvence a spuštění více aplikací najednou (například hraní her při nahrávání hry na videu) – jiné příslušenství a software mohou pomoci a jsou stále důležité. ale jsou doplňkové a jejich dopad je diktován schopnostmi hardwaru.

Doba montáže: Jak postavit herní počítač

Když dáte dohromady všechny části a nástroje, ujistěte se, že máte dostatek prostoru pro udržení organizované sestavy. Uvědomte si statickou elektřinu, jak stavíte – je to jeden z mála způsobů, jak může být hardware poškozen, ale je snadné se mu vyhnout. Často se umlčte dotykem nenatřeného kovového povrchu nebo noste elektrostatický výtok (ESD) zápěstí, abyste chránili komponenty vašeho systému před statickou elektřinou, která je přirozeně přítomna ve vašem těle. Je také užitečné udržovat plechovku stlačeného vzduchu, která odstraní jakýkoli prach nebo jemné zbytky z rozhraní při instalaci procesoru, paměti a SSD.

Pokyny k instalaci procesoru, napájecího zdroje a uvedení základní desky do případu najdete. Akt instalace nebo montáže není komplikovaný, ale existuje potenciál pro chyby. Proto je nejlepší postupovat podle podrobnějších postupů krok za krokem pro každou konkrétní část

Krok 1: základní deska

Položte základní desku na svou pracovní stanici.

Základní deska vysvětlila

Základní deska je základním hardwarem pro jakýkoli systém. Jako takový by měla být první položka ve vašem seznamu specifikace. Základní deska diktuje fyzické rozměry a velikost sestavení vašeho počítače a také určuje, jaké další kusy hardwaru může počítač použít – kritický bod, protože vaše základní deska musí podporovat množství výkonu, které byste chtěli dostat z soupravy. Dále naznačuje, jaký druh úložiště (jednotky) lze nainstalovat; obě velikosti jednotky (2.5 palců, msata nebo m.2) a typ rozhraní (SATA nebo PCLE).

Krok 2: Nainstalujte CPU

Vyjměte CPU z jeho obalu, nedotýkejte se zlatých kolíků na dně. Nainstalujte svůj procesor na základní desku pevně stisknutím a dodržováním doporučení výrobců. Při instalaci chladiče naneste velké množství tepelné pasty o velikosti hrachu. Zajistěte chladič přes CPU 4 šrouby.

CPU vysvětlil

Procesor může být jedinou nejdůležitější komponentou, kterou si vyberete pro svou sestavu. Paměť a skladování palivo procesor, který řídí každou datovou transakci v PC. Když určujete, který CPU nainstalovat, věnujte pozornost gigahertzu (GHz) – čím vyšší je GHz, tím rychlejší je procesor. To je důležité, pokud přetaktováte, protože množství GHz, které používáte. Přetaktování zrychluje hodinové cykly CPU pro zpracování více dat transakcí rychleji, než je certifikováno výrobcem. Rovněž klade větší důležitost pro nalezení správného chladiče pro procesor, takže vyšší teploty neovlivňují zdraví systému.

Krok 3: Nainstalujte RAM

RAM je nejjednodušší hardware k instalaci při vytváření PC. Vyhledejte paměťové sloty na základní desce. Držte paměťové moduly na boku, abyste se vyhnuli dotyku zlatých kolíků. Pokud vaše paměť nemá rozmetadlo tepla, také se vyhněte dotyku čipů na modulu. Zarovnejte zářezy na modulu s hřebenem ve slotu a poté pevně stiskněte modul, dokud klikne. Jak stisknete, všimněte si, že plně nainstalovat modul trvá asi 30 liber tlaku.

Vysvětlil Ram

Paměť nebo RAM, dává vašemu procesoru a grafické jednotce zdroje, které potřebují k provedení. Více gigabajtů paměti se rovná více aktiv, které se mohou proměnit v rychlejší rychlost systému, bezproblémovou citlivost a vyšší snímky. Přidání paměti je jedním z nejrychlejších, nejjednodušších a nejdostupnějších způsobů, jak zesílit výkon jakékoli herní soupravy. Bez ohledu na velikost vašeho rozpočtu, maximální část RAM je nezbytnou součástí budování herního počítače. Pokud již nemáte svou paměť, podívejte se, kolik RAM budete muset zasáhnout své cíle výkonu.

Jak postavit herní počítač v roce 2023

Učení se Jak postavit herní počítač Není to jen nesmírně uspokojivý zážitek, ale také to znamená, že můžete svůj systém přizpůsobit svým osobním potřebám. A je to také docela snadné. Už se nemusíte pohrávat s přepínači propojka, Northbridges a Hoding Timings – dokonce i SLI je věcí minulosti. V současné době potřebujete jen trochu pokynů, trochu trpělivosti a správné komponenty.

Můžete si ušetřit potíže a koupit nejlepší herní počítač přímo z police, ale podobně jako nejlepší herní notebook, obvykle to přichází s nějakou přidanou daní a jste uvízli s předem vytvořenými konfiguracemi v nabídce. Získání vlastních komponent je často levnější a méně komplikované, aby se spojily než některé sady LEGO.

Tím, že se naučíte, jak si vytvořit vlastní herní počítač, můžete zajistit, aby každá komponenta dokonale vyhovovala vašim požadavkům. Kromě vaší fantazie neexistují žádné limity. Bude také podporovat krásné malé pouto mezi vámi a novým herním počítačem, který jste pomohli přivést do světa.

Zde je návod, jak vytvořit herní počítač, krok za krokem:

Jak postavit herní počítač: Všechny komponenty leží před herní monitor pro testování

1. Zkontrolujte své komponenty

Předtím, než jsou všechny jednotlivé komponenty zastrčeny uvnitř vašeho počítače, se všemi jejich kabelovými vazbami je dobré nastavit dočasný testovací zařízení se všemi vašimi komponenty, aby se zajistilo, že nikdo není DOA, což vám ušetří potíže s roztržením kompletního počítače, když je váš kompletní počítač, když je váš kompletní počítač Zjistíte, že něco není v pořádku.

Pokud chcete správnou zkušební lavici, pak vás to bude stát stejně jako získat nový pouzdro na počítač, ale existuje snadný způsob, jak si vyrobit vlastní zkušební lavici, aniž byste utratili penny, pokud nestavíte PC příliš často. Jednoduše nastavte základní desku na antistatický list, do které se zabalil, a opřete ji s kartonovou krabicí. Poté připojte vaši RAM, CPU, chladič a grafickou kartu, zadejte PSU a připojte ji k nejlepšímu hernímu monitoru a nejlepší herní klávesnici – ukážeme vám, jak to udělat později v průvodci! Nepotřebujete zde úložiště, protože se jen ujišťujeme, že můžete zavést na bios.

Pokud se můžete bez problémů dostat k bios, pak by vaše díly měly správně fungovat a můžete do svého pouzdra začít vkládat komponenty. Nezapomeňte vypnout zkušební lavici, odpojte dráty a odložte GPU stranou, ale můžete nechat svůj CPU, chladič a RAM na základní desce, aby se instalace o něco rychleji později stala o něco rychleji. Mít problémy? Ujistěte se, že vaše základní deska nevyžaduje aktualizaci BIOS na podporu novějších procesorů.

Jak postavit herní počítač: Modulární jednotka napájení se nachází v případě, že ruční zástrčka v kabelech

2. Namontovat napájecí zdroj

Nyní je čas začít plnit pouzdro PC se všemi vašimi novými lesklými částmi. Začneme s zdrojem napájení, protože je to docela objemné. Myslíte si, že by to bylo tak jednoduché, jak se ujistit, že logo na boku je správné nahoru, ale zajištění toho, aby vaše napájení bylo co nejchladnější, vyžaduje trochu více přemýšlení. Pokud máte ventilu v prostoru, kde vaše napájení sedí, stejně jako většina případů PC dnes, je nejlepší čelit ventilátoru k němu, aby mohl přimět chladič. Pokud však nemáte větrací otvor, pak to směřuje k vnitřní straně pouzdra.

Pokud jste šli na jeden z nejlepších chladičů AIO, pak se budete chtít nyní hodit také svůj objemný chladič, než bude váš případ příliš přeplněný. Zkontrolujte radiátor, abyste se ujistili, že fanoušci tlačí vzduch správným způsobem – obvykle vám říkají šípy, ale jinak by vám příručka v krabici měla nasměrovat správným směrem.

Jak postavit herní počítač: Někdo vloží základní desku do pouzdra

3. Namontujte základní desku, CPU a RAM

To je místo, kde se váš stroj opravdu začíná formovat, s základní deskou, procesorem a pamětí na místě. Poté, co tyto bity testovali dříve, mohou být všichni ponecháni na desce – upuštění nejlepšího herního CPU a nejlepšího herního beranu před instalací může zachránit trochu hýčkání a ujistit se, že náhodou nezačnete potulný palec do delikátní zásuvky CPU Protože nemůžete úplně vidět, co děláte.

Nejprve se však ujistěte, že v montážním zásobníku jsou zavedeny stoupačky základní desky. To jsou malé stojany, do kterých se základní deska zašroubuje. Váš případ bude pravděpodobně mít již na místě pro design ATX, ale možná je budete muset znovu uspořádat, pokud instalujete menší základní desku. Pokud byste měli nainstalovat desku přímo do kovu pouzdra, pravděpodobně byste skončili smažením křemíku ze svých chudých malých PC bitů.

Rovněž stojí za to zkontrolovat, zda je za zásuvkou CPU výřez v montážní desce podvozku. Pokud ano, budete mít přístup k zadní části a upravit chladicí držák CPU. Pokud není, musíte se rozhodně ujistit.

Jak postavit herní počítač: Plachový kopce tepelné pasty je aplikován na povrch herního procesoru

4. Nainstalujte si chladič CPU

S montážní konzolou chladiče CPU nainstalovanou na základní desce budete muset na svém procesoru sedět skutečný chladič sám na svém procesoru. (Předpokládáme, že jste šli za nejlepší chladič CPU, správně?).

Pokud používáte chladič přímo z krabice, je pravděpodobné, že bude mít nějakou předem aplikovanou tepelnou pastu a nálepku s nápisem „Odstranit před instalací“. Nezapomeňte jeden odstranit a ne druhé. Pokud neexistuje žádná předem aplikovaná pasta, můžete si vyzvednout trubici tepelné pasty na Amazonu, která vám vydrží mnoho instalací chladiče CPU.

Je důležité si uvědomit, že pokud plánujete používat nejnovější procesory, možná budete muset použít modernizovanou soupravu s některými chladiči. Většina značek má tendenci se připravovat na nová vydání předem a oznámit kompatibilitu, ale pokud vlastníte starší verzi chladiče, budete se muset spojit se zákaznickou podporou a požádat o nový závorku.

Pokud se rozhodnete nainstalovat chladič vzduchu spíše než chladič tekutiny, který jsme použili, budete také muset přemýšlet o orientaci fanoušků zde. Chcete odvzdušnit horký vzduch mimo podvozek, takže budete muset zajistit, aby fanoušci foukali vzduch přes chladič a směrem k výfukovému ventilátoru pouzdra.

Jak postavit herní počítač: Ruční šrouby SATA SSD na držák

5. Nainstalujte svůj SSD nebo pevný disk

Instalujeme 2.5palcové SSD do našeho sestavení zde, ale pokud vytváříte skutečnou sestavení rozpočtu nebo upouštíte starý pevný disk z předchozího počítače pro nějaké ukládání dat, proces je do značné míry stejný.

Většina podvozku má v těchto dnech zátoka bez nástrojů, což znamená, že můžete nainstalovat 3.5palcový pevný disk během několika sekund bez šroubového ovladače. S 2.Je pravděpodobné, že 5palcová SSD je třeba dostat svůj šroubovák znovu a připevněte jej k caddymu na drivové zátoce. U obou těchto jednotek budete chtít zajistit, aby napájení a datové připojení čelily zadní části pouzdra.

Pokud máte ruce na nejlepší SSD pro hraní ve formě m.2 jednotku se však přímo připojíte k základní desce. Počítejte své šťastné hvězdy, pokud máte základní desku, která zde podporuje instalaci bez nástrojů, protože byste se jinak mohli muset potýkat s childly šrouby, které jsou menší než cokoli jiného ve vašem herním počítači-buďte opatrní, abyste je nenechali upustit.

Nainstalovat SATA nebo NVME M.2 SSD, vyjměte montážní šroub z m.2 slot na základní desce (který by mohl být připevněn k zahrnutému tepelnému štítu), zarovnejte otvory do dfrive, abyste vložili SSD a poté zabezpečili SSD zašroubováním montážního šroubu zpět dovnitř.

Pomocí m.2 sloty mohou někdy zabírat celý pruh energie, takže pokud vaše 2.5 a 3.5palcové úložiště přestane fungovat. Pokud se vám to stane, buď se obraťte na vaši příručku pro základní desku a zkontrolujte kompatibilitu nebo přesuňte kabel SATA do jiného slotu a zkuste to znovu. Pokud pro vás žádný z ostatních slotů nefunguje, mohl by to být případ výběru, který jednotku je pro vás důležitější.

Jak postavit herní počítač: Grafická karta sedí na stole, připravená k instalaci

6. Nainstalujte grafickou kartu

Nyní je čas na instalaci supermodelové komponenty vašeho herního počítače: GPU. Ať už máte ruce na nejlepší grafické kartě nebo máte model vstupní úrovně, je to část, která dělá hra skvěle a dodává pixely rychlostí, které programátoři včera sotva koncipovali.

Instalace nové grafické karty je opravdu snadná, ale opustili jsme ji až do konce, protože je opravdu trapné, pokud se nachází v základní desce.

Máme podrobnější průvodce o tom, jak nainstalovat grafickou kartu, pokud zde bojujete, ale často je tak jednoduché, jako je jeho štěrbina do nejbližšího zásuvky PCIE k CPU, a poté připojit kabel z vašeho napájecího zdroje.

Jak postavit herní počítač: Někdo spojuje kabely v zadní části herního počítače

7. Správa kabelů

Zjistit, jak správně spravovat kabely, je samo o sobě umělecký forma, protože to může změnit všechny rozdíly. Když vše zapojíte, mohlo by to vypadat jako špagetové monstrum, ale strávit s tím dost času a nakonec se to stane nedotčeným počítačem.

Pokud používáte modulární PSU, musíte do něj zapojit pouze všechny příslušné napájecí kabely, což je o něco méně únavné, než to může být. Takže pro nás je to hlavní základní deska, CPU, SATA, Molex a grafické kabely, které mohou být vše většinou skrytý před pohledem přes systémy směrování kabelu podvozku za základní deskou.

Nyní musíte vše zvednout z vašeho napájení do základní desky a úložných jednotek. Existuje však několik dalších kabelů, které je třeba ještě zapojit, takže tento kontrolní seznam by se měl hodit:

 • Síla základní desky
 • Power CPU
 • CPU chladicí síla
 • USB 3.0 pro přední panel
 • USB 2.0 pro přední panel
 • Zvuk pro přední panel
 • Napájení, resetovací spínač atd. pro přední panel
 • SATA síla a data

Nechoďte používat tyto kabelové vazby, dokud však váš počítač úspěšně neběží, protože by to mohlo ztěžovat opravu všech špatných herců, pokud by existovaly nějaké.

Jak postavit herní počítač: Dvě tyčinky RAM s červenými akcenty sedí v základní desce vedle chladiče CPU

8. Vyzkoušejte a odstraňujte herní herní počítač

Když v případě poprvé spustíte počítač, doporučujeme opustit boční panel. Chcete se ujistit, že se všichni fanoušci točí, a pokud se něco pokazí, budete mít okamžitý přístup k řešení problémů.

Pokud existují nějaké problémy, Ram je nejlepším místem pro začátek. Paměť může být temperamentní, takže vypnutí stroje a opětovné opětovné moduly může pomoci. Uvolnění chladicího šrouby CPU Touch může být také rychlou opravou, protože montážní držák může ohýbat základní desku, pokud je příliš utažen, což může ovlivnit jemná připojení na PCB.

Pokud tlačítko napájení vůbec nedělá nic, mohlo by to být jen to, že jste připojili napájecí kabel na předním panelu do nesprávné záhlaví. Nejlepší herní základní desky mají na základní desce zabudovány tlačítko napájení, což pomáhá řešit to.

Pokud se můžete dostat k BIOS, ale nemůžete se zdát, že se vám instaluje Windows, nebo jakýkoli jiný operační systém, který byste mohli v této věci upřednostňovat, pak stojí za to zkontrolovat bootovací priority nebo zadat nabídku spuštění a ručně vybrat jednotku, kterou váš Instalace OS je umístěna na.

Ale doufejme, že všechno bude v provozu bez závěsu a budete mít nastavení her PC, na které jste hrdí na zobrazení i na tom nejlepším herním stolu. Pokud by váš herní počítač běžel jako hodinky, dalším krokem je přijít na to, jak posílit FPS, abyste mohli z vašich komponent co nejlépe využít.

Damien Mason Damien’s je odborník na hardware PC Games a jeho pokrytí se zaměřuje na grafické karty a CPU od firem jako AMD, Intel a Nvidia. Kromě toho, že je obrovským fanouškem parní paluby, také kontroluje náhlavní soupravy, klávesnice, myši a další.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Jak postavit herní počítač v roce 2023

Jak postavit herní počítač v roce 2022

Dexerto

Hledáte postavení herního počítače v roce 2023? Pokud ano, přišli jste na správné místo. Tato příručka vás projde celým procesem, od výběru správných komponent po montáž vaší soupravy.

Budování mocného herního počítače je sen každého hráče. Všichni chceme herní soupravu, která dokáže efektivně provozovat nejvíce špičkové hry a umožnit vám hrát VR hry bez jakéhokoli stresu.

To znamená, že i když máte k dispozici různé předem vytvořené herní počítače, které si můžete koupit z police, přicházejí s robustní cenovkou a často je dělají mimo dosah nejvíce.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Pokud tedy máte dostatek trpělivosti na sestavení vlastního počítače, pak je vytvoření sama perfektním řešením. Přestože být upozorněn, budování herního počítače je víc než jen nákup a sestavení několika komponent. Musíte pečlivě naplánovat a zdroje nejnovější a největší procesory, SSD, RAM, GPU, klávesnice a další. Navíc musíte zajistit, aby byly vaše vybrané komponenty spolu kompatibilní.

Pokud jste obeznámeni s průmyslem čipové sady, je 2023 skvělý čas na převzetí této technické výzvy. S výkonným 13. genským procesorem společnosti Intel poskytující hvězdný výkon a ceny RAM, kteří zasáhnou minima všech dob, nemůžete se pokazit.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Než se potápíte, musíte pečlivě naplánovat svůj přístup. Jaký druh zvířete chcete stavět? Hledáte vyrovnávání výkonu s rozpočtem, nebo nekompromisní 4K hraje váš konečný cíl? V závislosti na tom, co chcete, možná budete muset podle toho upgradovat svůj chladič, GPU a další komponenty.

Jakmile vyřešíte svůj rozpočet a priority, můžete si sestavit svůj vysněný herní počítač.

Krok 1: Vyberte případ

PC pouzdro

Před výběrem všeho jiného vyberte případ pro váš systém. Tím se diktuje velikost počítače a určí velikost základní desky, kompatibilitu chladiče a proudění vzduchu ve vašem systému. Nejoblíbenějším tvarovým faktorem je případ střední věže, jako je síť Lian Li Lancool II. Některé případy mají prvotřídní funkce, které byste mohli chtít, například HAF MAF 700 Cooler Master, ale ty mohou stát bombu.

Článek pokračuje po reklamě

Příbuzný:

Top 10 nejdražších NFT, které kdy byly prodány

Článek pokračuje po reklamě

Pokud jste chtěli postavit kompaktní, malý herní počítač. Měli byste očekávat, že za základní desku zaplatíte o něco více, a možná budete muset být kreativní s výběrem komponenty. Výběr formového faktoru je nezbytným krokem, jak vytvořit herní počítač. Nezapomeňte tedy vybrat moudře.

Jakmile si vyberete svůj případ, můžete se přesunout na výběr komponent.

Krok 2: Vyberte si komponenty

Sběr komponent může být opravdu obtížné. Pokud si vybíráte procesor Intel nebo AMD, ujistěte se, že si vybíráte správnou základní desku, abyste ji šli vedle ní. Nezapomeňte, že výběr RTX 4090 pro váš počítač bude znamenat velmi málo, pokud váš procesor a napájecí zdroj nejsou na úkolu jeho spuštění.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Vytvořte kontrolní seznam následujících komponent:

Hlavními oblastmi, které určí výkon, budou váš CPU a GPU. Zatímco vaše základní deska sedí jako bitvá srdce, ujistěte se, že všechno funguje správně. Některé základní desky mohou nabídnout prvotřídní funkce, jako jsou více paměťových slotů nebo fantastických záhlaví USB-C, takže si vyberte moudře.

Měli byste se také podívat na vyzvednutí PSU (napájení), který je schopen spustit vše, co na to hodíte. Ujistěte se, že si vyzvednete renomovanou značku PSU, protože skimping Out on this Component vás může opravdu hodit pod autobus a způsobit selhání dalších částí, pokud to není na úkolu.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Navrhovaná sestavení: Hodnota 1 000 $ herní PC

Vybrali jsme si pár dílů sami, což by vám mělo pomoci vyrobit váš herní počítač za zhruba 1 000 $. Zahrnuje procesory 13. generace společnosti Intel a AMD RX 6700, což způsobí docela výkonný systém.

 • procesor: Intel Core i5-13600K
 • GPU: AMD Radeon RX 6700 XT
 • Základní deska: Gigabyte B660M DS3H*
 • RAM: Corsair LPX 16GB DDR4-3200
 • Úložný prostor: Sabrent Rocket 4.0 1TB NVME SSD
 • PSU: Thermaltake Toughpower GF1 650W Gold PSU
 • Chladič CPU: Deepcool AK400
 • Pouzdro:Corsair 4000d tok vzduchu

* Desky B660 mohou vyžadovat, abyste blikali BIOS, aby intel 13. gen cpus fungoval. Někteří maloobchodníci nabízejí tuto službu v okamžiku nákupu. S touto základní deskou si také můžete také vybrat menší pouzdro Microatx.

Článek pokračuje po reklamě

Krok 3: Připravte své sestavení

Díly PC

Pokud se chcete ujistit, že vaše sestava bude hladce, doporučujeme, abyste připravili malou oblast pro vaše díly a nástroje. Ujistěte se, že máte na ruku dobrý šroubovák, protože ho během procesu sestavení budete muset využít.

Článek pokračuje po reklamě

Budete také chtít vytvořit zaváděcí obrázek OS na USB Stick. Zde si můžete uchopit jeden pro Windows. Nezapomeňte vybrat instalační média Windows 11.

Článek pokračuje po reklamě

Poté se ujistěte, že všechny vaše části dorazí bezpečně. Jakmile to všechno dorazí a máte připravenou malou oblast sestavení, můžete začít s herním počítačem sestavení vážně.

Krok 4: Instalace CPU

Nejprve si vyjměte základní desku z její krabice a položte ji na statický list, který s ním přijde. Poté poploku a statickou tašku na horní část krabice. Nyní budeme chtít začít připravovat základní desku.

Článek pokračuje po reklamě

První věc, kterou budete chtít udělat, je umístit CPU do základní desky. Moderní základní desky používají systém LGA, což je malá páka, která uvolňuje západku, takže CPU lze zavést. Jemně ji odtáhněte od zásuvky, abyste ji uvolnili. Jakmile je to uvolněno, vyjměte CPU z krabice.

Článek pokračuje po reklamě

To, co zde hledáte, je malý čip se zlatými kontakty. Držte CPU za jeho okraje, aby nerušily zlaté kontakty. CPU jsou velmi křehké. Pak byste měli vidět na CPU šipku, vyrovnat ji zásuvkou na základní desce a jemně ji vložit do zásuvky.

Článek pokračuje po reklamě

Jakmile je v, můžete znovu snížit retenční vrstvu, může to vyžadovat určitou sílu, ale neděláte nic špatného, ​​pokud je to všechno správně seřazeno.

Článek pokračuje po reklamě

Krok 5: Instalace RAM

RAM

Chcete -li štěrbinovat ve vašem RAM, musíte nejprve identifikovat štěrbinu RAM na vaší základní desce, je to dlouhý pruh, s západky na obou koncích. Pomocí manuálu základní desky identifikujte primární sloty. Pokud instalujete více než jednu tyčinku RAM, ujistěte se, že si vyberete správné sloty, aby se spustila v mírně rychlejším režimu s duálním kanálem. To je obvykle odvozeno označením „A2 a B2“. Poté se ujistěte, že sloty jsou uvolněny.

Článek pokračuje po reklamě

Nyní rozbalte RAM a identifikujte, kde malý zářez leží na vaší paprskové tyčičce a základní desce. Pak je to stejně jednoduché jako vylepšení určitého tlaku, dokud neslyšíte malé kliknutí. To znamená, že je RAM umístěn správně. Nezapomeňte dvakrát zkontrolovat, že oba konce jsou správně usazeny na každé hůlce RAM, kterou instalujete. Jakmile jsou všichni zasunut, můžete se přesunout na další krok.

Článek pokračuje po reklamě

Krok 6: Instalace m.2 NVME SSD

Většina moderních systémů nyní používá m.2 NVME SSD Drive, která vypadá jako malá tyčinka. Na základní desce by měl být port na instalaci. Jakmile jej identifikujete, ujistěte se, že máte jeden z těch menších šroubů, které jste mohli zahrnout do krabice pro vaši základní desku. Pak slot m.2 nvme SSD do vašeho systému. Měl by se podstoupit pod úhlu, pokud se to udělá správně. Potom jemně zatlačte dolů, dokud se nesrovnává s dírou šroubu na základní desce a bezpečně ji zašroubujte na místo.

Zaregistrujte se do Dexerto zdarma a přijímejte
Méně reklam | Tmavý režim | Nabídky v hraní, televizi a filmech a technice
Článek pokračuje po reklamě

Krok 7: Nainstalujte chladič CPU (vzduch)

Chladič CPU

Nyní, pokud jste si vybrali vzduchový chladič pro svůj systém, je to nejlepší místo pro jeho instalaci. Pokud používáte chladič s náhradními díly. Ujistěte se, že postupujete podle poskytnutých pokynů pro instalaci do vašeho systému. Pokud používáte chladič vody AIO, měli byste počkat, až tento krok proveďte o něco později. Nezapomeňte na svou tepelnou pastu. Nezapomeňte také připojit své fanoušky, zatímco to děláte,.

Článek pokračuje po reklamě

Doporučujeme, abyste pro dobré pokrytí používali velikost blob na zrno rýže uprostřed CPU.

Krok 8: Vložte základní desku do pouzdra

Nyní, když je vaše základní deska připravena, chcete svůj případ rozbalit a položit jej. Pokud má vaše základní deska oddělený štít IO, budete to chtít umístit hned. Pokud ne, můžete to prozatím bezpečně ignorovat.

Článek pokračuje po reklamě

Mnoho případů přichází s předinstalovanými odstoupeními. Pokud je však váš zvolený případ nemá, umístěte je s otvory. Poté zarovnejte odstoupení s vaší základní deskou. Jakmile je plně vyrovnán, začněte zašroubovat základní desku do standoffů. To by se mělo také vyrovnat s otvory na vaší základní desce. Nejprve se ujistěte, že nejprve zašroubujte na opačných koncích, a bezpečně zarovnejte základní desku na místě. Pokračujte v tom, dokud nebudete bezpečně připevnit základní desku do svého pouzdra.

Článek pokračuje po reklamě

Poté budete chtít připojit přední kabely IO, může to vyžadovat záhlaví USB nebo dva, kromě malých kolíků předního panelu. Poraďte se s příručkou vaší základní desky, abyste pochopili, kde to je a jaké kolíky musí být kde.

Článek pokračuje po reklamě

Krok 9: Připravte si napájení

PSU

Dále byste měli rozbalit napájení. Pokud máte modulární napájecí zdroj, chcete zajistit, abyste měli připojenou kabely základní desky, CPU a GPU. Poté vložte zdroj napájení do vašeho systému. Nyní opatrně nasměrujte kabely do zamýšlených pozic. Váš 24pinový kabel na základní desce by měl být umístěn kolem vpravo od základní desky, konektory CPU vlevo nahoře a kabel GPU směrován na spodní stranu.

Článek pokračuje po reklamě

Poté připojte kabely PSU pro základní desku a CPU k vašemu systému.

Krok 10: Nainstalujte chladič CPU (AIO)

Pokud máte pro CPU chladič vody All-in-One, je to čas nainstalovat. Nejprve bychom doporučili nainstalovat ventilátory a chladič do vašeho pouzdra. To může být na několika pozicích. Poté opatrně sledujte manuál AIO, abyste pochopili, jak se fanoušci ve vašem případě vyrovnávají s AIO.

Článek pokračuje po reklamě

Pak budete chtít umístit jakékoli závorky na základní desku. Poté použijte nějakou tepelnou pastu na vrcholu CPU. Doporučujeme blob velikost zrnu rýže. Poté nasaďte AIO na váš procesor a bezpečně jej připevněte.

Článek pokračuje po reklamě

Budete chtít trvat nějakou dobu, abyste se ujistili, že všechny požadované kabely budou zapojeny do vaší základní desky, může to zahrnovat záhlaví ventilátoru, záhlaví USB nebo SATA Power. Pokud požadujete napájení SATA, stačí připojit kabel SATA k PSU a napojte jej. Pokud si nejste jisti, kam umístit nebo identifikovat jakékoli záhlaví základní desky, poraďte se s příručkou.

Článek pokračuje po reklamě

Krok 11: Nainstalujte GPU

GPU

Chcete -li nainstalovat GPU, ujistěte se, že ve vašem pouzdru nejsou žádné překážky. To by mohlo zahrnovat některé závorky na zádech, které je třeba odstranit. V závislosti na velikosti grafické karty to může být kdekoli mezi dvěma až čtyřmi sloty.

Článek pokračuje po reklamě

Poté zarovnejte konektor PCIe na vašem GPU s zářezy na základní desce. Zatlačte to, dokud neslyšíte uspokojivé kliknutí. Pokud to nefunguje, ujistěte se, že jste na úrovni zásuvky.

Jakmile GPU klikne na místo, chcete zašroubovat držák pro sloty. Stojí za to, aby váš GPU mírně tlačil při upevňování, protože za to můžete dosáhnout minimálního GPU klesnutí.

Článek pokračuje po reklamě

Jakmile je to všechno zašroubováno na místo, připojte kabely PSU, které jsme nasměrovali dříve, a zapojte je do vašeho GPU. Pokud máte GPU, který používá nový konektor 12VHPWR NVIDIA, ujistěte se, že opustíte kolem 3.5 mm prostoru před jeho ohýbáním.

Článek pokračuje po reklamě

Krok 12: Nainstalujte jakékoli další ventilátory nebo příslušenství

Pokud chcete nainstalovat další fanoušky, je to vaše šance, podívejte se na záhlaví na vašem PC, abyste je všechny připojili. Pokud máte záhlaví Argb, ujistěte se, že používáte správnou záhlaví, protože jej připojujete k špatnému člověku.

Krok 13: Test Boot

Pouzdro na základní desku

Zapojte napájecí kabel a zapněte svůj PSU na zapnutí, připojte si zobrazovací porty GPU až k monitoru. Poté stiskněte tlačítko napájení. Pokud jste to udělali správně, pak by se váš počítač měl vymezit k životu a budete uvítáni obrazovkou BIOS. Pokud jste dosáhli tohoto bodu, nyní můžete nainstalovat operační systém, jako je Windows, pokud připojíte klávesnici.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Pokud není zapnutý, přepněte své kroky k tlačítku napájení základní desky na základní desce. Pokud to běží, ale nezveřejňujete se, možná budete muset podívat na problém s hardwarem. Některé základní desky mají blikající LED nebo kódy, které naznačují, co se děje. Selhání. Restalujte a opakujte všechny vaše kroky. Pokud to stále nefunguje, možná budete čelit problému s mocí.

Krok 14: Nainstalujte Windows & Drivers

Poté pomocí vašeho bootovatelného systému Windows nainstalujte OS. Je to docela samovysvětlující. Poté, co jste v systému Windows, ujistěte se, že nainstalujete jakýkoli software související s ovladačem GPU. Poté se hodí jakýkoli ovládání ventilátoru nebo software RGB, v závislosti na tom, co jste zakoupili.

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Krok 15: Užijte si

Dobře, právě jste vytvořili herní počítač. Nyní můžete načíst počítač se všemi herními dobrotami, které chcete. Herní počítač je upgradovatelný, takže pokud někdy potřebujete více úložiště, měli byste být schopni přidat více. To platí také pro instalaci nových grafických karet nebo jakéhokoli jiného prvku systému. Od té doby, co jste to udělali sami, máte další výhodu, že jste schopni porozumět tomu, co způsobuje, že váš počítač také zaškrtne.

Doufejme, že pomocí této příručky jste se naučili, jak postavit herní počítač.

Článek pokračuje po reklamě

Kolik stojí herní počítač?

Herní počítač můžete postavit odkudkoli z přibližně 600 $. Nedoporučovali bychom stavět jeden v tomto bodě. Pokud jste připoutaní k hotovosti, může být vaše nejlepší alternativa parního balíčku.

Článek pokračuje po reklamě

Jakmile se rozhodnete, pro co budete používat počítač, můžete začít naplánovat hrubý rozpočet. Podle našich odhadů bude vybudování schopného herního počítače, který může tlačit 1440p Framerate, stát kolem 1 000 $.

Nezapomeňte také zkontrolovat naše další průvodce:

Článek pokračuje po reklamě
Článek pokračuje po reklamě

Pokud kliknete na odkaz na produkt na této stránce.