Konečný průvodce správou kabelů PC | PCWORLD, Jak spravovat kabely: Šest způsobů, jak udržet váš herní počítač čistý a uklizený | PCGamesn

Jak spravovat kabely: Šest způsobů, jak udržet váš herní počítač čistý a uklizený

Pokud se chcete také uklidit kabely na vnější straně počítače, platí všechny stejné návrhy. . . Úhledně nasměrujte každý kabel a ujistěte se, že se po cestě nevytváří žádné spleti, a poté použijte proužky na suchý zip k vytvoření těsných svazků. Spirálové dráty mohou být také skvělé pro uklizení kabelů mimo váš počítač.

Konečný průvodce správnou správou kabelů PC

O tom není pochyb: udělení času na uklizení kabelů je něco, co by měl každý stavitel systému a upgrades.

. .

Zde je návod, jak transformovat toto děsivé spleť kabelů na Prim, leštěné PC.

Komponenty záleží

Neexistuje žádné tajemství správného správy kabelů PC. Existuje však řada strategií k zajištění dobrého výsledku. Začíná to drátěnými vazbami, horlivým okem a trochu trpělivosti, ale na správných komponentách a umístění komponent také velmi záleží.

.

pouzdro

Mnoho dnešních výrobců případů bere správu kabelů velmi vážně a navrhlo své výrobky, aby zkrotily spleti. Rozptylují strategicky umístěné díry kolem zásobníku základní desky, nechávají za základní deskou dostatečný prostor, aby se schovávali a zastrčili kabely, a pouzdro odhodí spoty.

Při vytváření nového systému bychom vřele doporučili koupit takový případ. Mohlo by to stát trochu víc než obecný podvozek, ale stojí za to investice a může vydržet i když několik cyklů upgradu.

Dobrý je také modulární napájecí jednotka (PSU). Sportovní odnímatelné kabely, takže máte pouze kabely, které aktivně používáte, zabíráte místnost uvnitř svého pouzdra.

Modulární PSU mají své kritiky, protože technicky řečeno každé spojení nebo zlomení drátu zvyšuje jeho odpor. Za mnoho let jsem však stavěl systémy, nikdy jsem neměl problém. Schopnost používat pouze potřebné kabely je skvělé a eliminuje potřebu uložit velké, nevyužité svazky kabelu uvnitř vašeho pouzdra. .

Messy20Pile 5246771

Důležité je také umístění součásti v systému. Vaše základní deska a napájení se samozřejmě vejdou pouze na jedno místo, ale jednotky, grafické karty a další rozšiřující karty by měly být umístěny tak, aby jejich kabely – nebo samotné komponenty – to nebylo – ne zasahovat do sebe. Měli byste se také pokusit umístit je tak, aby kabely komponent začaly poblíž jednoho z těchto otvorů v zásobníku základní desky, pokud je to možné.

Při sestavování systému zjistíte, že je nejlepší zachránit jednotky a napájení na poslední. .

Dotknout se všeho

Proces skutečného čištění kabelů v systému se bude lišit od sestavení k sestavení, samozřejmě. Nejlepší rady, kterou můžeme poskytnout, je věnovat každému kabelu určitou pozornost a nasměrovat každou z nich co nejjemněji.

Kabel za Mobo

Nejlepší je had kabely za zásobníkem základní desky a nic nevázat, dokud nebude každý kabel připojen a je zhruba v ideální poloze. Nejprve ráda směruji a připojím všechny kabely související s předním panelem nebo případem. Poté nainstaluji jakékoli datové kabely pro různé jednotky a nakonec umístím do napájení. Pokud vrhnete vše do systému, nechtěně a vše to vše spojíte, často se ocitnete v odpojení nebo pohybujícím se věci, abyste dostali kabeláž správně.

Mějte na paměti proudění vzduchu; Pokud je to možné, nepokryjte žádné případy nebo chladiče kabelem.

. Pokud váš pouzdro nemá výřezy v zásobníku základní desky, zkuste spustit všechny své kabely podél bočního okraje zásobníku, abyste dosáhli čistého vzhledu.

. . .

Spuštění suchých zip a twistů jsou ideálně vhodné pro správu kabelů PC a adhezivní vazby se mohou také hodit, pokud váš případ již nemá vestavěné umístění. Heck, můžete dokonce použít gumové pásy! . Držte se znovu použitelných, odnímatelných vazeb, pokud je to možné.

Přední část hotovo

. Podívejte se na průvodce PCWorld k organizaci kabelů PC pro kompletní sestavení systému, která diskutuje o správné správě kabelů každý krok na cestě.

?

Pokud se chcete také uklidit kabely na vnější straně počítače, platí všechny stejné návrhy. . . . Spirálové dráty mohou být také skvělé pro uklizení kabelů mimo váš počítač.

. Udělejte to – zejména pokud máte systém s oknem bočního panelu a chcete předvést obě komponenty vašeho počítače a Vaše svěží a čisté dovednosti kabeláže.

Jak spravovat kabely: Šest způsobů, jak udržet váš herní počítač čistý a uklizený

Základní správa kabelů není příliš obtížné, ale můžeme vás naučit, jak uspořádat dráty jako prof.

Publikováno: 20. března 2023

Udělejte si čas na Nastavení herního počítače je ve vašem herním počítači důležitější, než byste si mysleli. .

Správa kabelů uvnitř vaší soupravy se může cítit jako fuška, ale může to pomoci, aby to vypadalo jako nejlepší herní počítač. Pro začátek může čištění drátů zabránit úkolům, jako je upgrade na nejlepší herní procesor z pocitu jako scéna likvidace akční filmu. Ještě lepší je, že pokud chcete posílit FPS ve svých oblíbených hrách, uvolnění místa může pomoci udržet věci v chladu při přetaktování vašeho procesoru a GPU.

. Postupujte podle těchto šesti kroků a vaše herní nastavení by mohlo vypadat, jako by to udělal profesionál v žádném okamžiku.

Pokud se právě vyrovnáváte s tím, jak postavit herní počítač, jste v ideální pozici, abyste přemýšleli o správě kabelů. Koneckonců je vždy snazší začít od nuly, než je provádět delikátní operace rozmotání ptačího hnízda drátů, které již ve vašem systému sedí. To neznamená, že předem vytvořené systémy jsou mimo úsporu, ale jsou to trochu více práce, protože bychom to vždy doporučili nejprve svléknout.

. Modulární a polomodulární napájecí zdroje

S trochou loketního tuku se téměř každý počítač může vyčistit, aby vypadal dobře, ale pokud chcete něco, co vám pomůže spravovat kabely, pak modulární napájecí zdroj přichází poněkud užitečný. Místo toho, abyste nechali kabely, které nikdy nebudete používat chrlí po celém vašem pouzdře nebo se vrhněte za základní deskou, modulární napájení s těmito nežádoucími dráty odvíjí tím, že je odnímají.

Výběr toho, co můžete zapojit do zefektivnění procesu budování PC, nejen tím, že věci výrazně uklidňují, ale zbavují se bolesti hlavy, která je dodávána s hromadou kabelů, jak vám dohromady, když se dohromady věnujete dohromady. Zde je několik plně modulárních návrhů napájení, abyste mohli začít:

. . Pokud se chystáte maximalizovat prostor v případě mini-ITX, budete také chtít zvážit, že se rozhodnete pro PSU SFX (malý formy), takže máte dostatek prostoru pro práci.

Pokud jste uvízli s nemodulárním napájecím zdrojem, stále můžete získat docela slušné držení správy kabelů-bude to vyžadovat trochu více úsilí. Nebojte se, pokud to všechno zní skličující, můžeme vás také projít, jak nainstalovat napájecí zdroj.

. Vyberte správný případ

. Pokud jste na trhu s novým případem, ať už jde o upgrade nebo čerstvá sestavení, měli byste vždy dávat pozor na:

  • Velikost, protože menší případy bývají více chmurnější
  • Mezery pro krmení kabelů přes zadní desku
  • Plášť pro vaše napájení

. .

To neznamená, že podobné funkce nemůžete najít v menším podvozku, ale pokud do vašeho pokoje nemůžete vejít plnou věž nebo dokonce nastavení střední věže, pak mini-ITX modely umět Buďte trochu složitější a budete chtít použít všechny dostupné výřezy a gumové průchodky podle svých nejlepších schopností. Zde jsou některé z nejlepších případů PC pro správu kabelů:

Případy s dobrým směrováním kabelů již nestojí jmění, takže už opravdu neexistuje žádná omluva pro špatné správu kabelů.

3. Vyzbrojte se kabelovými vazbami – nejlépe suchým zipem

. Místo toho, abyste odřízli dráty, které nepotřebujete – což absolutně děláme ne .

. .

Otočení ventilátoru pouzdra

4.

Pokud váš herní počítač již byl postaven, vaše práce bude mnohem snazší, pokud odpojíte vše pro začátek čerstvého. Jakmile máte prázdné plátno, vy mohl Stačí si uchopit všechny své komponenty a křídlo je, ale pokud se nejedete s plánem, jak chcete směrovat své kabely.

Jako uživatel modulárního napájení můžete začít připojením kabelů, které vaše systém potřebuje a zbytek ponecháte v jeho obalu. Neztrácejte je, protože je možná budete potřebovat pro budoucí upgrade. Pokud však provozujete nemodulární napájecí zdroj, nejlépe izorujete zbytečné kabely svými kabelovými vazbami na suchý zip a udržujte je mimo cestu.

Dráty fanoušků jsou často poměrně krátké, takže by se mohlo zdát, že má smysl je nasměrovat přímo směrem k základní desce, ale to někdy může představit další prověšení, které prostě nevypadá tak přitažlivé. Naopak, umístění příliš daleko může znamenat, že se nedosáhne. Vaše nejlepší sázka je otáčet každým ventilátorem, dokud kabel úhledně sedí kolem rámu s dostatečným množstvím prostoru, aby se stále zapojil do záhlaví ventilátoru.

Nezapomeňte, že rotace je v pořádku, ale převrácení by mohlo změnit ventilátor sání na výfukový ventilátor a naopak, což ovlivní vaše teploty. . Můžete říct, kterým způsobem je ventilátor, protože vzduch nejprve zasáhne zakřivenou část čepelí.

Správa uklizených kabelů

5. Najměte své kabely v pořádku

Vzhledem k tomu, že kabely na nejlepším chladiči CPU jsou vaši fanoušci a přední panel případu ve srovnání s vašimi spletenými napájecími kabely a nepřesahují se zvlášť daleko, měli byste je před zahájením většího projektu připojit k základní desce. Není nic horšího než směrování všech vašich kabelů, abyste zjistili, že jeden nedosáhne, protože jiný je v cestě.

Jakmile připojíte jakékoli kabely SATA, které potřebujete, a přikrčte je do zadní části klece na pevný disk, můžete pak svou pozornost obrátit na velkou krabici dole. Doporučujeme nejprve řešit největší kabely, jako je například konektor napájení základní desky, protože je obtížné kroutit, když jsou na místě ostatní kabely.

Všechny napájecí kabely by měly být směrovány pomocí obrysů podél stran pouzdra nebo, nejlépe, přes záda pomocí výřezů. .

Jakmile jsou všechny kabely připojeny, proveďte poslední kontrolu, abyste se ujistili, že je vše v pořádku, abyste se vyhnuli panice stisknutí na tlačítko bez odpovědi. Ujistěte se, že jste rozhodně zapnul napájecí zdroj vzadu. Neměli byste být schopni vidět hodně kabelů zepředu, s potřebnými zmizejícími za nejbližší výřez. .

Jakmile váš počítač úspěšně boty a všechno funguje, a nemáte pocit, že by se konkrétní kabel lépe krmil jiným slotem, můžete svázat své kabely, pop boční panely zpět a divit se za svou tvrdou práci.

. Mimo počítač

Mít uklizený PC je dobré, ale zadní část nejlepšího herního stolu by měla být stejně elegantní. Koneckonců říkají „uklizený stůl je uklizená mysl“. Existuje několik docela základních způsobů, jak skrýt kabely, jako je směrování napájecího kabelu a zobrazení vodičů za stánkem nejlepšího herního monitoru nebo investování do systému směrování kabelů pod stolem, aby se kabely zabránily podlaze.

. Ti z vás, kteří uvízli s dráty, by však mohli chtít zvážit spárování nejlepší herní myš s bungee, aby se vyhnuli tažení kabelu a úhledně je nasměrovali tam, kam chcete, aby šli.

Ti z vás s rušnějším nastavením, které zahrnuje nejlepší herní mikrofon, nemají luxus jít bezdrátový – pokud se rozhodnete pro bezdrátovou modulku Antlionu, samozřejmě. V tomto případě možná budete chtít zvážit vrtné otvory ve svém stole, aby vaše dráty zmizely pod stolním stolním stolem, ale budete se chtít ujistit rozhodně před tím, než to uděláte, ve své správné poloze.

.

Jaký je nejlepší případ PC pro správu kabelů?

. V závislosti na vašem výběru PSU budete muset pečlivě posoudit, kde se směrovat připojení a dráty, a pokud používáte nemodulární napájecí zdroj, budete muset zastrčit jakékoli nadbytečné připojení v štěrbinách.

Grafické karty potřebují napájecí kabely?

. Stále však existují možnosti pro hráče s nízkými specifikacemi a nadšenci mini sestavení, protože jako GTX 1050 Ti a AMD Radeon RX 460 mohou použít PCI vaší základní desky pro výkon a stále sbalí skromný úder.

Damien Mason Damien’s je odborník na hardware PC Games a jeho pokrytí se zaměřuje na grafické karty a CPU od firem jako AMD, Intel a Nvidia. Kromě toho, že je obrovským fanouškem parní paluby, také kontroluje náhlavní soupravy, klávesnice, myši a další.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. . Ceny správné v době zveřejnění.

Jednoduchý čtyřstupňový průvodce správou kabelů PC

Klíčové jsou kabely PSU na vlastní rukáži

K dispozici je více herního počítače, než získat dostupné nejzajímavější nové komponenty a náhodně je napíchnout do pouzdra. Správa kabelů PC je také nezbytná. .

Vnitřní komponenty, jako jsou ventilátory, RGB světla, potrubí pro chlazení vody a Ram, budou vypadat lépe, jakmile skryjete ty otravné dráty a kabely před dohledem. Udržování drátů od vašich ventilátorů také zvýší proudění vzduchu a udržuje teploty pod kontrolou. Je to oboustranně výhodná situace. Začněme tedy.

Získání správného hardwaru

Správa kabelů je zcela možná bez výměny jakýchkoli hlavních komponent. .

Modulární napájecí zdroje

Dobrá správa kabelů začíná vaším napájecím zdrojem. Existuje konkrétní funkce PSU, na kterou byste měli dávat pozor, pokud jste na trhu s novým napájecím zdrojem (nebo jste ochotni upgradovat): Modularita.

Modulární napájecí zdroj

Modulární napájecí zdroj vám umožní připojit a odpojit kabely, jak je potřebujete. Například, pokud máte pouze m.2 jednotky ve vaší soupravě, můžete nechat napájecí kabely SATA v krabici a nakrájet na nepořádek kabelu.

Případy přátelské k směrování

. Jsou to užitečné a pomůže vám spustit vaše kabely čistěji. Budete také chtít pouzdro s slušnou místnost za zásobníkem základní desky, protože je to nejlepší místo pro skrytí jakéhokoli kabelu.

Některé případy také přicházejí s napájecím zdrojem. Tyto pláště mohou pomoci skrýt přebytečný kabel spojený poblíž vašeho PSU. Jsou to zvláště užitečné, pokud nemáte modulární PSU. Bohužel není mnoho možností náhradních dílů, pokud chcete přidat plášť k případu, který žádný nemá. Ale to není nic, co by trochu kutilství nemohlo opravit.

PSU plášť a směrovací průchodky v pouzdře PC

PSU Shroud a kabelové průchodky v Corsair 460x.

Hlavní funkce správy kabelů jsou také praktickým funkcí správy kabelů. Nejsou tak běžné jako PSU Shrouds, ale můžete je spatřit v případech, jako je dynamika Lian Li O11. Tento pruh se může hodit při směrování kabelů a ukládání kabelů, což dává čistší vzhled a zastavení a kabelová boule v ohýbání bočního panelu.

Tato příručka může stále pomoci, i když v současné době nevlastníte modulární PSU nebo podvozek s funkcemi směrování kabelů. Oba jsou ideální, ale v žádném případě nezbytné. Níže je uveden seznam tipů pro správu kabelů, které mohou pomoci zkrotit tento nepořádek kabelů do něčeho, na co můžete být hrdí na zobrazení svých nadšenců.

Správná správa kabelů: Průvodce krok za krokem

Nyní je čas projít všemi kritickými technikami, aby se z toho hnízda kabelů potkana přeměnilo na čistě vyhlížející sestavu. Existují některé položky, které si můžete koupit, abyste si mohli dát výhodu, ale neměli byste potřebovat mnohem víc než pytel kabelových vazeb nebo proužků na suchý zip, pokud se držíte nákladů.

. Než tedy začnete, prohlédněte si průvodce nejprve a rozhodněte se, jak daleko chcete jít dolů z králíka správy kabelů. Nic zde není v kameni, takže si můžete vždy vyzvednout, kde jste v budoucnu skončili.

Krok 1: Plánovací fáze

Prvním krokem je podívat se na všechny vaše komponenty a zjistit, které kabely potřebujete a které z nich nemáte. .

Pokud je již postavena, dvojitá kontrola a zajistěte, abyste se (nebo stavitel) nezapojili žádné nepotřebné kabely. Už jsme viděli nevyužité kabely SATA připojené k modulárním napájecím zdrojům, takže stojí za to zkontrolovat. Pokud spatříte nějaké, neváhejte je odpojte od samotného PSU.

. Ty mohou být ve vašem případě úhledně sdruženy a úhledně.

Nyní je skvělý čas zvážit rozdělení kabelů nebo fanouškovské rozbočovače. Ty mohou omezit nepořádek napájením více komponent jediným napájecím kabelem z vašeho PSU. Například kabel SATA Power Splitter je levný způsob, jak napájet více jednotek s jediným kabelem PSU.

Podobně může ovladač ventilátoru, jako je rozbočovač ventilátoru Arctic Case, rozdělit jeden kabel mezi několik ventilátorů případů. Některé případy mají předinstalované rozbočovače, ale lze je také snadno koupit a nainstalovat, pokud váš případ nemá z továrny.