List Hukovní kultury úrovně – nejlepší kultury v lidstvu | PCGamesn, lidský seznam – Definitivní seznam úrovní kultury

Lidstvo – Definitivní seznam úrovní kultury

Přidejte k tomu masivní ploché rány do průmyslu, který můžete získat z jejich symbolické čtvrti – Jama Masjid – zvláště pokud to spamujete a postavili jste spoustu ubimenů tvůrců “s ohledem na jejich příchod a Mughals jsou pravděpodobně nejmocnější stavitelem kultura ve hře pro éru. Kromě toho je Gajnal také jednou z nejsilnějších jednotek své éry, protože může zaútočit na dosah, ale také vlastní v boji z těsného čtvrtletí díky vlastnosti „Gunner“.

Seznam úrovní kultury lidstva – nejlepší kultury v lidstvu

Pohled na egyptskou kulturu, jednu z nejlepších kultur ve 4x hry lidstva

Jaká je nejlepší kultura v lidstvu? Je to složitá odpověď: Na rozdíl od civilizace 4x hry – kde si vyberete jednu civnu a pak jste hotovi po zbytek hry – lidstvo vám nabízí šanci vybrat jinou kulturu pokaždé, když postupujete do nové éry.

Všechny kultury v lidstvu jsou zaměřeny na jednu ze sedmi afinit ve hře – specializované herní pilíře – a každá éra nabízí deset možností kultury, takže často existuje více než jeden výběr pro konkrétní afinitu. To je Je však možné objektivně identifikovat „dobré“ kultury v rámci konkrétních éry a v současné době se v současné době zkrývají na konkrétní věci, jako je jídlo nebo průmysl. Když začnete překročit určitý bod, stane se to těžší návrh, protože to opravdu záleží na tom, jak vaše hra prošla a jaké jsou vaše okamžité potřeby.

Jako příklad, většina současných kultur je velmi silná v tom, co dělají, aby umožnily houpačky měnící hru v rovnováze moci. Rozhodování o tom, který z nich je „nejlepší“, se téměř úplně scvrkává na okolnost: kde jste, a co musíte zlepšit, abyste mohli přivést domů vítězství? To znamená, že máme jednu nebo dvě myšlenky na sdílení našeho přehledu o nejlepších kulturách v lidském.

Nejlepší kultury lidstva

Zde je náš seznam kultur lidstva nejvyšší úrovně:

 • Harrapans
 • Egypťané
 • Kelti
 • Řekové
 • Franks
 • Ghanaans
 • holandský
 • Mughals
 • francouzština
 • Sověti

Více informací o kulturách lidstva, symbolických jednotkách, čtvrtích a dědických vlastnostech naleznete na oficiální encyklopedii lidstva.

Kultury lidstva – starověká éra

Dvě kultury vynikají ve starověké éře a obě se zaměřují na dva nejdůležitější zdroje ve hře v současné době – ​​jídlo a průmysl.

Který z nich si vyberete, bude do značné míry záviset na vašem prostředí – pokud není mnoho dobrých potravinových dlaždic, může to být nejlepší upřednostňovat včasné vítězství v průmyslu a zvýšit růst populace v pozdějších dobách.

Harrappans (agrární)

Harappané získají další farmářský slot z jejich symbolické čtvrti. Velký problém ve starověké kultuře. Přesto však také okamžitě zvýšíte růst z vlastnosti, což je velký problém tento brzy, když jsou výnosy tak nízké, a další nárazové nárazy sítě kanálu mohou být spárovány s čtvrtími zemědělců pro další zvýšení včasného růstu, který se může stát. velmi silný.

Role jídla v lidstvo nelze podceňovat, protože více potravin se rovná více populace a populace je v tuto chvíli ústřední. Populace je potřeba k trénování vojáků a zjevně čím více má ve městě, tím více produkce vygenerujete.

Příbuzný: Sláva lidstva a jak vyhrát

V poněkud strašidelném zvratu, se správnou technologií, kterou můžete „utratit“ populaci, abyste rychle dokončili projekty, podobně jako s penězi. Civ s vysokým růstem by byl schopen rychle postavit velké armády a pracovat prostřednictvím důležitých projektů, aniž by ohrozil celkový výkon jejich národa. Jediným slabým bodem pro Harrapans je jejich symbolická jednotka, která je slabší než ostatní v éře, ale je levné, veselé a zaostalé za Tech.

Egypťané (stavitel)

Pokud přijmeme, že jídlo je právě teď nejdůležitějším zdrojem ve hře, průmysl je druhý nejdůležitější a Egypťané jsou pro to nejlepším výběrem ve starověké éře. Jejich symbolická čtvrť je stejně silná jako Harrapans, kromě toho, že posilujete produkci nad jídlem. Jejich dědictví vám nabízí plochý bonus +1 pro produkční dlaždice a také trvalé snižování průmyslových nákladů -10%, což je něco, co zůstane relevantní během hry.

Markabata je solidní jednotka pro tuto éru, která nepotřebuje koně, a může se pohybovat a střílet ve stejném tahu. Musíte se ujistit, že jsou chráněni před agresivními útoky na melee a budete také potřebovat spoustu otevřené půdy.

Speciální výkřik také jde do Zhou. Jsou to neuvěřitelně výklenkový výběr, ale pokud se ocitnete bez bezprostředních sousedů, jejich schopnost generovat vliv může být vhodná a jejich dědictví poskytuje trvalé snížení trestů stability z nových okresů, což bude užitečné pro celek hra.

Kultury lidstva – klasická éra

Kelts (agrární)

Kelti jsou pravděpodobně nejsilnějším výběrem pro klasickou éru: buď se budete zdvojnásobit bonusy pro výrobu potravin, které běžíte s Harrrappany, nebo jste šli s Egypťany a nyní chcete vyvolat svůj výstup jídla na Splňte své průmyslové schopnosti.

Jejich jedinečná čtvrť – Nemeton – poskytuje obrovskou podporu jídlu pro tuto fázi hry (+3 na zemědělce, +3 za počet připojených území) a příjemnou podporu víře, aby pomohl vašemu náboženství vzlétnout, pokud nemá ‘T už. Dalším +2 jídlo na zemědělce z vlastnosti je další masivní bonus, což z něj činí obzvláště silný výběr, pokud jste byli Harrappany v předchozí éře.

I bez toho však schopnost Celt k populaci sněhové koule jim umožní využít to mnoha různými způsoby. Jejich speciální jednotka – Gaesati – je slabší než ostatní ze stejné éry, ale je rychlejší a neztrácí sílu při poškození. Užitečné pro zásahy a běh nájezdů, ale možná je budete muset pobíhat s některými šermíři, pokud budou použity v prodloužených bojích.

Řekové (vědec)

Pokud se staráte o své výrobní a potravinové potřeby, může být výběr Řeků dobrým nápadem zůstat v předstihu ve vědě. Neexistuje žádné „vědecké vítězství“ jako v civilizaci, ale zkoumání všech technologií v závěrečné éře je jedním ze způsobů, jak / konec / hru, a Řekové jsou v tomto ohledu dobře umístěni, aby vám dali ruku.

Příbuzný: Tipy a triky lidstva války

Jejich dědicová vlastnost dává +2 podporu vědě na výzkumného pracovníka ve městě, což je něco, co zůstává relevantní až do poslední éry, kde technologické náklady začnou střílet exponenciálně. Amfiteatron vám také dává skvělou podporu vědy a může vám dokonce pomoci s generováním vlivu. Klasická éra je čas začít investovat do vědy a/nebo vlivu a v kombinaci s docela slušnou jednotkou v Hoplite je Řekové úctyhodnou druhou volbou pro klasickou éru.

Kultura lidstva Edo japonská

Kultury lidstva – středověká éra

Franks (Esthete)

Zatímco věda je relevantní v každé éře, zaměření na vliv se stává méně důležitým, jak hra postupuje.

Jejich dědictví je jednoduché a poskytuje vám +10% podporu veškerou vlivovou produkci, což bude užitečné, pokud se ocitnete tvrdě konkurovat sousedních sférách vlivu. Emblematická čtvrť Franksů – Scriptorium – poskytuje větší vliv na sousední odlišný. Vaše města by měla být v tomto bodě docela zralá, takže pokud umístíte toto právo, budete povinni získat podporu vlivu zabijáka. Tento okres také dává podporu víře, vědě a poskytuje další slot pro výzkumné pracovníky – něco, co velmi dobře spáruje řecký dědictví.

A konečně, jejich jedinečná jednotka je pravděpodobně nejsilnější těžká kavalérie ve hře, srovnatelná pouze s teutonův germánskými rytíři. Je to však docela nákladné.

Ghanaans (obchodník)

Ghanaané jsou pro středověkou éru silnou kulturou, ale vyžadují trochu nastavení, takže je musíte naplánovat předem. Získejte to správně a vy byste mohli vydělat nechutné množství peněz (což bude zvláště užitečné, pokud se vám zatím nepodařilo chytit kulturu zaměřenou na průmysl).

Jejich dědictví dává +5 peněz za každý luxus a strategický zdroj, ke kterému máte přístup. Jejich kombinovaný účinek je obrovský, pokud jste tvrdě pracovali na objevení těchto zdrojů a založení obchodních tras, a pokud můžete získat trh s luxusním na všech svých území.

Ještě lepší je, že se to docela pěkně upravuje, protože na konci hry počet zdrojů, které AI připojila, má tendenci docela prudce skočit. +5 peněz, +3 peníze na sousední tržní čtvrtiny a slot obchodníka pro každý trh s luxusními živočichy přispívá k tomu ještě dále. Pravděpodobně nejlepší obchodní kultura ve hře.

Kultury lidstva – raná moderní éra

Holanďan (obchodník)

Stejně jako u Ghanaanů je nejlepší naplánovat si s ohledem na Holanďany, ale pokud tak učiníte, můžete skončit s více penězi, než víte, jak utratit. Potřebujete velkou populaci, abyste mohli využít to nejlepší ze dědictví (+1 peněz za pop), takže výběr Harrapans a/nebo Kelts v předchozích érách je nutností je nutností.

Musíte také vybudovat několik peněz, abyste mohli vydělat maximum z symbolické čtvrti (V.Ó.C. Sklad), který poskytuje +2 peněz na obchodníka. Pokud to můžete dát vedle přístavu nebo dvou pro další +20 byt na generování peněz, tím lepší.

Generovat hodně růstu včas a budovat spoustu trhů a Holanďané vám mohou dát tunu peněz – Ghanaané, kteří jdou do Holanďanů se správnou přípravou.

Mughals (stavitel)

Procento zvýšení výnosů je velký problém, protože jsou vždy relevantní, a pokud jste postavili velkou říši, pak průmyslová rána, kterou můžete získat z dědictví Mughals – +2% odvětví ve svém kapitálu pro každé území ve vašem sféra vlivu – je neuvěřitelná. V předchozí éře budete chtít vybrat alespoň jeden z Zhou, Řeků nebo Franks, abyste zajistili, že vaše generace vlivu je tam, kde to musí být, ale musí být, kde musí být.

Přidejte k tomu masivní ploché rány do průmyslu, který můžete získat z jejich symbolické čtvrti – Jama Masjid – zvláště pokud to spamujete a postavili jste spoustu ubimenů tvůrců “s ohledem na jejich příchod a Mughals jsou pravděpodobně nejmocnější stavitelem kultura ve hře pro éru. Kromě toho je Gajnal také jednou z nejsilnějších jednotek své éry, protože může zaútočit na dosah, ale také vlastní v boji z těsného čtvrtletí díky vlastnosti „Gunner“.

Malé ostrovní město s bitevní lodí na moři, ve strategické hře lidstvo

Kultury lidstva – průmyslová éra

Na začátku jsme zmínili, že v době, kdy se dostanete do této fáze hry, se váš výběr v kultuře stane velmi situační v závislosti na tom, jak se snažíte vyhrát, protože vaše strategie a výroba zdrojů by nyní měla být uzamčena.

To znamená, že stále existují některé nejlepší výběry v tom, že je to pozdě:

Francouzština (vědec)

Francouzi představují silný výběr, pokud chcete udělat tlak na udržení vedení vědy a ukončit hru prostřednictvím technologického výzkumu. Jejich symbolická čtvrť vám poskytuje +1 vědu na populaci-která v kombinaci s předchozí kulturou zaměřenou na potraviny-může znamenat, že už nikdy nebudete muset dělat starosti s vědeckými investicemi. Toto bylo několikrát testováno a spamování výstavní haly napříč všemi územími nám umožnilo zkoumat technologie koncových her přibližně ve třech zatáčkách

Francouzský Cuirassier je slušná jednotka – představující jedinou těžkou kavalérii v této době. Není to nejsilnější z hlediska syrové bojové síly, ale efektivně se používá na správném terénu a budete moci s těžkým nábojem rozbít nepřátelské linie. Tato éra nemá žádnou specializovanou roli proti kaválu-místo toho vzestup střelných zbraní znamená, že taktika, jako je potlačení, se stane důležitější pro připínání kavalérie jednotek dolů, takže si na to dávejte pozor.

Kultury lidstva – současná éra

Stejně jako v předchozí éře bude vaše volba velmi situační, ale existuje jeden konkrétní výkřik, který chceme udělat pro současnou éru:

Sověti (expanzionista)

Pokud děláte kampaň založenou na dobytí nebo expanzionistické, Sověti představují poslední slovo pro tento konkrétní styl hry. Pokud provozujete možnost nastavení „posledního muže stát“, je to absolutní nutností vybírat.

Tajemství jejich úspěchu je jejich symbolická čtvrť, továrna na zbraně. Tento okres zvyšuje bojovou sílu všech jednotek o 1 pro každou svou kopii, za cenu mínus 10 stability pro každé město. Existuje však spousta možností z dřívějších dob, které to zmírňují, zejména pokud na to plánujete předem – Zhou jsou dobrou ranou volbou, ale existují dokonce i některé možnosti z průmyslové éry. Spamming továrny se velmi doporučuje, i když se vaše stabilita zamává, protože budete moci poskytnout svým jednotkám ohromující výhodu síly.

Vyzkoušeli jsme tyto šílené chlapce a jediný způsob, jak můžete být opravdu zastaveni, je přes nukes (které jsou v tuto chvíli notoricky těžké získat) nebo pokud se někomu podaří hru ukončit, než se vám podaří využít Sověti pro vítězství skóre.

Příbuzný: Možnosti obtížnosti lidstva a nastavení her

V celé hře lidstva se uvádí, že bude více než milion různých možných kultivačních kombinací-samozřejmě jsme neměli čas je všechny vyzkoušet, ale těchto deset kultur představuje některé nejlepší tipy v několika hlavních pilířech hry.

Další slova od Richarda Scotta-Jonesa.

Joe Robinson Strategy Games Aricionado Joe byl dříve editorem Wargamer a napsal pro RPS. Užívá si všechny hry Paradox, zejména Hearts of Iron 4, Total War: Warhammer, Halo a dlouhé procházky na pláži.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Lidstvo – Definitivní seznam úrovní kultury

Zde je průvodce, který vám pomůže rozhodnout se o tom, která kultura je nejlepší pro jaký účel. Pro každou kulturu přiřadím dopis od S-Tier (nejlepší z nejlepších) D-Tier (nejhorší z nejhorších). Napíšu odstavec vysvětlující, proč si myslím, že si tato kultura zaslouží své místo. Tento seznam stupňů, i když se snaží zůstat objektivní, má samozřejmě velký vliv na můj styl a možnosti, na kterých hraji (nekonečné tempo), což nemusí být nutně vyvážené.

Starověká éra

Obrovská zvýšení průmyslu, které vás provedou všechny éry s -10% na okresní náklady. Jejich symbolický okres není nic, co by se posmívalo s vlivem a mnoho generovaných odvětví. Navíc jejich jedinečná jednotka je docela silná jako náhrada za lukostřelce. Pokud se vám podaří chytit pyramidu Gizah, pak je to téměř zaručená vítězství proti AI.

Není žádným překvapením, že AI má tendenci upřednostňovat harappany, když dosáhnou starověké éry. Je to neuvěřitelně silná kultura. Za prvé, agrární afinita je rozbitá a bude generovat tuny populace a zároveň je popírá svým sousedům. Neuvěřitelně efektivní.

Emblematická čtvrť je velmi silná, protože řeky jsou v rané hře neuvěřitelně dobré s zavlažováním a infrastrukturou vodního mlýna a učiní města založená na řekách nesmírně výkonná.

Kromě toho je populace v rané hře velmi důležitá, protože většinou budou generovat téměř tolik zdrojů než okres a mohou být použity k stavbě vojenských jednotek.

Strategií s Harappany by proto mohlo být ukrást populaci před sousedy, zabránit jim pro snadné zvýšení armády a poté je spěchat s vlastní armádou. Nemusí být považováni za militaristickou kulturu, protože jim chybí bonusy, aby jejich jednotky vylepšily, ale mohou je překonat pouhým číslem, zejména brzy se svou speciální jednotkou, která je velmi efektivní při spěchu.

Nejlepší kultura pro lidi, kteří chtějí být agresivní. Jejich dědicová vlastnost znamená +1 bojovou sílu pro všechny jejich jednotky ve starověké éře a jsou levnější.

Jejich symbolická čtvrť je nejlepším nástrojem pro ranou her. Kultura je trochu více zaměřena spíše na obranu než na přestupek, ale se všemi těmito bonusy mohou být velmi všestranné. Zejména jejich jedinečná jednotka může mít při útoku během prvního kola šok a úctu, takže je velmi efektivní u ohromujících útočníků i obránců. Pouze pád je to, že být agresivní je situační.

Jejich dědictví je neuvěřitelné, což vám umožňuje vypořádat se se stabilitou mnohem jednodušší ve všech dobách. Za každých 6 Garrisonů v rané hře, které bude muset váš konkurent stavět, budete muset stavět pouze 4 (a čtvrtinu jedné). Lze jej téměř považovat za bonus. Navíc jejich symbolická čtvrť může být také účinným nástrojem pro řešení stability a zároveň generovat vědu. Může to být dokonce dobrá vědecká alternativa k Babylonům, pokud jste v oblasti těžkého hory. Nevýhodou jejich symbolického okresu je to, že jej můžete postavit pouze v sousedství jiných okresů (jako jsou běžné okresy), a proto může být jeho umístění trochu jemné pro využití těchto hor a speciálních dlaždic. Jinak ne Studinu, protože nemají nejmocnější bonusy nebo jídlo moudrý. Navíc jedinečná jednotka není tak úžasná.

Dobrá kultura orientovaná na jídlo a vliv s jejich symbolickou čtvrtinou. Jejich dědictví je však na slabé straně. Jejich jedinečná jednotka může být docela dobrá v lesních dlaždicích.

Dobrá expanzivní kultura s velmi užitečnou dědictvím, která provedou éry. Rychlost pohybu +1 je neuvěřitelná na obrovských mapách a je užitečná ve více oblastech než jen jednoduchá válka. Bonus za vyplácení bude znamenat, že potřebujete méně času na vypuštění základny, abyste zabránili rozšíření vašich konkurentů. Jejich jedinečná jednotka je navíc velmi mobilní a může proniknout o trochu více zlata, i když to není obrovský bonus.

Nakonec jejich symbolická čtvrť může působit jako vliv, který generuje posádku a lze jej zakoupit v outpostech, které nejsou připojeny za vlivnou cenu. Může rychle vymknout kontrolu s čím dál více vliv. Snad kultura nejlepšího vlivu ve starověké éře.

Ne Studinu nebo úrovní A, protože tyto bonusy budou k ničemu, pokud nemáte mnoho sousedů a není nic, co by posílilo vaši ekonomiku s výjimkou vlivu. Proto je to situační kultura.

Obchodní kultury jsou podle mého názoru poměrně slabé ve srovnání s jinými afinity. Peníze nejsou tak dobré v rané hře. Určitě to může v některých případech nahradit výrobu, protože můžete spěchat produkcí. Je však nesmírně nákladné, přičemž 1 obrat produkce se rovná stovkám peněz. Jediné skutečné využití peněz je ovlivňování nezávislých lidí. Ovlivňovat je a poté najmout jejich armády může být jediný způsob, jak se můžete bránit proti agresivnějším kulturám. Jejich dědicová vlastnost je docela užitečná v rané hře a vygeneruje hodně zlata, ale téměř zcela zbytečné v pozdní hře (bude generovat na nejvíce 250 zlatých, když budete vyrobit více než 20k). A jejich zvláštní okres má zásluhy, aby jednal jako čtvrtletní trh i tvůrci. Proto využívá peníze i průmysl. Mají slušné lukostřelce, kteří mohou skutečně těžit ze strmých terénů, aby se vyhnuli útoku na dálkových jednotek.

Babylonians

Velmi slabá dědictví, která bude mít relativně smysluplné ve starověké éře, ale pak zcela zbytečné. Ve hře je méně než 100 technologií, takže se nanejvýš díváte na 200 vědeckých posílení v pozdní hře, což je kolem 2% toho, co budete vyrábět (vysoké odhady).

Jejich symbolická čtvrť je však docela silná, protože je schopna využít jídlo i vědu (tím se počítají jako výzkum i zemědělskou čtvrť). V rané hře může produkovat docela hodně vědy a způsobit, že vaši vědci mohou generovat malé množství jídla (1/8 z toho, co potřebují k přežití). Jen proto mohou být Babyloniané dobrou vědeckou kulturou, aby získali rané technologické vedení. Mají také silnou defenzivní jedinečnou jednotku, která může docela účinně bránit vaše města.

Pokud jde o agresivní kultury, mnohem slabší verze Myceananů. Jejich dědictví je dobré a bude užitečné v celé hře. Je to jejich úsporná milost, protože jejich symbolická čtvrť je téměř zcela zbytečná. Je to, jako by žádné neměli. Mají ve své jedinečné jednotce kvalitu vykoupení, která by mohla být nejlepší ve starověké éře. Potlačení a poplatek mohou být velmi smrtící proti všem typům jednotek.

Féničané

Stejné myšlenky jako Núbiané pro afinitu obchodníka. Kromě toho jsou Féničané velmi slabí s jejich dědictvím (protože v rané hře nebudete mít žádné obchodníky, ale mění se lépe než Nubiani) a jejich symbolická čtvrť je odemčena příliš pozdě v době, aby byla opravdu užitečná. Používání, které by z nich učinilo C-Tier, je v těžkých mapách v oceánu, kde jejich jedinečná jednotka může prozkoumat o něco lépe.

Více průvodců:

 • Lidsind – Definitivní nástroj editoru map
 • Lidstvo – užitečné tipy a triky pro nováčky
 • Lidstvo – jak porazit nepřátele AI
 • Lidstvo – průvodce strategií rozvoje města
 • Lidstvo – kde a kdy postavit vaše města