Maďarský (CIV6) | Civilizace wiki | Fandom, Civilization 6 Maďarsko Průvodce – Zdravas krále havranů | PCGamesn

Civilization 6 Maďarsko Průvodce – Zdravím krále havranů

Dokud se nepřednižujete a snažíte se soudit více městských států, než se můžete realisticky zavěsit, je to po všem, ale pláč odtamtud. Pokud to někdo udělá z atomové éry naživo. Možná necháte jednoho dalšího Civ naživu a místo toho se rozhodnete získat vítězství v kosmickém závodě. Proč ne? Jsi šílený havran král a děláš, jak se vám líbí. Ca-Caw, blázni. CA. Krákat.

Maďarština (Civ6)

+50% výroba pro okresy a budovy postavené přes řeku z centra města.

Unikátní

Jednotka

Infrastruktura

Geografie a sociální data

Jméno říše

Demonym

Umístění

Velikost

Přibližně 110 000 čtverečních mil (283 000 čtverečních km)

Populace

Přibližně 3.2 miliony v roce 1490

Hlavní město

The maďarský Lidé představují civilizaci v Civilizace VI: Shromažďování bouře. Vedou je Matthias Corvinus, pod kterým jsou jejich výchozí barvy tmavě zelené a oranžové.

Civilizační schopnost Maďaránů je Pearl z Dunaje, který poskytuje 50% produkční bonus při výstavbě okresu a budov přes řeku z centra města. Jejich jedinečnou jednotkou je Huszár (který nahrazuje kavalérii) a jejich jedinečná budova je tepelná lázeň (která nahrazuje zoo).

Obsah

Strategie [ ]

Maďarsko je mocná civilizace nadvlády ve hře ve hře, ale je velmi závislá na městských státech. Jejich schopnost vybírat jednotky a pokračovat v suzerainty s městskými státy v podstatě svobodných je neuvěřitelně silná a je Maďarská primární síla, schopná učinit z Maďarska jednu z nejsilnějších civilizací ve hře, aniž by potřeboval perlu Dunajska.

Recenze expertů GameSpot

11. února 2019

8. února 2018

24. října 2016

Pearl z Dunaje []

Při přemýšlení o Maďarsku jako civilizaci je hráči méně pravděpodobné, že na tuto schopnost vzpomenou, ale to neznamená, že je to slabé. 50% produkce nejen pro okresy, ale také jeho budovy, je naprosto obrovské, takže Maďary nejen dobytí, ale také stavitelé. V rané hře může být moudré přesunout váš počáteční osadník do pozice, ve které lze perlu Dunajského efektivněji používat. Ohyby v řekách mohou umožnit Maďarsku používat perlu Dunajska k posílení výstavby na více než jedné dlaždici a v nejlepším případě, až pět dlaždic.

Je důležité zvážit případ od případu, na které okresy se chcete nejprve zaměřit, ale existuje několik standoutů, které jsou obvykle lepší. Například tento bonus může nabídnout skvělý výhoda počtu kampusů, které můžete dostat za krátkou dobu, což ve shodě s Maďarským začátkem zaujatosti směrem k geotermálním trhlinům může dát Maďarsko významné předčasné vědecké vedení. Můžete z toho hrát mnoha různými způsoby, ale jedním z nejlepších je rychlý start na hradech, aby odemkl černou armádu. Přirozeně budete muset dále stavět černou armádu (pokud jste předem trénovali nějaké jezdce a vaše zlato se lépe vynakládá na vybírání městských jednotek), takže vytvořte některé průmyslové zóny, abyste tuto jednotku rychle pumpovali. Konečným okresem, který by měl být vysoký na vašem seznamu priorit, je komerční centrum, protože Maďarsko se často ocitne v potřebě zlata, aby vybírala a upgradovala jednotky městského státu, a to i se svými slevami na oba. Všechny ostatní okresy mohou být bezpečně ignorovány, pokud nemáte čas a vzácnou produkci, kterou byste měli ušetřit, nebo hledáte neortodoxní cestu vítězství, jako je kulturní nebo náboženské.

Celkově se jedná spíše o doplňkový bonus než ústřední, ale potenciální zisky stojí za pozornost maďarského hráče. Udělejte si čas při usazování měst a vaše odměna bude prosperující a produktivní města přijdou později.

Raven King []

Schopnost vůdce Matthias Corvinus je zjevně podpisovým bonusem Maďarska, protože skutečně definuje jejich cestu Play Style a Victory.

Vaše první padesát zatáček by mělo být použito pro rozsáhlé skauting a předčasné dobytí souseda. Skauting odhalí městské státy a užívání diplomatické ligy jako politické karty může pomoci rychle získat suzerainty nedalekých městských států. Pro vládu úrovně 1 zvolte oligarchii, protože to pomůže vašim časným dobytí. Pro vaši vládu Tier 2 může být Maďarsko jedinou civilizací ve hře, která je s monarchií lépe než obchodní republika nebo teokracie, protože body dalšího vlivu z monarchie jim pomůže získat ještě více městských států. Theokracie je druhá možnost, i když se to doporučuje pouze tehdy, pokud jste založili úspěšné náboženství. Pro vládu úrovně 3 by si Maďarsko mělo samozřejmě vybrat fašismus.

Existuje několik techniků, které by Maďarsko mělo co nejdříve zkoumat. První je chov zvířat, protože to odhalí koně, nezbytné pro černou armádu Matthias Corvinus. Nalezení dobrého umístění pro druhé město s koňmi, pokud váš kapitál nemá, je nezbytné, je nezbytné. Druhý je fungování železa. To poskytne upgrady nejen pro vaše válečníky pro šermíře, ale také jakékoli městské státy, které ovládáte. Nezapomeňte, že je stále potřebujete trochu železa, abyste je upgradovali, ale nemusíte tyto jednotky přivést na své území pro upgrade. S šermíři a pomocí 1-3 městských států byste měli být snadno schopni převrátit všechny okolní sousedy a dobýt je. S těmito šermíři můžete být také mimořádně agresivní, protože nejsou vaše. Třetí je měna. Maďarsko nemá žádné jiné diplomatické bonusy než neustálé vybírání vojáků, takže je nutný silný příjem. Použití Pearl z Dunaje k vytvoření vašeho prvního mocného komerčního centra bude pro Maďarsko velkým mocenským hrotem pro Maďarsko.

Udržování výkonu vědy a získání těchto strategických zdrojů by mělo být nanejvýš důležité. I se snížením nákladů na upgrade Matthias Corvinus může být upgrade celé vybírané armády z dlouhodobého hlediska docela drahé. Politické karty, které snižují náklady na zlato na upgradování jednotek ještě více se hodí.

Vzhledem k tomu, že 75% sleva na strategické zdroje při modernizaci jednotek a přidružené zaokrouhlování ve výpočtu znamená, že pro upgradování jednotek nepotřebujete žádný zdroj na jednotku, která vyžaduje údržbu zdrojů za zatáčku (nejdůležitější upgrade, pokud jde o vybíjené jednotky, je z musketmanu do pěchoty). Pokud však nemáte požadovaný zdroj k údržbě těchto jednotek, budou mít trest podle své bojové síly. Například, pokud nemáte olej v rezervě a získáváte 0 oleje za kolo, mezitím máte 5 pěchotních jednotek a 5 dělostřeleckých jednotek, které všechny používají olej, každá z nich dostane pokutu 5+5 = 10 bojové síly. Celkově, i když nemáte strategický zdroj potřebný k údržbě vaší armády, pokud si ponecháte počet jednotek, které vyžadují nízký strategické zdroje, získáte větší bojovou sílu z upgradu než pokuta. Když přijde pozdní hra, vzhledem k tomu, že nemůžete tvořit sbor a armády z vybíraných jednotek, je důležité, abyste měli vlastní armádu, abyste se vypořádali s nepřátelským sborem a armádami.

Nejslabší érou pro Maďarsko je starověká éra, zejména předtím, než budou mít techniky výše a předtím, než mají nějaké městské státy pod kontrolou. Poté je jejich hratelnost velmi jednoduchá. Nepotřebují silnou vědu, kulturu ani víru . Potřebují pouze pro to, aby jejich nejbližší městské státy náhodně produkovaly jednotky (které stejně budou dělat), aby utopili své sousedy v krvi. Mějte na paměti, že každá další upgrade jednotky je dalším mocenským nárůstem pro maďarské a maďarské vybírané jednotky, takže jakákoli technologie, která odemkne upgradovanou jednotku, by měla být vaší vědeckou prioritou. Mohou být užitečné. Generace víry je důležitá pouze tehdy, pokud máte náboženství, a pokud si vyberete obránce víry nad křížovou výpravou, bude velká část inkvizitorů udržovat bojovou hranu na dlouhou dobu. Jakmile jsou vaši nejbližší sousedé dobytí (1-3 civs), neměli byste mít potíže s udržením svého výhody po zbytek hry. Ani vaše spojenci ve městě nebudou tak nutné k udržení vztahů; Pouhá velikost vaší říše vám poskytne nekonečné jednotky a okresy a jakýmkoli způsobem nahradí nedostatek bonusové vědy / víry / kultury. K ochraně naprosté velikosti této říše samozřejmě použijte tepelné lázně a také se snažíte spřátelit se městské státy a najmout velké obchodníky, které poskytují vybavení (Buenos Aires, Zanzibar, John Spilsbury, Helena Rubinstein, Estée Lauder a Levi Strauss). Maďarsko se může také pokusit postavit několik zázraků, jmenovitě Koloseum, Alhambra a terakotová armáda pro dobytí a údržbu vybavenosti a Országház, Kilwa Kisiwani a Apadana pro vyslance a vztahy s městskými státy a vztahy s městskými státy. Dalším velkým přírůstkem do vaší říše by byla budova ministerstva zahraničí, která je odemčena pro vaše vládní náměstí, když přijmete vládu Tier 2 ve středověké éře. Tím se sníží náklady na vybírání vojáků z městských států na polovinu, což vám zpočátku a z dlouhodobého hlediska ušetří spoustu peněz.

Synergie mezi Amani a Matthias Corvinus []

Je tu trik, který můžete hrát s Amani, pokud má konečný titul loutkáře. Níže jsou uvedeny kroky tohoto triku:

  1. Získejte konečný titul loutkáře pro Amani (povinný) a vybudujte ministerstvo zahraničí (není povinné, ale vysoce doporučeno).
  2. Založte Amani ve městském státě, nejste suzerain (řekněme tomu městský stát a), abyste se stali suzerain A.
  3. Vybírat armádu městského státu A, získáte 2 stálé vyslance na a.
  4. Po vybírání na stejném tahu přesuňte Amani do náhodného městského státu B. V důsledku toho ztratíte Suzerainty of City State A a následně ztratíte kontrolu nad vybíranou armádou.
  5. Stále ve stejném tahu přesuňte Amani zpět na a. Bude tam okamžitě založena. Guvernéři jsou takto kódováni tak, aby hráči nebyli potrestáni, pokud náhodně přirozenou guvernérovi a pak ho litují, takže pokud se Amani odsunete a přesunete zpět do stejného tahu, bude okamžitě obnovena na a.
  6. Vybírejte armádu A znovu, získávat další 2 vyslance na A, opláchněte a opakujte.

Důležitou věcí, kterou je třeba si pamatovat, je, že od kroku 3 do kroku 6 je musíte provést ve stejném tahu. To účinně umožňuje Matthiasovi kupovat vyslance se zlatem, zatímco nikdo jiný nemůže. Ministerstvo zahraničí je proto důležité, aby se vybírání vojáků mnohem levnější. Přesčas se můžete pohybovat Amani, abyste si koupili vyslance v každém městském státě, pokud na to máte dost zlata. Protože náklady na vybírání jednotek z městského státu se rovnají celkovým výrobním nákladům armády (přečtěte si více zde), tato strategie funguje mnohem lépe s městskými státy, které mají malou armádu.

Tento trik lze považovat za nespravedlivé využití pro ostatní hráče, takže ve hře pro více hráčů nezapomeňte být ohleduplný a respektující pravidla skupiny a diskutovat o něm předem.

Huszár []

Mezi dvěma jedinečnými jednotkami Maďarska, když vede Matthias Corvinus, je Huszár obtížnější efektivně využívat, protože nemůžete ovládat, zda vás vaši soupeři budou mít dost rádi, aby s vámi vytvořili aliance, zejména ve hrách pro jednoho hráče, když vaše dobytí mohou začít co nejdříve Protože klasická éra hned po odemčení šermířů. Je to jediná hlavní vzhůru, přestože má velmi omezenou synergii s Maďarskem jako dominantní powerhouse, je to, že má 3 extra bojovou sílu ve srovnání se standardní kavalérií při zanedbatelném zvýšení výrobních nákladů. Pokud dokážete přimět někoho, aby s vámi vyhlásil přátelství před začátkem zahřívání a natolik upokojení, aby s vámi vytvořil spojenectví, když přijde průmyslová éra, může být bonus Huszárů poněkud znatelnější; Jinak je tato jednotka poněkud nezanedbatelná, přičemž její bonus je příliš zřídka použitelný, aby byl významný.

Černá armáda []

Jako dominantní powerhouse se dvěma jedinečnými jednotkami má Maďarsko pod Matthias Corvinus mnohem silnější synergii s Černou armádou než její upgrade, Huszár, přestože jeho bonus byl méně vládný než jeho upgrade. Maďarsko je jedinečnou dominantní civilizací, protože se spoléhají na to, že vojáky z městských států jsou efektivní, černá armáda dělá maďarskou hranu ve středověké éře boje ještě ostřejší tím a ještě silnější s každou sousední vybíranou jednotkou. Pamatujte, že jednotky vybírané Maďarskem obdrží další 2 hnutí, takže vaše žoldnéřská armáda nebude mít problém držet krok s Černou armádou, aby tento bonus udržel. Díky své vynikající síle můžete použít černou armádu k provedení veškeré práce, nebo pouze pomocí vybízené armády chrání počet vlastních jednotek a pomocí černé armády drancovat nebo nárokovat strategické hexy vzadu.

Tepelná lázeň []

Tepelná lázeň je zajímavou náhradou za standardní zoo, spíše nedostatečně využívanou budovu v ohromující a často zanedbávaném okrese. Tato budova povzbuzuje Maďary, aby hledali a usadili se poblíž sopek, kde jsou k dispozici geotermální trhliny (pravděpodobně jednoduchý úkol díky jejich značnému zaujatosti k této funkci terénu). Za různých podmínek dodává tepelná lázeň tolik vybavení nebo dokonce dvakrát tolik než stadion za pouhých tři čtvrtiny výrobních nákladů, nemluvě o extra regionální produkční bonus a rané cestovní ruch, takže pokud se vám podaří usadit poblíž geotermální trhliny , můžete snadno vytvořit všechna svá města do 6 dlaždic extatických, aniž byste ztráceli další produkci na budování stadionu pro další vybavení.

Na rozdíl od normální zoo, tepelná lázeň neposkytuje vědu +1 vědě o dlaždice bažiny a deštného pralesa ve městě.

Typy vítězství []

Je samozřejmé, že Maďarsko bylo vyrobeno pro dobytí, protože mohou rychle shromáždit mocnou, aktuální armádu, aniž by se museli obávat hromadění strategických zdrojů. Raven King také pomáhá maďarsku generovat vyslance nezávisle na občanském stromu, který jim umožňuje soutěžit o městské státy a pokusit se o diplomatické vítězství, zejména pokud dokážou postavit Országház.

Jak však bylo uvedeno výše, Pearl z Dunaje je podceňovanou schopností a vzhledem k správné situaci mohou maďarské osady řeky rychle růst, aby jim pomohly předjet nepřátele na jakékoli vítězné cestě, kterou považují za vhodnou.

Strategie pultu []

Slabým bodem Maďarska je spoléhání se na vztahy s městským státem, aby byly efektivní, a to jak v diplomacii, tak v nadvládě. Pokud jste sousedem v Maďarsku, jste s největší pravděpodobností první obětí jejich dobytí, protože i když Maďarsko nezaměřuje na vítězství nadvlády, dobytí pro další města není nikdy úplně mimo jejich agendu. Pokud tomu tak je, musíte se navíc zaměřit na průzkum, abyste vyhledali městský stát a založit si s nimi diplomatickou oporu. Jakmile necháte Maďarsko stát se suzerain, je velmi obtížné otočit městský stát zpět, protože mohou zvýšit svou sílu vyslance vybírání vojáků. Pokud je úkol městského státu příliš obtížný na to, abyste si s nimi vydělali vyslance, nejbezpečnějším způsobem je dobýt je přímo před Maďarskem, než Maďarsko hromadí dostatek zlata na vybírání a upgrade vojáků, aby zahájily svou dominantní hru. Maďarsko je také velmi slabé ve starověké éře, než budou mít všechny techniky, které potřebují, aby byli úspěšní. Aztékové, Sumeria a Egypt jsou nejhorší nepřátelé Maďarska, protože všichni mají silnou jedinečnou jednotku starověké éry a měli by být schopni dobýt Maďarsko přímo.

Vstup civinopedia []

Pro téměř tisíciletí bylo Maďarsko království jednou z hlavních sil střední Evropy, ústřední pro historii a vliv vládců a království regionu. Multietnické a multingvistické, kulturní příspěvky a vojenská historie království byly kritické pro výměnu mezi západní a východní Evropou. Království je zastřeleno řekami, včetně Mighty Dunaj (který bisects Budapešť), a zahrnuje otevřené pláně Karpatské pánve, lemované několika vysokými pásy hor. Jeho tepelné prameny přitahovaly pozornost od doby Římanů. Sedící obkročmo na hlavní trasy Evropy v oblasti křížové země, strategické postavení království z něj učinilo cenu pro královské domy a ambiciózní šlechtici podobně.

Když Magyars pod Arpadem založil knížectví Maďarska v desátém století, odložili svůj polonomadický životní styl a jeho doprovodné cykly nájezdu ve prospěch feudální existence, i když si zachovali prvky svého předchozího životního stylu, včetně zavedení slovanských půjček od svých nových předmětů do jejich lidové řeči. Samotné království založil Stephen I, král nově vytvořeného Maďarského království a svatým církví za jeho úsilí při stmenčení křesťanství jako oficiálního náboženství. Území Maďarského království se stalo známým jako „země koruny svatého Stephena“ v Synecdoche (i když legálně, různé korunní země měly specifické právní postavení související s monarchem).

Šlechta Maďarského království si užila vysokou míru svobody a král byl relativně omezen poté, co Andras II vydal zlatý býk z roku 1222. Šlechtici nemohli být zdaněni, mohli by krále neuposlechnout, kdyby jednal mimo zákon, nemusel jít do války za hranicemi království a založil něco jako rovnost názvu mezi šlechticemi, než silnou hierarchii. Podobnosti mezi Golden Bull a Magna Carta v Anglii jsou pozoruhodné.

Mongolská invaze do Evropy pod subtai v roce 1241 byla pro království katastrofální (stejně jako pro většinu Evropy). King Bela IV postavil řadu hraničních pevností, aby zabránil budoucí invazi, ale další konflikt s jinými evropskými mocnostmi oslabil království a nakonec dynastie Arpadu vymřela v roce 1301. Angevins vládl téměř o století poté, následoval řadu nederyastických vládců, včetně Svatých římských císařů.

Když středověk skončil a rané moderní období bylo jen souborem nápadů, o kterých se diskutovalo v Itálii, Matthias Corvinus byl zvolen na trůn dietou. Pod jeho vládou se království vojensky rozšířilo a reformovalo správu. Jeho vláda je považována za jeden ze zlatých věků Maďarska – éra, která se konala na katastrofální bitvě o Mohacs mezi Suleimanem I. Osmanů a Louis II z Maďarska II.

Bitva o Mohacs je jednou z nejvýznamnějších bitev bojovaných v Evropě. Malá maďarská armáda, organizovaná v zastaralé feudální síle těžkých rytířů a odděsitelů pěchoty (která opustila vojenské inovace, kterou černá armáda průkopnila generaci předtím!) byla rozdrcena osmanskou armádou téměř dvakrát velikosti, organizované kolem moderních principů dělostřelectva a páteře elitních, mušketů ozbrojených Janissaries. Maďarsko král Louis a obrovská část maďarské šlechty byla na bojišti zabita. Po bitvě Ottomans rozdělovali království Maďarska se Svatou římskou říší a použili jej jako stav nárazníku proti Svaté římské říši.

Pro příští tři a půl století bylo království Maďarska často v konfliktu mezi Osmanskou říší a Svatou římskou říší, nikdy dost silné, aby vyvinula svou vlastní vůli, ale příliš mocné na to, aby bylo ignorováno v geopolitických výpočtech střední Evropy. Tradiční svobody šlechty byly zakotveny v tradici a Hapsburští vládci Svaté římské říše byli často nuceni opakovat tato práva výměnou za maďarskou podporu, ať už politickou nebo vojenský. V důsledku toho nebyl duch maďarské identity nikdy úplně uhasčen.

Tento nezávislý duch vedl k řadě pokusů o povstání a otevřené povstání proti kontrole Hapsburgu. Během války se španělskou posloupností uspořádal transylvánský princ Francis II Rakoczi vzpouru (kreativně nazývanou Rakocziho povstání) v letech 1703-1711, ale byl neúspěšný kvůli nedostatku spojenců a zahraniční podpory. Evropské revoluce z roku 1848 téměř zaznamenaly maďarsko získání dlouho očekávané nezávislosti. Když se revoluce rozpadla přes jejich podíly, Hapsburgové téměř ztratili úplnou kontrolu nad Maďarskem na mladou generaci horlivých patriotů. Pouze prostřednictvím aliance mezi Ruskem a Rakouskem mohli Hapsburgové znovu získat původní kontrolu. V kompromisu z roku 1867 se Hapsburská říše oficiálně stala duální monarchií: Rakousko-Umělým. Nakonec byli Hapsburgové nuceni rozpoznat centralitu Maďarského království do jejich říše.

Království se rozpustilo po první světové válce v rámci rozchodu Hapsburgské říše. Krátkodobé republiky se řídily v meziválečných letech a v nepokoji vedoucím k druhé světové válce bylo království obnoveno oživujícími pravicovými silami. Maďarsko se připojilo k mocnosti Axis během druhé světové války (obzvláště temná kapitola v historii Maďarska). Království bylo obsazeno postupujícími sovětskými silami v roce 1944 a ukončilo Maďarské království (i když ne národ Maďarska) navždy.

Hlavní město Maďarska, Budapešť, je jedním z velkých měst Evropy, s nádhernou architekturou, živou kulturou a kosmopolitními módy. Vytvořené ze tří měst (Buda, Pest a Obuda nebo „Old Buda“) a místo osad, které se datují zpět k Keltům, město nese svou dlouhou a fascinující historii do dnešního dne. Střední oblast města podél Dunaje je světovým dědictvím UNESCO.

Města []

Občané []

Muži Ženy Moderní muži Moderní ženy
Árpi Eszter Ákos Ancsi
Botond Enikõ Daniel Bea
Gergő Fruzsi Erik Bernadett
Ervin Renata Hugo Szabina
ISTVÁN Petra Kristóf Lili
Tamás Lívia Krisztián Ani já
János Maja Patrik Melinda
Marton Dorka Márkó Rebeka
Paszkál Bianka Roland Klaudia
Zsolt Evelin Zalan Vivien

Trivia []

  • Symbolem maďarské civilizace je patriarchální kříž, varianta křesťanského kříže, který se objevuje na maďarském erbu.
  • Maďarská civilizační schopnost je běžnou přezdívkou pro Budapešť, maďarské hlavní město.

Civilization 6 Maďarsko Průvodce – Zdravím krále havranů

Abychom vám pomohli co nejlépe využít to, co Firaxis nazývá největší expanzi, kterou kdy Civ měl, představujeme naše zjištění v řadě podrobných, ale stravitelných průvodců. Poskytneme přehled o každém Civ a jeho jedinečných vlastnostech, po kterém následuje praktický průvodce, jak jejich co nejlépe využít.

Maďarsko je něco podivného v tom, že jeden z jeho nejsilnějších bonusů se nakonec zruší, ale může to být skvělé pro dobyvatele, kteří si chtějí rychle vybudovat hodně hybnosti. Další nové přístupy k nadvládě na světě, viz naše průvodce na Ottomans, Incas, Maori, Švédsko a Mali.

Maďarsko vede Matthias Corvinus, který měl extrémně kovovou přezdívku The Raven King a stanovil nárok na obrovské části východní Evropy v 14. století – a může být jen nejlepším vůdcem CIV 6, který vás vede k vítězství nad nadvládou. Byl zodpovědný za první profesionální armádu Maďarska (zastoupenou v CIV 6 jednou z jejích jedinečných jednotek) a rozhodně se nestyděl o tom, že s nimi šel do války. Neměli byste být ani … když je čas.

CIV 6 Maďarsko průvodce

Vůdce: Matthias Corvinus – Raven King. Jednotky vybírané z městských států získají +5 bojové síly a pohyb +2 a lze je upgradovat bez nákladů na zlato nebo strategické zdroje. Pokaždé, když vybíráte jednotky, získáte +2 vyslance s vybíraným městským státem. Získejte černou armádu jako druhou jedinečnou jednotku, která nahrazuje Courser, zvýšila bojovou sílu a získává další sílu pro každou sousední jednotku vybíranou z městského státu.

Unikátní schopnost: Pearl z Dunaje. Když stavíte okres přímo přes řeku z centra města, získáte v tomto okrese +50% produkci.

Unikátní jednotka: Huszár. Tato náhrada za průmyslovou kavalérii má vyšší bojovou sílu a získává další sílu pro každou alianci Maďarsko udržuje s jiným civnem.

Unikátní budova: Tepelná lázeň. Tato struktura pro zábavní komplex nahrazuje zoo a granty dvakrát tolik vybavení a zároveň dává +2 výrobu městům do 6 dlaždic (jak jsem nejlépe řekl, toto / ne / stock s bonusem z průmyslových zón do 6 dlaždic do 6 dlaždic ). f Na hranicích města je geotermální trhlina, získáte další turistiku +2 a vybavení +3.

Denní program: Raven Banner. Jako soupeř AI bude král havranů často vybírat jednotky města pro své války a respektovat ty, kteří to také dělají.

Průvodce strategií

Dobře, sakra. Maďarsko přišlo z ničeho, aby bylo možná, / jen možná / celkově nejsilnější vojenský výbor v celé hře. Trik spočívá v tom, že opravdu musíte dát hodně práce a plánovat co nejlépe využít své bonusy, a ve skutečnosti ztratíte určitou bojovou efektivitu v pozdní hře na rozdíl od střední. Pravděpodobně nejsou nejlepším výběrem pro začátečníky. Ale pokud jste ochotni a schopni skočit skrz všechny obruče na Matthiasově cestě, budete se cítit jako nezastavitelný feudální válečník, který vede vaše divoké vassaly do rozmnožení, aby dobyli všechny.

Nedokážu si představit hraní Maďarska jako na něco jiného než na nadvládu zaměřenou na nadvládu jen proto, že je to tak zatraceně zábavná, ale existuje nějaký vedlejší potenciál pro diplomatické nebo kulturní vítězství-využívá jedinečné bonusy z vašich silných pouta s různými městskými státy a získáváním a získávání Nějaký cestovní ruch se valí s tepelnými lázními. Ale buďme tu skuteční. Jsi král havranů. Přišel jsi nakopat zadek a pecku na vyřazenou kukuřici. A vy jste se vytvořili uprostřed pouště pro třetí hru v řadě, takže jste už z kukuřice.

Twist je zde, že ve skutečnosti nebudete stavět velmi mnoho armád. Téměř každý muž, slon a Trebuchet, který posíláte do bitvy, pochází z vybírání městských států. Jedná se o vysoce rizikové, vysoce odměňovací styl, protože pokud se ocitnete bez spojenců městského státu, protože vám někdo v rozhodujícím okamžiku předměl jako jejich suzerain, můžete skončit dobře a skutečně zašroubované. Takže se ujistěte, že to nedovolíte, zvláště pokud jste proti jinému milenci městského státu, jako je Pericles. Zaměřte své politické karty na získání co nejvíce vyslance a upřednostňujte občanskou občanskou. Měli byste také učinit kulturu silným, sekundárním zaměřením, abyste tyto občanské a politiky rychleji získali.

Je chytré vzít Amani jako svého prvního guvernéra a rychle získat její poslední propagaci, abyste ji mohli nalepit ve svém nejdůležitějším městském státě a nemusíte se starat o velmi často udržování jejich suzerainty. Tím je zajištěno, že i když vás někdo vysílatel, abyste zastavili svůj pokrok nebo otevřeli vás k deklaraci války, budete mít vždy alespoň jeden, jistě zdroj vojáků, na které se můžete spolehnout. O to lepší, pokud se jedná o militaristický městský stát, který se nachází příliš daleko od vašeho kapitálu.

Dalším velkým problémem bude zlato. Ušetříte hodně z toho, že nemusíte neustále upgradovat armády, ale vybírání městských států pokaždé, když chcete získat válku, bude drahá. A budete hledat jakoukoli vzdáleně dobrou omluvu k tomu – nejen proto, že dobývání vám dostane více věcí, ale proto, že vybírání vojáků vám uděluje bezplatné vyslance a pomůže vám zůstat před konkurencí. Získejte tedy nějaké komerční čtvrti a obchodní cesty. Vytvořte ekonomickou alianci, jakmile to jen můžete, s jakoukoli civitou, kterou plánujete dobýt naposledy.

Vidíte, Maďarsko je o dělení a dobytí. Vzhledem k tomu, že vaše Huszárs získají buffy beast z počtu aliancí, které máte aktivní, nejlepší strategií pro převzetí světa má být nejlepšími přáteli se všemi na mapě, s výjimkou občanů, které plánujete zabít další. To znamená, že jedna z vašich nejlepších jednotek bude postupně slabší, tím více civis dobytí. Ale doufejme, že by to mělo být nahrazeno jednoduše vlastnit více věcí.

Přečtěte si více: Civilization VI: Shromažďování bouře je skvělé pouze pro své civisy

Jakmile zasáhnete středověkou éru, je čas, dobře, jít středověký. Bude velmi užitečné naplánovat dopředu a ujistit se, že jste do této doby ve zlatém věku, protože vám dává lepší casus belli – ospravedlnění války. Budete také chtít bankovat diplomatické laskavosti, abyste odvrátili všechny mimořádné události, které se proti vám zavolají. Snadný způsob, jak je chytit, je vyměnit strategické zdroje, pro které máte málo využití. Doufejme, že pokud jste byli přátelští ke všem kromě vašeho současného cíle, většina mezinárodního společenství se zanedbává, aby se zapojila do zastavení panování teroru. Kromě Lauriera. Ten chlap je škůdce. Víš co? Pravděpodobně ho vezměte jako první.

Bitevní plán je docela jednoduchý: vaše černé armády (obvykle jsem potřeboval jen jeden nebo dva) vede obvinění z vybíraného krmiva Cannon. Zametejte nepřítele z pole. Dosáhnout slávy. Opakovat. Huszár může provést stejnou píseň a tančit s další výhodou, že jeho bojový buff nevyžaduje konkrétní polohu bojiště, takže může běžet kolem boků a zadní nabíjení nepřítele jako řádný kavalérie. Maďarsko také těží z jeho první jedinečné modernizace jednotek přímo do své druhé jedinečné jednotky, která vám ušetří nějakou výrobu a umožňuje propagaci přenášet vaše klíčové chlapi.

Dokud se nepřednižujete a snažíte se soudit více městských států, než se můžete realisticky zavěsit, je to po všem, ale pláč odtamtud. Pokud to někdo udělá z atomové éry naživo. Možná necháte jednoho dalšího Civ naživu a místo toho se rozhodnete získat vítězství v kosmickém závodě. Proč ne? Jsi šílený havran král a děláš, jak se vám líbí. Ca-Caw, blázni. CA. Krákat.

Leana Hafer Leana Hafer je fanouškem historických a historických strategických her. Nastává na dietě Paradox Grand Strategy (zejména krásy Crusader), Totální válku a být naštvaná na koncept římské říše. Hostuje a produkuje žádný CB: Grand Strategy Podcast, stejně jako tři pohyby dopředu. Psala také pro Pcgamer a IGN.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.