Minecraft Java vs. Bedrock Editions: Jaký je rozdíl?, Minecraft Java vs. Bedrock: Která verze je nejlepší pro hraní hry Mojang S? GameSpot

Minecraft Java vs. Bedrock: Která verze je nejlepší pro hraní hry Mojang S

Čím starší je váš počítač, tím více volnost budete muset dát ho s hrami. Minecraft je něco jiného než nové, ale podloží má tendenci běžet lépe na starších systémech kvůli obecně špatné optimalizaci Java. Java bude samozřejmě s největší pravděpodobností běžet dobře-ale vydání Bedrock vám dá trochu více loketního pokoje. Obecně lze říci, že pokud chcete nejstabilnější výkon, zdá se, že obecný konsenzus v komunitě Minecraft je, že Bedrock nabízí hladší a stabilnější zážitek nad Javou-bez ohledu na to, zda se váš počítač kvalifikuje jako brambory nebo špičková technologie.

Minecraft Java vs. Bedrock Editions: Jaký je rozdíl?

Minecraft Java je původní verze hry, ale je k dispozici pouze na PC, zatímco Bedrock je napříč platformami.

Edice Java umožňuje použití modů a umožňuje hráčům přizpůsobit své zkušenosti na serverech vlastněných hráčkou.

Edice Bedrock je k dispozici na více platformách a má nižší systémové požadavky.

Existují dvě hlavní verze Minecraft – Bedrock Edition (také známé jako jen Minecraft) a Java Edition (také známá jako Minecraft Java). I když jsou velmi podobné, mezi nimi jsou pozoruhodné rozdíly. Pokud plánujete nákup hry, zde je vše, co potřebujete vědět o obou verzích Minecraft a o tom, jak si můžete vybrat verzi, kterou si můžete koupit.

Minecraft: Java Edition vs Edition

Java vydání Minecraft bylo vydáno v roce 2009. V září 2017 se to nazývalo jednoduše „Minecraft“, dokud nebyl přejmenován na „Minecraft: Java Edition“. Jak název napovídá, je vyvinut v Javě a není z velké části kompatibilní s aktuální verzí Minecraft. Toto vydání se běžně označuje jako „Java“.

Minecraft: Bedrock Edition byla založena na Pocket Edition (Mobile Edition), která byla vydána v roce 2011. Tato verze hry je k dispozici na devíti různých platformách a funkce zcela přepsané herní kód ve srovnání s vydáním Java. Toto vydání se běžně označuje jako jednoduše „podloží“.

Funkce Java Edition

 • Přizpůsobení: Můžete si stáhnout jakoukoli pokožku online nebo si vytvořit vlastní a nahrát ji tak, aby používal ve hře.
 • Pouze PC: Java Edition bude běžet na Windows, MacOS a Linux
 • Mods: Hráči si mohou stáhnout mody vyrobené komunitou pro změnu vašeho herního zážitku
 • Intenzivní zdroje: Načtení spousty modů může zvýšit požadavky na systém.
 • Žádná křížová hra: Uživatelé Java Edition mohou hrát pouze s ostatními uživateli Java
 • Komunity: Existuje nespočet online serverů a komunit se všemi druhy variací a modů, které změní zážitek pro více hráčů

Funkce Bedrock Edition

 • Multi-Platform: Můžete přehrávat edice Bedrock na Minecraft Console, Mobile a PC
 • Marketplace: Doplňky nebo kožní balíčky lze zakoupit na trhu, abyste změnili svůj herní zážitek
 • Cross-Play: Hráči na podloží mohou hrát s jakýmkoli jiným hráčem na podloží online
 • Nižší požadavky na hardware: Edice Bedrock má pevné systémové požadavky, protože mody nejsou k dispozici.
 • Ovládací prvky: Edice Bedrock má možnost přepnout na ovladač pro pohyb nebo dotykové ovládací prvky, pokud na mobilním zařízení
 • Moderace a rodičovské kontroly: Edice Bedrock má více rodičovských kontrol a bezpečnostních prvků.

Pokud chcete modifikovat nebo spustit vlastní servery, vydání Java je způsob, jak jít. Pokud chcete hratelnost mezi platformami nebo chcete hrát na mobilních a konzolách, vydání Bedrock je vaše jediná možnost.

Minecraft Java vs. Bedrock: Která verze je nejlepší pro hraní hry Mojang?

Kterou verzi Minecraft byste si měli koupit? Zde máme vaši odpověď.

Eric Frederiksen 1. května 2022 v 11:00 PDT

V současné době neexistují žádné dostupné nabídky
GameSpot může získat provizi z maloobchodních nabídek.

Můžete hrát Minecraft téměř kdekoli-PC, konzoly a mobilní zařízení všechny spustí Mojangovu zdánlivě nesmrtelnou hru. Pravda je však taková, že navzdory tomu, že jsou na tuctu platforem, existují opravdu jen dvě verze: Bedrock a Java. Pokud se chcete dostat do Minecraftu, uvidíte lidi o těchto dvou verzích, ale jaký je rozdíl-a který z nich je nejlepší?

Java vs. Bedrock: Proč existují dvě verze?

Neposkytnutý titulek

Když se Minecraft začal být na začátku roku 2010 populární, existovala pouze jedna platforma a jedna verze. Minecraft byl postaven v Javě a hrál na Windows a Linux. Bedrock mezitím začal svůj život jako Minecraft Pocket Edition, verze, která měla dobře běžet na mobilních zařízeních, ale nakonec by vytvořila základnu pro Bedrock Edition.

Edice Bedrock existuje z několika důvodů. Jedním z nich je, že Java má spoustu bezpečnostních zranitelností; Hlavní zranitelnost ovlivnila Edici Java Minecraft teprve v prosinci 2021, ve kterém chyba zabezpečení Log4J umožnila uživatelům provádět kód na serveru Minecraft pouhým zadáním textu do chatboxu hry. Pokud dáváte svou hru na každou existující konzoli, pravděpodobně nechcete, aby je všechny náhodně učinili hackovatelnými-stejně jako by to modistry konzoly milovaly.

Java není také strašně dobře optimalizována pro 3D hry jako Minecraft a na prvním kole konzolí, na nichž vydala, by se dobře nedařilo, což zahrnuje Xbox 360 a PlayStation 3. Bedrock je úplná přestavba Minecraft, která se o tento problém stará a umožňuje společnosti Microsoft lépe optimalizovat hru pro moderní hardware herní konzole.

Java vs. Bedrock: Jaký je rozdíl?

Neposkytnutý titulek

Mezi edicemi Java a Bedrock z Minecraft existuje řada rozdílů, včetně malých mechanických rozdílů-Minecraft na Javě má ​​více bojových pohybů a některé davy a položky mají různé proměnné-ačkoli Microsoft v posledních letech vynaložil úsilí, aby zajistil Edice Minecraft’s Bedrock a Java se přibližují a blíž k sobě, spíše než dále od sebe.

Která verze chcete trochu záviset na vašich potřebách.

Pokud hrajete na konzole nebo mobilním zařízení-zařízení Xbox, PlayStation, Switch nebo Android/IOS, budete hrát Bedrock. Pokud jste jedním z mála a hrdí, že hraje na zařízení Linux, budete hrát Java. Předpokládáme tedy, že tito hráči již vědí, co chtějí, a soustředíme se na nás ostatní, kteří hrají na Windows 10 a 11 PCS.

Pokud si chcete hrát s přáteli na jiných platformách, jděte s podložím a říší.

Neposkytnutý titulek

Takže všichni vaši přátelé hrají Minecraft, ale někteří z nich hrají na PC, jiní hrají na Xboxu a někteří dokonce hrají na svých mobilních zařízeních. Existuje několik možností pro křížovou hru. S Minecraft Bedrock se s nimi můžete připojit, kdykoli chcete pro hru pro více hráčů s jedním relací-můžete se připojit k hře vašeho přítele, ale pouze když také hrají-uloženo na zařízení hostitelského uživatele. Používáte-li však oficiální oblast Minecraft, můžete mít vždy na internetu, vždy přístupný server poskytovaný společností Microsoft za malý měsíční poplatek. Každý z edice Bedrock Edition, který zvete-to zahrnuje hráče na Xbox One, Series S a Series X, Nintendo Switch, PlayStation 4 a 5, Android, iOS a Windows 10 a 11-se mohou připojit k říši a získat budování kdykoli se staví chtějí.

Jako vedlejší poznámku, pokud plánujete vytvořit svůj vlastní server nebo platit jiného poskytovatele s flexibilnějšími možnostmi serveru, budete se muset držet PC nebo vzít své šance s Dicey Hacks, abyste získali další verze pracující se servery, pouze jako pouze jako Zařízení Windows podporuje připojení k vlastním serverům v edici Bedrock.

Pokud chcete jít super hluboko s Moddingem, přehrajte Java Edition.

Nejste jeden, kdo prostě opustí hru tak, jak byla nainstalována. Chcete to udělat z toho vlastního. To neznamená pouze skiny a texturní balíčky, ale celkové mody generálních opravy, které zavádějí novou herní mechaniku, shaderové balíčky a další. Pokud to zní jako vy, budete chtít hrát Java Edition.

Pokud máte starší počítač, přehrajte edici Bedrock.

Čím starší je váš počítač, tím více volnost budete muset dát ho s hrami. Minecraft je něco jiného než nové, ale podloží má tendenci běžet lépe na starších systémech kvůli obecně špatné optimalizaci Java. Java bude samozřejmě s největší pravděpodobností běžet dobře-ale vydání Bedrock vám dá trochu více loketního pokoje. Obecně lze říci, že pokud chcete nejstabilnější výkon, zdá se, že obecný konsenzus v komunitě Minecraft je, že Bedrock nabízí hladší a stabilnější zážitek nad Javou-bez ohledu na to, zda se váš počítač kvalifikuje jako brambory nebo špičková technologie.

Pokud chcete oficiálně podporovat trasování Raye, přehrajte Bedrock Edition.

Neposkytnutý titulek

Pokud chcete nejpokročilejší grafické efekty a dávají přednost tomu, aby byly oficiálně podporované rozmanitosti, Minecraft Bedrock Edition nabízí plnou integraci s Funkcemi Nvidia’s Ray Tracing a Upscaling. Trasování Raye vám umožňuje vychutnat si všechny druhy světelných efektů, které zcela mění způsob, jakým hra vypadá, zatímco Nvidia’s DLSS Upscaling pomáhá udržovat hru hladce v běhu hraním při nižším rozlišení a poté pomocí AI/Deep Learning, aby hra vypadala, jako by to bylo, jako by to bylo, jako by to bylo, jako by to vypadalo, jako by to vypadalo, jako by to vypadalo, jako by to vypadalo, jako by to vypadalo, jako bude Běží v tomto nativním rozlišení. Edice Minecraft Java nabízí shaderové balíčky a další mody, které mohou změnit způsob, jakým hra vypadá, ale Bedrock je místem, kde oficiální podpora leží. V této době musíte spustit nějakou kartu NVIDIA RTX-o novější.

Pokud chcete nejprve vidět experimentální verze, přejděte Java Edition.

Zatímco Edition Bedrock Edition je hlavní platformou pro Microsoft a Mojang, Java Edition je stále v aktivním vývoji, a to s největší pravděpodobností, že má menší hráčskou základnu (pamatujte pouze na PC), která je obecně tolerantnější vůči změnám, Java se často dostane nadcházející a Nejprve experimentální funkce. Pokud chcete vidět všechny ty nové věci dříve.

Naši editoři zde diskutovali produkty, o nichž se zde diskutovalo nezávisle. GameSpot může získat podíl na příjmech, pokud si na našem webu koupíte něco uvedeného.

Dostal tip na zpravodaj nebo nás chtěl přímo kontaktovat? E -mail [email protected]