Nejlepší herní základní desky pro 2022 – Tech Junkie, 15 nejlepších herních základních desek (Intel & AMD) v roce 2023 | Beebom

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

Contents

Na tomto seznamu máme další možnost ze série Asus Prime, a to je jedna z nejvíce Cenově dostupné základní základní desky To podporuje CPU 12. a 13. Gen Intel. Prime H610M-A by neměl být zaměňován s jinými modely, protože varianta „A“ je lepší než ostatní, pokud jde o jeho kvalitu VRM a skutečnost, která má chladič. Pokud tedy chcete tuto desku koupit, ujistěte se, že konkrétně získáte model varianty „A“. Ohňukové kryty mají na ně kartáčovaný hliník, s bílými pruhy po celé základní desce.

Nejlepší herní základní desky pro 2022

Při vytváření herního počítače je jednou z nejdůležitějších částí, které musíte zvážit. Dobrá základní deska může podporovat i ta nejextrémnější nastavení, aniž by byla pro vaši herní soupravu příliš velké nebo objemné. Kupodivu je základní deska často jednou z posledních věcí na myslích těch, kteří chtějí postavit vlastní úžasnou herní soupravu.

Naštěstí pro vás jsme prohledali internet a našli některé z nejlepších herních základních desek pro 2022. S výběrem těchto základních desek budete moci nastartovat cestu do budování úžasné herní soupravy. Bez dalšího povyku, zde jsou nejlepší základní desky pro rok 2022.

01 GIGABYTE Z690 AORUS PRO

Gigabyte Z690 AORUS PRO

Gigabyte Z690 Aorus Pro je základní deska, která nabízí vynikající funkce a výkon. Je nabitý s možnostmi pro hráče i uživatele energie a má robustní design VRM, který zvládne i ty nejnáročnější CPU. Pokud hledáte základní desku na špičkové úrovni, měl by být gigabyte z690 aorus pro na vrcholu vašeho seznamu.

Gigabyte Z690 Aorus Pro je velká základní deska, měří 12 x 10.6 palců (v jeho nejširších bodech). Má černé a šedé barevné schéma s červenými akcenty na I/O štít, PCIE sloty a SATA porty. Rada má čtyři sloty DDR4 DIMM, podporující až 64 GB RAM. Má osm přístavů SATA, čtyři USB 3.2 Porty Gen 2, dva USB 3.2 Porty Gen 1 a čtyři m.2 sloty. Rada má také u.2 port, který vám umožní připojit U.2 SSD pro ještě rychlejší rychlosti skladování.

Gigabyte Z690 Aorus Pro má robustní design VRM, který zvládne i ty nejnáročnější procesory. Má napájecí konektor 8+4 pin, který je vyžadován pro nové procesory 10. genů společnosti Intel. Rada také podporuje konfigurace SLI a CrossFirex Multi-GPU.

Gigabyte Z690 Aorus Pro nabízí vynikající výkon. Je to jeden z nejrychlejších základních desek, které jsme testovali, a má spoustu prostoru pro přetaktování. Rada dokázala snadno zvládnout náš procesor Intel Core i9-10900K, bez problémů.

Gigabyte Z690 Aorus Pro je skvělou volbou pro každého, kdo hledá špičkovou základní desku. Nabízí vynikající funkce a výkon a má robustní design VRM, který zvládne i ty nejnáročnější CPU. Pokud hledáte základní desku na špičkové úrovni, Gigabajte Z690 Aorus Pro by měl být na vrcholu vašeho seznamu.

Klady

 • Rozsáhlý výběr slotů USB
 • Silný VRM
 • Čtyři m.2 sloty

Nevýhody

Specifikace

 • Cena 430 $.44
 • Podpora CPU Intel 12. gen
 • CPU Socket LGA 1700
 • Typ čipové sady Intel
 • Rychlost paměti 2133 MHz
 • Rozhraní grafické karty PCI Express
Gigabyte Z690 AORUS PRO

02 MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

MSI MAG B660M Mortar WiFi je poměrně standardní základní deska ATX, měří 9.6 x 12 palců. Má černé a červené barevné schéma s jemným texturovaným, povrchové povrchové úpravy na Heatsincích. Celkový vzhled je čistý a podhodnocený, což je hezké, pokud nejste v celé věci RGB osvětlení.

Pokud jde o funkce, MSI MAG B660M Mortar WiFi má vše, co potřebujete, abyste získali herní počítač s rozpočtem. Má čtyři sloty DIMM až pro 64 GB paměti DDR4-2666 MHz a dvě sloty PCIe X16 pro grafické karty (i když pouze horní slot je zapojen pro výkon plného x16). K dispozici je také jediný slot PCIe X1 a dva m.2 sloty pro SSD.

MSI MAG B660M Mortar WiFi zahrnuje také vestavěné WiFi (802.11AC) a Bluetooth 4.2 podpora, což je pěkný bonus v tomto cenovém bodě. Základní deska má také zdravý výběr I/O portů, včetně čtyř USB 3.0 portů, šest USB 2.0 portů, výstupů HDMI a DVI-D a Gigabit Ethernet.

Pokud jde o výkon, MSI MAG B660M je malta WiFi solidní umělec. Nebude to stanovit žádné záznamy, ale je to více než dost pro většinu hráčů. V našich měřítcích CPU MSI Mag B660M Mortar WiFi skóroval v průměru 952 bodů, což je přímo v souladu s jinými základními hrami na hraní rozpočtu. Rovněž stojí za zmínku, že MSI Mag B660M Mortar Wifi byla schopna zasáhnout stabilní 4.2 GHz přetaktování na našem testovacím procesoru, což je působivé pro základní desku na základní úrovni.

V našich herních benchmarkech se MSI Mag B660M Wifi provedla obdivuhodně, průměrovala 108 fps v CS: GO a 77 fps v Overwatch při 1080p s vysokým nastavením. Váš počet najetých kilometrů se samozřejmě může lišit v závislosti na vaší grafické kartě a dalších komponentách, ale MSI MAG B660M Mortar WiFi by měla být schopna zvládnout většinu her na 1080p bez problému.

MSI MAG B660M Mortar WiFi je skvělá základní hrací základní deska na základní úrovni. Nabízí solidní výkon a zdravý výběr funkcí, včetně vestavěného WiFi a USB 3.0 podpora.

Klady

 • Skvělá sada funkcí
 • Powerstocks i9 čipy
 • Skvělý design

Nevýhody

 • Žádná podpora PCIe

Specifikace

 • Cena 168 $.96
 • Podpora CPU Intel 12. gen
 • CPU Socket LGA 1700
 • Typ čipové sady Intel
 • Rychlost paměti 2133 MHz
 • Rozhraní grafické karty PCI Express
MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

03 Asrock Z690 Taichi

Asrock Z690 Taichi

Asrock’s Z690 Taichi je základní deska, která nabízí vynikající funkce a výkon. Je nabitý spoustou špičkových funkcí, včetně podpory pro grafické karty duálních NVIDIA SLI nebo AMD CrossFirex, Three PCI Express 3.0 x16 slotů, osm portů SATA 6 Gbps a 32 GB paměti DDR4. Deska má také řadu přetaktování přátelských funkcí, jako jsou tlačítka na palubě a resetování, body měření napětí a palubní zobrazení poštovního kódu. Celkově je Asrock Z690 Taichi vynikající volbou pro každého, kdo chce postavit špičkový herní počítač.

Jedním z nejpůsobivějších aspektů Asrock Z690 Taichi je jeho podpora pro grafické karty duálních Nvidia SLI nebo AMD Crossfirex. To znamená, že můžete nainstalovat dvě špičkové grafické karty a spustit je v tandemu pro zlepšený herní výkon. Rada má také tři PCI Express 3.0 x16 slotů, což je více než dost, aby vyhovovalo výkonnému nastavení grafické karty.

Asrock Z690 Taichi má také osm portů SATA 6 Gbps, což je dostatek prostoru pro rozšíření úložiště. Tyto porty můžete použít k připojení SSD, pevných disků nebo optických disků. Rada má také 32 GB paměti DDR4, což je nejnovější standard pro moduly paměti. To znamená, že budete moci využít rychlejší rychlosti a nižší latence paměti DDR4.

Celkově je Asrock Z690 Taichi vynikající volbou pro každého, kdo chce postavit špičkový herní počítač nebo pracovní stanici. Je plná funkcí a má dostatek potenciálu expanze. Pokud hledáte špičkové základní desku, Asrock Z690 Taichi by měl být určitě na vašem užším výběru.

Klady

 • Porty typu C Thunderbolt
 • Skvělé sítě

Nevýhody

 • Velmi drahý

Specifikace

 • Cena 469 $.99
 • Podpora CPU Intel 12. gen
 • CPU Socket LGA 1700
 • Typ čipové sady Intel Z690
 • Rychlost paměti 6400 MHz
 • Rozhraní grafické karty PCI Express
Asrock Z690 Taichi

04 ASUS TUF Gaming Z590-Plus Wifi

Asus TUF Gaming Z590-Plus Wifi

Základní deska Asus ‘TUF Gaming Z590-Plus WiFi nabízí skvělou směs funkcí, výkonu a hodnoty za vaše peníze, což z něj činí skvělou volbu pro každého, kdo chce postavit nový systém Intel. Je plná funkcí, včetně podpory pro nejnovější technologie CPU a GPU, možnosti rychlého skladování a sítě a dostatek prostoru pro expanzi. K dispozici je také velmi pevná sada funkcí, která zahrnuje vše od ovládání osvětlení RGB po tlačítka na palubě a resetování.

Pokud jde o výkon, v našich testech vynikaly herní hry TUF Z590-Plus WiFi. Byl to jeden z nejrychlejších základních desek, které jsme testovali, pokud jde o výkon CPU a paměti, a také to fungovalo velmi dobře v našich herních a skladovacích testech. Je jasné, že ASUS vložil do designu této základní desky hodně myšlenek a ukazuje se ve představení.

Jedinou potenciální nevýhodou TUF Gaming Z590-Plus WiFi je jeho cena. Za zhruba 270 USD to není nejlevnější možnost, ale je to stále velmi za rozumnou cenu vzhledem k nabídce sady funkcí a výkonu v nabídce. Pokud hledáte skvělou všestrannou základní desku Intel, Asus TUF Gaming Z590-Plus WiFi by určitě měl být na vašem seznamu.

Klady

 • Skvělá hodnota za peníze
 • Skvělé VRM a chlazení
 • Jednoduchý design

Nevýhody

 • By mohlo použít více portů USB

Specifikace

 • Cena 146 $.88
 • Podpora CPU 10. generace Intel Core
 • CPU Socket LGA 1200
 • Typ čipové sady Intel Z590
 • Rychlost paměti 5333 MHz
 • Rozhraní grafické karty PCI Express
Asus TUF Gaming Z590-Plus Wifi

05 MSI Mag B660 Tomahawk WiFi DDR4

MSI Mag B660 Tomahawk wifi ddr4

MSI Mag B660 Tomahawk WiFi je špičková základní deska, která podporuje nejnovější procesory Intel a přichází s množstvím funkcí, které přitahují hráče a další uživatele energie. Má to skvělý vzhled, spousta osvětlení RGB a působivou specifikaci, která zahrnuje tři m.2 sloty, USB 3.2 podpora Gen 2, Wi-Fi 6 a další. Momentálně jsou na trhu vynikající základní desky, ale MSI Mag B660 Tomahawk WiFi je určitě jeden z nejlepších.

MSI MAG B660 Tomahawk WiFi má černé a zbraňové barevné schéma a je plná funkcí. Rada má tři m.2 sloty pro ultra rychlá úložná zařízení, USB 3.2 Gen 2 Podpora pro vysokorychlostní přenos dat, podpora Wi-Fi 6 pro nejnovější standard bezdrátových sítí a spoustu osvětlení RGB, aby vaše stavba vypadala skvěle.

MSI Mag B660 Tomahawk WiFi je plná základní deska ATX, takže má dostatek prostoru pro expanzi. Rada má čtyři sloty DIMM, které podporují až 128 GB paměti DDR4, a existují také tři sloty PCI Express X16 pro grafické karty a další expanzní karty. Rada má také dva USB 3.1 Porty Gen 1, čtyři porty SATA III a jediný port USB typu-C.

Výkon, MSI Mag B660 Tomahawk WiFi je vynikající. Je schopen s lehkostí zvládnout nejnovější procesory Intel a nabízí také spoustu potenciálu přetaktování. Rada má také skvělou kvalitu zvuku díky kodeckému kodeku Realtek ALC887 a výkon sítě je vynikající díky Intel I219-V Gigabit LAN řadič.

Celkově je MSI Mag B660 Tomahawk WiFi vynikající základní deska, která nabízí vše, co potřebujete pro špičkový herní počítač nebo pracovní stanici. Má to skvělý vzhled a spoustu funkcí a funguje to výjimečně dobře. Pokud hledáte základní desku na špičkové úrovni, měl by být na vašem užším výběru MSI Mag B660 Tomahawk WiFi.

Klady

 • Skvělý VRM
 • Dobrá hodnota peněz

Nevýhody

 • Žádný PCIe 5.0 podpora

Specifikace

 • Cena 189 $.99
 • Podpora CPU Intel 12. gen
 • CPU Socket LGA 1700
 • Typ čipové sady Intel
 • Rychlost paměti 2133 MHz
 • Rozhraní grafické karty PCI Express
MSI Mag B660 Tomahawk wifi ddr4

06 Asus Rog Crosshair VIII Dark Hero

Asus Rog Crosshair VIII Dark Hero

Tato základní deska je plná působivé sady funkcí, včetně duálního PCIe 4.0 m.2 sloty, masivní 16+4 fázový systém dodávání výkonu, modul Intel Wi-Fi 6e a mnoho dalšího. Je to také jeden z nejdražších základních desek X570 na trhu, takže to mělo být lepší!

Dark Hero Asus Rog Crosshair VIII používá černé a šedé barevné schéma, které připomíná jiné produkty Rog. Základní deska má velký chladič, který pokrývá oblast VRM a rozprostírá se přes PCIe 4.0 x16 slotů. Na Chipset Heatsinku je také logo ROG.

Panel I/O obsahuje čtyři USB 3.2 Porty Gen 2, dva USB 3.2 Porty typu A 2, dva USB 3.2 Porty Gen 1, port HDMI, displayport, port LAN a zvukové konektory.

Asus Rog Crosshair VIII Dark Hero má čtyři PCIe 4.0 x16 slotů a dva PCIe 4.0 x1 sloty. Základní deska má také tři m.2 sloty, z nichž dva podporují PCIe 4.0 disků. Třetí m.2 slot podporuje pouze jednotky SATA. Existuje také osm portů SATA 6Gbps a dva konektory SATA Express.

Asus Rog Crosshair VIII Dark Hero má 16+4 fázový systém dodávání energie. Toto je jeden z nejrobustnějších systémů dodávání energie, které jsme viděli na základní desce X570. Na Asus Rog Crosshair VIII Dark Hero jsou dva čipy Bios. Jeden je pro hlavní bios a druhý je pro záložní bios. Mezi oběma čipy Bios je také přepínač k přepínání.

ASUS zahrnoval několik funkcí značky ROG na Crosshair VIII Hrdinu, včetně zvuku supremefx, gamefirst v optimalizace sítě, paměťové ukládání paměti Ramcache III a další. ASUS také zahrnoval několik softwarových balíčků se základní deskou, včetně AI Suite III, zbrojnice, Gamefirst V, Memtweakit a další.

Testovali jsme Asus Rog Crosshair VIII Dark Hero v naší testovací laboratoři pomocí procesoru AMD Ryzen 9 3900x a 16 GB DDR4-3200 MHz paměti. Nainstalovali jsme také grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 TI pro testování.

Asus Rog Crosshair VIII Dark Hero vedl v našich testech dobře. Nemělo potíže s řešením našeho procesoru a přetaktování paměti. Základní deska také fungovala dobře v našich herních a benchmarkových testech. Byli jsme ohromeni představením Asus Rog Crosshair VIII Dark Hero Celkově. Je to jeden z nejdražších základních desek X570 na trhu, ale dodává zboží. Pokud hledáte základní desku na nejvyšší linii X570, stojí za zvážení tmavý hrdina Crosshair VIII.

Klady

 • Čistý design
 • Žádný ventilátor čipové sady

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

Ukrajina ,, Kharkiv ,, listopadu, 14. listopadu, 2022:, zblízka, a amd, ryzen

Rozhodli jste se postavit nový stolní počítač a vybrali jste si, zda jste na týmu Blue nebo Red. Nyní musíte hledat perfektní základní desku pro svůj intel nebo AMD herní počítač sestavení. Ať už plánujete používat špičkový procesor Intel Core i9-13900K na prvním místě nebo na platformě AM5, jste na správném místě, jste napraveni. Tuto příručku jsme kurátovali, abychom vám pomohli najít nejvhodnější herní základní desku pro váš počítač v roce 2023.

V této příručce jsme zahrnuli základní desky Intel a AMD přes různé cenové závody, takže se můžete roztřídit v závislosti na vaší sestavení a vašem rozpočtu. Od špičkových základních desek Z790 a X670e po základní desky H760 a B550M základní desky jsme je zde uvedli zde.

Nejlepší základní desky pro intel CPU

1. Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi

základní deska ROG Strix pro CPU Intel

 • Formový faktor: ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR5 7800+ (OC)
 • Dodávka energie: 18 + 1 VRM Power Stages
 • Připojení: Wi-Fi 6e, Bluetooth V5.3, 2.5GBE LAN, Thunderbolt 4, Type-C (20 GB/S), Displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 5x m.2 porty, 4x Porty SATA

Řada základních desek Asus Rog byla kriticky uznána jako jedna z nejlepších a Rog Strix Z790-E není výjimkou. Je to výjimečně dobrý výběr mezi špičkovými základními deskami Z790 dostupných na trhu. Hledáte nejlepší základní desku pro Intel Core i9-13900K? Toto je ten, a dokonce jsme použili tuto základní desku v našem 13. recenzi Intel Core i9-13900K Gen Intel, a to zvládlo monstrózní CPU s vysokou spotřebou energie jako kus dortu. Milujeme také jeho celkovou sadu funkcí. Estetika je také příjemná, s tunami přizpůsobení v softwaru Armory Crate Software. Tato základní deska má také přetaktování AI, což v případě potřeby usnadňuje přetaktování procesoru v případě potřeby.

Když už mluvíme o výběru a připojení portů, ROG Strix Z790-E funkce 7x USB 3.2 porty Gen 2, jeden je port typu C. Kromě toho existuje 4x další USB 3.2 Porty Gen 1, další typ -C, který běží v Gen 2 × 2 (20 GB/S), a pro sítě má Wi -Fi 6e s Bluetooth V5.3 podpora. Základní deska má také slušné vnitřní záhlaví, včetně Thunderbolt 4, pokud si ji uživatelé přejí nainstalovat. Neexistuje však žádná nativní podpora Thunderbolt. Můžete se podívat na našeho nejlepšího průvodce základní desky Z790, abyste našli více špičkových modelů Z790, ale tento snadno splní potřeby většiny hráčů.

K dispozici jsou 4 sloty DIMM pro instalaci DDR5 RAM a podporuje frekvence až 7800 MHz. Kvalita VRM je bezvadná, s 18+1 fázemi napájení. Jak jsme již řekli dříve, zvládne to 13. gen čip nejvyššího konce, jádro i9-13900k, aniž by došlo k potu. Existují 3x sloty PCIe x16, přičemž nejvyšší je PCIe 5.0 a další pracující na PCIe 4.0. Pokud jde o podporu úložiště, můžete nainstalovat 5x m.2 SSD, s horním slotem podporujícím také Gen 5 SSD.

Klady Nevýhody
Kvalita pevných VRM s 18 + 1 fázemi napájení Ne 10GBE LAN
Vestavěné ve WiFi 6e & Bluetooth V5.3 Drahý, ale méně než top-end možnosti
Volitelná záhlaví Thunderbolt
Obsahuje port 20 GB/S typu-C
Krásný design s logem Rog RGB
Podpora PCIe Gen 5 SSD

2. Základní deska Asrock Z790

základní deska pro CPU Intel

 • Formový faktor: ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR5 7200+ (OC)
 • Dodávka energie: 16 + 1 + 1 VRM Power Stages
 • Připojení: Wi-Fi 6e, Bluetooth V5.3, 2.5GBE LAN, Thunderbolt 4, Type-C (20 GB/S), Displayport 1.4, HDMI 2.1, EDP 1.4
 • Úložný prostor: 5x m.2 porty, 4x Porty SATA

Série Asrock Steel Legend byla spolehlivá možnost střední třídy pro stavitele PC, kteří hledají jedinečnou estetiku v kombinaci s hodnotou. Tato bílá základní deska má hvězdný vzhled se svým vzorem camo a přizpůsobitelného osvětlení RGB. Jedná se o dostupnou, ale efektivnější herní základní desku, kterou je třeba zvážit v sestavě Z790. Má čtyři sloty DIMM pro instalaci DDR5 RAM, s maximální frekvencí 7200 MHz.

Když už mluvíme o výběru a konektivitě portů, Asrock Z790 Legend Featus 2x USB 3.2 porty Gen 2 (jeden z nich je typ-c) a 7x další USB 3.2 Porty Gen 1. Ale nemá žádné porty Gen 2 x 2, které běží při dvojnásobné šířce pásma. Přesto, pokud to vaše přední I/O podporuje, existuje interní záhlaví Gen 2 × 2. Tato deska má podporu pro Wi-Fi 6E & Bluetooth V5.3. Podpora Thunderbolt 4 můžete získat také využití vnitřní hlavičky Thunderbolt AIC. Deska má 3x sloty PCIe X16 s jedním podpůrnou PCIe 5.0, jeden s PCIe 4.0, a poslední je omezen na PCIe 3.0.

Je zřejmé, že na této základní desce Z790 je méně špičkových funkcí, ale pro hráče na tom tolik neskončí, na tom tolik nezáleží. VRM jsou zde schopny s výkonem 16+1+1. Podpora úložiště je 5x m.Celkem 2 sloty, přičemž jedna z nich podporuje PCI 5.0 SSD. Všechny novější desky Z690 a Z790 tlačí PCIe 5.0 hodně, ale ne všechny z nich to podporují na m.2 slot. Tato základní deska však dělá, což z ní dělá budoucnost pro úložiště příští generace a velkým důvodem, proč se tento seznam vytvořil.

Klady Nevýhody
Méně drahý než jiné špičkové Z790s Ne 10GBE LAN
Kvalita pevných VRM s 18 + 1 fázemi napájení
Vestavěné ve WiFi 6e & Bluetooth V5.3
Obsahuje 20 GB/S typ-C, volitelná záhlaví Thunderbolt
Bílá barva s Asrock Polychrome RGB
Podpora PCIe Gen 5 SSD

Koupit od Amazonu (289 $.99)

3. MSI Mag B760 Tomahawk Wifi Gaming Basing

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 192GB, DDR4 5333+ (OC)
 • Dodávka energie: 16 + 1 + 1 VRM Power Stages
 • Připojení: Wi-Fi 6e, Bluetooth V5.3, 2.5GBE LAN, typ-C (20 GB/S), displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 3x m.2 porty, 4x Porty SATA

Série MSI Tomahawk je oblíbená mezi staviteli PC pro to, aby byla jednou z nejlepších možností základní desky střední třídy. Celověrný design s matným povrchem na chladicích pokynech a kryty dává desce minimální estetiku. Zatímco nyní jsme v kategorii čipových sad středního rozsahu, proto získáte méně špičkové funkce, tato deska je stále dokonale vhodná pro herní počítače. Existují 4x DIMM sloty Pro instalaci DDR4 RAM s maximální frekvencí 5333MHz.

V tomto rozsahu mohou uživatelé stále získat slušný výběr portů a připojení. Základní deska MSI B760 Tomahawk má 4x USB 3.2 Porty Gen 2, 1x USB 3.2 Gen 2 × 2 (20 GB/S) Port typu C a 4x další USB 2.0 portů. Na vnitřních záhlavích nemáte funkce, jako je Thunderbolt, ale má obvyklé funkce, jako je další port typu C, který se připojí k vašemu přednímu I/O. Pokud jde o sítě, má tato deska Wi-Fi 6E & Bluetooth 5.3.

Na této desce jsou sloty 2x PCI-E X16, přičemž ten nejlepší podporuje nový PCI-E 5.0 Standard. Existují 3x m.2 sloty, ale všechny z nich podporují PCIe 4.Pouze 0, což znamená, že na této základní desce nemůžete použít Gen 5 SSD. Přesto, když mluvíme o VRMS, měl předchůdce této základní desky (B660 Tomahawk) nižší teploty VRM ve srovnání s konkurenty. Máte zde podobné schopnosti s jeho 12+1+1 Power Stage VRM, díky čemuž je tato deska skvělou volbou zvážit pro herní počítač založený na Intel.

Klady Nevýhody
Nejvhodnější pro procesory jádra i7 nebo nepřetržité jádro i9 Používá DDR4 RAM
Vestavěné ve WiFi 6e & Bluetooth V5.3 Žádný PCIe 5.0 On X16 Slot nebo PCIe Gen 5 SSD podpora
Obsahuje port 20 GB/S typu-C
Minimální vypadající celo-černý design

4. Gigabajte B760M AORUS Elite AX Hrobná deska

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: micro-ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR5 7600+ (OC)
 • Dodávka energie: 12 + 1 + 1 VRM Power Stages
 • Připojení: Wi-Fi 6e, Bluetooth V5.3, 2.5GBE LAN, typ-C (20 GB/S), displayport 1.2, HDMI 2.0
 • Úložný prostor: 2x m.2 porty, 4x Porty SATA

Gigabyte také nabízí úžasné možnosti pro čipové sady Intel a AMD a jejich základní deska B760M Aorus Elite Ax je jednou z nejdostupnějších desky B760 vhodné pro hraní díky své nadměrné kvalitě VRM a všestrannou sadu základních prvků, která nedělá ne ‘T zahrnuje nové technologie. Je to úhledná bílá základní deska s jemnou značkou AORUS na různých obalech a Heatsinks. Podporuje DDR5 RAM na svých 4x DIMM slotech s maximální frekvencí 7600 MHz.

Pokud jde o porty a připojení, získáte na B760M Aorus Elite Axe všechny obvyklé zvonky a píšťalky. Existuje jedna vysoká pásmová šířka USB 3.2 Port Gen 2 × 2 Type-C, ale neexistují žádné vnitřní hlavičky s vysokou šířkou pásma. Má 2x USB 3.2 porty Gen 2, jedním z nich je port typu C. Rada má navíc 3x USB 3.2 Porty Gen 1 a 4x USB 2.0 portů. Pro sítě má Wi-Fi 6e & Bluetooth V5.3 Stejně jako ostatní možnosti.

Neexistuje žádná podpora pro PCI-E 5.0 buď, ale grafické karty vám nedávají žádné značné zisky FPS, když jsou zapojeny do novějšího portu PCI-E, takže je to naprosto v pořádku, abych byl upřímný. Existují 2x sloty PCIe x16, nejvyšší je PCIe 4.0 a další bytí PCIe 3.0. Pro skladování má 2x m.2 sloty, oba podpůrné PCIe 4.0. VRMS na této základní desce jsou pevné, s designem výkonu 12+1+1. Celkově se jedná o vysoce doporučenou možnost, pokud se nestaráte o nové funkce a chcete ušetřit pár babek.

Klady Nevýhody
Nejvhodnější pro jádro i7 nebo nepřetržité jádro i9 Žádný PCIe 5.0 na slotu X16
Volba hodnoty mezi možnostmi B760
Obsahuje 20 GB/S typ-c
Podporuje DDR5 RAM, PCIE GEN 5 SSD
Krásná estetika je bílá základní deska

Koupit od Amazonu (179 $.99)

5. MSI MPG Z790I Edge Wifi Gaming Hraní

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: Itx
 • Podpora paměti: 2x DIMM, Max 96 GB, DDR5 8000+ (OC)
 • Dodávka energie: 10 + 1 + 1 VRM Power Stages
 • Připojení: Wi-Fi 6e, Bluetooth V5.3, 2.5GBE LAN, typ-C (20 GB/S), displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 1x m.2 porty, 4x Porty SATA

MSI Z790i Edge je Perfektní základní deska ITX Použití ve vašem nadcházejícím hráči v oblasti herního hráče s malým tvarem Intel. Je to za rozumnou cenu, nabízí slušnou sadu funkcí a vypadá skvěle, protože je to základní deska s bílou barvou. I když, pokud chcete podporu úložiště Gen 5 SSD, budete muset hledat jinde, jako je tato deska Z790-I Strix ITX od Asus, která má PCIe 5.0 podpora na m.2 slot, ale stojí mnohem více. Tato deska má jeden slot PCIE x16, který běží na PCIe 5.0 rychlosti.

Když mluvíme o portů a připojení, jako je deska ITX, zjevně nenabízí stejný počet funkcí jako možnosti větší velikosti. Balení zadních I/O panelů 6x USB 3.Celkem 2 porty, z nichž 4 jsou Gen 1 a další 2 jsou gen 2. Je tu 20 GB/S USB 3.2 Port Gen 2 × 2 Type-C, a to jak jako port na zadních I/O, tak jako vnitřní záhlaví pro I/O vaše případy. Pro sítě má Wi-Fi 6e spolu s Bluetooth V5.3.

Deska má 2x DIMM sloty pro DDR5 RAM s maximální frekvencí 8000 MHz, což je docela skvělé. Pro skladování to může trvat 3x m.2 SSD, přičemž dva sloty jsou PCIe 4.0 a jeden podporující PCIe 3.0/SATA režim. VRM ONABORD jsou docela spolehlivé, s designem 10+1+1 Power Stage.

Klady Nevýhody
Vhodné pro procesory jádra i7 nebo nepřetržité jádro i9 Žádný PCIe 5.0 On X16 Slot nebo PCIe Gen 5 SSD podpora
Value ITX Možnost pro zásuvku LGA 1700
Vestavěné ve WiFi 6e & Bluetooth V5.3, 20 GB/S typ-c
Podporuje DDR5 RAM
Krásná estetika je bílá základní deska

6. Základní deska Asus Prime H770-plus

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR4 5066+ (OC)
 • Dodávka energie: Nespecifikován
 • Připojení: 2.5GBE LAN, typ-C (10 GB/S), displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 3x m.2 porty, 4x Porty SATA

Asus Prime je základní série základní úrovně, obvykle nejvhodnější pro základní kancelářské použití. Několik modelů je však dostatečně slušných, aby bylo možné použít v herních počítačích. Ve skutečnosti jsou některé desky Asus Prime také založeny na špičkových čipových sadách. Asus Prime H770 Plus je nově vydaná bílá základní deska s akcenty všude, což způsobuje, že tato základní základní deska vypadá docela pěkně. Má 4x DIMM sloty pro DDR4 RAM, s maximální podpůrnou frekvencí 5066 MHz.

Pokud jde o porty a připojení, má tato deska 3x USB 3.2 porty Gen 2, jedním z nich je typ-c. Kromě toho existuje 3x USB 3.2 Porty Gen 1 a 2x USB 2.0 portů také. Nejsou přítomny žádné interní záhlaví USB s vysokou šířkou pásma (jako USB Gen 2 × 2, které podporují 20 Gb / s), ale pokud si přejete nainstalovat záhlaví USB4 Thunderbolt USB4. Tady je PCIe 5.0 podpora Na horní slot PCI-E X16, se dvěma dalšími sloty X16 podporující PCIe 4.0. Celkově nejsou věci pro desku na základní úrovni špatné!

Pro sítě má pouze port Ethernet, takže budete muset připojit adaptér WiFi, jako je tento, nebo nainstalovat vyhrazený modul WiFi + Bluetooth do m.2 klíč E slot (vítané začlenění). Tato deska může podporovat 3x m.2 SSD, dva jsou PCIe 4.0 a poslední podporující také SATA. VRM jsou dostatečně slušné a je tu také heathink, takže se nebojte o přehřátí věcí. Při nákupu základních desek je to vlastně skutečný problém, protože někteří z nich ani nepřicházejí s VRM Heatsinky.

Klady Nevýhody
Slušná kvalita VRM, nejvhodnější pro herní počítače s procesory jádra i5 Je třeba nainstalovat wifi/bluetooth samostatně
Zahrnuje port typu C
3x m.2 porty pro skladování, Gen 4 SSD podporoval

7. Základní deska Asus Prime H610M-A D4

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: micro-ATX
 • Podpora paměti: 2x DIMM, Max 64 GB, DDR4 3200+ (OC)
 • Dodávka energie: Nespecifikován
 • Připojení: 2.5GBE LAN, 2x USB 3.2 Gen 2 typu A, displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 2x m.2 porty, 4x Porty SATA

Na tomto seznamu máme další možnost ze série Asus Prime, a to je jedna z nejvíce Cenově dostupné základní základní desky To podporuje CPU 12. a 13. Gen Intel. Prime H610M-A by neměl být zaměňován s jinými modely, protože varianta „A“ je lepší než ostatní, pokud jde o jeho kvalitu VRM a skutečnost, která má chladič. Pokud tedy chcete tuto desku koupit, ujistěte se, že konkrétně získáte model varianty „A“. Ohňukové kryty mají na ně kartáčovaný hliník, s bílými pruhy po celé základní desce.

Rada podporuje až 2x moduly DDR4 s maximální frekvencí 3200 MHz. Když už mluvíme o přístavech a připojení, je to docela základní, že se jedná o základní desku na základní úrovni s čipovou sadou H610-2x USB 3.2 Porty typu A 2 a další 4x USB 2.0 portů. Nejsou přítomny žádné vnitřní záhlaví s vysokou šířkou pásma, ale získáte standardní USB 3.2 Gen 1 & USB 2.0 záhlaví pro připojení před I/O. Nejsou k dispozici žádné možnosti bezdrátové sítě, ale získáte možnost připojit modul k klíči E M.2 slot. Existuje jeden slot PCIe x16, který běží na PCIe 4.0.

Když mluvíme o podpoře SSD, má 2x m.2 sloty běžící na PCIe 3.0. Jak vidíte, tato základní deska je základní z hlediska funkcí. Ale skutečnost, že má VRM Heatsink a kvalitní konfigurace VRM podobná některým deskám H670, z něj činí přesvědčivý nákup pro herní PC Intel Intel.

Klady Nevýhody
Slušná kvalita VRM, nejvhodnější pro herní počítače s procesory jádra i5 Žádný port typu C
Skoro jeden z nejlepších základních desek H610, protože to nevytváří celkovou kvalitu Je třeba nainstalovat wifi/bluetooth samostatně
POUZE PODPORA GEN 3 SSD

Nejlepší základní desky pro CPU AMD

8. Základní deska Asus Rog Strix X670e-E Wifi

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR5 6400+ (OC)
 • Dodávka energie: 18 + 2 VRM Power Stages
 • Připojení: Wi-Fi 6e, Bluetooth V5.2, 2.5GBE LAN, Thunderbolt 4, Type-C (20 GB/S), Displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 4x m.2 porty, 4x Porty SATA

Součástí špičkového sestavy ASUS, základní desky Rog Strix nejsou vtip a jsou plné všech nejnovějších funkcí. Rog Strix X670e-E má X670E čipová sada Spolu s mnoha funkcemi, díky nimž je jeden z nejlepších základních desek AMD ke koupi. Zamilovali byste se do jeho designu, jeho krásného černého tematického kovového povrchu a efektů RGB na jeho VRM štít. Má to 4x DIMM sloty, které podporují paměť DDR5 s maximální frekvencí 6400 MHz.

Možnosti port a připojení zde jsou působivé, s 12x USB 3.2 porty Gen 2, z nichž deset jsou typ-a a zbývající dva jsou typ-c. Existuje USB 3.2 Port Gen 2 × 2 Type-C (20 GB/S) na zadních I/O panelu a jeden jako vnitřní záhlaví. Možnosti sítě jsou zde WiFi 6e a Bluetooth V5.2.

Na palubě jsou 3x sloty PCIe x16, dva jsou PCIe 5.0 a jedna je PCIe 4.0. Pro podporu skladování má 4x m.2 sloty, přičemž tři z nich podporují PCIe Gen 5 SSD a jeden je omezen na Gen 4. Je úžasné, že uživatelé mohou na tuto desku nainstalovat tolik SSD GEN 5. Konfigurace VRAM je poměrně robustní, s designem výkonu 18+2.

Klady Nevýhody
Vhodné pro přetaktování a vlajkovou loď Ryzen Processors Ne 10GBE LAN
Vestavěné ve WiFi 6e & Bluetooth V5.3 Drahý, ale méně než top-end možnosti
Volitelná záhlaví Thunderbolt
Obsahuje 20 GB/S typ-c
Krásný design s logem Rog RGB
Podpora PCIe Gen 5 SSD

9. Základní deska Asrock X670e PG Lightning

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR5 6600+ (OC)
 • Dodávka energie: 14 + 2 + 1 VRM Power Stages
 • Připojení: 2.5GBE LAN, Thunderbolt 4, Type-C (20 GB/S), Displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 4x m.2 porty, 4x Porty SATA

Základní desky Asrock’s PG Lightning nabízí velkou hodnotu, takže tato možnost je hodnotou pro výběr peněz pro vaše herní počítač AMD. to je cenově dostupné než většina desek X670, přestože stále obsahuje vysokoškolskou čipovou sadu X670E. Design není překvapivě ne honosný, který často nevidíte na základních základních deskách. Ohňukové kryty Heatsinku mají matný černý povrch s pruhovaným vzorem na samotné desce, takže design je jedinečný, ale minimální také.

Základní deska Asrock X670e PG Lightning má 4x DIMM sloty pro DDR5 RAM, při maximální podpůrné frekvenci 6600 MHz. Pokud jde o porty a konektivitu, má USB 3.2 Gen2x2 (20 GB/S), ale pouze na jednom portu typu C v zadní I/O a jako vnitřní záhlaví, další jediný USB 3.2 Port typu A 2 a 6x USB 3.2 Porty Gen 1, z nichž dva jsou herní porty Lightning. Je přítomna také vnitřní záhlaví Thunderbolt 4.

Existují 3x sloty PCIe x16, s nejlepším podporou PCIe 5.0 a další běžící na PCIe 4.0. Podpora skladování zahrnuje 4x m.2 sloty: jeden podpůrný gen 5 SSD, dvě podpůrné rychlosti Gen 4 a jedna podpůrná SATA. Konfigurace VRM nás slušná, a 14+2+1 Power Stage Design.

Jediným hlavním kondicí této základní desky AMD není nativní wifi nebo bluetooth, ale existuje m.2 Port Key-E pro modul, který můžete snadno nainstalovat. Cena za to však snadno nahradí.

Klady Nevýhody
Méně drahý než ostatní špičkové x670s Žádná nativní podpora WiFi nebo Bluetooth
Kvalita pevných VRM se 14 + 2 + 1 fázemi napájení
Obsahuje 20 GB/S typ-c
Podpora PCIe Gen 5 SSD
Volitelná záhlaví Thunderbolt
Podhodnocený design, který není často vidět na deskách Asrock

Koupit od Amazonu (259 $.99)

10. Základní deska Asus Rog Strix B650-E

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR5 6400+ (OC)
 • Dodávka energie: 16 + 2 VRM Power Stages
 • Připojení: WiFi 6e, Bluetooth V5.2, 2.5GBE LAN, Thunderbolt 4, Type-C (20 GB/S), Displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 4x m.2 porty, 4x Porty SATA

Série ROG Strix je tento seznam znovu, přičemž Rog Strix B650E-E je jedním z Nejlepší základní desky B650 her Pro procesor Ryzen 7000 Series. Má tyto krásné akcenty nad kryty Heatsinku s značkou ROG a působivé efekty osvětlení RGB na logo ROG vedle zadní I/O. Pro instalaci DDR5 RAM má 4x sloty DIMM s maximální podporovanou frekvencí 6400 MHz.

Když už mluvíme o portech a připojení, má 7x USB 3.2 porty Gen 2, jedna je typ-C a všichni ostatní jsou typem A. Je také přítomna jednorázová vnitřní hlavička typu-C podporujícího Gen 2. Existuje jediný USB 3.2 Gen 2 × 2 (20 GB/S) Port typu-C na zadních i/o desku, ale žádná taková možnost pro přední I/O. Navíc existují 4x USB 2.0 portů. Pro sítě má podporu WiFi 6e s Bluetooth V5.2.

Rada má 3x sloty PCIe X16, dva běží na PCIe 5.0 rychlostí a jeden na PCIe 4.0. Pro instalaci úložiště zahrnuje 4x m.2 sloty, se dvěma sloty, které podporují Gen 5 SSD a další dva podpůrné gen 4. VRMS běží v konfiguraci 16+2 Power Stage zde.

Klady Nevýhody
Kvalita pevných VRM se 14 + 2 + 1 fázemi napájení Drahá možnost pro čipovou sadu B650
Podpora PCIe Gen 5 SSD
Krásný design s logem Rog RGB
Obsahuje port 20 GB/S typu C

11. Základní deska Gigabyte B650M Aorus Elite Ax

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: micro-ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR5 6666+ (OC)
 • Dodávka energie: 12 + 2 + 1 VRM Power Stages
 • Připojení: WiFi 6e, Bluetooth V5.2, 2.5GBE LAN, typ-C (20 GB/S), displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 2x m.2 porty, 4x Porty SATA

Gigabyte B650M Aorus Elite Ax je jedna Nejdostupnější základní desky B650 her na trhu. Je vysoce považována za opci hodnoty za peníze pro uživatele, kteří hledají vhodnou základní desku AMD AM5, ale nemůže příliš utratit. Má poněkud minimální designový jazyk, bez honosného RGB. Má černé štíty s jemnou značkou Aorus, pokrývající komponenty základní desky. K dispozici jsou 4x DIMM sloty pro DDR5 RAM s maximální frekvencí 6 666 MHz.

Pro porty a konektivitu má interní hlavičku typu C, který je Gen 2 × 2 (20 GB/s). Zadní I/O zahrnuje 2x USB 3.2 Gen 2 Porty typu A, 5x USB 3.2 Gen 1 Porty typu A a také jeden USB 3.2 Port Gen 2 Type-C spolu s 4x USB 2.0 portů. Pro sítě má WiFi 6e & Bluetooth V5.2 podpora. Konfigurace VRM na této desce je návrh fáze výkonu 12+2+1.

Být základní deskou ATX MICRO ATX má sloty 2x PCIe X16, oba běží na PCIe 4.0 rychlosti. Nebojte se příliš o PCIe 5.0, protože to jen málo pro výkon GPU ve hrách. Gigabyte stále zahrnuje PCIe 5.0 na jednom m.2 slot SSD, takže bude podporovat tyto SSD a existuje možnost přidat také druhý gen 4 nvme.

Klady Nevýhody
Volba hodnoty mezi základními deskami B650 Žádný PCIe 5.0 na slotu X16
Nejvhodnější pro Ryzen 7 nebo nepřetržitý Ryzen 9
Zahrnuje WiFi 6e & Bluetooth V5.2
Obsahuje port 20 GB/S typu-C

Koupit od Amazonu: ($ 199.99)

12. MSI MPG B650I Edge ITX ITX (AM5 Socket)

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: Itx
 • Podpora paměti: 2x DIMM, Max 64 GB, DDR5 6600+ (OC)
 • Dodávka energie: 8 + 2 + 1 VRM Power Stages
 • Připojení: WiFi 6e, Bluetooth V5.2, 2.5GBE LAN, typ-C (20 GB/S), HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 2x m.2 porty, 4x Porty SATA

Hrana MSI B650i je jedním z Nejlepší hodnota za peníze itx základní desky pro zásuvku AM5 To příliš nestojí. Je to neuvěřitelně stylová bílá základní deska s akcentovaným logem MSI Dragon. Má podporu pro moduly 2x DDR5 RAM s maximální frekvencí 6600 MHz.

Pokud jde o porty a připojení, zahrnuje to USB 3.2 Port Gen2x2 (20 GB/S) na zadní I/O spolu s 3x USB 3.2 Porty typu A 2 Gen 2 a 2x USB 3.2 Gen 1 Porty typu A. K dispozici je další vnitřní hlavička typu C, která má podporu Gen 2 (10 GB/S šířka pásma) pro přední I/O. Možnosti sítě zahrnují WiFi 6e a Bluetooth V5.2.

Deska má slot PCIE x16, který běží při rychlostech Gen 4. Možnosti úložiště zahrnují 2x m.2 sloty SSD, oba podporují pouze rychlosti Gen 4. Bohužel, Žádný PCIe 5.0 podpora je přítomen na této desce. Ale to je stále dobrá deska ITX, kterou je třeba zvážit pro malé formy faktoru AMD Gaming PCS . Pokud vám záleží na PCIe 5.0 Podpora pro nadcházející SSDS, můžete místo toho získat vyšší end Asus Rog Strix B650E-I ITX, ale je to dražší a nemusí to stát za to pro hráče.

Klady Nevýhody
Varianta hodnoty mezi základními deskami am5 soketu Žádný PCIe 5.0 podpora na slotu X16 nebo pro Gen 5 SSD
Dobrá kvalita VRM s 12 + 2 + 1 fázemi napájení
Obsahuje 20 GB/S typ-c
Zahrnuje WiFi 6e & Bluetooth V5.2

13. Základní deska Asrock B550M-ITX/AC pro zásuvku AM4

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: Itx
 • Podpora paměti: 2x DIMM, Max 64 GB, DDR4 4733+ (OC)
 • Dodávka energie: 8 Návrh fáze Power Phase
 • Připojení: Intel 802.11AC WiFi, Bluetooth V4.2, Gigabit LAN, displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 1x m.2 Port, 4x SATA Ports

ASROCK B550M-ITX/AC je vynikající deska, kterou je třeba zvážit pro váš herní počítač s malým faktorem AM4. O jeho vzhledu nemá nic honosného, ​​ale to se vyrovnává s jeho hodnotovou nabídkou. Podporuje 2x DDR4 RAM moduly s maximální frekvencí 4600 MHz.

VRM jsou dost dobré na to, aby zvládli nejlepší herní procesor AM4 – Ryzen 7 5800x3d s lehkostí. Takže, pokud jste hráč a chcete si koupit Nejlepší základní deska ITX pro Ryzen 7 5800x 3D, Tuto základní desku byste měli získat a být docela spokojeni s konečným výsledkem.

Když už mluvíme o konektivitě a portech, má 4x USB 3.2 porty Gen 1, z nichž tři jsou porty typu A a jeden je typ-c. Navíc existují 2x USB 2.0 portů. Možnosti sítě zahrnují Intel 802.11AC WiFi 5 a Bluetooth V4.2. Slot PCIE x16 běží na PCIe 4.0 rychlostí a možnosti skladování zahrnují jediný m.2 port SSD pro Gen 4 SSD a 4x SATA3 Porty.

Klady Nevýhody
Možnost hodnoty mezi základními deskami AM4 Vypadá docela základní
Dobrá kvalita VRM s 8 fázovým designem, nejvhodnější pro Ryzen 7 nebo nepřetržitý Ryzen 9
Zahrnuje Wi-Fi a Bluetooth
Podpora Gen 4 SSD

Koupit od Amazonu (121 $.99)

14. MSI Mag B550 Tomahawk Max WiFi Hraní základní deska

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR4 5100+ (OC)
 • Dodávka energie: Návrh 10+2+1 Power Phase Phase
 • Připojení: WiFi 6e, Bluetooth V5.2, typ-C (10 GB/S) 2.5GBE LAN, Displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 2x m.2 Port, 6x SATA Ports

MSI B550 Tomahawk Max je vynikající základní deska AM4 AMD, pokud se chcete postavit herní počítač AMD s vynikajícími herními procesory, jako je Ryzen 5600x/ 5800x/ 5800x3D. Má tyto podhodnocené vzhled být černá základní deska s bílými akcenty a jemné RGB osvětlení na horní části B550 Chipset Heatsinku. Má 4 sloty DIMM pro DDR4 RAM s maximální frekvencí 4866 MHz.

Toto je kvalitní základní deska B550 s vynikajícím VRMS běžícím v konfiguraci fáze 10+2+1. Možnosti portů a připojení zahrnují 3x USB 3.2 porty na zadních I/O: Jeden je port Gen 2 Type-C, dva porty typu A, ve kterých jeden běží na šířku pásma Gen 1 a druhý v Gen 2. Je také přítomna vnitřní hlavička typu C, ale je to pouze Gen 1.

Pro skladování existují 2x m.2 sloty pro SSD, jeden podpůrný gen 4 rychlosti a druhý je omezen na gen 3. Existují 2x sloty PCIe x16, které podporuje PCIe 4.0 a další je PCIe 3.0. A pro sítí je tato deska obsahuje WiFi 6e a Bluetooth V5.2, což není běžné na mnoha deskách AM4.

Klady Nevýhody
Minimálně vypadající design s jemnými akcenty Poněkud drahý vzhledem k tomu, že je to poslední gen
Jedna z nejlepších možností B550
Dobrá kvalita VRM s 10+2+1 fázemi napájení, nejvhodnější pro až Ryzen 7 nebo nepřetržitý Ryzen 9
Zahrnuje Wi-Fi 6e & Bluetooth V5.2
Podpora Gen 4 SSD
Port typu C (10 GB/S)

Koupit od Amazonu (179 $.99)

15. Základní deska Asrock B450M Pro 4 Gaming

15 nejlepších herních desek (Intel & AMD) v roce 2023

 • Formový faktor: micro-ATX
 • Podpora paměti: 4x DIMM, Max 128 GB, DDR4 3200+ (OC)
 • Dodávka energie: 9 Návrh fáze Power Phase
 • Připojení: 1x USB 3.1 Gen 2 typ-A, typ-C (10 GB/s), Gigabit LAN, displayport 1.4, HDMI 2.1
 • Úložný prostor: 2x m.2 Port, 4x SATA Ports

Základní deska Asrock B450M Pro 4 vás překvapí svými schopnostmi. Má tyto základní vzhled, ale jeho kvalita VRM je lepší než mnoho dostupných možností B550, takže byste určitě měli zvážit tento kickass, levnou základní desku, pokud se dnes chcete postavit systém založený na zásuvce AM4. Toto je nejdostupnější, a proto jedna z nejlepších základních desek pro Ryzen 7 5600x, pokud je uživatel na přísném rozpočtu, ale raději by používal tento CPU AMD a platformu AM4 pro svou herní schopnost.

I když hledáte nejlepší základní desku A520/A320, měli byste utratit více peněz a získat to, protože je to doslova jedna z nejlevnějších desek B450 na trhu stejně. Možnosti portů a připojení zahrnují 2x USB 3.1 porty gen 2, jedna je typ-c a druhá je typ- a. K dispozici je 4x další USB 3.1 Porty typu 1 typu A na zadních I/O.

Podporuje moduly 4x DDR4 RAM s maximální frekvencí 3200 MHz, ale uživatelé na Redditu údajně používají 3600 MHz soupravy také. Existují 2x sloty PCIe x16, jeden z nich ničí v Gen 3 a druhý při rychlostech Gen 2. Pro skladování mohou uživatelé nainstalovat 2x m.2 SSD, jedna je jednotka Gen 3 a druhá je sata.

Klady Nevýhody
Volba hodnoty mezi základními deskami AM4, lepší než některé B550s Žádný nativní Wi-Fi nebo Bluetooth
Slušná kvalita VRM, vhodná pro nepřetržité systémy 5/7 Pomalejší oficiální podpora RAM, ale uživatelé jsou schopni použít 3600 MHz
Port typu C (10 GB/S) Žádná podpora Gen 4 SSD

Koupit od Amazonu: (119 $.99)

Často kladené otázky

Jaká je nejvyšší základní deska?

Nejvýznamnější základní desky z AMD přicházejí s čipovou sadou X670E a nejlepší základní desky z Intel přicházejí s čipovou sadou Z790.

Což je nejlepší značka základní desky?

Každá značka základní desky má své silné a slabé stránky, takže pro každého uživatele je to nejlepší odlišné. Porovnejte funkce, množství m.2 sloty, kvalita VRM a další aspekty pro výběr celkově nejlepší základní desky.

Jaký je nejlepší herní procesor?

Ryzen 7 7800x3d je nejlepší herní procesor. Intel Core i9-13900K je také velmi silné, ale dražší. Na trhu středního rozsahu jsou Core i5-13600K společnosti AMD Ryzen 5 7600x CPU brilantní tipy pro rozpočtový herní počítač.

Kolik RAM za hraní?

16 GB RAM je aktuální minimální standard, který má pro hraní her optimálně. Pohybující se vpřed, pro DDR5 má větší smysl získat celkem 32 GB, protože cenový rozdíl je minimální.

Která základní deska je pro hraní nejlepší?

Nejlepší základní desky, které můžete koupit pro hraní her, jsou ty v kategorii střední třídy, s menšími funkcemi, přičemž zahrnují ty důležité pro hráče, jako je kvalita VRM.

Ovlivňuje základní deska FPS?

Ve většině případů základní deska neurčuje vaše FPS. Výkon závisí na CPU a GPU. Pokud však váš CPU nedosáhne neschopného VRMS na vaší desce, pak ano, základní deska může ovlivnit vaše FPS.

Může základní deska posledních 20 let?

Základní desky mohou trvat déle než deset let, pokud jsou udržovány dobře a běžely stabilním způsobem. Možná budete muset vyměnit nějaký materiál tepelného rozhraní (TIM) pod VRMS a čipovou sadou, aby byla udržována účinnost chlazení těchto klíčových součástí základní desky základní desky.