Nejlepší mechanické klávesnice z roku 2023 – The Verge, nejlepší bezdrátové mechanické klávesnice | ARS Technica

Nejlepší bezdrátové mechanické klávesnice

Lineární spínače – lineární spínače aka červené přepínače nemají žádnou ránu nebo kliknutí. Prostě se cítí úplně hladce. Obecně se doporučují jako herní přepínač.

Nejlepší mechanické klávesnice, které můžete koupit právě teď

Ať už je zapojený, bezdrátový nebo nízký profil, zde jsou naše výběry pro nejlépe snadno dostupné desky.

Jon Porter, reportér s pětiletými zkušenostmi pokrývajícími vydání spotřebitelských technologií, technologické politiky EU, online platformy a mechanických klávesnic.

Aktualizováno 4. srpna 2023, 15:19 UTC | Komentáře

Sdílejte tento příběh

Pokud si něco koupíte z odkazu Vox, může Vox Media vydělat provizi. Viz naše prohlášení o etice.

Je těžké porazit takty, trvanlivost nebo dobrý vzhled mechanické klávesnice, ale existuje spousta možností, a ne všechny jsou vytvořeny rovnocenné. Zde jsou naše nejlepší tipy, včetně kabelových i bezdrátových modelů od kompaktních klávesnic s rozvržením ve stylu notebooku až po klávesnice plné velikosti s NUMPADS-od rozpočtu do… ne tak rozpočtu.

I když není nic špatného na typičtější membránové klávesnici, jako jsou populární zařízení Apple, mnozí preferují mechanické klávesnice pro jejich hmatový pocit psaní a lepší odolnost. Existuje také značná komunita nadšenců lidí, kteří je rádi upravují a přizpůsobují je, aby získali svůj vzhled a pocit, že to znamená, že mohou být zábavným koníčkem a také jednoduchým příslušenstvím PC.

Většina níže uvedených klávesnic používá rozložení 75 procent, což je kompaktní formový faktor, který udržuje funkční řádek a klastr klíčů se šipkou, jako většina klávesnic notebooků. Je to skvělé místo pro začátek, pokud opravdu nechcete připojenou číselnou podložku nebo nevíte, že dáváte přednost jinému rozvržení. Téměř všechna naše doporučení přicházejí také v jiných rozvrženích, které jsme propojili tam, kde je to možné.

Co hledám

Skvělé psaní a zvuk

Vzhledem k primárnímu důvodu pro nákup mechanické klávesnice je to, jak se cítí a zní, že to bylo zjevně primární obavy při sestavování tohoto seznamu. To také zahrnuje kvalitu stabilizátorů klávesnice, mechanismu, který zastavuje delší klíče, jako je kosmická lišta před chřezdem.

Snadno dostupné, plně sestavené

Pro tento seznam jsme omezili naše doporučení na snadno dostupné, plně sestavené klávesnice. To vylučuje vše, co potřebujete se shromáždit nebo které jsou k dispozici pouze ve skupinových nákupech nebo v omezených edicích.

Přizpůsobitelnost

S ohledem na jednu výjimku jsme upřednostňovali klávesnice, které nabízejí přepínače s horkou, takže je můžete snadno nahradit, pokud se rozbijí, nebo si jen ozýváte změnu pocitu psaní. Je také důležité přizpůsobit rozložení klávesnice a osvětlení RGB a osvětlení RGB.

Kompatibilita Mac a Windows

Dobrá křížová kompatibilita mezi Windows a Mac je prospěšná, například nabídnutím legend KeyCap pro OS nebo je možné snadno vyměnit rozložení pomocí přepínače nebo zkratky.

Zatímco jakoukoli klávesnici lze použít pro hraní her, tato příručka se zaměřuje na nejlepší klávesnice pro psaní a obecnou práci v kanceláři, takže vstupní latence a citlivost nebyly hlavními rozhodujícími faktory. Pokud jste po klávesnici speciálně pro hraní her, podívejte se na náš průvodce nejlepšími herními klávesnicemi.

Stručný úvod do klíčových podmínek klávesnice

Přepínače – Komponenta, která registruje každý Keypress. K dispozici v mnoha různých odrůdách, které se zhruba rozdělí na tři kategorie:

Spínače Clickly – Tito dělají velký zvuk „kliknutí“, když je stisknete. Nejslavnějším příkladem je přepínač Cherry MX Blue, takže se někdy označují jako Blue Switchs. Často se doporučují jako nejlepší přepínač pro typisty, ale mají nevýhodu, že jsou nejhlasitějším typem přepínače.

Hmatové přepínače – Také známé jako Brown Switchs po Cherry Mx Brown, tyto přepínače mají malou ránu, kterou můžete cítit, když je stisknete. Pěkná možnost na půli cesty.

Lineární spínače – lineární spínače aka červené přepínače nemají žádnou ránu nebo kliknutí. Prostě se cítí úplně hladce. Obecně se doporučují jako herní přepínač.

Přepínače s hot-swappable – přepínače, které lze odstranit pomocí jednoduchého nástroje pro tažení. Jsou ideální, pokud chcete změnit pocit klávesnice, aniž byste celou věc nahradili.

QMK -Open-source klávesový firmware, který je výkonný a přizpůsobitelný, ale trochu neintuitivní pro začátečníky.

PŘES – Úhledně navržená aplikace pro konfiguraci klávesnic spuštěných firmwaru QMK.

Profil KeyCap – popisuje tvar sady klíčových kaps. Cherry je oblíbená volba, která vypadá velmi tradičně. Mezi další možnosti patří MT3, DCX a MDA. Zde je praktický web, který porovnává populární vzory.

Přepínače směřující na sever -Když jsou přepínače klávesnice orientovány s výřezem LED směrem k zad, což lépe osvětluje legendy Shine-Through.

Spínače směřující na jih -Když přepínače klávesnice mají výřez LED na přední straně, aby se zabránilo interferenci s třešňovými profilovými klíči.

Nejlepší kabelová klávesnice pro většinu lidí

Keychron v1

Keychron V1 je nejlepší kabelová mechanická klávesnice na základní úrovni. Má přepínače s horkou zpravodajem, plnou převlečení s Via, skvělou kvalitu sestavení, RGB podsvícení a dvojité výstřely na klíčenky za méně než 100 $.

Připojení: USB / KEYCAPS: Dvojitý výstřel PBT / Hot-swappable: Ano / Dostupné velikosti: 60 procent, 65 procent, 75 procent, Tkl, 1800, plná velikost, 65 procent Alice, 75 procent Alice / Dostupná rozvržení: ANSI, ISO / Možnosti přepínání: K Pro Red, K Pro Blue, K pro Brown / Velikost baterie: N /A / Přepínače orientované na sever nebo jižní: Směřující na jih

Keychron V1 je nejlepší kabelová klávesnice na základní úrovni. Počínaje pouhým 84 USD za plně sestavený model je to jedna z dostupnějších možností na tomto seznamu, ale je to téměř stejně příjemné psát jako klávesnice, které stojí dvakrát tolik, a jeho kvalita sestavení je krásná a robustní. Zní to úžasně, bez rozeznatelného chrastítka stabilizátoru a jeho 75 procent rozložení nabízí pěknou kompaktnost, aniž by obětovalo příliš mnoho důležitých klíčů.

Za tak nízkou cenu je V1 plná funkcí, které se obvykle vyskytují na nadšených klávesnicích. Nabízí přepínače s horkou swappas s podsvícením RGB orientovaného na jih a jeho přepínače a stabilizátory se cítí pěkně a hladce. Je to plně programovatelné: můžete přemapovat každý klíč pomocí intuitivního a výkonného prostřednictvím softwaru na horní části QMK – který pracuje na Windows, Mac a Linux a umožňuje vám dělat vše od pohybujících se klíčů po programování makra přímo do samotné klávesnice.

Keychron V1 je nejlepší mechanická klávesnice pro většinu lidí. Toto je model vybavený knoflíkem. Obrázek: Jon Porter / The Verge

V1 přichází s odolnými dvojitými výstřely PBT keycaps. Získáte na výběr klíčových kmenů Mac a Windows v krabici a přepínání na zadní straně klávesnice vám umožní okamžitě přepínat mezi rozvrženími. Můžete jej získat s knoflíkem objemu za dalších 10 $ (na obrázku) nebo ušetřit 20 $ a koupit verzi holých kostí bez klíčových kaps nebo přepínačů. Náš vzorek přišel s vlastními taktilními přepínači k Keychronu, ale existují také Clickly a lineární možnosti.

Pokud se vám líbí design V1, ale nelíbí se jeho rozvržení, Keychron má více než půl tuctu dalších modelů v řadě řady V. Je tu kompaktnější V2 (který má 65 % rozložení, které vynechává vyhrazený řádek funkcí), ještě kompaktnější V4 (s 60 % designem, který zcela vynechává klíče od šipky) a větší klávesnice jako Tenkeyless V3, plná velikost, plná velikost, plná velikost V6, nebo Alice-Layout V10.

Nejlepší prémiová klávesnice Bluetooth

Keychron Q1 Pro

Keychron Q1 Pro je skvělá prémiová klávesnice s plným hliníkovým podvozkem, deskou namontovanou na těsnění a flexibilitou Bluetooth kromě přepínačů s horkou a kompatibilitou dostupnějšího v řadě V v řadě V.

Připojení: USB, Bluetooth / KEYCAPS: Dvojitý výstřel PBT / Hot-swappable: Ano / Dostupné velikosti: 60 procent, 65 procent, 75 procent, Tkl, 1800, plná velikost / Dostupná rozvržení: ANSI, ISO / Možnosti přepínání: K Pro Red, K Pro Brown, K pro banana / Velikost baterie: 4 000 mAh / Přepínače orientované na sever nebo jižní: Směřující na jih

Keychron Q1 Pro je vynikající výběr pro každého, kdo je připraven utratit více za bezdrátovou konektivitu a pocit prémiového psaní. Stejně jako non-Pro Keychron Q1 má robustní konstrukci hliníku, vestavěný objemový ciferník, vynikající pocit psaní a je plně přizpůsobitelný. Zahrnuje však také Bluetooth pro připojení k vašemu notebooku, telefonu nebo tabletu.

To nejenže z něj dělá skvělý krok z klávesnic Keychronových řady V řady V, ale také si myslíme. Je to proto, že nabízí vše, co má kabelový Q1 plus flexibilitu Bluetooth za relativně malé cenové prémii 20 $. Ale pokud nepotřebujete bezdrátové připojení a jste spokojeni spíše s „dobrým“ než „skvělým“ typickým pocitem, pak mnoho z nejpřesvědčivějších funkcí Q1 Pro, jako je prostřednictvím programování, přepínačů s horkými swappable a na klíč na jih -Přistání podsvícení RGB, jsou také k dispozici na výše uvedeném V1 a další desky řady V.

Použijte klávesnici bezdrátově, s jeho deaktivovaným osvětlením RGB a Q1 Pro může šťastně jít déle než měsíc, aniž by se muselo dobít. Ale zapněte podsvícení a že výdrž baterie klesne asi na týden. Spolehlivost připojení Bluetooth byla v mém testování bezchybná – během měsíce používání jsem nezažil žádné předčasné ukončení studia.

Q1 Pro (na obrázku) Keychronu je bezdrátová verze již v jižním q1. Obrázek: Jon Porter / The Verge

Kromě svého robustního hliníkového pouzdra a bezdrátové konektivity je další výhodou, kterou Q1 Pro má oproti V1, jeho konstrukce namontovaná na těsnění, která jí dává prémiojší psaní pocitu. Účinným pozastavením své polykarbonátové spínací desky a PCB mezi těsněním má klávesnice značné množství flexe. To nemusí znít výhodnější, ale dává to Q1 Pro mnohem uspokojivější zvuk psaní ve srovnání s tím, co se nazývá klávesnice namontované na zásobníku, jako je řada Keychron V. Náhradní přepínací desky jsou také k dispozici v různých materiálech, pokud chcete dále přizpůsobit, jak se Q1 Pro cítí a zní.

Sestava Q Pro Keychron není k dispozici v tolik různých velikostech jako série kabelových Q nebo V společnosti, ale od tohoto psaní pokrývá hlavní základy. Velikosti se pohybují od kompaktního Q4 Pro až po plnou velikost Q6 Pro.

Další potenciální úvahy spočívají v tom, že výdrž baterie Q1 Pro je skvělá, pouze pokud vypnete jeho osvětlení RGB. Ve srovnání s některými dalšími bezdrátovými klávesnicemi na tomto seznamu je to také velmi těžké, což znamená. Nakonec neexistují 2.4GHz Wireless USB Dongle Možnost Pokud nechcete nepoužívat Bluetooth.

Přečtěte si moji recenzi The Keychron Q1 Pro.

Vynikající bezdrátová 75 % mechanická klávesnice

Epomaker TH80

Epomaker TH80 je dobře vybavená bezdrátová mechanická klávesnice. Je to přizpůsobitelné a cítí se dobře na psaní a zároveň je relativně cenově dostupné.

Připojení: USB, Bluetooth, 2.4GHz dongle / KEYCAPS: Dye-Sub PBT / Hot-swappable: Ano / Dostupné velikosti: 65 procent, 75 procent, 96 procent / Dostupná rozvržení: ANSI, ISO / Možnosti přepínání: Gateron Pro Red, Gateron Pro Brown, Gateron Pro Black, Epomaker Budgerigar, Gateron Blue, Gateron Pro Yellow / Velikost baterie: 3 800 mAh / Přepínače orientované na sever nebo jižní: Směřující na jih

Pro cenově dostupnější bezdrátovou mechanickou klávesnici se nám opravdu líbí Epomaker TH80. TH80 se cítí fantasticky na psaní, podporuje připojení Bluetooth až na tři různá zařízení a zahrnuje také 2.4GHz Wireless USB dongle Pokud se nechcete pohrávat s párováním Bluetooth. Také se nám líbí, že má v krabici samostatné klíčové kapsy specifické pro Mac a že je relativně lehká a přenosná ve srovnání s Q1 Pro.

Více nedávno, Epomaker vydal pro verzi TH80 s názvem Th80 Pro, i když to stojí to samé na 99 $.99. Nový model je téměř totožný s původním TH80, ale má o něco větší 4 000 mAh baterie a funkční vylepšení, jako je schopnost automaticky rozpoznat, zda je připojen k počítači Mac nebo Windows.

Stejně jako Keychron V1 a Q1 Pro, Epomaker TH80 je 75 % klávesnice s přepínači s hot-swappable a knoflíkem objemu. Má plastovou pouzdro a ocelovou spínací desku, a přestože se necítí tak špičkový jako klávesnice Q-řady Keychronu, má pěkné ostré klíčové pokrývky PBT v profilu MDA, hladké stabilizátory a psaní, který je na stejné úrovni Mírně levnější klíčenka v1 pouze pro kabely. Náš recenzní vzorek přišel s lineárními žlutými přepínači, ale jsou k dispozici další lineární a klikové možnosti.

Rozložení Epomaker TH80 lze přemapovat softwarem, který funguje na počítačích Mac i Windows. Není to tak úhledné nebo výkonné jako aplikace Via používaná pomocí tabulí Keychrona, ale stále vám umožní přeplatte každý klíč (kromě funkčního klíče) alternativními klíči nebo makrami. (Naproti tomu Via umožňuje také přesunout funkční klíč nebo přidat další funkční klíče pro různé vrstvy.)

Epomaker TH80 je dobrá cenově dostupná bezdrátová možnost. Obrázek: Jon Porter / The Verge

TH80 nemá na svých klíčových skříních sekundární funkce vytištěné, takže si budete muset ponechat po ruce, abyste si připomněli, co dělají. A i když je vybaveno osvětlením RGB na klíč (s LED diodami orientovanými na jih), udržování podsvícení v bezdrátovém režimu absolutně nádrží výdrž baterie. Dostal jsem jen dva a půl dne používání přes Bluetooth s osvětlením RGB klávesnice nastavenou na maximum ve srovnání s osmi pracovními dny s podsvícením, než jsem ho musel připojit k dobití. Ať tak či onak, získáte mnohem lepší výdrž baterie z dražší Q1 Pro.

Přestože TH80 přichází v našem oblíbeném 75 procentním rozvržení, Epomaker má větší verzi s Numpadem a menším 65 procentním modelem. Pokud máte přísnější rozpočet, Royal Kludge RK84 je o něco levnější, aniž by příliš kompromitoval pocit psaní, i když jeho software je pouze pro Windows a jeho rozvržení je trochu více rozmazané.

Také se nám opravdu líbilo používání IQUNIX L80 Cosmic Traveler. Je to dražší za 189 USD, není snadno převlekatelný a má hlasité barevné schéma, které nebude podle chuti každého. Ale je to fenomenální psát, se stabilizátory ve stylu třešňového stylu namontované.

Téměř bezdrátový model v plné velikosti

AJAZZ AK966

Ajazz AK966 je náš výběr, pokud chcete bezdrátovou klávesnici plné velikosti, která obsahuje Numpad.

Připojení: USB, Bluetooth, 2.4GHz dongle / KEYCAPS: Dye-Sub PBT / Hot-swappable: Ano / Dostupné velikosti: 1800 rozvržení / Dostupná rozvržení: Ansi / Možnosti přepínání: Kailh Cream / Velikost baterie: 10 000 mAh / Přepínače orientované na sever nebo jižní: Směřující na jih

AJAZZ AK966 $ 140 je náš výběr, pokud chcete bezdrátovou klávesnici s Numpadem a nechcete utratit 210 $ za Keychron Q6 Pro. Používá rozložení 1800, což znamená, že má většinu klíčů klávesnice v plné velikosti, i když v rozvržení, které je dohromady spojuje, aby snížila jeho celkovou stopu. Toto větší rozložení také odpovídá větší baterii 10 000 mAh, která je hodnocena tak, aby nabídla až 1200 hodin za jediný náboj (i když opět budete chtít zakázat osvětlení RGB, abyste získali tento druh dlouhověkosti – s tímto druhem dlouhověkosti – s tím RGB zapnuto, hodnocená výdrž baterie klesá na přibližně 50 hodin).

AK966 má pěkný ostrý pocit psaní a stabilizátory, které se cítí hladce a neochvějí. Jeho konstrukce není zcela na úrovni série Q Keychron, protože klávesnice Ajazz má plastový pouzdro, ale je to výrazně hezčí psát než levnější epomaker TH80 a Keychron V1. Keycaps AK966 jsou PBT, s legendami, které jsou pěkné a jasné. Na jeho klíčových skříních opět nejsou vytištěny žádné sekundární funkce, takže se nezapomeňte ponechat po ruce, abyste znali zkratky klávesnice. Má také knoflík hlasitosti.

Ajazz AK966 je skvělý výběr, pokud potřebujete bezdrátovou klávesnici s plnou velikostí s Numpadem. Obrázek: Jon Porter / The Verge

Ačkoli to zahrnuje Mac Keycaps v krabici, s kombinací klíčů, která vám umožní naskočit mezi rozvržením Windows a MAC, software AJAZZ – pro přizpůsobení rozložení AK966, konfiguraci jeho osvětlení nebo nahrávání makrů – je k dispozici pouze na Windows. Nemyslíme si, že se jedná o obchod s dohodou vzhledem k jeho 96 % rozložení zahrnuje v podstatě každý výchozí klíč, který byste chtěli jako standard, ale stojí za to mít na paměti, pokud nemůžete žít bez vyhrazených klíčů pro domov, End nebo Print Screen – nebo pokud jste zvyklí přizpůsobit konkrétní zkratky klávesnice. Klávesnice je také k dispozici pouze s lineárními krémovými přepínači Kailh, takže pokud dáváte přednost Clicky nebo taktilním přepínačům, musíte je koupit samostatně. To také není porucha dohody, protože rada je horké swappable.

Cenově dostupnější kabelová 65 % klávesnice

LTC Nimbleback

Ačkoli to nemůže odpovídat psaní pocitu některých dražších klávesnic na tomto seznamu, LTC Nimbleback je funkce nabitý, cenově dostupný výběr.

Připojení: USB / KEYCAPS: Nezveřejněno / Hot-swappable: Ano / Dostupné velikosti: 65 procent, 75 procent, plná velikost / Dostupná rozvržení: Ansi / Možnosti přepínání: Modrá, hnědá, červená (neznačená) / Velikost baterie: N /A / Přepínače orientované na sever nebo jižní: Sever-orientování

Za méně než polovinu ceny některých ostatních klávesnic na tomto seznamu, 55 $ 65 procent LTC Nimbleback údery výrazně nad jeho váhu. Je velmi plnohodnotná pro svou cenu, s lesklým osvětlením RGB a přepínači s horkou swappas a dokonce má vestavěný rozbočovač USB s párem portů typu USB, aby se do vašeho počítače zapojily další příslušenství.

Jak byste mohli očekávat vzhledem k cenovému rozdílu, konstrukce LTC Nimblebacku není tak solidní jako Keychron V1, a není to tak příjemné psát tolik z výše uvedených tipů. Její spínače se cítí o něco méně hladší a poškrábanější s každým stisknutím, stabilizátory na větších klíčích, jako je vesmír, je mírný chrastítko a celkově to zní trochu dutý. Je také vyroben z plastu, a zatímco to je přeprogramovatelný, jeho doprovodný software je k dispozici pouze ve Windows. Ale typingový pocit LTC Nimblebacku drží svůj vlastní proti konkurentům s podobněji, včetně 60 $ Keychron K6.

Nenechte se odkládat jeho nízkou cenou. LTC Nimbleback je skvělá dostupná 65 % klávesnice. Obrázek: Jon Porter / The Verge

LTC Nimbleback je k dispozici s Clicky, Linear nebo taktilními přepínači (měli jsme druhé). Pokud zde uvedený model vypadá trochu příliš malý podle vašich představ, je k dispozici také 75 procent a verze v plné velikosti.

Nejlepší bezdrátové mechanické klávesnice

Chcete mechanické psaní bez objemných kabelů? Zde jsou naše 4 oblíbené možnosti.

Scharon Harding – 10. listopadu 2022 16:11

Nejlepší bezdrátové mechanické klávesnice

Komentáře čtenářů

Není žádným tajemstvím, že mechanické klávesnice poskytují některé z nejlepších dostupných zážitků. Není také tajemstvím, že bezdrátové klávesnice mohou být přínosem pro produktivitu, snižující nepořádek v pracovním prostoru a snadno se spojovat s četnými typy zařízení. Naštěstí bezdrátový výběr mechanické klávesnice v posledních letech natočil, že můžete najít možnosti se sadami funkcí na stejné úrovni.

Při zkoumání dnešního výběru mechanických klávesnic bez kabelů je třeba zvážit za typ přepínače. Například, kolik zařízení chcete, aby klávesnice byla schopna přepínat? Pokud by některá z těchto bezdrátových připojení použila přijímač USB? Životnost baterie je také prvořadá (všechny možnosti zde jsou dobíjecí) a stejně jako u jakékoli jiné prémiové klávesnice, jsou důležité funkce, jako je programovatelnost, palubní paměť a kvalitní klíčové pokrývky.

S ohledem na tyto kvalifikace jsme hledali nejlepší bezdrátové mechanické klávesnice pro uživatele.

Výběr ARS

Razer Blackwidow V3 Pro

Nejlepší bezdrátová mechanická klávesnice je Razer’s BlackWidow V3 Pro, protože vás nenechává (z velké části).

Klávesnice Razera přichází s Clicky (na obrázku) nebo lineárními přepínači.
Stabilizátory mají tendenci být docela hlučný.
Nabíjení USB-C a volitelný klíč, který přináší 1 ms zpoždění.
Mnoho pokročilých schopností vyžaduje, aby byla aplikace Razer synapse otevřena.

Specifikace na prvním místě: Razer Blackwidow v3 Pro
Možnosti připojení Bluetooth 5.0, USB-A Dongle, USB-A kabel
Přepínače Razer zelená nebo žlutá
KEYCAPS ABS plast
Rozměry 17.7 × 9.8 × 1.7 palců
(450.× 248.4 × 42.3 mm)
Hmotnost 3.1 libry
(1.4 kg)
Záruka 2 roky
Cena (MSRP) 200 $

Koupit: od 140 $ na Amazonu a Best Buy

Razer’s BlackWidow V3 Pro je vzácnou bezdrátovou možností, jak přenést téměř každou funkci, kterou byste očekávali v vyzdobené kabelové mechanické klávesnici. Z jeho přepínačů s plnou výškou a programovatelné rozložení v plné velikosti s mediálními klíči až po jeho palubní paměť, více profilů Bluetooth a pletený kabel zde chybí.

BlackWidow V3 Pro byl mým výkonem pro produktivitu již několik let. Každý klíč – včetně čtyř mediálních klíčů – je snadno programovatelný v softwaru Razer’s Synapse Software. To je spousta, ale můžete také naprogramovat každý klíč se sekundárním vstupem, který je aktivován, když současně stisknete klávesu, kterou označíte jako klíč „Hypershift“.

Klíčové vazby mohou spustit makra, otevřít software a webové stránky, provádět pohyby myši a dělat téměř cokoli jiného. Klávesnice snadno se přizpůsobí libovolné aplikaci, kterou používáte, a můžete profily specifické pro aplikaci, které spustí automaticky, když otevřete zadaný program.

Frustrovaně, některé z nejpokročilejších funkcí, jako je spouštění makra nebo aplikací, nefunguje, pokud není synapse otevřená. Díky tomu jsou čtyři profily paměti na palubě obtížnější pákový efekt. Ve skutečnosti ukládání profilů paměti na palubě vyžaduje, abyste otevřeli synapse a používali spíše dongle nebo kabel než bluetooth.

BlackWidow V3 Pro je k dispozici pouze u přepínačů Razer Green Clickly, které mají 4 mm celkového cestování a aktivují na 1.9 mm s 50 g síly nebo razer žluté lineární spínače (3.5 mm / 1.2 mm / 45 g). Zelené přepínače, které jsem použil, kombinují odvážná kliknutí s vzkvétajícími bouchnutími větších klávesových dno a chrastění plastových stabilizátorů a vytvářejí výrazný ruckus. Bez jakýchkoli komponent pro tlumení zvuku, jako jsou ty, které jsou vidět v epomakeru Th96 níže, mohu při dně často slyšet kovové pinging.

BlackWidow V3 Pro je poněkud statný a pevný ve 3.1 libry, ale jeho pouzdro na plastový spodní část a snadno rozmazaná hliníková horní deska nejsou jedinečné. Je také trochu zklamáním vidět ABS plast v tomto cenovém bodě, ale tyto klíčové kapsy by mohly projít pro PBT s tím, jak slušně odolávali otiskům prstů. (Nahradil jsem klíčové kmeny na mém non-razer PBT pro lepší přilnavost a trvanlivost.) Navíc, legendy jsou Doubleshot, takže by neměly vyblednout.

BlackWidow V3 Pro je také jedinou klávesnicí na našem seznamu, která přichází s odpočinkem zápěstí. Plychovnost příslušenství znamená, že jej můžete na chvíli použít.

Razer říká, že klávesnice trvá až 192 hodin, než potřebuje poplatek. S podsvícení RGB na klíč nastavenou na vše-bílé, očekávání klesne na pět hodin při 100 % jasu a 14 hodin na 50 procent. To je kratší než výdrž baterie na podsvícení duhové RGB (13 hodin a 25 hodin). Naštěstí má synapse měřič baterie, který poskytuje přesné procento.

Dobrý

  • Klávesnice plné velikosti plné výšky se všemi ověsy
  • Každý klíč, včetně mediálních klíčů, je programovatelný až dvěma vstupy
  • Spousta palubního úložiště

Špatný

  • Super drahé
  • Některé pokročilé funkce jsou závislé na aplikaci
  • Agresivní pisatelé by si měli dát pozor na chrastítka stabilizátorů, občasné pinging

6 nejlepších bezdrátových klávesnic – recenze léta 2023

Nejlepší bezdrátové klávesnice

V dnešní době trh klávesnice nabízí spoustu bezdrátových možností, od herních jednotek v plné velikosti s rozdělenou milisekundovou latencí až po přímé desky Bluetooth jen pro psaní. Bezdrátové klávesnice vám nabízejí několik výhod, od přenositelnosti až po čistší pracovní povrchy. Se všemi těmito bezdrátovými možnostmi může být výběr toho nejlepšího pro vás obtížné.

Je důležité začít tím, že víš, jaký typ připojení potřebujete. Zatímco mnoho vyšších klávesnic spojuje bezdrátově buď s přijímačem USB nebo Bluetooth, některé levnější modely používají pouze Bluetooth. Stejně tak je životnost baterie dalším zvážením. Bezdrátové herní klávesnice obvykle přicházejí s dobíjecí baterií, ale budete je muset nabít častěji, zatímco jednodušší klávesnice obvykle používají jednorázové baterie s mnohem delší životem.

Testovali jsme více než 200 klávesnic, včetně více než 70 bezdrátových jednotek. Níže jsme vytvořili seznam našich tipů pro nejlepší bezdrátové a nejlepší klávesnice Bluetooth. Pokud konkrétně hledáte bezdrátovou klávesnici, kterou byste měli použít pro hraní, můžete si prohlédnout náš nejlepší článek o herních klávesnicích. Další doporučení naleznete v našich výběrech pro nejlepší klávesnice a nejlepší mechanické klávesnice.

Nejlepší bezdrátová klávesnice

Ultra designový obrázek Razer Pro typ

RAZER PRO typ Ultra In-test obrázek

Razer Pro typ Ultra Build Quality Close Up

Razer Pro typ Ultra Extra funkce

Graf Ultra klíčové přepínače Razer Pro TYPE

Bluetooth Multi-zařízení párování

Z téměř 200 klávesnic, které jsme testovali, doporučujeme typ Razer Pro Ultra jako nejlepší bezdrátová klávesnice pro většinu lidí. Může to vypadat jako přímý kancelářský model s bílou a chromovou estetikou inspirovanou Apple. Je to však překvapivě všestranná mechanická klávesnice vhodná pro produktivitu, každodenní prohlížení a konkurenční hraní her. Nabízí také působivé ergonomické rysy se dvěma nastavitelnými úhly psaní a přiloženým odpočinku zápěstí. Ani v možnostech připojení,. Dodává se s dongle produktivity Razer, který můžete spárovat s Select Razer myši, jako je Razer Pro Click nebo jeho menší protějšek, Razer Pro Click Mini. Můžete jej také spárovat až se třemi zařízeními současně s Bluetooth. Pokud existuje nevýhoda, je to, že tato klávesnice nepřichází v různých možnostech přepínače a její formový faktor plné velikosti znamená, že může zabírat příliš mnoho místa na malých stolech. Pokud hledáte podobnou alternativu, podívejte se na Logitech G715, další elegantní bezdrátový model v kompaktnější velikosti. Obvykle je to o stejné ceně a přichází v lineárních, taktilních nebo clicky odrůdách přepínačů. Zahrnuje také jedinečný odpočinek na zápěstí ve tvaru cloudového zápěstí a plné osvětlení RGB, zatímco Razer má podsvícení pouze bílé. To znamená, že nepodporuje připojení Bluetooth a kvalita psaní na Razeru se celkově cítí lépe.

Nejlepší bezdrátová klávesnice střední třídy

Nuphy Air75 Design obrázek

Nuphy Air75 Intest obrázek

Nuphy Air75 Build Quality Close Up

Nuphy Air75 Extra funkce

Nuphy Air75 Klíčový přepínač graf

Bluetooth Multi-zařízení párování

Nuphy Air75 je nejlepší bezdrátová mechanická klávesnice v cenovém bodě střední třídy. Všechno, z pevné kvality sestavení, vysoké přenositelnosti a působivých možností konektivity, údery výrazně nad jeho váhu. Keykaky se cítí skvěle a jejich tenký design podobný dlaždicím udržuje vaše prsty pohodlně vznášející se přímo nad nimi. Podél horní části desky jsou dva přepínače: jeden přepíná mezi kompatibilitou operačního systému a druhou přepínání mezi typy připojení. Spáruje se až třemi zařízeními pomocí Bluetooth, plus čtvrté zařízení s přijímačem USB a můžete jej používat s jeho zahrnutým kabelem USB-A až USB-C. Je však důležité si poznamenat několik věcí o této jednotce. Za prvé, i když má plné podsvícení RGB, klíčové legendy nejsou Shine-Through, takže je nemůžete snadno číst ve tmě. Za druhé, přijímač USB někdy signál upustí, ale tento problém můžete vyřešit přepnutím na připojení Bluetooth nebo odpojením a opětovném přitisknutí přijímače. To jsou pouze malé problémy, které neovlivňují celkovou použitelnost klávesnice, a je to stále jedna z našich oblíbených bezdrátových jednotek v kanceláři. Doporučujeme Logitech MX Keys S, pokud byste dávali přednost něčemu, co se cítí podobně jako u klávesnice notebooku. Je to přímý bezdrátový model, který přichází buď ve formátu plné velikosti s numpudem nebo přenosnější mini velikostí. Spíše než mechanické spínače nalezené v Nuphy, logitech používá nůžkové spínače s výrazným taktilním nárazem a dobrým celkovým pocitem psaní. Logitech má také procházející klíčové kapsy a podsvícení, které se přizpůsobují podmínkám osvětlení kolem vás, což znamená, že si můžete snadno přečíst klíčové legendy ve tmě.