Nejlepší náhlavní souprava VR v roce 2023 | PC Gamer, 2 nejlepší náhlavní soupravy VR pro 2023 | Recenze od Wirecutter

Nejlepší náhlavní souprava VR

Contents

Quest 2 má design bez kabelů a přesvědčivé sledování rukou s přidanou možností, jak jej připojit do počítače pro přístup k výkonnějším hrám.

Nejlepší náhlavní souprava VR v roce 2023

Ponořte se do ohromujících herních světů s nejlepší náhlavní soupravou VR.

Nejlepší náhlavní souprava VR je schopna vás zapomenout, i když jen na okamžik, máte na tváři velký kus plastu a pěny. Díky tomu budete mít pocit, že jste součástí světa hry, i když jen dokud vstoupíte do pohovky. Při nákupu náhlavní soupravy VR je třeba zvážit mnoho faktorů, a to je důležité, ale dnes jsme testovali každou hlavní náhlavní soupravu, abychom vám pomohli učinit toto rozhodnutí.

Mám ruce na všech populárních náhlavních soupravách VR z Valve, Meta, HTC, PICO a všech ostatních. Oodles testování vám pomohl rozhodnout se, které z nich stojí za vaši těžce vydělanou hotovost, a já jsem přistál na Meta Quest 2 jako nejlepší náhlavní soupravu VR pro většinu uživatelů.

Pokud peníze nejsou objektem a hledáte jen nejčistší, nejvíce špičkové náhlavní soupravy VR, index ventilu je nejbližší věcí, která má ve vaší kanceláři holodeck. Přesto byste měli zvážit čekání na Meta Quest 3. Tato náhlavní souprava bude nastavena později v tomto roce a začne na 499 $.

Jakmile si zajistíte jednu z nejlepších náhlavních souprav VR, dalším krokem je vymýšlení nejlepších her VR. Half-Life: Alyx ukazuje, co VR je schopen, ale posune to váš počítač na limity. Existuje spousta dalších sci-fi titulů, které si můžete užít, které nejsou tak intenzivní, jako je Sky žádný člověk. Doporučuji zkontrolovat nejlepší hry VR na PC, pokud chcete v očekávání vybudovat svou knihovnu.

Rychlý seznam

Celkově nejlepší

Meta Quest 2 zasáhne perfektní médium mezi funkčností a cenou, což je, pokud jde o pozici. Uvidíme, jak dlouho to trvá, když vyjde quest 3.

Nejlepší připoutání

Beztulný hardware se valí do super pohodlného balíčku VR Headset. Index ventilu nemusí být nejjednodušší nastavení, ale s stěží iota efektu Screendoor, na co si není jen málo stěžovat.

Nejlepší displej

King of Tracking, Vive Pro 2 se také může pochlubit neuvěřitelným displejem 4896 x 2448. Je to trochu na drahé straně a může se trochu zahřát, je tu sakra hodně, co se mi líbí.

Nejlepší střední třída

Krásný dlouhý kabel a snadno použitelný přepínač IPD zpřístupní HP Reverb G2, ještě více, když sedí na pěkném středním pozemku na ceně. Není to největší jako pro sledování, ale ten displej je na místě.

Nejlepší náhlavní souprava VR

1. Meta Quest 2

Naše odborní recenze:

Specifikace

Usnesení: 3664 x 1920
Obnovení: Až 120 Hz
Zorné pole: 100 stupňů
Ovládače: Oculus Touch
Spojení: typ USB, 3.5 mm sluchátka

Důvody k nákupu

Oculus Link Tethering

Důvody, kterým se vyhnout

Nyní o 100 $ dražší
Quest 3 se blíží

Meta Quest 2 je nejlepší náhlavní souprava VR právě teď pro svou směs dostupnosti a schopnosti. Můžete získat vyšší náhlavní soupravy a měli byste, pokud můžete ušetřit hotovost, ale pro mnoho uživatelů Quest 2 poskytne vynikající VR zážitek.

Nemusí to však tak dlouho, protože Quest 3 bude letos vydán za 499 $. To je více peněz, než požádalo o Quest 2, což není překvapivé vzhledem k tomu, že Meta v průběhu let pohrávala s cenou Quest 2, ale náhlavní souprava příští generace slibuje dodání. Meta v poslední době utrácí velké na své divizi VR, Labs Reality Labs.

To je ještě pár měsíců, ale. Pokud chcete dnes náhlavní soupravu VR, je tu o Quest 2 ještě hodně líbilo. Zvláště pokud na ně najdete dobrý obchod.

Při 1832 x 1920 na oko nabízí Quest 2 výjimečnou jasnost za cenu jako náhlavní souprava na základní úrovni, ale je mnohem víc než to.

K dispozici jsou dvě možnosti úložiště: 256 GB a 128 GB. Byl tam také model 64 GB, protože to byla spuštěna veškerá levnější možnost úložiště, ale pravděpodobně byste se snažili koupit předem vlastněnou náhlavní soupravu, abyste ji našli. Meta to nahradila modelem 128 GB za stejnou cenu, takže nedoporučujeme vybrat model 64 GB, pokud to nebude mnohem levnější než MSRP.

The Quest 2 je jednou z nejrychlejších náhlavních souprav, které se dostanou do provozu na tomto seznamu. Při vestavěném sledování a sledováním rukou můžete přejít od rozbalení na up-and-běh ve VR za pár minut. První proces nastavení vás přinese odstranit náhlavní soupravu, zapamatovat si hesla Wi-Fi, znovu se vrátit náhlavní soupravu a poté čekat na několik aktualizací. Je to trochu chmurné, ale musíte to udělat jen jednou a je to poměrně rychle dokončit.

Samostatný zážitek je sice stále brzdil silikon s nízkým výkonem a kolem toho se už nic neobjevuje. The Quest 2 se nejenže zabývá zpracováním na palubě, ale také se snaží zachovat energii baterie, aby zajistil poloviční záběr. To je zhruba asi dvě hodiny výdrže baterie pro hraní her.

Po původně vyžadovali účet na Facebooku, jsme nyní šťastní, že Quest 2 již nevyžaduje přihlášení na Facebooku.

Jako všestranný náhlavní soupravu VR pro širokou škálu použití je Quest 2 jednoduše bezkonkurenční. Skutečnost, že je to také nejlevnější náhlavní souprava VR, kterou doporučujeme, je jen poleva na dortu.

Nejlepší tethered náhlavní souprava VR

2. Index ventilu

Nejlepší tethered náhlavní souprava VR

Naše odborní recenze:

Specifikace

Rozlišení: 2880 x 1600
Obnovová frekvence: 120 Hz, experimentální režim 144Hz
Zorné pole: ~ 130 stupňů
Řadiče: Indexové ovladače
Připojení: DisplayPort, USB 3.0, USB 2.0

Důvody k nákupu

Nejlepší ve třídě hardware

Důvody, kterým se vyhnout

Index ventilu se může pochlubit některými z nejlepších vizuálů jakéhokoli mainstreamového, komerčně dostupného náhlavního soupravy VR, a to je na RGB LCD obrazovky, které ventil používají. Rozložení subpixelů způsobuje ohromně ostrý obrázek, a přestože je postupně tlačen po žebříku pro rozlišení, je to klamně lepší, než to zní na papíře.

FOV indexů při 130 ° je také nejlepší ve své třídě a uvnitř náhlavní soupravy není prakticky žádný detekovatelný účinek dveří obrazovky. Běží až 144 Hz v experimentálním režimu, ale zbytek času zasáhne rychlé 120 Hz.

Všechno zní dobře? Jo, index Valve je dědečkem náhlavních souprav VR.

Pokud seznam specifikací nestačil, index ventilu se cítí skvěle na nošení. Je to o něco těžší než Rift S-dobou, že váha byla patrná v našem srovnání vedle sebe-ale tvar popruhu hlavy lépe distribuuje tuto hmotnost kolem vaší hlavy. Nemluvě o tom, že je postaven z pečlivě vybraných, vysoce kvalitních materiálů s špičkovým rozložením hmotnosti. Materiály popruhů se také cítí kvalita-více jako polstrované extra-měkké tričko než standardní pěnové polstrování-nikdy mě neobtěžuje během prodloužených herních relací.

Ale co je nejdůležitější, index je pohodlný kvůli tomu, jak dodává zvuk.

Vestavěné reproduktory blízkého pole se vznášejí těsně vedle vašich uší, poháněné řidiči reproduktorů místo těch, které se obvykle vyskytují v sluchátkách. To znamená, že reproduktory indexu nabízejí vynikající trojrozměrný prostorový zvuk, nějak také poskytuje úroveň sluchové izolace, aniž byste se úplně vypnuli do externích zvuků.

S nulovým tlakem na uši je menší únava, když zůstanete ve VR po delší dobu, a nějak nevzdušují zvuk do zbytku místnosti, ani do zbytku místnosti, ani.

Index je zážitek z pokojového stupně VR, což znamená, že vyžaduje dva senzory základní stanice umístěné kolem vašeho hřiště. HTC Vive a Vive Pro také používají základní stanice. Quest 2 a Vive Cosmos používají sledování dovnitř-to je, senzory na náhlavní soupravě místo umístění kolem vašeho pokoje. Po zvyknutí na tento zjednodušenější zážitek bylo nastavení senzorů pro index frustrující.

Poskytuje však citlivější zážitek než kterákoli z možností uvnitř; Existuje důvod, proč se Vive Cosmos Elite vrací k upřednostňování základních stanic.

Po nastavení základních stanic může být nastavení pokojového stupně bolest. S The Quest 2 vám kamery náhlavní soupravy poskytují digitální pohled na vaše okolí, abyste během několika sekund nakreslili hřiště. Nastavení indexu však musí být provedeno prostřednictvím páry na počítači, než nasadíte náhlavní soupravu. Po výpočtu výšky podlahy kliknete na spoušť ve čtyřech rozích dostupného prostoru, které pak pára měří, aby se určila vaše nejlepší hřiště. Po použití Quest 2 se to prostě cítí staromódní-jako je třeba spustit auto s klikou.

A všechny tyto prvky prémiové přicházejí za cenu. Je to nejlepší náhlavní souprava VR na trhu. Pokud nepovažujete návrh hodnoty. V téměř tisíci dolarů stojí kompletní balíček indexu až tři quest 2s. Přesto je to velmi dobré pro pohlcující VR a dostanete to, za co zaplatíte.

Nejlepší náhlavní souprava VR

Na světlém fialovém pozadí je náhlavní souprava bílé virtuální reality a ruční ovládání

Meta plánuje uvolnit Quest 3 koncem tohoto roku. Doporučujeme čekat na nákup Quest 2, dokud jsme netestovali Quest 3 a aktualizovali tuto příručku. Více si můžete přečíst v tom, na co se těšit.

Virtuální realita může být zatčením, jak vstoupit do zapojení virtuálních světů, i když je to stále nová technologie, která zůstává zdaleka „většina lidí“ nákupu. Myslíme si, že Meta (dříve Oculus) Quest 2 je pro většinu lidí nejlepší náhlavní soupravou, protože je nejjednodušší používat a nabízí přístup k nejširší škále her a zážitků.

Náš výběr

Meta Quest 2

Nejlepší samostatná náhlavní souprava VR

Quest 2 má design bez kabelů a přesvědčivé sledování rukou s přidanou možností, jak jej připojit do počítače pro přístup k výkonnějším hrám.

Možnosti nákupu

Můžete utratit tisíce dolarů pronásledováním nejlepších specifikací v náhlavní soupravě VR, ale myslíme si, že pohodlí a snadné použití jsou důležitějšími prvky pro většinu lidí, kteří chtějí prozkoumat VR. S ohledem na to je Meta Quest 2 jasným vítězem. Kombinuje dobře dostatečné specifikace se schopností používat ji bez. Ovladače jsou intuitivní a snadno se drží. Může vás sledovat, když se pohybujete po místnosti. A nastavení to netrvá moc času. Kromě toho má Quest 2 široký výběr kompatibilního obsahu, protože si můžete stáhnout hry, filmy a další zkušenosti z knihoven Meta Quest a SteamVR. (Meta Quest Pro, vydaná v roce 2022, je příliš drahá a postrádá správné funkce pro každého, kdo se primárně zajímají o hraní her.)

Upgrade výběr

HTC Vive Pro 2 Headset

Výkonná náhlavní souprava pro uživatele PC

Obrazovka této náhlavní soupravy šikovně bije konkurenci, ale budete potřebovat špičkový počítač, abyste to co nejlépe využili.

Možnosti nákupu

Také skvělé

Řadiče indexu ventilu

Dav oblíbený ovladač VR

Upgradujte na řadiče akcií HTC, myslíme si, že řadiče indexu ventilu jsou nejlepší kombo pohodlí a přesného sledování.

Možnosti nákupu

Základní stanice HTC SteamVR 2.0

Požadované příslušenství VR

K provozování náhlavní soupravy HTC Vive Pro 2 budete potřebovat dvě základní stanice.

Možnosti nákupu

Pro hráče, kteří hledají nejnovější a největší náhlavní soupravu VR pro hraní videoher, si myslíme, že headsent HTC Vive Pro 2 spárová s řadiči indexu ventilu a dvěma HTC SteamVR základní stanicí 2.0 jednotek je nejlepší kombinace. Vive Pro 2 má nejrušivější obrazovku, kterou jsme vyzkoušeli (i když budete potřebovat výkonný počítač k maximu jeho schopností), zatímco řadiče indexu ventilu kombinují pohodlí s nejlepším sledováním rukou, které jsme zažili. Společně poskytují zvláště pohlcující VR zážitek.

Vše, co doporučujeme

Náš výběr

Meta Quest 2

Nejlepší samostatná náhlavní souprava VR

Quest 2 má design bez kabelů a přesvědčivé sledování rukou s přidanou možností, jak jej připojit do počítače pro přístup k výkonnějším hrám.

Možnosti nákupu

Upgrade výběr

HTC Vive Pro 2 Headset

Výkonná náhlavní souprava pro uživatele PC

Obrazovka této náhlavní soupravy šikovně bije konkurenci, ale budete potřebovat špičkový počítač, abyste to co nejlépe využili.

Možnosti nákupu

Také skvělé

Řadiče indexu ventilu

Dav oblíbený ovladač VR

Upgradujte na řadiče akcií HTC, myslíme si, že řadiče indexu ventilu jsou nejlepší kombo pohodlí a přesného sledování.

Možnosti nákupu

Základní stanice HTC SteamVR 2.0

Požadované příslušenství VR

K provozování náhlavní soupravy HTC Vive Pro 2 budete potřebovat dvě základní stanice.

Možnosti nákupu

Výzkum

  • Proč byste nám měli důvěřovat
  • Kdo by to měl získat
  • Jak jsme si vybrali a testovali
  • Náš výběr: Meta Quest 2
  • Nedostatky, ale ne obchoduje
  • Upgrade výběr: HTC Vive Pro 2 Headset s řadiči ventilu
  • A co Meta Quest Pro?
  • Další náhlavní soupravy se nám líbí
  • Na co se těšit
  • Konkurence

Proč byste nám měli důvěřovat

Po více než deset let zaznamenal Editor Signe Brewster vzestup virtuální reality pro publikace, jako jsou Wirecutter, Wired, TechCrunch, MIT Technology Review a Gigaom.

Dozorce editor Arthur Gies od roku 2009 profesionálně kontroluje videohry a hardware videoher a od původního prototypu Oculus Rift se připojuje na herní náhlavní soupravy VR.

Kdo by to měl získat

Virtuální realita vám může způsobit, že jste byli převezeni do jiného světa – nebo přinejmenším, jako byste zažili úžasně nový kus technologie. K dispozici jsou krátké filmy, hádanky, sociální sítě a další typy zábavy VR. Ale pokud nejste ve videohrách, jediném médiu připraveném na VR, které může nabídnout hodiny pohlcující zábavy, můžete se znudit poměrně rychle.

Hry virtuální reality se liší od her na tradičních konzolách, jako je Xbox a PlayStation. Řadiče sledování pohybu, které vám přinášejí ruce do virtuálního světa, jsou pro začátečníky intuitivnější: houpání meče se cítí spíš jako houpání meče a kachní pro kryt může vyžadovat skutečné kachny.

Pokud chcete použít náhlavní soupravu Quest 2 nebo PC k plnému potenciálu, potřebujete výkonný herní počítač a v ideálním případě prázdnou místnost, která vše nastaví. (Pokyny Quest 2 naznačují prakticky označení 6.5-po-6.Oblast 5 stop minimálně, i když můžete hrát hry s menším prostorem než to, pokud jste si jisti, že se na nic narazíte na nic.) Meta i HTC mají stránky obsahující kompatibilní PC a svazky připravené na VR a oba mají minimální a doporučené specifikace PC (podrobnosti viz seznam Meta a seznam HTC) pro použití s ​​jejich systémy. Oba výrobci náhlavních kol také nabízejí nástroje, které si můžete stáhnout, abyste vyzkoušeli, zda je váš aktuální počítač připraven.

Jak jsme si vybrali a testovali

Světlá bílá meta Quest 2, náš výběr pro nejlepší náhlavní soupravu virtuální reality, lemované dvěma bílými kontroléry rukou

Náš výběr

Meta Quest 2

Nejlepší samostatná náhlavní souprava VR

Quest 2 má design bez kabelů a přesvědčivé sledování rukou s přidanou možností, jak jej připojit do počítače pro přístup k výkonnějším hrám.

Možnosti nákupu

Meta Quest 2 usnadňuje – a dostatečně zábavné na to, aby to stálo za to – vyzkoušet VR ve srovnání s náhlavními soupravami, které vyžadují kabely a drahé počítače. The Quest 2 má dva schopné ovladače a je kompatibilní s některými z našich oblíbených her. Je také dost malý na to, aby se hodil do tašky nebo batohu, takže jej můžete vyloučit v kanceláři nebo na večírku (nebo byste mohli, pokud jste se nemuseli bezpečně vzdáleně od ostatních). Můžete to nastavit a začít hrát za méně než minutu; Díky vestavěným senzorům, které sledují dva dotykové ovladače a vaše další pohyby, můžete navigovat po celé místnosti a náhlavní souprava nikdy neztratí vaši polohu. V důsledku toho se na to neustále sáhneme přes náhlavní soupravy, které stojí dvakrát nebo dokonce pětkrát tolik.

Je to bezdrátové, což usnadňuje použití. Senzory pro sledování hlavy a rukou jsou zabudovány do náhlavní soupravy a ovladačů, což znamená. Ačkoli náhlavní souprava PC s precizivnějším sledováním, jako je index ventilů nebo HTC Vive Pro 2, může lépe replikovat váš pohyb a vyhnout se závazkům lámajícím realitu, jako jsou vaše ruce vznášející se, zjistili jsme, že Quest 2 je dostatečně přesvědčivý, aby to překročil, aby to překročil. Počáteční prahová hodnota do „reality.„Schopnost hrát bez šňůry také znamená, že jste nevyhnuli hru, když nevyhnutelně zakopte na kabel, který vás připojuje k PC.

Mnoho z nejlepších VR her však vyžaduje připojení k PC, aby se náhlavní soupravě poskytla další výkon zpracování. Myslíme si, že kabel Oculus Link je hodný nákup pro jakýkoli majitel Quest 2, protože vám umožňuje hrát na PC hry na náhlavní soupravě, odemknout celé knihovny Meta Quest a SteamVR knihovny.

Má všechny hry, které rádi hrajeme. Uvítali jsme návrat několika našich oblíbených her, včetně návykových Beat Sabre, což samo o sobě by mohlo být odůvodněním nákupu úkolu 2. Také se nám líbí Matice-jako Super horký, zkušenost s 3D malbou Nakloněný štětec, Battle Royale styl Obyvatelstvo: Jeden, A hra dobrodružství Mech. Pokud máte PC, můžete připojit Quest 2 (pomocí samostatného kabelu Oculus Link) a hrát kriticky uznávaného střelce z první osoby Half-life: Alyx.

Jeho LCD obrazovka je dost dobrá. Nabízí 1832 × 1920 pixelů na oko, což z něj učinilo jednu z prvních náhlavních souprav, které nám pravidelně poskytly „efekt dveří obrazovky“, což je lehká mřížka položená na vaše zorné pole. The Quest 2 má v současné době maximální obnovovací frekvenci (považujte to za VR způsob, jak říkat „snímky za sekundu“) 120 Hz, což odpovídá HTC Vive Pro 2 a porazit 90 Hz Quest Pro. Obecně se předpokládá, že vyšší sazby obnovy snižují pravděpodobnost, že uživatelé mohou při používání náhlavní soupravy VR zažít pohybovou nemoci.

Je to těžké, ale stále pohodlné. Při nárokovaných 503 gramech (1.1 libra), Quest 2 je vlasy těžší, než dáváme přednost tomu, aby byly naše náhlavní soupravy VR (zážitek je jako zavěšení poloviční láhve vody z obličeje). Ale vzhledem k polstrování z polstrování pěny, které spočívá na obličeji, a nastavitelných popruhů, které sahají kolem zadní části hlavy, jsme zjistili, že Quest 2 je poměrně pohodlné nosit pro hodinová hrací sezení, i když jsme se museli pohrávat s fit Chcete -li to správně sedět. Popruh náhlavní soupravy je downgrade v kvalitě a pohodlí z předchozích náhlavních souprav meta. Pokud vám záleží natolik, abyste to chtěli změnit, musíte pro elitní popruh ve stylu halo ve stylu Halo vystřelit 50 $ navíc.

Zblízka tlačítek na ručních řadiči Meta Quest 2, náš výběr pro nejlepší náhlavní soupravu virtuální reality

Jeho dotykové ovladače patří mezi nejlepší. Oba ovladače jsou formovány tak, aby sedaly v ruce, s prsty ukazováčků spočívající na spouštěcích a středních prstech spočívajícími na tlačítcích „Grip“. Vaše palce mohou dosáhnout malého joysticku plus a, b a domácí tlačítka. Senzory zabudované do náhlavní soupravy sledují umístění ovladačů, takže pohyb ruce je fyzicky přesune ve VR. Řadiče Quest 2 jsou intuitivní k použití a snadno se drží po dlouhou dobu.

Zajímavé je, že Quest 2 vám také dává možnost vykopat ovladače a používat pouze ruce k interakci s nabídkami a některými hrami. Zjistili jsme, že sledování je funkční, ale poměrně nepřesné.

Jeho zvuk je dost dobrý pro pohlcující VR. The Quest 2 má vestavěné reproduktory, které směřují 3D zvuk směrem k uším. Líbí se nám nastavení otevřeného ucha v sociálním prostředí, kde reproduktory mohou vodítko s diváky toho, co vidí osoba, která má náhlavní soupravu, ale audiofily pravděpodobně budou chtít zapojit vlastní sluchátka.

Životnost baterie je v pořádku. Meta říká, že baterie Quest 2 trvá dvě až tři hodiny, i když jsme zjistili, že klesla blíže k dvouhodinové značce. To je spousta času na sólovou hru. Když jsme však použili bezdrátové náhlavní soupravy s přáteli, vždy jsme skončili dojezdem z baterie.

Nedostatky, ale ne obchoduje

Nikdo nedostal popruh zcela přímo na náhlavní soupravě VR. Signe obvykle nosí její dlouhé vlasy dolů nebo v ohonu a ještě musí použít popruh, který se neklouzává nebo se spojí její vlasy. Popruh Quest 2 postrádá polstrování a nerozděluje váhu na zadní straně hlavy a také popruh ve stylu halo a myslíme si, že se mnoho lidí rozhodne upgradovat na elitní popruh. Nepovažovali jsme to za tak dráždivé, že to odtrhlo od našeho hraní.

Boční pohled na náhlavní soupravu HTC Vive Pro 2 s řadiči ventilu

Upgrade výběr

HTC Vive Pro 2 Headset

Výkonná náhlavní souprava pro uživatele PC

Obrazovka této náhlavní soupravy šikovně bije konkurenci, ale budete potřebovat špičkový počítač, abyste to co nejlépe využili.

Možnosti nákupu

Pokud chcete silnější náhlavní soupravu, která tlačí VR blíže k jeho současným hranicím (nebo se chcete vyhnout náhlavní soupravě přidružené k Facebooku), doporučujeme zakoupit náhlavní soupravu HTC Vive Pro 2 a spárovat s ovladači indexu ventilu a dvěma HTC SAPERVR základní stanicí 2.0 jednotek. Budete potřebovat rychlý herní počítač – a budete ochotni utratit pětkrát více, než by to stálo za nákup úkolu 2 – ale budete odměněni nejasnější obrazovkou, podrobnou polohou a sledováním pohybu v celé místnosti a přístup do nejlepších her VR. Tato náhlavní souprava není pro VR průmysl jako celek, ale nabízí krok vpřed ve specifikacích za cenu, která by byla snem právě před deseti lety.

Nejvíce přesvědčivě přivádí vaše tělo do VR. Nastavení zahrnuje umístění dvou základní stanice HTC SteamVR 2.0 zařízení na zvýšených místech; Můžete je namontovat na zeď nebo je položit na polici. Poté komunikují s vaší náhlavní soupravou a ovladači, aby vytvořili silný pocit přítomnosti ve VR. Když pohybujete rukama nebo podniknete tři kroky, tak i vaše tělo ve hře.

Pomocí Vive Pro 2 a základní stanice 2.0 zařízení, naše ruce nikdy nezmizely ani vznášely, jako někdy při používání úkolu 2. Máte -li čtyři základní stanice, váš VR Play Space se může rozšířit až 33 x 33 stop. K dispozici je také možnost přidat bezdrátový adaptér do náhlavní soupravy za 350 $, i když omezuje rozlišení a obnovovací frekvenci Vive Pro 2.

Screenshot scény ze hry Alyx VR

Knihovna her VR je obrovská. SteamVR, ke kterému máte přístup na náhlavní soupravu nebo počítač, pro snadné stahování her má obrovskou knihovnu pro Vive Pro 2, včetně čerpacího pumpu na adrenalin Half-life: Alyx a trvalý favorit Beat Sabre. Pro ty, kteří jsou již zvyklí na používání Steam, je to obzvláště snadný způsob, jak spravovat knihovnu her VR.

Má obzvláště obrazovku s vysokým rozlišením. Každá ze dvou LCD obrazovek, které se vznášejí před vašimi očima. Quest 2 je znatelně méně ostrý při 1832 × 1920 pixelů na oko. Zorné pole Pro 2 je obzvláště široké při 120 stupních a může dosáhnout obnovení až 120 Hz (nebo 90 Hz, pokud používáte náhlavní soupravu bezdrátově). V praxi to znamená, že si stále budete vědomi, že zíráte na obrazovku; Někdy jsme si všimli světla světla, když jsme se podívali na obrázky s vysokým kontrastem, jako je bílý text na černém pozadí. Ale barvy a černoši vypadají svěží, akce ve hře je hladká a zážitek je natolik přesvědčivý, že se můžete soustředit na to, co děláte, místo toho, co vidíte.

Je to těžké, díky čemuž je nepříjemné nosit po dlouhou dobu. Vive Pro 2 váží 850 gramů a v důsledku toho jsme si všimli jeho objem více, než jsme udělali 503-gram Quest 2. Také jsme viděli stížnosti online, že některé tvary obličeje se s náhlavními soupravami Vive dobře nespadají, i když jsme neměli panel testerů s více fyzickými variacemi, zkuste to kvůli pandemickému omezení v době našeho testování. Zjistili jsme však, že náhlavní soupravy ve stylu halo obzvláště užitečné pro přizpůsobení přizpůsobení. Líbí se nám také polštáře pěny Vive Pro 2, které čistě otírají snadněji než ten, který je součástí Quest 2.