Nejlepší ovladače her PC v roce 2023 | Tom S Guide, nejlepší řadiče Xbox pro 2023: Microsoft, SCUF, PowerA a další – The Verge

Nejlepší řadič Xbox, který si můžete koupit právě teď

Contents

Od Antonio g. Di Benedetto, spisovatel pokrývající technologické nabídky a zpravodaj obchodů, nákupní průvodce a dárkové průvodce. Dříve strávil 15 let ve fotografickém průmyslu.

Nejlepší ovladače her PC v roce 2023

Nejlepší ovladače her PC poskytují skvělou alternativu k používání myši a klávesnice a jsou obzvláště dobré pro ty, kteří přešli z her na konzole na hraní na PC.

Na rozdíl od Xbox Series X, PS5 nebo dokonce Nintendo Switch je PC zdaleka nejvšestrannější, pokud jde o vstupy. Kromě Bluetooth mají počítače spoustu dalších portů USB pro použití kabelového ovladače nebo ovladače s 2.4 GHz dongle pro nižší latenci. Osobně jsme testovali desítky nejlepších ovladačů her PC prostřednictvím kombinace testování v reálném světě při hraní Nejlepší PC hry A pomocí softwaru, jako je tester GamePad, aby zjistil, jak jsou jejich joysticks a knoflíky reagující.

Ať už hledáte prémiový řadič s funkcemi „pro“ nebo chcete dobře specifikovaný kabelový ovladač, který banku nezlomí, je tu něco pro každý rozpočet a každý typ hráče PC.

Rychlý seznam

Níže najdete vše, co potřebujete vědět o nejlepších ovladačích her PC na prvním místě. Ať už hledáte prémiový bezdrátový ovladač s velkými možnostmi přizpůsobení nebo spolehlivým kabelovým ovladačem, který má stále spoustu užitečných funkcí, je tu něco pro každý rozpočet a každý typ počítačového hráče.

1. Xbox bezdrátový ovladač

Celkově nejlepší herní ovladač PC

Bezdrátový ovladač Xbox se může připojit k počítači pomocí kabelu USB-C, Bluetooth nebo USB dongle a používá dvě baterie AA. Texturované rukojeti na zádech usnadňují držení a většina her PC je pro tento řadič nativně optimalizována.

2. Hyperx Clutch Gladite

Nejlepší herní ovladač PC s rozpočtem

Hyperx Clutch Gladiate je kabelový ovladač, který se dodává s 10 stop kabelem. Existují dvě programovatelná zadní tlačítka a spouštěcí zámky pro vytažení rychlejších výstřelů ve hrách FPS. Hyperx Clutch Gladiate je skvělou volbou, pokud hledáte nějaké pro-na úrovni rozpočtu.

Nejlepší řadič Pro

3. Xbox Elite Series 2

Nejlepší pro PC herní ovladač

Xbox Elite Series 2 je vysoce přizpůsobitelný řadič, který se připojuje k vašemu počítači přes USB-C nebo bezdrátově pomocí Bluetooth. Má čtyři přizpůsobitelné zadní pádla, vyměnitelné části a přichází s pouzdrem na přepravu.

4. 8bitdo Ultimate Controller

Nejlepší herní ovladač PC pro připojení

Ultimate řadič 8bitdo se může připojit k počítači přes USB-C, bezdrátově s dongle USB nebo přes Bluetooth, pokud si vyberete nejvyšší konfiguraci. Má dvě zadní tlačítka a lze je přizpůsobit pomocí konečného softwaru 8bitdo.

Nejlépe navržený PC herní ovladač

GameIr T4 Kaleid je kabelový ovladač, který také zabalí do některých funkcí pro úrovně, jako jsou mechanická tlačítka obličeje, přeňatatelná zadní tlačítka, turbo funkce a joysticks se senzory efektu Hall Effect. Ovladač je také jasný a má na obou stranách dva světelné proužky RGB.

Nejlepší retro ovladač

Nejlepší retro PC herní ovladač

8bitdo pro 2 se může připojit k PC pomocí kabelu USB-C nebo bezdrátově přes Bluetooth. Má vynikající d-pad, asymetrické joysticks, dvě zadní tlačítka a může být zcela přizpůsobena pomocí konečného softwaru 8bitdo na PC.

Nejlepší ovladače her PC, které si můžete koupit ještě dnes

Proč můžete věřit Tomovu průvodci

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Celkově nejlepší herní ovladač PC

1. Xbox bezdrátový ovladač

Celkově nejlepší herní ovladač PC

Specifikace

Velikost: 6.0 x 4.0 x 2.4 palce
Analogové tyčinky: Posedlý

Důvody k nákupu

Kompatibilní se vším
Optimalizováno pro většinu her
Tři druhy konektivity

Důvody, kterým se vyhnout

Žádná dobíjecí baterie
Bezdrátový USB vyžaduje adaptér

Wireless Controller Xbox je nejlepším ovladačem hry pro většinu lidí kvůli skutečnosti, že většina PC her nabízí nativní podporu. To znamená, že to nebudete muset nakonfigurovat sami pomocí programu jako Rewasd A všechny výzvy, které vidíte ve hrách Dualsense Edge. Další skvělá věc na bezdrátovém ovladači Xbox je, že se může připojit k vašemu počítači kabelem USB-C nebo bezdrátově pomocí Bluetooth.

Bezdrátový ovladač Xbox pro Xbox Series X/S nabízí řadu vylepšení oproti svému předchůdci včetně podpory USB-C, nového designu D-padu a texturovaných úchytů, které usnadňují držení v ruce. Stále existuje jedna velká nevýhoda, protože není dobíjecí a vyžaduje dvě baterie AA. Přesto, pokud nepotřebujete zpět pádla nebo jiné možnosti přizpůsobení, je bezdrátový ovladač Xbox solidní volbou pro hraní na PC.

Nejlepší herní ovladač PC s rozpočtem

2. Hyperx Clutch Gladite

Nejlepší rozpočet PC řadič s některými funkcemi pro úrovni

Naše odborní recenze:

Specifikace

Velikost: 6.1 x 4.3 x 2.5 palců
Analogové tyčinky: Posedlý
Dnešní nejlepší nabídky Hyperx Clutch Gladiate

Každý den kontrolujeme více než 250 milionů produktů za nejlepší ceny

Důvody k nákupu

Lehká kvalita sestavy
Zpětná zadní tlačítka a spouštěcí zámky

Důvody, kterým se vyhnout

Spouštěcí zámky by mohly být přesnější

Na rozdíl od konzoly, když hrajete na svém počítači, s největší pravděpodobností sedíte u stolu. Z tohoto důvodu mnoho hráčů PC ve skutečnosti dává přednost kabelovým ovladačům před bezdrátovými. Kabelový ovladač bude mít menší latenci a nemusíte se starat o to, aby byl účtován. Hyperx Clutch Gladiate je nejnovějším PC řadičem z PC Accessory Maker Hyperx a zabalí se do několika pro-level funkcí za pouhých 35 $.

Na zadní straně Glatedia Hyperx Clutch najdete dvěma převlekatelná zadní tlačítka spolu se spouštěcími zámky. Zpětná tlačítka lze snadno programovat a můžete nakonfigurovat, co dělají na samotném ovladači, místo toho, abyste si museli stahovat další aplikaci. Spouštěcí zámky nemusí mít tolik nastavení jako Elite Series 2 nebo jiné ovladače pro styl, ale umožňují vám snížit, jak daleko musíte spouštěče tlačit o polovinu. Hyperx Clutch Glatedia je lehká, velmi pohodlná v ruce a funguje také na Xbox Series X/S.

Nejlepší pro PC herní ovladač

3. Xbox Elite Series 2

Nejlepší prémiový PC herní ovladač

Specifikace

Velikost: 6.0 x 4.0 x 2.4 palce
Analogové tyčinky: Posedlý

Důvody k nákupu

Velmi pohodlné

Důvody, kterým se vyhnout

Neuvěřitelně drahé
Omezené výhody oproti standardnímu ovladači

Xbox Elite Series 2 a levnější jádro Xbox Elite Series 2 staví na nejlepších částech bezdrátového ovladače Xbox. Máte stejné rozložení knoflíku, ale o mnohem více možností přizpůsobení, jako je tradičnější D-pad, můžete vyměnit za běhu a čtyři zadní pádla. Microsoft vám také umožňuje upravit napětí analogových tyčinek řadiče i spouštěče. Nepotřebujete baterie s Xbox Elite Series 2, protože přichází s dobíjecí baterií, která trvá až 40 hodin a zahrnuté přenášející pouzdro se zdvojnásobí jako nabíječka.

Pokud vás Price brání v vyzvednutí ovladače Xbox Elite Series 2, máte štěstí, protože Microsoft vydal levnější verzi, která je dodávána v několika různých colorways nazvaných Xbox Elite Series 2 Core. Úlovek je, že nepřichází s žádným příslušenstvím, jako jsou další joysticks, zadní pádlo nebo přepravní pouzdro. Můžete však snadno opravit zadní pádlo s a Příslušenství $ 12 Což vřele doporučuji, protože mít čtyři zadní pádla znamená, že nemusíte brát palce z joysticků ovladače, protože k nim můžete mapovat všechna tlačítka obličeje. Xbox Elite Series 2 je nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí jeden z nejlepších řadičů her PC, ale Xbox Elite Series 2 je pro ty, kteří mají rozpočet, kteří stále chtějí řadič „pro“.

Nejlepší herní ovladač PC pro připojení

4. 8bitdo Ultimate

Vynikající ovladač, který je dodáván s nabíjecím doku

Specifikace

Velikost: 6.04 x 3.96 x 2.5 palců
Analogové tyčinky: Offset

Důvody k nákupu

Včetně nabíjení doku
Více možností připojení

Důvody, kterým se vyhnout

Verze Bluetooth má rozvržení tlačítka Nintendo

Ultimate Controller 8bitdo je pro hráče PC další skvělou volbou, protože přichází v několika různých odrůdách, aby splňoval každý rozpočet. Nový řadič 8bitdo Ultimate C je nejlevnější za 20 $ pro kabelovou verzi a 30 $ pro bezdrátovou verzi, ale chybí vám dvě zadní tlačítka. Mezitím, 8bitdo Ultimate 2.4G lze získat za 50 $ a je dodáván s nabíjecím doku a USB dongle, abyste jej mohli používat bezdrátově. Ultimate Bluetooth 8bitdo na druhé straně vám umožňuje připojit se přes USB-C nebo bezdrátově s Bluetooth nebo zahrnutými 2.4GHz dongle.

Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že 8bitdo Ultimate Bluetooth používá rozložení tlačítka Nintendo s B na dně místo a. Přichází však s joysticky efektu Hall, což znamená, že se nebudete muset starat o drift. Bez ohledu na to, jakou verzi 8bitdo Ultimate, je to velmi pohodlný ovladač a má také jeden z nejlepších D-Pads, pokud jste do platforem nebo retro titulů. Můžete také použít Ultimate Software 8bitdo k přeplatku knoflíků a kalibraci joysticků, spouštěčů a vibrací ovladače řadiče. Ultimate 8bitdo je stejně univerzální ovladač, protože je pohodlné držet v ruce.

Nejlépe navržený PC herní ovladač

5. Gamesir T4 Kaleid

Spousta funkcí na úrovni za rozpočtovou cenu

Naše odborní recenze:

Specifikace

Velikost: 6.14 x 4.21 x 3.31 palců
Analogové tyčinky: Offset

Důvody k nákupu

Mechanické tlačítka obličeje
Hall efekt joysticks a spouštěče

Důvody, kterým se vyhnout

GameIr T4 Kaleid je zajímavým ovladačem přinejmenším proto, že vám poskytuje několik funkcí „pro“ za mnohem rozumnější cenu. Jedinou námitkou je však to, že se jedná o kabelový ovladač a nelze jej používat bezdrátově. Přesto však získáte dvě přizpůsobitelná zadní tlačítka, joysticks se senzory Effect Effect, mechanické obličejové tlačítka, turbo funkce a dokonce RGB za pouhých 42 $. Kromě PC pracuje Gameir T4 Kaleid také na Androidu i na přepínači Nintendo a existuje dokonce nastavení pro výměnu tlačítek A a B.

Zatímco přední obličejová deska Gameir T4 Kaleid je jasná, držadla řadiče jsou matné a mají na ně leptání stejně jako bezdrátový ovladač Xbox, aby vám poskytl lepší přilnavost. Kromě toho, že je schopen vidět PCB řadiče, jsou na obou stranách ovladače dva přizpůsobitelné rgb lightstrips. Jedna věc, která se mi na Gameiru T4 Kaleid opravdu líbí, je to, že můžete přeplatky zadní tlačítka, ovládat jeho osvětlení RGB a dokonce povolit turbo přímo na samotném ovladači. Mechanické obličejové tlačítka dávají pěkné slyšitelné kliknutí se správným množstvím cestování. Gameir T4 Kaleid je skvělou volbou, pokud chcete přidat trochu RGB k vašemu battlestaci, aniž byste šli příliš přes palubu.

Nejlepší retro PC herní ovladač

6. 8bitdo pro 2

Nejlepší retro ovladač zdaleka pro PC

Specifikace

Velikost: 6.042 x 3.96 x 2.5 palců
Analogové tyčinky: asymetrické

Důvody k nákupu

Důvody, kterým se vyhnout

Rozložení tlačítka Nintendo Switch

8bitdo pro 2 je skvělou volbou, pokud přicházíte z PS5 nebo PS4 a chcete herní ovladač s PC se symetrickými joysticks. Je to však také vhodný pro platformy a retro tituly, protože jeho tlačítka D-Pad a Face se seřadí. 8bitdo pro 2 je k dispozici v několika různých colorways, včetně hry ve stylu Gameboy, stejně jako jasná černá a čistá fialová varianta. Má port USB-C vzadu, pokud chcete používat kabely, i když jej také můžete připojit k počítači pomocí Bluetooth.

Stejně jako 8bitdo Ultimate, i 8bitddo pro 2 má dvě přizpůsobitelná zadní tlačítka a můžete přemapovat tlačítka a další vylepšení pomocí konečného softwaru společnosti na PC nebo na mobilu. Je to také ovladač s více platbami s podporou pro Switch, Mac, Android, iOS a Apple TV. Přepínač režimu vzadu usnadňuje přepínání mezi platformami. 8bitdo pro 2 má baterii 1 000 mAh, ale 8bitdo vám také dává možnost použít dvě AA baterie, pokud chcete místo toho. K dispozici je dokonce i verze pouze pro kabelové, která je o něco levnější za 35 $ oproti 50 $. 8bitdo pro 2 je nejlepším ovladačem her PC, pokud dáváte přednost symetrickým joystickům.

Jak si pro vás vybrat nejlepší kontrolu PC hry

Pokud jde o výběr nejlepšího ovladače her PC pro vás, přijde do hry mnoho faktorů a existuje několik otázek, které musíte nejprve položit sami sebe.

Pro začátečníky potřebujete absolutně bezdrátový ovladač nebo by byl kabelový? Stejně tak chcete oficiální řadič první strany z Microsoftu nebo jste otevřeni vyzkoušet řadič třetích stran místo toho? Nakonec jste v pořádku s řadičem skladem nebo hledáte ovladač s funkcemi „pro“, které si můžete přizpůsobit? Zda chcete, nebo ne, je to další věc, kterou je třeba zvážit, a dva budou v pořádku, nebo chcete čtyři, abyste mohli přeplat všechna tlačítka obličeje na ovladači.

Jakmile jste na tyto otázky odpověděli a pomysleli si dlouho a tvrdě o tom, který druh kontroléru je pro vás ten pravý, další věcí, kterou budete chtít zvážit, je cena. Řadiče, jako je řada Xbox Elite 2 nebo Dualsense Edge, jsou mnohem dražší než standardní bezdrátový ovladač Xbox a také řadiče třetích stran od společností, jako jsou 8bitdo, Gamer a Hyperx.

Zároveň, pokud pro vás byl pro vás problém s hůlkami v minulosti, pak budete chtít ovladač s joystickem Hall Effect, jako je Gameir T4 Kaleid nebo 8bitdo Ultimate Bluetooth. Konektivita je dalším velkým problémem, zejména pokud dáváte přednost bezdrátovému ovladači. Zatímco Bluetooth může být pohodlnější, představuje o něco více zpoždění než použití ovladače, který je dodáván s 2.4 GHz USB dongle. Pokud je však zpoždění něco, čeho se opravdu obáváte, pak bude Woing Wired vždy nejlepší sázkou.

Naštěstí je na tomto seznamu spousta různých řadičů pro každý druh hráče PC a každý typ rozpočtu. Neustále přezkoumáváme nové modely a vyzkoušíme různé druhy ovladačů, abychom tento seznam vytvořili, takže zůstaňte naladěni.

Jak testujeme nejlepší řadiče her PC

Pokud jde o testování nejlepších ovladačů her PC, přistupujeme k dvoustupňovému přístupu.

Za prvé, hrajeme si s nimi sami a dáme je skrz tempo s různými hrami z různých žánrů. To nám pomáhá určit, jak se každý ovladač v průběhu času postaví a zda je pravděpodobné, že konkrétní ovladač zažije drift tyčinky nebo jiné problémy po silnici. Vyzkoušíme také každou z jejich různých možností připojení a uvidíme, jak dobře fungují pomocí kabelového nebo bezdrátového připojení nebo USB dongle, pokud je k dispozici.

Odtud pak použijeme hardwarový tester Tester GamePad Chcete -li zkontrolovat chyby s joysticky a tlačítky. Pokud má výrobce ovladače svůj vlastní software pro přizpůsobení, načteme jej na jeden z Nejlepší herní počítače A podívejte se, jak intuitivní je použít pro přemaplení knoflíků a další typy přizpůsobení, jako je změna mrtvých zón na joysticks ovladače. Pokud není k dispozici žádný software pro přizpůsobení, používáme programy jako REWASD, abychom to vyzkoušeli sami.

Další informace naleznete v našem jak testujeme Stránka pro Tomova průvodce.

Nejlepší řadič Xbox, který si můžete koupit právě teď

Od základní a cenově dostupné po prémiové a ultra-konstrukty jsou to nejlepší ovladače pro Xbox. A také pracují s PCS.

Od Antonio g. Di Benedetto, spisovatel pokrývající technologické nabídky a zpravodaj obchodů, nákupní průvodce a dárkové průvodce. Dříve strávil 15 let ve fotografickém průmyslu.

Aktualizováno 7. července 2023, 19:01 UTC | Komentáře

Sdílejte tento příběh

Pokud si něco koupíte z odkazu Vox, může Vox Media vydělat provizi. Viz naše prohlášení o etice.

Možná si to neuvědomíte, ale žijeme ve zlatém věku herních ovladačů. Gamepady na trhu jsou nyní kvalitnější, všestrannější a přizpůsobitelnější než cokoli jiného než před několika generacemi konzoly. Pokud hrajete na Xbox Series X nebo Series S (nebo Windows PC), máte nyní celou řadu velkých možností třetích stran od PowerA, SCUF, Nacon a Turtle Beach, stejně jako vysoký Kvalitní řadiče první strany. Dny levného ovladače „malého sourozence“, který vypadal skvěle, ale stěží pracoval.

Strávil jsem spoustu času hraním všech druhů her (střelci z první osoby, bojovníci, akční adventure třetí osoby, závody, indie roguelikes atd.) pro testování širokého řádku řadičů Xbox a může být nepřekvapivé, že standardní bezdrátový ovladač Xbox je pro většinu nejlepším řadičem Xbox. Je to také skvělý řadič PC.

Ale zatímco de facto Xbox GamePad zasáhne správnou rovnováhu kvality, pohodlí, všestrannosti a ceny, existuje několik alternativ, které stojí za křížovou shop, pokud máte specifické potřeby-od špičkových možností, jako jsou Xbox Elite Series 2 a SCUF Instinct Pro po do kvalitních rozpočtů jako PowerAs Enhanced Wired Controller.

Co hledáme

Připojení

Je to bezdrátové? Podporuje to Bluetooth? Nebo je zapojen pouze? Pokud ano, je kabel vyměnil?

Kvalitní

Cítí se to levně nebo pěkně vyrobeno? Při testování jakékoli závady nebo problémy s spolehlivostí?

Extra funkce

Má praktické doplňky, jako jsou tlačítka pro převlečení nebo navíc?

Přizpůsobení

Můžete to přepsat tlačítka nebo je naladit pomocí vlastních softwarových profilů? Existují zábavné kosmetické erupce k jeho designu?

Hodnota

Je to cena za cenově dostupně, o průměru, nebo to přichází se strmým prémií?

Nejlepší řadič Xbox pro většinu lidí

Xbox bezdrátový ovladač

Oficiální bezdrátový ovladač Xbox má vyhrazené tlačítko sdílení pro ukládání klipů a snímků obrazovky a jejich sdílení online, podporu Bluetooth a port USB-C pro nabíjení baterie Play-and-Charge pro nabití Microsoft pro Microsoft.

Připojení: Xbox Wireless, Bluetooth, Wired / Typ konektoru: USB-C / Mapovatelná zadní tlačítka: Ne / Přizpůsobení softwaru: Ne / Napájení: AA baterie nebo doplňkové dobíjení

Dobře, už vím, co si myslíš. „Nejlepší řadič pro Xbox je ten, který přichází s Xboxem?„To se může zdát jako neomylný, ale tento„ standardní “ovladač skutečně získá tento titul jako nejlepší volbu pro většinu hráčů Xbox. Může postrádat některé z dalších funkcí, které půjdeme na prémiové možnosti, ale tento ovladač je destilace čtyř generací a četných řadičů první strany před ním-a ukazuje to.

Toto je jediný cenově dostupný bezdrátový řadič Xbox, a to díky proprietárnímu protokolu společnosti Microsoft. Zatímco někteří mohou nenávidět, že přichází s bateriemi AA místo vestavěné dobíjecí buňky, to také znamená, že je flexibilní, což umožňuje dobíjecí AAS nebo baterii. Funguje také jako kabelové příslušenství s kabelem USB-C a baterie vyložené uživateli znamenají, že nejste uvíznutím ovladačem, který po letech používání nedrží jeho náboj.

Standardní řadič Xbox vypadá skvěle, cítí se skvěle, hraje skvěle a je k dispozici v chladných barvách.

AA baterie nemusí být ideální, ale můžete také použít doplňkové nabíjecí balíčky, jako je tento Hori.

Pozornost k detailu: Microsoft se shoduje s tlačítkem Xbox pro řadič.

Ale standardní vydání Xbox podložka není jen skvělá kvůli jeho připojení. Samotný hardware je vynikající pro hodnotu 60 USD. Hlíčky, knoflíky, spouštěče a potopené d-pad ve tvaru jídla se cítí bezvadně pevně, přičemž na něj mají uspokojivou klikání. Pokud jste fanouškem hardcore bojové hry, může vám být lépe obsluhován arkádovou hůlkou nebo ovladačem zaměřeným na tento žánr-ten s dokonalým D-pad, jako je Hori’s Horipad Pro-ale bezdrátový ovladač Xbox je výjimečný jack-of-of-off -Vychopné.

Jediné věci, které ve srovnání s dražšími možnostmi opravdu chybí, jsou navíc, přizpůsobitelná tlačítka a ladění softwaru pro věci, jako je citlivost na tyčinky, ačkoli společnost Microsoft nabízí kosmetické přizpůsobení prostřednictvím své laboratoře Xbox Design, která se pohybuje od 69 $.99 až 99 $.94 V závislosti na konfiguraci. O těchto ovladačích je toho hodně lásky, ať už si vytvoříte vlastní nebo si vyberete z různých barev, kterou společnost Microsoft nadále nabízí.

Nejlepší levný řadič Xbox

Powera Enhanced Wired Controller

PowerAd Enhanced Wired Controller je rozpočet zaměřený kabelový ovladač pro Xbox a PC, který se připojuje přes Micro USB a na jeho zadní části má dvě přizpůsobitelná tlačítka. Je nabízen v mnoha různých barvách a licencovaných návrzích.

Připojení: Kabelové / Typ konektoru: Mikro USB / Mapovatelná zadní tlačítka: Dva / Přizpůsobení softwaru: Ne / Napájení: Kabelové

Pokud hledáte skvělý ovladač, ale nemáte spoustu peněz, které byste utratili – a nevadí vám kabel – vylepšený kabelový ovladač PowerA nabízí bezvadnou hodnotu, aniž by se příliš obětoval. Jeho plná maloobchodní cena je 37 $.99, ale některé colorways se mohou ponořit až kolem 25 $. Když už mluvíme o barvách, vylepšený kabelový ovladač přichází v široké škále odstínů a návrhů, včetně licencovaných z herních franšíz jako Hromadný efekt a Vypadnout. Některé z těchto návrhů vám mohou mít podezření, že se jedná o levné knockoffs vyvolávající krizi, ale kvalita ovladače vás může překvapit, když jej použijete.

Vylepšený kabelový ovladač společnosti PowerA je docela skvělý obchod, se všemi druhy barev a jedinečných vzorů.

Přizpůsobitelná zadní tlačítka se snadno ovládají, aniž by se dostali do cesty.
Pokud pouze tento ovladač měl USB-C místo micro USB.

Za prvé, pojďme dostat svou největší nevýhodu z cesty: Používá připojení micro USB (Gross, já vím). Přinejmenším s ním dostanete zdlouhavý, odnímatelný kabel, ale nemáte reverzibilní konektor otravný. Naštěstí se nic jiného na tomto ovladači necítí tak zastaralé. Jeho kvalita sestavení je v pořádku a dokonce má do rukojetí zabudována dvě mapovatelná zadní tlačítka – což je skvělé mít za tak nízkou cenu.

Zbytek kabelového ovladače PowerA Enhanced Wired je spousta stolních sázek, ale všechno dobře provádí za směšně dostupnou cenu. Neexistuje žádný impulsní spouštěcí rachot, ale pokud existuje nějaká funkce, kterou je třeba levné, řekl bych, že je to správná volba. Na druhou stranu, vylepšený kabelový ovladač přichází s dvouletou zárukou, která je dvakrát tak dlouhá jako drahá možnosti, jako je nabídka Elite Series 2 Microsoft.

PowerA nabízí spoustu třesk pro vaše peníze s vylepšeným kabelovým ovladačem, pokud máte těsný rozpočet. Pokud máte elitní ovladač chutná, ale standardní rozpočet řadiče, je PowerA Fusion Pro 3 skvělou alternativou, pokud vám nevadí, že je zapojen. Vypadá to trochu jako Microsoft Elite Series 2, doplněná čtyřmi zadními tlačítky, spouštěcí výluky a pogumované rukojeti, ale stojí mnohem méně. Nový Fusion Pro 3 je výrazně lehčí než jeho předchůdce a navíc má kompaktnější případ a je o 10 $ levnější – nabízí docela hodnotu za 79 $.99 (zejména pokud to začne pokračovat v prodeji). Starší Fusion Pro 2 je stále v pořádku, zejména pokud dáváte přednost odnímatelným zadních pádla.

Powera Fusion Pro 3

Fusion Pro 3 je nejnovější verzí cenově dostupné alternativy PowerA k prémiovým ovladačům, jako je Xbox Elite Series 2. Dodává se s swappable tyčinky, třecími prsteny, kompaktním pouzdrem na zip a obsahuje čtyři programovatelná tlačítka zabudovaná do jeho zadní části.

Nejlepší PC řadič 2023

Tyto herní ovladače mají při hraní na herním počítači výhodu.

Nejlepší PC Controller 2023 - IGN IGN

Aktualizováno: 13. září 2023 18:28
Zveřejněno: 13. září 2023 11:26

The Xbox Core Controller Je naše volba pro nejlepšího řadiče PC, ale existuje spousta dalších skvělých možností, od rozpočtu po špičkové, připravené hrát nejlepší PC hry. Přeskočte na podrobné pohledy na naše tipy pro nejlepší řadiče PC nebo zkontrolujte níže uvedený seznam:

TL; Dr – Jedná se o nejlepší řadiče PC:

A Herní klávesnice a Herní myš nejsou vždy nejlepší možnosti vstupu pro a herní PC. Řadiče vám mohou dát výhodu v určitých hrách a naštěstí jsme zkontrolovali a prozkoumali spoustu gamepadů, přinesli deset našich oblíbených – a kliknutím sem je najdete ve Velké Británii.

Nejlepší řadiče PC

1. Xbox Core Controller

Nejlepší PC řadič

Xbox Core Controller

Xbox Core Controller

Užijte si známé rozložení Xbox na ergonomickém ovladači s přemahanými tlačítky, hmatovým D-padem a dostatečným možnostem připojení k připojení.

Pokud hledáte ovladač s kvalitním designem a dostatečnou flexibilitou v tom, jak jej používáte ke hře na vašem PC, Xbox Core Controller je solidní místo pro začátek. Microsoft vytvořil ergonomický ovladač, který se snadno drží díky přidanému přilnavosti na boku, zadní a spouštěči. Samozřejmě má známé rozložení Xbox, zatímco většina jeho tlačítek je převlekatelná a D-pad je ještě hmatatelnější než iterace Xbox One.

Při připojení řadiče jádra Xbox s počítačem je spousta všestrannosti s kabelovým USB-C, aby se eliminoval vstupní zpoždění a bluetooth jako bezdrátovou alternativu. K dispozici je také bezdrátová možnost s nízkou latencí, pokud máte bezdrátový adaptér Xbox pro PC. Zahrnuje dokonce 3.5 mm jack pro vaše sluchátka, Omezení počtu vodičů běžících mezi vámi a vaším počítačem. Je však poháněn AA bateriemi, což se zdá být trochu archaické pro rok 2023.

2. Powera Enhanced Wired Controller

Nejlepší rozpočet PC řadič

Powera Enhanced Wired Controller

Powera Enhanced Wired Controller

Popadněte tento kabelový gamepad, abyste ušetřili peníze a přitom získali všechny vstupy, které potřebujete, plus vibrační motory a dvě malá tlačítka na jeho spodní straně pro zkratky.

The PowerA Enhanced Kabelový ovladač je silná volba, která se prokopuje bezdrátové připojení, aby se dosáhlo nízké ceny pod 40 $ – a často je v prodeji za mnohem méně. Jistě, nedostanete Bluetooth, abyste se dostali do nějaké akce herní telefon, Odnímatelný micro USB však funguje skvěle s vaším počítačem přímo z krabice. A protože jste připoutáni k počítači, nikdy se nebudete muset starat o nalezení baterií v zásuvce nevyžádané pošty každých několik měsíců.

Samotný ovladač se příliš nebrání od tvaru a pocitu vlastního ovladače Xbox Microsoft, i když je o něco lehčí, postrádá ty pogumované úchopy a je to trochu bittlidní kousek. Získáte však dva motory vibrace, abyste cítili akci a všechna tlačítka, která pro své hry potřebujete. Z knihy Xbox Elite Controller si dokonce vytáhne stránku: Na spodní straně ovladače PowerA Enhanced Controller najdete dvě malá tlačítka, která mohou sloužit jako zkratky pro tlačítka tváří v tvář.

3. Logitech F310

Nejlepší ultra levný řadič PC

Logitech F310

Ultra-Cheap kabelový ovladač, který dodává duální joysticks, D-pad, nárazníky, spouštěče a tlačítka-z nichž někteří jsou programovatelné.

Jste oddaná klávesnice a hráč myši, který si představuje jen zřídka pomocí gamepadu? Logitech F310 je pro vás perfektní volbou, protože to stojí pouze kolem 20 $, ale zahrnuje vše, co potřebujete pro vaše příležitostné touhy použít řadič. Tato možnost přináší duální joysticks, nárazníky a spouštěče, čtyři standardní tlačítka obličeje a osmi směrové d-pad, zatímco deset tlačítek je programovatelné pro přizpůsobení gamepadu svým potřebám.

Nyní je logitech f310 něco, co budete chtít používat pořád? Pravděpodobně ne, protože jeho krátké, nubby sevřené nečiní pro vynikající ergonomii a joysticks nejsou 100 % přesné. Ale na tom by nemělo záležet na krátkých výbuchtech a ovladač vám usnadní život při řízení vozidel ve hrách jako jako Grand Theft Auto V nebo Battlefield 2042. Je také přísně zapojený, připojující se přes USB, i když je to plug-and-play a poskytuje nízké vstupní zpoždění pro nejrychlejší možné akce.

4. Želví pláž Recon Controller

Nejlepší kabelový PC řadič

Želví pláž Recon Controller

Želví pláž Recon Controller

Přijměte veškerou akci v tomto kabelovém gamepadu nabité funkcemi s zvukovým přizpůsobitelností, přemapem tlačítka na fly a texturizované uchopení.

Povaha plug-and-play Želví pláž Recon Controller je ideální pro každého, kdo chce do svého počítače přidat kabelový ovladač. Připojuje se prostřednictvím odnímatelného kabelu USB-A a na ovladači je dokonce port náhlavní soupravy, což pomáhá omezit dráty, které překračují nastavení počítače. Turtle Beach to dále zahrnuje jejich super lidský sluch, aby se zlepšilo jemné zvukové narážky a zvukové ovládací prvky pro hlasitost, hru a chat a monitorování mikrofonu, vše na samotném gamepadu.

Se známým rozložením stylu X-Box ve stylu X-Box Recon Controller se rychle dostanete na rychlost. Dvě zadní pádla jsou na gamepadu pro rychlé akce, zatímco na letu je k dispozici také se čtyřmi různými profily předinstalovanými na recon, které můžete překonfigurovat podle svých představ. Konečně, texturované povrchové úpravy na většině ovládacích prvků a pogumovaných úchopech vytvářejí zabezpečenou držadlo.

5. SONY DUALSENSE CONTROLAL

Nejlepší Bluetooth PC řadič

SONY DUALSENSE CONTROLAL

SONY DUALSENSE CONTROLAL

Dualsense je pohodlně uchopit a nabízí působivé haptiky a adaptivní spouštěče pro další ponoření do akce.

The SONY DUALSENSE CONTROLAL Je jednoduché připojení k vašemu počítači pomocí Bluetooth, což znamená. Pokud však hledáte stabilnější spojení s menší latencí, můžete jej vždy připojit přes USB-C pro kabelovou možnost. A na rozdíl od jádra Xbox, když jej používáte bezdrátově, dostanete dobíjecí baterii, i když výdrž baterie ponechává hodně žádoucí.

Sony Dualsense mění estetiku dualshocku, což způsobuje elegantnějšího a snadněji se zářivého gamepadu, který stále nabízí podobné kontrolní schéma a symetrické analogové tyčinky. Podpora páry je na ovladači, zatímco pokročilé haptiky a adaptivní spouštěče pracují na PC pomocí kabelového připojení. S více hrami exkluzivními hrami PlayStation, které nekončí tak exkluzivní díky PC portů.

6. Řadič Xbox Elite Series 2

Nejlepší špičkový řadič PC

Řadič Xbox Elite Series 2

Řadič Xbox Elite Series 2

Získejte dostatečnou přizpůsobitelnost na tento špičkový ovladač s vyměnitelnými ovládacími prvky, laditelnými spouštěči, dalšími zadními pádly a plně přemazanými tlačítky.

Pokud jste po ovladači, který nabízí známý design Xbox, ale zesiluje jeho schopnost, nemůžete se s Řadič Xbox Elite Series 2. Tento model obsahuje čtyři zadní pádla, které mohou mít své vlastní akce nebo změnit funkci tlačítek obličeje, zatímco všechna tlačítka na gamepadu jsou remaptovatelná. D-pad, zadní pádla a analogové tyčinky jsou také magneticky vyměnitelné a stále získáte laditelné spouštěče, které jsme milovali na původní elitě.

Řadič Elite Series 2 přidává dobíjecí baterii, kterou řadič Core Xbox postrádá a vydrží působivých 40 hodin na každém náboji. Pokud máte adaptér, kromě bezdrátového sítě Xbox, je zde Bluetooth, což usnadňuje spárování s počítačem nebo smartphonem. Je dobré jít, když byste raději měli také připojení k nízké latenci, s dostupným USB-C.

7. 8bitdo pro 2

Nejlepší PC řadič pro retro hru

8bitdo pro 2

Získejte retro estetiku a moderní citlivost na tento ovladač, který má přizpůsobitelné profily, které můžete vyměnit za běhu.

S retro vzhledem a moderními funkcemi, 8bitdo pro 2 je úžasná volba pro hraní klasických her na PC – a také nové hry. Tvář 8bitdo pro 2 vám dává pocit použití klasického řadiče SNES, ale zážitek by měl být exponenciálně lepší díky modernímu ergonomickému designu, tlačítkům kvality a vibracím. Podporuje také řadu platforem a může se připojit k vašemu počítači přes kabelový USB-C nebo Bluetooth po dobu 20 hodin.

Na 8bitdo pro 2 najdete standardní ovládací prvky ve stylu Nintendo, i když můžete tlačítka přepsat tak, aby odpovídaly ovládacím prvkům ve hře. Mezitím získáte symetrické analogové tyčinky ve stylu Playstation a dvě zadní pádla, které vám umožní udržovat palce na hole. Přizpůsobení také umožňuje provádět jakékoli nezbytné přemapování tlačítek, výměnné tyčinky a osy nebo upravit hloubku spuštění spuštění a dokonce existují ovládací prvky pohybu.

8. Razer Wolverine V2 Chroma

Nejlepší RGB PC řadič

Razer Wolverine V2 Chroma

Razer Wolverine V2 Chroma

Jemné RGB osvětlení, hmatové spínače, další tlačítka a spouštěče vlasů poskytují flexibilitu v tom, jak hrajete na tomto ovladači.

The Razer Wolverine V2 Chroma je úhledný kabelový ovladač s výjimečnými schopnostmi a můžete využít tohoto konzistentního napájení. Je to proto, že tento GamePad nabízí Razerovo podpisy RGB osvětlení jemně podél okraje gamepadu, což vám umožní přidat do své hry nějaký vkus, aniž byste se příliš rozrušili. Tato světla mohou dokonce reagovat na informace přicházející z určitých her, nebo máte spoustu dalších efektů, abyste se opravdu vyjádřili.

Osvětlení RGB stranou, Wolverine V2 Chroma je jednou zvíře gamepadu, představující Razerovy mecha-závislé přepínače pro akční tlačítka a D-pad, takže z ovládacích prvků nedostanete chmurný pocit. Responzivní tyčinky přicházejí s vyměnitelnými čepičkami, zatímco čtyři knoflíky na spodní straně, dvojice dalších ramenních knoflíků a zámky s spouštěcími vlasy poskytují dostatečnou flexibilitu v tom, jak hrajete. A ovladač je postaven pro Xbox, takže většina ocení jeho známé rozvržení.

9. Razer Kitsune

Nejlepší PC Fight Stick

Razer Kitsune odpočívající na klíně

Razer Kitsune

S touto bojovou hůlkou se vydejte na design bez páky, který má vše, co potřebujete pro soupeře na turnajích.

Pokud hrajete hodně arkádových nebo bojových her, udělejte si laskavost a vyzvedněte bojová hůl, a pro PC, Razer Kitsune je možnost standout. Spíše než zahrnout typickou tyčinku na ovladači, má bezpisový design nabízející tlačítka, která se pohybují v celé řadě pokynů. Ačkoli to může zvyknout, existují výhody, včetně rychlejšího vstupního rychlosti – milisekundy v bojových hrách – spolu s lepší přesností a snadnějším provedením určitých pohybů. Kromě směrových ovládacích prvků získáte všechna ostatní tlačítka, která potřebujete pro soupeře na tomto zařízení Licended PlayStation.

Razer Kitsune je ideální velikost a nechává obě ruce pohodlně spočívat na ně. To znamená, že ovladač se stále cítí robustní a odolně a tlačítka mají reagující a překvapivě tiché optické spínače. Pokud byste chtěli jiný pocit, tato tlačítka jsou hot-swappable. Razer také zahrnuje honosný světelný pás kolem okraje ovladače a zámek turnaje, který vám zabrání v náhodném diskvalifikaci.

10. Gran turismo dd Pro

Nejlepší PC Racing Wheel

Gran turismo dd Pro

Pro šílenou kontrolu a silnou zpětnou vazbu síly uchopte toto přímé hnací kolo s známým ovládacím prvkem, jedinečnými pětisměrnými směrovými tyčinkami a ocelovou sadou dvou pedálů.

PC jsou místem, kde můžete zažít simulační závodní hry, nechat hrát nějaké velmi vážné – a někdy vážně zatemněné – racingové hry a můžete také připojit více displejů a ultrawide obrazovky. Pro ještě pohlcující zážitek potřebujete a závodní kolo, A Gran Turismo Dd Pro Fanatec je to, co používají profesionální závodníci a nadšenci, kteří si Sim Racers. Jak název může naznačovat, kola přímé pohony spojují velký motor přímo k volantu pro mnohem lepší kontrolu a zpětnou vazbu.

Pokud hledáte představení, Gran Turismo DD Pro přináší a dává vám neuvěřitelný točivý moment 5nm od Gran Turismo DD Pro, ale může jít až 8nm se samostatnou sadou 180 Boost Kit. Jste povinni cítit tah každého otočení a šok z každého nárazu, takže vaše zápěstí bolí po zkratu. Kolo má snadno použitelné rozhraní se známými ovládacími prvky, jedinečnými pětisměrovými směrovými tyčinkami a převráceným, zatímco ocelová dvou-pedální sada dokončí tento epický PC závodní kolo.

Kde získat nejlepší PC řadič ve Velké Británii

Není divu, že zde seznam řadič Xbox je na prvním místě, ale ve skutečnosti máte několik možností v závislosti na tom, zda je váš notebook nebo počítač Bluetooth povolen. Pokud máte Bluetooth k použití, nebudete potřebovat USB adaptéru PC a můžete jednoduše vyzvednout řadič Xbox One nebo dokonce PlayStation Dualshock 4, abyste se vyhnuli dodatečným nákladům. Pokud však chcete zvážit všechny své možnosti, zde jsou nejlepší PC řadiče dostupné ve Velké Británii. Nevidíte regulátory níže? Klikněte zde.

Xbox Core Controller

Xbox Core Controller

Vylepšený kabelový ovladač

Vylepšený kabelový ovladač
Nejlepší rozpočet PC řadič

F310 GamePad (modrá)

Nejlepší rozpočet PC řadič

PlayStation 5 DualSense Wireless Controller

PlayStation 5 DualSense Wireless Controller
Nejlepší Bluetooth PC řadič

Xbox Elite Wireless Controller Series 2

Xbox Elite Wireless Controller Series 2
Nejlepší špičkový řadič PC

Wolverine Ultimate

Nejlepší PC řadič pro hry FPS

Stratus Duo

Připraven jít z krabice

SN30 Pro

Nejlepší řadič PC pro retro hry

Spínací řadič pro

Spínací řadič pro
Pojďme s kontrolérem Nintendo

Spektra vylepšená

Fighting Stick Alpha

Fighting Stick Alpha

TS-PC Racer

Nejlepší PC Racing Wheel

Nejlepší FAQ řadiče PC

Můžete použít řadiče konzoly na PC?

Krátká odpověď na tuto otázku je ano. Většina z nejlepších řadičů PC jsou pouze řadiče konzoly, které vám připojíte váš počítač. Zjistit, jak je připojit k počítači, je tam, kde to začíná být trochu složité. Podívejte se na naše průvodce k připojení řadiče PS5 k PC a párování řadiče Xbox s PC pro pomoc.

Jsou ovladače lepší než myš a klávesnice pro hraní PC?

Stručně řečeno, ne nutně. Při hraní PC her s ovladačem se může zdát svatosvětí proti všemu, co je přímo v kostele klávesnice a myši, neměli byste se starat o to, co si ostatní lidé myslí o způsobu, jakým hrajete PC hry.

Koneckonců, PC Gaming je stejně o hraní her, které jejich nejlepší kvalita, zážitkové hry na ultrawide a super široké poměry stran na konzolách, nebo jen mít nejvyšší, nej hedrubnější možnou snímkovou frekvenci.

Jak se stanete hraním tohoto zážitku, je na vás, A pokud jste jako my, někdy se jen posadíte s ovladačem, než se neustále nakloní nad klávesnicí a myš na stole. To může být zejména pravdivé, pokud náhodou hrajete hry na herní televizi na velkém obrazovce na gauči. I když existují lapboardy, které přinášejí skutečný zážitek z her PC do vašeho obývacího pokoje, ovladače jsou skvělé pro udržení věcí a pohodlí.

Jak vybrat nejlepší PC řadič

Výběr nejlepšího řadiče PC je hodně jako výběr nejlepšího řadiče konzoly pro vás. Vše záleží na preferenci. Pokud se vám líbí konfigurace řadičů Xbox přes nejlepší řadiče PS5, budete chtít klasický řadič Xbox. Pokud hledáte něco přizpůsobitelnějšího, budete chtít jít s vlastním ovladačem, jako je řada Xbox Elite. A pokud se vám opravdu líbí pocit řadiče Switch Pro, můžete s tím také jít. K dispozici je spousta možností!

Můžete použít PC řadič na parní balíčku?

Ačkoli Parní paluba Dodává se s vlastní sadou tlačítek v plné velikosti, zadních pádly a analogových tyčinek, stále je třeba provést případ pro použití PC řadiče, například pokud je zařízení napojeno na a herní monitor nebo využíváte režim pro více hráčů. Naštěstí herní kapesní počítače podporuje řadu řadičů a usnadňuje je spárovat.

Paluba parní nabízí Bluetooth, takže téměř jakýkoli ovladač s touto možností připojení by měl dobře fungovat se zařízením. Většina řadičů Xbox, PlayStation a Nintendo je dokonce automaticky rozpoznávána párou a na řadiči PlayStation je uživatelské rozhraní ve výchozím nastavení Steam, aby odpovídalo ovládacím prvkům PlayStation. S tím se nemusíte starat s řadiči Xbox, protože mají stejné uspořádání tlačítek jako parní paluba. Je také možné mít připojený kabelový ovladač pomocí parního balíčku přes USB-C. Možná by tedy měl být ovladač další Příslušenství parního paluby vyzvedneš.

Kevin Lee je editor aktualizací SEO IGN. Sledujte ho na Twitteru @BaggingsPam