Nejlepší ventilátory PC Case 2023, Adamant Computers – Custom Computers and Gaming PC. Chlazení fanoušků a PC

Chlazení fanoušků a PC

Výběr bEST PC pouzdra fanoušci je nezbytný pro jakoukoli herní sestavení herního počítače. Vytvoření chladného prostředí s přesným proudem vzduchu pro vaši soupravu je stejně důležité jako vyzvednutí nejlepšího GPU nebo procesoru.

Nejlepší fanoušci PC Case v roce 2023 – RGB, rozpočet a prémiové výběry

Tyto možnosti mezi nejlepšími fanoušky udržují nejen váš podvozek bez tepla, ale také všechny své vlastní s dokonalým stylem.

Camilo Delgado

Naposledy aktualizováno 10. srpna 2023

Výběr bEST PC pouzdra fanoušci je nezbytný pro jakoukoli herní sestavení herního počítače. Vytvoření chladného prostředí s přesným proudem vzduchu pro vaši soupravu je stejně důležité jako vyzvednutí nejlepšího GPU nebo procesoru.

Pokud se nestaráte o distribuci tepla uvnitř, nebudete z těchto špičkových komponent co nejvíce vytěžit maximum. Navzdory skutečnosti, že některé části již mají vestavěné vlastní fanoušky/radiátory, váš počítač stále potřebuje způsob, jak účinně přesunout horký vzduch z případu. Sada nejlepších ventilátorů PC pouzdra nebo chladiče CPU je tedy nutností při vytváření silné nové soupravy.

Níže se ponoříme do nejlepších fanoušků pro jakýkoli typ věže, se kterou se rozhodnete jít. Od menšího, kompaktnějšího designu PC po monstrózní špičkový počítač, všechny různé typy najdou fanoušky případů, které odpovídají jejich vlastním potřebám.

Produkty na první pohled

163459 163457 163450 186706 224295

Noctua NF-S12B redux-1200

Corsair LL Series LL120 RGB

Zkontrolujte cenu

Nejlepší fanoušek rozpočtu

Cooler Master MF120 Halo

Scythe Kaze flex 120 pwm

Noctua NF-A12X25 PWM

Jak jsme vybrali nejlepší fanoušky PC pouzdra

Ujistili jsme se, že jsme vybrali fanoušky případů, které kombinují elegantní vzhled s dostatečným výkonem. Od osvětlení RGB až po proudění vzduchu za minutu, budou tyto fanoušci s případem udržovat váš počítač co nejchladnější, a zároveň zajistit, že teplo zůstane mimo podvozek. Zvažovali jsme produkty z různých cenových rozsahů a produkty obsahující různé funkce z několika různých renomovaných značek – abychom vám poskytli nejlepší představu o současném trhu s případy PC.

Pokud hledáte další doporučení chlazení, přejděte k našemu nejlepšímu průvodci fanouškům 140 mm. Stejně jako náš nejlepší článek CPU Cooler.

Nejlepší fanoušci PC Case v roce 2023 – RGB, rozpočet a prémiové výběry

Noctua NF-S12B redux-1200

 • Ultra efektivní nesoucí SSO
 • Jemný design
 • Nejkvalitnější materiály
 • Klid
 • Špatná správa kabelů

Noctua rozhodně dostane korunu v této kategorii. Pokud může ventilátor tohoto pouzdra vydržet a ochladit soupravu s masitou RTX 4090, může ochladit jakoukoli soupravu alternativními komponenty. Noctua si vyrábí fanoušky po dlouhou dobu, dříve známý jako mít několik úžasných, ale ošklivých fanoušků, až do nedávné doby přepracování svých produktů.

Noctua NF-S12B Redux-1200 je vybavena technologií značky-jednoznačné NE-FD1, která integruje hladkou komutační pohon a poskytuje tišší operaci s velmi nízkou spotřebou energie. Jinými slovy, tento fanoušek je velmi tichý, i když uprostřed některých náročných pracovních zátěží.

Zařízení má samostabilizující ložisko a může dosáhnout až 1200 ot / min s minimální rychlostí rotace 400 ot / min. Zajišťuje také tok vzduchu 100.6 metrů krychlových za hodinu, a to vše, zatímco vyrábí maximálně 18.1 dba hluku. Nepotřebujete ani jeden z nejlepších tichých případů PC, protože vaši fanoušci budou dělat práci sami.

Corsair LL Series LL120 RGB

Zkontrolujte cenu

 • Krásné osvětlení RGB
 • Skvělá cena
 • Silný výkon
 • Ne nejtišší

Pokud se rozhodnete pro úhledný design RGB, Corsair vás zakryl. Toto je právě jeden z nejlepších fanoušků RGB právě teď. RGB LL120 kombinuje to nejlepší ze světla a herní estetiky se silnou a tichou architekturou. Corsair vytváří „symfonii barvy“ díky 16 nezávislým LED RGB ve dvou samostatných světelných smyčkách a vytvoří neuvěřitelně estetické vizuální prvky.

Osvětlení RGB není jediná věc, kterou může fanoušek nabídnout. Corsair LL120 má dynamickou rychlost ventilátoru ovládacího ventilátoru od 600 ot / min do 1 500 ot / min, což zajišťuje velké rozptyl tepla. Není to nejtišší fanoušek z nich, ale jde pouze na 24.8 DBA, což je docela slušné pro fanouška, který může dosáhnout 43.25 CFM.

Nejlepší fanoušek rozpočtu

Cooler Master MF120 Halo

 • Skvělá cena
 • Adresovatelné klipy konektoru RGB
 • Světla RGB Dual Loop
 • Je to hlučné
 • Osvětlení RGB by se mohlo zlepšit

Cooler Master nabízí některé z nejlepších případů fanoušků PC v rozpočtu. HALO MASTER MF120 je jedním z těchto fanoušků s využitím inteligentního senzoru fanoušků s ochranou se zaseknutím. To je velmi užitečné pro případy PC, které nemají nejlepší systém správy kabelů. Díky ochraně jam se tedy už nebudete muset starat o správu kabelů.

Master MF120 se může dostat až 1800 ot / min a jít až 650 ot / min, čímž se vytvoří proudění vzduchu 47.2 CFM. Pokud jde o hluk, emituje mezi 6 až 30 dBA, což je slušné, ale ve srovnání s ostatními na tomto seznamu může být trochu hlučné. Navzdory zvuku nebudete mít lepší fanoušek za cenu.

Scythe Kaze flex 120 pwm

 • Odolný kabel
 • Levný
 • OcCasioanlly Loud

Pokud hledáte přestávku od toho, co se zdá být průmyslovým standardem, blikající design fanoušků RGB – Scythe Kaze Flex 120 PWM může být osvěžující volbou. S jedenácti čepelemi, na rozdíl od průmyslového standardu 9, je Kaze Flex 120 PWM velmi účinný při vytlačování teplého vzduchu. Vysoké množství pohyblivého vzduchu a přísnější mezery mezi fanoušky však bohužel vedou k dalšímu hluku.

Pokud však hledáte cenově dostupný, ale efektivnější ventilátor, který je ve svém designu jemnější, je dobrá volba Scythe Kaze Flex 120 PWM. Avšak pro ty z vás, kteří hledají trochu více záblesku, a více třesku za Buck, pokud jde o balení a prezentaci, doporučujeme na tomto seznamu další modely.

Noctua NF-A12X25 PWM

 • Výjimečně vysoký proudění vzduchu
 • Dodává se s mnoha doplňky

Další úžasnou možností je noctua nf-a12x25 pwm. Tento špičkový model 120 mm může přesunout působivé množství vzduchu.

Tato nabídka z Noctua má výjimečně nízkou hladinu hluku při rychlostech střední třídy. NF-A12X25 je vynikající volbou pro typický herní počítač.

Klasičtí fanoušci Brown Noctua samozřejmě nejsou šálkem čaje. Ale nenechte se zmást jeho vzhledem, tento PC fanoušek rozhodně zabalí úder. Přestože je cena vysoká, alespoň víte, že získáváte velkou kvalitu společnosti Noctua.

Tato nabídka také přichází s řadou příslušenství, jako je 12palcový prodlužovací kabel, vibrační tlumiče a y-spisovatel, který jmenuje některé.

To jsou všechny nejlepší fanoušci PC, které jsou v současné době na trhu. S novým GPU a CPU zaplavují trh, je čas přehodnotit váš interiér PC, včetně rozvržení fanoušků. Zatímco většina bude jednoduše používat své starší fanoušky, měli byste vážně zvážit upgrade v tandemu s důležitějšími komponenty PC.

Rysy a úvahy

Různé komponenty emitují různá množství tepla za minutu. Dobrý ventilátor musí mít schopnost efektivně přesunout tento vzduch před věží a zároveň vydávat co nejméně hluku. Jedna věc, kterou musíte zvážit, ještě před těmito světly RGB je, kolik hluku jste ochotni vydržet z vašich fanoušků PC Case. Musíte pochopit, že ventilátory budou běžet různými rychlostmi (pomalé rychlosti, což má za následek nízký hluk), když počítač vyzařuje méně nebo více tepla, a to bude záviset na tom, kolik energie PC vyžaduje.

RGB

RGB znamená červenou, zelenou a modrou. Světla RGB a Argb jsou běžnou vlastností na mnoha ventilátorech PC, ale jsou zcela estetickou volbou a nijak neovlivňují výkon počítače. Rozsvítí váš počítač vzrušujícím způsobem a určitě mohou přidat k celkovému hernímu zážitku.

Velikost ventilátoru

Nejběžnější velikost pro ventilátory PC je obvykle 120 mm. Ventilátory PC však mohou také přicházet v konfiguracích různých velikostí v závislosti na čepelích ventilátoru. Větší ventilátory, znamenají, že to může projít více vzduchu (prostřednictvím sacího ventilátoru) a ochladit PC/Graphics Card/základní deska. Velikost ventilátoru je však omezena velikostí pláště počítače, takže to mějte na paměti – menší případy vyžadují menší ventilátory.

Rychlost ventilátoru

Rychlost ventilátoru se měří v RPM (rotace za minutu). Čím vyšší otáčky, tím více se váš počítač může vychladnout. To však často vede k větší úrovni hluku (kvůli vibracím).

Časté časté dotazy – nejlepší ventilátory PC pouzdra v roce 2023

Jsou ventilátory 140 mm lepší než 120 mm?

Sbírání 140mm fanoušků nad 120 mm dokáže mnohem tišší operace. Každý 140mm fanoušci budou stačit při poskytování mnohem tišší operace a zároveň fungovat také s podobným – ne -li lepší – potenciál oproti jejich 120mm modelům. Zvažte také při pohledu na fanoušky PWM a fanoušky statického tlaku

Která společnost dělá nejlepší fanoušky?

Je těžké říci, kdo dělá nejlepší fanoušky PC případu, ale Noctua a Corsair jsou dvě z největších společností v sféře. Oba jsou prodávány pro zcela odlišné nadšence PC, přičemž Corsair využívá tunu RGB, zatímco Noctua zjednoduší a tišší vzory.

To tedy přichází na konkrétního spotřebitele – oba jsou prémiové produkty.

Potřebuje pouzdro PC?

Rozhodně! Chlazení je opravdu důležité, pokud jde o váš počítač, zejména pokud používáte počítač pro hraní.

Nemůžete úplně eliminovat teplo, ale nákup některých fanoušků určitě pomůže. Fanoušci odstraní horký vzduch (stejně jako prach) z vašeho počítače a pomůže vám nahradit ho chladnější vzduch zvenčí.

Udělejte všichni fanoušci se hodí ke všem velikostem případů?

PC fanoušci přicházejí ve 140 mm, 120 mm a 80 mm, takže výběr správného ventilátoru, který se hodí k vašemu konkrétnímu případu, je nezbytný.

Náš verdikt

Noctua NF-S12B redux-1200

Zakoupení skvělého počítačového chladiče by mělo být důležité pro všechny stavitele počítače. Nyní udržování PC Cool nebude problém s žádnou z těchto různých možností v tomto seznamu, ale pokud hledáte absolutně nejlepší chlazení, Noctua NF-S12B je volba jít s.

Noctua znovu dokazuje, že zná pro své různé fanoušky nejlepší zvukový design, a zatímco předchozí iterace nemají tendenci vypadat tak elegantně, alespoň novější produkty přijímají lepší designy.

Chlazení fanoušků a PC

Obrázek pro kategorii fanoušci CPU

120 x 120 x 25 mm dlouhé životnosti Pouzdro Ven ventilátor Speciální čepele ventilátoru pro maximální tok vzduchu poskytuje vynikající ventilaci pro návrh počítačů PC po dobu až 100 000 hodin délka života Vysoká výkonnost Vysoká spolehlivost 3 PIN/4 PIN Connector

Obrázek Intel LGA 2011 4pin CPU Fan

Intel LGA 2011 4pin CPU Fan

Udržujte svůj CPU v pohodě a běhu hladce pomocí Intel BXRTS2011AC Sandy Bridge-E Air Cooler. Toto nízkonákladové chladicí zařízení CPU je kompatibilní s nejnovějšími procesory Intel Sandy Bridge-E se zásuvkou LGA 2011 a poskytuje stálý tok vzduchu pro mnohem efektivní chladicí výkon. Obličej těžké výpočetní techniky s důvěrou s Intel BXRTS2011AC Sandy Bridge-E Air Cooler. Objednejte si jeden ještě dnes!

Obrázek chladiče Master Hyper T2 Series Processor ventilátor

Chladič hlavního ventilátoru série Hyper T2 řady

Díky patentovanému konstrukci duální smyčky chladiče Master je Hyper T2 schopen poskytnout vynikající chladicí výkon ve srovnání s jinými chladiči CPU s dvojím potrubím. Speciální duální smyčka tepelného latky tvoří povrch kontinuálního přímého kontaktu (CDC), což umožňuje hyper T2 rychle a efektivně ochladit hotspoty CPU. Snadno použitelný, univerzální montážní systém a kompaktní velikost způsobují, že instalace a odstranění je hračkou s podporou a kompatibilitou se všemi běžnými typy základní desky a CPU.

Obrázek ventilátoru s duálním 120 mm

Ventilátory s dvojím 120 mm

120 x 120 x 25 mm dlouhé životnosti Pouzdro Ven ventilátor Speciální čepele ventilátoru pro maximální tok vzduchu poskytuje vynikající ventilaci pro návrh počítačů PC po dobu až 100 000 hodin délka života Vysoká výkonnost Vysoká spolehlivost 3 PIN/4 PIN Connector

Obrázek tří fanoušků 120 mm

Tři fanoušky 120 mm pouzdro

120 x 120 x 25 mm dlouhé životnosti Pouzdro Ven ventilátor Speciální čepele ventilátoru pro maximální tok vzduchu poskytuje vynikající ventilaci pro návrh počítačů PC po dobu až 100 000 hodin délka života Vysoká výkonnost Vysoká spolehlivost 3 PIN/4 PIN Connector