Nejlepší zdarma PC hry pro hraní v roce 2023 | Rock Paper Shotgun, nejlepší zdarma PC hry | PC hráč

Nejlepší PC hry zdarma v roce 2023

Pokud hledáte náskok, podívejte se na náš seznam úrovní postav Multivessus a zjistěte, která postava je nejlepší.

Nejlepší hry PC zdarma

Umělecká díla pro Genshin Impact, Multiversus a Halo Infinite pro nejlepší záhlaví her zdarma

Hry jsou stále dražší, ale stále existuje spousta skvělých zážitků, aniž by za ně zaplatily jedinou penny, stejně jako ty, které najdete níže v našem seznamu nejlepších zdarma PC her, které můžete hrát hned teď. Od novějších vydání po starou časovou klasiku je náš neuspořádaný seznam nabitý nejlepšími dostupnými počítačovými hrami zdarma.

Jaké PC hry jsou právě teď zdarma?

Než se ponoříme do našeho řádného seznamu všech nejlepších PC her zdarma, podívejme se rychle, jaké hry jsou v současné době zdarma na jiných platformách. Každý týden jsou v obchodě Epic Games Chopte bezplatné hry, a pokud jste se přihlášeni do Amazon Prime, získáte každý měsíc spoustu bezplatných her z Prime Gaming. Tyto hry zdarma jsou často k dispozici pouze po omezenou dobu, ale navždy je budete udržovat zdarma.

Zde je to, co je v současné době zdarma v obchodě Epic Games a Prime Gaming:

 • Europa Universalis IV (zdarma do 17. srpna v obchodě Epic Games)
 • Orwell: Dávejte pozor na vás (zdarma do 17. srpna v obchodě Epic Games)
 • Star Wars ™: The Force Unleashed ™ II (zdarma do 14. srpna na Prime Gaming)
 • Nairi: Tower of Shirin (zdarma do 16. srpna na Prime Gaming)
 • Wytchwood (zdarma do 23. srpna na Prime Gaming)
 • Payday 2 + Gage Mod Courier Pack (zdarma do 6. září na Prime Gaming)
 • Assault Blade (zdarma do 13. září na Prime Gaming)
 • Zemědělský simulátor 19 (zdarma do 13. září na Prime Gaming)

Pokud byste se chtěli přihlásit do Amazon Prime, abyste získali tyto hry zdarma, mohou se zde britští lidé zaregistrovat za 95 liber/rok, zatímco my lidé se zde mohou zaregistrovat za 139 $/rok.

Nejlepší hry PC zdarma

Náš seznam zahrnuje hry zdarma i bezplatné hry a všechno s povinnými náklady bylo zavedeno. Mods a cokoli závislé na jiném nákupu byly také sešívány do Frisbee a vyhodily okno, takže se cítíte v bezpečí, že nebudete utrácet jediný penny. Výsledkem je seznam her, včetně všeho od ARPGS po správu, 2D plošinátoři po kooperační střelce první osoby. A pokud jste po MMO, který je zdarma hrát, můžete si prohlédnout náš specializovaný seznam nejlepších MMORPG, který se má hrát, protože mnoho z našich oblíbených v dnešní době nevyžaduje předplatné.

Původní sestava multivessus představuje v řadě proti venkovnímu pódiu. Od L-R: Jake The Dog, Taz, Velma, Harley Quinn, Tom a Jerry, Wonder Woman, Garnet, Superman, Iron Giant, Bugs Bunny, Arya Stark, Shaggy, Steven Universe, Finn The Human a Reindog

Vývojář: První hry hráče
Datum vydání: 2022
Kde to mohu hrát: Steam, Epic Games Store

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Pravděpodobně byste měli začít sérií, která odstartovala žánr postavy Brawler, který bude super smash bros. Ultimate for the Switch. Brawl Nickelodeon All-Star se cítí jako nejbližší srovnání, ale někteří další skvělá platforma bojující uchazeči jsou smrtící League Blaze a Towerfall.

Někdy chtěl vidět Steven Universe a Iron Giant se dostat do Fistuffu s Game of Throne’s Arya Stark a Bugs Bunny? No, teď můžete s multivessus, Warner Bros ‘Spin na super smash Bros-like. Je to stále časné dny pro výtržník (vydalo se to až v červenci letošního roku), ale z toho, co jsme hráli, je multivessus skvělá zábava se spoustou potenciálu, i když jeho iterace vzorce Smash Bros nejsou tak působivé.

Výhody a třídy postavy zve hráče, aby spolupracovali více, což je pěkný dotek, ale pochybnost je, zda se WB může způsobit, že se postavy cítí stejně vážně jako ikonický seznam postav Smash Bros. Bez ohledu na to, je těžké příliš kritizovat, když je multivessus zcela zdarma na hraní a skvělý výtržník hrát s přáteli, proto si zaslouží vyhledávané místo na našem seznamu.

Pokud hledáte náskok, podívejte se na náš seznam úrovní postav Multivessus a zjistěte, která postava je nejlepší.

Raketová liga

Auta Fortnite Battle a Rocket League létají na stadion v umění propagující Rocket League

Vývojář: Psyonix
Datum vydání: 2015
Kde to mohu hrát: Epic Games Store

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Laserová liga není přesně auta s míčky, ale je to podobné jeho dostupnosti a hloubce. Knockout City také odráží karikaturu zábavy z upínacích míčků všude.

Rocket League zvýšila fotbalovou hru s autami s raketami. Místo nudných lidských nohou, vyrazíte obrovský fotbal s nárazníkem. Když poprvé sedíte za pomlčkou, zjistíte, že mezi vámi a vaším týmem je nulová koordinace. Auto se cítí jako mimozemská vesmírná loď a míč jako nulová gravitační koule, kterou nemůžete krvavě hit. Ale časem, přichází mistrovství. A Hoo Boy se stane hodně zábavy.

Podaří se stahovat letecký úder a je to bezkonkurenční pocit. Dokonce i akt zabouchnutí tlačítka Boost, aby se míč odřízl od kapoty někoho jiného, ​​je fantastický. Dejte tomu čas a přijdete se dozvědět, že fotbal s raketami je budoucnost.

Podívejte se také na náš seznam kódů Rocket League také pro ještě více věcí zdarma.

Halo Infinite (multiplayer)

Dva Sparťané - jeden v zelené, jeden v oranžové brnění - se proti sobě postaví proti sobě v Halo Infinite Multiplayer

Vývojář: 343 průmyslových odvětví
Datum vydání: 2021
Kde to mohu hrát: Steam, Xbox Game Pass

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Halo: Sbírka hlavního hlavního hlavního. Splitgate stojí za váš čas, pokud byste chtěli s FPS nějaký portál.

Od té doby, co skalní recepce do Halo: 5, jsem si nemyslel. Ta stará spartánská forma, která vypadala, že zhubla veškerou svou váhu, když Bungie odešla a převzala 343 průmyslových odvětví. Ale ne, mýlím se. Takže extaticky špatně. Multiplayer Halo Infinite není jen zdarma, je to opět Halo.

Jak říká Brendy ve svém halo nekonečném multiplayerovém dojmu, je to „klasická aréna střelce“. Vlajky jsou tam zachyceny, planoucí lebky musí být sevřeny tak dlouho, jak je to možné. Někdy se prostě musíte fragovat. Žádná bitva Royale nesmysly, jen snappy halo střelba smíchaná s Clunk komedií. Každá mapa je hřiště a vy jste krabicí pastelky Cribribbling Silliness s výbušným efektem.

Ujistěte se, že střílí na všechny cyklinery, i když s naším průvodcem progresi Halo Infinite Tier.

Call of Duty: Warzone

Kapitán Price se vznáší ve vrtulníku s PPSH v ruce v Call of Duty: Warzone

Vývojář: Infinity Ward, Raven Software
Datum vydání: 2020
Kde to mohu hrát: Bitva.síť

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Apex Legends pro něco rychlejšího a více arkádového, možná CS: Go nebo dokonce PUBG pro něco pomalejšího a taktického.

Call of Duty nemusí být up-uvel’s Alleys, ale nelze popřít, že je to úhledné free-play fps balíček. Toto je bitevní royale, která vrhá faff podobných her ve prospěch akce; Důraz je kladen pouze na to, abyste se dostali do bojů a představení lahodné střelby COD. Je to také jeden z mála Battle Royals, který vám umožní vytvořit si vlastní vlastní načítání, které pak můžete zavolat do Warzone, pokud jste získali dost hotovosti.

Další věcí na Warzone je stimulace. Zápasy jsou vyvážené v pořádku, takže nikdy nechodíš po věky a nemáte co dělat. Zřídka existuje jakýkoli výplň, a pokud existuje, není pravděpodobné, že bude trvat polovinu tak dlouho jako maratony v PUBG nebo dokonce vrcholové legendy, upřímně řečeno.

Dopad Genshin

Vývojář: Mihoyo
Datum vydání: 2020
Kde to mohu hrát: Oficiální stránka

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Zelda: Breath of the Wild, pokud máte přepínač nebo zkuste cestu exilu na PC, pokud chcete jiný druh zážitku z RPG zdarma.

Breath of the Wild pravděpodobně nikdy nepřijde na PC, ale dopad Genshin zachycuje některá z jeho kouzel. Nabízí verdantní otevřený svět, schopnost vylézt na jakýkoli povrch, závěsné kluzák, jemné environmentální hádanky a skupiny moblinových tvorů na těsto. To, co vymění, je bojový systém: Neexistuje žádná degradace zbraní a na jeho místě je sada tradičních systémů RPG. To zahrnuje schopnost vyměnit mezi čtyřmi postavami najednou, každá s vlastní třídou a milionu mečů, luky, magické knihy a další kořist a pohrávat si s.

Výsledkem je hra, která vás neustále láká se zajímavými památkami na obzoru a neustále vás odměňuje kapací předměty, XP a úrovně ve stylu Diablo ve stylu Diablo. Dokonce ani úlovek – že se jedná o hru zdarma pro utrácení skutečných peněz na hazardu za odemykatelné postavy – vůbec není úlovek. Získáte šest znaků zdarma, dost „tahů“ na spinneru postavy, které pravděpodobně odemknete další dva nebo tři, a budete 40 hodin, než začnete zasáhnout jakékoli skutečné zátarasy, abyste postupovali. A navíc se ocitnete pronásledujete kódy Genshin iMapct pro ještě více zdarma.

Apex legendy

Apex legendy

Vývojář: Respawn Entertainment
Datum vydání: 2020
Kde to mohu hrát: Pára, původ

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Fortnite je frontrunner Battle Royale Free-to-hra.

„Toto je nejlepší hra s bitevním royale, kterou uvidíme po dlouhou dobu.„Takže čte recenzi RPS Apex Legends, slovy, která by mohla tak snadno ustoupit. Byly to však téměř tři roky a tato slova se zdají být pravdivější než kdy jindy.

Apex má více chytré nové nápady, než máte přední zuby. Postavy mají schopnosti, přilepení taktického zvážení ve stylu overwatch k napětí na posledním místě. Ping systém stanovil nový průmyslový standard pro komunikaci. Hráči mohou respawn, nápad tak dobrý, že Fortnite nemohl odolat sevření (jak by měli). Dodávky dodávek a zásobovací lodě dávají hráčům cíle pronásledovat, zipwires a balóny jim dávají vzrušující způsoby, jak se tam dostat. Nebo si můžete vždy jen zabalit cestu. Bumslides jsou nádherné. Výsledkem těchto pohybových schopností je hra, kde můžete často uniknout setkáním – osvěžující změna tempa z Royals, kde smrt často přichází do rukou nepřátel, které jste nikdy neviděli.

Pokud hledáte náskok, nezapomeňte se podívat na náš průvodce a triky apexové legendy a jsou zkroucení nejlepších zbraní hry.

Dota 2

Screenshot Dota 2

Vývojář: Ventil
Datum vydání: 2013
Kde to mohu hrát: Parní

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: League of Legends je neskutečná pro zemětřesení Dota 2, také zdarma, a můžete si užít jeho rovnováhu. Viz také: Asi půl tuctu dalších her, které skočily do žánru a podařilo se to přežít. Alternativně je Dota Underlords free-to-play spin-off ve stejném prostředí a obsahující stejné postavy.

Jakmile jste hráli první tisíc hodin Dota 2, opravdu to začne kliknout. Je to bezedná králičí díra o dvou týmech kouzelníků, kteří se pokoušejí zničit skalní zahradu druhého. Průměrný zápas trvá asi hodinu, protože vy a čtyři další průvodce proplétáte cestu skrz stovky znaků, položek a kouzel.

Úspěch visí na nesčetných faktorech. Musíte přemýšlet o umístění, týmové práci, psychologii, tempu. Každá vrstva, kterou odloupíte zpět, odhalí další pod ní, neustálý příliv úvah, který hrají hru zcela novým způsobem. Zatímco jiné MOBA nabízejí rotující fond volných hrdinů a nutí vás koupit si oblíbené, každý hrdina Dota je zcela zdarma. Je to osvěžující velkorysý obchodní model, který odráží další část přitažlivosti hry: Omezení možností by prostě nefungovalo, když bude mít proti volbě hrdiny soupeře tak zásadní.

Dr. Langeskov tygr a strašně prokletý smaragd: vířivý loupež

Screenshot vašeho plánování loupeže v Dr. Langeskov, tygr a strašně prokleté smaragdové: vířivá loupež

Vývojář: Vrany Vrany
Datum vydání: 2015
Kde to mohu hrát: Svědění.IO, pára

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Stanley podobenství bylo společně rozvinuté Dr. Vedení Langeskova a sdílí část svého smyslu pro humor.

Je to jako podobenství Stanley, ale s více Simonem Amstell. Hlas zlomeného komika vás provedou zákulisními sekcemi fiktivní videohry, kterou byste měli hrát, vždy slibujete, že jste v řadě v řadě, jen v malém okamžiku, ano, velmi brzy brzy. Je zřejmé, že existují problémy. Tvůrci byli zasaženi stávkou a „hra“ nebude fungovat správně. To znamená, že jste vypracováni do tlačítek, postupujte podle pokynů a obecně se pohrávají v zákulisí toho, co se zdá, že se děje s vaším neviditelným protějškem za stěnami a separátory této hloupé sady.

Openttd

Továrna na snímku OpentTD, obklopená silnicí, železniční a říční přepravní sítí

Vývojář: Open Source
Datum vydání: 2004
Kde to mohu hrát: Oficiální stránka

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Big Pharma je hra pro správu, která má podobnou aktivitu při vykreslování tras a podobnou výzvu při maximalizaci efektivity, ale trasy, které kreslíte.

Chris Sawyer vytvořil v roce 1994 Transport Tycoon pro Microprose a byla to skvělá správní hra plná uklidňujících kouzel ropných rafinérií, přepravy a obchodní simulace za přepravu a obchodní simulaci. Což zní jako vtip, ale není: byla to úžasná hra a hraní by mohlo způsobit, že hodiny a dny zmizí, jako by v okamžiku. Open Transport Tycoon Deluxe je pokus o předělání této originální hry co nejtěletně. Stále budete stavět přepravní říši, ale na rozlehlých mapách a v multiplayeru a s řadou oprav chyby a obrovským vylepšením AI nad originálem.

Nejlepší ze všeho je, že Openttd přichází s vlastním uměleckým a zvukovým balíčkem vyrobeným v komunitě, což znamená, že z původní hry nevyžaduje nic. To je to, co dělá to úplně zdarma. Zde si můžete hrát i oodles. Pokud staré mapy nestačí, můžete si stáhnout stovky vytvořené komunitou, z nichž mnohé zahrnují nová umělecká aktiva, přímo z samotného rozhraní hry.

Cesta vyhnanství

Ovlivněná mapa v cestě exilu: obléhání Atlasu

Vývojář: Hry broušení výstroje
Datum vydání: 2013
Kde to mohu hrát: Oficiální web a pára

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Diablo 3. Není to zdarma, ale aktualizace Blizzardu změnily nebo opravily většinu hlavních problémů, které měl při spuštění zpět.

Path of Exile je gore-skvrna a složitá akce RPG s osvěžujícím antipodejským nastavením a hlasem obsazení. I když to může eskalovat do téměř fraktální složitosti, začíná to jednoduše jako jakýkoli diablo nebo pochod: chodíte kolem, vyrazíte monstra, na úrovni a kořist a v tomto procesu se stává stále mocnějším mocným přenosem smrti smrti.

Počáteční fáze hry jsou téměř absurdní výlet, protože obrovské množství možností, které máte k dispozici, vás všechny proměňují v obrovský stroj smrti. Pokud však chcete přežít koncovou hru, budete muset udělat pečlivá rozhodnutí ohledně budování vaší postavy – nebo jen sledujte průvodce, který jste našli online. Naštěstí se obchodní model nedostane do cesty pokroku vaší postavy. Zatímco kořist a leveling-těžká hra zdarma by mohla být vykořisťovatelským nepořádkem, cesta exilu je rozhodně etická. Každá třída, každý dungeon, každý kus kořisti se vydělává normálně, bez dostupných zkratů.

Týmová pevnost 2

Týmová pevnost 2

Vývojář: Ventil
Datum vydání: 2007
Kde to mohu hrát: Parní

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Overwatch bere spoustu nápadů Team Fortress 2 a přenáší je dopředu. Také to ponechává určité myšlenky, jako je schopnost házet sklenice piss na lidi, takže se můžete rozhodnout, kde vaše zájmy leží.

Team Fortress 2 má třináct let, ale stále se cítí moderní, protože to znovu vytvořilo vzorec pro online střelce na vlastní obraz. Je to týmový střelec založený v podstatě od doby, než jsme znali termín „Hero Shooter“. Dva týmy jakékoli velikosti bojují proti sobě, přičemž každý hráč vybere z devíti dostupných postav. Každá postava má své vlastní zbraně a schopnosti a týmy budou buď útočit nebo bránící mapy o zachycení knih, zachycení bodů nebo prosazování užitečného zatížení přes mapu.

TF2 přeměnil své (nyní vyschlé) odkapávání nových úrovní a zbraní do části zábavy hry a v procesu vrstvené podtřídy na těchto počátečních archetypech. Zatímco jeho původní přitažlivost ležela částečně ve své eleganci, nyní má hloubku. Sniper je stejně zábavný jako vždycky, ale teď ho můžete hrát spíše s lukem a šipkou než jeho původní puškou. Demoman je stejně zábavný jako vždy, když používáte jeho bomby, ale můžete ho také vybavit obrovským jílcem. Jsou z nich desítky a dost zábavy, aby vás bavily měsíce nebo roky. Pokud jde o své bezplatné trappingy: jeho většinou klobouky, které jsou volitelné. Můžete také odemknout bedny pro získání nových zbraní, ale jsou také řemeslné, pokud nechcete nic utratit.

Mimozemský roj

Obrázek dvou mimozemských znaků stříkající mimozemšťany ohněm a elektřinou

Vývojář: Ventil
Datum vydání: 2010
Kde to mohu hrát: Parní

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Zkuste Let 4 Dead, který má podobné kooperační nápady, ale v první osobě as vtipným psaním.

Pamatujte, když Valve vydal hru zdarma? Ne Free-to-Play, jen zdarma. Říká se tomu Alien Swarm, je to samostatné sledování modu a jeho první vydaná hra ventilu nebyla střelcem první osoby. Místo toho je Alien Swarm hra se čtyřmi hráči, ve které ovládáte postavu shora, když bojujete s rojemi … jo. Děláte to jako jedna ze čtyř tříd: lékař, důstojník, speciální zbraně a tech, kteří mají zřetelné schopnosti, jako jsou hackerské dveře, umístění věží a léčivé spoluhráče, ale všichni tráví většinu času prasknutím brokovnic a kulomety.

Mimozemský roj je jednoduchý a asi tři hodiny dlouhý, ale je to stejně dobře vytvořené jako vše, co dělá ventil. To je z velké části kvůli designu úrovně, který vynoří vás a vaše nepřátele do chokepoints, dramatických posledních stojanů a bolestně dlouhých čekání na pomalu se pohybující výtahy.

Warframe

Dvě postavy představují se svými zbraněmi ve válečném rámu

Vývojář: Digitální extrémy
Datum vydání: 2013
Kde to mohu hrát: Oficiální web, Steam

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Zdarma? Eesh. Není tam moc. Pokud jde o vibraci, ve mixu je trochu Destiny 2, ale Warframe je mnohem hlubší.

A cena za nejvíce vylepšenou hru zdarma pro hraní do Warframe. Ve skutečnosti „vylepšené“ dělá digitální extrémy “Space Ninja Looter-Shooter skvělá služba; Je to téměř nerozpoznatelné z toho, co bylo spuštěno v roce 2013. To, co bylo kdysi hrstkou dlaždic na úrovni, která se nekonečně rozdrtila, je nyní správná sluneční soustava, která obsahuje dvě obrovské oblasti otevřeného světa, oblek podobný gundamům pro mise na boje, hoverboard (výměnné mletí zdrojů za broušení zábradlí), řada AI Společníci (od mini-kovového vybavení až po vlk s plným natočením) a seznam 66 válečných rámeč. To způsobuje, že osud vypadá jako tiddler.

Warframe je pro sebe také skvělý inzerát. Každá úroveň, kterou jste obklopeni kooperačními partnery, kteří se svými mimozemskými rámy dělají zdánlivě nemožné vesmírné magické magie a je to vzrušující pohled na vaši potenciální budoucnost. Dokud odoláváte volání sirény při nákupu měny platiny, je to veškerá inspirace, kterou potřebujete, abyste si položili hlavu a rozdrtili si cestu nákupním seznamem požadovaných ingrediencí, abyste si tyto rámy vytvořili pro sebe.

World of Tanks

Jeden tank se dívá na druhý na vrcholu kopce ve světě tanků

Vývojář: Wargaming Group Limited
Datum vydání: 2010
Kde to mohu hrát: Oficiální web, Steam

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: World of Warplanes a World of Warships, pravděpodobně, které obchodují s tanky pro letadla a válečné lodě, v rámci stejných kulatých struktur a progresivních systémů. Tanky jsou však lepší než letadla a lodě.

V každém kole World of Tanks se malé týmy hráčů, z nichž každý ovládá vlastní tank, spěchají ze výchozích pozic, aby bojovali přes mapy střední velikosti, které střídají otevřené oblasti a klaustrofobické chokepoints. Požadovaná taktika je vše o umístění: Jak získáte úhel na nepřítele, aniž byste odhalili zranitelnou stránku rozzlobeného domu, který řídíte? Můžete se postavit na tento vyvýšený hřeben tak, aby váš dělostřelecký tank mohl zasáhnout svůj cíl, aniž byste se současně vystavili půl tuctu nepřátel, kteří se pohybují kolem níže?

Tyto dělostřelecké tanky jsou zvláštním oblíbeným, protože jsou to v podstatě ostřelovači – ostřelovači se schopností prohlížet si své cíle z magické perspektivy shora dolů. To je, jako by to mělo být směšně přemoženo, ale stále jste zatěžováni oběma potřebami dohledu, a musíte vést své záběry k tomu, aby odpovídali za dlouhou dobu cestování na každé vypálené skořápce.

Bitva o Wesnoth

Pouštní scéna v taktice Game Battle for Wesnoth

Vývojář: Open Source
Datum vydání: 2003
Kde to mohu hrát: Oficiální web, Steam

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Battle Brothers je tahová strategická hra založená ve fantasy světě o najímání a údržbě skupiny žoldáků. Bude to však stát peníze.

Po celá léta a roky je hexathon založený na tahu Davida Whiteovi jednou z velkých strategických her pro freeware a byl neustále aktualizován s novým obsahem a vylepšením. Po celou tu dobu zůstal Wesnoth 100% zdarma.

Není to jen jedna z nejlepších her zdarma na PC, ale jedna z nejlepších her v tomto žánru kdekoli. Existuje šestnáct kampaní, které překlenují všechny závody světa, a dokonce i pokrývající vzdálenou budoucnost Wesnoth, a zahrnutý editor znamená, že si můžete navrhnout své vlastní scénáře nebo si jednoduše stáhnout neoficiální obsah, když jste hotoli s množstvím materiálu včetně.

Brogue

Screenshot některých jeskyní v Ascii Roguelike Brogue

Vývojář: Brian Walker
Datum vydání: 2009
Kde to mohu hrát: Oficiální stránka

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Zangbandtk je těžší dostat se do toho, ale větší a stále brilantní.

Brogue je ascii roguelike, což znamená, že jeho prostředí jsou tvořena písmeny z vaší klávesnice. Většina her tohoto ilku je přinejlepším ošklivá a v nejhorším případě neproniknutelná a matoucí, ale Brogue není ani ani. Její třpytivé barvy zobrazují plovoucí plyny a tekoucí tekutiny se stylem, zatímco jeho ovládací prvky myši z něj dělají chinch pohybovat se a vznášet se nad každou položkou na obrazovce a zjistit, co to je.

Výsledkem je Roguelike, ano, ano, o pohybu jeskyněmi a trvalé ztráty pokroku po každé smrti, ale ten, který nemůžete hrát, aniž byste odešli s příběhem. Příběh lektvaru, který jste propadli, který vás vrhl do hloubky. Žáby, která vás otrávila a přiměla vás, aby vás omyl na upíra. Z opice, kterou jste zachránili, která se stala vaším spojencem, a pak si zlomil srdce. Pokud se chystáte hrát na tradiční roguelike.

Motýlí polévka

Obrázek Akarsha po dechu v motýlí polévce

Vývojář: Brianna Lei
Datum vydání: 2017
Kde to mohu hrát: Svědění.io

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Klub literatury Doki Doki, pro podobně moderní indie převzetí vizuálních románů jinde na tomto seznamu.

Butterfly Soup je vizuální román v Americe o queer asijských dívkách hrajících baseball. Hlavní postavou, Diya, je indicko-americká, studentka střední školy a lesbička roste, aby pochopila její pocity pro její přítelkyni Min-seo. Zbytek obsazení je podobně inkluzivní, ale to, co dělá hru skvělou.

To je částečně díky silnému pruhu relativně světského, který prochází hrou: Diya se potýká s těmito pocity pro Min-seo, ale také zdůrazňuje školu, povídá si o baseballu, chodí do obchoďáku a vzrušeně spěchá k potenciálu potenciálním psi. Hra se většinou skládá z rozhovorů, probíhá s přáteli po městě nebo v IM konverzacích, ale tyto konverzace nejsou strukturovány kolem kari nebo dosažení cíle. Místo toho jsou psány s lehkým dotykem a hodně humoru. Je tu nebezpečnost, která usnadňuje zamilování se do postav a jejich teplo vůči sobě poté, co s nimi strávili pouhých 15 minut.

Cataclysm: Tmavé dny dopředu

Hra od Cataclysm: Temné dny dopředu

Vývojář: Open Source
Datum vydání: 2013
Kde to mohu hrát: Oficiální stránka

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Neo Scavenger je dalším pozoruhodným pohledem na roleplaying po civilizaci s vynikajícím, brutálním a děsivým bojovým systémem.

Jedna z nejsložitějších a původně zastrašujících her, které existují, Cataclysm: Dark Days Aread je také jednou z nejlepších, pokud budete schopni a ochotni navigovat křivku učení. Je to post-apokalyptický simulátor přežití, který hry jako Dayz Aspire o to, že je, plná neočekávaného a děsivě složitého. Můžete opravit auto a sekat davy zombie, ale budete také muset dávat pozor na své zásoby jídla a pití. Cataclysm je plnohodnotný simulátor života, který se tak stane, když na světě zbývá, když zbývá malý život.

Desktopové dungeony

Desktopové dungeony

Vývojář: Návrh QCF
Datum vydání: 2010
Kde to mohu hrát: Oficiální stránka

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Brogue, jinde na tomto seznamu, je tradičnější roguelike, který není o nic méně přístupný.

Desktop Dungeons je velmi, velmi chytrý. Desktop Dungeons je také velmi, velmi jednoduchý na první pohled. Roguelike, ve kterém je každá úroveň hádanka a kde přežití závisí na vypracování správného pořadí, ve kterém se přiblíží k svým nepřátelům. Teprve když hrajete na úrovni po úrovni, smrt po smrti, začnete vidět extrémní přesnost jeho designu pod povrchem. Zdraví a mana vašeho hrdiny nejsou jen metry, které mají být vyprázdněny a vyplněny, ale zdroje, z nichž je každý výdaj důležitou volbou. Udělejte tato volba neochotně a nakonec dojdou z jednoho z nich, aniž byste natočili a nepřátelé zůstali na desce, aby porazili.

Nejvíc obdivuji na stolních dungeonech je to, že žádná smrt není nikdy neočekávaná. Hra vám řekne, že rozhodnutí, které se chystáte učinit, vás zabije, a proto si vyberete, pouze pokud neexistují žádné jiné možnosti. Někdy však existují důmyslné metody, kterými se uniknout, řekli smrt a vymyslet je, že se cítí skvěle.

Klub literatury Doki Doki

Natsuki, Yuri a Monika hovoří o tom, jak Natsuki má rád roztomilé psaní v klubu Doki Doki Literature Club

Vývojář: Team Salvato
Datum vydání: 2017
Kde to mohu hrát: Parní

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Butterfly Soup, také na tomto seznamu, pokud chcete podobně moderní nezávislý vizuální román, i když jeden se zaměřil spíše na komedii než. tento.

Klub literatury Doki Doki sleduje šablonu tisíc dalších vizuálních románů: Jste nepopisovaný dospívající chlapec na japonské střední škole, který se rozhodne připojit se k novému mimoškolnímu klubu. Tam v klubu literatury titulu potkáte čtyři roztomilé anime dívky a (velmi příležitostné) možnosti, které uděláte uprostřed dialogu a popisu, určete, které z těchto dívek vyrůstají vás rádi.

Je to sladké a dobře napsané, pokud jde o tyto věci, ale v zadní části vaší hlavy by měla přetrvávat slova, která se objeví, když poprvé spustíte hru: „Tato hra není vhodná pro děti nebo ty, které jsou snadno narušeny.„Co je znepokojivé na tradičním vizuálním románu seznamování? Odpověď je chytrá a brilantní, ale říct něco jiného by to zkazilo zábavu. Pokud potřebujete více přesvědčit, že to stojí za to váš čas a nevadí to spoilery pro celou hru, přečtěte si naši analýzu toho, co je na tom tak chytré.

Pevnost

Malá pevnost v trpasličí pevnosti

Vývojář: Bay 12
Datum vydání: 2006
Kde to mohu hrát: Oficiální stránka

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Vězeňský architekt nabízí podobnou simulační a stavební hru, ale o věznicích as menším zaměřením na jednotlivce. Rimworld je menší měřítko, ale aplikuje vzorec trpaslíky na kosmickou kolonii.

„Etar vzorovanýMombs byl mincově zelený démon. Byl to jediný svého druhu. Gigantický opeřený zadek se zkroutil do humanoidní formy. Rytmicky to zvlněné. Jeho mincovité zelené peří jsou nerovnoměrné. Dejte si pozor na smrtící plyn!„Ale dost o tvém otci – pojďme si promluvit o trpasličí pevnosti.

Trpasličí pevnost je fantasy simulační hra, která se stala slavná pro nekonečné anekdoty produkované srážkou jeho hemžících se pevností, jeho emocionálně nestabilní trpaslíky a svět elfů a skřítků a strašlivých Hellbeasts, které je chtějí zničit, které je chtějí zničit. Je to také neslavné pro jeho tučné rozhraní, které ve výchozím nastavení činí světový absurdní detail s jednoduchou grafikou ASCII. Pokud dokážete překonat takové výzvy pro vaši trpělivost – a existuje spousta přátelských grafických sad dlaždic – pak to, co vás uvnitř čeká, je hra managementu na rozdíl od jiných, s postavami, jejichž nehty rostou, kteří truchlí nad smrtí svých mazlíčků, jejichž zármutek může Spouštět události ničící město a kteří píšou poezii o jejich nekonečném smutku.

Gravitační kost

Strana na balkoně v gravitační kosti

Vývojář: Hry Blendo
Datum vydání: 2008
Kde to mohu hrát: Parní

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Právě jsme ti to řekli! Třicet let Loving stojí za to zvednout, ale možná více je to i Chung’s Hack ‘n’ Heist Game, Quadrilateral Cowboy.

Zdálo se, že gravitační kost přistála plně formovaná. Otevírá se s vámi sestupující ve výtahu a dívá se skrz mřížku směrem k barevné scéně večírku. Vzdálené biplany létají proti modré obloze. Architektura je neobvykle žlutá. Latinská hudba hraje. V ruce je karta, která vám s jednoduchými pokyny dává vaši misi. Semena to pocitu dobrodružství a neplechu za pouhé sekundy.

Všechno, co následuje, udržuje vtip a lehkost ducha. Gravity Bone je příběh špionáže, atentátu, dvojitých křížů, vzrušujících honiček a využívá rychlé řezy a techniky vypůjčené z filmu způsobem, který je nyní stále čerstvý. Nejlepší ze všeho, je to legrační. Neexistuje žádný dialog, ale pronásledování zloděje po délce dlouhého jídelního stolu, zatímco brýle exploduje pod noha.

Samorost

Raketa odebírá ve hře Samorost

Vývojář: Amanita Design
Datum vydání: 2003
Kde to mohu hrát: Oficiální web, svědění

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Samorost 2 a Samorost 3 zjevně, ale také jakékoli jiné designové hry Amanita.

Vydáno v roce 2003, Samorost je dobrodružná hra point-and-click, která se vzdává mnoha normálních nástrah žánru. Neexistují žádné dialogové stromy, žádné položky inventáře a přímo neovládáte jeho hlavní znak. Místo toho vyřešíte jeho hádanky hravě kliknutím na scenérii, abyste objevili cestu vpřed, a radost pochází z krásy, podivnosti a jemného humoru tohoto světa. Svět, ve kterém obývací planety postavy postavené z kořenů stromů, které lze mezi pilotem sody cestovat, může raketová lodi a kde by mohlo být dosaženo pokroku tím, že se muž ukamenoval nebo rozjel proboscis do úst stromu.

Samostova textura a tempo je neobvyklé a má více společného se starou, podivnou dětskou fikcí jako Moomins, než ostatní hry na tomto seznamu. Byly tam dvě větší, hezčí pokračování, které si můžete koupit, ale první hra Samorost je stále úžasná 12 let po jeho vydání a můžete ji hrát zdarma ve svém prohlížeči hned teď.

Spelunky

Guy Spelunky navigace přes jeskyně ledu

Vývojář: Mossmouth
Datum vydání: 2009
Kde to mohu hrát: Oficiální stránka

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Jako vždy, Spelunky placené remake. Nebo vazba Izáka, pro něco tak hlubokého a odměňování.

Spelunky není jen nejlepší hra zdarma, je to pravděpodobně také, možná rozhodně, nejlepší plošinovka a jednoduše nejlepší hra vůbec. A není to kvůli generování procedurální úrovně nebo směsi Permadeath a platformy, která vytvořila žánr napodobitelů, ale kvůli návrhu svých položek, pastí a nepřátel. Spelunky je stroj na pevně rány, přesnost vytvořený k vytváření okamžiků očekávání, dramatu a komedie.

Očekávání. Stál jsi na římse a díval se dolů na dvě pasti na hroty, jeskynní rostlinu a rostlinu. Víte, že byste měli klidně upustit na vrchol pasti, skočit na druhého a pak znovu a pryč od rostliny a člověka.

Drama. Ukončíte skok a okamžitě jej překročíte, chybí povrch první pasti na špičku a místo toho popadnete na její stranu. Jste okamžiky od toho, abyste byli špiceni k okamžité smrti.

Komedie. Vyskočíte z pasti špičky právě včas, ale ve vašem panice ponořte přímo do úst čekající rostliny. Jste mrtví.

Spelunky nemá jasnější umění s vysokým rozlišením svého placeného remake, Spelunky HD, ani režimy družstva nebo každodenní výzvy. Ale stále je to hlavní třída herního designu: perfektní smyčka pravidel pro vytváření nekonečných zábavných situací.

Super Crate Box

Hra ze super bedny

Vývojář: Vlambeer
Datum vydání: 2010
Kde to mohu hrát: Steam, oficiální stránka

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Jaderný trůn vezme vše, co Vlambeer ví o pocitu zbraně a aplikuje ho na střelce shora dolů. Stojí to peníze, ale je to také docela dobré.

Vlambeer je dnes známý pro jaderný trůn. A luftrausery. A směšné rybolov. Ale předtím, než se stali vládnoucími králi “Game Feel”, prokázali své dovednosti uvolněním super bedny, bezplatného střelce s jednou obrazovkou. Má dvě pravidla: jedna, nepřátelé proudí podél platforem shora dolů, a pokud na konci spadnou do ohniště, znovu se objevují nahoře rychlejší a rozzlobenější formě; dva, získáte body získáte sběrem bedrátů, které klesají v pravidelných intervalech, ale každá bedna také náhodně nahradí vaši zbraň.

Tato dvě pravidla, když jsou kombinována, vytvářejí hru, která je zběsilá, ale taktická. Budete bojovat, abyste udrželi dav pod kontrolou, ale zatímco na okamžik bude vaše zbraň na melee vyžadovat. Je to vzrušující hra na útok skóre – a ano, je to skvěle.

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

Přihlaste se s přihlášením Google s přihlášením na Facebooku s přihlášením Twitteru s Reddit

 • 343 průmyslových odvětví
 • Akční adventura
 • Aktivita
 • Activision Blizzard
 • Mimozemský roj
 • Amanita Design
 • Android
 • Apex legendy
 • Pasáž
 • Bitva o Wesnoth
 • Bay 12 her
 • Nejlepší bests
 • Zobrazit ptáky / izometrický
 • Blitworks
 • Brianna Lei
 • Brogue
 • Motýlí polévka
 • Call of Duty: Warzone Caldera
 • Cataclysm: Tmavé dny dopředu
 • Vrany Vrany
 • Desktopové dungeony
 • Digitální extrémy
 • Klub literatury Doki Doki
 • Dota 2
 • Dr. Langeskov tygr a strašně prokletý smaragd: vířivý loupež
 • Pevnost
 • Elektronické umění
 • Bojování
 • První osoba
 • Free-to-Play
 • Dopad Genshin
 • Gravitační kost
 • Hry broušení výstroje
 • Hack & Slash
 • Halo nekonečný
 • Hoyoverse
 • Indie
 • Infinity Ward
 • ios
 • Mac
 • Microsoft Game Studios
 • MMORPG
 • MOBA
 • Mossmouth
 • Multiplayer konkurenceschopný
 • Cooperative multiplayer
 • Multiversus
 • Nintendo Switch
 • Openttd
 • Cesta vyhnanství
 • PC
 • Platformer
 • První hry hráče
 • PlayStation Vita
 • Bod a klikněte
 • PS3
 • PS4
 • PS5
 • Psyonix
 • Hádanka
 • Závodění
 • Respawn Entertainment
 • Raketová liga
 • RPG
 • Samorost
 • Střelec
 • Boční pohled
 • Simulace
 • Jeden hráč
 • Spelunky
 • Sportovní
 • Strategie
 • Strategie: Strategie založená na tahu
 • Super Crate Box
 • Týmová pevnost 2
 • Text
 • Třetí osoba
 • Ventil
 • Valve Corporation
 • Software ventilu
 • Vizuální román a datování
 • Vlambeer
 • Warframe
 • Wargaming.Síť
 • Warner Bros. Hry
 • World of Tanks
 • Xbox 360
 • Xbox Game Studios
 • Xbox One
 • Xbox Series X/S

Přihlaste se k odběru zpravodaje brokovnice s rockovým papírem

Získejte největší denní PC herní příběhy doručené přímo do vaší doručené pošty.

Rebecca nyní vydává o hrách s více platformami na VG247, ale říká se, že pokud zpíváte „Indiescovery podcast“ třikrát před monitorem PC, znovu se objeví v sekci komentářů RPS.

Nejlepší PC hry zdarma v roce 2023

Náš často aktualizovaný výběr nejlepších bezplatných her právě teď.

Warlander

 • Nejlepší zdarma PC hry
 • Hry zdarma
 • Hádanka
 • Hrůza
 • Strategie
 • Příběh a dobrodružství
 • Akce a platforma
 • Chill & Relaxation
 • Divné a vtipné
 • Klasika

Jaká hra PC bezplatná hra bude v roce 2023 stříkat? Je to téměř jisté něco přijde. Tentokrát v loňském roce jsme nemohli vědět, že multivessus bude mít na slunci velmi prominentní okamžik, a také jsme pravděpodobně nemohli uhodnout, že Marvel Snap skončí opravdu dobrý. Některé z nejlepších her zdarma vycházejí z ničeho: Pamatujte, jak se Apex Legends překvapilo na začátku roku 2019? Jaké je turbulentní, vzrušující, emotivní a potní místo, kde je svět zdarma pro hraní. Z jeho okouna bude něco srazit Warzone 2?

Směšný počet her na PC je zdarma. V celé Steam a svědění existují hry zdarma.io, ještě předtím, než začnete rozvětvovat se do velkých her zdarma, jako jsou Fortnite a League of Legends. Tato příručka zdůrazňuje, co je nového a zdarma, a také které hry F2P mají vzrušující sezónní akce nebo aktualizace, na které je třeba věnovat pozornost.

Ačkoli technicky zdarma, ne všechny hry zdarma respektují váš čas. Ti, kteří jedí váš život, místo aby jedli vaše peníze, a jiní udělají obojí, tlačí vás, abyste utratili za bitevní průsmyk nebo všechny druhy doplňků. Proto doporučujeme pouze vybrané několik her F2P, o kterých si opravdu myslíme, že stojí za váš čas, spolu s mnoha dalšími počítačovými hrami, které jsou zcela, bez-řetězce připadané zdarma.

Tento přehled o nejlepších PC hrách zdarma je pravidelně aktualizován s nedávnými favority vytaženými z týmu PC Gamer. V níže uvedených kategoriích najdete hlavní hry zdarma, neformální hry zdarma, které si můžete vyzvednout na odpoledne, a PC Classics, které si můžete stáhnout zdarma nebo hrát ve svém prohlížeči.

Nebo pokud hledáte bezplatné dárky, které můžete trvale přidat do své knihovny her, nezapomeňte zkontrolovat tyto další průvodce na hráči PC:

 • Epic Games Store Free Giveaway Seznam
 • Všechno ostatní právě dočasně zdarma

Nejlepší PC hry zdarma právě teď

Nejlepší hry zdarma: březen 2023

 • Sakra – Krvavé peklo je propuštěno do „ohromně pozitivních“ recenzí na koncem ledna, je krátký střelec z hell shora dolů s krásnou pixelovou uměleckou dýhou a osvěžujícím protagonistou ptáka.
 • Zatmění brány – Toto je prolog pro nadcházející Game Gatekeeper, ale je to o něco víc než oslavené demo. Má mírný závan upírských přeživších (i když pouze pro pouhé množství nepřátel na obrazovce najednou), ale není to automaticky shooter: Musíte se zaměřit a ostřel, zatímco taky Přemýšlení o náporu projektilů.
 • Golgota– Zdarma, singleplayer, narativní hororová hra o zkoumání strašidelného starého komplexu s názvem Black Waters Station. Neexistuje žádný boj, takže očekávejte hodně plíživého strachu, „rušivé snímky“ a možná někteří utíkají.

Hry zdarma

Nejlepší hry F2P v tuto chvíli

�� Marvel Snap Nová karetní hra od bývalého vedení Hearthstone Ben Brode je nepřekvapivě skvělá (nebo překvapivě skvělá, protože někteří členové našeho týmu se ocitli závislý, přestože se nestarali o Marvel). Je to v raném přístupu na Steam, ale doporučujeme jej přehrávat na smartphonu.

��‍♀ Overwatch 2 Overwatch je nyní střelcem F2P a zahájení velkého nového FPS je vzrušující čas na hraní, i když nejsme nadšeni mnoha jeho změnami. Ano, je to trochu nepořádek, ale právě teď je to svěží.

Fortnite Stále Fortnite, což znamená, že je to stejné a radikálně odlišné pokaždé, když se podíváme. Sezóna 4 byla právě spuštěna, se zajímavým novým mechanikem kovového goo, který vám umožní fázovat stěnami.

�� Multiversus Tento f2p riff na Smash Bros. je šokující zábava a má každých pár týdnů nové postavy.

�� Apex legendy Naše go-to bitva Royale v poslední době neměla žádné velké otřesy, ale stále je to náš výběr pro nejlepší FPS, který hraje na rozlehlé mapě zdarma.

Free Puzzle Games

Nejlepší PC hry zdarma: Puzzle

Přeměnit! – Hrát jako čaroděj, který se může proměnit v různé objekty. Můžete se proměnit v klíč k otevření zámku nebo lodi k plavbě otevřeného moře. A uděláte to, abyste odemkli přátelský malý fantasy svět.

Zrcadlové ostrovy – Žádný seznam logických her není opravdu kompletní bez hry Puzzlescript od Alana Hazeldena a Mirror Isles je jedním z nejlepších nejlepších. Je to shora dolů, sokoban ve stylu hádanky, kde musíte naskočit mezi ostrovy, pomocí magických zrcadel pro vyměnění míst s vaším odrazem.

Útěk z kostky – Existuje podivná atmosféra pro vývojáře Rusty Lake’s Series of Locked Room Puzzle Games. Vystoupení z každého z nich otestuje váš mozek, ale budete ještě více zdaněni a snažíte se přijít na to, co se děje v jejich bizarním vesmíru.

Corrypt – To, co začíná jako relativně jednoduchá hra pro tlačení bloku, končí jako ta, kde přetvoříte svět, pomocí magie k přeprogramu stavu životního prostředí.

The Republia Times – Jste editorem novin v totalitním státě v této hře od tvůrce návratu Obra Dinn. Každý den si musíte vybrat, které příběhy, které mají běžet a kolik prostoru jim dáte, ovlivňují popularitu vašeho papíru a schválení vlády s obecnou populací. Chytrý a cynický.

Horné hry zdarma

Nejlepší PC hry zdarma: Horror

Žádní hráči online – V The Spooky No Players Online se přihlásíte na starý server FPS, ale kde jste jediný hráč v marné hře zachytit vlajku.

Jsme zlomeni – Interaktivní vizuální román, kde si musíte promluvit z toho, že je jedl upír. Jsme rozbitý vyvolává tmavý a krutý svět s řezným vizuálem a hudbou, díky kterému se vaše kůže plazí.

Bleakshore – Toto chladné dobrodružství používá fuzzy, lo-fi estetika 3D grafiky z PS1-éra k vytvoření působivě děsivé atmosféry, protože vás stínová postava pronásleduje po krajině.

Víra – Faith vás láká, abyste se cítili bezpečně – i když trochu nervózní – s retro estetikou, než přesahuje svá omezení v jednom šokujícím děsivém okamžiku.

David Lynch učí psaní – To, co začíná jako přátelská lekce psaní od filmového režiséra Davida Lynche, pomalu sestupuje do neskutečné, dezorientující noční můra. V jednom okamžiku se musíte dotknout hrubé škubnutí. Skvělá práce, dítě!

Nejlepší strategické hry zdarma

Nejlepší zdarma PC hry: Strategie

Pevnost – Složitá hra s řízením kolonií, která se stále vyvíjí 18 let po svém původním založení. Neuvěřitelná hloubka jeho simulace nepřidává jen hloubku a výzvu, umožňuje, aby vznikly vznikající příběhy, když hrajete, a dává svým trpaslíkům život vlastní.

Malé ostrovy – Kreslíte zde mapy malých ostrovů do moře, umístěním pláží, domů, dokonce i vln, protože jsou vám rozdány náhodné karty. Umístění je však všechno, protože každá ikona má svůj vlastní soubor pravidel.

Brogue – ASCII roguelikes mají pověst za to, že jsou neproniknutelní. Brogue, přestože zůstává věrný žánru, tvrdě pracuje, aby se cítil přístupný. Díky ovládacím prvkům je navigace jeho dungeony hračkou a elegantní stínování činí jeho symboly atmosférickými a čitelnými.

Terra Nil – Terra Nil začíná na konečném konci civilizace a nechá vám dýchat život zpět do post-apokalyptické pustiny. V tomto relaxačním, terapeutickém anti-buildovi sestavujete zařízení pro očištění Země a opětovnému růstu zelených rostlin a stromů.

Nejlepší zdarma příběhy a dobrodružné hry

Nejlepší zdarma PC hry: Story & Adventure

Deltarune: kapitoly 1 a 2 – Toto pokračování sorta na Undertale je plné nezapomenutelných postav, chytlavých melodií a emotivního dialogu. Kapitola 2 vydaná v roce 2021 a byla pro fanoušky Undertale velkým problémem.

Obchod s panenkami – Smíchání hrůzy s romantikou, obchod s panenkami vás přepravuje do malé vesnice, která je pohřbena pod neúnavným sněžením. Vypráví zlověstný příběh zahrnující strašidelné ručně vyráběné panenky. Umění je vznešené a konec je obzvláště nezapomenutelný.

Večeře – Večeře je temný příběh pomsty, který přináší na mysl Sweeney Todd. Hrajete jako majitel hospody s peg-nohou, který musí sloužit třem velmi speciálním pokrmům trojici strašných pirátů, kteří by měli nejprve zkontrolovat hodnocení potravinových standardů.

Lockheart Indigo – Toto je sci-fi detektivní hra, která se cítí hodně jako JRPG. Dorazili jste do obrovského sídla, abyste vyřešili vraždu svého bývalého majitele, ale v cestě vám stojí zamčené dveře a podezřelé.

Bylinkář – Bezslovné dobrodružství o cestovateli, který hledá tajemnou bylinu. Procházíte se po jeho podivném světě a snažíte se interpretovat symboly, v naději, že objevíte rostlinu, kterou potřebujete.

Mimo sezonu – Uvádění vás na jiném světovém vlakovém nádraží, mimo vrchol vás povzbuzuje k prozkoumání, promluvení s místními obyvateli a proklouznutí ve své podivné atmosféře. Má to neuvěřitelný smysl pro místo, přestože se cítí jako nikde na Zemi, a když se hrajete kolem jeho zákoutí a lebky, skutečná povaha jeho světa je odhalena kousek po kousku.

Emily je pryč – Strana, jako je to na počátku-00 v této narativní hře na klientovi chatu. Poznáte kolegy střední školy Emily prostřednictvím úryvků online konverzací o životě, lásce a indie rockové hudbě. Pokud se vám to líbí, placené pokračování Emily je také pryč, stojí za to se podívat.

Olav a loutná – Záhadná dobrodružná hra zasazená do post-apokalyptického světa s praskajícím centrálním mechanikem. Spíše než kombinování objektů s jinými předměty, ovlivňujete svět s loutny tím.

Hry bezplatných akcí a plošin

Nejlepší zdarma PC hry: Akce a platformy

1Boss1Battle1button – Tato tvrdá rytmická hra vás postaví proti děsivému monstrum tváří v tvář a vaše jediné naděje na přežití leží jediným tlačítkem. Stisknutím toho včas s určitými rytmy vám umožní skočit, přikrčit se a vyhýbat se z cesty blížících se útoků.

N 2.0 – V tomto ultra hardcore plošinovce s jednoduchými ovládacími prvky a minimalistickou estetikou je důraz na rychlou, přesnou kontrolu. A spousta a spousta praxe.

EggNogg+ – To je Nidhogg, ale zdarma as různými pohyby a trochu více jazyka v tváři. Očekávejte hyperaktivní duely v řadě arén.

Cuckoo Curling – Zábavná hra čtyř hráčů, která kombinuje pravidla curlingu s Connect Four. Snadná hra, kterou si můžete vyzvednout a hrát s přáteli, můžete hrát cuckoo curling v místním nebo online multiplayeru.

První řez – Flashy bojové hry jsou všechny v pořádku a dobře, ale o duelu meče, jak je prokázáno v klasickém Blade Square, je něco uspokojivého. První řez je, ale ve 2D, v podstatě nabízející feudální duely s tématem japonska proti některým opravdu krásným kulisům pixelů.

Nejlepší hry na chlazení zdarma

Nejlepší hry PC zdarma: Chill and Relaxation

Toripon – Uvízl jsi uvnitř svého bytu, naštěstí se společností. Místo přátel jsou vaši společníci zde spousta a spousta ptáků. Nevypadejte na dárkový papoušek v ústech. Jen se posaďte a prozkoumejte svůj byt, prozkoumejte každý kout a každou štěrbinu pro vaše opeřené přátele.

Lieve Oma – Lieve Oma vás vezme na relaxační výlet pod podzimní dřevo na lov na houby. Když se kolem sebe scamperujete, vaše babička sleduje pomalu za sebou a učí vás, které houby jsou v pořádku jíst a učit vás její skromné ​​lekce života.

Les je pro stromy – Procházka lesem je něco, co v této průzkumné hře rozšiřující mysl nabývá nového významu, která je najednou malá a možná nekonečná najednou. Je to chůze sim, jak se traips kolem děsivého lesa. Ale něco vtipného se stane, když navazujete kontakt se stromem. Uvnitř každého stromu je další les plný strašidelných stromů.

Nejlepší divné a vtipné hry

Nejlepší zdarma PC hry: komedie a zvláštnost

Mazlit štěně na večírku – Došli vám malý rozhovor na Rambunctious House Party a než si někdo všimne, jak trapně jste, musíte najít pooch a mazlit ho.

Hlava přes kopyta: Moje srdce pro tebe – Apokalyptická seznamovací sim, kde se musíte do vás zamilovat koza a poté ji obětovat, aby zachránil svět před věčným zatracením.

Alfonso’s Bowling Challenge – Tato druh sportovní hry se rychle otočí od svého předpokladu a staví na své podivné verzi bowlingu, dokud neuděláte snídani a sekáte vlasy bowlingovým míčem.

Dr. Langeskov, tygr a strašně prokletý smaragd: vířivý loupež – Tento tým tvůrce podobenství Stanley William Pugh a stand-up komik Simon Amstell vás zavede na veselou cestu v zákulisí hry rozpadající se ve švech.

Kniha zvířat a kamarádů – Interaktivní příručka monster plná zvědavých tvorů. Každá stránka vás hodí do krátkého setkání inspirovaného Pokémonem a prostřednictvím interakce s nimi můžete shromáždit své zjištění pro bestiary.

Posun tyčinky – Jak říká tvůrce Robert Yang, „Stift Stick je autorotická hra s nočním řízením o tom, jak potěšit gay auto.„Je to součást antologie s bolením mě hodně a šťavnaté, pokrývající erotiku, politiku a další. Posun tyčinky je zábavný a zároveň nabízí jídlo k zamyšlení.

Klasické hry zdarma

Nejlepší zdarma PC hry: klasika

Starcraft – V těchto dnech Blizzard prodává lesklý remaster, ale pokud je originál dost dobrý pro Jižní Koreu, je to pro nás dost dobré. Existuje důvod, proč je to i dnes pocit eSports – tato ikonická RTS zůstává triumfem těsné strategie a intenzivní konkurence s neuvěřitelnou hloubkou pro oddané, aby se ztratili v.

Dark Mod – Pocta série Thief, tato samostatná hra vám umožňuje stáhnout masivní rozmanitost úrovně utajení uživatelů, od pevně obsažených, jako je Thief’s Den po otevřenější rozmanitost návratu do města, a spousta strašidelných jako The Creeps.

Operativní: Nikdo nežije navždyThe Klasické Stealth FPS, nikdy se znovu nevydané díky licencování pekla. Jeho chytré humor a okouzlující nastavení šedesátých let se pěkně drží, stejně jako arzenál Goofy, Bond-esque gadgets. To zahrnuje rtěnky, parfém spacího plynu a kufřící raketop.

The Elder Scrolls 2: Daggerfall – Pokračování Elder Scrolls z roku 1996 bylo obrovské a ambiciózní a umožnilo vám prozkoumat vysokou rock a kladivo. Zde začalo spousta seriálů, jako je připojení k Mages Guild.

Pod ocelovou oblohou – Toto dobrodružství point-and-click obsahuje umění od Watchmen’s Dave Gibbons, otočný sci-fi příběh a opravdu praštěný smysl pro humor. Jedním z jeho nejkrásnějších nápadů je, jak můžete nalepit elektronický mozek AI Pal Joey do různých mechanických robotů, aby vyřešili hádanky.

Archiv MS-DOS.Knihovna org – Sbírka tisíců klasických, zdarma PC her, které lze hrát ve vašem prohlížeči. Kolekce MS-DOS na archivu.Org obsahuje více než 4 000 her, všechny emulované a snadno přehrávatelné za pár sekund. Wolfenstein 3d, Prince of Persia, Jazz Jackrabbit, Carmen Sandiego. můžete zde strávit celý život přestávek na oběd. Ale pak byste mohli hladovět.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.