Nová poločasová RTS Citadela podrobně popsaná od Dota 2 Datamine | PCGamesn, Citadel | Half-life wiki | Fandom

Citadela poločasu

V prvních několika kapitolách Half-Life 2: Episode One, Hráč se na první ruce podívá na většinu nižších úrovní citadely. Zatímco většinou vypadají velmi stejně jako zbytek citadely, v této oblasti struktury nejsou umístěny žádné válečné továrny nebo syntetizační výrobní závody. Během tohoto bodu ve hře může být citadela považována za extrémně nestabilní, s oranžovou záři po celé struktuře na rozdíl od modré, jakou bývalo funkční. Požáry se rozšířily přes strukturu a mnoho zbytků z toho, co zbylo z horních úrovní, neustále klesá na nižší úrovně.

Nová poločasová RTS Citadela podrobně popsaná od Dota 2 Datamine

Nová poločasová RTS Citadel podrobně popsaná od Dota 2 Datamine: Gordon Freeman a Alyx Vance z poločasu 2

Počáteční poločas: Alyx Následná opatření, poločas Citadel, je údajně Hybrid her FPS a RTS, s novým datovým datem Dota 2, který naznačuje možné postavy a mechaniku pro záhadné Steam pokračování, které může sloužit jako společník na polovinu -Life 3.

Podrobnosti kolem poločasu citadely jsou stále jen málo a daleko, takže pokud je to vaše poprvé, co se dozvíte, dosud víme, že se jedná o hru RTS s předpokládanými prvky FPS, čímž hrajete velitele zlověstné citadely, že věže Více než poločas 2 město 17 a ovládat sílu vojáků NPC dělat vaše, pravděpodobně zlé, nabídky. Přirozeně se spojuje se zbytkem poločasu vyprávění, včetně poločasu: Alyx a může, jako je tato hra, využívat VR.

Zdá se však, že nedávný Datamine of Dota 2 nabízí další specifika. Odkryté YouTuber a Valve Arifionado Tyler McVicker, existují tři konkrétní kódové řetězce, které naznačují přesně to, co lze očekávat v poločasové citadele. Datamine odhaluje desítky zmínek o frázi „vozidel“, možná naznačuje, že Citadel bude nejen vozidla, ale umožňuje jim, aby byly rozsáhle přizpůsobeny. K dispozici je také řetězec s názvem „Hevsuit.Plugdetach ”, což může znamenat, že hráči v Citadele mohou používat slavný oblek pro nebezpečné životní prostředí a připojit a oddělit různé změny a upgrady, potenciálně pro použití v sekcích FPS hry ve hře.

Konečně, jeden z NPC se jmenuje „Houndeye“, na který si možná pamatujete jako podivně rozkošný mimozemský pes-typ tvorů z původního poločata. Podle The Datamine mohou být hráči schopni připojit položky k Houndeyes, což opět navrhuje možnosti přizpůsobení a upgrade, pravděpodobně pokud jde o vývoj vašich jednotek pro část RTS hry. To by také naznačovalo, že původní Xen mimozemšťané z návratu poločasu z roku 1998 pro Citadelu.

Thumbnail YouTube

S odkazem na řetězec „vozidel“ McVicker spekuluje, že zmínky jsou tak početné, že mohou zcela naznačovat existenci dalšího nadcházejícího projektu Valve. Greg Coomer, návrhář produktů ve Valve, nedávno řekl Famitsu v rozhovoru přeloženém společností Tweaktown, že portál a opuštěný 4 Dead Developer má v současné době „mnoho her ve vývoji“.

Když čekáme na více informací o poločasové Citadele, můžete si přečíst vše o tom, co se stalo s polovičním life 3. Můžete si také prohlédnout některé z dalších nejlepších FPS a nejlepších her RTS na PC, které možná, možná jednoho dne, bude mít poločas spin-off.

Ed Smith dříve z Edge, Vice a Polygon, Ed se připojil k PCGamesnu v roce 2022. Dělá všechno zprávy, zejména Fallout, Half-Life a Counter-Strike 2.

Citadela

Half-life: Alyx

The Citadela je obrovská, extrémně vysoká struktura umístěná v epicentru města 17, která slouží jako hlavní základna operací a ústředí kombajnu, ze kterého ovládají Zemi. Je to nejdůležitější struktura a důležitý symbol kombajnu, protože je umístěn Úřad správce Země, Dr. Wallace Breen.

Obsah

 • 1 Přehled
  • 1.1 nižší úrovně
  • 1.2 centrální úrovně
  • 1.3 Horní úrovně
  • 6.1 Koncepce umění
  • 6.2 modely
  • 6.3 snímky obrazovky

  Přehled []

  Citadela dolů

  Citadela se nachází ve městě 17 a připomíná masivní kovový mrakodrap stojící desítky tisíc nohou ve vzduchu. Je to pevnost, která stoupá vysoko do oblohy a natahuje také velkou vzdálenost pod zemí. Je to trojúhelníková struktura při pohledu shora a byla korunována reaktorem temné energie. Jeho přidružený portál byl primárním prostředkem komunikace s kombinovanými silami mimo svět. Masivní úroveň interiéru Citadely je schopna ubytovat masivní armádu vojáků Overwatch, přičemž samotná budova je silně mechanizována a jeho celé části se mohou pohybovat, aby umožnily hromadné nasazení vzdušných jednotek, jako jsou městské skenery, lovecké choppery a kombinace Zbraně. V horních patrech citadely se v citadele nachází velká továrna, kde jsou opravovány a rozšířeny kombinované zbraně, a velká klapka na vnějším výtahu citadely, aby umožnila syntetizátorům, aby opustily citadelu, aby pokračovaly ve válce proti odporu proti odporu.

  Citadela má dva známé „stavy“ nebo konfigurace, které věž bere v závislosti na konkrétních situacích. Prvním z nich je to, co bylo s největší pravděpodobností spící konfigurace, která byla pravděpodobně udržována po celý život ve městě, kdy nebyly na kombinované žádné vážné hrozby (struktura také má tento tvar během Half-Life 2: Episode One). Tato konfigurace byla označena jedinou sadou žebrových struktur vystavených v pravé polovině citadely, s vnějším kovovým pokovováním zasunutím mírně nad vnitřním pokovováním. Krátce poté, co byl Gordon Freeman transportován uvnitř Breen’s Office v Citadele během poruchy dr. Kleiner’s Teleporter, Breen dává Citadelu na upozornění, což způsobí, že se struktura změní na svůj upozorněný stav. Citadela je vidět, jak mění jeho konfiguraci, zatímco Barney Calhoun dává Gordonovi páčidlo. Barney říká, že se jedná o vzácnou příležitost a uvádí: „Nikdy jsem to neviděl rozsvítit.„Vnitřní pokovování se zatahuje nahoru a vystavuje celkem čtyři sady„ žeber “, na začátku Trasa Kanal, kde se rekonfigurace plně dokončila. Během této transformace rezonuje hlasitý alarm, ozývá se na několik sekund pokaždé, když to zní, možná vycházející ze samotné citadely. Malý kus pokovování sotva viditelný na levé (jižní) straně citadely také sestupuje částečně dolů po věži, skenery rychle nasazují z celé oblasti na věži a citadela zůstává v této konfiguraci po zbytek hry. Citadelu lze také vidět zezadu poblíž první brány a Vodní hazard, Zobrazení matného páru kovových proužků oddělených jedním svislým bílým paprskem. Když Freeman sabotuje reaktor, pokovování sestupuje do stavu „všechna jasný“ a pokrývá žebra. Spodní sada žeber sestupuje podél věže a zámky na místě za nejnižší panel na pravé straně struktury. Lze teoretizovat, že existují i ​​jiné konfigurace, které může citadela zabírat v různých situacích, ale tyto dva jsou jediné konfigurace zobrazené ve hře.

  Kniha Zvyšuje laťku zmiňuje, že celé bloky z města 17 zmizely do tenkého vzduchu, protože kombinovaná doručila citadelu na Zemi. To se však během vývoje pravděpodobně změnilo, protože hra nevykazuje žádné známky takové události. –Přívěs pro Half-life: Alyx ukazuje výstavbu Citadely, což potvrzuje, že byla postavena kombinovou po sedmi hodinové válce. Je však třeba poznamenat, že jádro bylo teleportováno na Zemi jako vrchní struktura o velikosti citadely do země, pravděpodobně obsažená uvnitř struktury.

  Citadela je zcela obklopena obrovskými inteligentními bariérami, které rozdrtí budovy kolem citadely a zabraňují přístupu z ulic, chrání strukturu a zabrání postupování rebelů.

  Připevněné k vnějším stěnám citadely, v obrovské propasti s rozbitými kanalizačními trubkami a zničenými vozidly, jsou další stroje, které kopají po zemi, možná rozšiřují podzemní oblast, aby umožnily další výstavbu nebo vytvoření vnějšího přístupu k nižší úrovni. Chasm neobklopuje citadelu, ale místo toho obklopuje pouze stroje, což znamená, že celý propast byl vykopán. Tyto stroje jsou teoretizovány tak, aby fungovaly jako obří omezovatelé, aby odrazili antliony, i když taková teorie je nepravděpodobná, že vibrace nemohly pokrýt celé město. Herní soubory a kniha také zmiňují stroje jako „diggery“ namísto pauza, což znamená jeho kopat povahu.

  Existence více citadel umístěných po celém světě je zmíněna ve hře DR. Kleiner a je také zmíněn Eli v posledních hodinách poločasu: Alyx, počet citadelů na Zemi zůstává stále neznámý, není také známo, zda všichni nese stejnou nadmořskou výšku a vzhled.

  Nižší úrovně []

  Tmavý fúzní reaktor 1

  V prvních několika kapitolách Half-Life 2: Episode One, Hráč se na první ruce podívá na většinu nižších úrovní citadely. Zatímco většinou vypadají velmi stejně jako zbytek citadely, v této oblasti struktury nejsou umístěny žádné válečné továrny nebo syntetizační výrobní závody. Během tohoto bodu ve hře může být citadela považována za extrémně nestabilní, s oranžovou záři po celé struktuře na rozdíl od modré, jakou bývalo funkční. Požáry se rozšířily přes strukturu a mnoho zbytků z toho, co zbylo z horních úrovní, neustále klesá na nižší úrovně.

  Nouzová evakuace a transportní komora pro poradce se nachází v nižších úrovních citadely. Místnost je výrazně odlišná od místnosti zbytku citadely a vydává děsivou červenou záři ze stovek jasných světel namontovaných na stěnách na rozdíl od modré a oranžové, která v té době charakterizuje citadelu. Zdá se, že místnost je používána jako dopravní komora, ale může být také použita pro evakuace, což umožňuje poradcům rychle uniknout v době, kdy je citadela v nebezpečí. Poradci jsou umístěny pod skleněnou podlahou místnosti a při přípravě do doku vstanou a pohybují se přes trubici, než se umístí do skluzu a pohybují se nahoru. Je pravděpodobné, že v celé citadele je přítomno mnoho dalších komor.

  Směrem k samému spodní části citadely je jeho jádro, které je přístupné pouze prostřednictvím výtahu, který sestupuje o několik desítek podlaží. Základní komora je chráněna velkými výbuchovými dveřmi nesoucími odznak se vzhledem stylizované verze mezinárodního symbolu pro radioaktivitu. Nachází se velká kontrolní místnost s výhledem na jádro s centrálním přístupovým výtahem vedoucím do její komory, podobně jako v rámci kontrolní místnosti s výhledem na tmavý fúzní reaktor na opačném konci struktury. Tři pokoje jsou umístěny přes komoru, které jsou speciálně navrženy tak, aby pomohly stabilizovat jádro v případě, že se jeho energetický výstup stane nestabilní. Stroje v těchto místnostech tvoří trojnásobný systém zadržování, který zajišťuje, že intenzita reakce tmavé energie v jádru zůstává v bezpečných limitch. Připojeno na samotné jádro je vlakové nádraží, kde je pravděpodobné, že je vyprázdněn nákladní vlak. Tento bod v citadele leží přibližně jeden kilometr pod povrchem a připojený tunel se rozprostírá po celém městě 17 a dále.

  Centrální úrovně []

  Vlak

  V závěrečných kapitolách Poloviční život 2, Hráč má nahlédnutí do interiéru Citadely, který kontrastuje s jeho bezvýznamným exteriérem. Množství kombinované technologie se nachází v citadele, od nespočetných generátorů a silových polí, až po záležitosti rozpadající se polí, až po výtahy a platformy, které vzdorují gravitaci, na obří zkumavky, které přepravují neznámé tekutiny. Celá budova je konstruována ze stejného načernalého modrého kovového materiálu, ze kterého jsou všechny kombinované struktury vyrobeny. Neexistuje vůbec žádný pokus poskytnout personálu jakoukoli formu tepla nebo příjemné estetiky. Všechno je ostré, chladné a bezduché a zrcadlí to, že Kombinovy ​​vlády. Na krytí potrubí a elektroniky není vůbec žádný ohled. Kov je nedokončený a oxidační. Lidské rysy, které jsou však přítomné, jako jsou chodníky, schody a žebříky, se zdají být jen dodatečnou myšlenkou, jako by použitelnost pro lidi nebyla prioritou z první ruky.

  Všichni invazní „návštěvníci“ mají zbraně svléknuty pomocí pole konfiskace, pravděpodobně aby se vyhnuli přesně situaci, která se vyskytuje na konci Poloviční život 2 a opakuje se na začátku Epizoda jedna ironicky, protože přítomnosti konfiskačního pole.

  V celé Citadele běží železniční systémy, které používají vlaky žiletky k odeslání a dodávání nákladu. Hodně z tohoto nákladu se skládá z nových stalkerů z Nova Prospekt. Stalkers jsou dodávány v luscích a Citadela obsahuje velký dopravní systém pro tyto lusky. Úkoly, jako je provoz základních panelů nebo opravy poškozeného kombinovaného vybavení a jednotek, se provádějí stalkery pod neustálým dohledem personálu nebo skenerů Overwatch.

  Předpokládá se, že citadela zahrnuje velké válečné továrny, kde se vyrábí kombinování vybavení, technologie a zbraní, stejně jako syntetizátory. Lze vidět dva typy syntetizátorů, které se nikdy nesetkaly jinde během hry, krabí syntetizátory a syntetičta malty. Citadela také poskytuje centrální rozbočovač pro vojáky Overwatch (včetně elit), kteří jsou přítomni v ohromných číslech, a je spouštěcím bodem pro zbraně.

  Horní úrovně []

  Půl-life 2 Dr. Breen Office

  Před dosažením samého vrcholu Citadely prochází Freeman mnoha otevřenými částmi citadely, kde jsou otevřené obrovské segmenty exteriéru Citadely, aby umožnily rychlému vystoupení a vstup do interiéru Citadely a vstoupit do interiéru Citadely a vstoupit do interiéru Citadely.

  Na jedné z nejvyšších úrovní Citadely je kancelář Doctor Breen, o kterém se předpokládá, že je to umístění, ze kterého přenáší své breencasty-ačkoli stěny neodpovídají jeho „studiu“ pozadí, což naznačuje, že pro tento účel existuje samostatná místnost. Na rozdíl od zbytku Citadely má Breen’s Office na ni klasičtější lidský vzhled, i když Combine Architecture je stále velmi dominující, i když estetická, v místnosti. Jeho kancelář zahrnuje různé luxusní předměty, jako je dřevěný stůl, hodiny pláště, kožené sedadlo, glóbus, drahé koberce, kachlové podlahy a busty, podobně jako generátorové pokoje v Overwatch Nexus. Jeho kancelář také obsahuje velkou sadu monitorů, které působí jako jeho osobní počítač a ze které může komunikovat s kontakty, jako jsou poradci. Breen’s Office je spojena s dopravním systémem vězňů používaným Gordonem Freemanem a kolem jeho kanceláře je mnoho dalších vězňů. V opačném případě mají více vítaných hostů přístup do kanceláře prostřednictvím výtahu připojeného k reaktoru Dark Fusion nebo samostatným dveřím od vchodu do vězně. Lze se domnívat, že Breen žije v Citadele a také v ní pracuje, pravděpodobně ji nikdy neopustí, jako poradci.

  Samotný horní část Citadely obsahuje reaktor Dark Fusion Combine’s Dark Fusion-zdá se, že je přímo připojen k Breen’s Office, která se používá k napájení jejich zařízení pro zapletení a umožňuje jim tunel na Zemi z jejich vesmíru. Na konci Poloviční život 2, Gordon se podaří destabilizovat a zničit reaktor Dark Fusion pomocí energetických koulí.

  Konstrukce []

  Vista 4K

  Citadela je ve výstavbě v době poločasu: Alyx, pět let před událostmi poločasu 2 nebo zhruba patnáct let po sedmi hodinové válce. To naznačuje, že buď buď Citadela trvala několik let, než se postavila, nebo že stavba začala relativně pozdě do invaze Combine, nebo možná obojí. Dalším možným vysvětlením je, že kombajna musela čekat na zastavení portálních bouří, než mohli bezpečně začít stavět Citadelu.

  Počáteční forma citadely začala, když kombinace doručila jádro na Zemi, obsahovalo strukturu věže, která byla zabudována do podlahy prostředkem teleportace; Citadela byla kolem ní postavena z podzemí. Konstrukce citadely sestává ze shromážděných zdrojů ze Země, které byly shromážděny kombinovaným a převedeny na jejich namodralý materiál. [3]

  Připojeno ke stavebním oblastem po celé citadele je několik sad kabelů seskupených kabelů, přičemž struktury rozvodů na zemi poskytují podporu. Tito s největší pravděpodobností poskytovali energii citadele z externího zdroje, protože jádro bylo do té doby nefunkční a trpí výpadky. Umístění jádra na tabulce Alyxu naznačuje, že byla později přesunuta na podzemní úrovně. [4]

  Zdá se, že skupina kabelů je spojena s výtahem, jako jsou struktury, nazývané lešení od Alyxu, které jsou pravděpodobně pověřeny automatizovanou konstrukcí nebo hromadnou dopravou materiálů.

  Sady malých kabelů také rozšiřují spojení s městem ze struktur, jako jsou konvenční elektrické vedení, což naznačuje, že struktury fungují podobným způsobem jako rozvodny. Tyto kabely byly připojeny ke střechům konstrukčními proužky.

  Zničení [ ]

  Epizoda1 Poslední kapitola

  v Epizoda jedna, následky Gordonova útoku na citadelu je jasně viditelné. Přetížení reaktoru Dark Fusion Reactor sestřelilo sílu a destabilizovalo strukturu celé budovy a Gordon se musí dostat do jádra, aby znovu zapojil do pole zadržování a zpozdil nevyhnutelné roztavení jádra jádra.

  Do této doby byly všechny kombinované síly evakuovány z města 17 a některé zbývaly, aby zabránily občanům v úniku výbuchu. V důsledku toho je Citadela ve srovnání s dřívějším státem stěží obsazena.

  Existuje však několik vojáků za úkol s cílem a jiní se prostě snaží uniknout a několik pronásledovatelů pro operační stroje. Interiér citadely nyní svítí oranžově, v ostrém kontrastu s studenou modrou, kterou býval funkční, zatímco mosty se rozpadají a zbytky neustále padají z vrcholu věže. Z vnějšku je vrchol Citadely obklopen vířícími černými a červenými mraky se zeleným bleskovým šroubům, které se objevují, zbytky jsou neustále vypuštěny shora. Power Lines spojující citadelu s městem 17 již nejsou přítomny a exploze reaktoru Dark Fusion se vyfoukl z horní části citadely.

  Vyvrcholení Epizoda jedna je svědkem Gordona a Alyxe, když jádro citadely trpí nevyhnutelném roztavení, protože shromažďuje kolosální množství energie potřebné k odeslání konečného přenosu dat mimo svět do zbytku kombajnu, což způsobuje obrovskou tmavou energii, která zničila celé Citadela spolu s okolním městem 17. Dr. Kleiner poznamenává v jedné ze svých zpráv k odporu, že zničení město 17 Citadela také způsobila, že se ostatní citadely po celé planetě vypnuly.

  Město 17

  v Half-Life 2: Episode Two, Citadela stále dominuje nyní zničenému městu 17 i ve své zřícenině. Nadcházející se nadcházející nadbytek, kde kdysi stála citadela, nakreslila sílu otevřít ze zbytků tmavého fúzního jádra přes vířící modrou úponu energie. Na konci hry jsou zbytky citadely vše, co zbývá z kdysi vysoké a přemožené struktury.

  V zákulisí []

  Citadela prošla během vývoje hry různými fázemi designu, jak je vidět na několika koncepčních uměleckých obrázcích a WC Mappack. Začalo to jako štětec, dokud se nestalo modelem viděným v Poloviční život 2.