Otázka – Je v pořádku používat kartu NVIDIA na monitoru FreeSync? | Hardwarové fórum Tom S, FreeSync pracuje s Nvidia? (Rychlá odpověď)

FreeSync pracuje s Nvidia

Ale také jsem slyšel, že nové karty GTX, RTX jsou v pořádku pro monitory FreeSync, takže někdo vyzkoušel tento GPU na stejném monitoru? Je to hazard, který dokonce přemýšlí o koupi GTX GPU na monitoru FreeSync?

Otázka je v pořádku používat kartu NVIDIA na monitoru freesync?

Používáte zastaralý prohlížeč. Nemusí správně zobrazit toto nebo jiné webové stránky.
Měli byste upgradovat nebo použít alternativní prohlížeč.

Lukaavicii

Seriózní

29. prosince 2016 15 0 4,510

Ahoj.. Takže jsem měl GPU AMD, ale z nějakého důvodu je to nyní vadné, mám v úmyslu koupit GTX 1660 Ti, protože je to silné a trochu levné, ale mám freesync monitor, který je MSI Optix mag241c a bojím se blikat nebo něco jako že.

Ale také jsem slyšel, že nové karty GTX, RTX jsou v pořádku pro monitory FreeSync, takže někdo vyzkoušel tento GPU na stejném monitoru? Je to hazard, který dokonce přemýšlí o koupi GTX GPU na monitoru FreeSync?

Specifikace (v případě potřeby)
CPU: Ryzen 5 2600
RAM: 2x8GB (16 GB 3000MHz)
MB: MSI B450M Gaming Plus
PSU: EVGA 550 B3
120 GB SSD + 1 TB HDD

KO888

Titan

18. února 2009 16 708 40 84 990

Nvidia začala oficiálně podporovat FreeSync displeje v lednu 2019. Možná budete muset ručně povolit podporu freesync v ovladači zařízení grafické karty.

Poslední upraveno: 22. května 2019

Cryoburner

Rozumné

8. října 2011 5 713 1 309 34 840
. A bojím se blikat nebo něco takového.

To je do značné míry jen nesmysly, které NVIDIA vytvořila (nebo alespoň přehnané), aby znělo „obrazovky kompatibilní s kompatibilním“. Nyní, když to konečně podporují, FreeSync by měl fungovat stejně dobře na grafické kartě NVIDIA, jako tomu je na AMD, pokud obrazovka podporuje funkci před připojením DisplayPort, o kterém se domnívám, že člověk to dělá. Budete se pouze ujistit, že ručně povolíte G-Sync pro displej v ovládacím panelu karty grafiky a samozřejmě se ujistěte, že je FreeSync povoleno také v nastavení monitoru také v nastavení monitoru.

Malý počet časných displejů FreeSync vykazoval problémy, jako je blikání, ale to byly problémy se samotnou obrazovkou, která by se projevila také na kartách AMD. Pokud FreeSync fungovala dobře s vaší kartou AMD, měl by to fungovat dobře také s vaší kartou NVIDIA, znovu, pokud ji připojíte pomocí kabelu DisplayPort.

LinuxDevice

Rozlišující

20. května 2017 691 86 19 440

Někdo na fóru mě teprve nedávno zajímal o pohled na Freesync Monitores, které pracují s G-Sync, a to je něco, co by vás mohlo zajímat:
https: // thepcenthusiast.com/msi-freesync-monitory-compatible-with-g-sync/

Nevím o jiných značkách, ale vypadá to, že v některých případech je to možné, pokud je váš řidič NVIDIA dostatečně nový.

tenis2

Slavné

12. listopadu 2018 8,853 1 833 43 790

Všechny bezplatné synchronizace pracují na kartách Nvidia GTX10XX nebo lépe přes DisplayPort.

Jak řekl Cryoburner, celý nesmysl kompatibilní s GSYNC byl jen způsob, jak odradit neinformované spotřebitele, aby Nvidia (a partneři) mohli vyčistit svůj inventář GSYNC a zároveň upozornit na Nvidias většinu loajálních monitorových partnerů a řídit pro ně také freesync prodeje pro ně. Sleazy

Thebigorton

Grafické karty NVIDIA budou fungovat na jakémkoli monitoru. Grafické karty jsou pouze externí karty, které pomáhají zpracovat vizuální prvky a odesílat je na monitor prostřednictvím zobrazovacího kabelu. Grafická karta nemůže přesně říct „Hej, to je XYZ monitor! Nic nebudu zobrazovat!”. Zobrazí obrázek, pokud vše funguje a správně propojeno.

Jak již bylo řečeno, NVIDIA začala umožňovat uživatelům používat monitory FreeSync v tom smyslu, že uživatelé mohou přizpůsobit monitory obnovovací frekvenci s rámečky, které grafická karta vytlačí, což umožňuje plynulejší zážitek.

Konečná odpověď: Grafické karty NVIDIA budou fungovat dobře na všech monitorech, včetně FreeSync Monitores, pokud vše funguje a správně propojeno a neexistují žádné hardwarové problémy s monitorem a/nebo grafickou kartou.

Cryoburner

Rozumné

8. října 2011 5 713 1 309 34 840

Jak řekl Cryoburner, celý nesmysl kompatibilní s GSYNC byl jen způsob, jak odradit neinformované spotřebitele.

Neřekl bych, že je to nutně jen nesmysl. Některá z NVIDIA tvrzení o displejích FreeSync určitě byla, ale samotná certifikace „kompatibilní s G-Sync“ se nezdá být zcela hrozná. FreeSync ponechává mnoho specifikací otevřené výrobcům, takže získáte některé věci jako 75Hz 1080p FreeSync Displays, které jsou pravděpodobně v pořádku pro nižší cenové body, na které prodávají, ale neposkytují stejný rozsah obnovení, lidé by se dostali na g -Sync displej v tomto rozlišení. Pokud tedy chtějí stanovit určitá kritéria pro výrobce, aby inzeroval svou obrazovku jako „G-Sync kompatibilní“, je to na nich. Samozřejmě existují i ​​další, více svévolné požadavky na splnění této certifikace, jako je například adaptivní synchronizace povolená ve výchozím nastavení, která vylučuje některé obrazovky, které jinak provádějí na PAR s nativními nabídkami G-Sync NVIDIA.

tenis2

Slavné

12. listopadu 2018 8,853 1 833 43 790

A že Nvidia není ani na půli cesty abecedou na svých certifikacích kompatibilních s GSYNC. To, co se mi nelíbí, je, že je to už 6 měsíců a stále nedokončili svůj seznam „kompatibility“ (zavádějící schéma pojmenování).

Souhlasím, toto odvětví nedělá dobrou práci při manipulaci s proměnným obnovovacím marketingem. S [og] gsync byl rozsah obnovení docela dobře pevným množstvím. FreeSync je však na výrobcích monitoru, aby jim umožnili zasáhnout různé cenové body kromě „Ultra Premium“. A nalezení variabilního rozsahu obnovení je přinejlepším náročné pro stat, který by měl být jasně uveden v libovolném listu. Nejlepší místo k nalezení informací je na seznamu AMD Curoted FreeSync Monitor (odkaz zde).
Vím, že Nvidia chce tlačit 2.4: 1 VRR s LFC jako optimální Zkušenosti. S tím určitě mohu souhlasit, protože mám osobní zkušenosti s 40-75Hz (samozřejmě bez LFC) a monitorem 48-144Hz. Monitor 48-144Hz prostě funguje, zatímco 40-75Hz vyžaduje provedení určitých úprav, aby zůstaly ve VRR. AMD má omezení snímků ve své sadě řidičů (Chill nebo FRTC) a na karty NVIDIA můžete použít také omezení snímků (nejste si jisti, zda to lze provést v ovladači, nebo zda potřebujete aplikaci třetí strany, jako je Afterburner).

FreeSync pracuje s Nvidia?

Ano! Trochu. Když byl FreeSync poprvé spuštěn, bylo to pouze kompatibilní s GPU AMD. Od té doby bylo otevřeno – nebo spíše Nvidia otevřela svou technologii, aby byla kompatibilní s FreeSync.

Ahoj, jsem Aaron. Miluji technologii a tuto lásku jsem proměnil v kariéru v technologii, která přesahovala lepší část dvou desetiletí.

Pojďme se pustit do trnité historie G-Sync, freesync a jak spolupracují a spolupracují.

Obsah

 • Klíčové s sebou
 • Nvidia a G-Sync
 • AMD a FreeSync
 • Nvidia a FreeSync
 • Časté časté
  • FreeSync pracuje s Nvidia 3060, 3080 atd.?
  • Jak povolit freesync
  • FreeSync Premium pracuje s Nvidia?

  Klíčové s sebou

  • NVIDIA vyvinula G-Sync v roce 2013, aby poskytla svým produktům konkurenční výhodu s ohledem na vertikální synchronizaci pro NVIDIA GPU.
  • O dva roky později AMD vyvinula FreeSync jako alternativu open source pro své GPU AMD.
  • V roce 2019 NVIDIA otevřela standard G-Sync tak, aby GPU NVIDIA a AMD mohly být interoperabilní s monitory G-Sync a FreeSync.
  • Uživatelská zkušenost pro mezifunkční provoz není dokonalá, ale stojí za to, pokud máte GPU NVIDIA a FreeSync Monitor.

  Nvidia a G-Sync

  NVIDIA spustila G-Sync v roce 2013 s cílem poskytnout systém pro adaptivní rámce, kde monitory poskytovaly statické rámce. Monitory před rokem 2013 se osvěžují s konstantním snímkem. Obvykle je tato obnovovací frekvence vyjádřena v Hertz, nebo Hz. Takže 60 Hz monitor se obnoví 60krát za sekundu.

  To je skvělé, pokud provozujete obsah na stejném počtu snímků za sekundu, nebo FPS, De facto míra výkonu videoher a videa. Monitor 60 Hz tedy bezchybně zobrazí obsah 60 FPS, za ideálních podmínek.

  Když jsou Hz a FPS nesprávně zarovnány, stanou se špatné věci zobrazené na obrazovce. The grafická karta, nebo GPU, který zpracovává informace pro obrazovku a odešle je na obrazovku, může odesílat informace rychleji nebo pomalejší než obnovovací frekvence obrazovky. V obou případech uvidíte Roztržení obrazovky, což je nesoulad obrázků zobrazených na obrazovce.

  Primárním řešením tohoto problému, před rokem 2013, bylo vertikální synchronizace, nebo vsync. VSYNC umožnila vývojářům uložit limit na snímky a zastavit roztržení obrazovky v důsledku nadměrného doručování snímků GPU na obrazovku.

  Zejména to nedělá nic pro nedostatek rámů. Pokud tedy obsah na obrazovce zažívá rámec nebo je nedostatečně výkonná frekvence obrazovky, trhání obrazovky by mohlo být stále problémem.

  VSYNC má také své problémy: Stutting. Omezením toho, co může GPU dodat na obrazovku, může být GPU zpracovávání scén rychleji než obnovovací frekvence obrazovky. Takže jeden snímky končí před začátkem druhého a kompenzací je v průběhu posílat stejný předchozí rámec.

  G-Sync umožňuje GPU řídit obnovovací frekvenci monitoru. Monitor bude řídit obsah rychlostí a načasování obsahu GPU. Eliminuje trhání a koktání, protože monitor se přizpůsobuje načasování GPU. Toto řešení není dokonalé, pokud GPU je nedostatečně výkonná, ale do značné míry vyhlazuje obrázky. Tento proces se nazývá variabilní snímky.

  Dalším důvodem, proč řešení není dokonalé: monitor musí podporovat g-synchronizaci. Podpora G-Sync znamená, že monitor musel mít velmi drahé obvody (zejména před rokem 2019), které ji nechaly komunikovat s GPU NVIDIA GPU. Tyto náklady byly přeneseny na spotřebitele, kteří byli ochotni zaplatit prémii za nejnovější herní technologii.

  AMD a FreeSync

  FreeSync, spuštěná v roce 2015, byla reakcí AMD na G-Sync NVIDIA G-Sync. Kde G-Sync byla uzavřená platforma, FreeSync byla otevřená platforma a zdarma pro všechny. Umožnil AMD poskytnout podobné proměnné snímky s framerací pro řešení G-Sync NVIDIA a zároveň vyloučit významné náklady na obvody G-Sync.

  To nebyl altruistický tah. Zatímco G-Sync měl dolní meze (30 vs. 60 FPS) a vyšší horní hranice (144 vs. 120 FPS), v rozsahu bylo oba kryté výkonnosti prakticky totožné. Monitory freesync však byly výrazně levnější.

  Nakonec AMD vsadil na freesync řízení prodeje AMD GPU, což udělal. 2015 až 2020 došlo k významnému růstu vizuální věrnosti poháněné vývojáři her. Také to zaznamenalo růst v rámci monitorů může řídit.

  Dokud byla grafická věrnost dodávána hladce a ostře v rozsazích poskytovaných G-Sync i FreeSync, nákupy sestoupily na náklady. Po většinu tohoto období získaly AMD a jeho řešení FreeSync ceny za GPU a FreeSync Monitors.

  Nvidia a FreeSync

  V roce 2019 začala NVIDIA otevírat svůj ekosystém G-Sync. To umožnilo AMD GPUS využít nových monitorů G-Sync a NVIDIA GPUS k využití monitorů freesync.

  Zkušenost není dokonalá, stále existují vtípky, které mohou brzdit freesync práci s GPU NVIDIA GPU. Správné fungování také vyžaduje trochu práce. Pokud máte monitor freesync a GPU NVIDIA, práce stojí za to. Pokud nic jiného, ​​je to něco, za co jste zaplatili, tak proč jej nepoužívat?

  Časté časté

  Zde je několik otázek, které můžete souviset s FreeSync, která pracuje s grafickými kartami NVIDIA.

  FreeSync pracuje s Nvidia 3060, 3080 atd.?

  Ano! Pokud GPU NVIDIA máte podporu G-Sync, pak podporuje freesync. G-Sync je k dispozici pro všechny GPU NVIDIA počínaje Geforce GTX 650 Ti Boost GPU nebo vyšší.

  Jak povolit freesync

  Chcete -li povolit FreeSync, musíte jej povolit jak v ovládacím panelu Nvidia, tak na vašem monitoru. Měli byste se obrátit na příručku, která přišla s monitorem, abyste viděli, jak povolit FreeSync na vašem monitoru. Možná také budete muset snížit svůj displej snímkem na ovládacím panelu NVIDIA, protože FreeSync je obvykle podporován pouze až 120 Hz.

  FreeSync Premium pracuje s Nvidia?

  Ano! Jakákoli 10 řady GPU nebo vyšší řady 10 řady podporuje všechny současné formy FreeSync, včetně nízké kompenzace snímků (LFC) FreeSync Premium a HDR poskytované společností FreeSync Premium Pro Pro FreeSync Premium Pro.

  Závěr

  G-Sync je zajímavým příkladem toho, co se stane, když se dva konkurenční tržní řešení snaží dosáhnout stejných cílů a vytvořit rozkol v zainteresované uživatelské základně. Konkurence podporovaná otevřením standardu G-Sync otevřela vesmír dostupného hardwaru pro uživatele AMD i NVIDIA GPUS. To neznamená, že řešení je perfektní, ale funguje to dobře a stojí za to, pokud si koupíte jednu sadu hardwaru přes druhou.

  Jaké jsou vaše zkušenosti s G-Sync a Freesync? Stojí to za to? Dejte mi vědět v komentářích!

  Také si přečtěte

  • Jak vyrobit Google Chrome váš výchozí prohlížeč na Mac
  • Proč nemohu vyčistit svou historii na Safari Mac
  • Jak odinstalovat Safari na Mac
  • Jak to opravit, když se MacBook Air nezapne
  • Můžete se hacknout přes Instagram DM?
  • Může vás někdo prorazit přes Messenger na Facebooku?