Parní paluba: Vše, co víme o kapesních herních počítačích Valve S – IGN, Steam Deck Review: Není to připraveno – The Verge

Recenze Steam Deck: Není to připraveno

Po spuštění Steam Deck, Valve říká, že bude zasílat nové pozvánky na objednávku v dávkách týdně ve stejném pořadí, jako byly přijato rezervace.

Steam Deck: Vše, co víme o kapesních herních počítačích Valve

Z ceny po to, jaké hry může hrát, až po srovnání s přepínačem Nintendo, zde je vše, co potřebujete vědět.

Zveřejněno: 16. února 2022 18:25

Parní balíček, ruční herní počítač Valve, je téměř tady … no, alespoň pro ty, kteří ji byli schopni dostatečně rychle předobjednat. Toto zařízení však nejen poskytuje přístup do obchodu Steam a uživatelské parní knihovnu, ať už jsou kdekoli, může být také spuštěno jako běžný počítač, který podporuje instalaci výkladů třetích stran, jako je Epic Games Store.

Vstupní poplatek za nový kapesní počítač Valve však není levný, protože základní model bude provozovat potenciální kupující 399 $. Abychom pomohli zajistit, abyste měli všechny informace, které budete potřebovat při rozhodování o tom, zda chcete pro sebe parní balíček Valve, pokusili jsme se odpovědět na všechny největší otázky Steam Deck níže, včetně toho, jaké hry dokáže hrát, jak dlouho je jeho výdrž baterie , jak si můžete předobjednat, jak to ve srovnání s ostatními konzolami a mnohem více.

Náklady na palubu a konfigurace

Ceny parní paluby začíná na 399 $ a na prodej. Model základní paluby je 399 $, má interní jednotku EMMC 64 GB a je dodáván s přepravním pouzdrem.

Další nejvyšší cenově dostupný model stojí 529 $ a obchoduje v EMMC Drive za 256 GB NVME SSD Internal Drive. Kromě případu přepravy se tento model může pochlubit „rychlejším úložištěm“ a „exkluzivním balíčkem profilu parní komunity.“

Nejběžnější model bude spustit kupující 649 $ a nabídne 512 GB NVME SSD Interní jednotku. Výběrem parní balíčku s nejvyšším koncem si kupující užijí „nejrychlejší úložiště“ a „prémiové anti-glare leptané sklo“ pro obrazovku, stejně jako exkluzivní pouzdro na přepravu, svazek profilu parní komunit a virtuální téma klávesnice klávesnice.

Bude parní balíček rozšiřitelný úložiště?

! Majitelé parních balíčků si mohou vybrat upgrade úložiště na libovolném modelu pomocí svého slotu microSD.

Můžete vyměnit interní SSD v parní balíčku?

Ano, ale nebude to snadný proces. . Rovněž však poznamenal, že by měl být nahrazen pouze někým se zkušenostmi, protože vyžaduje, aby uživatel rozdělil jednotku a pravděpodobně zrušil záruku po cestě.

Kdy je datum vydání parní balíčky?

Parní balíček bude oficiálně prodat 25. února 2022, a první dávka kapesních počítačů bude odeslána 28. února, i když rezervace probíhají už měsíce. Valve řekl, že zákazníci, kteří již mají rezervace, dostanou pozvánky k dokončení procesu předobjednávky „krátce po 10:00 PT“ 25. února. Po odeslání pozvání budou uživatelé mít na nákup 3 dny/72 hodin. .

Kromě toho Valve umožní zákazníkům pouze zakoupit model parního balíčku, který původně rezervovali, a záloha provedená zabezpečení jednoho z kapesních počítačů bude použita na celkovou cenu.

Po spuštění Steam Deck, Valve říká, že bude zasílat nové pozvánky na objednávku v dávkách týdně ve stejném pořadí, jako byly přijato rezervace.

Detailní fotografie parní paluby Valve

Parní paluba ventilu

Parní paluba ventilu

Parní paluba ventilu Parní paluba ventilu Parní paluba ventilu Parní paluba ventilu

Mohu stále předobjednat/provést rezervaci pro parní balíček?

! Od 2/16/22 je očekávaná dostupnost objednávky „po čtvrtletí 2022.

 1. Přejděte na stránku rezervace
 2. Vyberte přesný model, který si přejete zakoupit (nebudete moci změnit později, aniž byste ztratili své místo v řadě!)
 3. Přihlaste se pomocí účtu Steam
 4. Zaplaťte 5 $ za zajištění vaší rezervace

.

Jaké to je hrát parní balíček a je to dobré?

“All-in-all, jsem velmi ohromen tím, co jsem viděl na Steam Deck.”. 399 $ pro model základní úrovně je velmi atraktivní cenový bod pro lidi, kteří jsou buď v PC prostoru nové, nebo hledají silnější alternativu k přepínači Nintendo, “napsal IGN Bo Moore. „A pro PC veterány nabízejí modely vyššího konce úložný prostor potřebný k tomu, aby se v batohu s hrstkou trojitých her-za cenu, která je ve skutečnosti docela přesvědčivá ve srovnání s levným herním notebookem, natož plnou plochu Sestavení PC.

?

Parní balíček bude hrát většinu her, které jsou v současné době k dispozici na Steam, a hráči budou samozřejmě schopni přivést s sebou svou parní knihovnu do nového kapesního počítače. .

Aby hráčům pomohli pochopit, jaké hry budou nejlépe běžet na parní balíčku, vytvořil Valve program kompatibility parní paluby, který je navržen tak, aby kategorizoval celou parní knihovnu do čtyř skupin – ověřené, hratelné, nepodporované a neznámé.

Ověřené hry budou běžet skvěle na parní palubě přímo z krabice, hratelné hry se budou hrát, ale „může vyžadovat nějaké manuální vylepšení uživatele ke hře“ Jednoduše ještě nekontroloval hru na kompatibilitu.

Valve v současné době pracuje na cestě pro uživatele Steam, aby mohli zkontrolovat kategorii kompatibility každé z her ve své knihovně před spuštěním. Pracuje také na tom, aby se to stalo, že hry v obchodě se ukážou, zda prošly recenzí Steam Deck a v jaké kategorii spadají.

Na stránce programu kompatibility Steam Deck se potvrdí, že Ghostrunner, Death Stranding, Hades a Portal 2 padají do ověřeného, ​​týmového pevnosti 2 padá do hratelného, ​​poločas Alyx padá do nepodporovaného a den porážky padá do neznámého.

Chcete -li získat představu o tom, kde mohou být umístěny jiné hry, uživatel Steam s názvem Avery použil data z SteamDB, aby zjistil, které hry již byly testovány. Vypadá to že Dosud bylo testováno 106 parních her a 60 z nich získalo místo v ověřené kategorii.

Mohu hrát neteam hry na Steam Deck?

Ano, neteam hry lze provádět prostřednictvím protonu.

Recenze Steam Deck: Není to připraveno

Autor: Sean Hollister, vedoucí redaktor a zakládající člen Verge, který pokrývá gadgety, hry a hračky. Strávil 15 let úpravou jako CNET, Gizmodo a Engadget.

Aktualizováno 28. února 2022, 15:03 UTC | Komentáře

Sdílejte tento příběh

Pokud si něco koupíte z odkazu Vox, může Vox Media vydělat provizi. Viz naše prohlášení o etice.

V únoru 2022 byla parní balíček dodáno nedokončené, zlomené, buggy – a plné potenciálu. Řekl jsem, že to není připraveno. Říkal jsem tomu „slavný nepořádek.“

. Valve odeslala více než 100 aktualizací, díky nimž byla dramaticky spolehlivější a citlivější, vyvolala bezpočet her a běželo a přidala nové funkce, které pomáhají umístit kapesní linux herní počítač do své vlastní ligy. .

Příbuzný

Co to znamená pro mou původní recenzi, kterou si můžete přečíst níže? No, je to stále nejlepší místo, kde slyšet, co Hardware je schopen – také viz: Steam Deck, o měsíc později – a my chceme vést záznam o tom, jaký byl parní balíček první den.

Takže některé jednoduše přidávám dát vám vědět, kde se zážitek drasticky změnil.

Původní recenze následuje:

Obě tyto věci jsou pravdivé:

Nejprve se bavím s parní balíčkem více než jakýkoli gadget, který jsem testoval v letech.

nepořádek. Je to spěchané, nedokončené, kočárky a nestabilní. Pokud by Valve prodal konzolu, kterou jsem hrál na Best Buy nebo GameStop, lidé by ji vrátili do houfeů.

Samozřejmě, ventil není Skladování tohoto kapesního herního počítače ve výši 400 $ na Best Buy. Výrobce Poločas rozpadu a Portál stéká to přímo oddaným fanouškům Steam, platformy, která propagovala myšlenku prodat hry „Early Access“ dříve, než budou skutečně dokončeny. Pamatujte, když Valve nechal neznámého vývojáře prodat rozbité, kočárkové hry PlayerUnknown’s Battlegrounds v časném přístupu? Změnilo to svět. Bugs nepřevážil nad tím, že jeho neprokázaná vzorec byla jedinečně zábavná – do té míry, že PUBG, jeho klony a hry, které inspirovaly (včetně Fortnite, Call of Duty: Warzone, a Apex legendy) řadí mezi nejoblíbenější tituly po celém světě.

Steam balíček má také jedinečný vzorec. Je to počítač Linux, který hraje hry Windows jako přepínač Nintendo se neslýchaným třeskem za babku. A stejně jako PUBG, Hra, kterou jsem hrál 452 hodin, navzdory závadě, nemůžu dostat dost.

Vítejte v konzole hry Early Access Game. Budou chyby.

Téměř tam můžete namontovat přepínač Nintendo.

Pojďme se dostat jednu věc z cesty: Je snadné se podívat na obrázky parního balíčku, vidět přepínač Nintendo a představte si, že se magicky hrajete gigantickou knihovnu PC her, která „prostě funguje“, aniž by si pohrávala s grafickými nastaveními nebo ovládacími prvky.

To je ne parní balíček, který dnes existuje ( Něco to dělá!) a nejen proto, že parní balíček je absolutní Chonk který může prakticky přizpůsobit přepínač mezi jeho rukojeti. (Připomnělo mi to trochu z Dartha Vaderova hvězdného ničitele polykání princezny Leia’s Tantive IV.) Ne, dnešní parní balíček očekává, že budete více vyladit a odpustit více než váš průměrný počítač, ne méně.

Ale pro mě je kouzla Steam Deck This: to dělá PC hry opravdu přenosný poprvé vůbec.

Specifikace parní paluby ventilu

 • 7palcová, 60 Hz, 1280 x 800 IPS obrazovka s jasem
 • 4-jádro, 8-vlákno AMD Zen 2 CPU
 • 8jádrová grafika AMD RDNA 2, 1 GB video paměti
 • 16 GB LPDDR5, 8 GB přístupné GPU
 • Úložiště EMMC 64 GB (400 $), 256 GB NVME SSD (530 $) nebo 512 GB NVME SSD (650 $)
 • Port USB-C s USB 3.2 Gen 2 data, displayport 1.4 video, USB-C PD nabíjení
 • Dual-pásmový Wi-Fi 5 (2×2), Bluetooth 5.0, čtečka UHS-I microSD
 • 3.5mm konektor pro sluchátka
 • 1.47 liber (669 g)
 • 11.7 x 4.6 x 1.9 palců (298 x 117 x 49 mm)

Co tím myslím? V loňském roce jsem si půjčil tehdejšího státu Aya Neo Ruční herní počítač a podařilo se mi přehrát Persona 4 Golden Na tomto stroji Windows 800 $ a nahoru. Ale nikdy to docela docela cítil Jako PC hra pro mě. Sotva jsem mohl navigovat v OS svými joysticky a dotykovým obrazovkou, nebylo dost představení, abych mohl kompetentně hrát i mírně náročné hry jako Vnější divočiny a Valheim, Neexistovaly žádné přesné kontroly pro střelbu nebo tituly point-and-click, a neměl smysl obtěžovat se ničím jiným než nejnižší grafická nastavení. (Neexistoval také způsob, jak rychle a spolehlivě pozastavit systém bez ztráty pokroku.)

Parní paluba to všechno otočí na hlavu. Počínaje pouhých 400 USD, jeho vlastní AMD Chip s grafikou RDNA 2 okamžitě převyšuje každý butikový přenosný herní počítač na trhu. I když budete stále bojovat s nejnovějšími tituly, má dost oomph, že hraji Řízení a Resident Evil 2 Remake na hladkých 60 snímcích za sekundu mimo velké boje a mohu dokonce grafiku obrátit, pokud jsem ochoten místo toho přijmout 30 snímků za sekundu. Starší nebo méně náročné hry mohou snadno běžet na jejich nejvyšší nastavení Max Payne 3 Hrana zrcadla.

A pokud hra, kterou hrajete, opravdu nepotřebuje šťávu – řekni nebo Nidhogg – Můžete škrtit snímkovou frekvenci, GPU ClocksPeed nebo dokonce procesor pro prodloužení výdrže baterie baterie paluby. Vyžaduje to pouze tři kohoutky a úžasné open-source mangohud překrytí, s Valve’s GamesCope, vám poskytne okamžité zpětné vazby na vaši snímkovou frekvenci, hodiny, časy, i jak rychle vypouštíte baterii a jak dlouho bude pravděpodobně vydržet vydržet.

Jediné nejlepší vylepšení se neposílalo až měsíce po spuštění: Schopnost změnit obnovovací frekvenci obrazovky pro každou hru Chcete -li zlepšit výkon a ušetřit baterii.

Joysticks jsou o něco vyšší, než bych chtěl, ale cítí se skvěle a zabraňují dlaně v náhodném čištění polštářků.

Dobře, můžete se zeptat, ale všechny hry, které jsem právě pojmenoval, mají podporu GamePad-co desetiletí jízdného myši a klíče? Parní balíček vám umožní půjčit si nebo postavit závratnou řadu vlastních kontrolních schémat, díky nimž se také cítí jako doma, také. Kromě poskytnutí celého tradičního gamepadu v hodnotě analogových joysticků, spouštěčů a obličejových knoflíků – téměř všechny se cítí fantasticky, mohl bych přidat – také získáte čtyři tlačítka zadní přilnavosti a pár parních ovladačů tak přizpůsobitelných a voláte je “ Trackpads ”se cítí jako mezera. Můžete kliknout, přejetím, švihnutí a „točit“ virtuální trackball; Stiskněte dolů na jejich povrchy citlivé na tlak; A dokonce si nastaví své hrany, aby se neustále pohybovali nebo otočili vaši postavu. . Můžete stavět makra a bojované kombinace s jinými klíči a režimy turbo klíče a jak jsem řekl, je to závratě-a Valve sotva vysvětluje, jak něco z toho funguje.

Odborné kontroly pro ACE Combat.

Nebyl bych překvapen, kdybyste si mysleli: „Uh, nebyl parní ovladač flop?”Ale jsem tu, abych ti řekl nejenže to mělo úžasný kult, ale paluba to funguje. Fancy Touchpads se už nedostane do cesty, pokud vás to nezajímá, a nyní můžete získat přesnost zaměřit se na ně, aniž byste se na ně spoléhali, jen si položte palec na palec, abyste aktivovali gyro ve vašem cíli. A zatímco máte volba Právení hodin Navrhování perfektního vícevrstvého ovládacího schématu, Valve usnadňuje přidání, že gyro nebo několik navíc knoflíků navíc a pokračujte ve svém dni.

S Řízení, Udělal jsem obojí, okamžitě jsem si udělal výstřel crack s revolverem Railgun, zatímco jsem vázal zpět knoflíky, abych nechal letět do vzduchu a vyvolal štít trosek, aniž bych si někdy sundal palce z všestranných tyčinek. S Zabít věž a Do porušení, Jednoduše jsem snížil „tření“ na virtuálním trackballu, abych mohl snadno prohloubit kurzor 2D myši kolem. Pro mnoho her jsem často zjistil, že kultistant parního ovladače již nahrál skvělé schéma ovladače – i milovat S čím Runic udělal Torchlight II – A je to cinch, který si vezme jakýkoli profil, který vidíte, remixujete a sdílí jej s komunitou.

Přesto vám neřeknu, že ovladač Steam je lepší než moje 20 let svalové paměti s myší a klávesnicí, nebo nutně přizpůsobit každou hru. I když jsem si jistý, že byste mohli být schopni houpat průměrný meč Mordhau Se správnými vylepšeními se pro mě pohyb myši plného předlohnutí prostě cítí správně.

Obrazovka a reproduktory jsou pozoruhodně dobré pro zařízení, které začíná na 400 $. Ostré a jasné.

Pro mě je nejlepší částí paluby, jak můžete kdykoli pozastavit celou relaci Steasos, aniž byste museli pozastavit nebo ušetřit. Chystal jsem se dojít baterii uprostřed boje šéfa proti ošklivému temnému démonu v Řízení, Ale nikdy jsem neztratil své místo. Stiskl jsem tlačítko napájení, a přestože mi trvalo celou hodinu, než jsem se vrátil k nabíječce, dokázal jsem to znovu vystřelit a znovu se hrát a dál hrát.

Se zbývajícími 25 procenty zbývajících baterie, Fallout 4 kreslí 22.6 wattů, nejvýše mi, 28 minut, než se musím připojit. nebo to mohu rozšířit škrtíním snímkovací frekvence.

Když už mluvíme o baterii: Je to slabé místo, ale není to tak špatné, jak jsem se bál. Dostal jsem necelé dvě hodiny Řízení na palubě na 60 snímků za sekundu a přibližně 60 procent jasu, ale téměř čtyři hodiny, když jsem jej nastavil na 30 snímků za sekundu nebo ve středně méně intenzivních hrách. A nikdy jsem se nemusel ptát, kolik času jsem odešel nebo jak prodloužit tuto výdrž baterie, protože balíček může okamžitě nahlásit svůj vlastní celkový tah napájení: Pokud vidíte 20W v Mangohud/Gamescope, víte, že dostanete zhruba dvě hodiny ven balíčku 40WH paluby. Řízení Nakreslel 12 wattů na 30 snímků, Drew 10w při 60 snímků za sekundu a Nidhogg Drew jen 6W. Ne všechny hry se však hodí; viděl jsem Resident Evil 2 tahání přes 20 W při 30 snímku za sekundu a mnoho her překročilo známku 24 W při 60 snímku za sekundu. dramaticky Call of Juarez zároveň.

Původně jsem testoval model 650 $ s 512 GB rychlého úložiště, leptanou obrazovkou proti glor a prémiovým případem. Anti-Glare Works, i když se to snadno nepustí otisky prstů. Upřednostňuji však barvu lesklé obrazovky.

Tato relace byla obecně dostatečně dlouhá na to, aby mě uspokojila, i když jsem druh chlapa, který nikdy není daleko od baterie USB-C PD s vysokým proudem. Poukážu také na to, že původní přepínač Nintendo nebyl dramaticky zadržen skutečností, že má pouze 2.5 hodin Breath of the Wild na poplatek. .

Valve’s Lawrence Yang mi říká baterii vůle (Aktualizace: Stojí to 90 $) A to vyžaduje bolesti, aby to chránilo při nabíjení. Nikdy jsem neviděl, že systém čerpá více než 30 wattů, pokud jsem nehrál hru, klesl na poloviční rychlost, když se dostal tři čtvrtiny cesty, stéká to asi 10 procent, a poslední 4 procenta trvalo 15 minut na dokončení. Celý poplatek trvá 2 hodiny a 45 minut a nebude se na zástrčce navždy nabíjet: Valve to umožňuje vypustit na 95 procent po „dlouhé době.“

Co mě neuspokojuje, je fanoušek parního balíčku. Nikdy to nepřestává kňučení, rampa-up může být otřesná, a zatímco návrháři Valve mi říkají, že stále optimalizují křivku a zlepšují rychlost rampy, říkají: „High End Games, které Max Out APU pravděpodobně neuvidí tunu zlepšení.„Na druhou stranu, ventilátor dělá práci: Nikdy jsem neviděl škrticí klapku na palubě nebo cítil, že se útly nebo ovládací prvky paluby zahřívají.

Aktualizace: Valve má upravena křivka ventilátoru, přidal „Inženýrský roztok pěny ke snížení hluku ventilátoru,” a že si můžete snadno koupit a nainstalovat, abyste nahradili kňučení „whoosh.”Stále není úplně spokojený, ale mnohem lepší.”.

Myslím, že obrazovka má příliš mnoho rámečku a tlačítko nabídky „Steam“ by mohlo použít hmatový lis.

Když parník funguje, konečně se cítím, jako bych si mohl vzít s sebou PC hry. Vystřelím novým Bůh války nebo XCOM 2 nebo Ulice vzteku 4, Nechte se prsty roztavit do fantastických ovládacích prvků, cítit, jak se vzrušující hudba vychází z opravdu vynikajících stereofonních reproduktorů, sledujte hladké hry na pozoruhodně dobré 7palcové obrazovce 1280 x 800 a s potěšením si povzdechl-věděl jsem, že mohu projít svou dlouho- Zanedbané PC hry najednou.

Ale operativní slovo je „kdy.„Protože software parního balíčku přichází teplejší než jakýkoli gadget, který jsem kdy testoval – každý den jsem použil parní balíček, vyhýbal jsem se chybových zpráv, chyb, havárií, černých obrazovek, závazků uživatelského rozhraní, regresí, i celá změny celá funkce z ventilu v předvečer uvolnění.

Držte tlačítko napájení, zadejte režim stolního počítače

Zatímco dokovací stanice Valve a zkratky aplikace nevyrábějí den startu, je to stále celý počítač s portem USB-C, který podporuje periferie a displeje, a některé z toho jsem testoval. .

Podle všeho, myslím, že jsem nainstaloval emulátor delfínu a dostal jsem Metroid Prime Perfektně běh na parní palubě (60fps v rozlišení 720p s rozlišením 720p s anti-aliasingem!) – s námi, že jsem nemohl odpojit externí myš a klávesnici, dokud po Spustil jsem hru.

Stáhl jsem Chrome a Slack and Discord a fungovalo z parní balíčku a psaní celého tohoto příspěvku pro Verge.

Sledoval jsem nějaký Netflix a YouTube, abych si dal pauzu.

.

Zpátky v Steasos je místo, kde jsem se začal setkat s problémy: prohlížeč Chrome by spustil na plný obrazovku, pokud jsem to oklamal pomocí přepínače Netflix nebo YouTube, Dolphin by mi nedovolil, abych viděl nabídky, a Discord by řádně nezjistil mikrofon. Zdá se, že Steamos také detekuje přímo připojenou SD kartu paluby, i když jsem měl na ploše namontované dvě doplňky. Ale podařilo se mi to dostat Destiny 2 Běh na stadii tímto způsobem a byl překvapen, jak dobře se vejde na obrazovku parního balíčku a emulované ovládací prvky klávesnice / myši.

Nebudu minovitá slova: Jsem linux n00b a dosud jsem nebyl schopen dostat obchod Epic Games do provozu, abych zjistil, zda dokážu jeho hry také vynutit prostřednictvím protonu. (Příliš mnoho závislostí, možná dost sudo?) Ale nainstaloval jsem několik nativních linuxových her z Gog a Humble Bundle s jen mírným úspěchem: Plné škrticí klapky remasterované Příběh jeskyně+ Nepoznal ovládací prvky paluby.

Pokud znáte Linux, měli byste vědět, že cokoli mimo aplikaci FlatPak je na riziku, a „cokoli, co nainstalujete mimo FlatPak (například přes Pacman).“

Ztratil jsem stopu o tom, kolikrát jsem musel restartovat systém nebo znovu připojit zařízení, protože Bluetooth nebo Wi-Fi nebo SD karta přestaly fungovat podle očekávání. . Některé hry mi řekli, že jejich „obsah“ byl „uzamčen“, když jsem se je pokusil přesunout, nebo že popadli „zkorumpované soubory aktualizací.„Někdy by části mé knihovny nebo všechny hry na mé SD kartě dočasně zmizely. . Byly chvíle, kdy jsem se nemohl dostat na parní servery, abych si stáhl ukládací hry nebo ověření vlastnictví titulu-a dovolte mi, abych vám řekl, že je to opravdu na hovno, abych zjistil, že nemůžete hrát hru pro jednoho hráče jako Řízení nebo Red Dead Redemption 2 na cestách kvůli DRM. (Můj telefon hotspot pracoval v špetce.)

Aktualizace: Už nemám žádné z výše uvedených problémů, kromě toho, že SD karty mi někdy nedovolí přesunout hry. Ventil věří, že je to vyřešeno problémy s formátováním karty SD. Ovládat dokonce i načítání bez připojení k internetu, pokud čekám dostatečně dlouho.

Občas by se celý systém zamkl. Při připojení nebo odpojení externího monitoru by se uživatelské rozhraní někdy rozbilo nebo zmenšilo. A i když jsem neměl mnoho problémů s hraním nebo instalací her na SD, měl jsem spoustu problémů přenosu mezi SD a interní jednotkou – a neobvykle dlouhé doby přenosu, během kterých mě paluba nenechala udělat Něco dalšího se systémem. Hry, které jsem již nainstaloval, by najednou potřebovaly nové aktualizace nebo musely náhodně ověřit obsah gigabajtů nebo tří v hodnotě a musel jsem si stáhnout Elden Ring podruhé poté, co jsem to již přediloval. I když parní balíček nemá žádné Wi-Fi, zastaví se dlouho před zahájením her, pravděpodobně, aby zjistil, zda si může stáhnout cloud uložit.

Aktualizace: Stále vidím příležitostné náhodné zamrznutí, havárie a restartování – možná dvakrát za měsíc – ale žádný z dalších problémů, které zmiňuji výše.

V mnoha případech vývojáři Valve připustili, že jsem si všiml chyby a na jejich kredit se za poslední dva týdny hodně změnilo. UI bývalo neuvěřitelně trhané a teď je to tak hladší. Nyní mohu spolehlivě streamovat hry s balíčkem z mého stolního počítače, i když tam dosud nemohu použít ovládací prvky nebo gyro. (Aktualizace: teď můžeš!) Po nejméně třech obrovských vylepšeních k omezovači rámu je to konečně stabilní. Obrovská aktualizace protonu umožnila celou řadu dalších her.

Ale jak píšu tato slova, Valve musí ještě opravit Bluetooth, který nikdy nedokáže zaostávat, přeskočit a po probuzení ze spánku se znovu připojit a nedávná aktualizace představila nový problém, kdy se balíček již nepřipojuje k Wi-Fi, I když jsem zaškrtnuto automatické připojení a uloženo heslo. Nastavení automatického jasným pro mě nikdy nefungovalo správně, navzdory vylepšení Valve. Poslední aktualizace zdánlivě porušila indikátor pokroku stahování a. Myslím, že dostanete obrázek.

Aktualizace: Bluetooth zvuk stále zaostává, ale už nemám problémy, které se připojí Bluetooth nebo Wi-Fi, a také funguje automatická jasný!

V rozhovoru, Valve upřímně řekl Verge . “Tolik věcí vyjde ihned po spuštění, v týdnech po spuštění,” říká mi veterán Valve Greg Coomer. “Opravdu se na to díváme jako na startovací zbraň místo cílové čáry.”.„Valve’s Lawrence Yang říká, že první adoptoři by měli po určitou dobu očekávat časté opravy, i když nemusíte nutně vidět více změn denně, které jsem viděl během revizního období.

Jsou časté aktualizace špatná věc? Včasný přístup může být čistý! Je vzrušující vidět, jak se objevují nové funkce – například jak najednou bych mohl hrát své hry na externím monitoru se třemi různými druhy upscalingu, včetně FSR AMD, na které se můžete použít Jakákoli hra z nabídky rychlého nastavení a vyrobena Fallout 4 Podívejte se mnohem lépe na velkém monitoru.

Ale není to skvělé, pokud, řekněme, chcete slyšet, jak dobře parní balíček běží okna před nákupem, protože jsem to nikdy neměl testovat – Valveovy slíbené řidiče GPU se ještě nedařilo uskutečnit.

Aktualizace: od května, . Komunitní nástroje Pomáhají.