Představujeme GeForce RTX 4070: Nvidia Ada Lovelace & DLSS 3, počínaje 599 $ | Zprávy Geforce | Nvidia, Nvidia RTX 4070 Cena, specifikace, benchmarky a kde koupit | PCGamesn

Nvidia RTX 4070 Cena, specifikace, benchmarky a kde koupit

Minulý měsíc došlo k spuštění RTX Video Super Resolution (RTX VSR), nové funkce, která kombinuje sílu tenzorových jádra Nvidia s nejmodernějšími technikami pro zpracování obrazu AI pro zlepšení kvality streamovaného videa 1080p na displeji s vyšším rozlišení. RTX VSR inteligentně naostá a vylepšuje funkce a okraje a zároveň odstraňuje rušivé kompresní artefakty na většině videa hraných v Chrome nebo Edge, ať už je to váš oblíbený streamer na Twitch.TV nebo YouTube nebo obsah předplatného z Netflixu, Disney+nebo Hulu. Naučte se, jak to povolit zde.

Představujeme GeForce RTX 4070: Nvidia Ada Lovelace & DLSS 3, počínaje 599 $

Představujeme Geforce RTX 4070, k dispozici 13. dubna, počínaje 599 $. Se všemi pokroky a výhodami architektury Nvidia Ada Lovelace, GeForce RTX 4070 vám umožňuje maximum své oblíbené hry při 1440p.

Morová příběh: Requiem, Dying Light 2 Zůstaňte lidský, Microsoft Flight Simulator, Warhammer 40 000: Darktide, a další náročné hry běží přes 100 snímků za sekundu díky DLSS 3. A tak i populární hry DLSS 2, například Battlefield 2042, Call of Duty: Modern Warfare II, a Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Stejně jako jiné GPU řady Geforce RTX 40 je Geforce RTX 4070 mnohem účinnější než produkty předchozí generace, přičemž 23% méně energie než GeForce RTX 3070 Ti, zatímco běží až 1.7x rychleji s DLSS 3 při hraní. A používá zanedbatelné částky při nečinnosti, prohlížení webu nebo sledování videí díky architektonickým vylepšením řady GeForce RTX 40.

RTX 2070 Super RTX 3070 Ti RTX 4070
Nečinnost (w) 11 12 10
Přehrávání videa (W) 15 20 16
Průměrné hraní (W) 205 240 186
TGP (W) 215 290 200

Viz tyto výhody v akci, v klipu z Morová příběh: Requiem, kde GeForce RTX 4070 provozuje hru mnohem rychleji, přičemž konzumuje podstatně menší sílu než GeForce RTX 3070 Ti poslední generace.

Ve srovnání s RTX 2070 Super je GeForce RTX 4070 2.6x rychleji s průměrem DLSS 3 a Geforce RTX 4070 je 1.4x rychlejší než GeForce RTX 3080 s průměrem DLSS 3. DLSS 3 poskytuje ADA GPU s obrovským zvýšením výkonu, ale GeForce RTX 4070 také vyniká v tradičních hrách, které nezahrnují pokročilejší funkce, jako je trasování Ray a DLSSS. V těchto rasterizovaných hrách je GeForce RTX 4070 na stejné úrovni jako Geforce RTX 3080, zatímco běží téměř na polovinu energie a nabízí další 2 GB paměti.

RTX ON: Geforce hráči obejmou Ray Tracing & DLSS

V roce 2018 jsme zahájili herní revoluci se spuštěním grafických karet Geforce RTX 1. generace. Od vydání prvních her před desítkami let bylo osvětlení zfalšováno a různé hackes zaměstnané k přibližným stínům, odrazům a jiným skutečným vlastnostem v reálném světě. GeForce RTX vytvořil reálné paprskové sledování reality a umožnil vývojářům realisticky vykreslit odrazy a osvětlení, díky čemuž jejich hry pohlcují a příjemnější. A s DLSS 1.0, vynalezli jsme pro hráče měnící způsob, jak zrychlit rámcové frekvence. V roce 2018 byly 4 hry RTX, 37% hráčů GeForce RTX umožnilo trasování Ray a 26% aktivovaných DLSS 1.0. O pět let později jsme na 3. generaci RTX s vydáním grafických karet řady Geforce RTX 40 řady. Nyní DLSS 3 vynásobí výkon s generováním rámu Ai-A-Accelerated ve 30 hrách. DLSS 2 urychluje rámcové frekvence ve více než 280 hrách a aplikacích s kvalitou obrázku, která je stejně dobrá, nebo někdy ještě lepší než nativní rozlišení TAA vykreslování. Nvidia reflex snižuje latenci systému pro citlivější a příjemnější zážitek ve více než 70 hrách. A nové technologie, jako je přehodnocení provádění shaderů (SER), Micromaps Opacity Micromaps (OMM), NVIDIA RTX Direct Ilumination (RTXDI) a Globální osvětlení RTX (RTX) umožňují vývojářům vytvářet neuvěřitelné efekty paprsků s výkonem a méně úsilí. Mezi hráči jsou dobře známy masivní kroky RTX a nejnovější integrace většina majitelů RTX používá. Z milionů majitelů GPU GPU Geforce RTX, 83% ze 40 hráčů série umožnilo trasování paprsků a 79% ze 40 hráčů série zrychlilo výkon s DLSS v RTX schopných hrách. Popularita a přijetí paprsků a DLSS překonal další pokroky a technologie, jako je 4K, které používají 28% hráčů, a 144Hz+ vysokopěťové herní monitory, které používají 62% Geforce RTX 40 série GPU majitelé.

Overwatch 2 Ultimate Battle Pass Bundle je k dispozici až do 8. května

 • Bundle sezóny 4 Ultimate Battle Pass zahrnuje:
  • Sezóna 4 Premium Battle Pass
  • 2 000 ow2 mincí
  • 20 úrovní přeskočí
  • Nekonečný stráž: 76 Legendární kůže
  • Infinite eso d.VA Epická kůže
  • Nekonečné kouzlo zbraní

  Pomocí jednoho z našich zúčastněných GPU řady GeForce RTX 40 jsou bariéry vašeho úspěchu eliminovány, přičemž akce se objevují prakticky bez prodlení a výkon tak vysoko, že akce nejlépe uvidíte s maximální jasností.

  Counter-Strike 2 funkce Nvidia Reflex

  Valve oznámil Counter-Strike 2, grafická a technologická aktualizace, která upgraduje Counter Strike: globální útočné do motoru zdroje 2. Nejnovější vydání využívá novější grafická API pro zlepšenou věrnost a citlivost. NVIDIA spolupracuje s Valve, aby zajistila, že latence je na absolutním minimu s přidáním NVIDIA Reflex.

  Nvidia Reflex optimalizuje potrubí vykreslení, aby se snížila latence na straně systému až o 35%! To má za následek zdokonalené doby odezvy a minimalizaci výhody Peeker v online hře.

  Zůstaňte uzamčeni a načtení pro více informací o Counter-Strike 2 a Nvidia Reflex, když se přiblížíme ke spuštění hry.

  RTX Remix Runtime Open Source je nyní k dispozici

  RTX Remix je revoluční modifický nástroj používaný k posílení klasických her DirectX 8 a 9 s trasováním cesty, NVIDIA DLSS, textury se zvýšenou AI a uživatelem vytvořeným uživatelem vytvořenými uživateli.

  RTX Remix, součást sady aplikací Studio NVIDIA, se skládá ze dvou základních komponent, které spolupracují, aby modistrům umožnily remaster klasické hry PC: RTX Remix Creator Toolkit a zakázku RTX Remix Runtime.

  Toolkit Toolkit remixů RTX, postavený na Omniverse Nvidia a používaný k vývoji Portál s RTX, Umožňuje moderátorům přiřadit nová aktiva a světla v rámci jejich remasterované scény a pomocí nástrojů AI k přestavbě vzhledu jakéhokoli aktiva. Brzy se blíží včasný přístup RTX Remix Creator Toolkit.

  RTX Remix Runtime zachycuje herní scénu a nahrazuje aktiva při přehrávání a přitom injekci technologie RTX, jako je trasování Path, DLSS 3 a Reflex, do hry. Vývojáři Mod již používali RTX Remix Runtime z Portál s RTX Vytvoření experimentálních paprskových sledovaných scén v mnoha klasických hrách.

  Abychom dále zmocnili komunitu rozvoje MOD k rozšíření kompatibility a sady funkcí Remix, NVIDIA uvolňuje RTX Remix Runtime dnes jako otevřený zdroj na GitHubu.

  Runtime RTX Remix je open source s licencí Permisive MIT, která odemkne četné možnosti prodloužení sady funkcí Remix Runtime. Několik příkladů projektů, které by mohli pokročilí vývojáři mod řešit prostřednictvím přístupu ke zdrojovému kódu, zahrnuje více jejich oblíbených her kompatibilních s remixem, modernizaci simulace tekutin, aby se kouř a oheň vystřelil realistickou volumetrikou nebo začlenění podpory virtuální reality do renderer.

  Získejte všechny podrobnosti o vydání open source a naučte se, jak je stáhnout a používat v našem vyhrazeném článku o open source Open Source NVIDIA RTX.

  Zvyšte kvalitu živého streamování videa s AV1

  NVIDIA spolupracuje s YouTube a obs na úrovni kvality videa velkým způsobem. Poprvé budou Streamery moci vysílat svůj obsah živě pomocí AV1 Concoded Video. Kodec AV1 je až o 40% účinnější při kompresi dat!

  Pro vysílání a diváky to znamená sledovat video proudy s vyšší věrností s výrazným snížením blokovaných kompresních artefaktů běžně pozorovaných při živých vysílání. Nejlepší ze všeho je, že s AV1 mohou streamery nyní vysílat na rozlišení plného 4K a 60 snímků za sekundu, což jejich dychtivému publiku poskytuje novou úroveň bohatství a kvality.

  Všechny GPU řady Geforce RTX 40, včetně nového Geforce RTX 4070, podporují hardwarové zrychlené kódování AV1. Po vydání, obs nechte streamery a hráči použít svůj GPU řady Geforce RTX 40 k zakódování jejich proudu do AV1 a živého proudu přímo na YouTube. Každý divák uvidí obrovská zlepšení ve vizuální kvalitě, i když nemá hardware kompatibilní s AV1. YouTube převede a streamuje video, aby poskytlo nejlepší vizuální zážitek.

  Nyní k dispozici v beta beta, podpora AV1 v Obs 29.1 a YouTube budou brzy k dispozici v úplném vydání.

  Geforce RTX 4070 je ideální pro streamery a tvůrce

  Studiová platforma NVIDIA umožňuje tvůrcům, včetně žijících stromů a editorů videa, pracovat rychleji a chytřejší s RTX Acceleration a AI Tools. Je to platforma pro tvůrce obsahu, které přeplňovaly 110 kreativních aplikací s GPU RTX, poskytuje trvalou stabilitu s řidiči Studio Nvidia a zahrnuje výkonnou sadu studiových aplikací, jako je Nvidia Omniverse, Canvas, Broadcast a RTX Remix.

  AV1 je také povoleno v nejvyšších aplikacích pro úpravu videa, včetně Adobe Premiere Pro (přes Voukoder Plugin), Davinci Resolve a Jianying (nejlepší aplikace pro úpravu videa v Číně). Spolu s vylepšenou kvalitou, kterou dodává AV1, má Geforce RTX 4070 kodér NVIDIA 8. generace, což umožňuje až 20% rychlejší rychlost exportu videa.

  Nvidia Broadcast, část Studio Studio NVIDIA, také poskytuje živým strojům možnost transformovat jakoukoli místnost do domácího studia. Nejnovější 1.4 Aktualizace přináší dva nové efekty, Oční kontakt a Vignette Chcete -li posílit jakýkoli živý proud pro majitele GPU RTX 4070.

  3D tvůrci vidí až o 40% nárůst výkonu ve srovnání s GeForce RTX 3070 Ti v nejpopulárnějších aplikacích-jako mixér, jednota, nereálný motor a chaos v-ray. Odemknou také kreativní svobodu sjednocením 3D aktiv, knihoven a nástrojů v Nvidia Omniverse.

  A všichni tvůrci mohou těžit z nových tenzorových jádra 4. generace pro nástroje AI a poskytují až 2x zvýšený výkon ve srovnání s posledním genem.

  Geforce RTX 4070 podporuje naši novou technologii RTX Video Super Resolution

  Minulý měsíc došlo k spuštění RTX Video Super Resolution (RTX VSR), nové funkce, která kombinuje sílu tenzorových jádra Nvidia s nejmodernějšími technikami pro zpracování obrazu AI pro zlepšení kvality streamovaného videa 1080p na displeji s vyšším rozlišení. RTX VSR inteligentně naostá a vylepšuje funkce a okraje a zároveň odstraňuje rušivé kompresní artefakty na většině videa hraných v Chrome nebo Edge, ať už je to váš oblíbený streamer na Twitch.TV nebo YouTube nebo obsah předplatného z Netflixu, Disney+nebo Hulu. Naučte se, jak to povolit zde.

  Ještě vzrušující je, že VLC, aplikace s hodnocením č. 1 na PC, přidává podporu pro RTX Video Super Resolution. Přejděte na web VLC a najděte VLC s odkazem na stahování Super Resolution RTX a spusťte videa UPScaling AI z vaší osobní knihovny. Dejte své domácí video knihovnu 4K facelift s VLC a RTX Video Super Resolution.

  Nvidia RTX 4070 Cena, specifikace, benchmarky a kde koupit

  Pokud jste na trhu s novou grafickou kartou, cena NVIDIA Geforce RTX 4070 může být docela lákavá – tady je vše, co víme, plus jeho benchmarky.

  Nvidia Geforce RTX 4070 Datum vydání: GPU sedí proti bílému pozadí a na bílém povrchu

  Publikováno: 10. července 2023

  Jaká je cena NVIDIA Geforce RTX 4070? Grafické karty 70 tříd konečně opustily tovární podlahu, aby se připojily ke svým sourozencům na policích v obchodech, což činí náklady na DLSS 3 mnohem dosažitelné. Ale stojí za to karty? Po testování jak RTX 4070, tak RTX 4070 Ti rozsáhle, máme všechny odpovědi.

  V naší recenzi Nvidia RTX 4070 a NVIDIA RTX 4070 TI Review důkladně analyzujeme výkon a hodnotu nabízenou každým tlakem na pixel. Zatímco jeden je silnější než druhý, buď by pro vás mohl sloužit jako nejlepší grafická karta, v závislosti na vašich potřebách a rozpočtu.

  Nvidia Geforce RTX 4070 Datum vydání: Dva GPU sedí na sobě horizontálně

  Kdy je datum vydání NVIDIA Geforce RTX 4070?

  Nvidia Geforce RTX 4070 vydaná 13. dubna 2023. Je to větší bratr, RTX 4070 Ti, debutoval o něco dříve 5. ledna 2023.

  RTX 4070 Ti, poté známý jako RTX 4080 12 GB, měl zpočátku dorazit 16. listopadu 2022. NVIDIA se však rozhodla „odložit“ a rebrand GPU a tlačit jeho uvolnění zpět. Myslíme si, že to ovlivnilo také datum vydání RTX 4070.

  NVIDIA GeForce RTX 4070 Datum vydání: shora dolů pohled na každý GPU

  Cena Nvidia Geforce RTX 4070

  Cena Nvidia Geforce RTX 4070 je 599 $.99 a RTX 4070 Ti stojí 799 $.99. I když najdete modely Founders Edition RTX 4070 na MSRP karty, RTX 4070 TI je k dispozici pouze prostřednictvím partnerů na desce.

  NVIDIA se rozhodla zvýšit cenu RTX 4070 o 100 USD ve srovnání s jeho předchůdcem, RTX 3070. Je to však RTX 4070 Ti, který obdržel větší ránu, přichází za o 200 $ dražší než RTX 3070 Ti.

  Nvidia Geforce RTX 4070 Datum vydání: strana každého GPU

  Specifikace Nvidia Geforce RTX 4070

  Specifikace NVIDIA GeForce RTX 4070 zahrnují GPU AD104, 12 GB GDDR6X VRAM, kromě jádra RT třetí generace a tenzorové jádra čtvrté generace. RTX 4070 Ti sdílí také všechny tyto vlastnosti, i když s více jádry (včetně Cuda.)

  Specifikace RTX 4070 RTX 4070 Ti specifikace
  GPU AD104 AD104
  Vram 12 GB GDDR6X 12 GB GDDR6X
  Základní hodiny
  1 920 MHz 2 310 MHz
  Zvyšte hodiny 2 475 MHz 2 610 MHz
  CUDA Jádra 5 888 7 680
  RT jádra 46 (třetí gen.) 60 (třetí gen.)
  Tensorové jádra 184 (čtvrtý gen.) 240 (čtvrtý gen.)
  Šířka autobusu 192-bit 192-bit

  Nvidia Geforce RTX 4070 Datum vydání: Jeden GPU stojí svisle na druhém

  Nvidia Geforce RTX 4070 Benchmarks

  Čekali jsme, až přijde nový GPU střední třídy a zametáme trh a výsledky z našich benchmarků NVIDIA GeForce RTX 4070 naznačují, že by to mohla být ta karta. I když to bojuje na 4K, je to jasně schopné zvládnout cokoli při 1080p a 1440p.

  Pokud tedy hledáte nový GPU, který banku nezlomí a poskytne jasný upgrade vašeho aktuálního nastavení, může to být tenhle. Během našich testů se 4070 manipuloval s Cyberpunk 2077 dobře – zasáhl v průměru 37fps na nativní 1440p. GPU to však dokázal zvýšit na 115fps pomocí super rozlišení DLSS a generování rámu DLSS.

  Pokud jde o 4K hraní, boje 4070 – během našeho benchmarkingu jsme byli svědky koktání v Cyberpunk 2077 a Hitman 3 – takže pokud je to to, na co se zaměřujete, karta není pro vás pro vás.

  Stojí za to NVIDIA Geforce RTX 4070?

  Pokud chcete upgradovat GPU na něco, co s lehkostí zvládne hraní her 1080p a 1440p, pak ano – RTX 4070 stojí za to. Je to cenově dostupnější a lepší hodnotu než jeho sourozenci a pokud upgradujete od jednoho z jeho předchůdců, uvidíte okamžitý prospěch.

  Pokud však hledáte něco s trochou moci, doporučujeme vám vyhýbat se. V našem nejlepším seznamu grafických karet je pro vaši soupravu mnoho dalších možností.

  Samuel Willetts Samuel Willetts tráví svůj čas na prvním vývoji AMD, Intel a Nvidia. Pokud tak neučiníte, zjistíte, že se pohrává s jeho parní palubou. Dříve je napsán pro PC Gamer, T3 a Toptenreviews.

  Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

  Nvidia oznamuje 599 $ RTX 4070, k dispozici 13. dubna

  Nejnovější GPU řady RTX 40 řady NVIDIA je navržen tak, aby porazil RTX 3080 při 1440p hrách.

  Tom Warren, vedoucí editor pokrývající Microsoft, PC Gaming, Console a Tech. Před nástupem do Verge v roce 2012 založil web WinRumors, stránky věnované společnosti Microsoft News.

  12. dubna 2023, 13:00 UTC | Komentáře

  Sdílejte tento příběh

  Pokud si něco koupíte z odkazu Vox, může Vox Media vydělat provizi. Viz naše prohlášení o etice.

  NVIDIA dělá svou novou oficiální grafickou kartu RTX 4070 dnes po týdnech úniků. RTX 4070 bude k dispozici 13. dubna od 599 $ pro model vlastního zakladatele NVIDIA. NVIDIA předvádí RTX 4070 pro 1440p hry při více než 100 snímků za sekundu s paprskem a nejnovější technologií společnosti DLSS 3 Upscaling Enabled.

  RTX 4070 je první kartou Edice Founders Edition NVIDIA, která je přiměřeně velikosti, takže se ve většině případů vejde-dokonce i ty s malými formami. RTX 4070 je ve skutečnosti kratší než RTX 3080 a je navržen tak, aby odpovídal jeho výkonu alespoň při 1440p. RTX 4070, postavená na nejnovější architektuře ADA Lovelace NVIDIA, zahrnuje 12 GB GDDR6X namísto 8 GB nalezených na předchozích modelech RTX 3070 a RTX 3070 TI.

  RTX 4070 NVIDIA je přiměřeněji než RTX 4080. Obrázek: Tom Warren / The Verge

  Tato rána na 12 GB VRAM je vítána, ale Nvidia mohla jít dál – zejména proto, že nejnovější hry na 1080p a 1440p nyní začínají jíst 8 GB nebo více. V včasném blogovém příspěvku AMD stanovila, proč „více záležitostí paměti“ na GPU začátkem tohoto týdne před oznámením Nvidia. AMD rychle poukázala na to, jak dodává RX 6800 s 16 GB VRAM před více než dvěma lety spolu s RX 6800 XT a RX 6950 XT, obě s 16 GB. Nejnovější vlajková loď AMD RX 7900 XTX Ships s 24 GB paměti a RX 7900 XT je vybaven 20 GB.

  Nový RTX 4070 společnosti NVIDIA zahrnuje také podporu kodeku AV1, což bude zvláště užitečné pro streamery brzy, když se YouTube připravuje na zavedení živého rozvoje AV1, aby se zlepšilo bitráty a kvalitu obrazu a kvalitu obrazu. RTX 4070 také podporuje DLSS 3, který slibuje, že posílí rámcové frekvence ve hrách jako jako Cyberpunk 2077, Forza Horizon 5, a nadcházející Bethesda Redfall.

  DLSS 3 je exkluzivní pro karty řady RTX 40 a používá stejnou AI z DLSS 2 spolu s novou technologií generování rámců AI ke generování dvou snímků pomocí stávajících technik vykreslování; Poté je mezi nimi vložen třetí rámec. Výsledkem je velké zvýšení snímků, které jsou nezbytné pro sledování paprsků a dokonce i vylepšení, jako je trasování cesty Cyberpunk 2077.