Průvodce progresi Valheim | Dathost, konečný průvodce progresi Valheim

Ultimate Valheim Průvodce a tipy

Contents

Nyní budete mít Swamp Key po porážce The Elder, který vám dává přístup k potopeným kryptám v biome Swamp Biome. Potopené krypty jsou prvním hlavním zdrojem šrotu železa. Připravte se na vstup do doby železné.

Průvodce progresi Valheim

Nedávno začal hrát Valheim, nebo se právě uvízl? Přečtěte si našeho rozsáhlého průvodce, abyste se naučili, jak postupovat ve hře a co je potřeba v každém kroku cesty.

Shromážděte základní materiály

Chcete -li začít, musíte shromáždit některé základní materiály, které lze nalézt na zemi. Ty jsou potřebné, aby bylo možné postupovat ve hře a řemeslných nástrojích a zbraních.

Shromáždit Dřevo zvednutím větví ze země nebo praskáním některých stromů.
Shromáždit Kámen zvednutím skály ze země.
Shromáždit Pazourek, Typ kamene nalezeného v blízkosti těl a vody.
Vyberte si pár Maliny z keřů a houby mimo zemi.

Řemeslné základní nástroje a zbraně

Když jste shromáždili některé základní materiály, je čas vytvořit některé nástroje a zbraně potřebné k postupu vpřed. Toto jsou nástroje a zbraně, s nimiž byste měli začít s tím, abyste mohli začít.

Řemesel a Kamenná sekera Používání dřeva a kamene.
Řemesel a Kladivo Používání dřeva a kamene.
Řemesel a pracovní stůl pomocí dřeva
Řemeslo Flint zbraně a zařízení, jako je Flint Spear a Flint Ax.
Řemesel a Surový luk a šípy

První šéf: Eikttyr

Když jste konečně vytvořili své první nástroje a zbraně, je čas na prvního šéfa. Abyste to mohli sundat, museli byste mít nějakou zbraň, jak bylo popsáno dříve, nebo budete mít těžký čas.

Shromáždit dva Jelení trofeje

Lovit jeleny, aby shromáždili některé jelenové trofeje potřebné k svolání Eikthyra později. Také by jelena byla potřeba k vytvoření nějaké kožené brnění.

Shromáždit Kožené kousky

Lovit některé kančí, aby sbírali kožené zbytky, potřebné pro mnoho receptů ve hře, které jsou důležité v rané hře. Můžete také vařit syrové maso, abyste získali nějaké zdraví.

Aktivujte Eikthyr Vegvisir

Přejděte do oblasti Spawn a najděte aktivaci pro Eikthyr: S Vegivisir, poblíž je zářící běžec, který se aktivuje po interakci. Po aktivaci umístění přidá místo svolání pro Eikthyr na mapě.

Dostat se na místo a Předvolat Eikthyr

Chcete -li svolat Eikthyr. Stiskněte klávesu odpovídající slotu položky, kde jsou umístěny vaše trofeje jelenů. Eikthyr se nyní vynoří.

Porazit Eikthyr

Můžete snadno porazit Eikthyr s oštěpem Flint a Wood Shield. Jeho útoky jsou snadno zablokovány a budete mít čas na něj zaútočit. Můžete ho také srazit surovou luk a dřevěné šípy, pokud chcete. Před zahájením útoku se doporučuje jíst, abyste se ujistili, že maximalizujete své zdraví a vytrvalost.

Nárok Odměna pro Eikthyr

Jakmile jste sundali šéfa, můžete vyzvednout Eikthyr Trophy a také tvrdé parohy. Při zavěšení trofeje na obětních kamenech na počáteční oblasti obdržíte odměnu, která při běhu a skákání o 60% sníží použití výdrže a skákání o 60%.

Druhý šéf: Starší

Po sundání Eikthyru můžete nyní přejít ve hře a pokračovat k druhému šéfovi. Než můžete svolat a porazit staršího, jak je popsáno níže, existuje několik cílů, které je třeba dokončit.

Postavit Tavírko a Pec na dřevěné uhlí

Dostaňte se do temného lesa a hledejte pohřební komory, tam budete moci najít Surtling Cores. Ty se používají k stavbě tavírny a pece na uhlí, které jsou zásadní pro vytvoření nových materiálů.

těžit Měď a Cín rudy

S parodem, který může být vytvořen po porážce Eikthyru, můžete nyní sbírat kovy a kámen. Vydejte se do temného lesa a hledejte měď a cín a sbírejte je. Zaměřte se na poměr mědi/cínu 2: 1, protože to je recept až později na vytvoření bronzu.

Postavit Kovárna

Vyberte si místo na vaší základně a vytvořte si kovárku. Používá se k výrobě materiálů, které lze použít k výrobě zbraní a ozubených kol. Forge je jednou z nejdůležitějších sestav, které budete mít, takže na to nevynechávejte.

Řemeslo Bronz Zbraně a vybavení

Nyní se shromážděným měděným a cínem můžete vytvořit bronz, který je potřebný k získání bronzových zbraní a vybavení. Bronzová pickaxe a bronzová sekera jsou skvělé možnosti, které zrychlí čas sběru materiálů. S bronzovou sekerou můžete nasekat březové stromy, abyste shromáždili jemné dřevo, které se používá k řemeslným portálům. Doporučené zbraně a vybavení jsou mimo jiné: Bronzový meč/Mace, Finewood Bow a Bronze Armor.

Aktivovat starší Vegvisir

Vydejte se do Černého lesa a hledejte buď v pohřebních komorách nebo kolem černého lesa pro kamenné struktury, kde runový kámen odhalí starší předvolání.

Dostat se na místo a Předvolat Starší

Po aktivaci najdete na mapě značku pro jednu ze svých starověkých misek, nalezených v černém lese. Chcete -li svolat staršího, museli byste obětovat tři starověká semena, nalezená buď zničením šedopádů v černém lese nebo lovem Greydwarf Brutes.

Porazit Starší

Musíte se připravit, jak je uvedeno na výše uvedených krocích, vytvořením bronzových zbraní a vybavení a nejlépe také upgradujte své vybavení. Jedním ze způsobů, jak sundat šéfa dolů, by bylo mít velké množství požárních šípů a sundat ho na dálku. Můžete ho také sundat s bronzovými zbraněmi a cvičit se krytí mezi útoky.

Nárok Odměna pro starší

Až jste konečně sundali starší, budete odměněni bažinovým klíčem a starší trofej. Při zavěšení starší trofeje na obětních kamenech získáte přístup k jeho opuštěné síle. To zvýší rychlost řezání dřeva po dobu 5 minut a má cooldown 20 minut.

Třetí šéf: bonemass

Bonemass je třetí šéf ve Valheimu nalezený v biome Swamps. Tento šéf by vyžadoval další přípravu a strategii kvůli poškození jedu. Dokončete níže uvedené cíle a budete všichni dobří.

Postavit Kotel a Fermentor

V tomto bodě se jedná o nezbytné řemeslné stanice, které mohou vytvořit různé typy medovin, které poskytnou velká vylepšení uzdravení, vytrvalosti a poškození odporu.

Stavět Úly

Potřebovali byste med v několika receptech kotlíků a v tomto okamžiku je nutné mnoho z nich a úly vám poskytnou dobrou zásobu medu. Vytvořte některé ve své základně a budete dobré jít.

Řemeslo Mead odolnost proti jedu

Toto je klíčová medovina potřebná při zkoumání bažiny. Monstra v bažině způsobí vážné poškození jedu, takže bez odporu medoviny budete do značné míry. Složky lze snadno shromáždit na loukách nebo v černém lese.

Sbírat Šrot železa a Uschlé kosti

S klíčem bažiny, který jste dostali jako odměnu při porážce staršího, získáte přístup k potopeným kryptám v bažině Biome. Dostaňte se do těchto krypty a sbírejte šrotové železo a zvadlé kosti z hrudníků a blátivých hromádek šrotu uvnitř. Železo je potřebné k vytvoření zbraní potřebných k tomu, aby se sundal bonus, a kosti, aby ho svolaly.

Řemeslo Železné zbraně a výstroj

Nyní se shromážděným šrotem můžete vytvořit železo umístěním do tavírny. Se železem můžete poté vytvořit potřebné zbraně, například železné Mace, který je doporučen pro boje bonemas.

Aktivovat bonemass ‘ Vegvisir

Vydejte se do bažiny a hledejte vegvisir bonemass, obvykle nalezený poblíž opuštěných budov/struktur. Alternativně to také najdete v potopených kryptech.

Dostat se na místo a Předvolat Bonemass

Po aktivaci najdete na mapě značku pro jeden z jeho lebků, nalezených v biome Swamp Biome. Chcete -li svolat bonemass.

Porazit Bonemass

Musíte se připravit, jak je uvedeno na výše uvedených krocích, vytvořením železných zbraní a vybavení a nejlépe také upgradujte své vybavení. Pak byste museli mít několik medoviny odolnosti proti jedu a také s vámi. Jako vždy se také doporučuje mít předem správné jídlo, aby se maximalizoval váš HP. Klobásy se doporučují k jídlu, protože to se může kombinovat do 150 HP s vařeným masa a grilovaným ocasem krku. Bonemass je boje na blízko a nejlépe byste měli použít železné palc.

Nárok Odměna pro bonemass

Až jste konečně sundali bonus, budete odměněni s lisovou kostí a trofej bonemass. Při zavěšení trofeje Bonemass na obětních kamenech získáte přístup k jeho opuštěné síle. To zvýší váš odpor poškození, když se aktivuje, aby vám pomohl přežít déle z fyzických útoků.

Čtvrtý šéf: Moder

Moder je čtvrtý šéf nalezený v Mountain Biome. Je to jeden z nejvíce časově náročnějších, který se sundá, mimo jiné kvůli těžkým drakům, která je třeba transportovat. Sledujte níže uvedené cíle a budete v pořádku.

Řemeslo Mead Resistance Resistance

Při vstupu do horského biomu je to zásadní, protože byste jinak způsobili vážné škody kvůli zamrznutí. S medovinou odolnosti proti mrazu nebudete mít žádné poškození mrazu. Bude také škodlivé mít při boji proti moderu šéfa.

těžit Stříbrná ruda

S lisovací kostí, kterou jste dostali jako odměnu při porážce bonemassu, získáte přístup k nástroji, který dokáže detekovat skryté poklady v celé hře, který zahrnuje vklady stříbrných rud v horách. K dotyku stříbrných rud byste potřebovali alespoň železnou pickaxe.

Řemeslo Vlčí brnění a Helma Drake

Pro sadu Full Wolf Armor, což je brnění, které vás udržuje v teple v horách. Pro začátek by byl nezbytný pouze hrudník zbroje v vlku, protože by to stačilo, aby vás udržovalo v teple, aniž by to bylo nutné medovinu z mrazivého odporu. Chcete -li vytvořit helmu Drake, potřebovali byste dvě trofeje Drake, které lze získat při zabíjení Drakes v horách.

Řemesel a Draugr Fang a šípy

Vzhledem k tomu, že musíte sundat Drakes na hoře, je nutný dobrý luk se šípy. Zvažte tvorbu Draugr Fang, což je luk, který způsobuje poškození jedu bez ohledu na použité šípy. Jakýmkoli způsobem byste potřebovali hodně šípů. Některé flinghead, bronzehead nebo železné šípy by byly dobré možnosti.

Shromáždit tři Dračí vejce

Chcete -li svolat moderátor, musíte sbírat tři dračí vejce z hory. Nachází se v hnízda Drake na hoře, každé hnízdo bude hlídáno několika draky, které byste museli předem sundat. Vejce jsou opravdu těžká a vy byste nemohli nést všechny tři. Doporučuje se mít megingjord, který vám dává schopnost nosit více, můžete si koupit jeden od obchodníka nalezeného v Black Forest Biome.

Aktivovat Moder’s Vegvisir

Vydejte se na horu a hledejte Moderův Vegvisir, obvykle nalezený v opuštěných budovách. S největší pravděpodobností bude hlídán kostry nebo Draugrs, takže na to dávejte pozor.

Dostat se na místo a Předvolat Moder

Po aktivaci najdete na mapě značku pro jednu z jejích zničených platforem nalezených v Mountain Biome. Chcete -li svolat Modera, museli byste umístit tři dračí vejce do tří nabízejících misek a poté aktivovat oltář. Uvědomte si, že tato vejce jsou těžká, takže možná budete chtít zvážit přesunutí vozíkem.

Porazit Moder

Jako vždy musíte být připraveni, abyste mohli sundat šéfa. Maximalizujte tři typy potravin, které můžete jíst, a navrhnout klobásy, had a tuřín. Měli byste také naskládat střední léčivé medovinu, která je při boji zásadní. A jak již bylo zmíněno dříve, při boji proti moderu jsou nezbytné medovinu a/nebo oblečení, které zabraňují zmrazovacím útokům.

Pokud jde o boj s lukem, a nejlépe se Draugr tesák v kombinaci s jedovatými a požárními šipkami vypořádat současnou poškození z obou typů. Tupé zbraně by se neměly používat, protože Moder má proti tomu odpor. Doporučuje se používat bonusovou sílu, která výrazně snižuje poškození z fyzických útoků během 5 minut po aktivaci.

Nárok Odměna pro Moder

Až jste konečně sundali Modera, budete odměněni drakem slzou a trofejí moderátova. Při zavěšení moderní trofeje na obětních kamenech získáte přístup k jeho opuštěné síle. Po aktivaci se ujistí, že během plachty máte vždy ocas.

Poslední šéf: Yagluth

Yagluth je v současné době posledním šéfem ve hře. Jak lze očekávat, porážka bude potřebovat nějakou dobrou přípravu a nějakou dobu trvat. Zkoumání Plains Biome bude nebezpečné, takže je klíčová trpělivost. Postupujte podle níže uvedených cílů a podaří se vám to zjistit!

Postavit Ředitelský stůl a Kolovrat

S drakem slzy, které jste dostali jako odměnu při porážce Modera jste nyní schopni postavit řemeslný stůl. Jděte do toho a postavte jeden, následovaný točícím se kolem. To by bylo nutné k vytvoření nejlepších zbraní ve hře, Black Metal.

Sbírat Ječmen a Len Z rovinného biomu

Vydejte se na biom Plains a začněte hledat plnění vesnic a ječmene a lněné rostliny uvnitř. Jedná se o velmi důležité řemeslné materiály, které se ve hře posunou vpřed. Při zkoumání těchto míst si dávejte pozor na obyvatele, jako jsou Berserkers, jsou velmi nebezpeční a je třeba je pečlivě řešit.

Vytvořte Polstrovaná sada brnění

Když jste shromáždili potřebné materiály a vytvořili potřebné nástroje, je čas na vytvoření nejlepšího brnění ve hře: polstrované brnění. Chcete -li získat celou sadu, potřebovali byste 35 lněných na umístění do spřádacího kola, který může vytvářet prádlo. Pak v kováře můžete použít prádlo k vytvoření polstrované sady brnění.

Řemeslo Požární odolnost ječmene vína

S ječmenem a cloudberries můžete vytvořit novou medovinu, ohniště ječmenné víno ječmen. To je nesmírně užitečné při poskytování odporu proti útokům v obyčejném biome a konečném šéfovi Yagluthu.

Shromáždit Pět plnění totemů

Chcete -li později vyvolat Yagluth, musíte hledat a najít pět plnění totemů. Podívejte se do Plains Biome, kde můžete tyto položky plnit vesnice a základny. Plnění totemů lze také získat při snižování Berserkers.

Aktivovat Yagluth’s Vegvisir

Vydejte se na Plains Biome a hledejte Yagluthův Vegvisir, obvykle nalezený poblíž recepčních základů nebo blízko velkých kamenných monolitů.

Dostat se na místo a Předvolat Yagluth

Po aktivaci budete muset najít oltář Stonehenge, který najdete podle jeho podpisových kamenů směřujících k obloze. Na místě umístěte pět totemů, které jste shromáždili, a umístěte je na pět misek za Runestone.

Porazit Yagluth

Jako vždy musíte být připraveni, abyste mohli sundat šéfa. Maximalizujte tři typy potravin, které můžete nést, a navrhujte krevní pudink, lox masový koláč a hadový guláš pro perfektní kombinaci. Měli byste také naskládat střední léčivé medovinu i Stamina Mead, která by byla v tomto boji zásadní. A jak již bylo zmíněno dříve, při boji proti Yagluthovi je nezbytné víno s ječmenem, aby nedošlo k vážnému poškození pálení.

Doporučuje se také mít nedalekou základnu a/nebo portál, aby se zajistilo rychlé opětovné zapojení v boji, pokud byste měli jít dolů. Pokud jde o boje, doporučuje se použít stříbrnou zbraň, možná meč nebo Frostner. Frost a/nebo stříbrné šipky jsou také skvělou volbou. Doporučuje se používat Eikthyrovu opuštěnou sílu při boji, což výrazně snižuje využití výdrže během aktivace po 5 minutách, když je aktivována.

Nárok Odměna pro Yagluth

Až jste konečně sundal Yagluth, budete odměněni věcí Yagluth a trofej Yagluth. Při zavěšení trofeje Yagluth u obětních kamenů získáte přístup k jeho opuštěné síle. Po aktivaci vám to poskytne zvýšenou odolnost proti poškození elementárním poškozením.

Gratulujeme! ��

Dokončili jste celý náš průvodce začít! Nyní jste sundali všechny šéfy a získali jste přístup ke všemu, co můžete ve hře v současné době. Nové aktualizace v blízké budoucnosti s největší pravděpodobností klesají, takže v budoucích aktualizacích dávejte pozor na další obsah. Možná byste si pro vás a vaše přátele chtěli pronajmout server Valheim?

Jak postupovat ve Valheimu

Přepínací navigace

Ultimate Valheim Průvodce a tipy

Valheim je neuvěřitelně populární hra na průzkum přežití se nordickou inspirací a fantazií. Hra je stále technicky v raném přístupu, ale má co nabídnout svým hráčům. S aktuálním celkem 5 různých šéfů, kteří jsou ve hře.

Tato příručka bude zahrnovat vše, co budete potřebovat vědět, abyste řešili své další výzvy, jak postupujete přes Valheim. A co je nejdůležitější, hraní Valheim s přáteli činí tento zážitek mnohem příjemnější. Nepřátelé měřítko v obtížích, protože máte více přátel, ale vždy stojí za to mít někoho, kdo by se díval na záda.

Valheim crossplay

V současné době nejnovější záplata do Valheimu přidala na servery veřejný playttest of crossplay. To umožní hráčům z různých konzolí stále hrát společně na stejném dedikovaném serveru (pomocí IP). Zatímco hra crossplatform je stále v raných fázích vývoje, neváhejte a sledujte hostování serveru Valheim s ShockByte v následujících dnech.

Hlavní kameny šéfa soukromého serveru Valheim

Naučit se, jak bojovat

První věc, kterou se budete chtít seznámit ve Valheimu, jsou ovládací prvky. Veterán do Valheimu by mohl bojovat s prvním šéfem Eikthyrem s ničím jiným než jejich pěstmi hned po tření. To je však velmi obtížné a trvalo by to obrovské množství času.

Místo toho shromažďujte nějaké zdroje a zaměřte se na vytvoření malé chaty, pracovního stolu a zbraní. Nejlepší zdroje právě teď jsou dřevo, kámen a flint. Flint vám umožní vytvořit vaši oblíbenou zbraň z prvních dostupných možností a zvyknout si na ni připravit se na svého prvního šéfa.

Valheim Tin a Flint Oceanside Private Server

My v Shockbyte si myslíme, že vás také možná máte zájem:

 • Conan Exiles Celkový průvodce pro nové hráče

Jak se Parry ve Valheimu

Valheim nabízí bohatý bojový systém, který vám umožňuje hrát různými způsoby. Pokud používáte malý štít nebo dvouruzenou zbraň, pak blokováním stejně jako nepřátelské útoky, budete jejich útok odhodit a ohrozit je. To je skvělé pro jednání s otravnými šedými přístavy brzy.

Jedinou další věcí, kterou budete potřebovat pro svého prvního šéfa, je nějaké jídlo v žaludku. Můžete jíst jednu položku se žlutou vidličkou, jednu položku s červenou a jednou se šedou. Tyto položky se budou dohromady nashromáždit. Porazte dost jelenů, aby získal dvě jelenové trofeje, zjistěte, že Eikttyrova předvídaná změna a triumf nad ním!

Valheim Parry Dediced Server Greyling

Valheim Nalezení druhého šéfa

Porazil jsi Eikthyra, obdržel jeho trofej a parohy a cítíte se zahřátý! Nezapomeňte tuto trofej přivést do oblasti Spawn a namontovat ji na správný háček. To vaší straně dá první opuštěné síly! Eikttyr’s je zdaleka nejlepší ve hře!

Váš další šéf bude někde v černém lese, ale nejprve musíte použít parohy, které jste právě obdrželi. Mnoho hráčů se rychle diví Jak vyrobit pickaxe ve Valheimu. Pomocí Eikthyrových parohů to můžete udělat přesně, což vám umožní těžit depozity plechovky a měděné rudy!

Valheim Jak vyrobit těžbu pickaxe měděná ruda vklad Black Forest

Valheim Hearth and Home

Nyní je čas, kdy je správné založení v pořádku. Chcete -li dokonce zpracovat měď a cín do bronzu, budete potřebovat kovárnu, pracovní stůl a mnoho důležitějších nábytek stejně. Udělejte si kladivo a vytvořte si svůj vysněný domov na bezpečném místě. Správně zakryjte střechu a ozdobte ji, abyste získali odpočilý buff. Počítaný buff je nejsilnějším buffem ve hře a dává vám:

 • Bonus Health Regen (na základě odpočívané úrovně, která stoupá s nábytkem)
 • Bonus Stamina Regen (také na základě úrovně odpočinku)
 • A nejlepší ze všeho, 50% bonusový zážitek zisk za všechny dovednosti (vždy 50%)

Spolu s nastavením domu pro sebe můžete nyní zkusit Zkrocení kanců ve Valheimu! Postavte malé dřevěné pero nebo kopat díru v zemi s vaším pickaxe. Pronásledujte divoký kanec do jedné z těchto oblastí a hodte do jídla jakéhokoli druhu. Poté, co se kanec uklidní, opakovaně udržujte ho krmení po dobu 30 minut a pak to bude zkrotit!

Soukromý server Valheim odpočíval před útulkem

Nalezení obchodníka ve Valheimu

Svět se v této části hry opravdu otevírá! Když už mluvíme o otevření světa, budete muset cestovat po svém světě pro malou šanci na nalezení Haldora, obchodníka. Je to malý trpaslík, který se vynoří výhradně v biomech Black Forest, ale jakmile ho najdete, nikdy se nebude pohybovat. Na vaší mapě se také objeví ikona malého sáčku, takže dávejte pozor!

Pokud chceš Ryby ve Valheimu, Budete muset najít Haldor, protože nákup rybářského prutu z jeho obchodu je jediný způsob, jak získat jeden. Prodává také návnadu, která je povinna lovit. Popadněte jeho megingjord za 950 mincí a vydejte se k dalšímu soupeři, starší.

Valheim Trader Haldor Haldor Private Server Black Forest

Získání železa ve Valheimu

Na Získejte železo ve Valheimu, Vezměte si klíč bažiny, který jste obdrželi od porážky staršího a otevřete krypty v bažině. Blokující dveře v těchto kryptech jsou masivní kousky šrotu, které lze vyčistit pomocí pickaxe. Tertes the Smemelting the Scrap Iron Rewards hráče skutečné železo, připravené na všechny vaše potřeby vybavení!

Není k dispozici mnoho masivních přírůstků do hry, mimo vaše nově objevené železné nástroje, takže postupu k dalšímu šéfovi je velmi jednoduché. Samotný šéf však absolutně není, takže Shockbyte doporučuje celému dalšímu průvodci, aby se převzal bonus:

Valheim Bonemass Swamp Public Server

 • Valheim Wiki – Boss Strategies

Jak najít stříbro ve Valheimu

Po porážce Bonemassu pokračuje cyklus podobným způsobem jako porážení staršího. Bonemass upustí novou položku s názvem The Wishbone a naznačuje hráče k tajným předmětům pohřbeným pod zemí. V závislosti na biome jsou tyto tajné úkryty následující:

 • Louky: truhly s pokladem (menší kořist, jako jsou šípy a zlato)
 • Bažina: šrot železa
 • Mountain: Silver Ore Depozity

Stejně jako u šrotu; Důlu nových vkladů stříbrné rudy, umřute a vyviňte je do aktualizovaného vybavení a připravte se na dalšího šéfa. Jediný rozdíl tentokrát je, že hráči budou vyžadovat medovinu odolnosti proti mrazu, dokud nezískají oděvy odolné vůči chladu.

Valheim Mountain Biome Frost Resistance Multiplayer

Valheim včasný přístup a dále

Po porážce Modoru v Mountain Biome jsou šéfové současné hry téměř dokončeny pouze s jedinou levou. Poslední šéf je skrytý v rovině biome, i když dobytí samotného biomu je dost těžké.

Motor upustí slzy Dragon a umožní hráčům vyrobit řemeslný stůl a zbrusu nový tavír. Nakonec to povedou k novým zbraním a štítům, ale v současné době ve hře neexistují žádné další upgrady brnění. I s tímto novým vybavením bude Deathquitos a další nepřátelé s rovinami-biome neuvěřitelně obtížné porazit.

Valheim Plains Biome Deathquito Building Multiplayer

Co dělat ve Valheimu po Forsaken

Po vyčerpávajícím procesu boje s konečným šéfem se hráči mohou obávat, že jejich zkušenost skončila. Skupina přátel může dojít k cíli pro hru a být si jistá, zda je ještě obsah, který je třeba prozkoumat.

Naštěstí navzdory tomu, že zde končí hlavní obsah hry, je v současné sestavení hry prozkoumat mnoho dalších věcí, které můžete prozkoumat s přáteli. Zde je krátký seznam neuvěřitelně zábavných zážitků, které je třeba ještě po posledním šéfovi:

 • Vezměte si šéfa Kraken, naleznete se na lodích v biome hlubokého oceánu!
 • Prozkoumejte Mistlands, další biom, který obdrží aktualizaci se zbrusu novými nepřáteli, kořistí a šéfy!
 • Jděte na sever a prozkoumejte Hluboký sever, neúrodná země bez současného obsahu, ale velmi zajímavý mechanik sněhové bouře.
 • Směrem na jih povede hráče do popelových zemí, široké rozlohy sopek a lávy, s tunami surtlingů (pokud stále potřebujete více jádra pro své teleportéry)!
 • A konečně, abyste dokončili své zkušenosti. Projeďte lodí se svými přáteli do slávy, mimo stranu mapy. Tento svět je plochý a pokud dosáhnete okraje kruhu. Měli byste to jen zjistit.

Hledáte další herní nápady pro více hráčů?

 • Conan Exiles Celkový průvodce pro nové hráče
 • Zábavné minecraft modpacks hrát s přáteli
 • 11 Nejlepší tipy a triky pro začátečníky ve Valheimu

O Shockbyte

Shockbyte je hostitelem herního serveru pro Valheim, Minecraft, Archa a další.

Chcete spustit svůj vlastní server Valheim? Kliknutím sem zobrazíte naše plány hostování serveru Valheim.

James Zinn

James Zinn

Hráč věnovaný produkci nejlepšího obsahu pro hráče. Píšu blogy, vytvářím grafiku a hostitelské akce pro všechny žánry hraní a miluji to všechno pro vás zde, v Shockbyte.

Valheim

 • Aktualizace žádosti Valheim Hildir
 • Nejlepší Valheim zbraň pro trénink pro každou sestavu
 • Aktualizace Valheim Ashlands, hardcore režim a další!

Hostování lesního serveru nyní k dispozici!

Nejprve jste to slyšeli! Nebo jste to možná slyšeli na Discordu Shockbyte. Ať tak či onak, jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme představit plnou podporu pro hostování Forest Server! Hned po Halloweenu je

James Zinn

8. listopadu 2022 3 min čtení ->

Co víme o legendách Minecraft

Co víme o legendách Minecraft

Minecraft Legends je nadcházející akční strategická hra se všemi tématy a Worldbuilding Minecraft! Tato hra sportuje některé masivní sliby rozsáhlých světů, zbrusu nové davy, s nimiž lze komunikovat, a

James Zinn

30. října 2022 4 min čtení ->

Průvodce progresi

Tato stránka stanoví postup nového hráče, jak je určeno zabitými šéfy a zdroje dostupné. Zkontrolujte, jak hrát? průvodce, pokud jste zmatení, jak hrát.

Tip: Nebuďte ve spěchu, abyste porazili hru. Udělejte si čas a užijte si dobrodružství. Mám a věděl jsem, že mezi šéfy trvá 40 nebo 50 hodin, boje a zkoumání biomů, než se přesunují na další. Užij si jízdu!

Obsah

Meadows []

Biome louky

Začnete jen se svou rag tunikou uprostřed obětních kamenů. Váš nový přítel Hugin bude tam, aby vás provedl na každém kroku. Měli byste si vzít jeho radu.

 • Běh pobřeží, abyste získali obrys země, je užitečné před shromážděním a vývojem základny. Pokud zemřete, ztráta úrovně je velmi minimální, protože jste se vůbec nevyvinuli. To vám poskytne lepší představu o tom, kde budete chtít postavit svůj první tábor. Při běhu můžete shromáždit bobule a houby.
 • Získejte dřevo vyzvednutím větví nebo děrováním malých stromů.
 • Získejte kámen výběrem malých skal ze země.
 • Vytvořte kamennou sekeru ze dřeva a kamene. Použijte jej k obraně proti šedým a kancům a nasekání stromů, aby se dřevo rychleji dostalo. Padající stromy jsou v této fázi nebezpečnější než cokoli jiného na loukách. Být opatrný, když je blízko hranice jiných biomů.
 • Jak prozkoumáte, můžete použít nástroje mapy ve hře k označení bodů zájmu a dát štítek, kdy se chcete vrátit. Také v průběhu zkoumání louky, pokud narazíte na dvouhvězdičkový kanec (extrémně vzácný tření), může to být výhodnější dlouhodobá investice, která ji chytí a udržuje naživu pro zkrocení a chov (jakmile vy ‘ postupovat dále).

Prozkoumejte více, dokud nebudete spokojeni, a rozhodli jste se, kde chcete svůj první domov. Nenechte se příliš připoutat ke svému prvnímu domovu. Pravděpodobně se budete pohybovat několikrát.

 • V tuto chvíli to nemusí být zvlášť obhájitelné, ale pro přístup k Flint je vhodnější blízko pobřeží.
 • Jak prozkoumáte, vyberte maliny a houby. Můžete je jíst pravidelně, abyste získali malý bonus k maximálnímu HP/výdrži a uzdravení v průběhu času. Budou respawn po dostatečném čase, pokud nebudou zničeny keře.
 • Vytvářejte kladivo. Použijte jej k vytvoření pracovního stolu. Než budete moci použít svůj pracovní stůl k řešení nebo opravě předmětů, musí být „zakryté“, což znamená, že kolem něj jsou některé stěny a střecha nad hlavou. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je postavit dvě stěny 2×2 za pracovním stolem, jeden na obou stranách (celkem: 4 stěny) a dva kusy střechy nad hlavou. Pracovní stůl nemusí být pokryt, aby se uložilo budovy.
 • Oprava položek a budov nestojí žádné zdroje. Trvanlivost položky, která je snížena na nulu. Chcete -li opravit, klikněte na tlačítko Hammer na rozhraní Workbench a opraví jakoukoli způsobilou položku ve vašem inventáři, jeden kliknutí na tlačítko.
 • Postavte základní přístřeší. Váš pracovní stůl a postel budou muset být pokryty, aby plně pracovaly.
 • U postele je nutný osvětlený táborák poháněný dřevem. Všimněte si, že táboráky nelze umístit na dřevěné podlahy. Oheň musí být venku nebo pokud uvnitř potřebuje prostor nad ním, aby kouř unikl, jinak vás kouř poškodí v průběhu času. Požáry budou duseny deštěm nebo nedostatečným ventilací kouře. Chcete -li zajistit, aby váš oheň zůstal osvětlený i za deštivého počasí, postavte nad ním střechu.
 • Postavte si varné stanice nad vaším táborákem, pečte maso z jelenů a kanec pro další regeneraci zdraví a zdraví. Všimněte si, že jídlo je rozděleno na tři typy: zaměřené na výdrž (žlutá vidlice), vyvážená (stříbrná vidlička) a zdraví zaměřené na zdraví (Red Fork). Vyvážení bonusů z jídla, aby se přizpůsobilo úkolu po ruce, je maximalizovat vaše šance na přežití.

Můžete spát v noci. To může být užitečné pro prvních několik nocí, protože v noci se vynoří více příšer.

Eikthyr definitivní

Připravte se na boj šéfa:

 • Vyzvedněte Flint na pláži, to se nejlépe používá k výrobě pazourku, nože nebo sekery, spolu s upgrady Workbench.
 • Lovit kanci na maso a kožené kousky.
 • Pokud se snažíte bojovat s prvním šéfem pomocí zbraní na dálku, vytvořte surovou luk a dřevěné šípy nebo požární šípy. Šipky vyžadují peří, které získáte z natáčení ptáků, a velmi příležitostně při řezání stromů.
 • Pro boj na blízko, můžete vytvořit štít, abyste šli s hlavní rukou zbraní.
 • Vytvořte sekací blok a upgradujte své zbraně na úroveň 2, poté solární stojan, který dále upgradujte své vybavení.
 • S lukem loví jeleny. Lov s kopí je také možností, ale kvůli kratšímu rozsahu házení je obtížnější. Na úrovni začátku dovedností je nesmírně obtížné zkusit zabít jelena pomocí útoků na blízko.
 • S jeleními skrývá, řemeslná kožená brnění.
 • Najděte v nich nějaké opuštěné domy s úly. Zničte je lukem nebo hozeným oštěpem. Pokud je zasáhnete v dosahu melee, včely vás otráví. Můžete také postavit pracovní stůl a zničit zdi, ke kterému je ús připojen. Úly upustí královna. To vám umožní postavit si vlastní úly, které v průběhu času vytvářejí med, slušné vytrvalé jídlo pro boj šéfa.

Pak je čas na první boj šéfa. Viz Eikthyr pro taktiku. Začátek boje šéfa na začátku nového dne bude minimalizovat šance na boj přenesení do noci, kde bude boj výrazně obtížnější.

Černý les [ ]

Biome Blackforest

Po sběru kusů parohu z Eikthyru můžete nyní vytvořit parohové pickaxe na důlní rudu a kámen. Nejprve položte trofej Eikthyr na obětní kámen (nechte jej ve svém inventáři a stiskněte klíč interakce). Postupujte podle pokynů Hugina a obdržíte Forsaken Power of Eikthyr, která snižuje váš běh a skoky o 60%.

Surová ruda není sama o sobě dobrá. K zahájení tavení a vstupu do doby bronzové jsou zapotřebí další přípravy:

 • Vydejte se do Černého lesa a hledejte pohřební komory.
 • Vaším cílem je najít surtová jádra, která se používají při konstrukci tavírny a peci na uhlí. Možná budete muset prohledat více komor, abyste je mohli sbírat dostatek – každá tava a pec vyžaduje pět jader.
 • Při objevování temných podzemních komor může pochodeň sloužit jako světelný zdroj, který se drží v mimořádné ruce, zatímco držíte další jednoruční zbraň. Chcete -li to provést, nejprve vybavte pochodeň, poté vybavte zbraň a vaše postava nyní drží pochodeň i zbraň. Samotná pochodeň má nízkou trvanlivost a neměla by být používána jako zbraň.
 • Skeletony odolávají Pierceově poškození, takže preferovanou zbraní při zkoumání pro surtling jádra je klub nebo sekera.

Poznámka: V biome Black Forest najdete Thistle. Používají se ve velkém množství pro tvorbu jídla střední úrovně. Sbírejte je a uložte je na později.

Starší

Jakmile nastavíte tavírku a peci na uhlí, měli byste se snažit zpracovat tolik mědi a cínu, kolik můžete najít. Měď najdete ve velkých ložiscích v černém lese. Cín lze nalézt poblíž vody v černém lese, podobně jako Flint. Ty jsou kombinovány na kováře, používají 1 cín a 2 měď k vytvoření jediného ingotu bronzu. Ruda a kovové tyče nelze teleportovat.

 • Upřednostňujte bronzovou sekeru, která vám umožní sbírat jemné dřevo z břízy a dubů zpět na loukách.
 • Jemné dřevo odemkne více receptů na řemeslné recepty, včetně lepšího nábytku, luku Finewood a portálů.
 • Promyšleně udržovaná portální síť vám ušetří spoustu času. Portály však vyžadují vzácná průřezová jádra, která v této fázi hry nemůžete farmovat.
 • Karve loď a vozík mohou pomoci s pohybem kovů, takže zvažte, aby se to stalo prioritou, pokud je černý les na dlouhou vzdálenost od vaší základny.
 • Jádro dřevo z borovic nalezených v černém lese vám umožňuje stavět vyšší a větší budovy než dříve.
 • Zbraně a brnění vytvořené na kováře lze také opravit pouze na kováře. Podívejte se na trvanlivost vašich položek a opravujte před opuštěním základny.
 • Možnosti brnění v době bronzové jsou trollové brnění a bronzové brnění. Troll Armor má nižší obranu, ale nesnižuje rychlost pohybu a lze jej také opravit na pracovním stole. Bronzová brnění má vysokou obranu, ale nutí vás pomaleji.
 • Budování kotle vám umožní přeměnit syrové jídlo a ingredience na mnohem lepší jídlo. Po zbytek hry budete pravděpodobně jíst zpracované kotlíkové jídlo spíše než syrové jídlo.
 • Medovní základny vytvořené v kotli mohou být fermentovány pomocí fermenter. Meads jsou v podstatě lektvary ve Valheimu a poskytují buffy a regeneraci.
 • Šípy bronzhead nestojí za to. Často zjistíte, že po vyrovnání luku a luku z Finewoodu vystřelíte nejvíce menších davů černého lesa se zákulem ze dřeva, pazourku nebo šipky ohně. Tito tři budou více než dostačující a velmi nákladově efektivní až do pozdních šípů her.
 • V určitém okamžiku byste měli narazit na semena mrkve. Zasadit je s kultivátorem pro mrkev.
 • Někde v Černém lese najdete Haldora, Valheimův obchodník. Nepohybuje se jednou nalezeným a je to jediné místo, kde můžete utratit mince. Megingjord, který prodává, je jedinou položkou ve hře, která zvyšuje přepravu váhy (o 50%!).

Jakmile se budete cítit pohodlně s nastavením a udělali jste si čas na upgrade některých vašich nástrojů a potenciálně brnění, budete připraveni bojovat s staršími. Zobrazit taktiku viz starší.

Swamp []

Biome Swamp

Nyní budete mít Swamp Key po porážce The Elder, který vám dává přístup k potopeným kryptám v biome Swamp Biome. Potopené krypty jsou prvním hlavním zdrojem šrotu železa. Připravte se na vstup do doby železné.

Důležité: V bažinách vždy prší a jako výsledek bude vždy aplikován mokrý efekt. Správa výdrže je vždy nejvyšší prioritou. Nebojte se chodit, pokud nebudete muset běžet. Nechcete tam být bez odpočívaného efektu. Udělejte si čas na upgrade svého domova a maximalizujte svůj časovač rest. 18-ish minut odpočinku v tomto okamžiku by nemělo být obtížné dosáhnout.

Bonimass definitivní

 • Některé biomy bažiny budou obsahovat velmi málo propadlých krypty, zatímco jiné budou obsahovat mnoho. Některé krypty budou obsahovat spoustu blátivých hromádek, zatímco jiné ne. Váš počet najetých kilometrů se může lišit, takže si uvědomte, že budete s největší pravděpodobností muset přejít z bažiny do bažiny, abyste shromáždili dostatek železa, pokud hrajete s týmem.

Bažina představuje nové nepřátele, kteří způsobují dostatečné škody, aby zabili dobře obrnění. Když se pohybujete bažinou, je důležité mít kvalitní jídlo, které vám poskytne dostatek výdrže a zdraví k řešení nepřátel. V této fázi budete také chtít investovat čas do výroby meů odolnosti proti jedům. Jakmile budete mít kořenovou masku, medovinu odporu je potřeba.

 • Šrot železa také nelze teleportovat. Samotné železo je nutné v poměrně velkém množství pro zbraně a brnění doby železné.
 • Starověké stromy poskytují starodávnou kůru, která se používá pro určité zbraně, brnění a dlouhou lodi, což je nejlepší lodí (jako aktualizace Mistlands).
 • Jednoruční železná palcáta je nejlepší zbraní v době železné pro boj proti bojovému a jejím přisluhovači, protože je odolný nebo velmi odolný vůči všem ostatním typům poškození, které jsou v této době pravděpodobně k dispozici. Železný mace je vysoce účinný proti téměř všem nepřátelům v bažině, včetně blobů, oozerů a Draugr.
 • Neobvyklé ohavnosti snižují kořeny, aby vytvořily kořenovou sadu, což zvyšuje poškození luku. Ohavy také upustily Gucka, což je jinak otravné, když se naseká z gucksacků.
 • Poškození jedu je také sníženo brněním, což není intuitivní.
 • Wraiths se vynoří pouze v noci v bažině a mohou být obhospodařováni za jejich řetězy, nezbytný materiál pro zbraně vyšší úrovně, brnění a vylepšení stanice.
 • Surtlings se vynoří kolem ohnivých gejzérů v bažinách a nyní můžete snadněji farmy svléknout, abyste stavěli více hnutí a portálů.
 • Železo se také používá k vytvoření kameneteru, který vám nyní umožňuje stavět kamenné budovy a hrady. Dřevěné železné tyče vám umožňují stavět ještě větší a vyšší než jádro dřevo.
 • Samotná bažina je obecně chudým místem pro stavbu základny, mezi neustálým deštěm, agresivními nepřáteli, nízkou nadmořskou výškou a nedostatkem hojného dřeva nebo kamene pro konstrukci budov.
 • Semena tuřín rostou občas v bažinách. Sbírejte je pro pěstování tuřín. Bodláky najdete v malém množství v bažině, ale černý les je mnohem lepší zdroj.

Jakmile se budete cítit pohodlně se svým nastavením a udělali jste si čas na upgrade některých vašich nástrojů a potenciálně své brnění, budete připraveni bojovat proti bonus. Viz bonemass pro taktiku.

Hory []

Biome Mountain

Po porážce bonemass nyní budete mít přání, která vám umožní najít stříbrné žíly ukryté v horských biomech. Klíčovým nebezpečím životního prostředí na hoře je efekt stavového stavu, který vás pomalu zabije (1 dps), pokud netvoříte mrazicí medovinu nebo nevybavíte vlčí kožešinu nebo vlčí hruď. Prvním cílem po porážce bonemas je najít nejbližší velký, vysoce výškový Mountian Biome, aby začal hledat a těžební stříbro.

Motor

Hora představuje nové nepřátele, kteří způsobí ještě větší škodu (vlci a kamenné golemy), více než dost, aby zabili jinak dobře obrněné hráče. Drakes bude velmi obtížné zabít bez luku a šípů. Když se pohybujete přes horu, je důležité mít kvalitní jídlo, které vám poskytne dostatek výdrže a zdraví k řešení těchto nepřátel. Horolezectví strmé horské strany je velkým odtokem výdrže a na cestě nahoru na úbočí dojde jistě ofire, jak upadnout do vaší smrti. Pokud můžete, vyberte si místo své boje podle.

 • Pokud nechcete nosit medoviny odolnosti proti mrazu, můžete sbírat stříbrné a vlčí kožešiny, abyste si vytvořili vlčí kožešinu nebo hrudník.
 • Se stříbrem budete nyní moci vymyslet Draugr Fang. Většina ostatních zbraní ve stříbrném věku je jen poměrně okrajové upgrady nad zbraněmi v doby železné.
 • Stříbro lze těžit pouze pomocí železného pickaxe nebo lepší. Stříbrnou rudu nelze teleportovat, jako jiné rudy a kovy.
 • V noci na hoře je obzvláště nebezpečný pro nepřipravený Viking. Nepřátelé se vytvoří poměrně vysokými sazbami, včetně Wolves s hvězdičkou, kteří mohou způsobit extrémní poškození, a to i prostřednictvím bloku štítů.
 • Ve velkých, vysoce výškových horách lze nalézt mrazové jeskyně. To není povinné pro postup, ale nepřátelé uvnitř upustí předměty nezbytné k vytvoření sady Fenris, což je jediný brnění, které se zvyšuje Movespeed a má stanovenou bonus rostoucí odbornost pěsti.
 • Hrudi v horách budou občas obsahovat semena cibule. Pěstujte cibuli, která se používá v receptech na vaření koncových her. Plodiny nerostou v horách.
 • Upgradování kotle se stříbrem (druhý upgrade kotle, řeznický stůl) je nezbytný před odemknutí receptů na vaření potravin na horské úrovni.
 • Křišťálové kapky z kamenných golemů nebo zevnitř jeskyně Frost se používají k řemeslnému křišťálové stěně 1×1, které lze použít jako průhledné „okno“ skleněné tabule.

Jakmile se budete cítit pohodlně s nastavením a udělali jste si čas na upgrade některých vašich nástrojů a brnění, budete připraveni bojovat s Moderem. Viz Moder pro taktiku.

Plains []

Po zabití Moderu obdržíte několik slz draků. To vám umožní přístup k řemeslnému stolu, který je nezbytný pro pracovní stanice k výrobě položek koncové hry, pro které lze nalézt v pláních. Plains mají zatím některé z nejnebezpečnějších davů. Deathsquito si vyžádal nespočet životů.

Plains mohou být velmi klidné nebo velmi nebezpečné. V noci jsou roviny plné rovingových pásů fullings.

 • Jeden řemeslný stůl lze použít k stavbě co nejvíce pec, větrný mlýny a kamenné trouby. Lze to rozebrat a znovu sestavit kdekoli bez materiálových sankcí.
 • Černý kov je kov roviny. Furings klesá černé kovové kousky. Sami, nepředstavují velkou hrozbu.
 • Plnění vesnic je hlavním zdrojem lněného a ječmene, které lze v pláních pouze vysadit a znovu provést. Lněný se používá pro vybavení, zatímco ječmen se používá pro jídlo. Zatímco individuální plnění nepředstavuje velkou hrozbu, velké skupiny fullings (včetně berserkers a plnění šamanů) vás mohou rychle zabít.
 • K svolání Yagluth je vyžadováno pět totemů. Mohou být občas nalezeny v plnění vesnic a může to vyžadovat značné množství průzkumu k nalezení pěti.
 • Lox se nachází v malých stádech v rovinách. Spadnou maso a pelty, ale způsobují těžké poškození. Mohou být také zkroteni a jezdí. Loxes odolávají většině typů poškození a Pierce (Spears nebo Bows) je nejúčinnějším způsobem, jak se s nimi vypořádat.
 • Dehtové jámy jsou jedinečné formace, které se nacházejí pouze v pláních. Dejte si pozor na růst, které mohou rychle zabít nepřipraveného dobrodruha. Sbírání kosmetických a nábytkových upgradů tarunlocks a černé kovové hrudi, největší kapacitní hrudník v současné době ve hře.
 • Deathsquitos jsou neustálým obtěžováním, ale lze ji snadno vyřešit s řádným načasováním a obeznámením s jejich útočnými vzory.
 • Protože lněný a ječmen lze pěstovat pouze v rovinách, může být nutné vybudovat obhájitelnou základnu v pláních, aby chránila vaše plodiny.

Až budete adekvátně připraveni, můžete nyní čelit Yagluthu.

Mistlands []

Mistlands jsou domovem dosud největších výzev hry. Terén je nevyrovnaný a obtížně bojoval a husté mlhy ztěžují vidět agresory, takže být ostražitý je klíčový. Hledači jsou hlavní nepřátelský dav, se kterým se zde setkáte, i když se také jen zřídka setkáte s hledači vojáků.

Roztržení duchové, které jste obdrželi od Yagluth. Wisps lze použít k vytvoření několika položek, zejména Wisplight, užitkové sloty, která vás sleduje a rozptyluje mlhu kolem sebe, a Wisp Torches, aby rozptýlili mlhu ve větších oblastech nebo dokonce během průzkumu. V případě vaší smrti v Mistlands bude Wisplight upuštěn a možná budete muset vymyslet nový, aby provedl mrtvolu.

Jakmile dorazíte, vaše první priority by měly být shromažďování nových materiálů a vyhledávání životního prostředí.

Materiály []

 • Tenké stromy v této oblasti vyžadují, aby se sekera blackmetal odřízla a získala dřevo Yggdrasil, které se používá v řadě nových receptů.
 • Zajíci jsou nehostilní stvoření, která upoutají zajíc maso a stupnice.
 • Nové zdroje v Mistlands vyžadují, aby byl černý kov pickaxe.
 • Hledači upusťte krunýř, který bude použit v nové úrovni brnění a střeliva.
 • Vojáci hledače také upouštějí čelist, používají se v některých nových zbraních.
 • Gjall je těžké zabít, ale při zabití, které se používají v několika nových řemeslech.
 • Klíšťata klesají sraženinu krve, které se používají v některých receptech Mead a Food.
 • Jotun Puffs a MageCap lze nalézt rozptýlené kolem, které se používají v nových receptech na potraviny. Magaceps má tendenci se vynořit do vrcholů, zatímco Jotun Puffs se vynoří většinou v dolních oblastech. Oba mohou být obhospodařováni a odrůstají pouze v Mistlands, což znamená, že možná budete chtít zvážit stavbu základny v Mistlands.
 • Černý mramor, který umožňuje konstrukci struktur ve stylu Dvergr a nové pracovní stanice.

Skauting []

Dávejte pozor na následující struktury:

 • Velké zářící starověké kořeny, ze kterých lze sklízet SAP.
 • Starověké zbrojní kousky a meče – je lze těšit na šrot železa, což poskytuje alternativní zdroj z krypty Swamp.
 • Dvergr Towers and Mining Camps – Dvergr jsou normálně pasivní závod, pouze na vás útočí, pouze pokud na ně zaútočíte jako první, nebo pokud je rozzlobujete krádeží z jejich domovů.
  • Někdy jsou struktury Dvergr obývány skupinami hledačů – pokud se jedná o věže, podívejte se na suterén pro možný vstup do dungeonu (viz níže).

  Zamořené doly []

  Namocené doly poseté kolem Mistlands jsou klíčem k přístupu k novým položkám, protože jsou vaším jediným zdrojem černých jader potřebných k výrobě nových pracovních stanic.

  Existují dva typy vstupů do zamořených dolů – jeden, který se zasadí do svahu s dlouhým černým mramorovým schodištěm a druhý je v suterénu přepsaných věží Dvergr Towers. Oba jsou hlídáni skupinami hledačů.

  Samotné doly jsou labyrintové dungeony plné hledačů, hledačů vojáků, hledačů a klíšťat. Mláďata jsou užitečná pro jejich kapky Royal Jelly, což jsou klíčovou složkou jídla. Černá jádra jsou obvykle namontována na podstavcích ve skrytých místnostech, které jsou označeny modrými ruskými značkami na stěnách.

  Další věcí, kterou je třeba dávat pozor, jsou podstavce obsahující fragmenty těsnění – budete potřebovat 9 z nich, abyste nakonec odemkli doupětené královny, takže je ujistěte, že je držíte.

  Nakonec můžete narazit na Vegvisir označující umístění královny.

  Jakmile máte nejméně 5 černých jádra, můžete postavit černou kovárku, kde můžete vyrobit většinu nových položek Mistlands.

  SAP []

  Dalším krokem v progresi Mistlands je SAP. To je získáno připojením extraktoru mízy k zářícím kořenům stromů rozptýlených přes Mistlands a čekáním, až se zaplní. Extraktory SAP vyžadují pracovní stůl poblíž k umístění a potřebují tři komponenty: Yggdrasil Wood, černý kov a extraktor Dvergr. Černý kov není k dispozici v Mistlands, takže musí být odeslán z jiných základen.

  Extraktor DVERGR lze získat pouze z bedny Dvergr Component, které se objevují v obydlených věžích a těžebních táborech Dvergr. Úlovek je, že rozbití bedny Angers nedaleké dvergr, takže možná budete chtít využít nedaleký nepřátelé, kteří útočí na tábor, aby vyčistili oslabené cestující a nárokovali extraktor. Alternativně se Dvergr nebude rozhněvat, pokud pro vás nepřítel zlomí bednu. Stejně jako všechny kovy nelze extraktor Dvergr teleportovat.

  Eitr []

  SAP lze použít k konstrukci rafinérie EITR, struktury, která přeměňuje mízu a měkkou tkáň na rafinovanou EITR, jádro řemeslnou složku položek Mistlands. Rafinérie je ve skutečnosti nebezpečná při provozu, často střílí jiskry elementárního poškození ve všech směrech, takže byste ji měli držet dál od jiných struktur nebo ji zabalit do černého mramoru nebo železné klece, když ji používáte.

  Vyzbrojeni rafinovaným EITR, můžete konečně postavit galdr stůl, poslední zbývající crafting stanice, která se používá k výrobě magických předmětů, jakož i těsnění – klíč k dosažení královny.

  Co dělat dál? []

  Valheim se stále vyvíjí. Dalším vyvíjeným biomem je Ashlands. Kvůli způsobu, jakým světu Valheim vytváří, zkoumání těchto nevyvinutých biomů pro hráče nemá přínos pro hráče. Ve skutečnosti nebudou oblasti vytvořené před dále rozvíjeny biomy po vývoji retroaktivně generovány.

  Žádný z biomů není ve Valheimu povinný. V každém okamžiku se můžete rozhodnout, že byste raději postavili skvělou strukturu nebo mají sklon k velkému stádu kabátů. Neexistuje žádný „správný“ nebo „špatný“ způsob, jak hrát tuto hru s karanténou.