Reddit – Ponořte se do všeho, 20 her jako Fire Emblem pro taktické fanoušky RPG v roce 2023.

20 her jako Fire Emblem pro taktické fanoušky RPG v roce 2023

Klasicky inspirované tvůrcem Octopath Traveler Studio, taktická strategie trojúhelníku RPG obsahuje propojené postavy a příběhy. Implementuje vizuální romány, jako je vyprávění vyprávění, takže fanoušci příběhu Fire Emblem si to užijí na Switch.

Strategické hry hrát, pokud máte rádi Fire Emblem!

Jako špinavý příležitostný může hledat některé další hry, které si můžete vyzkoušet. Naštěstí pro vás, sestavili jsme seznam 5 nejlepších her, které by měli místo toho hrát hráči Fire Emblem.

X-COM 2-Tato strategická hra založená na tahu poskytne podobnou úroveň taktického hraní a vývoje postav jako znak Fire, ale s sci-fi twist. Špinavé příležitostné budou milovat rozmanitost mimozemských nepřátel a přizpůsobitelných vojáků. A přiznejme si to, osudy špatné.

Advance Wars-Tato klasická tahová strategická hra je nutností pro každého fanouška Fire Emblem. Se svými barevnými postavami a náročnými hratelnostmi poskytne předběžné války hodiny zábavy. Navíc, osudy špatné.

Valkyria Chronicles – Tento taktický RPG kombinuje nejlepší prvky embulu Fire s ohromujícími vizuálními prvky a poutavým příběhem. Špinavá Casuals bude milovat jedinečnou směs boje za založený a v reálném čase. A nezapomeňme, osudy špatné.

Shining Force – Tato retro RPG je skutečná klasika. S jeho poutavým bitevním systémem a okouzlujícími postavami přepraví zářící síla přepravu přehrávače Emblem zpět do zlatého věku her. A přiznejme si to, osudy špatné.

Fire Emblem: Tři domy – počkejte, co? Slyšet nás. Zatímco Emblem Fire: Tři domy nemusí být tak dobré jako ostatní hry na tomto seznamu, je to stále solidní vstup do série. Špinavé příležitostné, kteří chtějí pokračovat ve své cestě Emblem Fire Emblem, by to mělo vyzkoušet. A buďme skuteční, osudy špatné.

Závěrem lze říci, že tyto hry poskytnou osvěžující změnu tempa pro hráče Fire Emblem. Odložte tedy ten zatuchlý plátek osudů a vyzkoušejte tyto hry, ty špinavé příležitostné. A nezapomeňme, osudy špatné.

20 her jako Fire Emblem pro taktické fanoušky RPG v roce 2023

Franšíza Fire Emblem získala od svého prvního vydání v roce 1990 oddanou a velkou hráčskou základnu. Taktická franšíza Fantasy RPG je bohatá na přesvědčivé příběhy, které přitahují hráče pokaždé, aby zjistili, co obrovský svět hry nabízí. Ale existují i ​​jiné hry jako Fire Emblem?

Hry jako Emblem Fire

Fire Emblem je ikonická série plná jedinečné mechaniky, výkonných postav a neuvěřitelně vizuálně ohromujícího světa ve hře. Různé věci způsobují, že to vyniká z davu, včetně vysoké úrovně péče, kterou vývojáři vložili do toho, aby jeho svět realistický a jedinečný systém podpory. Existuje tedy hra jako Emblem Fire na PC?

20 her jako Emblem Fire

Jaký žánr je emblem Fire? Série Fire Emblem je tažná taktická bojová hra s rozsáhlou řadou původních postav, které můžete upgradovat a přizpůsobit. Protože je založeno na třídě, při upgradu se specializujete na různé typy zbraní. Pokud jste herní fanoušek, zde jsou alternativy, které si můžete vybrat dnes.

10 her jako život je divné, že budete určitě milovat

1. Tmavé božstvo

Temné božstvo je jednou z taktických her na hraní rolí silně inspirovaných franšízou Fire Emblem. Je zasazen do válečného Kingdom Delian a byl propuštěn v roce 2021 v Early Access. Při hledání obnovy míru musí hráč ovládat vojenské jednotky, které lze pohybovat kolem bojiště pomocí inteligentních taktických rozhodnutí o upgradech zbraní.

Zde je volitelný aspekt Permadeath aspektu Fire Emblem, protože poražené postavy zůstávají ve hře s těžkými ztrátami statistiky. Místo toho budete milovat umění a grafiku s pohlcujícím příběhem a náročným hraním, které se cítí jako klasické inkarnace Emblem Fire Emblem.

2. Wildermyth

Wildermythovy randomizované postavy, masivní oblouky příběhu a zasněné umění dělají tento taktický RPG za to podívat se, pokud se vám líbilo franšízy Fire Emblem. V této hře založené na večírku se postavy vyvíjejí z jednoduchých lidí na ostřílené hrdiny, což hráčům umožňuje sledovat jejich postavy.

10 her jako Fallout Shelter pro Android, PC a iPhone

Hra se vyvíjí, protože hráči získávají více dovedností a zbraní. Kromě toho se musí spřátelit s postavami NPC, aby zahájili spory. Jak tyto vztahy ovlivňují postup hry, je vzrušující vlastností Wildermyth.

V tomto roce 2021 RPG je vývoj postav procedurálně generován, a proto zbrusu nové výzvy pro každý běh. Užijte si hru na platformách Windows a Nintendo Switch.

3. Padl pečeť

Fell Seal: Arbitters Mark byl úspěšně financován projektem Kickstarter a otevřeně používal jako Emblem For Inspiration. Má skvěle psaný příběh s vynikajícími možnostmi třídy postav, které jsou neuvěřitelně vrstvené, jako je Emblem Fire.

4. Série Growlanser

Hry jako Emblem Fire

Série Growlanser hraje zcela odlišně od bojových strategických her založených na mřížce. Jedná se však o taktickou hru založenou na tahu, která umožňuje vydávání příkazů válečníkům hráčů za běhu. Kromě toho si fanoušci Fire Emblem užívají prvky seznamovacích sim, kde se výběr hráče dopadne na vztahy s charakterem.

15 her jako Spore pro Android, iOS a PC, které mají hrát v roce 2023

5. Shadowrun: Hongkong

S pocitem CyberPunk je tato vzrušující taktická hra na hraní rolí zasazena do přehnané futuristické verze Hongkongu. Hráč převezme roli sirotku, který právě ve firemní vězení vydal vážnou trest a snaží se zjistit, komu důvěřovat.

Shadowrun: Hongkong představuje pohlcující spiknutí náročných taktických rozhodnutí. Jeho umění a fantastický soundtrack činí dystopický příběh živý. Hra založená na tahu je k dispozici na Windows, Linux, MacOS, Xbox a Switch. Hráči provádějí všechny pohyby svého týmu před tím, než tým kontrolovaný AI zasáhne zpět.

6. Vandal Hearts

Konami’s Vandal Hearts je taktická RPG na základní úrovni ve srovnání s Final Fantasy: Tactics and Fire Emblem. Hra je bojový systém založený na mřížce, i když existuje jen málo překážek broušení a žádný děj větví. Temný příběh je však podobný sérii Emblem RPG Fire Emblem.

7. Předběžné války

Je Fortnite na základě skutečného příběhu? Všechno, co byste měli vědět

Advance Wars je vyvinutá společností Intelligent Systems, je podobný Emblem Fire In Gameplay Mechanics. Advance Wars je však strategická hra bez systémů růstu znaků ve stylu JRPG a je k dispozici na Switch a DS.

8. Do porušení

Po úspěchu kriticky uznávaného FTL se hry podmnožiny rozhodly vydat tento název strategie založeného na tahu. Do porušení je neuvěřitelně přístupný a snadno upoutá vaši pozornost.

Jeho dokonale implementovaná mechanika je úžasně návyková podobná požárnímu znaku. Kromě toho je obtížnost hry také mimořádně vyvážená, aby se přizpůsobila široké škále úrovní schopností.

9. Taktika Ogre: Pojďme se držet společně

Hry jako Emblem Fire

K dispozici na PS1 a PSP, taktika Ogre je složitá a časově náročná, ale potěšující hra. Rozhodnutí učiněná v politicky motivovaném příběhu dopad na spiknutí a hratelnost. Kromě toho si fanoušci Fire Emblem budou užívat nekonečné možnosti přizpůsobení, schopnosti a systémy třídy postav.

Co se stalo s Willem Willisem z Forged In Fire? Všechno, co byste měli vědět

10. Strategie trojúhelníku

Klasicky inspirované tvůrcem Octopath Traveler Studio, taktická strategie trojúhelníku RPG obsahuje propojené postavy a příběhy. Implementuje vizuální romány, jako je vyprávění vyprávění, takže fanoušci příběhu Fire Emblem si to užijí na Switch.

11. Věčný jed

Věčný jed je další taktický RPG, jehož brutální obtížnost je ideální pro hráče, kteří si užívají komplikované nastavení znaku Fire Emblem. Stejně jako Fire Emblem, všechny provedené útoky na bojiště na bázi mřížky mají také odpovídající cutscén.

12. Řada XCOM

Na rozdíl od Fire Emblem není XCOM inspirován anime nastavením. Místo toho mimozemšťané napadnou Zemi v této sci-fi hře v téměř future po-apokalyptickém světě. Fanoušci Fire Emblem se však obecně líbí jako strategická hra založená na tahu. Kromě toho jsou postavy vytvářeny hráči s přizpůsobitelnými životopisy a příběhy.

13. Trilogie Banner Saga

Hra založená na přežití je jednou z her, jako je Fire Emblem na Switch. Trilogie Banner Saga byla vydána v září 2018 a dechberoucí grafika hry RPG byla inspirována norskou mytologií. Navíc, hudba hry, kterou Grammy vytvořila- a skladatel nominovaný na BAFTA Austin Wintory, si hru více užijete.

20 nejlepších her mezi platformami, které byste měli hrát v roce 2021

Stejně jako Emblem Fire, tato hra zdůrazňuje přežití a strategii, protože hráči musí vést svůj karavan přes rozpadající se planetu. Tato konzolová hra bude udržovat hráče na nohou. Kromě toho, jak hra pokračuje, najde uživatelé Switch Switch.

14. Valkyria’s Chronicles 4

Taktická hra na hraní rolí je nedávná splátka seriálu a byla vytvořena Valkyria’s Chronicles a odehrává se přibližně ve stejném historickém období jako původní hra. Centruje se však na skupinu mladých bojovníků vedených velitelem C. Wallace a jeho spolupracovníci z dětství, když se účastní druhé války Europan.

Obě hry mají přesvědčivé příběhy s zajímavými postavami. Mají melancholické spodní proudy, které zobrazují válečné tragické příběhy, kde se v něm mladí lidé bojovali.

15. Bitva Mario + Rabbids Kingdom

Hry jako Emblem Fire

Inteligentní systém ohně byl inspirací pro Mario + Rabbids. S zábavným režimem pro více hráčů a vynikajícím soundtrackem je tento skvělý název taktiky na přepínači Nintendo oblíbený mezi fanoušky Fire Emblem.

10 nejlepších potřeb pro rychlostní hry, které nikdy nebudete unavené hraním

16. Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2

Hráči přebírají roli tichého protagonisty a v důsledku zvláštního incidentu se hráč a jejich kamarádi proměňují na ďábelské vyvolání. Démoni pomáhají bojovat proti záhadným příšerám, které napadnou zemi a ohrožují japonskou bezpečnost.

Rozhodnutí hráčů v této taktické hře na hraní rolí ovlivňují myšlenky a emoce protagonisty. Existuje také řada konce, které jsou také závislé na volbách provedených během hry. Takže pokud se vám tyto aspekty série Fire Emblem užíváte, oceníte také Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2.

17. Taktika Final Fantasy

Zpřístupňováno pro PSP, Final Fantasy Tactics: War of the Lions je upgradovaná verze originálu z roku 1997. Hráči předpokládají Ramzovu postavu, žoldák roztrhaný mezi zastaralým zlem a občanským konfliktem, v této hře.

Stejně jako Fire Emblem je taktika taktická tahová RPG obsahující systém připomínající systém třídy Fire Emblem. Navíc přítomnost Permadeath během hry, jako je v „tradičním“ režimu Three Houses, je hra zajímavější.

Top 15 roztomilých postav Nintendo, které určitě budete milovat

18. Hrdinové společnosti MASE & MAGION III

Hra se spoléhá na vzrušující systém, který kombinuje boj s dohledem, což hráči umožňuje ovládat různé jedinečné jednotky inspirované mytologií a legendou. Hráči vyhrají úspěšným dokončením všech cílů. Měli by však dávat pozor, protože hra má podzemní a nadzemní vrstvu.

HD vydání hry je aktualizovaná verze původní hry, vydaná v roce 2015. Ačkoli se verze hry cítí moderní, nevyžaduje to hovězí počítač. Heroes of Cance & Magic III je jednou z dostupných her, jako je Fire Emblem pro Android, Windows, MacOS, iOS a Linuxové platformy.

19. Templářská bitva

Pokud hledáte hru podobnou ohnivému znaku ve Steam, pak je Templar Battleforce perfektní. Bojová mechanika se snadno vyzvedne a pohled shora dolů poskytuje ideální výhodný bod pro průzkum bojiště. Jedna věc, díky níž je hra tak fascinující, je, jak rychle se může příliv obrátit.

10 nejlepších her jako Skyrim pro ty, kteří milují RPG v roce 2021

20. Statečně výchozí II

K dispozici na Nintendo Switch a PC, název sleduje originál a jeho pokračování, Bravely Second: End Layer, představit nový příběh a postavy. Bravely Default II se soustředí na náročné tahové bitvy zahrnující systém „odvážného bodu“ a jedinečný systém třídy s názvem „Jobs.”

Funguje podobně jako systém třídy v Emblem Fire: Tři domy, kde postavy mohou mít více než jednu práci, která nabízí zřetelné slabosti a silné stránky.

Kromě toho, že je milovaným exkluzivním Nintendo, je Emblem Fire Emblem uctíván mezi fanoušky strategie RPG pro své ikonické postavy, rozsáhlé dědictví a uspokojující boje založené na tahu. Stejně jako výše uvedené hry jako Fire Emblem, má bohatou historii iterace na základní vzorec s novými splátkami. Pokud jste tedy dokončili tři domy, jsou tyto hry vhodnou alternativní strategií RPG.

Tuko.CO.KE sdílel článek o nejlepších hrách napříč platformami. Hráči dnes hledají skvělou zábavu v meziplatformních hrách. Je to skvělá volba pro mnohé, protože se prořezává na různých zařízeních. Kromě toho existuje dostupnost spousty her na výběr.

10 nejlepších kriketových her pro telefony Android a iOS v roce 2020

Moderní hry vedly k založení snadno dostupných her mezi platformami. Výsledkem je, že mnoho vývojářů tráví čas a zdroje vývojem některých z nejvýznamnějších rozhodnutí pro milovníky her.

Hry jako Fire Emblem: Top 17 Tactical RPG alternativy

Franšíza Fire Emblem je bohatá na přesvědčivé příběhy a obrovský svět vždy ponechává více, aby objevil a znovu a znovu přitahoval hráče. Zde je 15 alternativ k získání taktické opravy RPG.

Hry jako Fire Emblem: Top 17 Tactical RPG alternativy

Hry jako Fire Emblem: Top 17 Tactical RPG alternativy

Beanstalk je podporován čtenářem. Pokud si něco koupíte prostřednictvím jednoho z našich odkazů, můžeme si vydělat malou provizi. To nemá vliv na naše recenze ani umístění produktů na webu.

Tactical Fantasy RPG franšízová franšíza Fire Emblem si užila obrovskou a oddanou hráčskou základnu od první hry v roce 1990.

Nyní počítáme 21 her, s nejnovějším, Warrior: Tři naděje vydané nedávno v roce 2022, japonská franšíza založená na tahu má určitě co nabídnout.

Franšíza Fire Emblem je bohatá na přesvědčivé příběhy a obrovský svět vždy ponechává více, aby objevil a znovu a znovu přitahoval hráče.

Ti, kteří hledají zbrusu nové světy, které prozkoumají, mají však spoustu dalších vzrušujících titulů! Začněte s těmito hrami jako Fire Emblem.

Funkce hry Fire Emblem

Datum vydání: 20. dubna 1990
Vývojář: Inteligentní systémy
Koei Tecmo
Vydavatel: Nintendo
Platformy: Rodinný počítač, Super Famicom, Game Boy Advance, GameCube, Wii, Nintendo DS, Nintendo 3DS, Wii U, Android, iOS, Nintendo Switch
Žánr: Taktické hraní rolí
Nastavení: Svět fantazie
Herní módy: Multiplayer

Obsah

1. Tmavé božstvo

Tmavé božstvo

Dark Boity je jednou z novějších her pro hraní rolí, které byly silně inspirovány franšízou Fire Emblem. Vydáno v roce 2021 v Early Access, Dark Božstvo je zasazeno do Delian Kingdom, jehož král vyhlásil válku.

Hráč ovládá vojenské jednotky, které lze pohybovat kolem bojiště, vyžadující inteligentní taktická rozhodnutí o upgradech zbraní, při hledání obnovy míru. Hra však není jen o válce, protože hráči budou muset také spravovat vztahy mezi postavami.

Hráči, pro které je důležitý aspekt Permadeath aspektu požárního znaku, mohou být trochu zklamáni skutečností, že poražené postavy zůstávají ve hře s těžkými ztrátami statistiky, ale pokud vás nejvíce záleží Budete absolutně milovat Dark Božstvo, které má pohlcující příběh a náročné hry.

Dark Boity je levná hra pro jednoho hráče, která byla skutečně financována z Kickstarter, a kromě Nintendo Switch je k dispozici také pro Windows. Tato taktická RPG je celkově hodně legrace, ale pokud se nudíte z základní hry, mohou DLC rozšířit váš svět.

 • Developer: Sword & Ax LLC
 • Vydavatel: Freedom Games
 • Datum vydání: červen 2021
 • Platforma: Microsoft Windows, Nintendo Switch

2. Shadowrun: Hongkong

Shadowrun: Hongkong

ShadowRun: Hongkong je vzrušující taktická hra na hraní rolí zasazená do rundown futuristické verze Hongkongu s poněkud kyberpunkovým pocitem. I když to v žádném případě není nová hra, Shadowrun: Hong Kong neztratil svou výhodu.

Hráč převezme roli sirotku, který právě ve vězení v podniku vykonal brutální trest a bude muset přijít na to, komu mohou věřit.

Shadowrun: Hongkong představuje pohlcující spiknutí a náročná taktická rozhodnutí, zatímco umění skutečně ožívá dystopický příběh. Mezi další silné body patří úžasný soundtrack a zajímavé boční úkoly.

Hra založená na tahu vyzývá hráče, aby provedli všechny pohyby svého týmu před nepřítelem, AI kontrolovaným, týmem zasáhne zpět.

 • Developer: Harebrained Schémata
 • Vydavatel: Harebrained Schémata
 • Datum vydání: 2015
 • Platforma: Microsoft Windows, MacOS, Linux, Nintendo Switch, PlayStation 4 & 5, Xbox One, Xbox X/S

3. Valkyria Chronicles 4

Valkyria Chronicles 4

Čtvrtá hlavní hra ve slavné sérii Valkyria vyvinutá společností Sega, Valkyria Chronicles 4 je nádherná taktická RPG, která vypadá a cítí se velmi podobně jako jeho předchůdci.

Valkyria Chronicles 4 však představuje náročnou novou herní mechaniku a také zbrusu novou třídu vojáků a tento žánrově vzdorující RPG je zasazen do alternativní historické verze světové války 2.

Připravte se na tahovou strategickou hru se spoustou akcí a poměrně přeplněné bojiště na obrovské otevřené mapě a také na překvapivě osvěžující linii spiknutí.

 • Vývojář: Sega, média.Vidění
 • Vydavatel: Sega
 • Datum vydání: Březen 2018
 • Platforma: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Stadia

4. Heroes of Coury & Magic III III HD Edition

Heroes of Coury & Magic III III HD Edition

Původně vydáno v roce 1999, Heroes of Moy & Magic III je tahová strategická hra, která umožňuje hráčům bojovat se sedmi jedinečnými kampaněmi, z nichž každá vyprávěla z jiné perspektivy.

Hrdinové společnosti Sight & Magic III jsou zasazeni do smyšleného kontinentu Antagaricha, kde království padá do zoufalství po zmizení krále a atentát na otce královny.

Hrdinové společnosti Sight & Magic III se spoléhá na zajímavý systém, který kombinuje průzkum s bojem a umožňuje hráči ovládat obrovské množství jedinečných jednotek, z nichž každá je inspirována mytologií a legendou.

Dokončení všech cílů úspěšně umožňuje hráčům vyhrát, ale lépe si dávají pozor, protože hrdinové společnosti MACE & MAGIC III mají podzemní i nadzemní vrstvou.

HD Edition Heroes of Sight & Magic III je aktualizovaná verze původní hry, vydaná v roce 2015. Zatímco hratelnost se cítí moderní, tato verze nevyžaduje hovězí počítač.

 • Developer: Nový světový výpočetní technika, Loki Software, DotEmu
 • Vydavatel: Ubisoft
 • Datum vydání: Leden 2015
 • Platforma: Microsoft Windows, MacOS, Linux, iOS, Android

5. Taktika Final Fantasy

Taktika Final Fantasy

Fanoušci Fire Emblem, kteří chtějí prozkoumat hry, které je inspirovaly, si opravdu nemohou nechat ujít klasickou taktickou taktiku RPG Final Fantasy, zasazený do mystického středověkého království Ivalice.

Hráči sledují Ramza Beoulve, který má úkol náboru a přizpůsobení vojáků (což zahrnuje mnoho různých tříd) a bojovat na trojrozměrných mapách.

Protože bitvy v taktice Final Fantasy, která byla původně vydána v roce 1997, jsou založeny na tahu, musí hráči činit inteligentní taktická rozhodnutí a zvážit možné pohyby soupeře dopředu.

Zároveň je důležité vyrovnat vaše postavy, aby mohli získat další pracovní body.

Nejnovější verze Final Fantasy Tactics, která byla vydána v roce 2007, stále zůstává velmi hratelná – takže pokud jste tuto klasiku ještě nekontrolovali, bylo byste povzbuzováno, abyste zažili, o čem pro sebe bylo všechno humbuk.

 • Developer: Square
 • Vydavatel: Square, Sony Computer Entertainment
 • Datum vydání: červen 1997
 • Platforma: PlayStation

6. Pathfinder: Kingmaker

Pathfinder: Kingmaker

Zatímco někteří fanoušci Fire Emblem jsou povinni se těšit v klasičtějších hrách, díky nimž je taktický žánr RPG, čím je dnes, ne každý je tak nadšený hraním starších her.

Pathfinder: Kingmaker je spíše v reálném čase, než založený na tahu, taktické RPG v ukradených zemích vydaných v roce 2020. Hráči přebírají roli nově jmenovaného barona nebo barony, který musí bránit obrovské ukradené země a usilovat o ovládnutí širšího světa Golarionu.

Pathfinder: Kingmaker má zajímavou mechaniku, kde hráči přizpůsobují svou postavu na začátku a na cestě vyzvednou nové členy strany. Jeho zaměření na rozšíření a světovou budovu dělá Pathfinder: Kingmaker více než jen taktická hra.

Pokud byste chtěli vyzkoušet Pathfinder: Kingmaker pro sebe, připravte se na usazení na dlouhou trať, protože dokončení hry pro jednoho hráče vám zabere nejméně 80 hodin.

 • Vývojář: Owlcat hry
 • Vydavatel: Hluboké stříbro
 • Datum vydání: srpen 2020
 • Platforma: Microsoft Windows, MacOS, Linux, PlayStation 4, Xbox One

7. Dítě světla

Dítě světla

Pokud jste na něčem trochu jiného, ​​co si stále zachovává prvky připomínající Emblem Fire, podívejte se na dítě světla.

Tato platforma RPG, která byla původně vydána v roce 2014, následuje Aurora, dívku, která se vrátí k životu v magickém království Lemurie po umírání podivné nemoci. Nyní musí zachytit slunce, měsíc a hvězdy, které byly všechny uneseny královně noci, aby našla cestu zpět domů.

Kromě tohoto protagonisty má dítě Light dvě další hratelné postavy – které lze dokonce ovládat současně.

Umělecká díla v Child of Light je podmanivá, ale zajímavý bitevní systém je to, co nakonec přiláká hráče, aby se vraceli pro další. Ti, kteří měli dost dost na to, budou také nadšeni, aby zjistili, že dítě světla má režim pro více hráčů!

 • Developer: Ubisoft Montreal
 • Vydavatel: Ubisoft
 • Datum vydání: Duben 2014
 • Platforma: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Amazon Luna, Stadia

8. Pustina 3

Pustina 3

Wasteland 3, pokračování původní pustiny, je tahová RPG s izometrickou perspektivou. Hráči, kteří jsou zasazeni do mrazivých a neplodných pustin post-apokalyptického Colorada, převzali roli dvou dvou přeživší.

Zpočátku se vydali na jednání s dědicemi mimo kontrolu patriarchy, ale jakmile je kontaktuje NPC Angela Deth, která bude známa hráčům, kteří již vyzkoušeli ostatní hry pro Wasteland, místo toho se pokusí podněcovat vzpouru.

Tato post-apokalyptická RPG volá u hráčů, aby se rozhodly, že trvale změní linku zápletky. Nejzajímavější je, že hráči, kteří by chtěli hrát s přítelem.

 • Developer: INXILE ENBERACE
 • Vydavatel: Hluboké stříbro
 • Datum vydání: srpen 2020
 • Platforma: Microsoft Windows, MacOS, Linux, Xbox One

9. Divinity: Original Sin 2 – Definitivní vydání

Divinity: Original Sin 2 - Definitivní vydání

Divinity: Original Sin 2-Definitivní vydání, pokračování roku 2017 k původnímu božství: Original Sin, je vzrušující taktická hra na hraní rolí, která obsahuje režim pro jednoho hráče a umožňuje to s večírkem až čtyř hráčů.

Tato fantazijní RPG je nastavena na smyšlený svět Rivellonu, kde všechny krále mají zdrojovou energii, kterou lze sklidit a kontrolovat.

Hráči přebírají roli Sourcerora, který je uvězněn a zachráněn záhadným hlasem. Hrány z perspektiv třetí osoby, postavy jsou vysoce schopné a mohou najmout tři společníky NPC, aby jim pomohli při jejich úkolech.

IVINITY: Original Sin 2 – Definitivní vydání využívá komplexní bitevní taktiku, zejména v režimu pro více hráčů, a má úžasnou grafiku.

Ti, kteří se nezajímají o režim kooperace, mohou také vstoupit do mapy hry, kde budou moci souboje.

 • Developer: Larian Studios
 • Vydavatel: Larian Studios, Bandai Namco, Entertainment
 • Datum vydání: Září 2017
 • Platforma: Microsoft Windows, MacOS, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS

10. Expedice: Řím

Expedice: Řím

Expedice: Řím, který je třetí ve franšíze Expeditions, je přesvědčivý moderní taktický RPG v římské republice. Hráči předpokládají roli legate, jehož otec byl brutálně zavražděn politickými nepřáteli.

Aby vyhráli, budou skautovat, sbírat (nebo kořist) zdroje, posílit své armády a dobýt nové země v této hře Singleplayer, která byla vydána v roce 2022.

Jeho expanzivní svět je jednou z expedic: největší silné stránky Říma a složitý bojový systém založený.

K dispozici jsou dva různé režimy bitevních režimů a každá oblast kampaně spustí novou kapitolu ve hře. Rozhodnutí, která učiníte, ovlivní zbytek spiknutí, takže buďte opatrní!

Expedice: Řím byl oceněn za svou vzrušující hratelnost, se spoustou dynamických prvků roleplay, ale grafika je také pohlcující a hráči se setkávají s více než několika historickými postavami, včetně Julia Cesar a Cato.

 • Developer: Logic Artists
 • Vydavatel: THQ Nordic
 • Datum vydání: leden 2022
 • Platforma: Microsoft Windows

11. Octopath Traveler

Octopath Traveler

Pokud jste milovali některou z her Fire Emblem, můžete si také užít Octopath Traveler, masivní 16bitový (HD 2D) RPG s tématem fantazie.

Hráči doprovázejí osm hrdinů jako cesta přes Osterra, středověký fantasy svět. Ačkoli to bylo vydáno v roce 2018, Octopath Traveler má retro vibrace, které vás pošlou hned zpátky v čase.

Hráči budou povoláni, aby jednali role všech osmi postav, pomocí složitého systému zbraní v tahovém prostředí. Pomocí svých shromážděných boostů proveďte více pohybů na zatáčku moudře, protože můžete uložit pouze omezenou částku.

Tento nádherný 16bitový svět nabízí spoustu k prozkoumání, včetně poušť, zasněžených hor a dungeonů, takže Traveler Octopath je nejlépe uložen na prodloužený víkend, během kterého budete mít čas na hraní od úsvitu do soumraku.

Nebudete se podaří dokončit hru ani tehdy, takže pokud máte rádi dobrý herní maratón, usadíte se přímo do této hry pro singleplayer.

 • Developer: Square Enix Business Division 11, Acquire
 • Vydavatel: Square Enix
 • Datum vydání: červenec 2018
 • Platforma: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One, Stadia

12. Wildermyth

Wildermyth

Wildermythovo zasněné umění, randomizované postavy a masivní oblouky příběhu dělají z tohoto 2021 taktického RPG, které stojí za to se podívat, pokud se vám líbilo franšízy Emblem Fire Emblem.

Tato hra založená na večírku umožňuje hráčům sledovat své postavy v průběhu času, protože se vyvíjejí z jednoduchých lidových k ostříleným hrdinům. Stejně jako postavy se hratelnost postupem času vyvíjí, když hráči získávají více dovedností a zkušeností, stejně jako zbraně.

Tato RPG umožňuje hráčům spřátelit se postavy NPC, aby zahájili spory, a způsob, jakým tyto vztahy ovlivňují postup hry v průběhu času, je jednou z nejzajímavějších vlastností Wildermyth.

Protože vývoj postav je procedurálně generován, každý běh nabídne zbrusu nové výzvy a ujistí se, že se brzy nudíte.

 • Developer: Worldwalker hry
 • Vydavatel: Worldwalker hry
 • Datum vydání: červen 2021
 • Platforma: Microsoft Windows, Nintendo Switch

13. Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Baldur

Fanoušci retro her se mohou samozřejmě ponořit přímo do původní Baldurovy brány, která sahá až do roku 1998.

Pokud jste nadšeni, že můžete prozkoumat, co taktický žánr RPG nabízí, ale nechcete se vrátit tak daleko, můžete se podívat na reimaginovanou verzi Baldurova brána: Enhenced Edition, která vyšla dovnitř 2012.

Hra, která obsahuje ohromně zasněné, i když zlověstné kresby, je skutečným návratem k originálu. Hráči vytvářejí postavu, která se vydá na snaze zjistit, co je za železnou krizí, která trápí Baldurovu bránu, a snaží se odvrátit válku. Nové NPC se připojí k cestě hráče podél cesty v tomto RPG Dungeons & Dragons Tematické RPG.

Baldurova brána: Enhanced Edition, aktualizovaná verze originálu, má režim pro více hráčů, který umožní hráčům zažít dobrodružství společně, a hratelnost také zaznamenala některé užitečné upgrady, také.

 • Vývojář: Revize her
 • Vydavatel: Atari, Inc., Beamdog, Skybound hry
 • Datum vydání: listopad 2012
 • Platforma: Microsoft Windows, MacOS, Linux, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Android

14. Fell Seal: Arbitters Mark

Fell Seal: Arbitters Mark

Fell Seal: Arbitters Mark je další vzrušující taktická a tahová RPG s velmi retro pocitem-ale startov ne, to bylo právě vydáno v roce 2019 a hráči získají výhodu moderní dynamiky.

S Fell Seal se opravdu nemůžete pokazit: Arbitry Mark, pokud se vám líbilo Emblem Fire; Tato hra financovaná Kickstarter je známá bez toho, aby se cítila unavená, a je jen spousta zábavy pro prozkoumání.

Hráči následují Kyrie, kapitán rozhodčích přísahajících na ochranu země Teory. Počínaje snahou vyřešit vraždu, Fell Seal: Arbitters Mark brzy začne brát zajímavé zvraty a zatáčky.

Je pravda, že boj je nezbytnou součástí hry, ale padl pečeť: Arbitters Mark je tak pohlcující, že brzy zapomenete, že hrajete hru vůbec. Rozsáhlé možnosti přizpůsobení se cítíte ještě více doma ve světě Fell Seal: Arbitters Mark.

 • Developer: 6 Eyes Studio
 • Vydavatel: Fulqrum Publishing
 • Datum vydání: Duben 2019
 • Platforma: Microsoft Windows, MacOS, Linux/Steam OS (přes Steam)

15. XCOM: Chimera Squad

XCOM: Chimera Squad

XCOM: Chimera Squad vyzývá hráče, aby se postaral o smíšenou skupinu lidských a mimozemských speciálních sil ve městě 31, kde koexistují mimozemšťané a lidé … ale ne docela pokojně.

Budete mít úkol udržovat těžce vyhraný status quo. Kromě toho, že jsou to taktické RPG založené na tahu, budou muset hráči spravovat své zdroje a strategii mezi zatáčkami.

Každý z členů skupiny hráče má kombinaci jedinečných schopností, a zatímco vy hráči můžete ovládat každou z nich, nejsou všichni vhodné pro stejné bojové situace. Vyberte si moudře, upgradujte své členy týmu, jakmile jdete, a zkuste zabránit tomu, aby vaše fiktivní město sestupovalo do chaosu.

Přestože je základní hra dostatečně náročná, hráči hardcore si mohou zvolit režim Ironman, kde ovládají jen ten, kdo ukládá slot. Zemřít a nebudeš respawn. Pokud má tato vzrušující hra Firaxis nevýhoda, je to, že Squad XCOM: Chimera má pouze režim pro jednoho hráče.

 • Vývojář: Firaxis hry
 • Vydavatel: 2K hry
 • Datum vydání: duben 2020
 • Platforma: Microsoft Windows

16. Civilizace Sied Meiera VI

Sid Meier

Trochu se rozvětví, každý, kdo má rád strategické hry založené na tahu.

Nejnovější splátka, civilizace Sid Meiera VI, sleduje známou strukturu umožňující hráčům, aby si vzali kormidlo jednoho z mnoha historických říší, jako je římská říše, Aztécké, Egypťany nebo byzantská říše. Odtud si vybudujete svou civilizaci rozšiřováním, provedením nových technologických objevů a dobytí zemí vašich nepřátel.

Civilization VI obsahuje mnoho nových vzrušujících herních funkcí, jako jsou městské čtvrti, které nutí hráče, aby činili taktická rozhodnutí o jejich rozvoji měst.

Pokud jste někdy předtím hráli starší verzi civilizace, budete stále ještě brzy zvládnout mechaniku – a budete tváří v tvář se stejnými nepřáteli, které si pamatujete z let zpět, i když určitě vypadají trochu jinak. Pokud existuje nějaká hra, o kterou se nikdy nebudete nudit, je to pravděpodobně tato.

 • Vývojář: Firaxis hry
 • Vydavatel: 2K hry
 • Datum vydání: Říjen 2016
 • Platforma: Microsoft Windows, MacOS, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Android

17. Battle Brothers

Battle Brothers

Battle Brothers je slavný 16bitový taktický tažný RPG, který vyžaduje hráče, aby vedli skupinu žoldáků ve středověkém fantasy světě.

Jako šéf si hráč vybere, jaké mise přijmout a koho najmout pro své mise, vybírat od více než 12 různých možných společníků, každý s jedinečnými dovednostmi.

Battle Brothers má zajímavý postup a bojový systém, na který si můžete snadno zvyknout, ale procedurálně generovaný otevřený svět je jednou z nejlepších částí této hry, která může pokračovat navždy.

Hráči, kteří milují nepředvídatelné a nelineární hraní hry.

Kromě boje, který umožňuje hráčům vydělávat XP i kořist, musí hráči pečlivě procházet svými společenskými volbami, aby postupovali. To se snadněji říká, než udělá, protože svět Battle Brothers může ohrozit váš pokrok tím, že spustí náhodné a děsivé světové události, také.

 • Developer: Overhype Studios
 • Vydavatel: Overhype Studios
 • Datum vydání: Březen 2017
 • Platforma: Microsoft Windows

Poslední slovo

Emblem Fire může být stále silný až do dnešního dne, ale taktický RPG inspiroval spoustu dalších skvělých titulů ve stejném žánru od svého založení v roce 1990. Všechno to začalo Shadow Dragon a Blade of the Night, ale hráči nemají absolutně žádný nedostatek jiných možností.

Výběry na tomto seznamu osloví různé hráče, v závislosti na věcech, které nejvíce milovali na Fire Emblem. Naše nejlepší volby jsou však Shadowrun: Hongkong, Dark Božstvo a pustin 3 – pokud se opravdu nechcete vrátit k základům, v tom případě je Final Fantasy taktics název hry.

Oliver je bývalý počítačový inženýr Compaq, který se stal technologickým podnikatelem a celoživotním hráčem. Jeho prvním systémem byl Amiga 500 a nejoblíbenější jsou SNES. Stavěl své vlastní počítače od doby, kdy postavil systém Pentium 90 v 90. letech. Je šéfredaktorem Beanstalk a zakladatelem společnosti Kooc Media Ltd, britské online vydavatelské společnosti se sídlem ve Velké Británii.