Reddit – Ponořte se do všeho, Mass Effect 3 Guide | Mass Effect Wiki | Fandom

Mass Effect 3 Guide

** Priorita Citadela I: ** N/A

Průvodce ME3: Nejlepší objednávka mise pro účely příběhu a jaké squadmates přinese nejunikátnější dialog

Mám vylepšenou verzi této příručky v příspěvku obsahujícím průvodce pro každou jednotlivou hru, díky čemuž je tento průvodce zbytečným. Tady je odkaz.

Toto je většinou stejný jako můj průvodce ME1 a průvodce ME2, ale pro ME3. Stejně jako dříve, je to zaměřeno na nejlepší pořadí mise pro účely příběhu a na to, co squadmates přinést jedinečný dialog. Tato příručka se nedoporučuje pro šílenství. Tato příručka také předpokládá, že každý jednotlivý squadmate Me2 přežije sebevražednou misi, ale jedinými, kteří jsou pro příručku nesmírně důležití, jsou Tali a Garrus.

Tento průvodce opět nemá spoilery kromě jmen bezquadmate a názvy misí ME3. Jména jiných vracejících se postav, které nejsou Me3 Squadmates, budou označena jako spoiler.

Na rozdíl od ME2 mají všichni squadmané v ME3 dialog v každé misi. Nemám nikde blízko množství znalostí pro dialog squadmate v ME3, které mám pro Me2 kvůli tomu, kolik dialogu každý squadmate dostane. Pokud existují nějaké věci, které si všimnete, že mi chyběly nebo měly být změněny, řekněte mi prosím v komentářích.

V ME3 Všichni vaši squadmates na Normandii mají interakce/rozhovory s vámi nebo s někým jiným po téměř každé jednotlivé misi, včetně Ashes a Leviathan DLC. Jen něco malého, o čem jsem si myslel, že stojí za zmínku.

Prolog Earth: N/a

Priorita Mars: N/A – Normálně sem nekládám, ale protože tolik lidí to chybí. Nezapomeňte si vybrat možnost levého dialogu s TIM, abyste ho kouzlo/zastrašovali.

** Priorita Citadela I: ** N/A

N7 Cerberus Lab: James a Liara

Priorita Palaven: James a Liara

Priorita Eden Prime: Kdokoli – to lze technicky udělat pokaždé, ale vy vyděláte squadmate, takže to doporučuji brzy, abyste mohli získat veškerý jeho dialog. Každý squadmate má v této misi svůj vlastní soubor jedinečného dialogu. Pokud chcete použít Kaidan/Ashley nebo Tali, můžete počkat na tuto misi, dokud nebudou najata, ale to se nedoporučuje. Pokud tak učiníte, bude chybět hodně Javikova dialogu. Nezapomeňte najít všechny Cerberus Intel, abyste získali válečný majetek.

Navštivte citadelu a udělejte nějaké vedlejší mise.

Grissom Academy: Edi a Garrus/Liara – EDI má dialog s postavou, pokud jste dokončili Overlord v ME2 a Jack má o ní vtipný komentář. Garrus má dialog s Jackem a někým jiným, pokud jste dokončili Overlorda. Liara má něco zajímavého o Jackovi a některých komentářích k biotice. Varování: Ignorování této mise má hlavní důsledky, pokud to neuděláte dříve Priorita Citadela II.

Priorita Sur’Kesh: Garrus a Liara – Garrus a Liara mají o této misi hodně co říci. Oba jsou v této misi úžasní společně. Javik a Edi mají také několik vtipných linií, pokud jste v minulosti použili Garrus a Liaru.

N7 Cerberus Attack: Kdokoliv

Navštivte citadelu a udělejte nějaké vedlejší mise.

Tuchanka turianská četa: Garrus a kdokoli – Garrus dává největší smysl a má dialog o Turiánech. Tali má velmi dlouhou část mise dialogu, kterou můžete získat, pouze pokud provedete tuto misi po prioritě Rannoch. Nedoporučuji to, protože vám bude chybět dialog mezi Wrexem a Victusem a je to opravdu špatné pro stimulaci příběhu, pokud budete čekat. Varování: Ignorování této mise má hlavní důsledky, pokud počkáte až po Priorita Thessia.

Bomba Tuchanka: Garrus a kdokoli – Garrus ze stejných důvodů jako předchozí mise. Varování: Tato mise má hlavní důsledky, pokud ano 3 mise před tím, co se jednou získá.

Tým Attican Traverse Krogan: Javik a Garrus – Javik a Garrus mají nějaký zajímavý dialog s Grunt a Javik o Rachni. Hledejte zprávu od mrtvého Krogana. Na rozdíl od misí na druhé straně si nemůžete koupit zprávu z terminálu Spectre Requisitions. Tali má zde jedinečný dialog, ale nestojí to za to čekat a vyhovuje tomu lépe to udělat před prioritou Tuchanka.

Navštivte citadelu a udělejte nějaké vedlejší mise.

Varování: Po dokončení priority Tuchanka mnoho vedlejších misí na citadele zmizí. Doporučuje se dokončit všechny postranní mise, které je možné v tomto bodě dokončit. Některé vedlejší mise, které jsou v současné době k dispozici, nejsou možné dokončit až po Tuchance.

Priorita Tuchanka: Kdokoli – nikdo zejména nemá co říci, že je to zajímavější než ostatní.

N7 N7 Cerberus Fighter Base: Kdokoliv

Priorita Citadela 2: Kdokoli – téměř každý má jedinečný dialog. Moje oblíbené kombinace jsou Garrus a kdokoli, Edi a kdokoli a James a Javik.

Udělejte nějaké boční mise Citadely

Ex-Cerberus vědci: Kaidan/Ashley a Edi – Kaidan a Ashley mají o Cerberus nějaké věci. EDI má nějaký dialog s vracející se postavou.

Klášter Ardat-Yakshi: Liara a kdokoli – Liara má co říct. Všichni ostatní jsou z hlediska dialogu asi rovni. Nezapomeňte si zprávu vyzvednout od jednoho z mrtvých Asari. Nemůžete si jej koupit z terminálu Requisition Requisition Specter.

Udělejte nějaké boční mise Citadely.

V tomto okamžiku můžete zahájit romantiku tím, že mluvíte s některým ze svých squadmatesů. Doporučuji mluvit s postavou, kterou chcete nejprve romantika, jinak budete muset přímo odmítnout každou postavu. Pokud konverzace provedete po uzamčení romantiky s někým jiným, bude dialog o tom, jak dobrý přítel jste místo toho, jak chtějí být ve vztahu s vámi. Pokud váš romancing tali počkejte, až po Geth Dreadnaught vedl tyto konverzace. Pokud vaše romanting Miranda počkejte, až provedete své třetí setkání, abyste tyto konverzace provedli.

Omega DLC: N/A – Myslím, že Omega DLC se zde nejlépe hodí. Toto je jeden ze 2 bodů ve hře, kde se v hlavním příběhu nic neděje. Také se cítím, jako by se tu hodilo, protože to vypadá jako odvetu proti Cerberus za převrat Citadel. Cerberus se také po tomto bodě neobjevuje dlouho, takže se cítí jako větší překvapení, že se vrátili.

Priorita Perseus závoj: N/a

Priorita Geth Dreadnaught: Garrus/James/EDI/ME1 LI – Pokud jste romanced tali v ME2, nezapomeňte zamknout svou romantiku s ní nebo kýmkoli chcete před touto misí romantika. Pokud jste podváděli na své me1 li s tali v ME2, než přiveďte tvé me1 li. Pokud jste romanting Garruse, pak ho přineste. Pokud jste romanced tali, ale nepodváděli jste na Me1 li, přiveďte James nebo Edi na nějaký vtipný dialog. Pokud jste nikdy románili Tali nebo Garrus, můžete někoho přinést.

Navštivte citadelu a udělejte boční mise.

Reaktor paliva N7: Kdokoliv

Rannoch admirál Koris: Tali a Edi/James – Tali má nejunikátnější dialog. James má vtipnou interakci, pokud ho máte odzbrojující věž AA. EDI má na začátku něco zajímavého. Varování: Tato mise vyprší po Priorita Rannoch a může mít potenciálně hlavní důsledky, pokud je to ignorováno.

Rannoch Geth Fighter Squadrons: Tali a kdokoli – všichni kromě Tali se dostanou jako 1 řádek. Varování: Tato mise vyprší po Priorita Rannoch. Neděláte tuto misi hlavní důsledky.

Navštivte citadelu a udělejte boční mise.

Priorita Rannoch: Tali a kdokoli – Javik získá trochu odlišný dialog v konverzaci Post Mission o Normandii, ale pro takovou důležitou misi bych doporučil jen přinést vaši oblíbenou.

Navštivte citadelu a udělejte boční mise.

Priorita Thessia: Javik a Liara – Bring Javik Toto je mise s nejunikátnějším dialogem pro jednoho squadmate ve hře. Nezapomeňte používat levý dialog v rozhovoru na konci mise, aby se kouzlo/zastrašovalo Tim .

Komunikační centrum N7: Kdokoliv

Prioritní horizont: Kaidan/Ashley a kdokoli – ráda přinesem Survivor Virmire, protože byli tady v ME2, ale nemají žádný zvlášť zajímavý dialog. Afaik nikdo jiný nemá co říct.

Navštivte citadelu a udělejte boční mise.

Leviathan DLC: N/A – Opravdu se snažím najít dobré místo pro toto DLC. Bez ohledu na to, kdy to uděláte, dostane se do cesty stimulaci nebo představuje díry spiknutí. Pokud chcete, můžete šířit 3 mise v celé hře. Pokud to rozložíte, myslím, že to funguje nejlépe, pokud provedete 1. misi po Omega DLC. 2. mise po Rannochu. A 3. po Thessia. Ať tak či onak, bez ohledu na to, co děláte, že to DLC zapadá do příběhu, takže to jen uvedu.

Leviathan Mahavid: Edi a kdokoli – Edi má několik zajímavých věcí.

Leviathan Namakli: Kdokoliv

Leviathan Despoina: Vaše Li a kdokoli – vaše LI má s sebou jedinečnou scénu, pokud je přinesete.

Citadel DLC: N/A – Udělejte tuto DLC jako poslední věc, kterou uděláte před bodem bez návratu.

Infiltrace kasina stříbrného pobřeží: Vaše LI – Tato mise má hodně dialogu pro každou jednotlivou postavu. Osobně doporučuji buď vaše LI nebo Wrex.

Citadelové archivy: Wrex a kdokoli – jsem si jistý, že vaše Li má jedinečný dialog, ale mohl jsem se mýlit. Pokud nemůžete přinést své Li nebo Wrex, je mrtvý, než je můžete nahradit nikým jiným.

Citadel doky: Retake the Normandie: Kdokoli – ačkoli Edi má na raketoplánu jedinečnou scénu, pokud ji přinesete. Pokud jste přinesli Garruse do Mordinovy ​​loajality ve mě2, má v této misi jedinečný dialog. Každá jednorázová kombo má nějakou vzájemnou interakci, takže si můžete přinést kohokoli, koho chcete.

Citadel Aftermath: N/A – V tomto okamžiku prozkoumáte Strip SilversUn. Ve svém bytě můžete obdržet e -maily od některých postav, které žádají o setkání. Po provedení setkání, opusťte a znovu zastupujte do svého bytu, abyste získali více. Joker a Wrex mají neoznačenou schůzku v baru v kasinu. Kasumi má interakci kliknutím na podezřelé zařízení na levé straně přízemí kasina. Abyste se setkali s Jackem, musíte nejprve hrát Armax Arsenal Arena, pak vám pošle e -mail.

Ústředí priority Cerberus: Vaše LI – vaše LI má nějaký jedinečný dialog při sledování video protokolů. Vyberte možnost levého dialogu, abyste mohli okouzlit/zastrašit Tim.

Priorita Země 1. polovina: James/Kaidan/Ashley a kdokoli – James/Kaidan/Ashley reagují na něco, co může mluvit jen jeden z nich.

Priorita střední sekce Země: N/A – to sem dávám jen proto, že se zdá, že to mnoho lidí chybí. Když říkáte všechny své rozloučení, za Kaidan/Ashely je pokoj, který vám umožní rozloučit se s vašimi squadmates a Cortez, pokud přežil havárii.

Priorita Země 2. polovina: Vaše Li a kdokoli – vaše LI dostane speciální scénu, pokud jsou s vámi. Pokud s vámi nejsou, dostanete jinou scénu s jedním z squadmanů, které jste si přinesli.

Děkujeme za přečtení/používání mého průvodce! Tenhle mi vzal asi 3x, pokud to udělal, a jsem si jistý, že mi chybělo mnohem více věcí než tenhle. Prosím, řekněte mi cokoli, co mi chybělo, a přidám ho do průvodce.

Mass Effect 3 Guide

Tato stránka obsahuje průchod pro hlavní mise Mass Effect 3. Hlavní změny ve hře z Mass Effect 2 jsou uvedeny na 3 stránce hlavního masa efektu, zatímco účinky importu uložené hry před Mass Effect 2 jsou uvedeny na stránce přenosu souborů uložení. Pro komplexní úvod do mechaniky skutečného boje, které se hráč musí zapojit na většinu misí, naleznete v bojové stránce.

Legendární vydání: Veškerý obsah, který byl dříve k dispozici pouze z obsahu ke stažení (DLC), je nyní ve výchozím nastavení zahrnut, ale celkové požadavky a předpoklady pro mise a postavy dostupné pouze od DLC v původní hře zůstávají do značné míry stejné. Legendární vydání obsahuje mnoho změn v původním Mass Effect 3, včetně změn v tom, jak je získáno určité zařízení.

“Nezbývá ze zemí, která by měla zachránit.”. “ – Spoilery pro Hmotný efekt 3 následovat.

Hlavní spiknutí []

Shrnutí toho, kdy jsou k dispozici různí spojenci NPC, aby se připojili k Shepardově posádce a přehled o jejich schopnostech, viz příručka členů Squad (Mass Effect 3).

Následující mise představují postup spiknutí. Nemají žádný časový limit, ale každá mise musí být dokončena dříve, než bude k dispozici další.

Recenze expertů GameSpot

Prolog []

 • Prolog: Earth – Dostaňte se do Normandie SR -2, abyste unikli Zemi, jak invazují Reapers.
 • Priorita: Mars – Uložte Liara T’soni z Cerberus a načíst její údaje o kelímku, zbraň schopné zastavit Reapers.
 • Priorita: Citadela I – Začněte shromáždit ostatní vnímající závody galaxie do věci.

Akt i []

 • Priorita: Palaven – zachraňte turian Primarch.
 • Priorita: Sur’Kesh – držte válečný summit s vůdci Turian, Salariana a Krogan, poté chrání Kroganskou ženu před útokem Cerberus.
 • Priorita: Tuchanka – doprovod Kroganské ženy a Salarian Scientist na plášť, aby rozptýlili lék na genofág.

Act II []

 • Priorita: Citadela II – Uložte radu Citadel před pokusem o převrat Cerberus.
 • Priorita: Perseus Veil – Seznamte se se zástupci Quarian, kteří chtějí pomoci s projektem kelímek.
 • Priorita: Geth Dreadnought – Infiltrujte a zničte Dreadnought Geth, než je flotila migrantů vymazána.
 • Priorita: Rannoch – Infiltrujte základnu Reaper na povrchu Rannoch, aby deaktivoval signál upgrade geth.
 • Priorita: Citadela III – Setkejte se s radníkem Asari, abyste získali místo pobytu o pobytu katalyzátoru.
 • Priorita: Thessia – Oslovte chrám Asari na Thessia, aby získal životně důležité informace, protože Reapers zničí planetu.
 • Priorita: Horizon – Prozkoumejte Cerberusovo spojení s uprchlickým centrem na horizontu.

Akt III []

Poznámka: Jakmile začnete Act III.

 • Priorita: Ústředí Cerberus – Ústředí Assault Cerberus, aby znovu zachytilo Prothean VI, který dokáže identifikovat katalyzátor.
 • Priorita: Země – Shromážděte síly galaxie a spusťte poslední bitvu o opakování Země z Reapers a nasazení kelímku.

Boční mise []

Tyto mise jsou vydávány nebo lze získat, jak hra postupuje. Jsou tříděny podle prioritní mise, po které jsou k dispozici. Příležitost dokončit určité postranní mise, jakmile budou dokončeny specifické mise hlavního pozemku. Ostatní jsou označeni jako selhání, pokud nejsou dokončeny před dokončením řady dalších misí. Tyto mise jsou uvedeny níže jako „mise citlivé na pokrok“ a „časované mise“. Uvědomte si, že jakékoli vedlejší mise, které nejsou dokončeny před prioritou mise hlavního spiknutí: Sídlo Cerberus již nebude přístupné po zbytek hry.

Poznámka: Kurzíva Názvy misí označují drobné mise, které lze dokončit pouze skenováním planety, konverzací nebo nalezení položky během jiné mise.

Priorita: Citadel I []

 • N7: Cerberus Lab
 • Priorita: Eden Prime
  • DLC Mission: Vyžaduje DLC Pack Mass Effect 3: z popela.
  • Eden Prime: Hnutí odporu
   • Mise citlivá na pokrok: Tuto misi nelze dokončit, pokud není provedeno během prvního a jediného času na Eden Prime.
   • Shrike Abyssal: Prothean Obelisk
    • Tuto misi nelze dokončit před prioritou: Palaven.

    Priorita: Palaven []

    • Apien Crest: Banner prvního pluku
    • Aria: Blood Pack
    • Aria: Blue Suns
    • Aria: Eclipse
    • Benning: Důkazy
     • Tato mise nelze dokončit před prioritou: Sur’kesh.
     • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Tuchanka.
     • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Tuchanka.
     • DLC Mission: Vyžaduje DLC Pack Mass Effect 3: Omega.
     • Tato mise nelze dokončit před prioritou: Sur’kesh.
     • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Tuchanka.
     • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Tuchanka.
     • DLC Mission: Vyžaduje DLC Pack Mass Effect 3: Leviathan.
     • Mass Effect 2 Squadmate Cameo: Pokud bude v této misi přijat a naživu, se Kasumi Goto objeví.
     • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Tuchanka.
     • Tato mise nelze dokončit před prioritou: Tuchanka.
     • Tato mise nelze dokončit před prioritou: Sur’kesh.
     • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Tuchanka.
     • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Citadel II.
     • Mass Effect 2 Squadmate Cameo: Pokud naživu, Jack se v této misi objeví.
     • Tato mise nelze dokončit před prioritou: Tuchanka.
     • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Tuchanka.

     Priorita: Sur’kesh []

     • Attican Traverse: Krogan Team (alternativně nazvaný Attican Traverse: Rachni)
      • Progrese hlavního pozemku: Odemkne prioritu mise hlavního spiknutí: Tuchanka, pokud je to provedeno před Tuchankou: Tuchanka: Tuchanka.
      • Mass Effect 2 Squadmate Cameo: Pokud je v této misi přijat a naživu, Grunt se objeví.
      • Citadel: Krogan umírající zpráva
      • N7: únosy Cerberus
      • Progrese hlavního pozemku: Odemkne prioritu mise hlavního spiknutí: Tuchanka, pokud je to provedeno před Attican Traverse: Krogan Team.
      • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Thessia.
      • Citadel: Cerberus automatizovaná věžička schémata
       • Tato mise nelze dokončit před prioritou: Citadela II.
       • Časovaná mise: Tato mise bude označena jako selhání, pokud nebude dokončena do tří misí po získání.

       Priorita: Tuchanka []

       Priorita: Citadela II []

       • Arrae: bývalí vědci
        • Mass Effect 2 Squadmate Cameo: Pokud naživu, Jacob Taylor se objeví v této misi.
        • Tato mise nelze dokončit před prioritou: Thessia.
        • Tuto misi nelze dokončit před prioritou: Geth Dreadnought.
        • Tuto misi nelze dokončit před prioritou: Geth Dreadnought.
        • Tuto misi nelze dokončit před prioritou: Geth Dreadnought.
        • DLC Mission: Vyžaduje DLC Pack Mass Effect 3: Citadel.
        • Tuto misi nelze dokončit před prioritou: Geth Dreadnought.
        • Mass Effect 2 Squadmate Cameo: Pokud bude v této misi přijat a naživu, objeví se Zaed Massani.
        • Tuto misi nelze před prioritou dokončit: Rannoch.
        • Tuto misi nelze před prioritou dokončit: Rannoch.
        • Tuto misi nelze před prioritou dokončit: Rannoch.
        • Mass Effect 2 Squadmate Cameo: Pokud je v této misi přijat a naživu, Samara se objeví.
        • Citadel: Asari vdova
        • Tuto misi nelze před prioritou dokončit: Rannoch.

        Priorita: Geth Dreadnought []

        • N7: Reaktory paliva
        • Rannoch: Admirál Koris
         • Progrese hlavního pozemku: Odemkne prioritu mise hlavního spiknutí: Rannoch.
         • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Rannoch.
         • Progrese hlavního pozemku: Odemkne prioritu mise hlavního spiknutí: Rannoch.
         • Mise citlivá na pokrok: Tato mise vyprší, pokud není dokončena před prioritou: Rannoch.

         Priorita: Rannoch []

         Priorita: Thessia []

         • N7: Komunikační centrum
         Hmotný efekt 3 průvodce
         Dokončení Návod • Morálka • Hledání a záchranu • Vybavení a předměty
         Třídy Adept • Inženýr • Infiltrator • Sentinel • voják • Vanguard
         jiný Členové skupiny • Power Combas • Vylepšení PC • Přerušení • Obchodníci • Jediný a jediný