Reddit – Ponořte se do všeho, nastavte bezdrátové scény a hraní scén jednoty na Oculus

Nastavení leteckého spojení a hraní scén jednoty na Oculus bezdrátově

Všichni nenávidíme dráty správně? Mohou se snadno zamotat a vypadají chaoticky. Když na našem stole máme příliš mnoho vodičů/kabelů. Pro můj telefon používám bezdrátovou klávesnici a myši, bezdrátový nabíjecí port a ve skutečnosti jsem si koupil Oculus Quest 2, který lze použít bez připojení kabelů s PC/notebook.

Používání Quest 2 s bezdrátovým herním počítačem (Airlink) pro hraní Steam VR Games

Ahoj! Chtěl jsem tam dát malého průvodce, protože dostat toto nastavení a správné fungování je docela složité.

Budete potřebovat:

 • Herní počítač schopný běžet VR hry
 • Quest 2 (může pracovat s Quest 1, IDK)
 • Aplikace Oculus na vašem počítači se systémem Windows
 • Wifi

Zde je to, co musíte udělat!

Na vašem PC:

 1. Ujistěte se, že je aplikace Oculus spuštěna.
 2. Přejděte do aplikace Oculus a klikněte na „Nastavení“ napravo a poté klikněte na kartu „Beta“.
 3. Přepněte možnost „Air Link“, na obrázku zde . Poznámka: Tato možnost nezůstane navždy, pokud se nepoužívá po dobu 24 hodin, přepíná zpět na „Off“.

Na úkolu:

 1. Ujistěte se, že jste připojeni k síti WiFi. Oficiální průvodci doporučují síť 5GHz, pokud jsou k dispozici.
 2. Klikněte na oblast vašeho quest ‘TaskBar’, který má čas a symbol WiFi.
 3. Klikněte na oblast, která říká „Oculus Air Link“. Pokud je to poprvé, může to říci, že není připojen. Klikněte na to a vyberte „pár“, pokud ano.
 4. Poté, pokud vás to vyhodí z nabídky, vraťte se zpět. Nyní byste měli vidět možnost, která říká „spuštění Airlink“.
 5. Jakmile spustíte AirLink, mělo by vás to zavést na mírně odlišnou „domácí“ obrazovku s jinak vypadajícím „hlavním panelem“. By měl vypadat takto .
 6. Testujte, abyste se ujistili, že uvidí váš počítač – klikněte na ikonu ve spodní části, která vypadá jako monitor a měli byste vidět, jak se váš počítač obrazovka objeví. Nyní jste určitě připojeni!!

Chcete -li otevřít hru SteamVR s Airlink.

Toto je složitá (IMO), protože pokud spustíte parní hru zevnitř náhlavní soupravy (i když ji přidáte do odpalovacího zařízení Oculus), zjistil jsem, že ve skutečnosti nespustí hru ve VR. Místo toho uvidíte obří (plochou) obrazovku se spuštěním hry. Zdokonali jsem „metodu“ pro to, aby ji vždycky fungoval, ale pokud někdo zná lepší způsob, dejte mi prosím vědět.

 1. Ujistěte se, že Airlink je spuštěn ve vaší náhlavní soupravě a jste v nabídce s hlavním panelem na obrázku v kroku 5 výše uvedeného.
 2. Sundejte náhlavní soupravu a položte ji na stůl nebo na stůl. Nevím, proč to musíte udělat. Pak počkejte jako 5-10 sekund.
 3. Na počítači spusťte hru Steam VR. Malá krabice Steam VR by měla vyskočit, měla by vypadat takto (nejvyšší část můžete ignorovat).
 4. Jakmile uvidíte ikonu náhlavní soupravy na rozsvícení vyskakovacího okna, oblékněte si náhlavní soupravu a přejděte do své oblasti Guardian a měli byste být ve VR!!

Také další tip: Někdy, když hraji hru Steam VR a připojím si sluchátka do úkolu, nic neslyším. Mohu to opravit stisknutím tlačítka, které sníží náhlavní soupravu a znovu ji probudím. Pak veškerý zvuk přichází dobře.

Nastavení leteckého spojení a hraní scén jednoty na Oculus bezdrátově

Všichni nenávidíme dráty správně? Mohou se snadno zamotat a vypadají chaoticky. Když na našem stole máme příliš mnoho vodičů/kabelů. Pro můj telefon používám bezdrátovou klávesnici a myši, bezdrátový nabíjecí port a ve skutečnosti jsem si koupil Oculus Quest 2, který lze použít bez připojení kabelů s PC/notebook.

Nyní, pokud jde o vývoj VR, nebylo by snadné, kdybyste mohli bezdrátově vyzkoušet svou scénu jednoty na náhlavní soupravě bezdrátově? To je nyní možné, pokud vlastníte Oculus Quest 2!

Až donedávna musela být vaše Oculus Quest / Quest 2 připojena k PC / notebooku prostřednictvím kabelu Link pro přehrávání her PCVR nebo pro testování scén jednoty. Ale nyní s funkcí beta nazvanou Air Link, Můžeme hrát nebo testovat hry/projekty bezdrátové v náhlavní soupravě. Podívejme se, jak se to dělá.

Předpoklad: Musíte nechat stahovat a nainstalovat Steam VR. Také se ujistěte, že máte na ploše zkratku.

1. Nastavení aplikace a náhlavní soupravy Oculus Desktop

Musíme nejprve stáhnout a nainstalovat aplikaci Oculus Quest 2 Desktop.

 • Přejděte na webové stránky Oculus a klikněte na stahování App Quest 2 PC App

App Quest PC

 • Nainstalujte aplikaci a postupujte podle pokynů a přihlaste se.
 • Přejděte na kartu zařízení a klikněte na Přidat náhlavní soupravu → Vyberte Quest 2 a klikněte na Pokračovat → Vyberte Air Link (Wireless) a klikněte na Pokračovat znovu.
 • Za předpokladu, že jste již nastavili náhlavní sousek přihlášením do svého účtu a dokončením tutoriálů, pokud ne, můžete zkontrolovat počáteční nastavení zde.
  Na domovské obrazovce vyberte rychlé nastavení → Ujistěte se, že jste připojeni k Wi-Fi a poté přejděte na ⚙ Nastavení → Vyberte kartu Experimentální funkce → Povolit vzduchové spojení, zkontrolujte požadavky na vzduchové spojení a poté vyberte Pokračovat pokračovat.

 • Nyní budete moci vidět Air Link Oculus Air Link v nabídce Nastavení úkolu. Klikněte na Oculus Air Link → ze seznamu Dostupné počítače, Vyberte počítač a poté vyberte pár. Budete vyzváni k potvrzení párového kódu zobrazeného v náhlavní soupravě.
 • Pokud nevidíte párovací kód, ujistěte se, že váš software náhlavní soupravy a aplikace pro stolní počítače jsou na V34 nebo novějším.
 • Sundejte si náhlavní soupravu, ujistěte se, že kód v počítači odpovídá tomu, který vidíte v náhlavní soupravě, a klikněte na Potvrdit. Nyní můžete vyskakovací okno uzavřít.
 • ⚠ Nezavřete aplikaci Oculus Desktop!

To uzavírá nastavení vzdušného spojení. Dále uvidíme, jak nastavit jednotu, abychom se ujistili, že to funguje s Oculusem.

2. Nastavení jednoty

Musíte mít svůj projekt jednoty již nastaven pro VR obecně. Pokud si nejste jisti, jak se to dělá, můžete si o tom zkontrolovat náš blog, než budete pokračovat.

Zřídil jsem svou scénu s xroriginem včetně systému Locomotion Continuous Moving a prefab helmy, kterou lze popadnout. Než budeme moci vyzkoušet vaši scénu na našem zařízení, musíme se ujistit, že je projekt nastaven správně.

 • Vyberte soubor → Nastavení sestavení. Zde se ujistěte, že jste si vybrali Plošina tak jako PC, Mac & Linux samostatný

Platforma Unity

 • Ve stejném okně vyberte Nastavení přehrávače → správa plug-in XR. Zde se ujistěte, že máte vybraný Oculus.

Plugin Oculus

 • ⚠ Poznámka: Pokud máte nainstalovaný plugin Oculus i OpenXR, nemusí projekt fungovat. Nezapomeňte tedy odstranit plugin OpenXR ze správce balíčků.

To je vše, co musíme udělat, abychom se ujistili, že to funguje správně. Dále uvidíme, jak bezdrátově otestovat scénu na náhlavní soupravě.

3. Hrajte scénu jednoty na Oculus bezdrátově

Nakonec jsme dorazili do sekce, na kterou jste čekali. K tomu musíte nosit náhlavní soupravu a dělat to následující:

 • Na domovské obrazovce vyberte rychlé nastavení → Klikněte na Air Link Oculus → Spusťte vzduchový odkaz.
 • Počkejte na otevření virtuální plochy a poté klikněte na kartu �� Desktop a vyberte monitor, který má zkratku SteamVR → Otevřete aplikaci SteamVR.
 • ⚠ Poznámka:
 • SteamVR můžete spustit ještě před připojením vzduchového spojení, ale to nemusí fungovat pořád.
 • Pokud je váš displej VR po výběru monitoru černý, otevřete nastavení grafiky → Klikněte na Procházejte → Přechod na cestu C: \ Program Files \ Oculus \ Support \ Oculus-runtime → vybrat Ovrserver_x64 a klikněte na Přidat → Vyberte možnosti z Ovrserver_x64.exe, Vyberte možnost úspory energie a uložte. To by mělo vyřešit problém s černou obrazovkou.
 • Jakmile je SteamVR otevřený, stisknutím tlačítka Oculus na pravém ovladači otevřete nabídku domovské obrazovky → Klikněte na kartu �� Desktop a vyberte monitor, kde máte svůj projekt Unity → Otevřete projekt a stiskněte ▶ ️. Nyní můžete svou scénu vyzkoušet na náhlavní soupravě.
 • Chcete -li ukončit aplikaci, stiskněte tlačítko Oculus na pravém ovladači a klikněte na aplikaci Quit → Z virtuální plochy můžete přehrávat svou scénu kliknutím na ▶ ️ Tlačítko přehrávat znovu.

Závěr

To bylo tak pohodlné, správně? Opravdu mi to pomohlo v mém vývojovém procesu, mohl jsem pohodlně testovat scény, aniž bych se musel starat o kabely nebo se musel bát něco zaklepat na stůl.

Tento postup je také téměř stejný pro hraní her PCVR na Oculus bez kabelu propojení. Po spuštění Steam VR můžete stisknout tlačítko nabídky na levém ovladači a otevřít knihovnu Steam a můžete si vybrat hru, kterou chcete přehrát.

Děkujeme za přečtení tohoto blogového příspěvku ��

Pokud se vám zde líbily sdílené informace, proč to slovo šířit? Podělte se o příspěvek se svými přáteli a kolegy, kteří by jej také mohli považovat za cenné.

Vaše podpora pro nás znamená svět a pomáhá nám vytvářet více obsahu, který budete milovat.