Reddit – ponořte se do všeho, nejlepší RPG na PC v roce 2023 | Shotkul skalního papíru

Nejlepší RPG pro hraní na PC v roce 2023

Contents

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Pokud je to další Final Fantasy, po kterém jste, hrajte další XIII. Sdílí spoustu stejné DNA jako X (zejména jeho lineární děj), ale má zajímavější bitevní systém a širší škálu tříd zaměstnání, se kterými se můžete vyrovnat.

Hledám RPG pro jednoho hráče, do kterého mohu potopit stovky hodin.

Hledám RPG pro jednoho hráče, do kterého mohu nalít stovky hodin. Hledáte něco, co by se mohlo brousit!

Požadavky:

– Jeden přehrávač (nebo alespoň hra, kde je veškerý obsah přístupný v režimech pro jednoho hráče)

– Fyzicky k dispozici pro konzole. Chci něco, co se nespoléhá na to, aby servery fungovaly/nebo byly přístupné. Proto mohou být starší hry nejvhodnější.

– Nějaký typ „nekonečné“ progrese jako některé z níže uvedených příkladů:

 • Příklady toho mají nekonečné dungeony (Bloodborne a Jade Cocoon).
 • Nekonečné nebo téměř nekonečné vyrovnávání (příklady: Disgaea & Dark Souls)
 • Perfecting Loot/Equipment (příklady: Borderlands, Diablo & Torchlight) – propracovat; Hledám hru, která spustí kořist s randomizovanými statistikami/efekty, v podstatě znamená, že byste mohli brousit, abyste našli „perfektní“ prsten, který jste hledali.

– Žádný rouge-like/rouge-lite. Milujte tyto stylové hry, ale hledám hru, ve které postupujete se stejnou postavou.

Hry, které se mi opravdu líbily, které splňují (nebo se blížíte k setkání) mé požadavky:

 • Monster Hunter Freedom Unite – To zdaleka nejlepší hra, kterou jsem hrál, dosáhne toho, co hledám, ale také hledám další možnosti.
 • Pokemon Firered/Leafgreeen/Emerald – Koncová hra bitva dává nekonečnou opakovatelnost.
 • Torchlight 1 & 2 – Toto je úžasná hra a zaškrtne vše z mého kontrolního seznamu, kromě toho, že to není fyzicky k dispozici pro konzoly.

Hry na mém seznamu tos, které mohou být schopny tyto požadavky splnit:

Nejlepší RPG pro hraní na PC v roce 2023

Složený obraz Gunslinger z Weird West, tajemná žena s kapucí a Geralt z Rivie z čarodějnice, stojící proti jeho pozadí osídlení spaceru ve vnějších světech

Vzhledem k tomu, že mnozí z nás hrají videohry jako formu eskapismu, není argumentovatelné, že RPG je nejpravdivější formou videoher? Existuje důvod, proč žánr, kde se doslova předstíráte, že jste někdo jiný, je populární, a jako takový jsme kurátovali seznam nejlepších RPG, které můžete hrát na PC právě teď. I když některé společnosti vkládají více akcií do živých služeb, Larian’s Stunner Baldur’s Gate 3 je nyní venku, aby dokázal, že existuje hlad pro velké RPG s otevřeným světem, kde strávíte 30 hodin zkoumáním houbové jeskyně a mluvením se prasaty, mezi záchvaty zabíjení skřítků. A ano, Baldurova brána 3 je na tom. Ale nebojte se, pokud nejste ve fantazii: Máme spoustu dalších RPG antik, které vyhovují různým vkusům.

Rok RPG ještě není, protože Starfield je hned za rohem, který slibuje zcela odlišný druh RPG zážitku, a ještě dále můžeme vidět velké tituly Dragon Age 4 v naší budoucnosti. Tento seznam tedy budeme informovat, pokud se ukáže, že nějaké nové hry jsou opravdu dobré – ale buďte ujištěni, že vše, co je zde, je právě teď hratelné, takže není zklamáním žádné zklamání.

Nejlepší RPG na PC

Naším hlavním pravidlem při sestavování těchto seznamů je to, že hra by měla být stále zábavná dnes, než jen mít velký dopad, když vyšel. Neradi seme brání, co příliš definuje žánr; RPG mohou zahrnovat chladné zemědělské hry, pomalé vyprávění příběhů připomínajících vizuální romány (nebo skutečné romány) nebo jedinečný styl a akce japonských RPGS.

Náš video tým vám udělal více zhuštěnější seznam skvělých RPG, které si užijete, pro případ, že dáváte přednost více zvukové vizuální zážitku:

Screenshot bitevní scény z Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom

Předchozí pozice: Nový záznam
Datum vydání: 2020
Vývojář: Ubisoft Montreal
Kde to můžu koupit: Pokorný, Ubisoft

Co jiného bych měl hrát: Assassins Creed Origins je krásný jinak, zasazený do starověkého Egypta. Je to spousta legrace sklouznutí po stranách pyramid. Je tu také Asssassin’s Creed Odyssey, starověká řecká odrůda, o které si myslím, že má nejlepší smysl pro humor. A Immortals Fenyx Rising si také zaslouží výkřik, jakýsi Assassin’s Creed Meets Zelda Game.

Vím, že někteří lidé by mohli vydat hluk o tom, že na tomto seznamu je hra Assassin’s Creed, ale upřímně řečeno, myslím, že jsem ukázal omezení. Hry AC měly trochu renesance počínaje původem z roku 2017, přepracovaly spoustu základního designu a od té doby se série staly ostřejšími, těžší a zajímavějšími. V tomto procesu přinesl UBI prvky RPG na povrch a Valhalla je pravděpodobně vrcholem série a jejího nového směru.

Valhalla se koná v Anglii v anglosaských časech. Je to velmi živá, ale melancholická krajina, velmi sezóna mlhy a jemné plodnosti a poskytuje skvělé pozadí pro příběh vikingského raidera, který v Anglii vložil nárok, o kterém víme, že nakonec musí být odsouzen. Hlavním příběhem je epos s zradou, bohy, monstra a extrémně mýtickým koncovým hrou DLC, pokud si to máte rádi. EIVOR, velký Buff Blonde Warrior z jakéhokoli pohlaví, které dáváte přednost, je charismatický protagonista, ať už je to jakkoli nakrájíte – i když většinu krájení dělají. Kromě extrémní masity boje, která je potenciálně nejnásilnějším sérií, existují příležitosti k dalšímu obrácení přílivu ještě dále. Jako Raider cestujete nahoru a dolů po řece na vaší lodi se svou důvěryhodnou posádkou (a kočkou) a nájezdem jako tým, rozhodnete se jít do všech tajných a deaktivovat obrany nebo jako vražedná sprcha sekery. Můžete si také vybrat možnosti dialogu, aby byl váš osobní Eivor trochu více milého rogue nebo hardASS. Můžete se vyrovnat k tomu, abyste byli tajným vrahem, výtržcem nebo dlouhodobou specialistou. A celou dobu stavíš svou vesnici Ravensthorpe a snažíte se vytvořit nový domov pro vás a vaše lidi.

48. Neverwinter Nights 2: Maska zrady

Snímek městské scény v Neverwinter Nights 2

Předchozí pozice: 49 (+1)
Datum vydání: 2006
Vývojář: Obsidiánská zábava
Kde to můžu koupit: Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Dračí věk: Původ určitě. Pokud jste po něčem, co je to hardcore D&D, podívejte se na ledovce Black Isle’s Icewind Dale.

Je divné, že Neverwinter Nights 2 má tendenci zapomenout při výpisu Obsidian’s RPG. I když je to pravděpodobné z těch nejlepších důvodů – je to tak blízko slavné práci bioware a černýho ostrova, že byste si mysleli, že to bylo jejich. S Chrisem Avellone za perem to vzalo mnohem více originálu zaměřeného na DM Bioware a vyvinula jej do komplikovaného, ​​obrovského RPG pro jednoho hráče. Hledám stříbrné střepy a starověké baddie zvané král stínů, to úzce sledovalo D&D 3.5 vydání, a skutečně přišla s nástroji pro lidi, aby hráli své vlastní kampaně. Ale tam, kde to bylo nejjasnější, byli jeho společníci. Hvězdou je Khelgar Ironfist, zuřivý trpaslík, který je pravděpodobně nejlepším společníkem RPG, který byl napsán. Ale taifling Neeshka a Sorcerer Qara také vyniká. Je to ohromně vtipná hra.

Pak podél přišla expanzní maska ​​zrady – spíše pokračování než cokoli jiného – a možná byla lepší než hlavní hra. Rozdělení do dvou zrcadlových světů si půjčí poměrně silně ze Zeldy, protože vám umožní prozkoumat dvě verze stejných oblastí. Duchové jsou pohlceni, unesení chrlilo. Společníci nejsou zdaleka tak zábavní, ale příběh je epický a přesvědčivý a prozkoumává témata náboženství hlubokým a inteligentním způsobem.

47. Ruka osudu 2

Screenshot kouzelnické karty a prodejce z ruky osudu 2

Předchozí pozice: 48 (+1)
Datum vydání: 2015
Vývojář: Vzdorný vývoj
Kde to můžu koupit: Steam, Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: První hra dříve měla na tomto seznamu domov a je stále vynikající. Nebo si můžete se svými kamarády hrát nějaké hry s rolepí v pero a papíru.

Hand of Fate’s Dealer je nejlepší pokus o hry, které udělaly na virtuálním dungeonu mistra: goading, kapucí postava, která stanoví karty z balíčku narativních událostí, vytváří krátkodobé RPG přes stolní vrchol. Možná další remíza bude rvačka, hraná v jednoduchém hack-and-slashery třetí osoby, nebo možná mystická glade, plná doplňujících balzarů. Znáte bastarda v kapotě, bude to pravděpodobně cokoli, co se nechcete stát. Ale přinejmenším existuje menší šance na opakování v ruce osudu 2 – prodejce vás může zašroubovat mnohem barevnějšími způsoby.

To, co zvyšuje pokračování, nad rámec více leštěných bojů a větší rozmanitosti událostí (včetně doprovodných karet, které vám poskytují pomocníky s vlastními postranními příběhy, které můžete prozkoumat), je zvratem každé miniaturní kampaně. V jednom můžete vyčichat viníkem vraždy a doufat, že najdete důkazy skryté v kartách položených na stole. V jiném chráníte blázna lovestrucku, jeho zranění konzumují zdroje potřebné k tomu, aby vás provedly dobrodružstvím. Tyto vrásky položí další vrstvy strategie na již rozmanité palubě setkání, což dává hře tolik potřebný háček v prvním.

46. Pevnost

Snímek obrazovky z verze party party Steam a Itch.io spuštění 6. prosince 2022

Předchozí pozice: 47 (+1)
Datum vydání: 2006
Vývojář: Bay 12 her
Kde to můžu koupit: Pára, svědění

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Trpaslík Fortress Classic je stále zdarma. Pokud můžete překonat počáteční učení potřebné k hraní trpasličí pevnosti, můžete se naučit hrát cokoli. Proč nesledovat podobně velké a lidské anekdoty v Crusader Kings 3?

Bay 12’s Old-Enanous-to-Buy-A-piva Labor of Love vydaná na Steam and Itch-nyní představovat grafiku! Kde předtím, než jste to museli hrát jako Joe Pantoliano, skrývá blondýnky a opakuje se ze zeleného binárního matice, zíral po obrazovce pohyblivého písma, který představoval trpaslíky a kobolds a stromy a skálu a déšť, nyní můžete hrát trpasličí pevnost a vidět a vidět pevnost a vidět a vidět pevnost a vidět pevnost a vidět pevnost a vidět pevnost a vidět pevnost a vidět pevnost a vidět vaši malí trpaslíci se pohybují kolem. Stromy jsou stromy! Podlaha je podlaha (a také někdy láva).

Fortress trpaslíka je fantasy simulátor, který nedělá jen moc, dělá to hodně studna. Není to jen to, že vytváří obrovský fantasy svět s historií, kulturou a obrovskou krajinou; je to, že výběr vašeho výchozího umístění v tomto světě funguje jako druh granulárního nastavení obtížnosti, což vám umožní vybrat si úroveň a typ výzvy, které chcete čelit. Není to jen to, že jeho simulace fyziky umožňuje vytvoření komplikovaných strojů; Je to tak, že hra motivuje tyto výtvory jako dynamické cíle způsobem, který vyhovuje fikci ve hře a posílá šlechtice se stále většími požadavky na pobyt ve vaší kolonii. Je toho tolik, že je to divné a zastrašující o trpasličí pevnosti, ale za příběhy smutků a simulace rostoucích prstů nehtů je také spousta herního designu.

A pokud se režim pevnosti neodvolává, vždy existuje režim dobrodružství, který vám umožní prozkoumat stejné generované světy – a vaše vlastní neúspěšné pevnosti – jako jediný průzkumník v tradičním zážitku z roguelike. Pevnost trpaslíků může mít ve svém vývoji dvacet let, ale dnes stojí za to hrát.

45. Diablo 3

Screenshot válečníka pummelingových nepřátel v Diablo 3

Předchozí pozice: 46 (+1)
Datum vydání: 2012
Vývojář: Blizzard Entertainment
Kde to můžu koupit: Bitva.síť

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Diablo 2 vládl v předchozích verzích tohoto seznamu nejvyšší a stále to dáváme přednost.

Diablo 2 je stále atmosférickým pokladem, který stojí za to se vrátit, ale Diablo 3 se stal definitivním způsobem, jak hrát hru Diablo. Trvá to všechno, co máte na sérii, a trochu ji vylezne. Ovládací prvky jsou jednodušší, nepřátelé více hrozivě, místa krásnější. Aktualizace stylu z 2D izometrické hry na 3D hru, ale při pohledu z izometrického úhlu dává světu mnohem větší hloubku. Zavedení nových tříd jako The Demon Hunter a Monk vyrobily znaky na dálku a na melee RPG zábava. Představte si RPG, kde nevytváříte Spellcaster jako nejpříjemnější třídu. Představ si!

Hry Diablo se mají hrát opakovaně a ve skupinách a Diablo 3 je nejlepší verzí hry také s lepšími náhodnými setkáními a kořistí kapkami. Je to stále hra, kde můžete strávit hodiny teorie, když vykládáte ty nejlepší sestavy s průvodci otevřenými na druhé obrazovce, ale můžete se také naklonit a nechat ji umýt, zatímco si povídáte a vyhodíte kostře s přáteli. V chytrém tahu Diablo 3 také využívá tyranii nostalgie. Lektvary glug přesně stejným způsobem, jakým si pamatujete ze starého Diabla. Poklad dělá to samé jasně lesklé ting! když klesne. A samozřejmě, všechno začíná v Tristramu, město opět překročilo nemrtvé.

44. Chrono Trigger

Snímek časového otvoru časového portálu na veletrhu v Chrono Trigger

Předchozí pozice: 45 (+1)
Datum vydání: 2018
Vývojář: Square Enix
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná

Co jiného bych měl hrát: Chrono Trigger je stále ve své třídě, pokud jde o jeho vyprávění příběhů o čase, takže je pravděpodobně lepší jít na plnou finální fantazii a VI nebo IV jsou vynikající první volbou. Podívejte se také na Octopath Traveler, pokud kopete obrovské obsazení postav Chrono Trigger.

Opravdu je nedělají, jak zvykli. Ve skutečnosti, když v roce 2018 konečně vysílal PC port Chrono Trigger, který byl v roce 2018 konečně teleportován na Steam, došlo k absolutní anarchii. To, co by měla být oslava jednoho z nejlepších JRPG všech dob, se změnilo na rozruch nad volbou písma, zvukové chyby a další nejrůznější technické závěsy. Téměř jsme překvapeni, že Chrono Trigger úplně nezmizel a nevrátil se do rozkvětu naplněného Rosy SNES, odkud to přišlo. V dřívější časové ose se něco jasně pokazilo.

Naštěstí několik opakovaných výletů do minulosti (nebo err. opravy) opravily průběh tohoto časově cestování epos a nechali jej v mnohem lepším tvaru, než když se poprvé spustil. A jaká to je také neuvěřitelná cesta. Chrono Trigger se narodil z některých z nejlepších mysl JRPG v oboru, byl Chrono Trigger opravdu před křivkou ve srovnání s Final Fantasies a Dragon Quests jeho dne (což je ironické vzhledem k tvůrcům obou těchto sérií, které to v čele), vyprávěli a řekli Příběh, který trval tisíce let, od pravěku až po létající města budoucnosti, s několika různými koncemi. Pak byl jeho vynikající aktivní bitvu o čas. Část založená na tahu, část v reálném čase, Chrono Trigger vám umožní kombinovat útoky člena určitého člena pro ještě větší poškození a přidat do mixu uvítací vrstvu strategie, když jste nasekali a změnili znaky. Jiné hry se to od té doby pokusily o opice, zejména tokijské RPG Factory’s I Am Setsuna, ale neexistuje žádná původní a nejlepší topping Square a nejlepší.

43. Vampire: Maškaráda – krevní linie

Screenshot dvou upírů od Vampire The Masquerade: Bloodlines

Předchozí pozice: 44 (+1)
Datum vydání: 2004
Vývojář: Hry Troika
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Původní hry Fallout jsou předci Bloodlines – i když postrádají gothy nebo erotické aspekty, amorál je tam.

Zlomený nepořádek v mnoha ohledech, ale jako ne, ne -li více, nadčasový než cokoli jiného. Tato adaptace moderního upíři pero ‘n’ papír RPG je ponořena do sexu, špíny, hrůzy a manipulace a navzdory určitým citům buničiny stále chodí na místa jiných mainstreamových her se neodváží. Na místa jiná upírská fikce se také neodváží. I když se může pochlubit obzvláště vynikající strašidelnou sekvencí domu a možností hrát jako někdo Capital K „Ker-ozuzy“, je to temné zkoumání sexu, kontroly a závislosti. Je to spíše než přímé hororové prvky, díky čemuž je Bloodlines ‘Santa Monica tak zlověstné a destabilizační místo – a ten, ve kterém se experimentujete s vlastní temnou stránkou.

Ale jo, chyby: Krevní linie pocházejí z této velké tradice neobvykle ambiciózních RPG, které byly odeslány před dokončením. Nejhorší jsou nyní opraveny, ale očekávejte trochu drsné jízdy, pokud nainstalujete robustní náplast ventilátoru, která hodně vylezne a dokončí nějaký nedokončený a řezaný obsah. Samozřejmě, že v dílech je pokračování, ale vzhledem k dosud problémovému vývoji projektu není možné říci, kdy to vyjde nebo jaké by to mohlo být, když ano.

42. Horizonská brána

Snímek vašich postav na zemi v horizontu

Předchozí pozice: 43 (+1)
Datum vydání: 2020
Vývojář: Rad codex
Kde to můžu koupit: Parní

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Kenshi (níže) a Mount & Blade 2: Bannerlord jsou RPG s podobnými oblouky znaků, i když s velmi odlišnými styly.

Vaše strana Mercus and Adventurers může prozkoumat a bojovat pěšky v horizontové bráně, ale hra je nejlepší, když se vrátíte na svou loď. Toto je námořní přežití RPG o zvýšení vaší pověsti a pěstování flotily lodí. Najmete členy večírku v přístavu, stanete se přáteli nad nápoji a odplujte si nové země nebo bojové mořské monstra. Když je každý hlad a není na dohledu žádný přístav, jíte mořské příšery.

Zdá se, že přístup Horizon’s Gate k Worldbuildingu hodí všechno na zeď. Existují podvodní nesserie a tajemné kulty a Cleevers, kteří vyrábějí zbraně a lodě z chitinových jatečně upravených těl, a zelené lidé s hadícími ocasy místo nohou a kriketinové humanoidy, které s nimi mluví, když s nimi mluvíte. Výsledkem je, že jste odměněni něčím, co jste nikdy předtím neviděli Nyní ví o vašich úspěších.

41. Kenshi

Snímek zlodějů ukradl vaše věci v Kenshi

Předchozí pozice: 42 (+1)
Datum vydání: 2018
Vývojář: Lo-Fi hry
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Fallout 4 má ve své známé jaderné apokalypse společníky a budovu osídlení. Rimworld je hra pro správu kolonií s podobnou kvalitou vyrábění příběhu.

„RPG založená na volném rohu“ říká, že stránka Steam, poněkud podtrhuje tuto smíchem komplexní supergame. Kenshi začíná tolik jiných otevřených světových fantazií Roamer. Vytvoříte průměrný schmuck v tvrdém pouštním světě po něčem. Možná otrok, možná farmář. Ale brzy se ukáže být hlubší než to. Jde o krádež jídla k přežití, nebo o smrtelně prodloužení na cestě do dalšího města. Snowballs do manažerské hry o malé skupině Misfits (žoldáci, osadníci, průzkumníci – váš hovor).

Držte se rozhraní Weirdo a záhadným světem rýžových polí a potápěčských barů a nakonec můžete stavět celé město pro svůj klan tím. Nebo s větší pravděpodobností budete ležet v dunách a hrát mrtvé mezi mrtvoly vaší rodiny. Smrt v Kenshi přichází rychle, ať už hladověním nebo klubem bandita. Jedná se o drsný RPG, který se často nepřestává vysvětlovat, ale těm, kteří bojují skrz opakovaně fatální křivku učení, vám dá příběhy daleko na rozdíl od obvyklého úkolu stát se společným záchranářem světa.

40. Avernum: Útěk z jámy

Snímek obrazovky ukazující Aldous

Předchozí pozice: 41 (+1)
Datum vydání: 2012
Vývojář: Software SpiderWeb
Kde to můžu koupit: Steam, Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Vogel vyrábí RPG pod monikerem SpiderWeb po dvě desetiletí a v zadním katalogu je spousta, aby se vaše zuby potopily +4. Série GeneForge a Avadon jsou fantastické a první obsahuje neobvyklé rozdělení genů.

Pokud by software SpiderWeb neexistoval, musel by ho někdo vymyslet. Studio, vedené a provozované zakladatelem Jeffem Vogelem, je zodpovědné za některé z nejlepších RPG za posledních dvacet let. Když Kickstarter Kickstartoval své „staré školy“ oživení RPG, kdokoli se dostal do Vogelovy práce.

Prostřednictvím několika sérií a jedné samostatné hry se SpiderWeb nikdy nepřesunul z jejich receptu na rozsáhlé pozemky, boje na založení, izometrickou grafiku a podrobné světy. Avernum: Útěk z jámy, nejnovější revize původní trilogie SpiderWeb, je skvělým výchozím bodem těchto úžasně dobře vytvořených nelineárních monstru.

39. Red Dead Redemption 2

Obrázek Arthura Morgana, který držel otěže koně zezadu. Zírají na drsné lesní hory Red Dead Redemption 2 pod oranžovou oblohou

Předchozí pozice: Nový záznam
Datum vydání: 2019
Vývojář: Rockstar Studios
Kde to můžu koupit: Steam, pokorný, epické hry

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Můžete se podívat na Red Dead Online, kde lze mít jako skupinu nebo jiné velké hlavní projekty velkého titulu, jako je Grand Theft Auto V. Pro více Cowboys nebo Cowboy-like Faire, pak Weird West a vnější světy jsou na tomto seznamu elswhere

Kromě druhu tutoriálu, kde v zimě narazili na hory po dobu přibližně milionu hodin, je těžké popřít, že Rockstar vytvořila kořenovou „tootin“ dobrý čas v Red Dead Redemption 2. Je to příběh gangu zločinců, žijících v lese a doomemingu sledováním charismatického vůdce, který krouží odtokem každým snem o posledním velkém skóre, který selže. Až na to, že je to také příběh Arthura Morgana, milého muže, který pěstuje vousy v reálném čase a neustále ztrácí klobouk, když se dostane do bojů ve městě. Je to také příběh mě, hráč, který neustále zapomíná, že když budu kůže, jelena, kterou jsem lovil před Zvednu to, abych to spojil s mým koněm, dostanu košili a kabát pokrytý krví a hlenem, a pak lidé budou jako: „Ew, podívej se na toho hrubého vole,“ když jdu do města, abych to prodal.

Dalo by se tvrdit, že některé roleplaying zabudované do Red Dead Redemption je trochu nad vrcholem (někdo skutečně záleží na tom, že jejich koňské koule se zjevně zmenšily, když bylo chladné? Ne! Samozřejmě že ne!). Ale pokud se s tím zapojíte – opravdu si nakupujte, abyste si vyzvedli klobouk a položili ho pokaždé, když spadnete, musíte se vykoupat, vrhnout se do bahna a dát pěkný varovací kabát, když je zima – pak vy budete Objevte neuvěřitelně bohatý svět, který není téměř dost hrací na to, aby byl hra. Je to gawsh zatraceně Cowboy RPG, madam, to je to, co to je.

38. Šest věků: Jízda jako vítr

Screenshot městského setkání od šesti věků: Jízda jako vítr

Předchozí pozice: 39 (+1)
Datum vydání: 2019
Vývojář: Ostrý
Kde to můžu koupit: Steam, Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Jeho duchovní předchůdce, King of Dragon Pass, je podobná hra v jiném fantasy světě. Někdy ukazuje svůj věk (byl propuštěn v roce 1999), ale měl moderní opětovné vymazání a je stále skvělý.

Šest věků se nikdy nebude přizpůsobit žánru. Je to hra téměř zcela jedinečná a vzdorovitě vyniká na jakémkoli seznamu, vyčnívá jeho bradu a odváží vás kategorizovat ji. Ano, spravujete svůj kmen. Strategizujete a jostle pro úspěch mezi vašimi sousedy. Ale ze všeho nejvíc, tato bronzová věková fantasy vesnice SIM je o definování étosu a osobnosti vašich lidí.

Tito lidé mají svou vlastní kulturu, sdílejí se s některými sousedními klany a konfliktují s jinými místními kulturami kvůli vaší odlišné historii a víře. Musíte je vést jako frakce k efektivnímu hraní čísel, dokud nebudete bezkonkurenční, ale získáte úctou, důvěrou a někdy strachem z vašich rozhodnutí. Lidé k vám přicházejí se svými problémy a výzvami a vaši poradci budou informovat a opírat o to nejlepší z jejich schopností (a osobnosti), ale rozhodnutí jsou vaše, stejně jako jakákoli rozhodnutí o vlnících důsledcích těchto rozhodnutí.

Tato kultura čerpá z extrémně bohatého nastavení Glorantha, aniž by ji žádala znalost. Budete pochopit, jak jeho společnosti fungují, ale stále se dostanete k definování role vašeho klanu v ně. Ale přesto, že je nejpůsobivějším průzkumem fiktivní kultury v jakékoli hře, nikdy se to nebere příliš vážně. Jde o cokoli skvělého, divného, ​​tragického příběhu, který vaši lidé žijí.

37. Brogue

Screensht podzemní jeskyně v Brogue

Předchozí pozice: 38 (+1)
Datum vydání: 2009
Vývojář: Brian Walker
Kde to můžu koupit: Je to zdarma.

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Celý žánr roguelikes. Možná zkuste sestupovat dále do minulosti a vyzkoušet Nethack, který je také zdarma a má mnoho jemných dlaždic. Nebo vyzkoušejte ulice Rogue za něco modernějšího.

Brogue je váš odrazový můstek mezi moderním Roguelikeem (Spelunky a Dungeons of Dredmor, et al) a ASCII nataženými progenitory žánru jako Nethack, Zangband a víte, Rogue, Rogue. Jsou to ovládací prvky myši, které to dělají. Místo toho, abyste narazili kolem, pro které tlačítka klávesnice budou chvalovat lektvar, kliknete na přesun, kliknutím na zaútočení, kliknutím nosí tento prokletý prsten a nasaďte se přes jakoukoli postavu a přečtěte si popis toho, co to je.

Kromě jeho dostupnosti je to sama o sobě pevně navržená hra. Sestupujete skrz dungeony jako obvykle, ale flóra a fauna, se kterou se setkáte, interagují zajímavějším způsobem, než neustále zvyšuje výstup poškození. Najděte například opici a on by mohl ukrást z vašich kapes a utéct. Najděte však opici, kterou drží vězně u některých Kobolds, a můžete ji osvobodit a získat si opičí spojenec. V kombinaci se systémem lektvarů a svitků, které podporují příležitostné ignorování pro vaši vlastní bezpečnost, se Brogue cítí jako leštěná iterace systémů, díky nimž je tak přesvědčivý žánr Roguelike.

36. Arcanum: of Steamworks a Magick obscura

Screenshot paluby lodi od Arcanum: Steamworks a Magick obscura

Předchozí pozice: 37 (+1)
Datum vydání: 2001
Vývojář: Hry Troika
Kde to můžu koupit: Steam, Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Tým Troika se přesunul z Arcanum, aby vytvořil upír: The Masquerade – Bloodlines, jinde na tomto seznamu, a je to podobný triumf budování a psaní světových.

Mnoho izometrických RPG ze zlatého věku na konci devadesátých let a počátků je laskavě pamatováno – z dobrého důvodu z dobrého důvodu. Ale jen velmi málo z nich stále drží opakované hry o 20 let později a Arcanum je bezpochyby jedním z těch, kteří to dělají. V jakémkoli Arcanumu je jen málo, na co si můžete stěžovat – psaní je báječné, tvorba postav hluboká i podle dnešních standardů a umění pro oči i teď.

Ale je to nastavení, které si zaslouží zvláštní pozornost. Světový Troika vytvořil (tradiční fantazijní prostředí podstupující svou vlastní verzi pozdně viktoriánské průmyslové revoluce) se cítí naprosto originální, přestože elfové a orky pobíhají kolem hrozící, aby to trochu tolkeist. Podívej, tento ork má na sobě fantastickou bundu a košili s vysokým škrobeným límcem. To jsem neočekával, eh?

Kouzlo a technologie jsou nejen ideologicky protich. Pokud je vaše postava mágem, musíte jezdit ve speciálním oddílu na vlacích, “aby se motor explodoval ve vaší přítomnosti! Ach, je tu nějaký druh epického úkolu, vrahové jsou po vás a někdo se snaží ukončit svět, ale můžete to ruční vlnové a soustředit se na křížení mapy světa, návštěvu měst a měst pozitivně plná různých vedlejších dotazů: záhada vraždy zapojených do zapojených Démoni, ukradené obrazy, podivné fiefdomy, které se drží na podivném středověku, vše s větvením řešení, z nich. Je to skutečná svátek pro imaginativní roleplayer, který hledá fantasy larky, které jsou trochu jiné než norma.

35. Titan Quest

Snímek obrazovky ukazující dvě postavy uvíznuté za obrovskými dveřmi v Titan Quest

Předchozí pozice: 36 (+1)
Datum vydání: 2006
Vývojář: Iron Lore Entertainment
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Získejte se do Torchlight II a samozřejmě se podívejte na Grim Dawn.

Na první pohled se zdá, že akční RPG by mělo být snadné napravit. A přesto to tak málokdo. Spolu s Torchlight, Diablo, Grim Dawn a Path of Exile, Titan Quest tvoří pět nejlepších A-RPG, každá liga před šestým místem.

Součástí jejího úspěchu je jeho relativní jednoduchost-ať už v sólovém nebo kooperamentu, je to nejoblíbenější RPG, která vás okamžitě dostane do pohlcení cesty přes řadu mytologických nastavení, zvedání kořisti a neustále upgraduje a neustále upgraduje vaše vybavení. S Brianem “Age of Empires” Sullivan u kormidla a týmem s alespoň jedním bývalým vývojářem skla, určitě to mělo výhodu začít. Ale navzdory tomu, jak brilantní hra udělali, a pokračující brilanci jeho expanze, nesmrtelný trůn, nestačilo úspěch pro železnou tradici, aby pokračoval. Který zůstává jedním z velkých nespravedlností historie her. Pokud hledáte cestu do akčních roleplaying her, pak je to ten. Neuvěřitelně přístupný a nesmírně zábavný, Titan Quest stojí nad herní krajinou jako a. Dobře víš.

34. Dragon Quest XI: Ozvěny nepolapitelného věku

Snímek vaší strany z Dragon Quest XI kolem táboráku

Předchozí pozice: 35 (+1)
Datum vydání: 2017
Vývojář: Square Enix
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Octopath Traveller se pravděpodobně nejblíže k zachycení této retro vibrace v moderním oblečením. Pokud je to více Dragon Quest, ale dragon Quest Heroes vstříkne uvítací dávku akce do mixu a umožňuje vám bojovat spolu s klasickými postavami a monstrami Classic Dragon Quest a Monsters.

Pokud jste se někdy podívali na vývoj JRPG v zděšení a prohlásili: „Proč věci nemohu zůstat stejně jako staré dobré časy?’, pak Dragon Quest XI: Ozvěny nepolapitelného věku jsou pro vás hra. Přestože je 11. vstup do série (většina z nich nikdy nebyla na PC, bohužel), ozvěny nepolapitelného věku jsou stejně retro a tradiční, jak přicházejí.

Hraní Dragon Quest XI je nyní jako hrát JRPG před dvaceti lety. Jistě, grafika je hezčí, orchestrální hudba více promíchání a svět samo o sobě otevřenější a expanzivnější než prakticky každá jiná hra Dragon Quest dohromady, ale odlupuje tu lesklou lesklou dýhu 2018 a její epický příběh o světově náročném zlu a Jednoduchý boje založený na tahu vás bude mít o „starých dobrých dobách“ v žádném okamžiku. Ve skutečnosti jediným velkým novým vylepšením Square Enix přidaným do Dragon Quest XI byl režim volné kamery a nějaký jízda na koni (ty šílené Mavericks), což by vám mělo poskytnout představu o tom, jak pomalu se tato franšíza v průběhu let v průběhu let. Přesto je něco obdivuhodného o tom, jak úzce se Square Enix přilepila na své zbraně. Je to teplo, je útulné, je to známé a od Boha je to uklidňující. Pokud jste po klasickém JRPG se všemi vizuálními nástrahami, které byste očekávali od moderního vydání 2018, na PC opravdu není nic podobného na PC.

33. Hvězdné obchodníci: Frontiers

Snímek obrazovky čtyř různých tříd postav od obchodníků s hvězdami: Frontiers

Předchozí pozice: 34 (+1)
Datum vydání: 2018
Vývojář: Trese Brothers
Kde to můžu koupit: Parní

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: FTL je strategická hra kosmické lodi a posádky, která vám umožní žít podobné fantazie mezi hvězdami, ale s menší odrůdou hraní rolí.

Tento otevřený světový kosmický kapitán RPG má vlivy z celého místa, jak ve struktuře, tak i nastavení, a jsou sestaveny fantasticky dobře. Vyberte si počáteční kariéru, loď a snazzy outfit pro šéfa vaší lodi a poté se vydejte do prázdnoty, abyste udělali vše, co můžete najít. Tam, kde vás další RPG naleznou, že jste se stali obchodníkem nebo vojákem, hraničním, dynamickým, dynamickým světem a nekonečným příležitostem k zisku, vlivu a politické intrice vás nevyhnutelně lákají jiným směrem a se správnou lodí a posádkou můžete mít jít na cokoli. Dokud nezemřou, a najednou už nemůžete použít tento zásadní útok na palubu lodi, na který jste spoléhali. Jejda. Ale můžete vypnout smrt, pokud chcete bez stresu bez stresu.

Dovednosti vaší posádky přispívají k provozu vaší lodi a získají speciální talenty na základě jejich práce na základě jejich práce. Tyto talenty sahají od světských, ale životně důležitých re-rolls pro testy na pozadí až po výkonné bojové útoky nebo únikové manévry úniku lodí. Mohou zdůraznit styl vašeho kapitána, Shore Up Slabé stránky, nebo můžete prozkoumat nábor Galaxy a trénovat posádku specialistů, kteří vám umožní pokrýt váš divný hybridní pirát-diplomat-doctor PlayStyle. Totéž platí pro lodě s jejich rozsáhlými systémy upgradu. Chcete znovu postavit svůj nákladní člun a vypustit křídlo bojovníků? Jít na to. Sotva ozbrojená špionážní loď, která se může zblízka rozlévat a umožnit vám na palubu útočníků, aby vaše kvarteto sabotérů mohlo zabít svou posádku a vyhodit do vzduchu motor? Proveditelné. Měli byste však být pirát. Piráti v tom chtějí jen váš náklad, ne zavraždit všechny za nic. Hvězdné obchodníci: Frontiers to dostane.

32. Shadowrun: Dragonfall – Řez režiséra

Snímek obrazovky ukazující bitevní scénu od Shadowrun: Dragonfall Director

Předchozí pozice: 33 (+1)
Datum vydání: 2014
Vývojář: Schémata Harebrainge
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: ShadowRun: Hongkong přišel další a někteří lidé to dávají přednost, nebo u tajnosti Invisible, Inc. je lepší zážitek, pokud chcete bojový.

Je zřejmé, že drtivá většina RPG na tomto nebo jakémkoli jiném seznamu je fantazie, ale dalším skvělým nastavením roleplayingu je Cyberpunk. Hry Deus EX si tam pravděpodobně nárokovaly korunu, ale pro solidní, velkorysý, plně naplněný kyberpunkery v klasické Gibsonesque žíle, Dragonfall zasáhl místo, přestože do mixu hodil spoustu fantazie.

Mezi svými západními meety-East Fusion-World, plný kybernetických implantátů a čepelí Runneresque Neon Nuddebars, jsou elfové, trpaslíci, trollové a draci. Zní to slabě absurdní na papíře, ale zdá se jako nejpřirozenější věc na světě v praxi. Chcete-li vidět tyto fantazijní závody, které přijímají světově unavený, tvrdě pokousaný cynismus, který je de facto kyberpunkovým tónem. Trvalo se tímto 21. století, aby se převzala na pero „N“ Paper RPG Three Rolls, aby to bylo správné, ale ředitelův řez Dragonfall konečně přidá relativní svobodu jednání a hloubku konverzace, kterou dosud potřebovala restriktivní série.

31. Anachronox

Snímek obrazovky ukazující vaši postavu vedle fantastické fontány v Anachronoxu

Předchozí pozice: 32 (+1)
Datum vydání: 2001
Vývojář: Iontová bouře
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Neexistuje nic jiného jako Anachronox – pravděpodobně jste lepší, jak se potkáte kolem RPG Land. Beyond Good & Evil je přístupnější přístup k Crazy Sci-Fi, zatímco Sam & Max zasáhl silnici.

Může to být stárnutí rychleji než Julian Glover v poslední křížové výpravě, ale další skvělá hra Deus Ex Studio Ion Storm zůstává další skvělá hra Ion Storm. Delirious Science-Fiction / Noir Adventure, které rozhodně odmítá brát se vážně a ochotně zahrnuje každou divokou myšlenku, kterou jeho rýsovací prkno kdy viděla, ať už je nebo není schopna dobře znázornit, Anachronox je protijed k tendenci roleplayingu k nadměrnému ernest.

Také získáte mluvenou planetu jako člena strany, ale to je první (a často pouze) věc, kterou kdy někdo říká o Anachronoxu, innit? Je mnohem důležitější vědět, že se jedná o hru o roleplaying jako gumové.

30. Občanský spánek

Hráč hovoří s Lem a Minou, loděnicí a jeho dcerou, v občanu Sleeper

Předchozí pozice: Nový záznam
Datum vydání: 2022
Vývojář: Skočit nad věkem
Kde to můžu koupit: Steam, Gog, Humble, Epic Games Store.

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Norco je méně RPG a více bodu a klikněte na příběh příběhu, ale má podobný druh odsouzeného, ​​ale krásnou vibraci. Pro pracovníka, který byl posazen k nemožné smlouvě, je tu hardspace loděnice a pro sci-fi RPG Bants je Gamedec Gamedec.

V naší recenzi občanského pražce jsme to nazvali „Swish Sci-Fi RPG plný slušného lidu a správné množství spodiny“ a kdo z nás nemá rád trochu spodiny v jejich RPGS? V Citizen Sleeper jste robotický pracovník, který unikl od svého zaměstnavatele a uchýlí se na vesmírné stanici. Hra si půjčuje jak z RPG šablony, tak trochu z vizuálního románu, když navigujete 3D mapu chátrající vesmírné stanice, ale vstupujte do dialogu s krásnými statickými 2D znaky.

Každý den děláte práci (což musíte udělat, abyste si mohli koupit robo-medicínu, kterou musíte pravidelně vzít, abyste odvrátili plánované zastarávání), s vašimi činy řízenými metry, které pomalu zatrhnou a kostky se valíte, abyste uspěli k úspěchu. Čím horší tvar jste, tím méně kostek dostanete, takže je to rovnováha a svět pokračuje kolem vás. Šrot lodí Dock nebo odejít, lovec odměn požaduje od vás vydírání a vy postupně otevíráte mapu do nových oblastí, kde najdete nová pracovní místa a setkat se s novými lidmi. Jsou to tyto postavy, které se s vámi budou držet. Jsou sympatičtí, složité a velmi člověk, Snaží se zůstat sympatický v budoucnosti, která je často laskavá. Říkat více by bylo zkazit váš vlastní zážitek, který s nimi spřátelí.

29. Ultima VII: Kompletní vydání

Screenshot hradní scény shora dolů v Ultimě 7

Předchozí pozice:
Datum vydání:
Vývojář:
Kde to můžu koupit: Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Osvícení trilogie představuje to nejlepší ze zbytku Ultima. Překlenuje hry IV-VI a přinesl etické otázky a komplikoval obvyklé dobré vs. zlé konflikty, na které se fantasy RPG často spoléhají. Božství: Original Sin 2, jinde v tomto seznamu, není úplně duchovní nástupce, ale jeho složitý svět dluží uznávaný dluh Ultima VII.

Ultima VII je hra navržená tak, aby přesvědčila hráče, že jsou součástí světa, který se točí kolem jejich charakteru. Nejste středem systému, slunce kolem, kolem kterého jsou všechny věci oběžné dráhy. O více než dvacet let později je to stále jeden z nejlepších příkladů svého typu. Je to RPG, který začíná spíše vyšetřováním vraždy než procházením žaláře, zasazený na místě, kde NPC pracují, jedí a spí. Je to spíše RPG o životě než o smrti a zkušenosti, kterou smrt uděluje.

Interakce se světem je stejně neobvyklá a potěšující, jak to pozoruje. V ultimě VII není žádná dovednost, jednoduše se naučíte dělat věci. Můžete se pečit, můžete si vyrábět oblečení, můžete přeuspořádat knihy na polici, umístit si podložku v mýtině pod hvězdami, posunout nábytek v domě NPC, když se jejich záda otočí. Je to stále vzácné, ten pocit návštěvy živého světa, který se zdá, že je schopen pokračovat, když jsou světla vypnutá a kde každý strom, který padá, vydává zvuk, ať už jste tam, abyste to slyšeli nebo ne.

28. Vnější světy

Předchozí pozice: Nový záznam
Datum vydání: 2019
Vývojář: Obsidiánská zábava
Kde to můžu koupit: Steam, Gog, Humble, Epic Games Store

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Další hry stejného vývojáře na tomto seznamu: Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2, Pillars of Eternity. Za ocelovou oblohou je logická hra, ale má podobnou vibraci. Existuje také Cypberpunk 2077, pokud se cítíte frisky.

Obsidian má dobrý zpětný katalog RPG a v roce 2010 se rozhodli, že víte co, bože, zatraceně to potřebujeme znovu řádný podivný futuristický RPG. To vyústilo v Outer Worlds, hra, která okamžitě zasadí svou klasickou vlajku Sensibilties s tvůrcem Chracter, který zahrnuje původ, který ovlivňuje vaše statistiky, a spoustu míst k tomu, aby dali body. Jaký druh zbraně chcete být při střelbě nejlepší? O jakém mluvení chcete být nejlepší dělat?

Nastavení je divergentní budoucnost, kde hyper-kapitalismus vytvořil mega-Corps, které v podstatě fungují jako soupeřící vláda. Pracujete jako druh cestovního založení a hledáte řešení problémů a přitom rozhodujete, s kým chcete vlastně bojovat. Výsledkem je druh mimozemského divokého západu (Devs byli zjevně ovlivněni Firefly, mimo jiné), s laserovými zbraněmi, roboti a okrajovými městy, která vydávají život na okraji firemní legality. Boj se liší, ale budování světa je dobře pozorováno a postavy, které potkáte, nebo dokonce uvedou do své posádky Misfits, jsou hodně zábavné.

27. Nejtemnější dungeon

Screenshot bitevní scény v nejtemnějším dungeonu

Předchozí pozice: 27 (žádná změna)
Datum vydání: 2016
Vývojář: Red Hook Studios
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Dungeon of the Endless pro další velmi odlišný pohled na Roguelike Formule, nebo je zde meč a sworcery: Superbrothers EP pro mnohem více Maudlin a skriptovaný pohled na těžké mýtné dobrodružství může vzít na jeho hrdiny.

Nejtemnější dungeon by byl vynalézavým a náročným Roguelikeem i bez jeho dvou hlavních inovací: probíhající, reaktivní vyprávění a rozšířené zkoumání psychologických účinků opakovaně upínajících dobrodruhů do žalářů plné nevyslovitelných hrůz. Čím více je nutíte je bojovat, tam dole ve tmě, tím více neřestí a fobií, které se rozvíjejí, stále se stávají většími závazky, i když se jejich dovednosti zlepšují.

To předpokládá, že je můžete samozřejmě udržovat naživu. Dungeon má vysoký obrat. Tam, kde model Bioware RPGS vás na dlouhou dobu chatuje s členy týmu, aby je udržel šťastný, nejtemnější dungeon je promyšlená – a stresující – manažerská hra. Neexistují žádné kouzelné kulky, které by vyléčily šílenství – je to probíhající a drahá práce, a pokud se věci příliš vymknou z rukou. Vizuální styl Papercraft je také léčba, zatímco boje založené na tahu je masivně strategický a plný smrtící rozmanitosti.

26. Legend of Grimrock 2

Snímek obrazovky ukazující monstrum přicházející k vám na mostě v Legend of Grimrock 2

Předchozí pozice: 26 (žádná změna)
Datum vydání: 2014
Vývojář: Téměř lidské hry
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Samozřejmě se podívejte na první legendu Grimrocka, a pokud jste to tak nějak neudělali, získejte Skyrim.

Po nádherném poctě Dungeon Master, který byl RPG Legend of Grimrock z první osoby, mohl téměř člověk na těchto vavřínech spočívat a vytvořil další sérii sestupných dungeonů plné monster a hádanek. Ale rozhodli se zvětšit a opravdu lépe. Grimrock II bere věci nahoře a venku s obrovskou, rozlehlou mapou více oblastí, aby prozkoumal jednu dlaždici najednou.

Je to mnohem obtížnější hra, nejen s tvrdšími hádankami a nepřáteli, ale tím, že jste dostatečně otevřeni. Pak je plná vícepokojových dungeonů všude, každá pokladna výzev a pokladů. Skvěle sestavil dohromady a překvapivě složitý, je to snad chaos zasáhne poctu, kterou nikdo nečekal. Ooh, a to kouzlo ohnivé koule – co je léčba.

25. Mount & Blade 2: Bannerlord

Předchozí pozice: 25 (žádná změna)
Datum vydání: 2020
Vývojář: Taleworlds Entertainment
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Chivalry nebo Mordhau pro boj Swordy bez dobrodružství nebo M&B: Warband pro starší zážitek z Mount & Blade s více dostupnými mody.

Bannerlord expanduje na šabloně Mount & Blade téměř ve všech směrech. Vytvoříte postavu a pak putujete obrovským světem hledajícím armádu k náboru. Začněte tím, že jste kecy ve všem, ale díky hře se vaše mentální a fyzické statistiky zlepšují. Vyhrajete boje, použijte své výhry k placení a růstu své armády a vyhrajte větší boje. Když nezasáhnete věci s meči nebo je nesete jejich kopími, vypořádáte se s dynamickou ekonomikou obchodníků a karavanů, děláte práci pro trestní podsvětí nebo se pokusíte podvádět šlechtice.

Tam, kde předchozí hry v seriálu malovaly každou část vašich dobrodružství širokým štětcem, se Bannerlord ponoří do detailů. Existuje více zbraní a různých druhů vojáků, které mají najmout, a složitost bojovat. V pracovních místech je více rozmanitosti a mnohem méně opakovaného dialogu. Každý systém je nyní zajímavější pro pohrávání a potřebujete mnohem méně představivost – nebo méně modů -, abyste tyto systémy navázali do zábavného příběhu než dříve. Jedinou námitkou je, že Bannerlord zůstává v raném přístupu, s vyvážením a opravováním chyb stále probíhá.

24. Fallout: New Vegas

Snímek muže, který střílí dva roboty ve Fallout: New Vegas

Předchozí pozice: 24 (žádná změna)
Datum vydání: 2010
Vývojář: Obsidiánská zábava
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Fallout 3 nebo Fallout 4 jsou samozřejmě možnosti, ale nemají stejnou strašlivosti ze starého světa, která se zlomí New Vegas. Vlastní protokol Alpha Obsidian by mohl být lepší a vždy existuje Wasteland 2.

Nový Vegas řeší více uvěřitelný svět než jakákoli jiná hra Fallout dosud. Tam, kde byly ostatní hry v post-jaderné sérii nacpány barvou a příchutí, ale poněkud chybí téma, obsidiánův převzetí inspirací pro pustinu z vodních válek v čínské čtvrti a Velké západní země chybuje.

Ptá se, jak a proč se lidé budou snažit přežít na místě, které je v nejlepším případě nehostintelné a v nejhorším případě nepřátelské k přežití člověka, a zasazuje postavu hráče v vyhořelých zbytcích v regionu, která již byla vypratená před pádem bomby. Je tu pokus o pochopení podivného střetu kultur a stylů, které se staly charakteristickým znakem světa Falloutů a je to vše zabalené do příběhu, motoru a systému reputace dostatečně flexibilní, aby umožnilo volné formě roleplaying v hranicích jeho plumených teritorií.

23. Sluneční nebe

Snímek vaší lodi opouštějící přístav většího míchání v nebe bez slunce

Předchozí pozice: 23 (žádná změna)
Datum vydání: 2019
Vývojář: Hry Failbetter
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný.

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Sun Dogs je minimalistická cesta založená na textu sluneční soustavou a stojí za to punt, pokud chcete malé transhumanistické dobrodružství.

Kdo z nás se nedíval na hvězdy a pomyslel si: „Chtěl bych letět těmi v parním vlaku“? Obyčejný sen a ten, který je oddáván viktoriánským astro-punčováním z nebe bez slunce. Stejně jako jeho předchůdce je to často hra o pomalém otočení vaší lodi, aby vystřelil parníky na nepředstavitelné hrůzy.

Ale je to také o dobrodružství napříč děsivými prázdy, o setkání s starověkými interdimenzionálními bytostmi ve vesmíru, konzumaci vařeného masa vašeho prvního kamaráda, protože zemřel včera a přiznejme si to, jsme mimo jídlo. Je tu hrůza, ano, ale je tu také divu. A většina tohoto zázraku není dodávána s rozlehlými výhledy nebo anime bombastmi, ale v tikání prózy, která umožňuje vaší vlastní představivosti vyplnit mezery příběhu vašeho kosmického vlaku, nešťastný nebo jinak jinak.

22. Hvězdné války: Rytíři staré republiky

Screenshot hvězdné základny ve Star Wars: Knights of Old Republic

Předchozí pozice: 22 (žádná změna)
Datum vydání: 2003
Vývojář: Bioware
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Obsidian-vyvinutý Kotor 2 je v mnoha ohledech lepší hra a nebylo to snadné rozhodnutí vypořádat se na jednom kotoru pro tento seznam. Jak však bylo něco obsidiánského trendu, Kotor 2 však nebyl úplně dokončen, a zatímco náplasti fanoušků obnovily velkou část řezu a rozbitého obsahu, první hra zůstává mnohem samostatnější a úplná pocita.

Spousta her je nejlepší hra Star Wars, ale Kotor může tvrdit, že je to nejlepší Hvězdné války RPG a nejlepší hra Jedi/Sith. To byl BioWare, jak zasáhl jejich populistický krok a byl nestanovanými fanoušky Star Wars, skládala strukturu konverzace zbraní „n“, které později nehty v Mass Effect.

Přetočením časové osy na staletí před původními filmy měli volnou vládu, aby použili vše, co jsme tak špatně chtěli vidět ve hře Star Wars, aniž by se obával na toe. Přidejte k této trvalé volbě být kosmickým hrdinou nebo galaktickým píchnutím (nebo něco mezi tím), nějaké zvrat robustního spiknutí a co by mohlo být prostě nejlepším obsazením Bioware, a zjistíte, že Kotor zůstává klasický, přestože stále více ukazuje jeho věk.

21. Monster Hunter: Svět

Screenshot postavy, která se zabývá jedním z obrovských dinosaurů, vytváří v Monster Hunter: World

Předchozí pozice: 21 (žádná změna)
Datum vydání: 2018
Vývojář: Capcom
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Monster Hunter Rise je nejnovější hra v seriálu, která zasáhla PC a je ještě efektivnější a uživatelsky přívětivá.

Monster Hunter: Svět je o tom, že je nejmodernějším zabijákem zvířete v džungli (nebo pouštní nebo bažina). Má příběhovou kampaň o chytání gargantuanského zvířete spolu s některými pochybnými ekologickými praktikami. Ale ve skutečnosti je to solidní tampová trampa otočením prostřednictvím podrobné krajiny, plné pomalých a pečlivých rvačů s obřími zvířaty, po kterých shromažďujete jejich lebky, aby se nosily jako kostní přilby.

Je tolik výbavy na řemeslo. Scaley Kneepads, Masive Hammers, Pooey Slingshots-Využijete všechny tyto a více ke sledování a uklidnění velkého oheň dýchající T-Rex. Existuje 14 různých hlavních zbraní a všichni zvládnou různými způsoby, často mění to, jak budete provádět celý svůj lov. Všechno toto pronásledování zařízení znamená, že občas existuje nekonečný vznešený pocit MMO, ale když narazíte na nový druh, část Ježíše ještěrka, část Jaguar, vše, co se rozptyluje jako nafouklý plyn a další dlouhý dlouhý dlouhý dlouhý dlouhý Boj začíná.

20. Neo Scavenger

Snímek vaší postavy

Předchozí pozice: 20 (žádná změna)
Datum vydání: 2014
Vývojář: Hry Blue Bottle
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Cataclysm: Temné dny dopředu je tradičnějším roguelikeovým převzetím podobného scénáře.

Neo Scavenger zpočátku vypadá jako Roguelike. Probudíte se v kryogenním zařízení, aniž byste netušili, kdo nebo kde jste, a pak narazíte na krajinu pustinu osídlenou mutovanými zvířaty, radioaktivním kalem a nejděsitnějším, ostatní NPC lidé, kteří se snaží přežít v divočině. Dostanete se do boje a zemřeš. Zkuste to znovu, bojujete a vyhrajte, ale vaše rány se nakazí, a tak stále zemřete. Zkusíte to zkusit znovu, nakonec se naučíte roztrhat staré trička do obvazů, vařit vodu, abyste se vyhnuli nemoci, vybrat na začátku botanickou vlastnost.

Poté, jak se přežití začíná zdát možné, objevíte úplně jiný žánr hry. Pod mechanikou přežití Neo Scavenger leží správný svět RPG ve stylu spadů, s skriptovanými postavami, s nimiž se mohou mluvit, města a města v pevných místech, aby prozkoumala, a frakce soupeří o kontrolu nad pustinou, aby mohly bojovat, bojovat, být zabit. Nejlepší část však je nepochybně boj. Většina her, které vám umožňují zabít ostatní lidi, jsou fantazie Power a nakonec vás zobrazují stejně silnější než vaši soupeři, ať už jste dobří nebo zlí. Neo Scavenger zobrazuje boje, které se hrají jako dva bránící opilci bojující na parkovišti. Je tu spousta poškrábání, šroubování, zakopnutí, zoufalé pokusy se prolézt a i když vyhrajete, vysoká pravděpodobnost, že vaše noc bude zničena zážitkem.

19. Final Fantasy X / X-2 HD Remaster

Screenshot Tidus a Auron stojící v troskách Zanarkandu z Final Fantasy X

Předchozí pozice: 19 (žádná změna)
Datum vydání: 2016
Vývojář: Square Enix
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Pokud je to další Final Fantasy, po kterém jste, hrajte další XIII. Sdílí spoustu stejné DNA jako X (zejména jeho lineární děj), ale má zajímavější bitevní systém a širší škálu tříd zaměstnání, se kterými se můžete vyrovnat.

Final Fantasy X je jednou z nejoblíbenějších her Final Fantasy všech dob. Jeho přímé pokračování, Final Fantasy X-2, je err. O něco méně dobře milovaného, ​​ale můžete také Bop spolu s jeho pop-infused příběhem Doppelganger Ghosts a Girl-Band Power Ballads, když přijde část a pozemek Square Enix’s nedávnou HD remaster. Přestože není nikde tak hluboký nebo emocionálně střevo-títý jako jeho chválený předchůdce, zůstává bitevní systém s výměnou třídy X-2 jedním z nejzajímavějších bojových hádanek nedávných her Final Fantasy a vyvíjející se základy pokryté až zpět v Final Fantasy V a připravit cestu pro to, co přišlo později ve Final Fantasy XIII.

Opravdu, ale je to Final Fantasy X, my tady dusíme nohy, protože tento epický příběh chlapce se setká s dívkou / dívkou setkává se Scary Lizard Priest / Girl se téměř snědí děsivou světovou metaforou velryby je skutečná klasika pro naše časy. Jistě, jeho spiknutí zní bonkers, když to zkusíte vysvětlit (buďme upřímní, jaká hra Final Fantasy nezní jako šílená horečka sen?), ale věřte nám v to. Je to opravdu velmi dobré. Část jeho brilantnosti opět spočívá v jeho vynikajícím bitevním systému. Zatímco každá postava má třídu, pro kterou je přirozeně připraven, Grid sféry Final Fantasy X vám dává svobodu formovat vaši párty, jak se vám líbí, a nechat mágům proměnit mágy na bojovníky a válečníky na podpůrné postavy. Navíc má jednu z nejlepších hudby všech her Final Fantasy, s Zanardandem nikdy nedokáže dostat srdeční šňůry.

Jistě, můžete tvrdit, že Final Fantasy VII je skutečným nejlepším (i když tento titul by měl jasně patřit VIII), nebo že IX zachycuje retro kořeny série a zároveň vydává příběh, ale přiznejme si to, a spousta her Final Fantasy je na PC docela fugly. PC PC X a X-2, na druhé straně, nepřicházejí s téměř tolik kompromisů, nebo nevyžadují téměř tolik námitků, což z nich v roce 2021 dělá naši nejlepší volbu.

18. Pilíře věčnosti

Screenshot rozhovoru s obyčejnou z pilířů věčnosti

Předchozí pozice: 17 (-1)
Datum vydání: 2015
Vývojář: Obsidiánská zábava
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Piratey pokračování, pilíře věčnosti 2. Série Baldur’s Gate série – zejména II a její expanze, Planescape: Torment, Tyranny, izometrický seznam pokračuje.

Oba milostný dopis k CRPG minulosti a jakýsi „co-if?„Pokračování toho, co by mohlo být, kdyby vydavatelé neztratili víru v tento model po nejlepší část desetiletí. Obsidianův crowdfunded fantasy roleplayer je obrovský v rozsahu a bohatý na slova, a také nabízí svůj vlastní vezměl sidly vysoce strategický, bojový bojový inspirovaný D&D, který viděl v nekonečných hrách motorových her, jako jsou Baldur’s Gate 1 a 2.

Paradigma množství i kvality a se party systémem, který evokuje roleplaying pera a papíru, je to v podstatě váš RPG RPG Comeback Wish-Dream Made Maso. Pokud jde o boje, je to trochu drsné kolem okrajů, ale rozsáhlá mytologie, tašky volby a přechody vedlejších questů.

17. Cesta vyhnanství

Snímek obrazovky ukazující postavu útočící na komplexní stroje v cestě exilu

Předchozí pozice: 16 (-1)
Datum vydání: 2013
Vývojář: Hry broušení výstroje
Kde to můžu koupit: Je to zdarma, ale můžete ho chytit přes páru

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Najdete na tomto seznamu Hack-and-Slashers Diablo 3 a Titan Quest jinde. Je to velký žánr.

Při zahájení se Path of Exile zdála jako slušný a tradiční akční RPG se silnějším zaměřením na postavy postav než někteří z jeho bezprostředních vrstevníků. Od té doby však jeho vývojáři do hry pravidelně přidali nový obsah, včetně devíti expanzí. Následně se rozkvetlo do nejvíce ponořeného hack-and-slasher kolem.

Stále to dělají sestavy. Cesta exilu Pojďme vytvořit nádherné stroje ničení a pak je projít asi stovky dungeonů, když se každý nepřítel proměňuje v kaš. Dělá to prostřednictvím obrovských a flexibilních stromů dovedností a pravidelné přidávání nových lig, nových nepřátel, nové položky pouze zpřístupnily možnosti, s nimiž je experimentováno.

16. Planescape: Torment

Screenshot velké haly se spoustou mechanických ozubených kog na zdi v Planescape: Torment

Předchozí pozice: 15 (-1)
Datum vydání: 1999
Vývojář: Studios Black Isle
Kde to můžu koupit: Steam, Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Jeho duchovní nástupce je mučení: přílivy numenery, ale hra, která pro svou korunu opravdu zpochybňuje, je disco elysium, jinde na tomto seznamu.

Stále je dotykový kámen a stále vysoký vodoznak psaní ve hrách, introspektivní trápení je zcela odhodláno jít svou vlastní cestou – ostrý a vzácný rozdíl od velké většiny RPG, které se primárně zabývají oddáváním touhy jejich hráče po dobrodružství. Všechno zde slouží příběhu, a přestože v něm děláte významná rozhodnutí, jde to jen jedním směrem – protože to je jeho záměr, ne jeho omezení.

Torment je příběhem člověka a jeho lítosti a zda může být někdy lepší člověk. Přesto navzdory tomu a navzdory tomu, že obsahoval hodnotu velkého románu čtení, jeho vizuální podivnost, jeho temná tajemství a jeho odhodlání vymyslet nová místa a fascinující zkroucené lidi spíše než recyklovat tropy to zachraňují před nárůstem pupku bezútěšnosti. Příliš jedinečný na to, aby změnil povahu směru RPGS, ale spíše inspirací pro morálkové témata posledních her, než je často dáno uznání.

15. Stardew Valley

Snímek dobře vyvinuté farmy v údolí Stardew

Předchozí pozice: 14 (-1)
Datum vydání: 2016
Vývojář: Dotčené lidoopy
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Můj čas v Portii je podobný výlet k jinému životu zemědělství a prací. Hřbitov je tmavší zvrat na nastavení nového života.

Pokud své krávy netrápíte každý den v tomto krásném venkovském životě, hrajete to špatně. Nejen proto, že jsou roztomilé, ale protože pokud tak neučiníte, budou produkovat nestandardní mléko, a proto budete vyrábět sýr s nižší kvalitou. Pro mnoho z těch, kteří zmizí na údolí Stardew, se rybaření a zemědělství stanou rituálním druhou životem. Dokonce i otevření hry to prodává jako sen: byl jsi pracovníkem kanceláře, ale nechal jsi zarostlou farmu, aby zkrotil. Nevlněný důkaz, že nejvyšší fantazií pro celou generaci se stane superhrdina v dlouhém kabátě a zrcadlích, ale být mrkvovým baronem.

Stardew to mohl nechat tam nechat, přímý život o nákupu organických semen a krmení kočky. Ale také proměnilo celé okolní město v sousedství jemných hobosů, přátelských rybářů, opilců s hustou kůží a další. Nikdy nebyl lepší čas, protože 1.5 Aktualizace, která klesla na začátku roku 2021, přidala zcela nový region, Ginger Island. Má nové NPC, události, minihry a dokonce i nový questline zahrnující více NPCS. Na farmě je také spousta aktualizací a vylepšení.Pokud jste nikdy nespadli týdenní číslocrunch pro krizi dobrého pastináku, dlužíte si výlet do údolí.

14. Yakuza: Jako drak

Předchozí pozice: 13 (-1)
Datum vydání: 2020
Vývojář: Studio Ryu ga Gotoku
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Existuje mnoho dalších her Yakuza, z nichž si můžete vybrat, všechny nabízejí dobrodružství v životě Kiryu Kazuma. Začněte s Yakuza 0 – Hra, která se na tomto seznamu téměř reprodukovala jako drak, více než jednou.

Yakuza: Stejně jako drak je nový začátek pro sérii, provádí dvě důležité změny. Za prvé, to zaměňuje akční otřes předchozích her pro nový bojový systém založený na tahu; Za druhé, obchoduje protagonista Wrestledad Kiryu Kazuma za puppyish nově příchozí Ichiban Kasuga. Díky tomu je ideální čas začít hrát s roztomilou sérií.

Za vše, co se mění, jako drak udržuje všechno skvělé o předchozích hrách a stále je to teplá srdečná cesta podsvětím Japonska. Ichiban je mladší a méně vážný než Kiryu a jeho hravá osobnost rychle spojuje ve městě Yokohama. Tito přátelé se stávají RPG podobnou párty, pomáhají vám v bojích a jinde, a jsou to sympatická parta včetně bývalého detektivného Adachiho, bývalé sestry, která může svolat vrány zvané Nanba, a Saeko, impozantní manažer hostitelky klubu.

Přestože je mezi nožemi a vyskočil límce zločineckého podsvětí, je na Yakuzově hře jen málo štěrbiny. Ichiban sní o tom, že je hrdina, a tráví většinu času pomáháním svým přátelům a jiným lidem po celém městě. Můžete vzít zvláštní práce a proměnit Ichibana na tanečnice nebo Saeko na jdol J-Pop. Dokonce i boje jsou většinou hloupé, když bojujete proti „městským Slickers“, kteří doslova kapají olejem a plácnou vás lilosem. Jako drak je spíše RPG než kdy jindy, ale jinak to zůstává Yakuza skrz a skrz.

13. Nier: Automata

Screenshot protagonisty 2b mazlící malého robota v Nier: Automata

Předchozí pozice: 12 (-1)
Datum vydání: 2017
Vývojář: Platinumgames
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Pokud je to slashy bashy akce, po tom, po sobě, Devil May Cry 5 vás zakryl.

Je to dokonce RPG? Mohly vám to říct pouze amorfní a nevyzpytatelné stroje budoucnosti. Ale značky na Steam říkají, že to je, tak pojďme s tím, i když to také skočí mezi kulka pekla Shmup a brýle s veškerou akrobatickou radostí jeho svižných robotických postav.

Pravda je, nier: Automata je těžké se vařit na jediný odstavec. Na první pohled se jedná o akční sci-fi příběh o regeneraci Země z destruktivních robotů. Na druhém pohledu je to úplně něco jiného. Na třetím pohledu najdete plechovského muže se jménem matematika ze 17. století a začnete se ptát, kolik dalších pohledů bude potřebovat, abyste skutečně věděli, co tato hra dělá.

12. Undertale

Screenshot květiny vysvětlující, jak boje fungují ve Undertale

Předchozí pozice: 11 (-1)
Datum vydání: 2015
Vývojář: Toby Fox
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný.

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Space Funeral je pravděpodobně Temný předchůdce Undertale a je svobodný a mnohem kratší. OneHot má podobný metafikční tón.

Tento homebrew RPG je proplněn více vtipy než obří novinka vánoční cracker. Dokonce i jeho forma a struktura se kvalifikuje jako jeden velký smích na JRPG, příliš mnoho z nás považuje za hluboké a nadčasové, přičemž také je milostný dopis ke stejnému žánru. Procházíte se a dostanete se do náhodných bitvy, doplněte si nabídkou s možností boje, používání předmětů nebo útěku.

Ale do tohoto menu jsou posypané slovesa, která se nepoužívají ve spouštěcích fantazií nebo chrono: „Flirt“, „kompliment“, „Talk“, „Pet“. Jedná se o příběh o ponoření hrůz s komickou laskavostí, nikoli násilím. Je pravda, že byste mohli zaútočit. Kdykoli v této surrealistické zemi žáby monster a zrádných květin byste mohli ztratit trpělivost, zachytit a kliknout na možnost „Fight“. Vždy je to tam, schopnost zabít tyto hloupé baddies. Baddies jako televizní stvoření, které se zdá být hrozné, ale ve skutečnosti se jen chtějí stát báječným a slavným. Nebo otravný kosterní přítel, který se nevrátí dolů, milý idiot. Ale při bití těchto úžasných nepřátel byste se vzdali pouze všem těm klišé JRPG, které přišly dříve. A Undertale by raději vrhl „povzbudit“ než „Lightning“.

11. Systémový šok 2

Snímek obrazovky dvou nepřátel přicházejících k vám v System Shock 2

Předchozí pozice: 10 (-1)
Datum vydání: 1999
Vývojář: Iracionální hry, vypadající skleněná studia
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Hry Bioshock si půjčují polovinu jména, ale upustí většinu konvencí roleplayingu, zejména správa zásob. Nebo byste mohli vydržet pro remake System Shock 2, v současné době ve vývoji.

Systémový šok 2 je jednou z nejlepších her, jaké kdy byly vytvořeny, ať už je vybrána vybraná kategorie. Je to jedna z nejlepších sci-fi/vesmírných her, která vytváří téměř bezkonkurenční smysl pro místo pečlivým použitím jeho relativně surového motoru a vznešeného zvukového designu. Jen málo her, ať už v hlubinách dungeonů nebo hloubky vesmíru, zachytilo klaustrofobii, která pochází z obklopení smrtí. Nikdy nemáte dovoleno zapomenout, že vás kovová kůže odděluje od vyhynutí a že vnitřní prostory, s nimiž se vesmír tlačí z vnějšku, jsou plné poškozených a zkorumpovaných organismů.

Tento pocit Dread and Doom dělá Iramional’s Masterpiece jednou z největších hororových her a jako sci-fi horor RPG je jedinečný. Vytváření postav je ve formě prologu a tutoriálu a vede vás zahájením do zvolené služby v sjednoceném národním nominátu a poté během první plavby Von Brauna, něco strašně špatně se mýlí. Shock 2 je hororová hra přežití první osoby-sama o sobě vzácná věc-ale je to použití mechaniky RPG, jako je řízení zásob a vývoj postav, které mu umožňují udržet si svou sílu při opakovaných návštěvách. Neexistuje žádný jiný RPG tak pevně navržený, tak děsivý a přesto tak otevřený experimentální hře.

10.Starší Scrolls V: Skyrim

Dragonborn čelí drakovi ve snímku Skyrim

Předchozí pozice: 9 (-1)
Datum vydání: 2011
Vývojář: Bethesda Game Studios
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Hry Bethesdy sledují podobnou strukturu, takže pokud se vám Skyrim líbí, budete také rádi post-apokalyptický střelec Fallout 4 nebo dřívější, Weirder Elder Scrolls III: Morrowind.

Hry Elder Scrolls Only Things Elder jsou dobře krajiny a jak budeme nazvat volbou. Skyrim má oba v piky. Tam, kde byl Oblivion kritizován za to, že je tradice-fanoušek do bodu nevýchody, je Skyrim mnohem zajímavějším světem, který prozkoumává. Obrovské hory se zasněženými vrcholy se valí do lesů, bažin, bažin, ledových jeskyní a každé město a město má něco jedinečného. Je to hra, ve které chcete jít na dobrodružství a kde se můžete cítit, jako byste byli na velké cestě jednoduše tím, že se snažíte chodit z jednoho konce světa na druhý.

Choilingyness pochází z pokračujícího závazku Bethesdy pokrýt svůj svět tuctem stejně dostupných aktivit. Ano, jste Dragonborn, jediný a jediný a svět závisí na vás, abyste jej zachránili, ale také je tu mágův cech, který vede, bojová aréna k dobytí, vražedné temné bratrství, které se připojí, atd. Žádná z těchto činností není tak rozlišená, jako by mohla být ve více soustředěné hře, ale rozmanitost a počet možných zkušeností je celý bod. Skyrim je hra, která se ztratí.

A pak samozřejmě existují mody. Pro hry Elder Scrolls není běžné, aby od svých hráčů přijímaly desítky tisíc aktualizací, ale mějte na paměti, jak pozoruhodné je, že Skyrimovo publikum napsalo zcela nové questlines, znovu vyvážený boj, představil nové žánry a předstíral celý svět daleko nad rámec toho, čeho by Bethesda mohla doufat, že dosáhne samostatně. Kupte si Skyrim ještě dnes a vy byste to mohli hrát pro příští desetiletí.

9. Divný západ

Dva kovbojové procházejí ulicí na Weird West

Předchozí pozice: Nový záznam
Datum vydání: 2022
Vývojář: Wolfeye Studios
Kde to můžu koupit: Steam, Gog, Humble, Epic Games Store

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Weird West je velmi podobný spadu. Pro více izometrických bants je Arcanum, který je také na tomto seznamu. Weird West má také hodně chuti Desperados, a pokud máte svědění pro více RPG Cowboys, můžete vyzkoušet červené mrtvé vykoupení nebo možná dokonce vnější světy.

Weird West dostal v naší recenzi nejlepší nejlepší a nemůžete říci spravedlivější než to. Jedná se o složitý kovbojský svět s lahodným uměleckým stylem při pohledu z izometrického úhlu, stejně jako klasické CRPG, se kterými jste vyrostli. Je to hra, kde zabíjení lidí přidá na městský hřbitov čerstvé pozemky, což vám může říct vše, co potřebujete vědět.

Je to hodně o světě na Weird West, protože každý tak často budete jen vykopat svou starou postavu a být upuštěni do nových bot. Neplatňuje se za připojení. Ale kolem vás můžete vidět agenturu hráče v akci. Přepadli vás Outlaws, které jste nezabili v předchozím střelbě. Můžete vidět, jak se města duchů v průběhu času osídlují a šerifové nahrazeni poté, co starý úřadující zemřel. Obecně je to reaktivní místo, protože se budete účastnit rychlého boje, který má více podobný střelcům s dvojitou než tahový RPG, který očekáváte. Celkově, Weird West je skvělou směsí starého a nového a zaslouží si pochvalu, které má. Jen buďte připraveni s tímto tlačítkem QuickSave, protože divný západ není přátelský.

8. Disco elysium

Snímek disco elysium: The Final Cut

Předchozí pozice: 8 (žádná změna)
Datum vydání: 2019
Vývojář: Za/um
Kde to můžu koupit: Steam, Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Nejbližší srovnatelný RPG je pravděpodobně Planescape: Torment, který se potýká s podobnými nápady.

Pokud hledáte krásně napsaný RPG, který v jeho prostředí nabízí něco jiného, ​​což smysluplně potýká s tím, co to znamená být člověkem, již nejste omezeni na 21letou klasickou planenessape Black Isle: Torits. Disco Elysium si vezme román mechaniky s vtipným, lidským, dobře napsaným skriptem a originálním nastavením, které není prozkoumáno, že není svázáno s žádnou existující mediální vlastností. Mechanik je, že vaše dovednosti jsou vnitřní hlasy vašeho protagonisty, které se můžete zapojit do konverzace a že můžete internalizovat nápady, se kterými se setkáte při zkoumání světa způsobem, který může pomoci nebo ublížit vaší postavě. Nastavení je Revachol, město na ostrově, které je stále poznamenáno neúspěšnou komunistickou revolucí.

Tyto dvě věci spolupracují na vytvoření hry vše o tom, jaký druh člověka jste, kým chcete být a co to znamená opravdu změnit. Disco elysium bloudí blízké tomu, že je hra o tom, jak cool je to být v prdeli, odpadlíka, odpadlíka, ale obdivuhodná práce drží zrcadlo až do skutečné újmy, které může osoba způsobit, a dává vám nástroje k napravení. Je to také konečně nejvzácnější ze všech věcí: masitý vyprávění RPG, který vůbec neobsahuje boj. Pokud jste si přáli, aby vaše průzkumy vytržení nebo Skellige nebyla neustále přerušena nutností střílet sestřih nebo bodnout utopení, pak pro vás Disco Elysium’s pro vás.

7. Baldurova brána III

Předchozí pozice: Nový záznam
Datum vydání: 2020 (Early Access), 2023 (1.0)
Vývojář: Larian Studios
Kde to můžu koupit: Steam, Gog

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Původní hra Baldur’s Gate Games napadení, zejména II (které mělo toto místo na tomto seznamu). Najdete také podobný zážitek v Larianově božství: Originální hry Sin.

Je tu staré přísloví: „Nejlepší čas začít hrát Baldurovu bránu III byl včera. Druhý nejlepší čas je dnes.„Larianův nejnovější fantazijní RPG Epic explodoval z raného přístupu, jako je mnoho chapadla, které vyrazily z tváře mysli, a jeho 170-ish hodin jsou složité, vrstvené nájezdové skrz krásný svět, který je stejně neúprosně nadržený jako krvavé a krvavé a příšerný. Jsou to čarodějové staré školy pobřežních stylů, kde si můžete přizpůsobit vzhled a schopnosti své postavy a vybrat si z klasických tříd (Druids! Barbaři! Strážci!). Toto je hra, která umístí některé z jeho kritických kontrol dovedností na obrazovce a před vámi válí skutečný D20. Je to, a já to nemohu dostatečně zdůraznit, Dungeons & Dragons: Videohra do určité míry žádná jiná oficiálně licencovaná hra D&D nebyla hra D&D.

Příběh je v zásadě tím, že uniknete zajetí z invazních mysl Flayers (perambulační chobotnice) a spolu se skupinou chyb, do kterých narazíte, zjistíte, že máte v mozku trochu červa, který vás nakonec změní na Myslete také na flayer. Cílem je uniknout tomuto osudu, ale cílem je hrát hru. Je čas, kdy můžete opravdu upřímně říci, že je to spíše o cestě, protože existuje tolik způsobů, jak se zapojit a dokončit uvedenou cestu. Samotná počáteční oblast je obrovská a svěží, vyvrtaná skrz dungeony a skrytými věcmi a existují celé postavy, které vám mohou chybět. Existují také celé oblasti a subploty, které neuvidíte, zda nejedete z vyšlapané stopy, a dostat se až na konec konečného aktů sám vás uvidí hrát severně od 30 hodin.

Zároveň jsou věci drasticky ovlivněny schopnostmi, které máte vy a vaše skupina podivných přátel. Schopnost mluvit se zvířaty může opravdu otřást. Existuje kouzlo, které vám umožní mluvit s mrtvými, a někdy ho můžete plýtvat na někoho, kdo má skutečně užitečné říci vše užitečné říct. V jednom okamžiku byste se mohli ocitnout klečící před důležitým goblinem a můžete se pokusit sát prsten z jejich špičky. To vše v kombinaci s bojovým systémem, který je velmi podobný systému božství: původní hřích. Můžete rozbít barely oleje a zapálit celé pole. Můžete se proklouznout za lidi a vykopnout je z římsů. Můžete házet boty. Váš čas hraje otřesení asi 70:30 ve prospěch boje a je to podrobné orientované věci založené.

6. Deus ex

Snímek blokády v Deus Ex

Předchozí pozice: 6 (žádná změna)
Datum vydání: 2000
Vývojář: Iontová bouře
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Deus Ex: Lidská revoluce neumožňuje tolik experimentování, ale jeho sledování se toho hodně zlepšuje.

JC Denton je milý muž. Je dost prázdné břidlice, že se zdá být rozumné přistupovat k každé ze svých misí a eskapád způsobem podle vašeho vlastního výběru a jeho tělo je kybernetická kanály, které vám umožňují připojit se ke všem druhem zařízení. Je to odbytiště, ve kterém zasadit periferie a, jak to dělá všechny nejlepší RPG, Deus Ex chápe, že hráč je nejdůležitější periferní ze všech.

Ionto Storm vám nikdy neřekne, jak vás hrát nebo napomenout za to, že jste se vydali na cestu méně chodenou. Existují samozřejmě omezení a hranice zabudované do světa, ale každá oblast je postavena s ohledem na tyto omezení. Deus Ex chce, abyste objevili okraje svých možností a tlačili proti nim, protože jeho návrháři se zajímají o vaše řešení a uznávají, že nejzajímavější jsou ta, které nutně předvídaly.

Vedle svého zloděje spolužáka je Deus Ex pozoruhodně jasná a vzdušná, doslova dobře větraná hra. Kde je Garrett definován svými vlastními omezeními, je Denton definován omezením jeho světa. Každá oblast je krabičkou problémů a hráč má švýcarskou armádu nože postavy, se kterou se má zkoumat na tyto problémy, a na řešení řešení. Je to podstata roleplaying – obývání postavy a nastavení a vytváření jejich vlastních.

5. Dragon Age: Inquisition

Předchozí pozice: Nový záznam
Datum vydání: 2014
Vývojář: Bioware
Kde to můžu koupit: Pára, původ

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Pravděpodobně Dragon Age: Origins and Dragon Age II, a můžete také třídit prostřednictvím jiné práce BioWare. Je tu masový efekt a rytíři staré republiky, do kterých se dostanete zuby.

Dragon Age: Origins býval na tomto místě. I když je to stále dobrá hra (a mnoho lidí dává přednost jeho boji), nedávno jsem provedl přehrávání her Dragon Age a ve světle roku 2022 je jasné, že původ má dostatek chyb – i když by to měl stále Získejte pochvalu za to, že jste na předvolci návratu epické fantasy RPG.

Boj Inkvizice je zmírněn na frontě CRPG, ale stále je to zábava, A dokonce i Strážci mají praštěné síly, schopné odrazit při vypálení salvy výbušných šípů po délce údolí. Ve skutečnosti je celá hra zábava. Interpersonální drama na milostném zájmu je otočeno až na 11, příběh (druh standardního „jděte na x počet míst, aby shromáždili své síly a porazili zlé“ druhy hrdinské cesty) má hrozbu, která překračuje rozměry a svět je rušivě krásné.

Je to druh směsi diskrétních úrovní, který je každý otevřený svět. Mnoho lidí narazí, když začnou hrát inkvizice, protože první oblastí jsou Hinterlands, neobvykle obrovská oblast. Ve skutečnosti máte možnost pohnout se a prozkoumat jiné úrovně velmi rychle, ale mnoho lidí cítí potřebu zůstat a vyčistit oblast, která může trvat velmi, velmi dlouho. Hinterlands je sama o sobě krásná úroveň, ale není to v žádném případě tak krásné jako vrstvený les na Emerald Graves nebo půlnoční pouštní písky syčících odpadů.

A i když je to méně úspěšné než snad něco jako divný West nebo božství: Originální hřích, dračí věk: Inkvizice vám umožní zanechat známku na světě. Vaše činy mohou zlepšit životy lidí nebo horší. Postavíte pevnost a sledujete, jak se pomalu stanoví, a můžete si vybrat, zda chcete povolit polní nemocnici na základě. Ale možná jsou prvotřídní funkcí vaší společníci. Je to charakteristický znak her BioWare, který vám dává gang podivínů s různým vkusem a pak se pokusí přimět vás zamilovat se do nich, a tato banda podivín je jednou z nejzajímavějších.

4. Hmotný efekt 2

Snímek obrazovky z Mass Effect 2

Předchozí pozice: 4 (žádná změna)
Datum vydání: 2010
Vývojář: Bioware
Kde to můžu koupit: , Pokorný, původ

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Obisidanův zvíkový, ale přitažlivý protokol Alpha má mnoho společného s Mass Effect, ale jde spíše o téma tajného agenta než Alterna-Star Wars. The Witcher 3 také nabízí pravděpodobně lepší behaviorální roleplaying.

Byl to seznam konverzačních zbraní, střední akt Biowareovy sci-fi trilogie by to byl jistě na vrcholu. Ano, většina z toho, co puristé považují RPG, bylo vyříznuto ve prospěch přímého jednání a rozhodování na místě, ale z hlediska ducha, hraní kapitána rovingového prostoru, který se snaží obnovit mír na planetu Galaxy One At na planetě Galaxy One na čas a ve svém vlastním sladkém čase nikdy nebyl vylepšen.

Mass Effect 1 nevěděl, co má být, a Mass Effect 3 byl obětí potřeby vyřešit desítky visících vláken příběhu, ale 2 má zaměření, smysluplný smysl pro behaviorální volbu a především hybnost. Všechno to vyvrcholí v jednom z nejúžasnějších a nejvíce tragických třetích činů v nedávné paměti. Mass Effect 2 se také může pochlubit tím, co by mohlo být jen nejlepším hudebním momentem roleplaying. Jsem opravdu model vědce Salariana.

3. The Witcher 3: Wild Hunt

Snímek Geralta dává kameře palce v čarodějnici 3: Wild Hunt

Předchozí pozice: 3 (žádná změna)
Datum vydání: 2015
Vývojář: CD Projekt Red
Kde to můžu koupit: Maloobchod, pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Skyrim, pokud chcete podobně epický RPG s otevřenějším stromem dovedností a přizpůsobením postav. Inkvizice věku Dragon Pokud chcete více kolekcí.

Co nejvíce ozývá na The Witcher 3, je to, jak může být lidský. Tam, kde jiné Epos RPG často ztratí lidstvo své postavy mezi fantazijními hrdinstvími, Geralt a jeho přátelé neustále přitahují zaměření zpět na Zemi. V tichých (nesexy) okamžicích, kdy jsou sami mezi úkoly a hravým žertováním, jak se staří přátelé sjednoceni, si pomalu uvědomíte, jak moc vás baví trávit čas s těmito lidmi. To je stále příliš vzácné, dokonce i mezi jinými dobře napsanými RPG.

Ne celou dobu, ale také je také velké množství lidstva rozptýleno po obrovské a krásné temné fantasy zemi čarodějnice, také. Příběhy lidí, jejich smutek, jejich žádosti, které nejsou bezostyšně křičeny ze střech, jejich dojemnou vděčnost za vaši pomoc a malé dilemata a důsledky, kterým budete čelit. Pokud jde o to, aby byla hra roleplaying, The Witcher 3 absolutně mistry putujícího dobrodruha Fantasy. Tvůrci mechanických populací ve starších svitcích a spadů by to měli považovat za určitou úzkost.

Mnoho částí čarodějnice 3 bylo možné popsat jako nejlepší ve své třídě, ve skutečnosti. Je to také jeden z nejkrásnějších světů jakékoli hry na tomto seznamu. Jeďte koněm k některým bažinám kdykoli během dne a jen si užijte vítr, oblohu, zvuky. Boj – který je lepší než předchozí iterace, ale stále trochu neohrabaný – je frustrace hlavně proto, že se dostane do cesty vaší schopnosti spravedlivé být. Naštěstí je vždy jiná osoba, se kterou si ve vašem příštím cíli hraje Gwent

2. Božství: Original Sin II

Screenshot všech hlavních postav z božství: Original Sin II

Předchozí pozice: 1 (-1)
Datum vydání: 2017
Vývojář: Larian Studios
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Jeho předchůdce, Božství: Originální hřích může být vaše věc. Ale mnoho dalších izometrických RPG by se mohlo kvalifikovat, například trápení: příliv numenery. K dispozici je také nedávné úsilí Larian Studios, Baldur’s Gate III, v současné době v Early Access.

Poznámka hned, než zapomenete: „Zabijte Magister Holind“. Možná se divíte proč. Tento nepodepsaný NPC je virtuální nikdo v jednom z nejvíce rozlehlých a podrobnějších RPG za poslední desetiletí. Je strážcem jako mnoho jiných, nemá žádné položky za hodnotu a nezabývá se žádným z mnoha úkolů nebo příběhů hry. Ale pokud přejděte na sekci komentáře jeho vstupu do Wiki, všimnete si, že dělá jednu neodpustitelnou věc, kterou ostatní strážci ne. Zabije vaši kočku.

Je to jen jeden okamžik mnoha, ve kterém vás božství: Original Sin 2 chytí mimo stráž. Toto je podrobný RPG plný překrývajících se úkolů a oblouků postav. Je to krajka s příběhy. Můžete hrát kooperaci s kamarádem, jít na opačné konce stejného ostrova a setkat se v komorách rozzlobeného šéfa s divoce odlišnými motivy pro jednání s ním. Ale i když hrajete dál (a hádejte se o tom, kdo z vaší strany reprobates si zaslouží stát se bohem čerstvé tváře), jsou to malé okamžiky, které staví největší příběhy.

Původní Sin 2 je v tomto seznamu od svého vydání. Bylo vydáno definitivní vydání, které vyhladí některé vrásky, ale skutečným důvodem jejího růstu postavy je to, že jsme ji v posledních několika letech pokračovali v hraní v posledních několika letech. Každý z nich se znovu objevuje, každý nový hráč, který se uchopí ve svých spojích, je jasnější, jak hluboká, rozmanitá a trvale vysoce kvalitní je.

1. Elden Ring

Plaťata Atlus v Elden Ring

Předchozí pozice: Nový záznam
Datum vydání: 2022
Vývojář: Fromsoftware
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná

Co jiného bych měl hrát, když se mi to líbí: Hry Dark Souls, stejně jako Bloodborne, jsou nejzřetelnější. Sekiro: Shadows umírá dvakrát a duch z Tsushimy na jaře také.

Nový a přímo na nejlepší místo, je to Elden Ring 2022. Fromsoftware se zaměřil na Open World RPG a dal všechny ostatní, aby se zahanbili s jejich prvním výstřelem. Váš zničený svět se tentokrát nazývá země mezi nimi a jste poskvrněni – kdysi exilovaný občan zemí mezi nimi, zavolal zpět k obnovení pořadí na místo sjednocenými fragmenty titulárního prstenu. S pravdivé formy, o každém z nich se staráte velké podivné monstrum, s mnoha dalšími podivnými příšerami, které bojují, rozptýlené po celé neuvěřitelně velké mapě. Je to trochu skličující, dokonce i poprvé, když poprvé vystřelíte hru. Neexistují žádné značky úkolů, pouze návrh, jakým směrem k prozkoumání. Ale jak se přizpůsobíte tomuto mírně neočekávanému nebo znepokojivému způsobu, jak věci dělat, vidíte výhody.

Můžete samozřejmě zemřít a systém upgradu je podobný ostatním hrám z předchozích her (v tom, že nashromáždíte měnu upgradu zabitím nepřátel, ale ztratíte ji, pokud zemřete a musíte znovu najít mrtvolu, abyste ji dostali zpět). Boj je neodpustitelný, ale můžete se k němu přistupovat rychlostí nebo nádrží a ovládnout umění skokových útoků a uhýbání se. Ale v každém případě je to trochu nemožné selhat V pozemcích mezi. Mít potíže s porážkou toho vlčího monstra? Žádný problém! Hlavu jiným směrem a dejte si prasklinu na nějaké kraby. Pokud vám ten král, který je hromadou končetin jiných lidí, vám dává potíže, můžete se vydat na cestu do školy Evil Wizard a vidět, co se tam děje.

V Eldenově prstenu máte nejen chladné duchové koně, ale také máte svobodu. Na mapě můžete jen vidět zajímavý kousek a prozkoumat jej. Je pravděpodobné, že tam bude něco hrozného, ​​ale může být také vesnice hrnců. A celé místo je tak bezútěšné a krásné a má tolik neočekávaných úrovní nad a pod. Existuje celá podzemní vrstva. Bažina. Velké zlaté stromy. Tolik podivných hradů, že země mezi nimi potřebují vlastní verzi National Trust. Kolem toho všeho je tkaný podivný příběh a stejně jako u temných duší, jen uchopení části, nebo sestavení několika kusů najednou, pouze způsobuje, že se svět jeví jako větší a reálnější. Elden Ring je měřítko, kde se měří většina, ne -li všech, budoucí RPG.

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

Přihlaste se s přihlášením Google s přihlášením na Facebooku s přihlášením Twitteru s Reddit

 • 2K Boston
 • Akční adventura
 • Aktivita
 • Activision Blizzard
 • Skoro člověk
 • Anachronox
 • Android
 • Jablko
 • Arcanum: of Steamworks a Magick obscura
 • Aspyr
 • Aspyr Media
 • Assassin’s Creed: Valhalla
 • Avernum: Útěk z jámy
 • Baldurova brána III
 • Bandai Namco Entertainment
 • Bay 12 her
 • Nejlepší bests
 • Bethesda Game Studios
 • Bethesda Softworks
 • Bioware
 • Zobrazit ptáky / izometrický
 • Studios Black Isle
 • Blizzard Entertainment
 • Brogue
 • Capcom
 • Karetní hry
 • CD projekt
 • CD Projekt Red
 • Chrono Trigger
 • Hry Chucklefish
 • Občanský spánek
 • Znepokojen
 • Nejtemnější dungeon
 • Vzdorný vývoj
 • Deus ex
 • Devolver digitální
 • Diablo III
 • Disco elysium
 • Divinity: Original Sin 2 Definitive Edition
 • Dragon Age: Inquisition
 • Dragon Quest XI: Ozvěny nepolapitelného věku
 • Pevnost
 • Eidos
 • Eidos interaktivní
 • Elden Ring
 • Elektronické umění
 • Hry Failbetter
 • Fallout: New Vegas
 • Fantazie
 • Kolega cestovatel
 • Final Fantasy X-2
 • První osoba
 • Ze softwaru
 • Fromsoftware
 • Celý produkt
 • Hry broušení výstroje
 • Hack & Slash
 • Ruka osudu 2
 • Schémata Harebrainge
 • Horizonská brána
 • Indie
 • Infogrames
 • Souhra
 • ios
 • Iron Lore Entertainment
 • Iracionální hry
 • Jrpg
 • Skočit nad věkem
 • Kenshi
 • Hry Kitfox
 • Larian Studios
 • Legend of Grimrock 2
 • Úroveň 5
 • Vypadající skleněná studia
 • Lucasarts
 • Mac
 • Hmotný efekt 2
 • MMORPG
 • Monster Hunter: Svět
 • Mount & Blade II: Bannerlord
 • Multiplayer konkurenceschopný
 • Cooperative multiplayer
 • Neo Scavenger
 • Ni No Kuni II: Revenant Kingdom
 • Nier: Automata
 • Nintendo ds
 • Nintendo Switch
 • Nintendo Wii
 • Obsidiánská zábava
 • Paradox Interactive
 • Cesta vyhnanství
 • PC
 • Pilíře věčnosti
 • Planescape: Torment
 • Platinumgames
 • PlayStation Vita
 • Hlavní hmota
 • Soukromá divize
 • PS2
 • PS3
 • PS4
 • PS5
 • Hádanka
 • Red Dead Redemption 2
 • Red Hook Studios
 • Hry Rockstar
 • Rocksteady Studios
 • RPG
 • Sega
 • Shadowrun: Řez režiséra Dragonfall
 • Střelec
 • Boční pohled
 • Sierra Entertainment
 • Simulace
 • Jeden hráč
 • Šest věků: Jízda jako vítr
 • Software SpiderWeb
 • Square Enix
 • Hvězdné obchodníci: Frontiers
 • Hvězdné války: Rytíři staré republiky
 • Stardew Valley
 • Příběh bohatý
 • Strategie
 • Strategie: Strategie založená na tahu
 • Sluneční nebe
 • Systémový šok 2
 • Take-Two Interactive
 • Taleworlds
 • Text
 • Starší Scrolls V: Skyrim
 • Vnější světy
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • Třetí osoba
 • THQ
 • THQ Nordic
 • Titan Quest
 • Toby Fox
 • Uctívat
 • Hry Troika
 • Ubisoft
 • Ubisoft Entertainment
 • Ubisoft Montreal
 • Ultima VII
 • Undertale
 • Vampire: Maškaráda – krevní linie
 • Warner Bros. Hry
 • Divný západ
 • Wolfeye Studios
 • Xbox
 • Xbox 360
 • Xbox One
 • Xbox Series X/S
 • Yakuza: Jako drak

Přihlaste se k odběru zpravodaje brokovnice s rockovým papírem

Získejte největší denní PC herní příběhy doručené přímo do vaší doručené pošty.

Malý člověk poháněný čajem a knihami; RPS DEP ED od roku 2018. Pošlete jí etymologické fakta a skvělé hororové nebo puzzle hry.