Seznam všech her na hraní rolí | Populární herní hry pro hraní rolí, 100 nejlepších RPG všech dob – Informer Game Informer

Top 100 RPG všech dob


54. Grandia II
Platforma: PS2 • Dreamcast • PC
Vydání: 2000
Herní umění zachytilo srdce a duši klasického RPG se svou sérií Grandia a druhý záznam zůstává jeho nejlepší nabídkou. Kvazi-real-time bitevní systém představoval jedinečný mechanik pro zrušení nepřátelských útoků načasováním vašich úderů, díky nimž byl boj výbuchu. Dobrodružství Mercenary Ryudo zachránit svět nemuselo být průkopnické, ale sarkastický vtip, který sdílí se svým ptačím společníkem Skye.

Seznam všech her pro hraní rolí

Seznam her na hraní rolí, uvedený abecedně s fotografiemi obálky hry, pokud jsou k dispozici. Přesahující celou historii žánru si tyto hry na hraní rolí užily miliony. Tento seznam zahrnuje všechny hry na hraní rolí, které kdy narazily na police, takže nemusí mít nutně všestrannější, budoucí nebo nové hry na hraní rolí. Pro tyto nejlepší hry na hraní rolí jsou k dispozici různé kousky informací, například když byla hra vydána a která hru vyvinula. V některých případech můžete kliknout na jména her a získat ještě podrobnější popis. .

Tento seznam má v sobě celou řadu her, od Legend of Zelda: Ocarina of Time po Elder Scrolls V: Skyrim.

Tento seznam odpovídá na otázky: „Jaké jsou nejlepší hry na hraní rolí?”A” Jaké jsou nejoblíbenější hry na hraní rolí?”

Hodnotí se všemi voliči

.hack // infekce

.Hack // infekce

 • Vývojář : CyberConnect2

.Hack je série akčních her pro hraní rolí pro jednoho hráče vyvinuté pro konzoli PlayStation 2 od Cyberconnect2 a publikovaných Bandai. Čtyři hry, .Hack // infekce, .hack // mutace, .hack // vypuknutí a .Hack // Karanténa, všechny mají „hru v rámci hry“, fiktivní masivně multiplayer online hraní rolí (MMORPG) s názvem Svět, který nevyžaduje, aby se hráč připojil k internetu.

.hack // mutace

.hack // mutace

 • Vývojář : CyberConnect2

.hack // Vypuknutí

.Hack // Vypuknutí

 • Vývojář : CyberConnect2

Top 100 RPG všech dob

V prvních dnech her byla identifikace her na hraní rolí snadná. Zaměření na příběh, průzkum a vývoj postav se lišilo od platformátorů a akčních titulů, které dominovaly průmyslu. Tyto vlastnosti získaly RPG pověst jako nejdelší, nejvíce pohlcující a nejsložitější dostupné zážitky.

V průběhu let se hranice definující RPG erodovaly. Základní koncepty žánru se inkubovaly a vyvíjely se, zatímco jiné typy her si vypůjčily a aplikovaly mechaniku, díky níž RPG byly úspěšné. To zahrnuje vyrovnávání, upgradovací schopnosti, vybavení vybavení, formování vztahů, boje skrze dungeony a další. .

Tento seznam je oslavou neuvěřitelného dopadu žánru; Toto jsou nejlepší 100 her, které existují na křižovatce vyprávění, boje, průzkumu a postupu. Každý titul zasáhne jedinečnou rovnováhu mezi těmito prvky, občas dokonce posouvá hranice toho, co bychom tradičně nazývali RPG. Některé z příspěvků mají historický vliv, jiné ztělesňují celou éru a některé jsou prostě opravdu zábavné-ale všichni z nich hráli hlavní roli při utváření identity tohoto zábavného a neustále se rozvíjejícího žánru.

Tato funkce se původně objevila v čísle 290 Herní informátor .

100. Tour: Přílivy numenery
Platforma: PS4 • Xbox One • PC • Mac • Linux
Vydání: 2017
Duchovní nástupce Planescape: Torment představoval podivné postavy, podmanivý dialog a popisy a neskutečný svět groteskních a úžasných památek, a to je právě způsob, jakým se nám to líbí. Pozoruhodná Numera Troop RPG Monte Cook Games byla perfektním pro toto transgresivní dobrodružství, ve kterém se problémy s vědomím a metafyzikou dostaly do centra pozornosti.

. Dragon Quest III
Platforma: NES • GBC • iOS • Android
Vydání: 1992
Hry Early Dragon Quest poskytly solidní rámec, ale Chunsoft výrazně rozšířil vše v Dragon Quest III. Jeho svět byl méně lineární a byl doprovázen odměňujícím pracovním systémem a swappable postavami. Hra byla zavedena denní/noční cyklus, který určil, kdy bylo možné přistupovat k určitým položkám, postavám a úkolům. Tyto prvky se nyní mohou zdát triviální, ale to bylo pro čas velké.

98. Vampire: Maškaráda – krevní linie
Platforma: PC
Vydání: 2004
Na základě stolního světa temnoty White Wolfa získala toto vydání z roku 2004 kultovní sledování pro své pohlcující prostředí s upírskými společnostmi v moderních Los Angeles a působivých větvících narativních cestách. Hry RPG vývojář Troika tragicky uzavřené krátce po spuštění hry, ale fanoušci vzali vývoj plášť a pokračovali ve zlepšování hry dodnes.

97. Dark Cloud 2
Platforma: PS4 • PS2
Vydání: 2003
Pod barevným uměním a rozmarným tónem Dark Cloud 2 vytvořila úroveň 5 hluboký titul s mechanikem a zbraněmi na budování světa. Budování měst s gestony nalezená v procedurálně generovaných dungeonech byla uspokojivá smyčka a syntetizující předměty pro zlepšení bolt a bojové hack-and-sllash. Díky vedlejším činnostem, jako je použití fotografie k přijetí vynálezů a rybolovu, tento RPG udržoval vrstvení zábavných komponent.

96. Ztracená Odyssey
Platforma: Xbox One • 360
Vydání: 2008
Ztráta Odyssey je naplánována finální fantazií založeným otcem Hironobu Sakaguchim, JRPG založený. Ztracená Odyssey je nejlépe známá pro své vynikající psaní, které ukázalo, že Kaim se vyrovná s generací po generaci lidí, kteří kolem něj umírají, a někdy se rozvíjejí na nic jiného než na stránkách textu.

95. Svět končí s vámi
Platforma: DS • iOS • Android
Vydání: 2008
Svět, kterým se světem posunují kontrolní schéma Nintendo DS, končí s vámi, kteří hráči vypouštěli rytmické sekvence na jedné obrazovce, zatímco používali řadu vyrovnatelných špendlíků k boji proti monstra na druhé straně. Je to hanba Square Square Enix nikdy nevyvinula pokračování, protože jeho barevné ztvárnění Shibuya, idiosynkratických postav a silného vyprávění nás nechal více chtít.

94. Zlaté slunce
Platforma: Wii U • GBA
Vydání: 2001
Developer Camelot je známý pro zářící sílu a mnoho z nedávných sportovních titulů Mario, ale předtím, než přešel na navrhování odnoží Mario na plný úvazek, vytvořil tento standout RPG. Golden Sun představovalo poutavý příběh, známý, ale rafinovanou mechaniku RPG, zábavné hádanky a sběratelské Djinn Creatures.

93.
Platforma: PC • Mac • Linux

. Epic Obsidian zejména založil vlastní pravidla a vesmír, a zároveň představoval nezapomenutelný příběh plný nuančních postav a náročných bitev.

92. Taktika Ogre: Pojďme se držet Spolu
Platforma: Wii U • Wii • PS1 • Vita • PSP
Vydání: 1998
Strategie/RPG Quest došlo k velkému úspěchu v zahraničí před příchodem státu, ale hluboký taktický boj rezonoval také se severoamerickým publikem. .

91. Bašta

Vydání: 2011
Ohromující umělecký styl a štěrkově vyjádřený vypravěč pozdravil hráče, když dorazili poprvé do světa Bastionu, a oba prvky pomohly přenést příběh vpřed, když osamělý hrdina bojoval skrz svět zničený kalamitou. Singulární soundtrack a poignantní konec pomohl učinit z Basetion standout debut pro hry Supergiant a jeho rámec měl správnou kombinaci prvků RPG a vzrušující akci.

90. Panzer Dragoon Saga
Platforma: Saturn
Vydání: 1998
První dvě hry Panzer Dragoon byly střelci na kolejích, takže se zdálo divné, když Sega odešla z kolejnic s tímto RPG. Sága Panzer Dragoon však nashromáždila kult po jeho epickém příběhu o zmizelé civilizaci, 360 stupňových bitvách, které smíchaly akci v reálném čase a tahu, a draka pro domácí zvířata, který se vyvinul během vaší cesty na základě vašich akcí na základě vašich akcí. Bohužel, Saga také vyšla na konci životnosti Saturn, takže to měla omezený tiskový běh, což z něj dělá horkou sběratelskou položku dnes.

89. Příběhy Symfonie
Platforma: PS3 • GameCube • PC
Vydání: 2004
Hry příběhů získaly chválu za jejich bojové a párty a příběhy Symfonia ztělesnily tyto dva prvky. Symfonia je nejoblíbenější nabídkou Namco; Měl sympatický obsazení, barevný svět a příběh plný zvratů. Rovněž transformoval bitevní systém z boje na 2D letadle na plně manévrovatelný 3D prostor, nyní standardní pro sérii.

. Příběhy radiata

Vydání: 2002
Mluvit s měšťanskými obyvateli nezní jako velký prodejní bod pro hru, ale byla to hnací síla v příbězích Tri-Ace’s Radiata. . V rámci tohoto boje se vyprávění rozdalo asi 2/3. .

87. Bránící příběh
Platforma: PS3 • PS1 • Vita • PSP
Vydání: 2000
Squareův bojový příběh Square’s Vagrant Discled Bojové bojové komponenty v reálném čase, jako jsou rytmické řetězové útoky, taktická hratelnost, jako je cílení na části těla a hluboký systém pro vykládání zbraní s absorpčním příběhem Yasumi Matsuno (taktika ORGE) a umění z Hiroshi Minagawa (Find Fantasy taktics ). Příběh Vagrant vzal standardní formy procházení a taktiky dungeonu a zvýšil je vrstvením vlastních odlišných komponent a gotických předehru.

86. Bazén záře
Platforma: NES • PC • Mac • Amiga • Apple II • Commodore 64 • PC-9800
Vydání: 1988
První z dlouhodobých her „Gold Box“ od Strategic Simulations Inc. (SSI), skupina záře upravila AD&D pravidla a nabídl návykový mix průzkumu a boje. Hráči prozkoumali v perspektivě první osoby a bojový režim shora dolů vyžadoval strategii a využití inteligentních postav. Pohon záře měl také časný příklad exportního systému postav, který vám umožní přenést vaši párty vpřed do následujících her.

. Možná a magie: svět xeen
Platforma: PC • Mac
Vydání: 1994
Klasická fantasy RPG z New World Computing kombinuje dva tituly MAYE & MAGION – IV a V – do jednoho obrovského titulu na jednom disku s dalšími úkoly, obsahem a digitální řeč. Epický procházení dungeonu, na večírku, World of Xeen má obrovský svět, který prozkoumá, hordy monster a mnoho různých způsobů, jak přistupovat k mnoha výzvám na obou stranách Xeen.

84. Horizon Zero Dawn

Vydání: 2017
Nový Opus Opus v otevřeném světě Guerrilla Games nemusí mít nejhlubší mechaniku RPG, ale přibil nejdůležitější rys žánru: výrazný a brilantně realizovaný vesmír, posílený přesvědčivým vyprávěním. Lovecký obří mechanická zvířata je vzrušující díky boji proti taktice bohatému a stabilnímu postupu hráčů, ale hlubší tajemství Horizontu z něj činí standout příklad moderní akce/RPG.

83. Chroniky xenoblade

Vydání: 2012
Chroniky Xenoblade přišly v době, kdy se mnoho japonských RPG cítilo, jako by byly šité ze stejné tkaniny, ale gigantická hra Monolith Soft prokázala, že země může stále přinést nové zážitky. Čistý rozsah a pozornost k detailům, od dvou obrovských a neobvyklých kontinentů po komplexní bojové systémy, to vyniklo. Chroniky Xenoblade zachytily podstatu žánru, zatímco pro něj malovali jasnou budoucnost.

82. South Park: hůl pravdy

Vydání: 2014
Ve světě licencovaných videoher vyniká jen málo titulů jako výjimečný nebo hodný zdrojového materiálu. S hůlkou Truth spolupracoval veteránský RPG Studio Obsidian s tvůrci dlouhodobého televizního seriálu, aby dodal hru, která nejen představovala silný bojový bojem, zábavný průzkum a veselý příběh, ale také pocit, že hráči byli hráči V epizodě South Park.

81. Osud

Vydání: 2014
. Destiny je jedním z prvních v nové generaci hybridních zážitků na hraní rolí, ale můžete se vsadit, že to nebude poslední.

80. Odin Sphere

Vydání: 2007
Stylové oblouky pro umělecké a vzájemné příběhy byly skvělé, když Odin Sphere poprvé vydal na PS2, ale Vanillaware šel nad a za remaster v roce 2016. Odin Sphere: Leiftrsir si udržel všechno, co fanoušci milovali o originálu, ale pevné technické problémy (jako je všudypřítomné zpomalení) a přidala novou mechaniku, díky kterému byla boj zábavnější a progresi. Odin Sphere byla dobrá, ale Leiftrsir si plně uvědomil svůj potenciál.

. Dračí dogma
Platforma: PS3 • 360 • PC
Vydání: 2012
Akce/RPG Capcom byla osvěžující japonský pohled na žánr, který byl dlouho spojen se Západem. Hráči mohli prozkoumat masivní svět a vyšplhat se na griffony, Hydra a další zvířata, aby dodali fatální údery. A.I. Společníci žili online, i když hráči byli pryč, pomáhali ostatním hráčům a vydělávali kořist a zkušenosti a nový systém pěšáků se na vás spoléhal na nábor a používání společníků jiných lidí.

78. Pustina
Platforma: PC • Mac • Linux • Apple II • Commodore 64
Vydání: 1988
Videohry nemají nedostatek post-apokalyptického nastavení a pustin je velkým důvodem proč. . .

77.

Vydání: 2011
Radiant Historia měl více společného s klasickými 16bitovými RPG než jeho současníci z roku 2011. Atlus však nesestavil návrat ze známých kusů. Radiant Historia inovovala v rámci hranic své tradiční struktury s bojovým systémem založeným na poloze a příběhem s jádrem časové osy, který držel spoustu překvapivých zvratů, dokonce i pro žánr důvtipný. .

76. Ultima IV: hledání avataru

Vydání: 1985
. . Avatar se nezískal žádné dlouhorné zlo, Avatar se chystal trope „zachránit svět“ ve prospěch zážitku, který sledoval váš vývoj jako ušlechtilého hrdiny. .

. Shadow Hearts: Covenant

Vydání: 2004
Developer Nautilus zaujal dříve ponurý sérii více lighthearted směrem pro toto pokračování – a vyplatilo se to. . Komické interakce učinily Covenant potěšením, ale pod humorem byl také dojemným příběhem o tom, jak daleko by byla hlavní postava Yuri pro svou lásku, Alice.

74. Monster Hunter Generations
Platforma: 3DS
Vydání: 2016
Nejnovější monstrum Hunter Capcom je všeobecný a představuje každé monstrum a město z minulosti franšízy. . Lovecká, potravina, těžba a modernizace se ukázala jako uspokojivá a vzrušující, jak sami nebo s přáteli online.

73. Castlevania: Symfonie noci
Platforma: Xbox One • PS3 • 360 • PS1 • Saturn • Vita • PSP
Vydání: 1997
Symfonie noci je známá svým rozsáhlým průzkumem, skrytými místnostmi a příjemným bojovým systémem. Pod tím vším se však skrývá hluboké systémy RPG, jako je získání zkušeností, svolání známých a správa atributů, jako je síla, obrana, inteligence a štěstí. Toto je jedna z mála her, které se lidé mohou chlubit dvakrát, jakmile je to normální způsob, a jednou vzhůru nohama, díky obrácenému hradu, který se objeví.

72. Papír Mario
Platforma: Wii U • Wii • N64
Vydání: 2001
. Nintendo vzal humor do zářezu se sérií smát-out-hromadných příběhových rytmů a goofballových postav, které stále chceme vidět návrat. Inteligentní systémy také inovovaly o akci s systémem založeným na tahu, který hráčům umožnil zvýšit jejich útoky dobře načasovanými tlačítky.

71. Jade Empire
Platforma: 360 • Xbox • PC • iOS
Vydání: 2005
Nejbližší věc k kultovní klasice v tvorbě Bioware, Jade Empire byla bojová armáda řízená RPG, která se odehrála v Číně, po pokusu o zachránění jednoho studenta o záchranu svého uneseného pána. Jade Empire přijala jak herní enginu, tak i design zarovnání s lehkým a-versus-tma, a přesto znamenala inspirovaný odchod od tradičnějšího převzetí fantazie a sci-fi společnosti, které se týkalo fantazie a sci-fi.

70. Undertale
Platforma: PS4 • PC • Mac • Linux • Vita
Vydání: 2015
. Pacifistická RPG Toby Fox vyzvala hráče, aby přemýšleli o násilí a co to znamená být silou pozitivity v bezútěšném světě, a to vše při zavádění nezapomenutelného obsazení postav a fascinujícího soundtracku. Mezi nejtvrdší hry na tomto seznamu by Undertale neměli chybět fanoušci RPG.

69. Disgaea: Hour of Darkness
Platforma: PS3 • PS2 • PSP • DS • PC
Vydání: 2003
Disgaea: Hour of Darkness byla strategií/RPG „kuchyňským“, sloučení taktického boje s několika způsoby, jak vybavit, vyrovnat a bojovat se svými postavami. Mezi bojemi hráči mohli bojovat uvnitř svých zbraní, aby je posílili, přesvědčili shromáždění, aby je nechal vytvořit nové přisluhovače a další. .

68. Božství: Původní hřích
Platforma: PS4 • Xbox One • PC • Mac • Linux
Vydání: 2014
Hry založené na tahu jsou obvykle intimní záležitosti, přičemž jedna osoba loví nad všemi bojovými a stranickými operacemi, ale božství: Původní hřích otevřel dveře pro dva hráče, aby tento typ RPG dohromady zažili. Vývojář Larian Studios vytvořil poutavý kooperativní zážitek, který předvádí hloubku při hledání, vyrovnání a bojové strategii. Původní hřích zřídka držel ruku, tlačil hráče (nebo hráče) experimentovat, prozkoumat a vytvořit jedinečný úkol.

67. Cesta vyhnanství
Platforma: PC

Přijímání mnoha aspektů, které umístily Diabla na mapu, izometrická akce Grinding Gear Games nadále rostla a vyvíjela se téměř exponenciálně po jeho vydání, nabízející masivní přizpůsobení a nový obsah. Použití sféry sféry k přizpůsobení vašich dovedností a vybavení nejlepšího vybavení je velmi uspokojivé, s další velkou náplastí nebo ligou vždy jen o měsíc nebo dva.

66.
Platforma: Xbox One • PS3 • 360 • PC • MAC • VITA • IOS • Android

. Firaxis restartujte brilantně vyváženou bojovou bitvu založený. S přetrvávající smrtí visící při každém setkání jsme jednali strašně ve strachu ze ztráty těch postav, do kterých jsme investovali tolik času a zdrojů.

65. Hromadný efekt
Platforma: Xbox One • PS3 • 360 • PC
Vydání: 2007
První hromadný efekt nás představil uctívaného velitele Sheparda, spolu s posádkou, která se stala našimi nejlepšími přáteli, když série pokračovala. . Ačkoli je kolem okrajů drsné, Mass Effect stále drží fanoušci se svým silným psaním, mechanikou charakteru založených na týmu a roztomilým obsazením téměř o deset let později.

64.
Platforma: PS4 • Vita • PC • Mac • Linux
Vydání: 2016
Slamovače Red Hook’s Dungeon získala kritickou uznání za svou lovecraftovskou atmosféru a zajímavý systém trápení. Důraz hry na oběť byl poutavý a nutil vás, abyste opakovaně tlačili své milované hrdiny za pokraj, jen aby je krutě nahradili menšími dobrodruhy, když zahynuli. Nejtemnější dungeon je moderní RPG, ale musíte mít žaludek pro neodpustitelné scénáře.

63. Valkyria Chronicles
Platforma: PS4 • PS3 • PC

Twist sega na strategii/RPG zavedl do žánru několik inteligentních vylepšení. . Manostruing třetí osoby nechal hráče vidět bojiště z nové perspektivy a zaměření příběhu na každodenní lidi, kteří se vrhnou do trýznivých situací, ilustruje dopad války na velké i malé způsoby.

62. Baldurova brána
Platforma: PC • Mac • Linux • iOS • Android

. .

. The Witcher 2: Assassins of Kings
Platforma: Xbox One • 360 • PC • Mac • Linux
Vydání: 2011
S tímto pokračováním CD Projekt Red ukázal, že akce/RPG mohou být stále strategické. Odpuštění odpuštění rychle ohromených hráčů, kteří neplánovali dopředu tím, že aplikovali jedu na jejich čepele a vykládali pasti. Tento stupeň předvídání v bojích na melee nebyl pro každého, ale volba a důsledky uvedené v vyprávění vyhrály kritiky a stanovily stůl pro další velké dobrodružství série.

. Icewind Dale II
Platforma: PC

Když jste se chtěli dostat do titulu Black Isle Studios s více akcí a méně příběhem, byla to skvělá volba. Dungeons & Dragons by v budoucnu získali více protějšků v reálném čase, ale Icewind Dale II byl průkopníkem, který nechal hráče ponořit se přímo do systémů pod kapucí s válci na kostky a fantastický úvod do světů zapomenutých říší pro hráče, kteří pro hráče, kteří pro hráče, kteří pro hráče, kteří pro hráče, kteří pro hráče, kteří pro hráče, kteří pro hráče, kteří pro hráče, kteří pro hráče možná ani nevěděli, co je D&D, když zvedli kopii.

59. Chrono Cross
Platforma: PS3 • PS1 • Vita • PSP
Vydání: 2000
Chrono Cross je nástupcem Chrono Trigger, i když oba jsou spojeni především konceptem zkoumání toho, jak vaše volba ovlivňuje různé světy. Se 45 hratelnými postavami a jedinečným bojovým systémem založeným na prvcích a barvě nabídl Chrono Cross stejně velkou hloubku hry a narativní intrika ohýbající rozměry. Prvotřídní psaní a tmavší tón pomohly proměnit Chrono Cross na jeden z nejvíce divoce odlišných, ale přesvědčivých pokračování, které jsme viděli.

58. Příběhy neznámého, svazku 1: Bardův příběh
Platforma: NES • PC • Mac • Amiga • Amstrad CPC • Apple II • Apple IIGS • Atari St • Commodore 64 • ZX Spectrum • PC-9801
Vydání: 1985
. Inspirovaný přímo D&D a iterováním šablony čaroděje, Bardův příběh byl ohromen jeho grafikou, hádanami a strmými obtížemi. Někteří hráči mohou mít stále ručně kreslené mapy grafického papíru zastrčené ve staré krabici.

57. Dragon Age: Inquisition
Platforma: PS4 • Xbox One • PS3 • 360 • PC
Vydání: 2014
Tato série BioWare zaznamenala svůj podíl na vzestupy i pádách, přičemž jak Dragon Age: Origins a Dragon Age II, s velmi odlišnými vizemi. Inkvizice znovu vyvolala sérii použitím budování postav a boje proti prvkům minulých her na strukturu otevřeného světa a tím, že se jedná o činnost hráčů do síly inkvizice, kterou vedli. Představovalo dobře napsané postavy a nuanční vyprávění, díky kterému se Thedas stal jedním z nejpřesvědčivějších nastavení RPG dosud.

56. Bajka II
Platforma: Xbox One • 360
Vydání: 2008
Tvůrce bajky Peter Molyneux je notoricky známý pro své nadměrné nadšení, ale Fable II splnil většinu očekávání, která pro něj stanovil před vydáním. Hra se konala po celý život hrdiny a dala hráči psa, usnadnila boj a nechala hráče cítit se, jako by skutečně ovlivnily svět Albionu k dobrému nebo zlému. Osud franšízy je v současné době nejistý, ale Bajka II se vždy bude ohlédnout.

55.
Platforma: GameCube • Dreamcast

. Nastaveno ve světě, kde lidé žijí na plovoucích ostrovech a cestují přes obrovské létající lodě, hráči se hodili jako poslední obranná linie proti zápletku hladovějící Valuan Empire. .

.
Platforma: PS2 • Dreamcast • PC

Herní umění zachytilo srdce a duši klasického RPG se svou sérií Grandia a druhý záznam zůstává jeho nejlepší nabídkou. . Dobrodružství Mercenary Ryudo zachránit svět nemuselo být průkopnické, ale sarkastický vtip, který sdílí se svým ptačím společníkem Skye.

53. Hvězdný oceán: Druhý příběh
Platforma: PS1 • PSP
Vydání: 1999
O deset let později, série Star Ocean stále nepřekonávala druhý příběh. Obrovská hloubka Sci-Fi Action/RPG zahrnovala mnoho věcí, které jsou nyní považovány za žánrové svorky, včetně sociálního systému a faktoringového výběru do konce. Složitý systém dovedností a řemesel s jedinečnými specialitami postav od studia chemie až po skládání symfonií znamenal, že hráči vždy měli něco přizpůsobit.

. Starší svitky IV: Oblivion

Vydání: 2006
Jako časný a populární titul Xbox 360 označil Oblivion vstupní bod pro mnoho do série Elder Scrolls. . Otevřená povaha dobrodružství i vaší postavy je RPG styl, jen málo z nich úspěšně napodobuje.

. Dragon Quest VIII: Cesta prokletého krále

Vydání: 2005
S grafikou ve stínu Cel předvádějící renomovaný komiks Akira Toriyama’s Talents, Dragon Quest VIII uspěl ve svém vyprávění a budování světa a vyzval hráče, aby bojovali s modrými slimes v Kingdom of Trodain. .. taktika.

50. Pokémon Gold & Silver
Platforma: DS • GBC
Vydání: 2000
. Pokračování přidalo 100 nových Pokémon, ale jeho největší překvapení se objevilo po poranění hry. Hráči mohli cestovat do Kanto Red & Blue, sbírat novou sadu odznaků, vidět, jak se svět v letech zasáhl, a nakonec vyzval svého trenéra z první hry na obtížnou bitvu.

49. Xenogears
Platforma: PS3 • PS1 • Vita • PSP
Vydání: 1998
Řešení témat, jako je náboženství, psychologie a filozofie, čtvercový tým vedený Tetsuya Takahashi se nedržel s xenogears. Pomocí bitevního systému inspirovaného Final Fantasy, hráči vzali protivníky pěšky nebo v Mechs. V éře, kde se většina RPG vyhýbala složitých narativních tématech, Xenogears vyrazil na to, aby hráči přemýšleli o tématech, jako je existence a účel, i když jeho konec nakonec zklamaný.

.
Platforma: PS3 • PS2 • Vita • PSP
Vydání: 2006
Ačkoli podmnožiny Shin Megami Tensei byly od roku 1996, třetí vstup je místo, kde Atlus našel svou pravou identitu. . Série se od té doby zlepšila o skoky a meze, ale tato moderní klasika stále svítí tak jasně jako vždy. Jak FES, tak přenosná verze se zlepšily na již skvělé hře.

. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Platforma: Switch • Wii U

Série Zelda nikdy netvrdila, že je RPG, ale poslední položka odpovídá účtu s postranními úkoly, pocitem postupu charakteru s hladinou vytrvalosti a srdce, statistiky zbraní a dokonce i amnesiakální protagonista – jrpg svorku. .

46. Démonovy duše

Z méně známé série King’s Field série zvedla nový šampion z duší Software Demon’s Souls. Hidetaka Miyazaki původně považoval za selhání interně a přistoupil k vyrovnání vývoje hry; Konečný produkt představoval epické šéfy a nekompromisní výzvu, která z akce softwaru vytvořila vlastní žánr. Neočekávaný úspěch nakonec nastavil Miyazakiho na kurz, aby se stal prezidentem společnosti.

45. Hmotný efekt 3

Vydání: 2012
Většina hráčů si vzpomíná pouze na poslední čtyři minuty Mass Effect 3. . V celém Mass Effect 3 Shepard konfrontuje důsledky minulých rozhodnutí a znovu se sejde s milovanými spojenci, aby naposledy zachránili galaxii, což z něj udělal hodný odeslání do jednoho z nejlepších herních trilogií RPG.

44. Emblem Fire: Awakening
Platforma: 3DS
Vydání: 2013
. Během hry se jednotky mohly zamilovat, oženit se a mít děti, které byste mohli pochodovat do bitvy. To také představilo jednodušší potíže pro ty, kteří chtěli jen sledovat veškerou romantiku, která se odehrává a byla příliš zastrašována náročným, ale odměňujícím tahovým bojem.

43.
Platforma: NES • Game Boy • PC • Mac • Apple II • Commodore 64
Vydání: 1981
Většina z průvodce byla text, ale malá krabice v levém horním rohu ukázala příšery, dungeony a truhly. Tyto drobné vizuální prvky byly dostačující k tomu, aby naše představivosti oživily. Často citováno jako RPG založená na první straně, čaroděje ukázalo, jak hluboké a poutavé pátrání může být. Četné legendární tvůrci her Reference Wizardry jako inspirace pro své hry, včetně režiséra staršího svitku Todda Howarda a Dragon Quest tvůrce Yuji Horiii.

42. Shadowrun
Platforma: SNES
Vydání: 1993
Shadowrun Beam Software natáhl hráče s prezentací filmu. Nastavení a hackerské mechaniky téměř ho odlišuje od ostatních RPG v té době, ale jeho standardní konvence, jako je průzkum, magický boj a environmentální vyšetření, udržovaly hru ukotvenou na tradiční zkušenosti.

41. Xenosaga: Epizoda I – Der Wille Zur Macht
Platforma: PS2

Ambiciózní ambiciózní sci-fi sága Monolith Soft byla naplněna nezapomenutelnými postavami-ale nikdo nevyčnívá víc než Kos-Mos. . Neuspokojivá druhá splátka (a utracení šesti plánovaných záznamů na tři) vedla k drsným záplatům později, ale Xenosaga měl fantastický start.

40.
Platforma: PC • Mac • Linux
Vydání: 2002
Pojmenováno po dřívějším MMO nastaveném ve vesmíru Dungeons & Dragons Universe, ambiciózní vydání Bioware z roku 2002 poskytla svým hráčům obrovskou kontrolu. . To prodloužilo život hry daleko za jeho počátečním spuštěním a dalo mnoho budoucích zaměstnanců Bioware jejich první vkus vývoje hry.

. Vypadnout
Platforma: PC • Mac
Vydání: 1997
Duchovní nástupce pustiny, tento post-apokalyptický RPG roztavil retro-futuristickou estetiku k vyprávění, aby vytvořil vesmír na rozdíl od jiných ve hrách. Jeho chytrý mix nebezpečných bojů založených na tahu, zajímavých postav a humoru Gallows pomohl vytvořit jednu z největších franšíz RPG, které dnes existuje, a získala mu místo ve výstavě videoher Smithsonian American Art Museum.

38. Systémový šok 2
Platforma: PC
Vydání: 1999
Horrorová hra ohýbající žánry Glass Studio postavila vašeho protagonisty proti smrtícímu.I. na uvízlé kosmické lodi. Ačkoli to vypadalo jako střelec z první osoby, System Shock 2 byl postaven na vrcholu RPG nadace, což hráčům umožnilo vylepšit své postavy pomocí stromů dovedností a správou zásob. Tento přístup k mash-up připravil cestu jako Bioshock, Dishonored, Mass Effect a další žánrové hybridy, zajišťoval System Shock 2 jako jednu z nejvlivnějších her jeho generace.

37. Diablo III
Platforma: PS4 • Xbox One • PS3 • 360 • PC • Mac
Vydání: 2012
. . Blizzard Course Cormised and Rafinoval hru a transformovat ji na hodný vstup do série. Stálý proud aktualizací dále zlepšil démonovou zasahování, představila spoustu nových položek a dokonce i kývnutí na omezený čas na startu Diablo Start.

36. Fallout: New Vegas
Platforma: Xbox One • PS3 • 360 • PC

Navzdory hrubému spuštění plnému chyb, mnoho hardcore fanoušků původních her Fallout House New Vegas nad Fallout 3. Ačkoli to sdílelo mnoho mechaniků Reimaginingu Bethesdy, představovala více větvících misí s alternativními koncemi, více výhod, které ovlivňují váš styl hry a hlubší tvorbu systému. .

35. Final Fantasy x
Platforma: PS4 • PS3 • PS2 • Vita
Vydání: 2001
. Cesta Tidus a Yuna do boje Sin vyvrcholila finále slza. Postup byl zábavný díky novému systému vyrovnávání sféry sféry a vynalézavým tahovým bitvám, které hráčům umožnily vyměnit postavy a ovlivňovat pořadí obratu každého setkání.

34. Phantasy Star IV: Konec tisíciletí
Platforma: PS3 • 360 • Wii • PS2 • Genesis • Mega Drive • PSP
Vydání: 1995
Ačkoli Sega udržovala série charakteristických znaků, jako je tahový boj a průzkum shora dolů na místě, Phantasy Star IV: Konec tisíciletí se zlepšil jeho předchůdci, aby se stal definitivním vstupem do milované série. Zvýšený důraz na průzkum a vyprávění vyprávění, jakož i zavedení nové kombinované mechaniky v bitevním systému, pomohl zvýšit Phantasy Star IV, jak nejlepší franšíza nabízí.

. Final Fantasy

Vydání: 1990
S 15 očíslovanými položkami v sérii a obrovským počtem pokračování a spinoffů byste měli zaujmout „konečnou“ část „Final Fantasy“ se zrnem soli. . Zachytil to podstatu stolního hraní rolí prostřednictvím své přizpůsobitelné strany, Grand Journey a neodpustitelných tahových bitva.

32. Valkyrie profil
Platforma: PS1 • PSP
Vydání: 2000
. Kromě toho, že vyprávění vyprávění, tento titul z Tri-Ace Combinované boční skromný průzkum dungeonu s jedinečným bojem založeným na načasování, vše podporováno složitým systémem progrese. Získání nejlepšího konce bylo v podstatě nemožné bez vedení, ale výplata způsobila, že úsilí bylo užitečné.

31. Ultima VII: Černá brána
Platforma: SNES • PC
Vydání: 1992
Oblíbená hra tvůrce Richarda Garriotta v jeho sérii uctívané Ultima, The Black Gate byla předchůdcem trháku RPG jako Skyrim a The Witcher 3. Obrovský otevřený svět se cítil živější než jakákoli jiná hra své doby, s cykly denní/noční. Tento přístup „svět bez hranic“ umožnil hráčům vydat se od hlavního questline a ponořit se do Britannie.

. Persona 4
Platforma: PS3 • PS2 • Vita
Vydání: 2012
Hvězdné sledování na Persona 3, původně vydané pro PS2 v roce 2008 a později remasterované skvěle pro Vita, získala nad fanoušky zesvětlením tónu a představením obsazení středních škol, kteří se snaží vyřešit záhadu v ospalém městě a dávat hráčům plnou kontrolu nad jejich večírky. Výsledkem byl jeden z nejpamátnějších JRPG tohoto posledního desetiletí.

29. Suikoden II
Platforma: PS1 • PSP • PC
Vydání: 1999
Politická intrika často přispívá k mocným příběhům, ale Konamiho série Suikoden to způsobila, že to zvláště ponořilo. Bojujete s korupcí nábor 108 hvězd osudu a vybudujete si vlastní sídlo. . .

28.
Platforma: Wii U • Wii • SNES
Vydání: 1996
. Naštěstí, Marioův bojový boj byl neuvěřitelný díky jedinečné grafické technologii 3D, zany obsazení postav a příběhu o humoru o zotavení hvězdných kousků. Marioův první vpád do oblasti RPG zůstává jeho nejlepší.

27. Země
Platforma: Wii U • SNES • Nové 3DS • GBA
Vydání: 1995
. Hra odkazovala na populární kulturu, rozbila čtvrtou zeď a parodovala žánr RPG. Na rozdíl od všeho na trhu to bylo před křivkou, poskytovala možnost automatické záři a okamžitě zabila nepřátele, když jste je vážně přemohli. Zatímco Earthbound při startu nevytvořil, je to kult.

26. Dračí věk: Původ
Platforma: Xbox One • PS3 • 360 • PC • Mac
Vydání: 2009
S vyprávěním řešícího složitá témata a boje proti pauze a hraní, které umožnilo hráčům strategicky frontu pohybů, Dragon Age: Origins byl koncipován jako moderní nástupce klasických RPG, jako je Baldur’s Gate. První splátka společnosti Bioware v této uznávané sérii však nebyla pouhým kopií. Jeho těžké morální volby, nezapomenutelné obsazení a svět bohatý na tradice daly původu jasnou identitu, která na tradiční fantazii vyvolala nový zvrat.

25. Kingdom Hearts II
Platforma: PS4 • PS3 • PS2
Vydání: 2006
Kombinace čtvercového Enixu s Disneym v původním království srdce byla nebezpečná, ale úspěšná. . Kingdom Hearts II označila vrchol pro tuto sérii díky vylepšené mechanice a zajímavějším světostem Disney na návštěvu. .

24. Temné duše

Vydání: 2011
. Tato předtucha byla naplněna esoterickou tradicí a tajemstvími, úchvatnou scenérií a nezapomenutelnými bitvami šéfů. Atmosféra strachu, útlaku a beznaděje je mistrovsky postavena masivním vzrušením vítězství, které přichází po sestřelení zdánlivě nemožného nepřítele.

.
Platforma: PS1 • SNES • PSP • DS • GBA • PC • IOS • Android
Vydání: 1991
. Cesta Cecila, Kaina a velkolepého obsazení souboru se zaměřila na vyprávění vyprávění, zatímco letecké lety Airship Mode-7 poskytovaly vizuální prvky čelisti. Přidejte zábavný boj, děsivý darebák a nezapomenutelný soundtrack a Final Fantasy IV vydrží zkoušku času.

22. EverQuest

Vydání: 1999
MMOPRG společnosti Sony Online Entertainment zachytil srdce a duše hráčů spolu s každým okamžikem jejich volného času. Hardcore zážitek skrz a skrz by hráči tábořili cenné tření a prozkoumali nebezpečné dungeony s přáteli celé dny na konci, doufali v jednu úžasnou položku, kterou by se mohli předvést po městě. EverQuest naplněný obrovským světem, který prozkoumá, masivní šéfy a požadavek na vytvoření silných sociálních pouta, aby uspěl.

. Starší Scrolls III: Morrowind
Platforma: Xbox • PC

Pozdější záznamy z něj udělaly běžný fenomén, ale Morrowind položil základy pro úspěch starších svitků. . Hráči byli nadšeni otevřenou strukturou, ve které se mohli připojit k cechům, vlastním domům a ztratit přehled o tom, že ano, existoval skutečný hlavní úkol dokončit.

20.
Platforma: PS1 • PC • Mac

Diablo účinně definoval hybrid Action/RPG a vytvořil přesvědčivou smyčku průzkumu, boje a kořisti v náhodně vytvořených procházeních dungeonů. I ve své primitivní podobě Blizzard jasně přistál na něčem zvláštním – z velké části díky bezprostřednosti jeho ponuré akce. Boj na tahu bude zatraceně; Diablo byl o horečnatém kliknutí na myši do bodu zlomu.

.
Platforma: PS4 • PS3
Vydání: 2017
Navazování přátel, studium na zkoušky a záchranu světa – Persona 5 vzala vzorec podpisu série a vyleštil ji na zrcadlový lesk. . Cesta byla ještě více zatčena díky bezvadnému vizuálnímu stylu a zvukovému doprovodu standout, založila úhlednou a konzistentní atmosféru na rozdíl od něčeho jiného v žánru. .

18. Final Fantasy VII

Vydání: 1997
Pokračující dědictví prvního kroku Square do 3D RPG je důkazem kvality Final Fantasy VII. Ještě 20 let po svém původním vydání je obsazení stále považováno za některé z nejpamátnějších postav v hraní. Svět praskl minihry a skrytými tajemstvími a Square vyprávěl zralý příběh, který představoval zápletku střední hry, takže fanoušci střeva se stále zotavují z šoku. Final Fantasy VII Materia System dal hráčům svobodu utvářet a přetvořit své postavy – flexibilitu, která chyběla ve většině ostatních RPG té doby. Final Fantasy VII je tak dobrý náměstí v současné době pracuje na restartu a zaručuje, že o tom pravděpodobně budeme mluvit o 20 let.

17. Ultima online
Platforma: PC
Vydání: 1997
Zatímco v ‘90. letech existovala řada více uživatelských dungeonů a dalších menších MMORPG, jako je Meridian 59. .

16. Tajemství Many
Platforma: Wii • SNES • iOS • Android
Vydání: 1993
. Nádherné vizuální efekty a nezapomenutelná hudba doplnily dojemný příběh a zábavný boj v reálném čase, který vám umožní pozastavit akci se systémem pro příkaz. Házejte do kooperativního multiplayeru-v té době vzácnost-a je snadné pochopit, proč tento 16bitový odkaz RPG žije dál.

15. Pokémon Red & Blue
Platforma: 3DS • Game Boy
Vydání: 1998
Jen málo franšíz videoher překračuje médium, aby se staly celosvětovými jevy, ale Game Freak’s Pokémon je jedním z mála. Cesta po celém světě sbírat 151 monster a používání v bitvě je okamžitě přitažlivé. Přidejte zábavný příběh o vydělávání odznaků v tělocvičně při snižování zlé organizace a můžete vidět, proč hráči museli chytit všechny všechny. Pozdější položky pokračovaly v zdokonalování vzorce, ale první položky Pokémona položily úžasný základ pro jednu z nejpopulárnějších herních sérií.

14. Deus ex
Platforma: PS2 • PC • Mac

Ion Storm vzala herní svět překvapením s tímto vynalézavým žánrem Hybrid. Úspěšně roztavení prvků tajných her, střelců z první osoby a RPGS, Deus Ex přijala výběr hráče způsobem, který se pokusil jen několik her. . Kulisy Cyberpunk se ukázaly jako dostatečně úrodné na to, aby podpořily několik dalších her Deus Ex, ale žádné se blíží k odpovídajícím vynalézavosti originálu.

13.
Platforma: PC • Mac • iOS
Vydání: 1999
. Zkušenost zaměřená na úkol zakořeněné v multiverse Planescape Multiverse Dungeons & Dragons, postavy, příběh a zkušenosti se starali o pódium a sloužily jako průkopník v žánru pro bohaté příběhy a divný, divoký průzkum. .

12. Fallout 3

. Konvence sérií pro podkopné série, jako je izometrická kamera a bitvy založené na tahách ve prospěch perspektivy první osoby a boje v reálném čase, Fallout 3 přinesl post-apokalyptické RPG mainstreamovému divákům, prodával více než 12 milionů kopií a vyhrál několik her Roční ceny na cestě.

.
Platforma: PS4
Vydání: 2015
Ze softwaru dosáhl čisté atmosférické slávy v Bloodborne, temná akce/RPG čerpající z Lovecraftian Lore. Zatímco série Souls se vždy podařilo oživit opuštěnou fantazii, od Flairu za vytvoření děsivého prostředí osídleného Epic, zastrašující šéfy se realizuje jak esteticky, tak tematicky v krvavě. Trek skrz bdění noční můry, hráč je ošetřen neskutečným potěšením doprovázeným strašidelným soundtrackem a množstvím bezbožných zbraní. .

10. Taktika Final Fantasy
Platforma: PS3 • PS1 • Vita • PSP • iOS • Android
Vydání: 1998
. . . Square vyvinul svou známou strukturu třídy pracovní třídy na progresivní systém tak hluboko, že byste se mohli ztratit v vzrušení z úpravy svých hrdinů celé hodiny. Taktika prožila své jméno poskytnutím řady chytrých setkání, která napadla naše adeptní hrdiny na každém kroku.

9. Baldur’s Gate II: Shadows of AMN
Platforma: PC • Mac • Linux • iOS • Android

Temná a zakázaná atmosféra, bohatě nakreslená a vyjádřená postava obsazení a strategický boj zdokonaloval již poutavý systém nad jeho předchůdcem a učinil Baldurovu bránu II definitivní izometrický CRPG pro miliony hráčů po celém světě. Úspěch hry také připravil půdu pro vzestup a vývoj Bioware jako jednoho z definujících vývojářů RPG v následujících desetiletích. Jen málo her tak promyšleně zachytilo estetiku a pravidla D&D. Baldur’s Gate II však byla i na vlastních zásluhách, i když stojí na svých vlastních zásluhách.

. Diablo II

Vydání: 2000
Pro svou zpáteční cestu do pekla Blizzard znovu přepracoval šablonu Diablo a nakonec vytvořil klasiku. Pět tříd hlavní hry nabízí dostatek rozmanitosti, ale bohatství náhodně generovaného kořisti vytvořilo ohromující množství možností přizpůsobení. Krvavé nastavení Diablo II, tmavě-fantazie bylo pro fanoušky nezapomenutelným hřištěm, kteří nalili stovky hodin zabíjení Hellspawn po dobu.„Hra vzkvétala online a dala bitvu.Při budování svých dobrodružných večírků čisté hráče. Blizzard má jasně také vzpomínky na hru a vydává aktualizace dlouho po jejím vydání – a teprve v roce 2016.

7. Hvězdné války: Rytíři staré republiky

Vydání: 2003
Síla byla silná s rytíři Bioware Old Republic, RPG, který umožňuje hráčům určit, zda by byli Jedi nebo Sith Lord prostřednictvím scénářů řízených výběrem. . BioWare dodával nezapomenutelné postavy a posunul hranici hlasového působení v RPGS a vytvořil plán používaný pro mnoho jeho pozdějších RPG.

. Svět války

Vydání: 2004
Zatímco MMORPG Blizzard nebyl v žánru první, je to bezpochyby ten, který jej popularizoval, a od té doby vývojáři pronásledovali svůj úspěch. Kombinace sociálních aspektů svých předchůdců s populární franšízovou tradicí RTS a přepracování neohrabaného uživatelského rozhraní často spojeného se staršími žánrovými nabídkami, World of Warcraft zpřístupnil MMO a příjemným pro širší publikum než kdy předtím předtím. Jakmile se jedná pouze o dlouholeté účastníky, kteří by závodili, aby dobyli draky a nájezdy před jinými elitními cechy, Wow se neustále transformoval a vyvíjel se po dobu 12 let. Nyní nabízí spoustu aktivit a výzev jak pro kauzální jednou týdně-login, tak i světově první vůdce nájezdu.

5.

CD Projekt Red zvedl vyprávění žánru RPG s The Witcher 3: Wild Hunt. Jeho vynikající otevřený svět hostil stovky úkolů a smysluplných rozhodnutí kolem každého ohybu a vždy vám dával něco. Vidění vašich možností zvlnění přes obrovskou krajinu bylo samotným vrcholem a mistrovské psaní přidalo nepředvídatelnost a odstíny šedé ke každému dilematu. Vidění hry s takovým ambiciózním rozsahem, který je tak plně z hlediska kvality, je vzácné, ale Witcher 3 to udělal, a zároveň zvyšoval očekávání toho, co by měl RPG nabídnout z hlediska hloubky, šířky a polisky a polisky.

4.
Platforma: Xbox One • PS3 • 360 • PC
Vydání: 2010
Poté, co BioWare ambiciózně nastavil tabulku s původním hromadným efektem, druhý záznam splnil sliby studia. Kromě masivního zlepšování hry se vyprávění zaměřuje na budování týmu a výdělky věrnosti spojenců dalo hráčům nové cesty k investování do legendy velitele Sheparda. . Od úvodní sekvence nabité akce po „sebevražednou misi“, která vám ukázala důsledky vašich akcí, byla Mass Effect 2 přesvědčivou vzrušující jízdou, která představuje vrchol jedné z největších moderních série RPG.

3. Chrono Trigger
Platforma: PS3 • PS1 • SNES • VITA • 3DS • PSP • DS • GBA • IOS
Vydání: 1995
Každý fanoušek RPG by měl těžko najít něco špatného o Chrono Trigger. . Příběh ohýbání časového ohýbání přiměl hráče prozkoumat nastavení, které se pohybovaly od prehistorického po post-apokalyptiku, a to vše při využití chytrého bitevního systému, který podporoval spolupráci mezi postavami. Od hrdinů, které umírají po darebáky, kteří se připojili k vaší věci, byl příběh plný zvratů a zatáček. I když jste skončili, definující použití nové hry Plus a více koncovek Chrono Trigger zajistilo, že jste vždy měli důvod prožít dobrodružství.

2. Final Fantasy VI
Platforma: PS3 • PS1 • SNES • VITA • PSP • GBA • PC • IOS • Android
Vydání: 1994
Navzdory tvrdé konkurenci (často samotném od vývojáře Square) si Final Fantasy VI získala své místo jako nejlepší z nejlepších ve zlaté éře RPGS. Od znepokojující úvodní sekvence po finále zabíjení boha, Final Fantasy VI udržovala hráče s inovacími kolem každého rohu. Spiknutí se skvěle žongloval perspektivy a utvářel nastavení a příběh prostřednictvím několika zajímavých hledisek – i když se svět doslova rozpadl díky lahodně rozdrcenému darebákovi, Kefce. Každý ze 14 členů strany by mohl zářit díky dobře napsanému dialogu a jedinečným bojovým schopnostem a výjimečná grafika a hudba dala zážitku nepopiratelný magnetismus. .

. Starší Scrolls V: Skyrim

Podstatou hraní rolí je obývání postavy a vidění, kam vás vaše dobrodružství vezmou. . . . Skyrim nemusí nést stejnou nostalgickou váhu jako hry ve staré škole, ale otevřel RPG až do širšího publika, které by neznalo úsporný hod z výkonu, a stanovilo to standard pro RPG s otevřeným světem, které moderní vydání stále usilují dosáhnout.

! Stále máme ještě jednu RPG, kterému vzdá hold.

.

Vydání: 1974
Herní svět dluží velký dluh Dungeons & Dragons, od videohrů poháněných charakterem posledních čtyř desetiletí až po nespočet rozlehlých herních her na hraní rolí, které vytvořil. . . Jeho mnoho následných vydání, odnože a potomci to dodnes dělají dodnes.

Vliv a dopad dungeonů a draků je obtížné nadhodnotit. Většina prvních videoher RPG byla přímými pokusy napodobovat koncept D&D v digitální formě. Fantasy prostředí D&D, samo o sobě inspirované díly jako J.R.. Tolkienův Pán prstenů a Robert E. Howard’s Conan Tales, prakticky definované počítačové RPG v prvních letech. Vyrovnávání a vývoj postav, průzkum a pátrání, definovaná statistická pravidla, náhodnost prostřednictvím kostek nebo generování čísel a výběr narativního hráče, které zde sledují své kořeny.

Naše hodnocení RPG je zaměřeno na videohry, ale je nemožné vědět, zda by některá z těchto her existovala bez kořenového zážitku, který D&D představil: přátelé se shromáždili kolem stolu, smích a sdílení v dobrodružství.

Seznam her na hraní rolí podle žánru

 • kouzelníky pobřeží
 • Feng Shui – na základě fiaska –
 • Gumshoe System
 • Vítězné hry – založené na žoldácích, špionech a soukromých očích
 • Knihy palladia
 • Autor: Alderac Entertainment Group – nejlepší tajemství od TSR – Fantasy []
 • Agone – na základě děl Davida a. Hargrave
 • Japonec) – podobný MMORPG
 • ARS MAGICA
 • Série knih Blue Rose od Green Ronin Publishing
 • Chivalry & Sorcery
 • Conan doplňky, Conan proti temnotě! ,
 • ,
 • Gurps Conan , Systém a publikovaný od roku 1989 Steve Jackson Games
 • – Vytvořeno společnostmi Lasalion
 • – od Clintona r.
 • Dragonquest
 • Cílové hry, pozdější verze od Dungeons & Dragons – Vytvořil Dave Arneson a TSR, Inc. a čarodějové pobřeží
 • Ellfquest chaosium – založené na dílech Elric!,
 • Říše trůnu okvětního lístku – Set in Eon
 • MMORPG, publikoval Everway
 • Fantasy řemeslo od Fireborn Fantasy Flight Games
 • Eponymní román fantasy
 • Fantasy letové hry.
 • Iron Crown Enterprises
 • Stormbringer RPG (aka !)
 • Heroquest / in Nomine – Založeno na Ironclaw
 • Gary Gygax a publikoval Lone Wolf
 • J. R. R. Tolkien
 • Yaquinto – RPG Kreslení na 4000 b.C. na 1000 a.D. Legendy Země.
 • . R. R.
 • Německá fantazie RPG
 • MistbornMistborn Série knih Brandon Sanderson
 • Monastyr (Guard myš – Na základě stejnojmenného série komiksů od Davida Petersena, kde jsou všechny postavy myši a „monstra“ jsou jiná zvířata.
 • Multiverser od japonců) – čarodějové v současném
 • .
 • Osric
 • Hra na hraní rolí Palladium
 • Síly a nebezpečí – od Avalon Hill
 • RMFRP (Rolemaster Fantasy role přehrávání) od Iron Crown Enterprises – plně rozšiřitelný a přizpůsobitelný systém pravidel
 • Elric of Melniboné Stories
 • Swordbearer podle dědictví her a fantasy her neomezené
 • Japonec)
 • Talislanta Driftwood Publishing
 • Tormenta
 • Flying Buffalo
 • podle herních workshopu
 • Hra Wuxia -styl založená na The Wheel of Time Novel Series od autora World of Warcraft od Blizzard
 • Historické/období dobrodružství []
 • Aces a osm – Dobrodružství! – TSR – Na základě Boot Hill – kouzelníky pobřeží
 • Dark Ages (World of Darkness)
 • Deadlands: The Weird West
 • – Volně založen na mormonském stavu Deseret v předtěže Utahu od Lumpley Games
 • Draug – . Témata: rané národní hnutí a folklór a pověra, založené na motoru Fudge.
 • Dzikie Pola (
 • Dutá expedice Země od Arthurské legendy
 • Workshop návrhářů her – sine – Italská hororová hra na hraní rolí.
 • . Vajra Enterprises .
 • ! Pirát RPG Podle BD her. . Hra s pravidly pro děti, začátečníky i veteránské hráče.

 • Všechno maso musí být konzumováno
 • Předsednictvo 13: Pronásledování noci Podle her Tri tac
 • Deadlands: The Weird West
 • Vědecká (hra na hraní rolí)
 • Noctum
 • – .
 • Neznámé armády
 • – RPG o loveckém bohu
 • Vlkodlak: Apokalypsa
 • Démon: Fallen
 • Mummy: Vzkříšení
 • Dark Ages (World of Darkness)
 • Nová produktová řada od Vampire: The Requiem
 • Changeling: The Lost
 • Humor a satira []
 • Ghostbusters RPG na základě lidské okupované skládky
 • Croc () (Satirické gangové a špionážní války zahrnující anděly a démony v současném světě)
 • Ninja Burger
 • Risus
 • Příběhy z plovoucího vagabondu
 • RPG založené na anime.
 • – Tvrdá sci -fi
 • Steve Gallacci
 • Alternity
 • UFOS a vládní krytí
 • – Časové cestovní dobrodružství
 • CthulhUtech
 • – Na základě prostoru D6
 • Moderní hra D20
 • Blednutí slunce – vesmírná opera
 • Fringeworthy – Alternativní historie dobrodružství
 • Gurps Space
 • Jovian Chronicles
 • Soudce Dredd
 • Mecha anime film a manga
 • Multiverser
 • – post-apokalyptická
 • Dystopické futures
 • Prime Směrnice-odvozené trhliny Chaos Earth
 • Robotech
 • Shatterzone
 • SLA Industries
 • Space Master
 • Kosmická loď Zera
 • Hvězdné hranice
 • Systém hrdiny
 • Hvězdné lodi vojáci a související filmy a kreslené série
 • Star Trek: Hra přehrávání rolí
 • Hra Star Wars Roleplaying
 • Fantasy letové hry)
 • Fan filmové série
 • – komedie
 • Pán času
 • Transhumanský prostor
 • Cestovatel
 • – Tvrdá sci -fi
 • Warhammer 40 000 Wargame
 • Storm Constantine
 • Spectrum hry
 • Šampióni Hry Mayfair
 • Hry West End
 • Mutanty & Masterminds od Green Ronin Publishing
 • Podle opatření řádu
 • (1985) – vytvořený Erickem Wujcikem, vydaným knihami Palladium pod licencí od Mirage Studios; Na základě původní série komiksů od Petera Lairda
 • Mayfair hry
 • Darebáci a vigilanty Fantasy Games Unlimited
 • Divoké talenty
 • .Str. Lovecraftova hrůza s mecha a anime vlivy
 • Boží
 • Privateer Press
 • Sanctum Polis – Rest Eternal Memory .
 • (Terra The Gunslinger
 • Světy zázraku
 • Ostatní žánry []
 • Primetime Adventures univerzálními systémy hraní rolí []
 • SBOR
 • West End Games ‘In-House System, založený na RPG Star Wars RPG
 • – Na základě pravidel 3. vydání Dungeons & Dragons
 • Blacksburg Tactical Research Center
 • – Fantastická dobrodružství v stolní zábavě založené na motoru Fudge
 • FONDÁN – Zdarma, univerzální, do-it-yourself herní motor od Steffan O’Sullivan
 • Gurps
 • Mongoose Publishing
 • – Publikováno TSR
 • Tri -STAT DX – Universal System používaný v Green Ronin Publishing
 • Universalis podle externích odkazů []
 • Delší seznam najdete na http: // www..

Reference [ ]

Viz také []