Sony odhaluje plné hardwarové specifikace PS5 – The Verge, můžeme postavit počítač na úrovni PS5 za stejnou spuštění 499 $? | PCGamesn

Můžeme vytvořit PC na úrovni PS5 za stejnou spuštění 499 $

RX 5700 poháněný Navi, se svými 36 výpočetními jednotkami, přichází ve stínu pod 8tflops na své boost frekvenci, zatímco RX 5700 XT, se 40 CUS, nabízí 8.2tflops při své rychlosti základních hodin. PS5 bude houpat 36 Cu GPU s variabilní frekvencí do 2.23GHz – dotek více než karty Radeon 5000.

Sony odhaluje plné hardwarové specifikace PS5

Po měsících očekávání a kapel detailů Sony konečně odhalila specifikace a detaily hardwaru pro PlayStation 5, její domácí konzole nové generace, která je plánována na vydání této sváteční sezóny.

PS5 bude obsahovat vlastní osmijádrový procesor AMD Zen 2 taktovaný ve 3.5GHz (proměnná frekvence) a vlastní GPU založený na hardwaru architektury RDNA 2 AMD, který slibuje 10.28 teraflopů a 36 výpočetních jednotek takto na 2.23GHz (také proměnná frekvence). Bude mít také 16 GB GDDR6 RAM a vlastní 825 GB SSD, které Sony již dříve slíbila, nabídne super rychlé načítání v hraní, Via Eurogamer.

Jedna z největších technických aktualizací v PS5 byla již oznámena v loňském roce: přechod na úložiště SSD pro hlavní pevný disk konzoly, který říká, že povede dramaticky rychlejší časy načítání. Předchozí demo se ukázalo Pavoučí muž Úrovně načítání za méně než sekundu na PS5, ve srovnání s zhruba osmi sekundami, které trvalo na PS4.

Hardware PlayStation vede Mark Cerny do některých podrobností o těchto cílech SSD v oznámení. Tam, kde to trvalo PS4 asi 20 sekund načtení jediného gigabajtu dat, cílem s SSD PS5 bylo umožnit načtení pěti gigabajtů dat za jednu sekundu.

PS5 však nebude omezeno na tento SSD,. Bude mít také podporu pro pevné disky USB, ale ty pomalejší rozšiřitelné možnosti úložiště jsou navrženy většinou pro hry PS4 za zpětně kompatibilní. Bude také obsahovat dříve ohlášenou 4K Blu-ray Drive a bude stále podporovat disky, ale tyto hry budou stále vyžadovat instalaci do interního SSD. Vlastní SSD uvnitř používá standardní NVME SSD, což umožňuje budoucí upgrady, ale stále budete potřebovat SSD, který zde může splňovat standardy Sony-nejméně 5.5 GB/s.

Zdá se, že pro rychlé srovnání se nedávno odhalená řada Xbox Series X-konkurenční konkurenční konzole Microsoft-porazila úsilí společnosti Sony o surových číslech, přestože obě konzoly jsou účinně založeny na stejném procesoru a grafické architekturách AMD a grafické architektury. Konzola společnosti Microsoft však nabídne osmijádrový procesor ve 3.8GHz, GPU s 12 teraflopy a 52 výpočetními jednotkami, z nichž každá je umístěna na 1.825 GHz, 16 GB GDDR6 RAM a 1TB SSD.

Ve velkém rozdílu však budou CPU a GPU společnosti Sony běžet na variabilních frekvencích – kde se frekvence, kterou hardware běží, se liší v závislosti na poptávce CPU a GPU (umožňující, řekněme, nevyužitá výkon CPU, aby byla přesunuta do GPU,, umožňuje tam vyšší maximální rychlost společnosti Sony). To znamená, že nakonec, když v nadcházejících letech dorazí náročnější hry, CPU a GPU tyto 3 vždy zasáhnou.5GHz a 2.23 GHz čísla, ale Cerny říká Eurogamer že očekává, že dojde ke snížení, když se to stane.

Společnost Sony již v posledních měsících oznámila velké množství technických podrobností o PlayStation 5 v pramenech menších oznámení. Společnost již slibuje, že nový hardware přidá podporu pro 8k herní i 4K hry při 120 Hz. K dispozici je také plán přidat „3D zvuk“ pro pohlcující zvuk, volitelný režim nízké spotřeby energie, který ušetří energii, a zpětnou kompatibilitu s tituly PS4.

Můžeme vytvořit PC na úrovni PS5 za stejnou spuštění 499 $?

Sony PS5 Soc

PS5 společnosti Sony přistál na regálech v listopadu 2020 s startovací cenou 499 $. Teď je to spousta peněz na konzoli, ale ne na hodně peněz na vytvoření herního počítače, což vyvolává otázku: Jak blízko se můžeme dostat k specifikacím PlayStation 5, pokud bychom měli sestavit soupravu s dnešními částmi PC PC?

To bude vysoký řád, vzhledem k tomu, že společnost Sony pracuje na těsných okrajích a vysokých objemech s AMD, pokud jde o vlastní párování CPU a GPU, a může být obtížné zabalit sadu PC křemíku se stejným zavrčením, ale my ‘ Uvidíme, jak blízko se můžeme dostat ..

Rovněž stojí za zmínku, že Microsoft má dvě nové konzole, přičemž Xbox Series X vede relativně známé balení náboje – i když o něco silnější – CPU a GPU Tech AMD a GPU Tech. Obě konzoly jsou poháněny stejným hardwarem AMD, takže bude možné vydat počítač, který by se dostal na obou konzolí v současnosti bez rozbití banky?

První věc, kterou musíme přijít na to, je to, na co přesně se díváme, pokud jde o specifikace nové herní krabice PlayStation. Víme, že je poháněn AMD Custom Silicon, ale jaký je ekvivalentní hardware PC?

S vydáním série Radeon RX 6000 AMD již máme PC Silicon, který odpovídá PS5, protože koncepty přivedené do červeného týmu Sony jsou pečeny přímo do své architektury RDNA 2, podle hlavního architekta systémů PlayStation Mark Cerny. Ale pokud s touto cestou není disparita ve funkcích, určitě je v ceně, která vede náš rozpočet do země. Koneckonců, vstupní úroveň AMD je v současné době Radeon RX 6800 za 579 $, i když byste na to mohli dostat ruce s aktuálními problémy s zásoby, což znamená, že to zatím není možnost zatím není možnost možností.

Thumbnail YouTube

Jaké jsou specifikace Sony PS5?

PS5 je dodáván s osmijádrovým CPU houpacím architekturou procesoru AMD Zen 2, stejně jako v Ryzen 7 3700x. Spárová s tím je součástí GPU, která sportuje architekturu GPU RDNA 2 a nabízí podporu paprsků v reálném čase založenou na hardwaru a hromadu další optimalizace, která ji tlačí nad a za RX 5700 xt.

Stejně jako řada Radeon RX 6000, vlastní GPU založená na PS5 RDNA 2.

RX 5700 poháněný Navi, se svými 36 výpočetními jednotkami, přichází ve stínu pod 8tflops na své boost frekvenci, zatímco RX 5700 XT, se 40 CUS, nabízí 8.2tflops při své rychlosti základních hodin. PS5 bude houpat 36 Cu GPU s variabilní frekvencí do 2.23GHz – dotek více než karty Radeon 5000.

AMD Radeon RX 5700 Specifikace

PS5 také poprvé houpá SSD v konzole, což zpočátku vedlo k některým vzrušujícím prohlášením o tom, že nabízí „surovou šířku pásma vyšší než jakýkoli SSD dostupný pro PC.„Abych byl spravedlivý, toto tvrzení bylo učiněno před zahájením čipů Ryzen 3000 s platformou schopnou spustit PCIE 4.0 disků v pevném stavu, takže to pravděpodobně není nárok, který již může učinit.

Společnost Sony používá vlastní řadič Flash na jednotky 825 GB k dosažení 5.Šířka pásma 5 GB/S na svém zázračném vlastním SSD.

Jak se tedy přiblížíme k technice PS5 na PC, a Držte se rozpočtu? Nejbližší, co budete moci získat z hlediska rovného systému na čipu (SOC), jako je ten, který se bude objevovat v té nebo druhé podobě v PS5 a Xbox Series X, Will být Ryzen 4000 Zen 2 APUS.

Bohužel, i když Ryzen 4000 Series APUS bude obsahovat více výpočetních jednotek ve svých složkách GPU než v předchozích generacích, bude to stále pravděpodobně omezeno na přibližně 8 CUS. A to vám sotva čistí stejný druh výkonu GPU jako desetiletý PS4. Existuje také skutečnost, že grafická architektura bude mít jen málo z nich několik funkcí Navi, přičemž skutečný čip je více spojen s Vega.

AMD RYZEN 7 3700X

Můžeme tedy zapomenout, že … budeme potřebovat jak nejlepší grafickou kartu, tak nejlepší herní procesor, který odpovídá PS5.

Bohužel, série 3000 AMD neviděla přesně slevy, které jsme doufali poté, co byly dethronovány rychlejším designem Zen 3. Ve skutečnosti většina z nich zaznamenala prudký nárůst cen v důsledku nárůstu poptávky v letošním roce. Místo osmijádrového, 16-vláknového Ryzen 7 3700x klesl na stejnou cenu 190 $ Ryzen 7 2700x, bývalý nachází za 330 $, jako tomu bylo před rokem.

Ve srovnání s PS5 by to samozřejmě byl procesor overkill, který má stejnou základní konfiguraci jádra, ale nutně běží při nižší rychlosti hodin (3.5GHz). PS5 může být ve srovnání s jinými konzolami monstrózně velký, ale jeho podvozek je stále malý ve srovnání s PC a CPU musí být šťastně chlazená uvnitř tepelně omezených okolí.

Šestijádrový, 12-vlákno Ryzen 5 3600 by vám stále poskytlo ekvivalentní herní výkon kvůli jeho vyšší rychlosti hodin, ale opět to nekleslo na 100 $ jako 2600 před ním. Ne, sedí to na více než dvojnásobku, což znamená, že si neholíme tolik peněz, jak jsme doufali, a získání GPU ekvivalentního GPU je dostatečně tvrdé bez této škytavky.

AMD Navi RDNA GPU

Jak jsme již zmínili dříve, získání nové grafické karty AMD stojí více než celý náš rozpočet. To znamená, že žádné schopnosti Gen-on-Gen Performance UPLIFT nebo Ray Tracing, pokud se budeme držet AMD, ale špatná zpráva tam nekončí.

Skvělý nedostatek grafické karty z roku 2020, jak bude známo od nynějška, se stala bitvou, aby se vaše ruce dostala na nový GPU za maloobchodní cenu. Pokud se vám podaří najít jeden na skladě a na policích, většina je místo toho očí nafouknutá.

Nvidia nás podařilo šokovat nás hodnotou svých 30 karet řady ve srovnání s předchozími generacemi, ale s RTX 3060 Ti, který v současné době hlídá brány, aby vstoupil za 400 $, to podobně není možnost. Série 20 není zvláště známá svou hodnotou a také trpí problémy s zásoby.

Takže nám zbývá RX 5700 jako náš ekvivalent v celé své slávě 400 $ v době psaní, což znamená, že náš rozpočet je zcela utracen na CPU a grafickou kartu bez faktoringu v podvozku, PSU, 4K Blu-ray přehrávač, 500 GB PCIe 4.0 SSD, 8 GB paměti DDR4 a nejlepší herní základní deska pro tuto práci. Můžeme však zapomenout na výdaje na licenci Windows, protože PS5 běží na Linuxu, abychom to mohli získat zdarma – vše, co nás to bude stát, je náš rozum, když se snažíme spravovat nejasnosti terminálu a přimět proton, aby fungoval v pořádku.

Zaokrouhlením komponent, které netrpí nedostatkem, můžete chytit Asrock B450 za 60 $, Corsair 100r podvozek za 54 $, 8 GB Patriot Viper Steel Memory za 35 $, 500 W EVGA PSU za 48 $ a 512GB PCIE 3.0 ADDLINK S70 SSD za pouhých 61 $. Takže za celkem 258 USD bychom potřebovali CPU a grafické karty, aby se snížily ceny, abychom vyhověli našemu zbývajícímu rozpočtu 241 $.

Addlink S70 SSD

PlayStation 5 PCStation 5
procesor Vlastní AMD Zen 2 (8-core) AMD Ryzen 5 3600 (6-jádro)
GPU Vlastní GPU na bázi Navi AMD RX 5700
Paměť 8 GB GDDR6 8 GB DDR4
Základní deska Nějaké svinstvo Foxconn Asrock B450M-A
Podvozek Nějaká levná černá deska Corsair 100r (w/ peep díra)
PSU Některá základní externí cihla EVGA 500W
SSD Asi 500 GB WD PCIE 4.0 věc 512GB Addlink S70 PCIe 3.0
Cena 499 $ 858 $

Co by bylo před rokem sestavení 600 $ PC, což je již nad rozpočtem, který jsme nastavili, nyní překonává 850 $, s méně jádry než PS5, bez (zbytečného) optického disku a absence nejlepšího PC Řadič – I když bychom místo toho dávali přednost nejlepší herní myš a nejlepší herní klávesnice. To jde, aby ukázalo úroveň kupní síly, kterou má Sony s množstvím prodeje, kterou může zaručit s novou konzolí. Sony si může koupit komponenty za mnohem méně, než můžeme, a dovolit si zacházet s vůdcem ztráty … zatraceně ty ekonomiky z rozsahu.

Abychom byli naprosto spravedliví vůči nadšencům PC, je stejně obtížné dostat ruce na nový PS5 a cena konzoly je také označena prodejci, což znamená Ještě jednou a nebudeme se spoléhat na roboty, abychom porazili skalpínky.

Ale mezitím, pokud je to volba mezi nimi, máte jen 500 $ na utracení, pak si nejlépe koupíte PlayStation 5. Bude dokonce schopen hrát nejlepší hry PS5 a nadcházející hry PS5, které nejsou k dispozici na PC, dokonce i prostřednictvím emulátorů. Jeezi, jsem tak vyhozený ..

PCGamesn Vaše oblíbená globální autorita pro PC Gaming, Hardware a Half-Life 3.

Jak působivé jsou specifikace PS5? Tady je to, co potřebujete vědět.

PlayStation 5 byl spuštěn na konci roku 2020. Navzdory počátečním problémům s dostupností můžete snadno najít konzolu a její rostoucí katalog her příštích genů. Ale co když jste stále nerozhodnuté a možná zvažujete místo toho Xbox Series X? Podívejte se na naši recenzi PS5 pro naše myšlenky na konzoli. Níže najdete kompletní seznam specifikací PS5.

Sony PlayStation 5

Volba editorů AA

Super rychlé doby načítání • ovladač DualSense je neuvěřitelný • tuny her dostupných s PS Plus a PS nyní

Užijte si nejžhavější hry s touto výkonnou konzolí

Sony přinesla hodně ke stolu se svou konzolou příští generace. Pokud nemilíte hrát jednu z exkluzivních PS5 nebo se nemůžete dočkat, až zažijete vylepšenou grafiku a hladší hratelnost. Pokud jste však nikdy nevlastnili konzoli PlayStation, nyní je fantastický čas stisknout start.

Jaké jsou specifikace PS5?

PS5 úhel 2

Sarah Chaney / Android Authority

Během téměř sedmi let mezi vydáním PS4 a vydáním PS5 došlo k určitým značným technologickým vylepšením her. PS5 podporuje 8k grafiku při výstupu 60 Hz nebo 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz. Můžete očekávat, že vizuální prvky budou křupavější a realističtější, zvuky, které vás do vaší hry lépe ponoří a ještě mnohem více. Dotknu se více o rozdílu ve specifikacích mezi PS4 a PS5 později. Ale prozatím chci zdůraznit, jak působivé je nastavení PlayStation 5. PS5 téměř odpovídá výkonu herního počítače, zejména s podporou ultrawide monitorů.

Podívejte se na níže uvedený tabul. Nezapomeňte, že standardní digitální vydání PS5 a PS5 mají stejné specifikace, s výjimkou Blu-ray Drive.

AMD Ryzen Zen 2
8 jádra/16 vláken
Variabilní frekvence, až 3.5GHz
Grafický motor založený na AMD Radeon RDNA 2
10.28 Teraflops
36 CUS @ 2.23GHz
Zrychlení trasování paprsků
16 GB GDDR6/256-bit
Šířka pásma 448 GB/S
Vlastní 825 GB SSD
5.Šířka pásma 5 GB/S (RAW)
Typické 8-9 GB/S (komprimované)
4K UHD Blu-ray Drive
Až 100 GB/disk
Podpora 4K 120Hz televizorů, 8k televizorů
VVR (zadaná verzí HDMI.1)
“Tempest” 3D Audiotech

Velikost PS5 SSD

PS5 má SSD založený na NVME nebo v pevném stavu s maximální kapacitou 825 GB. Tato rychlá nová jednotka může číst data v 5.5 GB za sekundu. To nemusí být příliš působivé pro dlouhodobé hráče PC, ale to je poprvé, kdy společnost Sony vložila SSD do konzole místo spinning HDD. Rozdíl je okamžitě patrný.

SSD mají větší šířku pásma než HDD, takže data jsou načtena přímo z SSD, pokud je to potřeba. Výsledkem je, že váš herní zážitek je plynulejší a pohlcující.

Sony provedla tuto změnu s ohledem na rychlosti načítání. Ať už je to načítání času na to, abyste se dostali do samotné hry nebo načítání obrazovek mezi oblastmi, když rychle cestujete, s SSD místo HDD činí tyto nakládací obrazovky téměř zastaralé. To výrazně zlepší váš herní zážitek, protože můžete strávit více času hraním a čekáním méně.

Máte pouze 667 GB úložiště pro hry; OS PS5 zabírá zbytek. Mnoho her PS5, jako je Call of Duty: Black Ops Cold War, Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Valhalla a Far Cry 6, vyžadují každý mnohem více než 100 GB, takže možná budete muset své úložiště rozšířit dříve než později. Vnitřní úložiště je rozšiřitelné pomocí kompatibilního m.2 SSD Drive s až 4TB nebo více úložným prostorem. Můžete také zapojit externí jednotku, abyste si obtěžovali svou kapacitu, ale z interního SSD nebudete mít výhodu rychlejších časů načítání.

PS5 CPU

PS5 má osmijádrový procesor AMD Zen 2 (centrální zpracovatelská jednotka) s variabilní frekvencí (až 3.5GHz). Variabilní frekvence jsou významné, takže váš PS5 nemusí vždy používat kompletní 3.5GHz, pokud to nepotřebuje, aby hru hladce provozovala.

PS5 RAM

PS5 má 16 GB GDDR6 RAM nebo paměť s náhodným přístupem. RAM je aktivní a nezbytnou součástí jakékoli herní konzole a je hezké, že PlayStation obsahovala nejnovější verzi GDDR6, která zvýšila kapacitu a šířku pásma.

Jak již bylo zmíněno dříve, PS5 také používá RAM mnohem efektivněji, když může načíst data přímo z SSD rychleji.

Grafika PS5

Toto je jedna kategorie zejména ve specifikacích PS5 Shine. Grafická karta je také vyrobena na míru AMD. PS5 má GPU založenou na RDNA 2 (grafická jednotka pro zpracování), která slibuje až 10.28 Teraflops of Computing Power pomocí variabilních frekvencí až 2.23GHz.

Kromě GPU GPU PS5 umožňující mnohem vyšší rozlišení ve hrách také obsahuje trasování paprsků. Trasování Ray pomáhá světlo vypadat realističtější ve videohrách; Napodobuje to, jak světlo odráží na vodních površích, jak se světlo prochází přes stromy, atd. Vývojáři, kteří využívají této vynikající funkce.

PS5 3D zvuk

PS5 má vestavěný „Tempest“ 3D Audiotech. V blogovém příspěvku PlayStation se společnost Sony zmínila o tom, že chtějí, aby všichni hráči zažili pohlcující zvuk, nejen ty, kteří si mohli dovolit špičkové systémy reproduktorů.

3D zvuk na PS5 vytváří větší napětí při hraní intenzivních her nebo většího klidu při hraní klidných her. Zvuk je nezbytným aspektem zážitku z videoher a tento zvukový upgrade jej vezme do nových výšin. Jak jsme zjistili během naší recenze, Sony’s Pulse 3D Headset je skvělým společníkem pro zvuk 360 stupňů.