? Specifikace, funkce, ceny a více srovnatelné, recenze parního paluby: Valve s kapesní počítač má velkou PC energii | Tom S hardware

Recenze parního paluby: Valve s rukama má velkou PC energii

Steam Deck je nyní k dispozici bez nutnosti rezervace! Objednejte si jeden, budeme to poslat přímo na vás: SteamDeck.com

Kterou verzi parního balíčku byste měli získat? Specifikace, funkce, ceny a další srovnatelné

Kapesní hry PC nebylo nikdy jednodušší než u parního balíčku. Přímo z ventilu, parní paluba v podstatě komprimovala obrovskou parní knihovnu do kapesního počítače, který se zdvojnásobí jako konzola se všemi jeho akčními klíči, D-PADS, Track-Pads a Ramenní spouštěče. Od svého vydání v únoru loňského roku se přenosná herní stanice stala výkonným zařízením pro hraní her na cestách.

S jeho nástupcem již na cestě je nejvyšší čas zvážit nákup parní paluby. Prozatím jsou k dispozici především tři varianty kapesní konzoly. Jsou docela podobné ve specifikacích a staví, ale s menšími změnami. Ačkoli rozdíly jsou mírné, účinky se mohou stát důležitým rozhodujícím faktorem při nákupu jednoho.

Steam Deck je nyní k dispozici bez nutnosti rezervace! .com

Dockingová stanice Steam Deck je také tady! Připojte balíček k displeji a zařízením ve stylu: SteamDeck.com/dock

Tento článek pojednává o třech verzích stávajícího parního balíčku a které by byly vhodnou volbou pro vás a vaše herní potřeby.

Poznámka: Části tohoto článku jsou subjektivní a odrážejí pouze názory spisovatele

Specifikace, srovnání a další

Všechny tři varianty úložiště mají víceméně podobné technické specifikace a staví. Zde jsou specifikace pro 64 GB, 256 GB a 512 GB modelů.

Zen 2 4C/8T, 2.4-3.5GHz

Zen 2 4C/8T, 2.4-3.5GHz

Zen 2 4C/8T, 2.4-3.5GHz

8 RDNA 2 CUS, 1.0-1.6GHz

.0-1.6GHz

8 RDNA 2 CUS, 1..6GHz

256 GB NVME SSD

512 GB Vysokorychlostní NVME SSD

45W USB Type-C PD3.0 napájení

45W USB Type-C PD3.

45W USB Type-C PD3.0 napájení

Externí připojení pro

USB-C s DisplayPort 1..2 Gen 2

USB-C s DisplayPort 1.4 podpora alt-režimu; až 8k @60Hz nebo 4K @120Hz, USB 3.2 Gen 2

USB-C s DisplayPort 1.4 podpora alt-režimu; až 8k @60Hz nebo 4K @120Hz, USB 3.2 Gen 2

1280 x 800px (poměr stran 16:10)

1280 x 800px (poměr stran 16:10)

1280 x 800px (poměr stran 16:10)

IPS LCD (Anti-Glare Enched Glass Screen)

Parní balíček má APU AMD s centrálním procesorem ZEN 2, který dodává dostatek zpracovatelského síla pro provoz her v rámci středního nastavení. Architektura GPU RDNA 2 vyběhne hodiny někde kolem 1.0 až 1.6 GHz v herních testech.

Všechny tři varianty mají v tomto ohledu stejné hardwarové komponenty a mohou provozovat většinu titulů AAA jako God of War a Red Dead Redemption 2. Kterýkoli z nich by tedy mohl být životaschopnou možností Handheld PC, ale rozdíly se pak sestupují na typ úložiště a kapacitu variant.

Úložný prostor

Jedním z hlavních rozdílů mezi třemi verzemi parní paluby je typ úložiště a kapacita. Základní verze obsahuje úložiště 64 GB EMMC, zatímco další dva modely sportují 256 GB a 512 GB NVME SSD pod kapotou.

Pokud jde o hraní her, úložiště je u každé nové vydání stále důležitější. . Pokud jste tedy do lehkých rekreačních her, které zabírají minimální prostor, je pro vás pravá varianta 64 GB pravá pro vás.

Pro hardcore hráče by doporučená verze byla varianta 256 GB nebo 512 GB. SSD NVME jsou schopny více než dvojnásobné rychlosti přenosu EMMC. To zkracuje dobu zavádění a načítání her a celkový OS.

Všechny tři modely podporují expanzi microSD. . Je to možné. Je však známo, že interní úložiště bude vždy poskytovat rychlejší přenosy dat než externí doplňky.

Vysokorychlostní přenosy dat modelu NVME SSD 512 GB se tak stávají velmi atraktivní, i když přichází s těžším rozpětím cen. . Tímto způsobem si můžete užít jak rychlost přenosu, tak velikost úložiště parní balíčky.

Zobrazit

Parní paluba má opticky spojenou IPS LCD obrazovku, která se tvrdila, že poskytuje zvýšenou čitelnost. Rozlišení je 1280 x 800px, něco se hráči tradičně obrátili, když se jejich systémy prosily o milosrdenství při spuštění grafických her. U malé obrazovky s poměrem stran 16:10 a 400 nits jasu je však rozlišení dostatečně dobré.

! Díky dnešní aktualizaci klienta Steam Deck Client jsme zavedli nový pohled na vyhledávání komponent, poskytující jasnost a transparentnost o komponentách a jejich zdrojích pro vaši konkrétní parní balíček.

. Základní a střední varianty se na slunci nedělají dobře. Verze 512 GB však má něco, co se nazývá Anti-Glare Etched Glass Screen. Pokud tedy budete hrát hry ve slunečném venku, může se anti-glare hodit. Jinak to nestojí za peníze navíc.

Ceny

Základní model je v současné době za 589 $.97. Verze 256 GB jde za 649 $.98, s nejvyšší verzí ceny za 1098 $.69.

Pozoruhodný cenový rozdíl vychází především z typu úložiště vyšší verze a obrazovky anti-glare displeje. Priccier Version také přichází s několika funkcemi knihovny Steam a prémií.

Doplňky

Jako vždy existují přidané svazky a doplňky, které přicházejí s nákupem tohoto druhu. Parní balíček dává exkluzivní balíček profilů parní komunity s modely 256 GB a 512 GB. To bude přístupné prostřednictvím vašeho účtu Steam a bude poskytovat možnosti osobního přizpůsobení pro váš parní operační a herní knihovnu.

Recenze parního paluby: Valve’s Handheld má velkou energii PC

Parní balíček potřebuje nějaký čas na zrání, ale je to pohodlný, přenosný herní stroj.

Parní paluba ventilu

(Obrázek: © Tom’s Hardware)

Tomův hardwarový verdikt

Parní paluba Valve je výkonná, flexibilní herní kapesní počítače, které se cítí skvěle a umožňuje vám vzít si hry na cestách. Jen neočekávejte, že to vydrží příliš dlouho, a víte, že některé hry nemusí perfektně fungovat z krabice.

Klady

  • + + Pohodlné držení, s ovládacími prvky, které se cítí skvěle
  • + + Udržuje v pohodě tam, kde to držíte
  • + + Většina her běží dobře z SD karty
  • + + Displej proti glor je vynikající

Nevýhody

  • – Životnost baterie není skvělá pro intenzivní hry
  • – Možná nebudete moci získat jeden měsíce
  • – Ne každá hra ještě funguje dobře nebo byla revidována
  • – Hry neteam vyžadují instalaci Windows

Proč můžete věřit Tomovu hardwaru

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Bylo by podhodnocením říci, že PC Gaming za posledních několik let zaznamenal trochu oživení, navzdory probíhajícím problémům s dodávkami GPU a cenovým drážkováním. Takže to není úplně překvapivé Když Valve oznámil parní balíček (399 $ na začátek, 649 $, jak je testováno), hráči vyskočili při příležitosti hrát své oblíbené hry na tom, co se zdálo být vysoce kvalitním kapesním zařízením. Koneckonců, předchozí kapesní počítače jako Aya Neo nejsou přesně jména domácnosti a obvykle stojí mnohem víc.

Po a medializovaný spuštění a jedno zpoždění, Nyní je čas, aby parní balíček začal dodávat. A když jsem s tím strávil docela dost času, myslím, že tato věc je docela skvělá, i když je to trochu zvrácené. Jako někdo, kdo zahájil můj životní hraní na konzolách před přechodem na platformu agnostický, zjistím, že parní balíček kombinuje jednoduchost, kterou oceňuji s možnostmi přizpůsobení, které jsem se naučil milovat. Také mi to umožňuje hrát hry, ale pohodlně je hraji, podobně jako Nintendo Switch.

Kvalita sestavení je silná a pevná a displej proti glor je krásný. Nemyslím si, že by někdo byl překvapen, že výdrž baterie není pro většinu titulů hvězdná. Ale to, co některé lidi nutí jiní a šokují jiní, je to, kolik je to PC. Něco z toho pochází ze skutečnosti, že Valve stále hraje na straně softwaru a na základě vylepšení, která jsem viděl v době se zařízením, očekávám, že se brzy zdá být plně pečené. Přesto je to také kvůli skutečnosti, že je toho tolik, co můžete změnit, a jak existují malé vtípky, se kterými budete muset žít nebo se pokusit opravit.

Většina lidí ne potřeba . Je to dobré pro hry pro jednoho hráče, indii a pro fandy, kteří si chtějí pohrávat s Linuxem nebo nainstalovat Windows.

Ti, kteří se nejvíce starají o hraní svých her na cestách a jsou ochotni obětovat věrnost pro tuto věc, budou překvapeni, kolik počítače se sem dostanou.

Jedna poznámka: S parním balíčkem musíme trávit více času než s některými jinými produkty, ale to bylo s výhradou, že software byl dokončen až do uvolnění. Když jsme postupovali, neviděli jsme žádné zásadní změny výkonu, ale na některých funkcích se stále zpracovávaly až do samého konce a můžeme o nich psát více v aktualizacích této recenze nebo v nadcházejícím pokrytí.

Design a pohodlí parní paluby

Parní paluba je velká. To způsobuje, že spínač Nintendo vypadá ještě elegantnější, než je již. . Tato věc zabírá vážný prostor.

Ale je překvapivě pohodlné používat.

Valve’s Handheld je impozantní černý plastový stroj, měří 11.73 palců široký, 4.6 palců vysoký a 1.93 palců hluboký (298 x 117 x 49 mm). Standardní přepínač Nintendo je 9..5 palců, takže je to mnohem delší a silnější. Stále je to mnohem menší než nejlepší herní notebooky.

Kvalita sestavení je zde opravdu solidní. Všechno se cítí pěkně, s výjimkou švů, které chodí po stranách. To vám však umožní otevřít zařízení, na které se později dostaneme. Existuje několik dekorativních linií, které mu dávají trochu hrany hráče, ale jsou to tónovací tón a příliš nevyčnívají. Logo ventilu je na zadní straně systému. Kolem 7palcové dotykové obrazovky je významný rám. V praxi mi to moc neobtěžovalo, ale přál bych si, aby to bylo menší, aby Valve mohl v tom zapadnout trochu větší displej podvozek.

Valve zasekl mnoho vstupů do malého prostoru. K dispozici jsou D-pad, dva palec, tlačítka A/B/X/Y, pár trackpadů s haptickou zpětnou vazbou, stejně jako tlačítka zobrazení a nabídky pro hry a „Steam“ a A “. „Tlačítko Možnosti pro Steam OS (zdá se, že tato dvě tlačítka mají legendy vytištěné podložky, což je jedna z mála oblastí o této věci, která se cítí levně). Na zadní straně jsou další čtyři tlačítka, která můžete zasáhnout prsty, jak můžete vidět na mnoha ovladačích zaměřených na hráče hrající tituly FPS, kteří nechtějí sundat palce z holí. Navíc získáte standardní nárazníky a spouštěče.

D-pad je vedle levé palec a tlačítka A/B/X/Y jsou napravo od pravé tyčinky. To je velmi na rozdíl od toho, co bylo popularizováno Xboxem a PlayStation, ale funguje to. Jsem 5 stop, 8 palců vysoký a mám poměrně průměrné ruce. Pro ty, kteří mají menší ruce, jsem viděl problém, kdy se možná budete muset natáhnout, abyste dosáhli jak palec, tak spouštěče. Jeden takový malý člověk v mém životě mi řekl, že cítili, že používají své „plné rozpětí rozpětí“, aby se kolem něj dostali ruce.

Když poprvé zvednete palubu nahoru, všimnete si, jak se to cítí. .5 liber, což je hodně ve srovnání s přepínačem, který je asi 0.88 liber. Ale parní balíček má mnohem silnější hardware.

Nejprve jsem se staral o váhu. Ale jak jsem to použil, zřídka jsem s tím měl problém. Ano, je to těžší než přepínač, který jsem hrál hodiny Stardew Valley ON, ale moje ruce se neřešily po několika hodinách her, které jsem skákal mezi, jako jako Strážci galaxie a Ace Attorney Chronicles.

Musím říct, miluji vstupy. Palec se cítí vynikající: hladké s trochou trosky. Většina ovladačů se nakonec unáší, ale skutečnost, že se cítí pevně. Také D-pad se cítí skvěle a já jsem o těchto věcech docela vybíravý. Myslím, že někteří lidé si mohou přát, aby to bylo o něco větší, ale je tu správné množství odporu a klikněte.

Tlačítka A/B/X/Y jsou o něco měkčí než na mých bezdrátových ovladačích Go-to Xbox a vydávají mnohem méně hluku. Ten nedostatek kliknutí se zpočátku cítil trochu zvláštní, ale já jsem se okamžitě ocenil, abych se okamžitě objevil knoflíky, abych je mohl znovu rozdrtit.

Haptická zpětná vazba na touchpadech je, upřímně řečeno, slabá. Většinou jsem použil touchpady ve hrách, kde by myš byla lepší než joystick (nebo jako myš na plazmové ploše KDE), ale alespoň mi to dalo malý pocit, kde se kurzor pohyboval. Přesto, touchpady fungují skvěle jako náhrada myši ve hrách jako Civilizace VI, což bylo překvapivě hratelné na parní balíčku.

Tato dvě tlačítka zaměřená na OS jsou vložena se zbytkem podvozku. Díky tomu je nesmírně nepravděpodobné, že by je během hry stiskl náhodou, ale zjistil jsem, že to také ztěžuje přístup, než by měli být, když je potřebujete. Vyžadují mnohem těžší tisk než cokoli jiného v systému. Začněte posilovat ty palce.

Systém se také nikdy necítí, jako by byl horký. (Zní to jako to, ale to je jiný příběh.. Primární příjem je na zadní straně systému, dostatečně daleko od pravých tlačítek přilnavosti, které si toho nevšimnete, zatímco horký vzduch vyčerpá vrchol.

Na parní balíčku je jen velmi málo přístavů. Většina z nich se nachází podél vrcholu. Jsou tam 3.5 mm konektoru pro sluchátka vedle tlačítek Volume a poté je důležitý port USB typu-C vedle tlačítka napájení. Tento port USB-C se používá k nabíjení (zahrnuje 45 wattovou nabíječku), ale toto je počítač, takže můžete také použít rozbočovače USB k připojení klávesnic a myší nebo externího úložiště.

Často jsem zjistil, že si přeji, aby byl port USB-C na dně parní paluby, podobný způsobu, jakým je na přepínači Nintendo. Napájecí kabel může být trochu v cestě, ale bylo by to lepší pro příslušenství.

Na spodní straně parní paluby je slot pro kartu microSD. Pro konfiguraci 64 GB bude tento slot UHS-I nutností pro rychlou a snadnou rozšiřitelnost.

Občas jsem použil balíček s poháněným rozbočovačem USB-C k použití myš a klávesnice. Valve říká, že na jaře přichází oficiální doku, ale právě teď to nepomůže. Přál bych si, aby parní balíček měl postavený stojan, aby mohl být použit s ovladači nebo jinými periferiemi kdekoli. Prozatím se možná budete muset otočit Komunici 3D tisku.

Specifikace a komponenty parní paluby

Paluba parního běží na vlastním AMD Zen 2 “Van Gogh” že společnost dabovala „Aerith.„CPU má čtyři jader a osm vlákna, se základními hodinami 2.4 GHz a Boost hodiny až 3.5 GHz. Má také 8 výpočetních jednotek založených na RDNA 2.

To je všechno spárováno s 16 GB LPPDR5 RAM. Skladování je dodáváno ve třech variacích: 64 GB EMMC, což bude pravděpodobně poměrně pomalé, 256 GB m.2 NVME SSD, .2 NVME SSD.

Samozřejmě, KDE Plasma a Steam OS zabírají prostor. Na naší jednotce, 465.3GB prostoru byla k dispozici pro hry, DLC, Screenshots a další soubory.

Přejeďte přejetím a horizontálně rolujte

procesor Custom Zen 2 “Van Gogh”, 4 jádra, 8 vláken, 2.4 – 3.5 GHz
GPU 8 RDNA 2 CUS, 1.0 – 1.6 GHz
Paměť 16 GB LPDDR5
Úložný prostor 512GB m.2 NVME SSD (PCIE GEN 3 X4)
Připojení Dual-band 802.11AC, Bluetooth 5.0
Porty USB typ-c s displayportem, 3.5 mm konektor pro sluchátka, čtečka karty microSD (UHS-I)
baterie 40 WHR
Napájecí adaptér 45 w
Operační systém Steam OS 3.0 (Arch Linux, KDE Plasma na ploše
Rozměry 11.73 x 4.6 x 1.93 palců / 298 x 117 x 49 mm
1.47 liber / 669 gramů
Cena (jak je nakonfigurováno) 649 $

Hraní a grafický výkon Steam Deck

Potenciální knihovna her na Steam je masivní a v následujících měsících mnoho lidí vylepšuje své oblíbené hry, aby zjistilo, jak hrají. Abych vyzkoušel parní balíček, hrál jsem několik her sám, ale také jsem spustil některé benchmarky.

Tyto testy byly kombinací těch, které běžíme na herních notebookech a stolních počítačích, stejně jako některé hry z mé osobní knihovny. Ale protože se snažíme zjistit, jak Steam Deck provozuje hry různými způsoby, většinu z nich jsme provozovali ve více nastaveních. V každém případě jsme spustili benchmark na nativním rozlišení parního balíčku 1280 x 800, i když si představuji, že někteří hráči mohou vidět narážet 720p (1280 x 720) v naději, že uloží několik snímků.

Kromě toho jsme chtěli zjistit, zda existuje znatelný rozdíl mezi instalací hry na SSD nebo SD kartu, takže jsme znovu spustili referenční hodnoty z externího úložiště. 512GB Sandisk Extreme. Vaše výsledky se mohou lišit na jiných paměťových kartách.

Jedna další poznámka: Víkend před embargem pro kontrolu implementoval Valve změnu na Steasos. Konkrétně to vytvořilo přepínač, který, když je zapnutý, omezuje rámcové frekvence při 30 snímcích za sekundu (FPS) a po převrácení se vrcholí při 60 fps. VSYNC byl také zapnutý na úrovni systému a ignoroval nastavení hry. Valve to řekl Tomův hardware má v úmyslu implementovat podrobnější posuvník a schopnost vypnout VSYNC. Rozhodli jsme se zveřejnit referenční čísla z testů, které jsme probíhali před implementací, což by mělo poskytnout přesnější ukázku toho, co může parní balíček udělat, když není svázán. Všimněte si, že snímkové frekvence nad 60 fps, když se opakovaly, klesly na čepici. Jiní však zůstali do značné míry nezměněni.

Nejprve byl Stín hrobky Raider, který má nativní verzi Linux. Od našeho testování to Steam označila za „hratelné.. Na „nejnižší“ předvolbě hra běžela v průměru přes 63 snímků za sekundu a prohrála téměř holé minimum pro hratelnost. Můžete to dokonce posílit na nízké (54 fps) nebo střední (42 fps na SSD) pro o něco lepší obrázek. Dokonce i na nejvyšší předvolbě běžel na 38 fps. Musím si představit, že část toho, proč tato hra fungovala tak dobře, je, že běží na Linuxu a nemusí procházet vrstvou kompatibility protonů.

Hrál jsem hodně Strážci galaxie Nedávno a náhodou má vestavěný benchmark. To prochází vrstvou kompatibility protonů (stejně jako zbytek našich her a většina her na Steam). Na nízkých hrách hrál při 32 snímcích za sekundu a ve své střední přednastavení hra ztratila pouze jeden rámeček, ale měla mnohem nižší minimální rámečky, což je účinně činí nehratelné.
Red Dead Redemption 2 je jedním z našich více potrestání měřítka, takže jsem to spustil pomocí Vulkana s každým nastavením tak nízkým, jak to jde. (Navíc jsou předvolby specifické pro váš hardware.) Hra hraje v průměru 49 snímků za sekundu z SSD a 50 fps SD karty, zanedbatelný rozdíl.

Borderlands 3 byl také velmi hratelný podle metrik jeho benchmarku. Bylo to jen plaché 60 snímků za sekundu na velmi nízké předvolbě, kleslo na 51 fps na nízké předvolbě a 42 fps na médiu. Skákání na vysoko však bylo nehraditelné v průměru 28 fps.

Z her jsme porovnávali, Horizon Zero Dawn je jediný, který je plně ověřen palubou. Na předvolbě „Perform Perform“ probíhal na 48 snímcích za sekundu a dosáhl 40 fps na „původní“ předvolbě navržené pro napodobující verzi PlayStation 4. V „Kvalita laskavosti“ dosáhla 35 snímků za sekundu, ale v „Ultimate Quality“, dokonce i s průměrem 30 fps, běželo příliš mnoho snímků pod tímto účelem, aby to doporučilo.

Civilizace VI dobře se ukázaly napříč různými předvolbami na parní balíčku. Je to výrazné hratelné na parní balíčku, ale i když existuje nativní verze hry Linux, musíte ji přinutit, aby používal proton k práci, takže tato čísla jsou přes vrstvu kompatibility.

Na nízké předvolbě běžel grafický benchmark hry na 76 fps, zatímco na Ultra běžel na 43-44 fps. Ať už chcete vyšší snímkové sazby nebo více podrobností, existuje předvolba, která by měla fungovat pro vás.

Z našich grafů si můžete všimnout, že spouštění her mimo SD kartu se ukázalo jako účinně identické jako hraní hry z vestavěného SSD. V několika případech, kdy byl rozdíl, byli ve skutečnosti ve prospěch karty SD, i když pouze jediným snímkem nebo tak. Kdybych tyto testy nespustil sám, nevěřil bych tomu, ale tady jsme. Anekdoticky jsem zjistil, že některé počáteční doby načítání byly delší z SD karty, ale tato čísla naznačují, že byste se neměli starat o získání externího úložiště, i když opět naše bylo poměrně rychlé.

Valve mi navrhl, aby lidé podceňovali rychlosti čtení SD karty, i když rychlosti zápisu jsou problémem. Společnost to udělala, takže jakákoli jízda hraje hry, neuvidí stahování na pozadí, aby se zabránilo čtení a psaní současně, což by mohlo zpomalit hraní her. Valve Devs také navrhl, že mnoho současných her nepoužívá SSD k plnému potenciálu. Jsem zvědavý, jak se to může změnit, když PlayStation 5 a Xbox Series x A přichází s úložištěm pevného stavu.

Také jsme provedli stresový test na palubě parní (opět před současným uzávěrem 60 FPS a bez vsync). Bohužel Metro Exodus . Místo toho jsem použil vestavěné překrytí výkonu, které používá , zaznamenat se trochu hrát Deathloop Na nativní rozlišení 1200 x 800 paluby a velmi nízké předvolby grafiky.

. Na konci testu jsme také odstranili nečinný čas, použili jsme ke skoku zpět na parní a přestali protokolovat.

V našem prvním grafu, který ukazuje rámce za sekundu a teplotu v průběhu času, můžete vidět teplotu pro jádra CPU a GPU v odstínech červené, které jsou zde velmi podobné. GPU je o něco vyšší. I když by se to mohlo lišit v závislosti na hře, kterou hrajete, není to strašně překvapivé, protože jsou na stejném křemíku. Na konci testu je na špičkové teplotě přibližně 90 stupňů Celsia, ale při plném zatížení se teploty pohybovaly kolem rozsahu 80 až 85 stupňů Celsia Celsia. Data FPS modrá ukazují během úvodní části hry mírně vyšší výkon, možná proto, že tam jsou další nabídky, která nejsou tak intenzivní, možná také proto, že GPU je trochu chladnější. Neexistuje však žádné známky závažného škrcení pro CPU nebo GPU. Můžete si všimnout, uprostřed, bod, kdy jsem ve hře zemřel, což způsobilo krátké období, ve kterém jsem musel projít nabídkami, což pro GPU nebylo příliš těžké. Tam se zdálo, že snímkové frekvence prudce stoupají.

Ve skutečnosti druhý graf, který ukazuje rychlosti hodin GPU v černé barvě, ukazuje, že grafika založená na RDNA 2 rutinně zasáhla svůj vrchol 1.6 GHz Rychlost hodin, dokonce i v posledních částech testu, který běžel zhruba půl hodiny. Během testu jsme navíc pozorovali maximum 12.5 GB použití RAM, i když se to bude lišit podle názvu.

Poslední graf ukazuje zatížení GPU v zelené. .

Co funguje, a malé škytavky s parní palubou

Kromě srovnávacích her jsem také strávil spoustu času hraním. Valve se pohybuje skrz hry, aby je označil jako „ověřený“, „hratelný“, „netestovaný“ nebo že vůbec nepracují. . Stav her své knihovny si můžete prohlédnout Valveův nástroj zde.

. Pro většinu her se mi říká, že je to jen otázka testování. . Vyšetřování právního zástupce, , a ti z velké části fungovali dobře (s výjimkou nějakého malého textu v Tacoma. Halo nekonečný vůbec se nespustí. .

Když jsem hrál , . .„Brzy v mém testování jsem se musel vyhnout určitým položkám, které odhalují hlubší tradici. . V té době byla hra netestována, ale vrátil jsem se, abych zjistil, že chyba byla opravena. .

. Končí to, část této práce může být stanovena na konci Steam.

Tomův hardware. .

Další aspekty, jako je textová čitelnost nebo podpora řadiče, která by přesunula hru z „hratelného“ na „ověřené“, by muselo být vývojářem opraveno. Když jsem to zkusil Splitgate, . . Jakmile to bylo nastaveno, všechno to fungovalo dobře. .

Aby se prošla masivním katalogem Steam, společnost pracuje s testovacími domy třetích stran, s nimiž dříve spolupracovala na projektech, jako je ověření obsahu na Steam. Tito testeři hrají hru a kontrolují je proti kritériím.

.

Hry, které jsou hodnoceny, mají tendenci fungovat tak, jak jsou inzerovány. Ověřené hry jako Cuphead, a Horizon Zero Dawn byly účinně spuštěny a hry. Hratelné hry vyžadovaly o něco více práce. . Udělejte to jednou a jste dobří. S stahoval konkrétní verzi protonu, se kterým dobře funguje, aby fungovala po aktualizaci.

Borderlands 3 fungovat dobře, ale část textu je malá pro velikost obrazovky. Strážci galaxie a SoulCalibur VI, Systém očekává vstupy klávesnice, dokud stisknete tlačítko a uvědomí si, že, hej, tento hardware má řadič.

Možná jedna velká „ověřená“ hra, se kterou jsem měl problém Deathloop, který zpočátku trvalo několik minut, ale pak hrál dobře.

Dalším zábavným problémem byly hry s launchers. . Přepínání z páry na odpalovač určený pro Windows způsobuje dramatický, někdy nepříjemný přechod a odpalovače někdy potřebují ovládací prvky na klávesnici a myši (ten druhý lze často používat přes trackpad) nebo dotykové obrazovky pro fungování. .

Některé parní hry nefungují. Ty jsou označeny ventilem jako „nepodporované“ a zahrnují VR hry a některé s anti-cheat softwarem, který nefunguje dobře, alespoň v tuto chvíli, s parní palubou. .

Jak jsem použil parní balíček, bylo ověřeno stále více a více her, takže jsem si jistý, že velká jména budou nakonec kategorizována a v případě potřeby pevně. Velkou otázkou je, kolik času to bude trvat.

SteamOS na parní palubě

SteamOS 3.0 je založeno na Arch Linux, ale pro většinu lidí to bude jen uživatelské rozhraní, jak se dostat k vašim hrám. A pokud znáte páru na PC, SteamOS vám bude vypadat a bude se cítit docela dobře.

Poprvé se budete potřebovat připojení k internetu. Jakmile to uděláte, dostanete rychlou prohlídku systému a dá vám vědět, která hardwarová tlačítka dělají co a připomínka toho, kde je čtečka karet SD.

Následně, když se přihlásíte, zeptá se vás, kdo hraje. .