Středověk pro děti: zábava a hry, středověké hry

Středověké deskové hry

Oblíbenou sportovní událostí pro šlechtu byl lov. Několik šlechticů se může shromáždit na lov na místní zemi. Jezdili by koně, zatímco jejich vyškolení psi lovili kořist. Dokonce i Noblewomen rád lovil. Při lovu by používali školijící ptáky, jako je Hawks.

Hra středověku

Když přemýšlíme o středověkých dobách a temném věku, někdy si představujeme zatažené dny, vlhké hrady, otrokáři a dungeony. Lidé ve středověku však milovali večírky, události, svátky, hry a sport. Stejně jako my, rádi se dobře bavili.

Veletrhy, festivaly a svátky

Lidé ve středověku neměli dovolenou ani dny volna, ale měli spoustu festivalů, které oslavili tím, že si vzali den volna. Měli by na oslavu v těchto dnech veletrhy, karnevaly a svátky. Většinu těchto dnů byly zvláštní dny v křesťanském kalendáři, jako jsou Velikonoce, Vánoce a různé svaté dny.

Malování problémů

Troubadours neznámým

V těchto dnech se místní vesničané shromáždili a uspořádali velkou párty. Bylo by spousta stravování, pití, hudby, her a tance. Mnoho z tradic, které oslavovali.

Oblíbenou sportovní událostí pro šlechtu byl lov. Několik šlechticů se může shromáždit na lov na místní zemi. Jezdili by koně, zatímco jejich vyškolení psi lovili kořist. Dokonce i Noblewomen rád lovil. Při lovu by používali školijící ptáky, jako je Hawks.

Během středověku byla široká škála hudby. Mnoho měst mělo kapelu, která hrála za svátek. Použili řadu různých nástrojů včetně trubek, bicích, housů, harfů, dudů a dokonce i něco, co se nazývalo hurdy-gurdy.

Troubadours

Jednou z nejpopulárnějších forem zábavy byl Troubadour. Troubadours byli muži, kteří cestovali z města do města zpívali a přehrávali hudbu, která vyprávěla romantické příběhy o rytířích a hrdinách. Mnoho Troubadourů se stalo docela slavným a vystupovalo před králi a královnami.

Lidé středověku si užili různé hry. Jedna populární hra mezi šlechtou byla šachy. Šachy přišly do Evropy z Persie v 9. století. Mezi další hry patřily hazardní hry s kostkami, bluff slepého muže, dáma, koňské dostihy a hrací karty.

Na festivalech a dalších příležitostech bylo mnoho atletických akcí. Jednalo se o lukostřelbu, převlečení, házení kladiva a zápas. V některých oblastech hráli rané verze fotbalu (fotbal), kriketu, bowlingu nebo golf.

  • Mniši často zpívali ve středověkých církvích. By zpívali v jednom klíči bez jakýchkoli nástrojů. Tento typ zpěvu se jmenoval Plainsong.
  • Někdy by měl Troubadour asistenta jménem Jongleur. Jongleur by často přidal akrobacii a žonglování.
  • Některé z nejoblíbenějších příběhů byly o králi Arthura a rytíři kulatého stolu.
  • Lidé, kteří se oblékli a maskovali na festivalech, se jmenovali mummers.
  • Středověká verze fotbalu se jmenovala Gameball. Neexistovala žádná jiná pravidla než dva týmy, dva góly a jeden míč.
  • Květen byl den festivalu na oslavu příjezdu léta. Lidé by tančili kolem maypolů a lehkých obrovských ohňů. Některá města by korunila jednu dívku královnu května.
  • Vezměte na tuto stránku kvíz deset otázek.
  • Poslouchejte zaznamenané čtení této stránky:
    Váš prohlížeč nepodporuje zvukový prvek.

Více předmětů ve středověku:

Středověké deskové hry

Středověká strategická hra, jako je Alquerque, lze považovat za předchůdce konceptů. Fox and Geese, středověká lovecká hra, byla zmíněna v libro de los juegos jako de cercar the liebre. Tabulka pocházející z hry Viking Hnefatafl a hrála se v severní Evropě během středověkého času. V libro de los juegos je patnáct variant stolní hry a je nakresleno v různých středověkých obrazech a kódech. Tato hra je nejpřímějším předkem moderního backgammonu, ale hraje se jiným a vzrušujícím způsobem.

Alquerque

x2

Středověká strategická hra

Tato hra má velmi starověký původ. Podle archeologických nálezů se datuje alespoň do doby faraona Ramsese I, ale byl představen do Španělska během muslimské vlády a poté a poté Alquerque šířit S do jiných evropských zemí. Pravidla byla získána z Libro de los juegos Objednáno Alfonso X Kastilie ve třináctém století. Lze to považovat za předky návrhů.

Tři v řadě

x2

Středověká strategická hra

Toto je středověká verze Terni Lapilli a také předchůdce moderního tic-tac-toe. V Libro de los juegos Tato hra byla pojmenována: Alqueque de Tres. V křížených liniích jsou verze a také krabice, ale ne kruhová verze .

Mlýn

x2

Středověká strategická hra

Mill je v podstatě středověká verze římské hry Tria: moderní Devět mužů Morris. Je to nejvíce zaznamenaná hra mezi těmi, které jsou vyryty na kamenech středověkých památek, zejména v příspěvcích Sentry a v Church Cloisters. Hraje se s devíti kusy, ve skutečnosti v Libro de los juegos Bylo to pojmenováno Alqueque de Nueve.

Liška a husy

x2

Středověká lovecká hra

Tato hra sestupuje ze starověké severské hry s názvem Halatafl, pocházející z HNEFATAFL, a byla zmíněna v Libro de los juegos tak jako De Cercar the Liebre. Cíl hry je pro dva hráče jiný, jako je lovecká simulace.

Tabulka

x2

Středověká strategická hra

Tabulka pocházející z hry Viking HNEFATAFL A to se hrálo v severní Evropě během středověku; je to také známé jako Linnaeus. Hra symbolizuje konfrontaci mezi dvěma silně odlišnými stranami: odpůrci jsou podle nerovných pravidel konfrontováni s nerovnými zbraněmi, takže hráči mají jinou sadu kusů, pohybu a cílů.

Tabulky

x2

Středověká desková hra závodu

Tabulky je jednou ze středověkých verzí římského Tabula. V Libro de los juegos Existuje patnáct variant této hry a je nakresleno v různých středověkých obrazů a kódech. Tato hra je nejpřímějším předkem moderní Vrhcáby, ale hraje se jiným a více vzrušujícím způsobem.

Tabulka čtyř ročních období

x4

Středověká desková hra závodu

Tato desková hra je jedinou středověkou pro čtyři hráče. V Libro de los juegos byla popsána jako hra rodiny stolů. Každý hráč si vybere barvu odpovídající sezóně a zaujímá místo ve svém sektoru. Tato hra je také předchůdcem moderního backgammonu, ale protože je to pro čtyři hráče, hra má jinou strategii a více odchází.

Tabulka astronomie

x7

Středověká desková hra závodu

Tato desková hra je jedinou středověkou pro sedm hráčů. V Libro de los juegos byla popsána jako hra rodiny stolů. Každý hráč si vybere barvu odpovídající planetě a zaujímá místo ve svém sektoru. Cílem hry je vyhrát všechny položky ostatních hráčů. Tato hra je také předchůdcem moderního backgammona, ale se sedmi hráči je strategie hry úplně jiná.

ZARA

2+

Středověká hrací hra

The Zara byla nejběžnější a populární hra hazardních kostek ve středověku; Bylo to tak v módě, aby si zasloužil zmínku také Dante Alighieri. Sada se skládá ze tří dřevěných ručně vyráběných kostek, pouzdra a brožury s pravidly a anekdoty, včetně verše Dante; Hru si můžete také objednat pomocí Cupu Dice.