TIPY STARTER – Stellaris Guide – IGN, 6 věcí, které bych si přál, abych věděl před zahájením Stellaris | PC hráč

6 věcí, které bych si přál, abych věděl před zahájením Stellaris

Jakmile si založíte svou první planetu, měli byste se zaměřit na získání jídla, energie a minerálů, zatímco na chvíli odtlačíte vědu. Důvodem je to, že získávání hodně jídla, energie a minerálů vám umožní rozšířit se rychlejším tempem, což tak zvýší vaši pozdní sílu hry ve srovnání s jinými říšemi, které trvá déle, než se rozšíří.

Startovací tipy

Když poprvé začnete Stellaris, může to být ohromující. Je tu tolik planet na návštěvu, místa pro sklizeň zdrojů a spojenců nebo nepřátel, s nimiž je třeba komunikovat. Hra má na místě nějaké návody, které vás povede, ale stále budete často ponechat škrábání hlavy. To je místo, kde přicházíme, jak níže jsme zapsali několik užitečných tipů, jak nejen objasnit věci, ale také vám dává představu o tom, co si dávat při práci na budování vaší říše.

Začněte plánem

Prvním krokem k úspěchu ve Stellaris je zahájení hry s plánem. Musíte mít nápad, jak chcete vyhrát, a vybrat si říši, která vám to umožní udělat. Chtějí být agresivní a rozdrtit všechny ty, kteří vám jsou proti? Pak zvažte výběr vlastností, jako je fanatický militarista.

Jednou z nejhorších věcí, které můžete udělat při zahájení hry, je vybrat si říši, která nakonec nesedí váš styl hry. Různé rysy, se kterými začnete, jsou později ve hře docela silné, takže pokud si vyberete spoustu vojenských centrických, ale pak nikdy nechodíte do války, ztrácíte všechny bonusy a budete trpět negativy bez důvodu.

Začít malý

Když začnete poprvé, možná budete mít sklon skočit do hlubokého konce a nastavit hru tak, aby měla obrovský limit říše a být na obří mapě. Doporučili bychom proti tomu, protože to může být velmi ohromující a ztěžuje hru. Když na jedné mapě je spousta říší, často se spojují a vytvářejí obrovské aliance. To může věci mnohem tvrdší, než kdybyste čelili pouze několika říšem, kteří do značné míry pracovali samostatně.

. S Stellarisem je toho tolik, co si můžete vzít, takže zpomalení vám pomůže dostat se na nohy na zemi, pak až se budete cítit připraveni, můžete se ponořit do hry v plné velikosti.

Zaměřte se na růst brzy

Jakmile si založíte svou první planetu, měli byste se zaměřit na získání jídla, energie a minerálů, zatímco na chvíli odtlačíte vědu. Důvodem je to, že získávání hodně jídla, energie a minerálů vám umožní rozšířit se rychlejším tempem, což tak zvýší vaši pozdní sílu hry ve srovnání s jinými říšemi, které trvá déle, než se rozšíří.

Brzy obětováním výzkumu budete moci expandovat na několik nových planet a jakmile se zavedete, budete mít střední hru přínosu zdrojů, jakmile nové planety začnou přicházet online. To samozřejmě neznamená, že jen přeskočíte zkoumání všeho dohromady, ale když vyhledáte nová odvětví, které se staví, nebo rozhodujete, jaké struktury stavět na vaší planetě, zvažte více naklonění k tomu, co bylo diskutováno výše, místo toho, abyste získali parta vědeckých laboratoří.

Vyplatí se být přátelský

Ať už chcete rozdrtit své nepřátele nebo vytvořit mírumilovné aliance, měli byste se vždy snažit být zpočátku přátelský. Když se vaše říše právě začíná, neznamená vám to, že budete mít spoustu nepřátel, zvláště pokud jsou mimozemšťané, se kterými komunikujete, mnohem silnější než vy.

Nemusíte být samozřejmě přátelskou celou hru. Až budete připraveni, jednoduše jděte do války s kýmkoli, koho chcete, a už se nebudete muset starat o to, že jste přátelé.

Selektivní výzkum

Existuje mnoho možných technologií, které můžete chytit ve Stellaris. S tolika možnostmi byste se měli snažit vždy vybírat věci, které doplňují vaši říši, a neztrácet čas jednoduše popadl každou jednotlivou technologii.

Jako příklad předpokládejme, že stavíte říši zaměřenou zcela na svou vojenskou sílu. Při popadnutí nového výzkumu se budete chtít soustředit na věci, jako jsou nové motory, brnění, štíty a zbraně. Doplňte to s věcmi, jako je zvýšená velikost námořnictva a lepší minerální a energetické budovy. To vám umožní získat technologii, kterou potřebujete, a udržet vás před galaktickou technologickou křivkou.

Vzhledem k náhodné povaze výzkumu technologií budete někdy nuceni chytit techniky, které právě teď nepotřebujete, nebo možná nikdy. Když se takové případy stanou, zkuste chytit technologii, která bude nejrychlejší pro výzkum, a jakmile to bude hotovo, můžete si vybrat novou, která se snad lépe spojí s vašimi potřebami.

Šťastní lidé jsou produktivní lidé

Důležitou věcí, kterou je třeba mít na paměti, je, že každá z vašich planet má hodnotu štěstí. Můžete to vidět kliknutím na kartu povrchu na planetě a vznášením přes tyče vedle každého jednotlivce. Říká vám, jak jsou šťastní a co to ovlivňuje.

Je moudré na to dávat pozor, zvláště když začnete spojenci, dobývání planet a rozšiřování vašeho dosahu. Štěstí může rychle kolísat, a pokud se s vámi vaše říše začne rozčilovat, způsobí to problémy, které mohou eskalovat do občanských válek.

Prvním problémem, se kterým se setkáte s nešťastnou populací, je snížený celkový příjem. Sbíráte méně a méně zdrojů, protože vaši lidé rostou nešťastnější. Pokud si toho všimnete, nezapomeňte přijmout opatření k jeho opravě brzy, než dojde k dalším problémům. Tím, že se vznášíte nad barem štěstí, můžete zjistit, co je rozruší a zkusit to napravit, nebo alternativně zkusit uzákonění ediktů nebo vyzvat nového guvernéra, aby zvýšil štěstí.

6 věcí, které bych si přál, abych věděl před zahájením Stellaris

Několik věcí, kterým se můžete vyhnout a přijmout, když se ponoříte do společnosti Paradox’s Grand Strategy Space Opera.

. Zatímco varianta Stellaris 4x s příchutí 4x vyvinula značné úsilí o to, aby byl přístupnější, stále jsem zažil okamžiky „bylo by skvělé vědět že Než byla celá populace mé kolonie zničena mozkovými slimáky!“

V tak široké otevřené, proměnlivé galaxii je klíčem k vítězství porozumění všem možnostem na dosah ruky (nebo na drápy nebo typové špičky) a kdy je použít. Následující sada jednoduchých ukazatelů vás postaví na správnou cestu do galaktické říše, která běží jako dobře naolejovaný glorfblax.

Kolonizovat brzy a často

Výukový program ve hře je skvělý pro spoustu věcí, ale nedáte mi misi začít kolonizovat jiné světy, dokud si neudržíte pozitivní rovnováhu v energii i minerálech, které byste nemuseli na dobré chvíli zasáhnout. Do té doby bude Crusader Slugs pár systémů odtud.

Vývoj kolonií stojí hodně energie, ale je v pořádku spustit deficit na chvíli, pokud máte slušnou zásobu. Stejně strávíte hodně času ve Stellaris v červené barvě. Energie je zdrojem rovnováhy, ne na hromadění. A svou investici mnohokrát provedete, až budete mít dva, tři nebo čtyři světy plné vražedných aardvarků, kteří místo jednoho pracují pro svého slavného císaře. Máte jen malé okno, které by mohlo popadnout toto území, aniž byste šli do války, a měli byste z toho co nejlépe využít.

Také dávejte pozor na techniky, které vám umožňují kolonizovat planety jeden ekologický krok od vašeho domovského světa. Budou mít pouze 60% obyvatelnosti (což znamená čepici 60% štěstí pro všechny popesy, kteří tam žijí), ale to není dost špatné, že lidé začnou vzbouřit nebo odmítnout pracovat. Jejich nepohodlí bude vaším ziskem, pokud dokážete využít třikrát tolik planet.

Nepřekvapejte své válečné lodě

Tvůrce říše vám dává výběr začít s raketami, kinetickými zbraněmi nebo lasery. Je lákavé držet se této volby vybudovat silnou a tematickou identitu pro vaši rasu. Ale být jen „The Laser Guys“ nebo „The Railgun Dudes“ vás dostane do mnoha potíží, když potkáte soupeřící říši, která má kosmickou skálu do vašich vesmírných nůžků.

Pokud můžete, rozložte svůj vojenský výzkum, abyste se ujistili, že máte k dispozici různé typy zbraní na nejnovější technologické úrovni. Přinejmenším byste měli informovat o něčem s dobrým průnikem štítů (jako jsou torpéda), něco s dobrým průnikem brnění (většina energetických zbraní) a některé celkově vysoké DPS (rakety nebo kinetické zbraně budou dobře, v závislosti na vašich preferencích, v závislosti na vašich preferencích ).

Můžete buď vybavit trochu z každého z každého designu, vytvářet obecné válečné lodě, nebo udržovat více specializovanějších návrhů každé třídy lodi a roztřídit produkci na tom, co zabije vaše současné soupeře k smrti nejefektivněji. Nezapomeňte také udržovat dobrou kombinaci velikostí zbraní. Bitva se všemi velkými sloty pro zbraně bude mít těžký čas, dokonce zasáhne menší lodě, jako jsou Corvettes, zatímco roj torpédoborců s většinou malými zbraněmi se bude snažit o to, aby se u velkých kluků snažil udělat propad.

Pochopit padlé říše

Fallen Empires jsou starověké civilizace, s nimiž se setkáte, kteří ovládají malou oblast prostoru a nezajímají se o expanzi nebo dobytí. Mají však gigantické flotily vybavené technologií, které vás odpálí do vesmírného prachu až do pozdní hry. Zůstat na jejich dobré straně je velmi ve vašem nejlepším zájmu a není těžké, pokud víte, co děláte.

Existují čtyři typy padlé říše, do kterých byste mohli narazit:

Záhadné pozorovatelé jsou fanatické xenofily. Nechají vás na pokoji, pokud nebudete zotročovat ani nevyhodit jiné rasy, a mohou požadovat, aby vaše vláda změnila své politiky, aby byla benevolentní.

Militantní izolacionisté jsou fanatické xenofoby. Trvají na tom, aby mezi nimi a kýmkoli jiným, měli trvalou vyrovnávací zónu neolonizovaných hvězd, a budou vás požadovat, abyste se vzdali jakéhokoli území, které zasahuje do svých hranic.

Svatý opatrovníci jsou fanatičtí spirituristé, kteří chrání řadu nedotčených, vysoce výnosných planet zvaných svaté světy v blízkosti svého území. Pokusy o kolonizaci těchto světů způsobí jejich hněv.

Keepers of Knowledge jsou fanatičtí materialisté a budou vás odrazovat od zkoumání nebezpečných technologií (které můžete na základě jejich červeného pozadí v seznamu techniky), jako jsou Sentient AI a pokročilé warpové jednotky, které mají šanci trhat díru ve vesmíru.

Fallen Empires vás budou kontaktovat, pokud jste je urazili, a máte možnost přijmout jejich požadavky nebo odpovědět s hrubým emodži. . Pokud jsou blízko, vzdorujte jim na vaše nebezpečí.

Aktuální stránka: Strana 1

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Stellaris – Tipy a triky, jak začít

Než hrajete hru Stellaris, určitě budete chtít znát tyto jednoduché, ale užitečné tipy a triky. Pokud máte nějaké tipy, neváhejte s námi sdílet!

 • Věci, které byste měli vědět před hraním
  • Vojenská a válka
  • Rozšiřování a správa planety
  • Obecná rada

  Věci, které byste měli vědět před hraním

  Vojenská a válka

  • Různé typy zbraní jsou slabší nebo silnější proti různým typům obrany, takže při používání manuálního designu lodi a zvažování, jak připravit své lodě, je nejlepší se zaměřit na slabé stránky vašich soupeřů. .
  • Použijte Starbases k blokování strategických chokepoints a pro ochranu svých hranic. Hraniční hvězdičky by měly být vždy vybaveny další palebnou silou a nejlépe poslechovým příspěvkem, který vám umožní sledovat pohyby nedalekého flotily druhého národa.
  • Nezapomeňte si uplatnit nároky na nepřátelské systémy, než vyhlásíte válku s nimi. Náklady na nárok zvyšují, čím dále jsou nároky od vás.
  • Dokonce i základní základny mohou mít kolem sebe postaveny některé obranné platformy, které jsou užitečné, pokud některá drobná obtěžování, jako jsou piráti, udržují střelbu pro stejný systém. Jsou však docela drahé a křehké bez podpory flotily.

  Rozšiřování a správa planety

  • Je důležitá specializace planet. Kolonie mohou být označeny tak, aby byly efektivnější při vytváření určitého typu zdroje a měly by se zaměřit na výrobu tohoto zdroje – například technologický svět by měl být naplněn vědci, kovářský svět s výrobou slitin atd. Označení kolonie je ve výchozím nastavení automatické, ale je nejlepší si je vybrat ručně.
  • Říše se rozrůstá se zvyšuje s velikostí vaší říše a uloží trest za náklady, pokud překročí administrativní kapacitu. Mít alespoň jednu kolonii věnovanou byrokratům, kteří zvyšují administrativní kapacitu, zejména pokud plánujete rychle se rozšířit.
  • Upřednostňujte popadnutí systémů s velkými kolonizovatelnými planetami, systémy s vysokým množstvím zdrojů a systémy, které vytvářejí dobré hyperlanové chokepoints. Planeta vysoce kvalitních, ale nízkokabitability se mohou stát užitečnými později, buď prostřednictvím terraformování nebo osídlení robotů/vhodnějším druhem.
  • Jídlo je 100% zdrojem celé říše, což znamená. Přebytečné jídlo nemá žádné využití nad rámec prodeje na galaktickém trhu, takže má tendenci být nejméně důležitými ze základních zdrojů.

  Obecná rada

  • Výroba energie je důležitá, značná pozdní herní flotila vás může dostat do docela velkého deficitu, pokud s ní nedržíte krok. Udržujte své flotily zakotvené ve hvězdný základně s postavením ubikace posádky, když se nepoužívají ke snížení údržby.
  • Obecná agenda jiných říší může být odvozena podle popisu vlastností. „Spiritualističtí hledači“ budou mít rádi jiné duchovní říše a „fanatické čističe“ se vás pravděpodobně v určitém okamžiku pokusí zabít. Dary a úmyslně příznivé obchodní dohody jsou obvykle nejprve jediným způsobem, jak zlepšit vztahy, dokud nezískáte smlouvu, která začne budovat důvěru.
  • Podívejte se na výhody vzestupu svázané s vašimi tradicemi na začátku hry a pokuste se vybrat pár. Někteří jsou zamčeni za technikou, takže je užitečné rozhodnout se, který typ koncové hry chcete sledovat, abyste si mohli vybrat techniky, když přicházejí.

  Více průvodců:

  • Stellaris-Poloa-přesná římská stavba a hraní
  • Stellaris – Jak ukrást relikvie z jiných říší
  • Stellaris – oceánský kartel (průvodce sestavením)
  • Stellaris – The Dark Forest Guide
  • Stellaris – vysoce konkurenční průvodce asimilátorem (s obrázky)