Top 10 civilizace 5 nejlepších nadvlády Civs, které jsou mocné | Hráči se rozhodují, CIV 5 nejlepších vůdců pro nadvládu (Top 10) | Hráči se rozhodují

Hráči se rozhodují

Celkově je Anglie dobrým národem pro zahájení zkušeností s civilizací 5, s velkými bonusy, jednotkami a silným monarchem, aby udržel národ sjednocený.

[Top 10] Civilization 5 Best Domination Civs, které jsou mocné

CIV 5 nejlepší nadvláda Civ

Všichni z historie víme, že Alexander The Great byl velký král, ale i brilantnější velitel, který se podařilo dobýt území z Evropy do Indie.

No ve hře Alexander vládne nad národem Řecka, což je historický způsob, jak je to pravda, i když neovládá národ zvaný Makedonia, který z historie, o kterém víme, že Makedonie je de facto z Řecka, takže to dělá smysl, aby mu dal vládce Řecka. Ve hře má Alexander několik docela skvělých nadšenců, pokud jde o armádu, což z něj činí snadný výběr pro rychlé fázové vítězství, jeho Hoplitity a kavalérie činí z Řecka jedním z nejsilnějších národů v základní hře. Navíc díky bonusu Alexander Hellenistic League má Řecko dvojí vliv na městské státy mapy.

Takže pokud jste začátečník hry a chcete se naučit řešení hry, tento národ je určitě pro vás.

Proč je Řecko skvělé:

 • Nabízí skvělé bonusy
 • Má silnou historickou osobnost
 • Má velmi silné speciální jednotky

9. Huns

Huny jsou skvělým národem, pokud chcete začít svůj svět rychle a ukončit ho ještě rychleji, mít kočovné bonusy a speciální jednotky pro nárazové útoky, jako jsou koňské lukostřelce nebo kentaurs, všichni začnou vedené obávaným roštem Ghan Attila, dělá tento národ tento národ ten, s nímž by se neměl počítat.

Celkově je to skvělý národ pro pokročilé hráče, kvůli nedostatku osadníků a má rychle se rozvíjející styl hry útoku a drancování z brzkého začátku činí tento národ středním diffikultem.

Proč jsou Huns skvělé:

 • Roštová drancování taktiky
 • Zábavný způsob, jak zažít hru
 • Má skvělého vojenského vůdce

Civilization 5 nabízí spoustu skvělých hráčů, ale Polsko má mezi nimi zvláštní místo. Polsko je obtížný národ pro snadný start, který vede Casimir III, který nabízí několik skvělých bonusů, jako je obdržení bezplatných sociálních politik, když postupuje z jedné éry na druhou díky své solidaritní vlastnosti, a díky vojenským tradicím a speciálním jednotkám, které Polsko může nabídnout Ty snadný start ve hře.

Celkově je Polsko skvělým a zábavným národem, se kterým si můžete hrát, je to velmi flexibilní, nabízí spoustu skvělých výhod a je to vojenská powerhouse.

Proč hraní Polska je skvělé:

 • Má skvělého vojenského vůdce
 • Nabízí výhodné rysy
 • Skvělé vojenské jednotky

7. Anglie

Anglie in Civilization 5 je pravý mocenský kůň a nejmocnější vojenský národ ve hře, jsou nejsilnějším mořským národem ve hře ruce dolů. Počáteční zkreslení Anglie je blízko oceánů, což jim umožňuje snadno získat námořní dominanci armádu, ale ekonomicky také. S královnou Elisabeth na trůnu má anglický národ rychlost pohybu +2 ke všem námořním jednotkám a umožňuje dalšímu špionovi eliminovat nepřátele královny tichým způsobem díky Slunci nikdy nenastaví vlastnost.

Celkově je Anglie dobrým národem pro zahájení zkušeností s civilizací 5, s velkými bonusy, jednotkami a silným monarchem, aby udržel národ sjednocený.

Proč hraní Anglie je skvělé:

 • silná armáda
 • Velká námořní ekonomika
 • Skvělé počáteční bonusy

6. Egypt

Egyptský národ je národem Božího vrcholu, který má pokročilé inženýrské znalosti, což z nich činí silnou počáteční civilizaci. Mít zaujatost, která jim umožňuje tření na místech, kde je rozšiřování velmi snadné. Vlastnost Monument Builders jim umožňuje dělat zázraky za neuvěřitelnou sazbu, což jim umožňuje získat ještě více bonusů. Národní armáda se spoléhá na rychlou a flexibilní taktiku, která má jednotky, jako jsou válečné vozy a další rychle fázové jednotky, které mají k dispozici.

Celkově je Egypt velkým národem, který má ekonomické a vojenské silné body, můžete hru snadno vyhrát bez rozbití potu.

Proč je Egypt skvělý:

 • silný ekonomický systém
 • silný vůdce
 • silná armáda

Mezi mnoha národy v civilizaci 5, které jsem hrál, je Korea na 3 nejlepších v mé knize, tady je důvod. Kromě skutečnosti, že má biologické pobřežní start a může dominovat i Anglii v námořním obchodu, může také postupovat v průběhu éry docela rychle díky jejich odhodlání vědě a učení. Korea navíc získává mnoho technologických zvýšení budov a zázraků, pokud jsou postaveny v hlavním městě. Na vojenské straně nezklamají, protože mají dobře budovanou obrannou armádu, která vydrží i ty nejnáročnější útoky jakéhokoli národa….Dokonce i Gándhí.

Celkově je Korea skvělým národem, který by začal budovat ekonomickou sílu a stát se nejvíce vědecky nejmodernějším národem v žádném okamžiku!

Proč je Korea skvělá:

 • Dobrá výchozí pozice
 • má spoustu vědeckých bonusů
 • má potenciál stát se mocným ekonomickým národem

4.Benátky

Pokud byste se měli vyzvat, abyste vyhráli hru diplomaticky, Benátky je odpověď! Přestože Benátky se mohou díky své politice a vlastnostem stát bohatým národem, Benátky mají také skvělý vztah s městskými státy, což je velmi důležitý bonus, když máte světové konference. Ještě více, s velkou zahajovacím zaujatosti, která vám umožní dobýt obchodování na moři a dokonce zpochybnit Anglii na dominanci obchodování, můžete si být jisti, že budete mít skvělý čas hrát tento národ.

Vojenské mluvení, Benátky nejsou tak silné, ale mají některé silné speciální jednotky, že pokud používáte moudře, můžete bránit a dokonce dobýt území.

Proč je Benátky skvělé:

 • má silné ekonomické rysy
 • Silné speciální jednotky
 • Rychlý rozvoj města díky vlastnostem

3. Francie

Francie je zajímavý národ, má bohatou historii v kultuře a vzdělávání. Navíc bychom neměli zapomenout na vojenskou moc, kterou je dnes. V civilizaci 5 Francie je národ, který začíná bez zaujatosti výhody tření je s tímto národem velmi náhodné. Ačkoli špatný tření může být špatným začátkem, Francie se může snadno odrazit zpět. Strategicky vzato Francie je zaměřena na kulturní dominanci, a proto můžete snadno získat kulturní vítězství. Vojenská řeč, Francie je silný národ, který má jednu z nejlepších speciálních jednotek (Musketeer a zahraniční legie), mohou snadno získat světovou dominanci prostřednictvím vojenského dobytí.

Celkově je Francie skvělým národem, který stojí za to hrát, pokud si chcete užít pěknou a klidnou hru nebo být vojenským vůdcem připraveným na to, aby si svět vzal silou.

Proč je Francie skvělá:

 • Skvělé národní bonusy
 • Skvělé speciální jednotky
 • Skvělé speciální budovy

2.Shoshone

Civilization V má několik skvělých národů, které se mnoho lidí nezajímá nebo o tom vědí, a lidé Shoshone jsou jedním z nich. Shoshones jsou velmi univerzální národ. Mají silnou výhodu, že rychle přebírá kontrolu nad okolními zdroji a navázání místní dominance nad blízkými oblastmi. Nejlepší část tohoto národa je schopnost, která umožňuje nově založeným městům začít s 8 dalšími dlaždicemi, což jim umožňuje okamžitě získat přístup k cenným zdrojům, které jsou dvě nebo dokonce tři míle daleko. Kromě toho schopnost vybrat, jaký bonus dostáváte ze starověkých ruin spojených s jejich bezplatnými rozšířenými hranicemi po usazování města, aby jejich raná hra byla velmi silná.

Celkově je silný národ, který stojí za to hrát, pokud chcete mít časný začátek a silný vliv na zdroje.

Proč jsou Shoshones skvělé:

 • Silná schopnost národa
 • Má skvělé kulturní výhody
 • Má velmi snadný přístup ke zdrojům

1.Persie

Perská civilizace by mohla být snadno umístěna v bohu úrovně národů v civilizaci 5. Ve hře jsou Peršané silným dominantním národem s velkými kulturními bonusy a silnou vojenskou kulturou. Navíc by perský národ mohl snadno zaujmout první místo, pokud jde o zlatý věk, což jim umožní mít delší a prosperující a jejich armáda se stane mnohem efektivnější a smrtelnější. Kromě toho jim bonus za národ (vynalézavost) umožňuje přijímat skvělé vědce a vydělat je o 50% rychleji než obvykle. Jejich speciální jednotkou jsou Immortals, velká raná jednotka, která jim umožňuje velmi efektivně bojovat proti zahraničním útočníkům (zotavením se z bitvy mnohem rychleji než obvykle).

Celkově je Perská říše skvělým národem, který vám umožní vyhrát hru železnou pěstí díky nadšencům zlatého věku a silné vojenské kultuře.

Proč je Persie skvělá:

 • Velký vojenský vůdce
 • Silné národní bonusy
 • má hodně zlatých věků

Možná vás také zajímají:

 • Seznam úrovní CIV 5 [odhaleno nejsilnější a nejslabší civilizace]
 • CIV 5 nejlepších vůdců pro nadvládu (Top 10)
 • [Top 15] Civ 5 nejlepších modů, které milujeme!
 • [Top 5] Civ 5 nejlepších AI modů, které milujeme!
 • [Top 15] Nejlepší mody CIV 5 pro nový zážitek
 • [Top 7] Civ 5 nejlepších vědeckých civinek
 • Top 12 her, jako je civilizace 5 (hry lepší než Civ 5 svým způsobem)
 • Civ 5 nejlepších Pantheonů a nejhorších Pantheonů

CIV 5 nejlepších vůdců pro nadvládu (Top 10)

CIV 5 nejlepších vůdců

Pokud je vítězství nadvlády vaším cílem v civilizaci 5, jedná se o vaše civilizace.

Někdy chceme jen sledovat, jak svět hoří, a v civilizaci je snadné být unavený vědou, kulturou a diplomatickými vítězstvími.Bohužel, vítězství nadvlády bývá některé z nejobtížnějších dosažených, a proto jsme tento seznam 10 nejlepších vůdců pro vítězství v Civ 5 kurátovali.

Ať už se jedná o jedinečnou jednotku, která obzvláště překonává konkurenci, jedinečnou schopnost, která podporuje vojenský pokrok, nebo nějakou kombinaci těchto dvou, všichni tito vůdci mají potenciál dát vám vážnou výhodu, pokud opravdu hledáte boj.

10. Casimir III – Polish

Připravte okřídlené husary

King Casimir III nebyl válečným králem během své vlády ze 14. století, ale je bezpochyby solidní volbou pro vítězství nadvlády v Civ. Jeho politická flexibilita a odhodlání k sociálně-ekonomickému pokroku byly přínosem pro jeho lid v reálném životě a přijde také pomoci vašemu dobytí v Civ také. Vezměte si své vytrvalé okřídlené husary a bezplatné sociální politiky a ukažte zbytek světa, který je šéfem.

 • Unikátní schopnost: Solidarita – Získejte bezplatnou sociální politiku, když postoupíte do další éry.
 • Unikátní jednotka: Winged Hussar – nutí každého obránce ustoupit, pokud způsobí více poškození, než dostává. Obránci, kteří nemohou ustoupit, způsobí další poškození.
 • Unikátní budova: Ducal Stable – Každá pastvina ve městě produkuje výrobu +1 a +1 zlata. +15 xp pro namontované jednotky vyrobené v tomto městě.

Casimir III nemusí mít tak konkrétní strategii jako ostatní na tomto seznamu, ale okřídlené husaři jistě mají neuvěřitelný dopad, zejména pokud můžete prozkoumat potřebné technologie před konkurenty. Útok i obrana jsou velmi snadné s jejich zvláštními schopnostmi a dobře se spárují s UB. Nedostatek dostupných koní však a může přimět Polsko, může se stát vysoce situačním, pokud hledáte vítězství nadvlády.

9. Ashurbanipal – Assyrian

Knowledgable a Deadly

Asýrský král ze 7. století, Ashurbanipal, je v historii známý pro jeho obrovskou znalost jazyka, literatury a matematiky; Podle všeho byl hrdě vzdělaný vůdce, jehož lidé pod jeho vládou vzkvétali. Na druhou stranu byl také jedním z nejúčinnějších a nemilosrdných vůdců starověké historie. Jeho osobnost Civ není o nic méně inteligentní a ne méně nemilosrdná, což ho přivádí k číslu 9 na našem seznamu.

 • Unikátní schopnost: Treasures of Niniveh: – Když je město dobytí, získejte bezplatnou technologii, kterou již jeho majitel objevil. Získání města prostřednictvím obchodní dohody se nepočítá a může se to stát pouze jednou za nepřátelské město.
 • Unikátní jednotka: Obléhací věž – vám dává zvýšenou obranu (33%) proti všem útokům na dálku. Ostatní jednotky do 2 dlaždic získají 50% bonus při útoku na město.
 • Unikátní budova: Královská knihovna – dává vám slot pro skvělé psaní, které poté poskytuje další XP pro jednotky, jakmile je vyplněna.

Assyria je skvělá Civ, která si vyberete, pokud chcete bojovat s celou hrou, od 1. do 500. Jejich obléhací věž, která nahrazuje katapult, je neuvěřitelným nástrojem pro obléhání včasné hry, který může vaše nepřátele rychle přivést na kolena. To zase pomáhá, které nutí neustálé objevování nových technologií díky jejich UA. To znamená, že si můžete vybrat své výzkumné témata agresivněji a spoléhat se na dobytí, abyste si vyzvedli kousky po cestě. Bohužel, jejich UB není moc psát domů. Je hezké mít skvělý pracovní slot, ale bonusy jsou docela slabé.

8. Washington – Američan

Vždy generál

Jako jeden ze zakládajících otců Spojených států a jeho prvního prezidenta bude Washington vždy známý jako jeden z mála vůdců, kteří se skutečně vzdali výkonné vojenské moci podle výběru. To znamená, že Washington byl především generál a především, který převzal pravomoci, které byly mnohem větší než jeho vlastní, v náročném terénu Civ osobnosti je podobná jeho historické osobnosti, která se neliší, což ho přivádí na čísle 8.

 • Schopnost: Manifest Destiny: Při nákupu dlaždic obdržíte 50% slevu. Všechny vaše pozemní vojenské jednotky mají +1 pohled (vynikající pro časné prozkoumání hry).
 • Unikátní jednotka: B17 – Jeden z pouhých dvou vzdušných speciálů ve hře, B17 je silnější než bombardér, který nahrazuje, a přichází se dvěma propagačními akcemi, které je mnohem těžší zabíjet.
 • Unikátní jednotka: Minuteman – Nedostanete žádné tresty terénu v žádných bitvách a získáte body za zlatý věk za každou nepřátelskou jednotku, kterou zabijete.

Amerika se nezdá, že by to mělo být tak vysoké jako na tomto seznamu, ale po několika hraní s nimi se zdá, že se věci vyskytují docela dobře téměř pokaždé, dokonce i ve vyšších herních potížích. Jejich jedinečná schopnost usnadňuje získávání půdy a zdrojů, což má tendenci být užitečnější, než byste si mysleli, a pomáhá podporovat ty neuvěřitelné minUtemen a pozdní hry B17. Hrajte své karty správně s Amerikou a budete mít nezastavitelnou vojenskou sílu, která produkuje zlatý věk jako Čína produkuje skvělé generály.

7. Bismarck – Němec

Němec může nést nějaké velké zbraně.

Otto von Bismarck je široce považován za muže, který sjednotil Německo a proměnil jej v velkou světovou sílu. Prostřednictvím chytré diplomacie a několika obratně řízených válek se mu podařilo vzít hrst špatně organizovaných států a spojit je do politické harmonie. Jako vůdce v Civ je proto jedním z nejvíce vyvážených vojenských vůdců, který přichází na číslo 7.

 • Unikátní schopnost: Furor Teutonicus – Po porážce barbarské jednotky uvnitř tábora je 67% šance vydělat 25 zlata a nechat je, aby se připojili k Němcům. Za veškerou údržbu pozemní jednotky platíte o 25% méně.
 • Unikátní jednotka: LandSknecht – Statečný nový svět je opravdu zlepšil; Nyní mohou drancovat bez použití zatáčky a dostávají zlato za každý útok na nepřátelské město.
 • Unikátní jednotka: Panzer – rychlejší a silnější než normální tank, Panzers mohou vážně umístit do nepřátelské armády pro vlastní pěst.
 • Unikátní budova: Hanse – mírně vylepšená banka, která může přidat slušnou produkci, pokud máte mnoho obchodních cest.

Bismarck je skvělá volba, pokud máte rádi masivní armádu. Pravděpodobně si vyzvednete spravedlivé množství jednotek pouze z barbarských konfliktů a za každý z nich zaplatíte méně. V kombinaci s odbornou armádou z pocty ze stromu Honor a budete mít k dispozici vysoce účinnou, ale překvapivě levnou vojenskou sílu. Obě UU jsou pro svůj čas poměrně mocní, ale Landsknecht je obzvláště užitečný při nájezdu na nepřátelská města, protože můžete uzdravit každou otočení drancováním.

6. Elizabeth – angličtina

Chci vidět mé lodě?

Anglie je známá tím, že má největší říši v zaznamenané historii, a to dosáhlo především prostřednictvím své námořní síly, takže by nemělo být žádným překvapením, že anglické námořnictvo je jednou z nejlepších vojenských institucí v Civ také. Zatímco sama Elizabeth možná nebyla velkým válečníkem nebo generálem, ve skutečnosti byla známější pro svou politickou zdatnost, a to jí nezabránilo v tom, aby na našem seznamu byla na číslo 6 na číslo 6.

 • Unikátní schopnost: SUN NIKDY NIKDY NASTAVENÍ: Všechny námořní jednotky mohou přesunout další 2 prostory, což je obrovské pro objevování pro objevování. Také obdržíte 1 další špiony.
 • Unikátní jednotka: Longbowman – nejvíce podceňovaný UU ve hře. Longbowmen má řadu +1, což znamená, že mohou bezpečně vystřelit ve městech mimo obranný rozsah měst, ještě předtím, než má kdokoli jiný dělostřelectvo.
 • Unikátní jednotka: Ship of the Line – Vysoce výkonná fregata s pohledem +1, loď linky dominuje v renesančním éře moře.

Anglie by byla v top 5, kdyby nebyli závislí na pobřežním životě a plachtění tak, jak jsou. Na mapě stylu souostroví mohou být číslo 1, ale i s touto výjimkou jsou za všech okolností stále impozantní vojenský nepřítel. Longbowman UU je jednou z nejužitečnějších jednotek ve hře, a to jak v obraně, tak v přestupku a poskytuje Anglii obrovskou výhodu z rané éry. Mají nejdelší škálu jakékoli jednotky až do příchodu dělostřelectva a jejich schopnosti se s nimi drží, když jsou upgradovány. Hrajte své karty správně a skončíte s Gatlingguns a Bazookas s rozsahem 2 dlaždice!

5. Montezuma – Aztéc

Vítězství bere. oběť.

Montezuma, známý pro své nemilosrdně efektivní politické strategie a afinitu k lidské oběti, byl skutečně jedním z velkých vojenských vůdců starověké Ameriky. Zatímco jeho říše možná netrvala dlouho po jeho smrti, vytvořil jasně novou realitu pro obyvatele své doby a přinesl vážný kulturní a vědecký pokrok. Jeho osobnost v Civ a jeho jedinečných schopnostech odráží tyto vlastnosti, což z něj činí jednu z nejdivočejších vojenských sil.

 • Unikátní schopnost: obětní zajatci – získejte 20 kulturu z každé nepřátelské jednotky, kterou zabijete. Vážně.
 • Unikátní jednotka: Jaguar – náhrada za válečníka, který zlepšil pohyb a lepší bojovou sílu v lesích a džunglích. Také uzdraví 25, pokud zabijí jinou jednotku, takže je velmi odolné.
 • Unikátní budova: Plovoucí zahrady – užitečná náhrada za vodní mlýn, který zvyšuje produkci potravin o 15% a poskytuje +2 potravin pro každou jezero na území města.

Hard je tvrdě zasáhněte s Montezumou a vy budete pryč na začátek létajícího. Doslova najděte první městský stát nebo civilizaci jiných občanů, na které můžete snadno zaútočit a prostě jít na to. JaguarsOuttclass Většina ostatních raných herních jednotek v lese nebo džungli, zejména s jejich léčivou silou, což znamená, že můžete na začátku hry zachytit většinu lidí na začátku hry. Přidejte malou kulturu s každým zabitím a můžete snadno vyplnit svůj čestný strom pro ještě více vojenských výhod. Dejte mu pár set let a měli byste být na dobré cestě k nadvládě.

4. Oda Nobunaga – Japonsko

Zaměření a statečnost

Brilantní a mazaný válečník ze 16. století, který ovládal feudální Japonsko s nemilosrdnou politickou a militaristickou strategií, je Nobunaga jedním z nejpřímějších vůdců ve stylu nadvlády. Jeho zaměřená mysl, kombinovaná s japonskou kulturou a technologií zbraní, z nich činí skutečně skutečnou impozantní, i když se zdá, že jsou překonáni.

 • Schopnost: Bushido – všechny japonské jednotky bojují, jako by byly v plné síle, i když jsou poškozeny. Z každého atolu také obdržíte kulturu +1 z každé rybářské lodi a +2 kultury.
 • Unikátní jednotka: Samurai – náhrada za Longswordsman, který produkuje skvělé generály velmi rychle. Samurai může také stavět rybářské lodě!
 • Unikátní jednotka: Zero – nesporný král souboje v Civ 5. Nula stojí žádná ropa a může se pochlubit 33 bonusovými poškození.

Pokud je Bismarck o velkých armádách, Nobunaga je o elitních armádách. Jeho speciální schopnost Bushido promění každou japonskou jednotku na jednorumnou rukou, schopná sundat nepřátele dlouho poté, co bude odepsána jakákoli jiná jednotka. Zkombinujte to se dvěma velmi schopnými speciálními jednotkami, které náhodou přicházejí v kriticky důležitých dobách, Nobunaga je schopna vyhrát proti téměř jakékoli armádě, i když jsou větší a pokročilejší.

3. Harun al -Rashid – Arabian

Bohatství se rovná síle

Vládce Arabské říše, Harun al-Rashid byl proslulý pro pastýř v jednom z největších říší v historii prostřednictvím jedné z největších kulturních a vědeckých renaissances. Ještě důležitější je, že pro Civ je také známý tím, že získává jednu z největších bohatství ve hře, kvalita, která prokáže jeho hodnotu více než jednou ve vašem pronásledování vítězství nadvlády. Zbohajte a sledujte, jak svět spadne do vaší vůle ve frontě.

 • Unikátní schopnost: Lodě pouště (Brave New World) – Všichni obchodní karavany získají 50% rozšířený rozsah a obchodní cesty šíří vaše náboženství dvakrát efektivně. Ropné zdroje se zdvojnásobí.
 • Unikátní jednotka: Camel Archer – výkonná verze rytíře, která se ukáže jako velmi užitečná pro útoky na města.
 • Unikátní budova: Bazaar – jeden z nejlepších, ne -li nejlepší, UB ve hře. Nahradí trh a poskytuje kopii každého luxusního zdroje vylepšené v okolí. Také přidává produkci zlata do ropných jamek a oáz.

Harun al-Rashid nebude doopravdy jít na vítězství nadvlády, pokud ponechá jako CPU, což je štěstí, protože je nepochybně jedním z nejlépe vybavených k tomu tak. Bonusy z obchodní karavany jsou pěkné, ale jsou to bonusy zdrojů, které je skutečně připravily na úspěch. Bazar, který můžete získat docela brzy, vám umožní prodat mnohem vyšší množství zdrojů pro zlato. Zkombinujte to s naprosto obrovským množstvím ropy (a tedy zlata), které se budete hromadit v pozdní hře, a Arabská říše je více než schopná dobýt po celém světě, zbývající peníze zbývají. Peníze nemusí být schopny koupit štěstí, ale může si koupit jaderné bomby.

Síla atentátem

Šéf Zulu, který převzal moc tím, že zabil jednoho bratra a ztratil život na atentát dalším bratrem, má Shaka ve světové historii složité místo. Ctihodně jako velký vojenský stratég, který spojil kmeny Zulu, ale také se odsoudil jako krvežíznivý teplý pracovník, nemělo by být překvapením, že je jedním z nejvíce bojovnějších vůdců v Civ také.

 • Unikátní schopnost: IKLWA: Jednotky Melee stojí o 50% méně údržby a všechny jednotky vyžadují o 25% méně zkušeností, aby získali další propagaci.
 • Unikátní jednotka: Impi – neuvěřitelně silná náhrada za Pikemana, který dostane útok na dálku před každým útokem na melee. Také dostávají 25% bonus za sílu proti střelným prapovým jednotkám.
 • Unikátní budova: Ikanda – kasárny Zulu dávají Buffalo Horns (jedinečná propagace, která propůjčuje hnutí, lemování a obranné bonusy na dálku) na každé předzvěstkové jednotce Melee tam vyškolené tam.

Zulu říše je velmi dobře vybavená pro války v polovině hry, což je opravdu nejlepší čas začít věci přebírat. Jejich ULA je fantastická bonusová síla Forlelee během hry, ale IMPI je dělá obzvláště přemoženým, když zasáhnete éru renesance. Tato jednotka zasáhne těžší než jakákoli jednotka melee ve hře (protože zasáhne dvakrát) a obdrží bonus proti střelným jednotkám, které je udržuje relevantní daleko po jejich datu. Je téměř zaručena, že v harmonii s jejich UB je téměř zaručena, že vydělává cenné propagační akce rychleji než jakákoli jiná civilizace.

1. Wu Zetian – Číňan

A vítězem je...

Jeden z nejnavštěvovanějších politických mistrů, které kdy studovaly, Empresswu ze 7. století Zetian tvrdí, že odkaz mimořádných vojenských úspěchů. Její chytrý a strategický přístup k vládě, diplomacii a válce jí umožnil snadno porazit své nepřátele a zároveň založit jeden z nejpokročilejších a progresivnějších režimů ve starověké historii.

 • Unikátní schopnost: Art of War – Velký obecný bojový bonus se zdvojnásobí na 30%a jejich míra tření se zvyšuje o 50%
 • Unikátní jednotka: Chu-KO-NU-verze Crossbowman, který pokaždé vystřelí dvakrát.
 • Unikátní budova: PaperMaker – šikovná náhrada za knihovnu, která namísto nákladů 1 produkuje 2 zlato na zatáčku.

Pod Wu-Zetianem je čínská armáda vybavena tak, aby s lehkostí zničila všechny ostatní na seznamu. Jejich velký obecný bonus je činí nedotknutelným ve válce a rychle se rozšiřující v době míru a papír jim poskytuje překvapivě užitečné množství bonusového zlata z velmi rané éry. Skutečným měničem hry je však Cho-ko-nu; Vybaven speciální schopností, která jim umožňuje vystřelit dvakrát každý tah, mohou na mapě vyhladit téměř jakoukoli současnou jednotku. Navíc, pokud z nich hromadíte velkou armádu, než dostanete zbraň Gatling, můžete je všechny upgradovat a přitom udržovat zvláštní účinek, což vede k nejvíce přemožené armádě ve hře až do samého konce.

Možná vás také zajímají:

 • Civilization 5 Battle Royale má 61 civilizací AI bojujících o nadvládu světa
 • Top 12 her, jako je civilizace 5 (hry lepší než Civ 5 svým způsobem)
 • Civilizace Sid Meiers: Beyond Earth – Rostoucí recenze přílivu
 • Sid Meier’s Civilization V: Brave New World
 • Nejlepší strategie válečných her PC