Top 15 nejlepších středověkých strategických her (hodnocené zábavy pro většinu zábavy! ) | Hráči se rozhodují, 15 nejlepších středověkých strategických her všech dob (2023 vydání)

15 nejlepších středověkých strategických her všech dob

Jedná se o skutečnou strategickou hru staré školy, kde musíte vytvořit největší armády a jen ji poslat na hrad nepřítele. Nacházíte se v oblasti Crusader States a v časech Crusader. Musíte se stát pouštním lordem, který kolem vás řídí vaši ekonomiku a diplomacii.

[Top 15] Nejlepší středověké strategické hry (hodnocené zábavy pro většinu zábavy!)

Top 15 nejlepších středověkých strategických her

Autor: David M.

Středověké strategické hry jsou výbuch! Pojďme zjistit, který z nich je nejvíce zábava z top 15.

Středověké období je doba, kdy slunce svítilo a duhy byly každý den zrakem. Holčičky skákaly přes travní pole a házely malé květiny sedmikrásky podél silnic, zatímco kováři se usmívali při vytváření malých koni na koni hračky. -Špatně! Tato doba lidstva je z nějakého důvodu známá jako temné věky. Svět, jak to bývalo známo, bude zasažena vlna po vlně s tunami různých národů, které přicházejí, aby si označili své jméno a postavili se jako nová vládci země. Připravte se na spoustu válek a zabíjení, když vytvoříme seznam nejlepších 15 nejlepších středověkých strategických her!

15. Banner Saga 3

Banner Saga 3 – přívěs

Vím, že někteří lidé by mohli říci, že se to nemůže hodit do kategorie, o které píšu, ale prostě jsem musel zahrnout tuto krásnou tvorbu hry.

Jen jedna hratelná scéna

Toto je hra založená na příběhu prostřednictvím středověké země typu fantazie. Banner Saga, celou cestu z první hry, je nejvýznamnějším středověkým vyprávěním, které můžete získat. Každý malý detail se prostě cítí tak úžasný, opravdu se ponoříte do tohoto světa.

Bitva se odehrává

Vedete středověký karavan plný vojáků a jejich rodin. Získáte spoustu možností a rozhodnutí, která mohou vaši hru zcela změnit od ostatních. Každá volba má svůj vlastní důsledek. Žít uvnitř středověké fantasy země nikdy nebyla tak zábavná!

14. Středověké: Královské války

Středověké: Kingdom Wars – Trailer

Tato hra vám přináší celou řadu středověké Evropy. Začíná to k datu kolem 50. let a vy můžete s časem vidět svůj postup půdy.

Nej klidujší místo vůbec

Začnete jako menší šlechtic s malou skvrnou země pod jménem krále. Budete čelit mnoha možnostem a rozhodnutí o tom, jak zvětšit svou půdu, a konečně, aby byla vaše dynastie dobře známá a prestižní. Všechno vyžaduje čas v reálném čase, s velmi rozmanitým a zajímavým systémem progrese. Diplomacie, technologický strom, variace vojáků…

Nevypadá to úžasně?

Bitvy se cítí tak epické a živé. Je tu námořní válka, velké pěchotní bitvy, rozhodnutí morálky při boji, radingu, nájezdu.

13. INKULINATI

Pokud máte rádi středověké období a vše s ním spojené, zkuste inkulináti. Nemusí to být váš každodenní šálek čaje, ale jistě je to výbuch.

Je to sladké, okouzlující a zábavné

Jste ve středověkém období. Ale hrajete ve stylu uměleckého stylu, který byl vytvořen asi před 700 lety. S těmito tvory nebo vojáky, kterým přikazujete, musíte zjistit spoustu nových strategií a taktiky, abyste porazili své nepřátele.

Divoká bitva mezi psem a králíkem

Bojový styl je velmi zábavný a velmi trestné. Mnoho vašich vojáků zemře. Budete se muset přizpůsobit každému stylu bitvy a pokaždé, když jdete do nového, je to mnohem zábavnější než ten poslední! Kampaň je také velmi zábavná.

12. Vyloučený

Vyloučení je jednou z těch strategických her, kde začnete jako úplně nic. A časem budete stavět žijící a dýchající svět, všichni sami!

Mohli jste to postavit sami

V zásadě jste karavan, který byl vyloučen z království nebo města. Nemáte nic jiného než pár startovacích vesničanů. Vaším úkolem je používat tyto vesničany, spojit se s nimi a přimět je, aby pro své lidi vytvořili nádherné útočiště.

Farm Away Partner

Je to prostě tak realisticky vidět, jak se vaši středověcí rolníci dívají za sebe. Existuje spousta možností budov, mnoho jedinečných interakcí, které můžete udělat se světem, klimatickými obdobími atd.

11. Mount and Blade 2: Bannerlord

Mount and Blade 2: Bannerlord – přívěs

Mount a Blade Bannerlord je hra, která se zaměřuje na realistické bitvy, ale podle mého názoru je to fantastická strategická hra!

Otevřená obrovská mapa, kde s ní můžete komunikovat v zobrazení první osoby

Začnete jako kdokoli, kdo chcete být, a dokonce si vyberete výchozí místo v této středověké fantasy stylu ve stylu. Jak si vybudujete svou postavu, je zcela na vás. Možnosti jsou nekonečné.

V tomto chaosu musíte své muže koordinovat. Snadné správně?

Strategické téma v této hře je prostě úžasné. Vidíte celou mapu světa a komunikujete s ní v pohledu první osoby. Uvidíte různé druhy království, různých pánů, dámy a brigandů. Budování vlastní armády vojáků a poté je upgradovat na karavany nebo možná na vaše vlastní království je prostě fantastické. Když vstoupíte do města, ovládáte pouze jednu osobu a to je stejné pro bitvy.

10. Manor Lords

Manor Lords – přívěs

Tato hra má být další velká věc ve světě středověké strategie. Má tolik velkých slibů, o kterých ani nemohu začít mluvit. Jsem z toho velmi nadšený, a také byste měli.

Jen začátek malé vesnice

Toto je středověká strategická hra, kde máte hloubku na všechno. Stavíte si své město a dáváte pozor na své vesničany, zatímco to děláte. Získáte různé vesničany s rysy a různými budovami, které vyhovují vašemu oblíbenému stylu hry. Pravděpodobně nabízí neviditelnou svobodu při stavbě vaší vesnice a zlepšování ji.

Někteří z nich byli předtím vaši farmáři

Bitvy jsou to, co je nejvíce fascinující. Neexistuje žádný cutscén ani něco podobného. Vojáci, kteří shromáždíte vedle vašich kovářů, jsou stejní, že vidíte bojovat se svým nepřítelem.

9. Age of Empires 4

Age of Empires 4 – přívěs

Toto je jedna z nejoblíbenějších her, pokud jde o mluvení o žánru středověké strategie. Franšíza věku říší je absolutním výbuchem, který se vrátí do těchto temných věků, ale Age of Empires to posouvá na jinou úroveň.

Bitva o Titany

Vizuální efekty jsou ohromující. Pokud si vzpomínáte, že ve dnech hrajete Aoe 2 a milujete středověký vzhled, zkuste to nové. Budete šokováni, kolik historické přesnosti má. Vše od bojitelů a míst v reálném životě až po úžasně vytvořené řezané scény, o kterých se můžete dokonce dozvědět.

Nezapomeňte stavět kamenné zdi kolem

Kampaň je také absolutním výbuchem. Prozatím si můžete vybrat pouze 8 různých civilizací, ale každý z nich je jedinečný a sleduje svůj vlastní styl hry.

8. Pole slávy 2 středověké

Pole Glory 2 Středověké – přívěs

V této hře se ponoříte hluboko do středověkých bitvy. Jak formováte a kombinujete svou armádu, je zcela na vás. A výsledky z každé jednotlivé malé bitvy jsou tak prospěšné.

Plánování bitvy nikdy nebylo tak zábavné

Pokud jde o historické bitvy Pole Středověké Glory 2 je místo, kde chcete být. Získáte skutečné bitvy, které se staly a armády, které tam byly, až do posledního vojáka. Vytváříte svou formaci, utváříte svou strategii a rozhodnete se, kdy je nejlepší zaútočit a kdy ne.

Snažím se doprovázet svého nepřítele

Animace jsou dobré, ale kvalita a styl vojáků jsou úžasné. Vypadají fantasticky a nutí vás cítit se tak ponořeni do bojiště. Má scénář kampaně, což je výbuch.

7. Stronghold Crusader 2

Stronghold Crusader 2 – přívěs

Pokud hledáte vysoce zabalené středověké akce Crusader je pro vás! Pokud jste hráli první, pak se tento zlepší vizuální a bitevní chaos.

Městská bitva

Jedná se o skutečnou strategickou hru staré školy, kde musíte vytvořit největší armády a jen ji poslat na hrad nepřítele. Nacházíte se v oblasti Crusader States a v časech Crusader. Musíte se stát pouštním lordem, který kolem vás řídí vaši ekonomiku a diplomacii.

Bitvy jsou pro mě třešničkou. Cítí se tak uspokojivě a je to skutečná radost jen vidět, jak vaše armády rozdrtí nepřátelskou hradní bránu. Budete muset postavit konečný hrad sami a připravte se na vlny útočníků. Je to tak příjemné a snadné hrát.

6. Europa Universalis 4

Europa Universalis 4 – přívěs

Toto je titul Paradox Games. Takže víte, že se chystáte setkat s krásným stvořením hloubkové struktury historických dob. V Europa Universalis 4 jste na vrcholu středověké éry a musíte projít každou historickou změnou, abyste mohli začít novou.

Mohl byste to všechno dobýt?!

Musíte se rozhodnout hrát jakýkoli národ, který existoval ve 14 stovkách, a opravdu jen formovat a vytvořit to jakýkoli způsob, jak se vám líbí. Máte spoustu rozhodnutí a technologických stromů, armád, kultur, náboženství atd. Jak vytváříte a jak necháváte středověké věky, je na vás.

Bitva v lese

Faktor opakovatelnosti je největší v této hře. Pokaždé, když hrajete, stane se něco jiného a stane se mnohem zajímavějším než vaše poslední hra. Je to mistrovská díla strategické hry.

5. Anno 1404 – History Edition

Anno 1404 – přívěs

Tato hra je ve vysokém věku středověkého stádia. Být přesnější, je to v úsvitu objevu pro Ameriku. Jste ostrovní obchodní republika, která musí porazit její konkurenční jiné nedaleké republiky.

Správa zdrojů je ta nejzábavnější věc

Počáteční fáze her Anno jsou vždy moje oblíbené. Začnete s tunami materiálů a jen lodí. Jak a kde si vybudujete své město, je na vás. Různá komba nebo strategie, které pracují na budování středověkého ostrovního města, jsou vaše pro vytváření.

Jen přátelská malá civilizace, kterou jste potkali na jihu

Systém AI je tak dobrý. Ve skutečnosti se cítíte jako hraní s hráči v reálném životě. Je to jen výbuch jít do války a přidělit skutečné opotřebení vašich nepřátel. Můžete vidět, jak vaši vesničané reagují na všechno, co se děje na světě, a můžete vidět, jak se stanou vyšší třídou.

4. Celková válka: Středověká 2 – nerezová ocel

Celková válka: Středověká 2 – nerezová ocel – přívěs

Total War Medieval 2 byla to nejlepší, co můžete zažít na středověké éře světa. Dokonce i dnes je to stále velmi aktivní hra. Ani nevěnujte pozornost datum vydání. Pokud jste to nehráli, budete mít výbuch. Komunita moddingu je na úplně jiné úrovni, zejména z nerezové oceli.

Bitva obléhání v noci

Tento mod zvyšuje téměř všechno ve středověku 2. Opravdu to vypadá jako upgrade. Moddry to způsobily, že se to cítí téměř jako by to byla jiná hra. Má tolik nových věcí, které musíte zažít. Představte si, jak velkou zábavu jste hráli středověké 2 celkové války, dobře ji vynásobte 100.

Křižáci plánují šířit lásku a pozitivitu

Mapa je reformována tak, aby byla větší a mnohem interaktivnější a mnohem vizuálně uspokojivější. Nové jedinečné hratelné frakce. Nové modely pro města, vojáky, zbraňové nástroje, vlajky. Bude tě ponořit do těchto středověkých chaotických a krvavých bitev. Projekt historického zlepšení z nerezové oceli je další mod, kterou musíte vyzkoušet.

3. Knights of Honor 2

Knights of Honor 2 – Trailer

Ačkoli tato hra ještě nevyšla, z toho, co jsme o ní viděli a slyšeli, by to mělo být náš sen. Pokud jste nehráli čestné rytíře 1, nyní je to perfektní čas, než vyjde nové vydání.

Nevypadá to krásně?!

Z první hry se to zlepší. Nejviditelnější změnou je samozřejmě grafika. Vypadá to ohromující a je velmi dobré pro to, abyste se vám pomohli ponořit se do středověkého světa.

Z pohledu map po zobrazení budovy

Má velmi velký hloubkový systém, jak můžete vládnout své zemi. Rozhodnete se, jakou taktiku použít proti vašemu sousedovi, ať už obchodovat nebo dobýt. Formace armády a odrůda armády jsou na vás. Je to strategie v reálném čase, že vidíte mapu z pohledu ptáka a vidíte budovy a vesničany samostatně ve vašich městech.

2. Crusader Kings 3

Crusader Kings 3 – přívěs

Crusader Kings 3 by mohl být snadno středověkou strategickou hrou číslo 1, ale musím si uvědomit, že to nemusí být pro každého. Toto je simulátor téměř pro vás, abyste unikli skutečnému modernímu životu a prostě se vraťte včas do středověkého období.

Mohl byste to všechno dobýt?!

Jste pouze 1 postava. Tato postava má pozitivy a negativy. Jak se rozhodnete ho vytvořit a vést ho tímto světem, je zcela na vás. Způsoby, jak se dostanete k jeho životu, se budete cítit, jako byste sami žili ve středověkém světě.

Rozhodnete se, jak dopadnete

Začněte jako kdokoli v této éře a postavte si svou prestižní dynastii. Můžete se stát slavnou vikingskou nebo nejbohatší republikou na světě. Možná jen přátelský monarcha sousedství, který velmi miluje náboženství. Ať už je to cokoli, můžete to udělat. Crusader Kings 2 je také fantastická hra, ale vizuály z 3.

1. Celková válka: Attila – Středověká království 1212 nl

Celková válka: Attila – Středověká království 1212 nl – přívěs

Pamatujeme si, když vyšla totální válka: Attila a vzpomínáme na špatné recenze, které měl. No, i když se dnes podíváte, jsou tam recenze a špatné komentáře. Komunita Modding přichází na záchranu! Věřte mi, zkuste tento mod a získejte svůj středověký válečný zážitek jako nikdy předtím.

Jen někteří vojáci na procházce

Středověká království 1212ad se cítí jako jiná hra. Nejen, že má vylepšení a nové věci přidány, je to jako jeho vlastní stabilní jedinečná hra. Moddry odvedli tak krásnou práci.

To je celý oheň Lotta

Jste ve 12. stovkách a zažijete z první ruky, jak svět fungoval a vypadal v těchto letech. Vyberte si hrát jako různé národy a stačí upravit a vytvořit svůj vlastní styl Play. Způsob, jakým to děláte, je opravdu tak uspokojivý. Můžete hrát jako jeden národ v jedné hře a mít úplně jiný zážitek než ten druhý. Každá hratelná frakce má jedinečné rysy a jedinečný systém založený jen na nich. Vizuální prvky jsou tak ohromující a bitvy jsou třešňově nahoře. Budete se cítit jako nejmocnější středověký stratég poté, co vyhrajete tuto tvrdou nepřekonatelnou bitvu.

Možná vás také zajímají:

  • 21 Nejlepší strategie válečných her všech dob
  • Nejlepší strategické válečné hry, které jsou úžasné
  • Top 15 nejlepších nejlepších strategických válečných her pro PC
  • 10 bezplatných válečných her milovaných miliony po celém světě
  • 10 nejlepších her občanských válek všech dob
  • Top 15 online válečných her pro více hráčů

15 nejlepších středověkých strategických her všech dob

Crusader Kings 3

Středověké období v lidské historii je zvědavě jednou z nejméně pokrytých éry v žánru strategie, s drtivou většinou středověkých strategických her, které prozkoumávají středověk a soustředí se kolem Evropy, nebo japonských Sengoku Jidai (válčící státy (válečné státy ) doba. Středověká estetika našla obrovský úspěch ve fantasy strategickém hraní, ale to je konverzace na jinou dobu.

Nedostatek strategických her pokrývajících středověké období znamená, že pro vývojáře existuje zlatý důl, aby uvolnili svou kreativitu a lásku k historii. To také znamená, že několik vysoce kvalitních strategických her stanovených během této fascinující éry je o to pozoruhodnější a vynikají v jejich respektu k historii. Abychom mohli hráčům zájem o strategické žánr a středověk, sestavili jsme tento seznam nejlepších středověkých strategických her všech dob a omezili se na jeden vstup na franšízu.

Nejlepší středověké strategické hry

15. Středověké: Královské války

Středověké války království

Vývojář: Reverie World Studios
Vydavatel: Reverie World Studios
Platforma: PC

Velká strategie, budova základny (nebo v tomto případě, hradu) a boj jsou některé z nejběžnějších prvků jakékoli středověké strategické hry. O myšlence složité politiky, strategického rozhodování a války provedených za zdmi působivých opevnění je něco svůdného. Středověké: Kingdoms Wars jistě přináší spoustu velkých strategií, konstrukcí a bojových prvků, které si mohou těšit.

Středověké: Kingdom Wars je v podstatě podobné čestným rytířům ve své rozsáhlé kampani, ale rozhodne se pro tradiční klasický přístup RTS bojovat s budováním základny a velením týmu, La Battle for Middle-Earth. Tento hybridní přístup k ilustraci historie poskytuje hráčům dostatečnou příležitost ponořit se do prostředí a zapojit se do zábavného strategického a taktického rozhodování.

Nízký rozpočet hry narušuje zkušenosti s grafikou Janky a neohrabané uživatelské rozhraní, ale zábavný a chaotický boj stačí k tomu, aby se středověký: Kingdom Wars samo o sobě pevnou strategickou hru.

14. Expedice: Viking

Expedice Vikings

Vývojář: Logičtí umělci
Vydavatel: THQ Nordic
Platforma: PC

Ne všechny středověké strategické hry jsou stanoveny během vysokého středověku, protože období Vikingů je pravděpodobně jedním z nejpopulárnějších nastavení pro hraní obecně, fantazie nebo jinak, s jako Hellblade: Senua’s Citrifice, Assassin’s Creed: Valhalla, Northgard,, Northgard,, a mnoho dalších. Expedice: Viking je jedinou historickou hrou, která vytvoří seznam, a také končí jako jedna z více jedinečných strategických her. Na rozdíl od většiny své strategie Brethren se expedice zaměřuje na taktické hraní na založení tahové role, La Xcom nebo Baldur’s Gate, jako jeho ústřední rys.

Věk vikingu slouží jako perfektní prostředí pro hru, protože zkoumá výzvy života v drsných podmínkách Skandinávie a touhy různých osobností najít slávu, bohatství a novou zemi na farmě. Boj je poutavý a dialog je dostatečně svižný, aby hráči zajímali o situaci svého vlastního avataru a válečného pásma, který vytvářejí, aby šli na nájezdy.

Hra má řadu technických problémů, které jí brání tomu, aby byl na seznamu vyšší, i když její rozsáhlý tvůrce postav a systém přizpůsobení je na druhém místě a vypracuje výpravy: Viking jedna z nejlepších středověkých strategických her všech dob.

13. Vedelem: Zlatá horda

Vedelem Zlatá horda

Vývojář: Hrad Roaches
Vydavatel: Breda University of Applied Sciences
Platforma: PC

Jedinou strategickou hrou zdarma, která se vytvoří, Vedelem je malý stavitel hradu a Hybrid RTS, který je v některých ohledech podobný sérii pevnosti. Vedelem byl však významně ovlivněn žánrem přežití her, protože hráči mají za úkol rozšiřovat a budovat jejich osídlení, zatímco pod neustálým tlakem při stále rostoucích hordách mongolských sil.

Ačkoli neodráží žádné konkrétní období v čase, Vedelem alespoň znamená, že hráči převzali velení nad maďarskými královstvími odolávajícím pokusu Golden Horde o vloupání do západní Evropy, což je dokonale vhodné pro strategii přežití.

Kvalita Vedelemu pochází z jeho dostupnosti a celkové jednoduchosti. Hráči budou muset vydělávat zdroje, zakoupit pozemky, vybudovat si hrad a najmout různé vojáky buď časovanou potyčkou nebo nekonečným režimem. Nemusí to být inovativní a hra nikdy nepřesahuje její předpoklad, ale skutečnost, že Vedelem je svobodný a jeho systémy fungují, jak to určitě dělá, z něj dělá jednu z nejzábavnějších strategických zážitků o kousnutí dosud.

12. Královská křížová výprava

Královská křížová výprava

Vývojář: Neocore hry
Vydavatel: Paradox Interactive, 1C Company, Snowball Studios
Platforma: PC

Z východní Evropy na Střední východ je králová křížová výprava zasazena během třetí křížové výpravy, kde hráči převzali velení evropským křižáckým silám a Saracens pod sultánským salánem. Vývojáři společnosti Neocore Games dříve vyvinuli další středověkou inspirovanou hru, krále Arthura: válečná hra na hraní rolí, přizpůsobení arturských legend a příběhů a mechaniky nalezené v křížové křížové výpravě jsou z předchozí hry NeoCore z Neocoreovy předchozí hry. Ačkoli podobné, zapadají do historického prostředí docela úhledně.

Hlavními součástmi královské křížové výpravy jsou kampaň založená na tahu a bitvy v reálném čase. Obecně připomíná série Total War, strana kampaně zdůrazňuje charakteristické schopnosti a hraní rolí, takže strategická vrstva je méně otevřená, ale neméně poutavá, zatímco taktické bitvy jsou neustále náročné a poutavé.

V tomto okamžiku, graficky a z hlediska uživatelského rozhraní, může být královská křížová výprava neohrabaná a zastaralá, ale stále slouží jako vynikající příklad sloučení více žánrů do solidního balíčku.

11. Vyloučený

Vyloučená hra

Vývojář: Shining Rock Software
Vydavatel: Shining Rock Software
Platforma: PC

Zámky a opevnění mohou být symbolem středověkého období, protože nesčetné městy, vesnice a osady tvořily podloží ekonomického života. Zatímco vyloučení je zasazeno do abstrahované obecné verze evropského středověku, architektura, zdroje a estetika odrážejí období, aniž by se příliš oddávaly uměleckým svobodům.

V vyloučení se hráči ujmou vedení skupiny vyhnanců s cílem vytvořit soběstavující vesnici, která přežije prvky. Hra je ve svém jádru městským stavitelem se zvýšeným důrazem na pečlivé řízení zdrojů a populace.

Neustálá hrozba deficitů zdrojů, obyvatelstva, zdraví a obecná pohoda jsou dobře prezentovány v vyloučení a zajišťují vyčerpávající, přesto poutavý zážitek. Vyloučený může být potrestán a může to hráče opouštět s tlaky na řízení, ale to je přesně součást kouzla, díky kterému je jedna z nejlepších středověkých strategických her všech dob.

10. Legacy předchůdce

Legacy předchůdce

Vývojář: Destruktivní výtvory
Vydavatel: 1C zábava
Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch

Popularita značky Classic RTS společnosti Heroes se také překládala do středověkých her, nejčastější je odkaz předků z destruktivních výtvorů. Legacy předchůdce má hráče velící jednotky vojáků z různých středověkých kultur, jako jsou Vikingové a Slovanové, a zapojuje se do buď otevřených bojů s potyčkou, které zahrnují budování základny, nebo do narativních kampaní podrobně popisující vykořisťování různých historických osobností.

Zdaleka největším vrcholem hry je přítomnost zdravého množství kampaní pokrývajících různé frakce. Zatímco jejich struktura je podobná struktuře klasických her RTS, existuje spousta misí, které dělají maximum, aby hru okořenily malými tajnými sekcemi.

Legacy předchůdce je také docela mikroinzident, protože každý typ jednotky má silné a slabé stránky versus jiné typy a většina jednotek má schopnosti a formace ke zlepšení jejich výkonu. To může být určitě skličující, když se snaží dostat do hry, ale kampaně předků vykonávají solidní práci při pohodlném představení hráčů s různými nástroji, které mají k dispozici, což mu pomůže stát se vynikající středověkou strategickou hrou.

9. Stronghold Crusader HD

Stronghold Crusader HD

Vývojář: Firefly Studios
Vydavatel: Studia Firefly, shromažďování vývojářů, Interactive Take-Two
Platforma: PC

Franšíza pevnosti je jednou z těch herních sérií, která zůstala pozoruhodně stabilní během svých dvou desetiletí titulů. Jedná se o požehnání i bane, protože každá hra je okamžitě rozpoznatelná, ale inovace, zejména v novějších titulech, jsou vzácné a zastaralý herní stroj zoufale potřebuje facelift.

Stronghold Crusader HD, remaster druhého názvu pevnosti Firefly, je však příkladem série a kombinuje silné a slabé stránky série v okouzlujícím a zábavném balíčku. Ve hře se hráči zapojí do budování měst, správy zdrojů a taktického boje v reálném čase, aby porazili protichůdné pány.

Grafický styl Crusader HD je 2D a pixelovaný, ale je tu tolik barev, detailů animace a neuvěřitelný zvukový design, že to hra drží docela dobře, navzdory neohrabanému ovládacím prvkům a uživatelskému rozhraní. Úspěch Crusader společnosti Forwhold stále spočívá v jeho přesvědčivé kombinaci systémů a umožňuje hráčům vyvážit různé prvky najednou, což z něj činí vysoce poutavou strategickou hru.

8. Carcassonne: Tiles & Taktics

TABCASSONNE DILIES A TAKTION

Vývojář: Asmodee Digital, Firma Studio
Vydavatel: Asmodee Digital
Platforma: PC, MacOS, Nintendo Switch

Odvětví deskových her v stolních stolech byl mnohem laskavější ve středověku, přičemž některé klasiky se dokonce dostaly na virtuální platformy. Carcassonne je jedna taková klasická desková hra, která provedla úspěšný skok na PC a další platformy, a zatímco některé deskové hry se utáhnou v hrozném designu uživatelského rozhraní a technických problémech, Carcassonne naštěstí takovému osudu zabránilo.

Podobně jako Vedelem, síla Carcassonne spočívá v jeho jednoduchosti, protože hráči potřebují pouze rozložení náhodných dlaždic a společně rozložit středověkou krajinu s silnicemi, městy, klášterům, polími a řekami, a přitom získávat body dokončením konkrétních památek. Jedním z jeho nejzajímavějších prvků je jednoduše vidět výslednou mapu na konci jakéhokoli zápasu.

Carcassonne trpí opakováním, protože hra nikdy nedělá nic navíc se svými základními systémy, ale rozmanitost dlaždic a vlastní přesvědčivý proces budování středověké krajiny je stejně nadčasová, jak je zábavná.

7. Age of Empires II: Definitivní vydání

Age of Empires 2

Vývojář: Zapomenuté říše, zlý čarodějnický software, Tantalus Media
Vydavatel: Xbox Game Studios
Platforma: PC, řada Xbox, Xbox One

Žádný středověký seznam by nebyl úplný, aniž by zmínil jeden z pilířů klasického podžánru RTS, Age of Empires. Tato série udělala pro historické strategické hry, co série Command and Conquer udělala pro Pulsy, Absurd a Cheesy Sci-Fi.

Síla Age of Empires nepochybně spočívá v jeho vyzkoušeném a skutečném mixu mikrointenzivního taktického boje v reálném čase, budování základů a správy zdrojů. Je to pro vysoce poutavé a hlavně konkurenční zápasy potyčky, zejména v multiplayeru.

To může skončit jako dvojsečný meč, protože od té doby, co se tolik věcí děje najednou, může být pro nové hráče velmi zastrašující vstoupit do franšízy. Naštěstí Age of Empires 2 má spoustu kampaní specifických pro frakci a neuvěřitelnou frakci, které pomáhají hladce představit hráče jedné z nejlepších středověkých strategických her všech dob.

6. Sengoku Jidai: Shadow of the Shogun

Sengoku Jidai: Shadow of the Shogun

Vývojář: Byzantské hry
Vydavatel: Software Slitherine
Platforma: PC

Pro něco pomalejšího, Sengoku Jidai: Shadow of the Shogun je první strategická hra zaměřená na Dálný východ, která milovala seznam. Slitherine je známá pro publikování vysoce kvalitních strategií a taktických her zakořeněných v Hardcore Wargame Design a Sengoku Jidai se neliší.

Navzdory svému názvu se Shadow of the Shogun nezaměřuje pouze na období válčících států v Japonsku, ale také pokrývá nedostatečně zastoupené události, jako je válka Imjin nebo invaze Qing do dynastie Ming China. Takové pokrytí dává hře nohu nad mnoha hrami na seznamu, protože hra autenticky obnovuje často přehlížené styly války na dalekém východě pozdního středověku.

Kromě své jedinečnosti pro nastavení je takový taktický bojový systém založený na druhém místě, což hráčům umožňuje znovu vytvořit epické bitvy z doby prostřednictvím úmyslného, ​​téměř šachového plánování a popravy. Shadow of the Shogun rozhodně není hledač, ale je to víc, než je to pro něj v taktické hloubce a historické autentičnosti, což z něj činí jednu z realističtějších středověkých strategických her na seznamu.

5. Čestné rytíři

Čestné rytíři

Vývojář: Studia Černé moře
Vydavatel: Paradox Interactive, Slunce Interactive, Atari Inc.
Platforma: PC

Nejzajímavější strategické hry jsou ty, které konvence a přistupují k žánru osvěžujícím způsobem. Knights of Honor je jedna taková hra, která je jednou z prvních her (vedle původních Crusader Kings), která modeluje středověkou Grand Strategic Landscape prostřednictvím systému v reálném čase, spíše než tahový systém, jako je celková válečná série.

V mnoha ohledech čest rytíři sledují stejnou obecnou strukturu jako ostatní totální válečné hry s otevřeným podmínkou vítězství a mix strategických i taktických režimů. Na vrcholu výše uvedené strategie v reálném čase přináší hra čerstvá provincie, který přidává hloubku generování zdrojů i plánování války.

Ačkoli taktický režim je jednodušší a menší než ostatní, čestné rytíři na něj vyrovnávají autentický systém recruitmentu, umožňují hráčům vybudovat jedinečné armády založené na geografii a vynikající strategický špionážní systém, který dává hráči hráče bezprecedentní možnosti pro področení. 2D pixelovaný grafický styl nedržel, stejně jako, řekněme, Crusader z pevnosti, i když stále dává rytířům čestné barvy barevné kouzlo a utilitární kvalitu, která upevňuje jednu z nejpamátnějších strategických her tam venku.

4. Ambice Nobunaga: sféra vlivu

Ambiční sféra vlivu Nobunaga

Vývojář: Koei Tecmo hry
Vydavatel: Koei Tecmo hry, Koei Tecmo, Broadmedia
Platforma: PC, PS3, PS4, PS Vita, Nintendo Switch

A co takhle středověká strategická hra o Japonsku z japonského studia? Ambiční série Nobunaga je docela nejasná, ale je jednou z nejvíce dlouhodobých strategických sérií pokrývající období Sengoku Jidai v Japonsku.

Podle svého názvu se hra zaměřuje na vykořisťování slavného Daimyo nebo feudálního lorda, Oda Nobunaga, při jejich snaze upevnit moc, modernizovat Japonsko a stát se dalším Shogunem. Tato hra je v podstatě vynikající alternativou k vlastnímu pokrytí éry Creative Assembly.

I když to může být trochu nafouklé obsahem a neohrabané uživatelské rozhraní ztěžuje navigaci svých systémů, nejlepším systémem Nobunaga je správa charakteru, kde hráči mohou využít obrovské obsazení historických samurajských osobností k plnění různých úkolů, včetně ekonomického rozvoje, přední jednotky nebo diplomacie. Může to vypadat a cítit se docela odlišně od strategie vyrobené evropské, ale Ambice Nobunaga žije až do stejné kvality a pak některé-rozhodně stojí za to se podívat do.

3. Pole slávy 2: Středověké

Pole Glory II Středověké

Vývojář: Byzantské hry
Vydavatel: Software Slitherine
Platforma: PC

Od stejných vývojářů a vydavatele, kteří vám přinesli Shadow of the Shogun, Field of Glory 2: Středověké je spin-off historicky autentické pole série Glory, a tak se stane adaptací stejnojmenných stolních miniatures Wargame. Ve srovnání se Sengoku Jidai se středověká zaměřuje na Středomoří během svého středověku pro své prostředí, což má za následek přesvědčivou virtuální ilustraci středověké války.

Shadow of the Shogun utrpěl v oddělení vizuálního a uživatelského rozhraní, ale naštěstí středověký napravil to masivním zlepšením vizuálního vkusu hry a představoval krásnou a barevnou heraldiku na rytířích a jejich podpůrných jednotkách. Z taktického hlediska si tato hra udržuje veškerou složitost a hloubku, kterou její předchůdci přinesli, a zároveň autenticky modelovali boj éry, což jí dává jakýsi neohrabanost a váhu, která odpovídá období, kterému dominují vojáci a namontovaní rytíři.

Systém kampaně ve středověku zanechává něco, co je třeba, ale o hrách založených na oblasti pravidel slávy je nejpřístupnější kvůli celkové jednodušší povaze boje pro specifické pro období. Absolutně divoký počet armádních seznamů zastupujících různé regiony a frakce středověku samotné, zpevněné pole Glory 2: Středověké jako jedna z nejlepších středověkých strategických her všech dob.

2. Celková válka: Shogun 2

Total War Shogun 2

Vývojář: Kreativní shromáždění
Vydavatel: Sega
Platforma: PC, MacOS, Linux

Shogun 2 má tu čest být nejen nejlepší totální válečná hra seriálu, ale také jedna z nejlepších středověkých strategických her všech dob, i když totální válka vlastní středověká 2 je velmi blízko. Období Sengoku Jidai je jednou z nejpopulárnějších éry pro strategické hry, přičemž Shogun 2 vydělává na této popularitě k velkému účinku.

I když to nemusí být nutně tak historicky autentické jako Shadow of the Shogun nebo tak podrobné jako Nobunagova ambice, Shogun 2 najde šťastné médium, kde je ve strategických systémech dostatek hloubky a vynikající vizuální reprezentace, která mu pomůže zastínit své dva protějšky. A co je nejdůležitější, CA odvedla skvělou práci při vyvážení tempa hry mezi solidním strategickým režimem založeným na tahu a intenzivním taktickým bojovým režimem.

Největší úspěch Shogun 2 je však jeho neuvěřitelný a inovativní avatarský dobytný systém Multiplayer, (nepochopitelně) jedinečný systém pro sérii a středověké strategické hry jako celek. Shogun 2 je v kombinaci s vynikajícím vizuálním designem, který bude vydržet po mnoho let a robustní systém dovedností charakteru, středověká strategická hra pro věky.

1. Crusader Kings 3

Crusader Kings 3

Vývojář: Paradox Development Studio
Vydavatel: Paradox Interactive
Platforma: PC, MacOS, Linux, PS5, Xbox Series

Není pochyb o tom, že nejlepší středověká strategická hra všech dob je Crusader Kings 3 Paradox 3 Paradox. Jádro úspěchu hry spočívá v jeho neuvěřitelném systému charakteru a vztahů, kde je vývoj světa definován tím, jak se různí pánové dívají stejně jako ekonomický rozvoj a válka.

Ochranná známka v reálném čase strategie v reálném čase k velkým strategickým hrám také dává Crusader Kings 3 pocit dynamiky, protože se vždy něco děje a co dělat, aby se využila osobních pouta nebo naplánovala masivní spojenectví a jít do války. Pomáhá také, že měřítko hry je neuvěřitelné, když hráči mohou hrát téměř jakoukoli středověkou kulturu od nejkrásnějšího počtu k nejmocnějším císařům.

Crusader Kings 3 je sen o všech nadšenci středověké historie, protože dává lidi přímo do středu, ale vyhýbání se obětování mechanické a systémové hloubky ekonomii, náboženství a válce. Je to skutečně vrchol designu středověké strategické hry a je nutností pro zájemce o žánr a éru.

Některé z pokrytí, které najdete u kultivovaných supů, obsahují přidružené odkazy, které nám poskytují malé provize založené na nákupech provedených z návštěvy našeho webu. Pokrýváme herní zprávy, filmové recenze, zápas a mnoho dalšího.

Top 15 nejlepších středověkých mobilních her

Top 15 nejlepších středověkých mobilních her

Mnoho, mnoho her se odehrává ve středověku, protože během této doby došlo k tolik událostí. Byly tam války, království přicházely k moci, zlato a poklady, zbraně, které primárně vyžadovaly dovednost zdokonalovat, chudoba a epidemie. Je to období plné mnoha věcí, které se stalo – a má také nějakou skvělou estetiku. Myslím, kdo nemiluje hrady a rytíře v zářící brnění. Spojili jsme seznam vrcholu 15 nejlepších středověkých mobilních her, Chcete -li strávit nějaký čas zkoumáním, tak se prozkoumáte a doufejme, že najdete něco nového, co můžete milovat.

Původní článek Jupiter Hadley, aktualizovaný Cristinou Mesesan.

Kliknutím sem zobrazíte seznam »
Vydavatel: Praktické brány
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Simulace, strategie

Měšťané jsou hra budování říše, kde musíte vzít malou osadu a postavit ji do prosperujícího království! Můžete stavět budovy jako taverny, trhy a farmy, které pak pro vaše město vytvoří různé zdroje. Můžete sklízet, pícniny a získat daně od vesničanů. Toto království ovládáte a budete muset rozhodovat, když věci jako velké ohně a nemoci za morují vaše město, takže budete muset zajistit, aby vaše království propláchlo a aby vaši nepřátelé nemohli skutečně ublížit vaši zemi, a to prostřednictvím utrácení peněz za obranu a zajistit, abyste byli chráněni.

Vydavatel: Devolver digitální
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Hra karty/deskové hry

Reigns je textová hra, která funguje jako Tinder. Budete provozovat své království a stanete se mocným panovníkem, který potřebuje rozhodovat pro své lidi. Budete muset pracovat s církví, lidmi, armádou a ministerstvem pokladny. Budete interagovat tím, že dostanete kartu, s trochou příběhu, pak budete přejít doleva nebo doprava, abyste se rozhodli. Tato rozhodnutí změní vaše statistiky, ovlivní vaši říši a doufejme, že vás udrží u moci – pokud jsou to dobrá rozhodnutí.

Vývojář: Dělat legraci, v Inc.
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: RPG

Eternium má nějakou krásnou grafiku, aby vás do této akce vtáhl, Adventure RPG. Můžete si vybrat z toho, že se stanete mágem, válečníkem nebo lovcem odměn, přičemž se vezmete na svět kolem sebe, když bojujete s masivními draky, démony a někdy i dalšími lidmi. Existuje spousta zbraní, z nichž si můžete vybrat, další postavy, které je třeba objevit, a různé světy, které můžete objevit. Eternium má také spoustu různých schopností, které můžete odemknout svou postavou, která může i nadále vylepšit vaši hru. Můžete hrát samostatně nebo online s přáteli.

K dispozici na: Android
Žánr: Dobrodružství

V oblasti textových her je pro vás RPG ve stylu D&D výběr. V této hře budete rozhodovat pro svou postavu, která zvýší nebo sníží vaše statistiky a doufejme, že nevede k smrti. Důsledky vašich rozhodnutí jsou téměř nepředvídatelné, ale hra sama o sobě je podmanivá a odlišná, takže dobrodružství vás zajímá! Samotný příběh je opravdu dlouhý a existuje spousta různých možností.

K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Dobrodružství

Kingdom Two Crowns je boční skromná mikro strategická hra, s krásnou uměleckou grafikou pixelů, kde se stanete monarchem, který jezdí kolem vašeho koně. Budete přijímat loajální předměty, budovat své království a pak je bránit od každého, kdo se odváží zaútočit na vás. Spolu se středověkým prostředím jsou zde také mrtvé země a shogun. Kingdom Two Crowns má ve hře spoustu akcí, budování a průzkumu, což může být velmi zábavné hrát! Pokud chcete, můžete se dokonce spojit s přítelem a být spolupracovníky.

Vydavatel: Gameloft
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Strategie

March of Empires vás připravuje na masivní, středověkou válku, kde musíte vyvolat všechny své nepřátele. Budete si muset vybudovat hrad, vytvořit armádu a ovládnout zbytek světa, jak vaše civilizace roste. V březnu Empires existuje pouze prostor pro jednoho krále a jste odhodláni mít to vy. Existuje spousta území, které je třeba převzít, vyrovnávání moci, o které si můžete být vědomi, a výhody, které jsou specifické pro vaši armádu a styl Play. Je to intenzivní MMO, která stojí za stáhnout.

K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Simulace

Pokud hledáte středověkou hru, která méně bojuje a stává se monarchem a více visí ven a přežívá v tomto období, moje Little Farmie je příležitostná mobilní zemědělská hra, během středověkého časového období. Denní život na farmě má sklon k zvířatům, pěstování plodin a sloužící vesničanům vašeho města. Můžete se rozhodnout o tom, jaké budovy vytvoříte, co zasadíte a jaké zvířata si ponecháte – protože je to vaše farma nakonec! Tato hra je podobná jako Farmville, ale v jiném časovém období.

Vydavatel: TinyBuild Games
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Simulace

Graveyard Keeper je manažerská hra, kde vlastně provozujete hřbitov; Zbavení mrtvých, snižování nákladů, shromažďování zdrojů a dělat vše, co potřebujete, abyste měli dobrý obchod. Je označen jako nejpřesnější středověká sim správa hřbitova všech dob a přímo se hodí k tomuto účtu. Je to opravdu zábavná hra, se spoustou etických dilemat, rozhodnutí, která ovlivní celou vesnici, a mnoho mrtvých těl. Je to velmi zajímavá hra v této kategorii.

Total War Battles: Kingdom

Vydavatel: Kreativní shromáždění
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Strategie

Total War Battles: Kingdom je neuvěřitelná strategická hra v reálném čase, kde musíte vytvořit a rozvíjet své vypořádání. Ve hře budete muset být vůdcem království a bojovat proti jiným hráčům. Hra je skvělá, můžete stavět různé budovy a také změnit životní prostředí a vytvářet hory a řeky. Pokud potřebujete více informací o této hře, nezapomeňte zkontrolovat naše totální válečné bitvy: Kingdom Review. Také máme článek o tipech a tricích pro tuto hru.

Guild of Heroes: Fantasy RPG

K dispozici na: iOS + Android
Žánr: RPG

Guild of Heroes je RPG Old School Action, kde vstoupíte do magického světa čarodějů Nad Knights, schopni bojovat s monstrami a Raid Dragon’s Dens. Tato hra obsahuje spoustu mýtických tvorů, jako jsou elfové, orky a trollové, které můžete převzít, stejně jako úkoly následovat, nájezdy, aby se ujaly, a obrovskou cestu, kterou můžete být součástí, můžete být součástí. Pokud máte rádi bitvy PvP, existuje možnost je také vzít, prostřednictvím válek Guild Wars. Guild of Heroes má také tvorbu zbraní, pokud jste do toho.

Elvenar – fantasy království

K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Simulace

Už jste někdy snili o budování vlastního středověkého království, s hradem a rozšiřováním vaší civilizace – ať už jde o orky, elfové, lidé nebo trpaslíci? Pak musíte hrát Elvenar, protože v tomto středověkém simulátoru můžete všechno udělat a mnohem, mnohem více.

Začnete pomalu, pouhým budováním několika struktur, ale jakmile shromáždíte všechny zdroje potřebné k vybudování více, začnete rozšiřovat a rozvíjet město na něco přímo z pohádky. Elvenar se cítí jako kombinace mezi typickým městským tvůrcem, věkem říší, posypaný D&D-board-inspirovanými bitvami založenými na založení a při vývoji a odemknutí více funkcí se to zlepší pouze, zlepší se to.

Frost & Flame: Král Avalon

Vydavatel: FunPlus
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Multiplayer

Král z Avalonu založil svůj příběh v době, kdy král Arthur zradil jeho synovec Mordred, je o mocném meči; Excalibur. Tento meč je potřebný pro to, aby byl nový král korunován hlavou království a sjednotil celou říši. Můžete zvednout draka a vybudovat armádu, aby bojoval ve snaze získat Excalibur a stát se králem celé říše. Existuje spousta epických bitev, přátelé, kteří se mohou vydat na cestě, obchody, které lze mít, a další v této hře!

Máme také nějaké dárkové kódy krále Avalonu, které vám pomohou získat pěkný headstart pro případ, že se rozhodnete to jít.

Vydavatel: Hry Crescent Moon
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Akce

Více příležitostná středověká mobilní hra, můžete v této hře Angry Bird Style spustit koule Cannon a vyhodit do vzduchu malé orky. V této hře je více než 100 úrovní, s masivní mapou, kterou musíte prozkoumat. Je třeba naplánovat útoky a vojáci je třeba používat moudře, abyste je mohli ve hře dále udělat. Je to neformální titul, který je zábavný a snadno pochopitelný ve své herní mechanice.

Civilizace Sid Meiera VI

Vývojář: Aspyr Media
Vydavatel: Aspyr Media
K dispozici na: iOS + Android + Switch
Žánr: Simulace, strategie

Civilization VI je tahová strategická hra vyvinutá společností Firaxis Games. Stejně jako v případě předchozích částí je cílem hráče vytvořit a rozvíjet vlastní civilizaci. Počínaje malým kmenem budete brzy muset vyvinout na úroveň obrovské říše a ovládnout svět.

Je samozřejmé, že v civilizaci VI bude mnoho takových říší, takže interakce s jejich zástupci může postupovat jak diplomatickým způsobem.

Převážná většina budov a struktur bude nyní postavena téměř okamžitě. Z tohoto důvodu musíte věnovat více pozornosti taktickému plánování.

Vývojář: Ohnoo Studio
K dispozici na: iOS + Android
Žánr: Dobrodružství, hádanka

TORMENTUM: Dark Sorrow je středověká fantasy dobrodružná puzzle hra s prvky hrůzy. Protagonista hry ztratil paměť a byl uvězněn proti své vůli v děsivém vězení, odkud začíná svou cestu. Putování skrz Vale of Darkness se promění v metaforu pro vnitřní nepokoj postavy. Je nucen čelit svým vlastním obavám a interpretovat je, aby si vzpomněli na jeho pravou podstatu.

Jupiter je plodný novinář nezávislé hry se zaměřením na menší nezávislé drahokamy. Na svém kanálu YouTube pokrývá tisíce herních džemů a nezávislých her a nechala každou hru na okamžik v centru pozornosti. Provozuje Indiegamejams.com, kalendář všech herních džemů probíhajících na světě a soudí mnoho džemů a událostí. Najdete ji na Twitteru jako @Jupiter_hadley