Úkol 2 S 120Hz Obnovení frekvence již brzy nebude experimentální možností, Oculus Quest 2 získává rychlejší výchozí obnovovací frekvence | PCGamesn

Oculus Quest 2 získává rychlejší výchozí obnovovací frekvenci

Výchozí hodnota 120 Hz na Quest 2 je pravděpodobně neomylný, protože to ušetří hráčům před nutností vyhledat experimentální možnost v nastavení. To také znamená, že aplikace nebudou skočit na 90 Hz, pokud se uživatelé nezvedli – něco, co může způsobit blikání zmíněné Carmack.

Obnovová frekvence Quest 2 120 Hz již brzy nebude experimentální možností

Obnovová frekvence Quest 2 120 Hz již brzy nebude experimentální možností

Režim obnovovací frekvence 120 Hz Quest 2 již brzy nebude experimentální.

Obnovová sazba Quest 2 je nastavena na aplikaci vývojáře. Meta poskytuje pět možností obnovení: 60 Hz, 72 Hz, 80 Hz, 90 Hz a 120 Hz. Režim 60 Hz je povolen pouze pro 360 stupňů videí, nikoli aplikací a her.

Režim 120Hz byl přidán až v dubnu 2021 jako „experimentální“ – což znamená, že se uživatelé musí přihlásit prostřednictvím systémů. Vývojáři mohou zkontrolovat, zda se uživatel rozhodl a použít 90 Hz, pokud tomu tak není.

Na Twitteru Meta „Consulting CTO“ John Carmack řekl: „Konečně to uděláme výchozí“. Doporučil, aby jakékoli 360 video aplikací zobrazovalo 60 FPS video, které by používaly 120 Hz displej, protože se vyhýbá blikání 60 Hz a „dělá nedokonalé vydání Tempo méně drsné“.

Režim 120Hz není pro většinu her praktický, protože dává pouze 8 milisekund, aby byl každý snímek vykreslen. Ale tituly jako jedenáct stolních tenis jej používají k tomu, aby poskytovaly zvláštní citlivost a nižší latenci, než je možné na pico nebo htc samostatných.

Oculus Quest 2 získává rychlejší výchozí obnovovací frekvenci

Oculus Quest 2 se dvěma ovladači a pozadí stylu Lightspeed

Okulus Quest 2 se přicházejí změny obnovení, protože Meta se chystá učinit 120 Hz výchozím nastavením. Zatímco možnost výkonu v současné době existuje jako „experimentální funkce“, vypadá to, že se stane primárním způsobem, jak si užít aplikace a hry na náhlavní soupravu VR.

Podle Oculus Quest 2 Chief Tech Officer a zakladatele softwaru ID John Carmack, společnost brzy přepne režim 120Hz na „Výchozí zapnutí.„Programovací veterán také vyjadřuje podporu pro změnu a uvádí, že„ se vyhýbá blikání displeje 60 snímků za sekundu a činí dokonalé verzi uvolnění méně drsného.“

Přirozeně, rampování obnovovacích sazeb až do 120 Hz může teoreticky ovlivnit výdrž baterie Oculus Quest 2. Carmack však říká, že se to ve skutečnosti nakopne pouze tehdy, když o to „aplikace výslovně požádají.„Jinými slovy, stále budete muset hrát podporovanou hru, jako je Superhot VR, abyste mohli těžit z rychlejších vizuálů (a šťávy náhlavní soupravy).

Oculus Quest 2 Tweet od Johna Carmacka, který čte

Výchozí hodnota 120 Hz na Quest 2 je pravděpodobně neomylný, protože to ušetří hráčům před nutností vyhledat experimentální možnost v nastavení. To také znamená, že aplikace nebudou skočit na 90 Hz, pokud se uživatelé nezvedli – něco, co může způsobit blikání zmíněné Carmack.

Nejlepší náhlavní souprava META se od debutu do roku 2020 zlepšila desetkrát a toto nejnovější vylepšení sazby by mělo pomoci dále upřesnit zážitek. To znamená, že hráči Steam VR zdánlivě upouštějí Oculus Quest 2 za záhadnou alternativu, která by mohla být spojena s nedávným zvýšením ceny, nebo s rozhodnutím společnosti upustit od značky Oculus.

Alternativní náhlavní soupravy VR, jako je Pico 4, mohou brzy zpochybnit dominanci Quest 2, ale Meta je také nastavena na odhalení projektu Cambria – náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu, která by mohla dorazit se společností Quest Pro Label. V souladu s ambicemi Metaverse, generální ředitel Mark Zuckerberg říká, že náhlavní souprava je spíše výměnou pracovního počítače než herní technika, takže musíme počkat a zjistit, zda je to skutečný nástupce Quest 2.

Phil Hayton Phil je PC herní odborník na hardware. Kdo touží po pípnutích a bloopech jejich starého retro herního počítače, ale je rád, že se potkává retro-t-brýle, aby pokryly nejnovější grafickou kartu Nvidia a AMD shenanigans. Mají také měkké místo pro parní balíček.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Ve výchozím nastavení je povolena obnovovací frekvence 120 Hz Quest 2

Doufejme, že to znamená větší zájem o rychlé osvěžení napříč hrami a aplikacemi.

Oculus Quest 2

Obnovová frekvence 120 Hz Quest 2 byla experimentální funkcí již více než rok, což znamená, že jste se museli ponořit do nastavení, abyste jej mohli umožnit na vlastní riziko. Jakmile je povoleno, umožnilo některým aplikacím využít výhody tajně rychlé obnovovací frekvence náhlavní soupravy VR. Avšak s různými obručemi, aby uživatelé přeskočili, aby využili rychlejší obnovovací frekvenci, ne všechny tak učinily.

To by se mohlo změnit s bezprostředním zavedením frekvence 120 Hz jako výchozí pro náhlavní soupravu VR. Konzultace CTO týmu VR Meta a zakladatel softwaru ID, John Carmack, potvrdil, že experimentální funkce 120Hz bude brzy provedena „výchozí hodnota.”

120 FPS je „experimentální funkcí“ na Quest 2 po dlouhou dobu a my konečně to uděláme výchozí hodnotu. Jakákoli aplikace, která hraje 60 fps videa, by měla zvážit 120 displeje FPS – vyhýbá se blikání 60 displeje FPS a způsobí, že je nedokonalé vydání Tempo méně drsné.5. září 2022

Aplikaci, které podporují displej 120Hz, se nebudou muset starat o to, aby to uživatelům zapnulo, a zde doufá, že rychlá rychlost obnovení náhlavní soupravy bude pro hry, aplikace a video vynaloženo na výchozí hodnotu.

Vyšší obnovovací frekvence však bude vyžadovat další koňskou sílu, takže očekávám, že některé hry se mohou snažit provést přepínač při běhu na integrovaném procesoru Quest 2.

Když se Carmack zeptal na dopad obnovovací frekvence na výdrž baterie, řekl: „Používá se pouze tehdy, když o to aplikace výslovně požádají, a pouze skromná hrstka využije – většina aplikací nemůže běžet za tyto vysoké sazby.”

Toto není poprvé, co si vlastníci Quest 2 užili ránu na jeho obnovovací frekvenci. Quest 2 byl spuštěn se stabilním inzerovanou frekvencí 72Hz, s příslibem experimentálního režimu 90Hz. Režim 90 Hz byl rozvinut napříč deskou koncem roku 2020 a podle mých zkušeností většina aplikací podporuje vyšší obnovovací frekvenci relativně dobře.

Nejlepší náhlavní souprava VR: Kterou soupravu byste si měli vybrat?
Nejlepší grafická karta: potřebujete vážnou energii GPU pro VR
Nejlepší herní notebook: Nenechte se svázat na ploše ve VR

S touto vyřízenou aktualizací, která zatím nemá pevné datum, se novou normou stanou obnovovací sazby 120 Hz. Tak přivede Quest 2 na rychlost s indexem ventilu. Na obranu indexu však nabízí experimentální režim 144Hz.

Pokud jste dosud nezakoupili Quest 2, bohužel jste zmeškali loď za nákup jedné za původní cenu 299 $/399 $. Meta zvýšila cenu náhlavní soupravy o 100 USD začátkem tohoto roku a tato změna ceny se do značné míry odrážela v tom, co za ni nyní účtují maloobchodníci.

Je to stále slušná cena za náhlavní soupravu, která se s věkem neustále zlepšuje (již nepotřebujete účet na Facebooku, aby používal Quest 2), ale je škoda vidět, jak část jeho lesku ztratila se zvýšením ceny.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.