Valheim Boss Guide: Jak svolat, najít a porazit šéfy vysvětlili |, jak svolat a porazit každého Valheim šéfa | PC hráč

Valheim Boss Guide: Jak svolat a porazit každého velkého špatného šéfa

Starší strategie

Valheim Boss Guide: Jak vyvolat, najít a porazit šéfy vysvětleno

Naše vysvětlující, jak začít a vyhrát každé náročné setkání.

Průvodce přispěvatelem Santiago Leguiza
Aktualizováno 22. března 2021

Valheimské šéfy jsou zvláštní nepřátelé, kteří působí jako primární překážky, které je třeba překonat, když prozkoumáte svět.

Valheim se představuje jako hra na přežití a karanténu a přináší řadu výzev budováním, lovem a zabíjením nepřátel – to vše vede k náročným setkáním šéfa.

Každý šéf vyžaduje specifické požadavky dříve, než je bude možné svolat – a také některé věci, které vám pomohou přežít bitvu, aby přišla.

Tato stránka vysvětluje Jak svolat šéfy ve Valheimu, jejich biomy, odměny a samozřejmě, Jak porazit každého šéfa s našimi strategickými doporučeními a radami přípravy.

 • Vysvětleny šéfy Valheim: Jak najít a vyvolat šéfy
 • Valheim Boss Order a svolání nabídek Seznam nabídek
 • Valheim First Boss EiKYTHR: Jak porazit eikythr a jak vyvolat prvního šéfa vysvětlil
 • Valheim Druhý šéf The Elder: Jak porazit staršího a jak vyvolat druhého šéfa vysvětlil
 • Valheim Třetí šéf Boss Bonemass: Jak porazit bonus a jak vyvolat třetího šéfa vysvětlil
 • Valheim čtvrtý šéf Moder: Jak porazit šéfa draka Modera a jak vyvolat čtvrtého šéfa vysvětlil
 • Valheim pátý šéf Yagluth: Jak porazit Yagluth a jak vyvolat pátého šéfa vysvětlil

Také víte, jestli hrajete s přáteli, nebudete to na mapě označit, pokud to neuděláte sami ve svém vlastní mapa.

Ať tak či onak, vězte, že každý biom bude mít šéfa někde, i když se velmi doporučuje, abyste je řešili v pořádku kvůli odměnám, které obdržíte v každém (viz další), a také položky, jako jsou klíče, které vám mohou pomoci získat přístup k nim přístup k nim.

Jakmile nacházíte oltář šéfa, musíte shromáždit určité předměty, abyste se obětovali na oltáři, a vyvolává šéf.

Porážka je odemkne jednu zvláštní schopnost nazývaná Forsaken Power, která vám usnadní život různými způsoby, v závislosti na síle. Budou mít také dvě zaručené předměty, které vám pomohou postupovat do dalších úrovní vybavení, nástrojů a zbraní, které jsou k dispozici pro tvorbu, aby byly připraveny pokračovat k pozdějším, nepřátelským biomům ve Valheimu.

Konečně stojí za zmínku, že protože šéfové slouží jako významné kontrolní body progrese příběhu ve hře, každá z nich také aktivuje poněkud náhodné události založené na příběhu. Ty jsou prezentovány jako skupiny nepřátel, které zaútočily na vaši základnu při speciálně organizovaných útocích, dokud neporazíte souvisejícího šéfa. Nastíníme, co by to mohlo být během každé sekce strategie šéfa níže, takže můžete být připraveni.

Valheim Boss Order a svolání nabídek Seznam nabídek

Zatímco můžete volně potulovat Valheimovu mapu svým vlastním tempem, hra vás přirozeně vezme z jednoho biomu na další na základě odměn šéfa a různých zdrojů, které odemknou, nebo klíče, které umožňují přístup do určitých oblastí, které nemůžete nikde jinde získat.

Doporučená objednávka Boss Valheim je následující:

Příkaz šéfa Jméno šéfa Biome Vyvoláte nabídku
1 Eikhytr Louky 2 trofeje jelenů
2 Starší Černý les 3 starověká semena
3 Bonemass Swamp (vyžadován klíč bažiny) 10 zvadlých kostí
4 Moder Hory 3 dračí vejce
5 Yagluth Plains 5 plnění totemů

Valheim First Boss EiKYTHR: Jak porazit eikythr a jak vyvolat prvního šéfa vysvětlil

EiKYTHR se nachází na loukách, poté, co obětoval oběť mystickému oltáři, a je prvním šéfem, kterého byste měli bojovat ve Valheimu.

Jak svolat prvního šéfa: Chcete -li svolat EiKYTHR, musíte nabídnout 2 jelení trofeje na mystický oltář. Tyto trofeje jelenů jsou odměněny zabíjením jelenů a mají šanci 50% kapky, takže musíte jen pár lovit, dokud nebudete mít dost.

Eikythr odměny: Poté, co porazíte tohoto šéfa, získáte následující zaručené kapky:

 • Eikythr Trophy: První a nejviditelnější odměnou bude Eikythr Trophy. Jakmile jej vložíte do odpovídajícího obětního kamene, odemkne se opuštěnou sílu EiKYTHR, která při běhu a skákání po dobu 5 minut uděluje o 60% menší výdrž a skákání po dobu 5 minut, s 20 minutami.
 • Tvrdé parohy: Navíc dostanete 3 jeho parohy, které odemknou recept na vytvoření našeho prvního pickaxe, což vám umožní těžit měděné a cínové uzly. To vám umožní vytvořit bronz, nezbytný k vytvoření další úrovně zbraní a brnění.

Události příběhu EiKYTHR: Před a po sundání EiKYTHR se může uskutečnit následující:

 • Dokud neporazíte Eikythr, kamíři a krky budou nájezd na základně v náhodných intervalech 90 sekund.
 • Po porážce Eikythr a dokud neporazíte starší, Greydwarfs, Greydwarf Brutes a Greydwarf Shamans napadnou vaši základnu v náhodných intervalech 120 sekund.

Jak se připravit na eiKYTHR: Pokud se cítíte dostatečně sebevědomí při blokování, doporučuje se vytvořit dřevěný štít a kopí na pazourku s vaším pracovním stolem, ale pokud si chcete udržet bezpečnou vzdálenost, můžete také zabít tohoto šéfa pomocí hrubého luku.

Doporučuje se také jíst vařené maso, grilovaný ocas meck a maliny, takže vaše HP a výdrž jsou dostatečně vysoké, aby vydržely útoky Eikythr. Mít aktivní účinek také hodně pomáhá.

Strategie EiKYTHR

EiKYTHR představuje velmi základní výzvu a používá mocné pohyby, díky nimž je vyhýbání se nebo odrazení klíčovou součástí boje. Prvním pohybem je frontální útok na švihnutí pomocí parohů, snadno blokovatelné a ne příliš silné.

Druhý je rozsah bleskového šroubu, trochu silnější, ale také poměrně vyhýbatelný. Dobrou strategií, kterou je třeba přijmout, je lemování monstrum a strkat ji s kopí, kdykoli je to možné, protože tyto pohyby jsou frontální.

Třetí hnutí je však nejsilnější, Stomp, který končí útokem AOE Lightning. Doporučujeme se příliš spoléhat na vyhýbání se pro tento, protože oblast efektu vás může překvapit.

Pokud jste si vybrali přístup na dálku, nebudete mít s tímto problémy, stačí si udržet svou vzdálenost vždy a střílet, kdykoli je to možné. Celkově buďte trpěliví a budete zvítězit.

Dobrá práce při svlékání svého prvního šéfa! S vašimi odměnami se nyní můžete dostat do dalšího biomu, Black Forest, hledat starší.

Valheim Druhý šéf The Elder: Jak porazit staršího a jak vyvolat druhého šéfa vysvětlil

Starší se nachází v Černém lese a je druhým šéfem, který se ujal ve Valheimu.

Jak svolat druhého šéfa: Jakmile nacházíte obětní oltář, musíte nabídnout 3 starověké semena na ohnivé misce, abyste svolali starší.

Tato semena jsou odměněna zabitím Greydwarf Brutes a Šamany, s 33% kapkou, a jsou také zaručené kapky, kdykoli zničíte hnízdo Greydwarf. Můžete je také najít v náhodných truhly po černém lese, ale to prostě není tak spolehlivé jako bývalé metody.

Starší odměny: Poté, co porazíte tohoto šéfa, jeho příslušné události založené na příběhu přestanou a získáte následující zaručené kapky:

 • Starší trofej: Tato trofej, jakmile je umístěna do svého příslušného obětního kamene, odemkne příslušnou opuštěnou sílu. Tato schopnost vám umožní nasekat stromy rychleji po dobu 5 minut, s cooldown 20 minut.
 • Klíč bažiny: Tento klíč umožní hráči vstoupit do jakékoli potopené krypty v bažinách, což je nezbytné k získání umístění dalšího šéfa, a také jediný způsob, jak získat železo ve Valheimu.

Události starších příběhů: Před a poté sundej staršího, může dojít k následujícímu:

 • Po porážce Eikythr a dokud neporazíte starší, Greydwarfs, Greydwarf Brutes a Greydwarf Shamans napadnou vaši základnu v náhodných intervalech 120 sekund.
 • Po porážce staršího a dokud neporazíte Bonemass, Draugar a kostry začnou vaši základnu v náhodných intervalech 150 sekund.
 • Po porážce staršího a zabití alespoň 1 trollu, trollové zaútočí na vaši základnu v náhodných intervalech 80 sekund.

Jak se připravit na starší: Podobně jako v boji EiKYTHR musíte mít odpočinek a jíst dostatek jídla, aby měl váš HP alespoň více než 100 bodů. Ani to nezkoušejte, dokud to nemůžete dosáhnout, jinak budou útoky šéfů příliš mnoho na to, abyste vydrželi.

Měli byste také připravit nějaké požární šipky, protože je proti tomuto prvku slabý, což usnadňuje cestu, pokud se s sebou utěsňujete.

Starší strategie

Starší má silnější pohyby než předchozí šéf, ale je docela snadné pochopit, a jakmile víte, jak se chránit nebo se vyhnout, je to jen otázka hledání oken, abyste se dostali k šéfovi a zaútočili na něj.

První z pohybů je to útok révy na dálku v přímé linii, zaměřený na hráče. Může to být snadno blokovatelné a také se také vyhýbat, pokud zůstanete za jedním ze čtyř pilířů v oltáři, protože se k vám nebude moci dostat.

Dalším krokem je stomp, který bude používat, kdykoli budete v řadě melee. Snadno se vyhýbat, ale tvrdě zasáhne a způsobuje poškození v oblasti, takže se o tom příliš nepřiměřte.

Alternativně sledujte kořeny, které předvolává, protože i když jsou zničitelné, tvrdě zasáhly a mohou vás přemoci, pokud zůstanete příliš blízko. Stejné jako Eikythr, buďte trpěliví, ať už jdete o melee nebo na dálku, a měli byste být v pořádku.

gratuluji! S klíčem bažiny v ruce je čas vydat se do bažiny při hledání dalšího šéfa, bonemass.

Valheim Třetí šéf Boss Bonemass: Jak porazit bonus a jak vyvolat třetího šéfa vysvětlil

Bonemass se nachází v bažině a je třetím šéfem, který se ujal ve Valheimu.

Jak svolat třetího šéfa: Chcete -li svolat bonemass, musíte nabídnout 10 zvadlých kostí obětnímu oltáři. Nacházejí se v potopených kryptech, a to buď po zničení blátivých šrotových hromádek s 4% kapkou nebo náhodně položení na podlahu.

Bonemass odměny: Poté, co porazíte tohoto šéfa, jeho příslušné události založené na příběhu přestanou a získáte následující zaručené kapky:

 • Bonimass Trophy: Tato trofej, jakmile je umístěna do příslušného obětního kamene, odemkne příslušnou opuštěnou sílu. Tato schopnost vám poskytne podporu na vaše odpory proti všem typům fyzického poškození po dobu 5 minut, s Cooldown 20 minut.
 • WISHBONE: Zabavitelná položka, tato libovář vám umožní najít pohřbená tajemství, jako jsou blátivé hromady šrotu v bažině (užitečné pro železné zemědělství), stříbrné uzly v horách a pohřbené poklady na loukách. Kdykoli se přiblížíte k pohřbenému tajemství, uvidíte kolem své postavy efekt zelené částice, doprovázený zvonění.

Události příběhu bonemass: Před a poté, co sundáte bonus, může dojít k následujícímu:

 • Po porážce staršího a dokud neporazíte Bonemass, Draugar a kostry začnou vaši základnu v náhodných intervalech 150 sekund.
 • Po porážce Bonemass a dokud neporazíte Modera, Drakes zaútočí na vaši základnu v náhodných intervalech 150 sekund. Také se použijete mrazivé bez ohledu na vaši polohu.
 • Po porážce bonemassu, kostry a Rancidní pozůstatky budou vaše základna v náhodných intervalech 120 sekund.
 • Po porážce Bonemass, Blobs and Oozers zaútočí na vaši základnu v náhodných intervalech 120 sekund.
 • Po porážce Bonemass a zabití alespoň 1 Surtlingu, Surtlings zaútočí na vaši základnu v náhodných intervalech 120 sekund.

Jak se připravit na bonemass: Dobře, nyní se vrháme na obtížnější území. Bonemass má pohyby založené na jedovatcích a proto je mít odolnost proti otvoru ve vašem inventáři nesmírně důležité.

Jako vždy, odpočilý bonus je nutností, a pokud jde o jídlo, budete muset udržovat HP co nejvyšší, takže mít několik typů masa, jako jsou klobásy a vařené maso Mead, jen pro případ.

Na straně vybavení musíme mít dvě věci přítomné: bonemas je velmi slabý na tupé a mráz poškození, takže železné Mace, pruhované štít, železné brnění a mrazové šipky jsou nutností. Znovu se ani nezkoušejte, pokud nemůžete splnit kritéria, je vždy lepší počkat, až budete dobře připraveni.

Strategie bonemassu

Bude to tak těžší bitva než předchozí dva, takže musíte být mimořádně opatrní. I když být trpělivý není v tomto boji špatnou volbou, musíte mít rychlý a vadit, jak trávíte svou výdrž, protože nemáte luxus příliš dlouho v jedovatých mracích, které tento nepřítel používá. Pomocí mace ho tvrdě a rychle zasáhnete.

Prvním krokem je přímý úder do tváře. Nic opravdu fantazie, ale zasáhne to jako kamion, tak se vyhýbá nebo parry a rychle.

Druhým krokem bude bonoma házení koule kozí ve vzduchu. Nebude na vás zaměřeno, ale jakmile se dotkne země, 4 náhodné nepřátelé se tam vynoří. Se velmi doporučuje, aby se s nimi rychle zastavili a vypořádali se s nimi.

Třetí a zdaleka nejvíce otravné z nich bude nabitý útok, kde Bonemass shromáždí jedovatý mrak, jen aby jej krátce poté uvolnil jako vlnu jedovatého vytopení.

I když máte aktivní účinek odolnosti proti jedu, budete se stále otrávit, takže v této vlně netrvejte, prostě uteče, dokud není bezpečné přiblížit se k šéfovi znovu. Rychlost je v tomto boji klíčová, ale pokud jste dobře vybaveni a krmeni, můžete to udělat.

Valheim čtvrtý šéf Moder: Jak porazit šéfa draka Modera a jak vyvolat čtvrtého šéfa vysvětlil

Moder se nachází v mrazivých horách Biome, s rustony, které vám poskytnou její polohu náhodně sedět v některých z mnoha opuštěných pevností kolem.

Jak svolat čtvrtého šéfa: Jakmile lokalizoval oltář, vyvolávání Moder je určitě obtížný úkol. Nejprve musíte prozkoumat hory, dokud nenajdete dračí vejce. Jedná se o zdaleka nejtěžší objekt ve hře (200 kg), takže můžete jen nosit dva najednou, s minimálním vybavením.

Jeden můžete nést po druhém na oltář nebo hrát se skupinou přátel. Ať tak či onak, jakmile dostanete 3 dračí vejce, nabídněte je na oltář a vy svoníte moder.

Moder odměny: Poté, co porazíte tohoto šéfa, jeho příslušné události založené na příběhu přestanou a získáte následující zaručené kapky:

 • Moder Trophy: Tato trofej, jakmile je umístěna do příslušného obětního kamene, odemkne příslušnou opuštěnou sílu. Tato schopnost, když je aktivována, vám vždy poskytne ocas při plachtění po dobu 5 minut, s cooldown 20 minut.
 • Dragon Tear: Dragon slzy odemknou recept, aby vytvořil řemeslný stůl, pro vás zásadní, protože vám to umožní vytvořit větrnou mlýn a vysokou pec, a to jak nezbytné pro přístup k další kategorii zbraní a brnění.

Události moderního příběhu: Před a poté, co sundáte Modera, může dojít k následujícímu:

 • Po porážce Bonemass a dokud neporazíte Modera, Drakes zaútočí na vaši základnu v náhodných intervalech 150 sekund. Také se použijete mrazivé bez ohledu na vaši polohu.
 • Po porážce Modera a dokud neporazíte Yagluth, fulings, plnění berserkers a plnění šamanů v náhodných náhodných intervalech 120 sekund.

Jak se připravit na Moder: Zapomeňte na vyzkoušení štěstí tentokrát. Od nynějška bude boje velmi obtížné, takže chcete obhospodařovat všechny možné materiály v horách, dokud nedostanete celou sadu vlčí zbroje, přilby Drake a stříbrných zbraní, stejně jako požární šípy.

Upgradujte je všechny, kolik můžete, nebo budete na velmi těsném místě. Na straně jídla vám guláš, vařené maso a klobásy poskytne dostatečné posílení vašeho zdraví a výdrže, a nejen medoviny odolnosti proti mrazu jsou povinné, ale také musíte mít dostatek středních a středních výdrží Meads.

Další věc, která může pomoci, je to dát pracovní stůl poblíž oltáře a vyrovnat okolní zemi, jak uznáte za vhodné. Tyto biomy se mohou projevit jako velmi složitý terén, aby se pohybovali v boji, a nechcete se uvíznout bez výdrže, která se snaží vyhnout útokům.

Stojí za zmínku, že Moder způsobuje masivní poškození struktur, takže byste si to měli mít na paměti a nestavit základny příliš blízko k oltáři.

Moderská strategie:

Moder je nejvíce mobilní šéfová bitva všech a musíte být připraveni jednat tak rychle jako ona. Změní přístup, nějakou dobu trvá, než letí kolem vás a zaútočí ze vzduchu, a pak přistání, aby vás správně zasáhla jako kamion.

Jakmile se ujme letu, musíte na ni upřednostňovat útok na ohnivé šípy, na které je slabá, a nakonec přistane. Jakmile je v zemi, zkuste udržet svou vzdálenost, protože její mobilita je na nohou výrazně horší. A pokud k ní přistupujete podrobněji, udělejte to ze stran a měli byste být dostatečně bezpeční.

Musíte být připraveni na následující tahy; První a nejotravnější je útok ve vzduchu. Během létání bude střílet ledové projektily, které zpomalí váš pohyb po dobu 15 sekund, pokud na vás budou mít dopad, nebo vytvoří ledové krystaly, kdykoli přistanou, blokují vaši cestu. Udržujte svou vzdálenost od nich, protože po chvíli explodují, nebo je rychle zasáhnou, aby je předtím zničili.

Druhý tah, jakmile přistála, bude ten nejzákladnější, jen to, že proti vám je přejetím švihnutím. Způsobuje hodně poškození, ale je snadno blokovatelné. O tomto útoku není moc co říci, obecně byste se měli za všech okolností pokusit zamíchat.

Zdaleka nejsilnějším tahem je její třetí útok útokem na led na přímé linii. Rozšiřuje se na dlouhou vzdálenost, ale protože se tak moc nerozšiřuje, je snadno se jí vyhýbat a ponechává Moderovu obranu otevřenou dostatek času, abyste způsobili velké množství přímých úderů.

Tento útok také zpomaluje váš pohyb po dobu 15 sekund, když vás zasáhne, takže je důležité se ho vyhnout a neskončit být zranitelným v boji.

Valheim pátý šéf Yagluth: Jak porazit Yagluth a jak vyvolat pátého šéfa vysvětlil

Yagluth se nachází v pláních, což je dosud nejobtížnější biom. I když neexistuje žádné přirozené onemocnění jako nízké teploty, příšery jsou zde zdaleka nejnáročnější porážet.

Runestony, které označují umístění tohoto šéfa, najdete poblíž náhodných skupin hornin a také ve složitých útvarech kamene. Mějte na paměti, že běžecké rustony jsou v tomto biomu mnohem vzácnější než ve zbytku biomů. Pokryjte co nejvíce terénu, udržujte oči otevřené a doufejte, že ho najdete co nejdříve.

Jak svolat pátého šéfa: Jakmile lokalizoval oltář, dalším krokem je shromáždit 5 plnění totemů. To není snadný výkon, protože to znamená, že musíte najít a vyčistit 5 plnění táborů, kde mají totemy, které můžete ukrást po zabití obyvatel.

Dobrou strategií, jak to získat, je vyčistit je z dálky lukem, který může chvíli trvat, ale je to méně riskantní. Poté, co jste je dostali, musíte umístit každý z totems na oltář a budete moci svolat Yagluth.

Yagluth odměny: Poté, co porazíte tohoto šéfa, jeho příslušné události založené na příběhu přestanou a získáte následující zaručené kapky:

 • Yagluth Trophy: Tato trofej, jakmile je umístěna do svého příslušného obětního kamene, odemkne příslušnou opuštěnou sílu. Tato schopnost posílí vaše odpory proti ohni, blesku a mrazu po dobu 5 minut, s cooldown 20 minut.
 • Yagluth věc: Jo, přečetl jsi správně, to je jméno položky. Vzhledem k tomu, že Valheim je to stále hra na prvním přístupu, je tato položka prozatím jen zástupný symbol.

Události Yagluth Story: Než se sundáte YagLuth, může dojít k následujícímu:

 • Po porážce Modera a dokud neporazíte Yagluth, fulings, plnění berserkers a plnění šamanů v náhodných náhodných intervalech 120 sekund.

Jak se připravit na yagluth: Dobře, to je ono. Dosáhli jste konce. Yagluth na vás čeká a nemůžete se do tohoto setkání vrhnout, protože konečný šéf vyžaduje co nejvíce přípravy, z hlediska jídla, brnění a zbraní.

Nemohu to dostatečně zdůraznit, pokud jde o přípravu, neexistuje nic takového jako „příliš mnoho“, věnujte tolik času, kolik potřebujete pro vyrovnávání bojových dovedností (maximální je, pokud je to možné), vaření nejlepšího jídla, vytváření nejlepších vybavení a vylepšení co nejvíce.

Pro zařízení nemáte jinou možnost, než získat to nejlepší z nejlepších, což znamená černé kovové zbraně a celou polstrovanou sadu brnění. Budete také muset vytvořit luk a řemeslo dost mrazu.

Řemeslné a upgrade všech těchto zařízení bude trvat docela čas, protože zahrnuje získání materiálů několika biomů a upgradování všech vašich pracovních instalací na maximum.

Na straně potravin je doporučeným jídlem Lox Meco koláč, krevní pudink, rybí zábaly a hadový guláš, se zvláštním důrazem na požární odolnost ječmene, aby snášela plameny, které Yagluth použije proti vám. Nezapomeňte si vzít také střední výdrž a střední zdravotní louže a měli byste být pro boj dost dobří.

Yagluthova strategie

Yagluth je nesmírně silný a nebude strávit jednu sekundu, aniž byste na vás zaútočili, takže musíte být neustále v pohybu a reagovat co nejrychleji, jak jen můžete. Jak již bylo řečeno, je také nesmírně pomalý a nemůže vylézt na povrchy, takže můžete použít jakýkoli sloupec oltáře jako ochranu nebo kruh kolem vnitřního oltáře pro krytí.

Obě tři pohyby, které tento šéf používá, jsou silné, ale pokud budete mít od dálky vzdálenost a střílet z mrazu z dálky, měli byste být schopni brzy získat načasování a uvidíte své otvory, aby na něj zaútočily zbraní na blízko, dokud ho neporazíte, dokud ho neporazíte, dokud ho neporazíte.

První pohyb začne, když Yagluth zvedne zářící pěst v modré barvě. Jakmile udeří podlahu, vytvoří to explozi a kdokoli je v poloměru, poškodí. Jen se dostatečně odstěhujte, abyste to nezasáhli, a měli byste být v pořádku.

Další je déšť meteorů. Jo, meteory. Yagluthova pěst bude zářit oranžovou barvou a jakmile ji zabouchne na podlahu, meteoři budou pršet a explodují, kdykoli přistanou, nejen způsobí poškození, ale také vystřelí debuff, což způsobuje nepřetržité poškození. Abych byl upřímný, neexistuje způsob, jak se z toho dostat, ale utéct tak rychle, jak jen můžete, dokud nebudete v bezpečí.

Posledním útokem je přímý dech ohně, který vám nejen způsobí debuff popálení, ale také obrovské množství poškození, pokud neblokujete nebo se nevyhýbáte. Bok yagluth nebo získejte kryt za sloupec a buďte opatrní, aby nebyl příliš odkrytý, protože tento útok přesměruje tento útok.

To jsou zatím všechny šéfové dostupné ve Valheimu! Dokud nedorazíte, pokud chcete pracovat s přáteli pro novou výzvu, naše stránka na vyhrazených serverech může vysvětlit, jak udržet přetrvávající hru v provozu.

Od Assassin’s Creed po Zoo Tycoon vítáme všechny hráče

Eurogamer vítá videogamery všech typů, proto se přihlaste a připojte se k naší komunitě!

Přihlaste se s přihlášením Google s přihlášením na Facebooku s přihlášením Twitteru s Reddit
Témata v tomto článku

Sledujte témata a my vám pošlete e -mail, když o nich zveřejníme něco nového. Spravujte nastavení oznámení.

 • Akční dobrodružství následovat
 • Indie následovat
 • PC Sledujte
 • Následuje simulace
 • Valheim následovat

Gratulujeme k vašemu prvnímu sledování!

Pošleme vám e -mail, kdykoli (nebo jeden z našich sesterských webů) zveřejníme článek o tomto tématu.

Přihlaste se k odběru eurogameru.Čistý denní zpravodaj

Získejte den nejvíce mluvené o příbězích přímo do vaší doručené pošty.

Valheim Boss Guide: Jak svolat a porazit každého velkého špatného šéfa

Průvodce po bití všech Valheimových šéfů a jaké kořisti klesají.

Valheim

(Image Credit: Iron Gate Studios)
Dobalte Vikingovu očistci s těmito průvodci Valheim

Valheim Mistlands: Nový biom
Valheim Workbench: Jak jej vytvořit a upgradovat
Valheim jídlo: Recepty a komba
Server Valheim Dedicated: Jak zajistit, aby jeden fungoval
Valheim příkazy: Handy Cheat kódy
Valheim Mods: Nejlepší doplňky vytvořené hráčem

Šéfové Valheim mohou být obtížné řešit, pokud nejste správně připraveni. Naštěstí máte spoustu času na zemědělské zdroje na vybavení a jídlo, které vás udrží na zdraví, než se vypořádáte s těmito smrtícími obyvateli Vikingského posmrtného života. Existuje šest různých šéfů a každý se objevuje v jiném biomu procedurálně generovaného světa. Každý šéf také vyžaduje různé zdroje, aby je svolali k boji a různé strategie, aby je porazili.

Bití šéfa Valheim vám poskytne kořist, která vám umožní postupovat ve hře dále, což vám umožní získat přístup k novým zdrojům, abyste mohli růst dostatečně tvrdě, abyste mohli vzít dalšího šéfa. A zničení každého šéfa vám také dává speciální novou sílu, kterou můžete aktivovat, aby vám poskytla větší šanci přežít otevřený svět.

Pokud jste připraveni vyzkoušet svou bojovou zdatnost Vikingu, potřebujete vědět o šéfcích Valheimu, včetně toho, co je potřebujete k jejich svolání a které šéfy obdržíte od každého.

Řádek šéfa Valheim

Jak postupujete přes Viking Afterlife, objevíte nové biomy a budete muset porazit šéfa, který nad tím vládne, aby vám pomohl přežít vaši cestu k dalšímu. I když je technicky možné porazit některé z těchto šéfů z pořadí, budete mít těžko přežít biom, ve kterém bydleli, pokud jste do této chvíle dostupné zdroje odemkli.

Zde jsou šéfové Valheim v pořádku:

Jak svolat a porazit Eikthyr

Valheim Meadows Boss: Eikthyr

 • Potřeba předvolání: Dvě trofeje jelenů
 • Šéfová síla: Snižuje náklady na výdrž na běh a skákání
 • Odměny: Tvrdé parohy (zvyklé na řemeslo), Eikthyr Trophy

Eikthyr je první šéf, kterého můžete svolat ve svém startovním biome, The Meadows. Je to obrovský jelen s řetězy omotanými kolem jeho parohů. Chcete -li svolat Eikthyra, budete muset umístit dvě trofeje jelenů (od loveckého jelena) na oltář Eikttyr.

Eikttyr má tři různé útoky. Z dálky má elektrický útok na dálku a střílí osvětlení od svých parohů. Zblízka, bude se pohybovat a dupat přední nohy dolů pro oblast efektu Elektrický útok. Bude také RAM se svými parohy jako útok na melee.

Strategie

Navzdory velikosti Eikthyru můžete jeho útoky efektivně zablokovat malým dřevěným štít. Můžete mít luk vytvořený, aby ho střílel z dálky, ale Zaměřte se na blokování s vaším štít a zasáhněte ho zbraní na blízko jako pazourkový oštěp nebo sekera mezi jeho útoky. Není třeba ho pronásledovat, šetřit vaši výdrž a nechat ho přijít k vám.

Poté, co porazil Eikthyra, zavěste svou trofej na obětním kameni ve vašem výchozím bodě na světě, který vám udělí Eikthyr Power, buff k vaší výdrži při běhu a skákání.

Jak svolat a porazit starší

Valheim Black Forest Boss: Starší

 • Potřeba předvolání: Tři starověká semena
 • Šéfová síla: Rychlejší řezání dřeva
 • Odměny: Swamp Key (odemkne krypty v bažině), Elder Trophy

Starší je Valheimův druhý šéf. Jeho umístění můžete objevit interakcí s runovými kameny v pohřebních komorách nalezených v Black Forest.

Vyvolejte starší pomocí tří starověkých semen. Ty lze nalézt v kapkách od Greydwarf Brutes a Greydwarf Šamany a zničením hnízd Greydwarf. Spálení tří starověkých semen na oltáři staršího v Černém lese to vyvolává.

Starší má tři útoky. V melee to bude dupat na hráčích s oblastí účinku útoku, což způsobí poškození, i když na vás nepřistupuje přímo. Má také útok na dálku, kde střílí vinné révy jako projektily. Může také svolat vinné révy ze země kolem hráčů, kteří se vyrazí a zaútočí.

Strategie

Po porážce Eikthyru byste měli být k dispozici po porážce Eikthyru, než se staráte, měli byste udělat hodně těžby a tavení. Budete chtít být připraveni s mosazným brněním, kvalitním lukem, spoustou plamenových šípů a léčivých lektvarů, pokud jste je odemkli. Poškození požáru je nejlepší způsob, jak svrhnout starší, A bude to trvat hodně planoucích šípů, možná stovek.

Můžete také zkusit umístit táboráky do jeho předvolající oblasti, protože na ně může vstoupit, zatímco vás pronásleduje a způsobí další poškození popálení. Po svolání, použijte sloupy ve své předvolající oblasti k blokování příchozích vineových projektilů a vyskočte, abyste ho zasáhli šípy. Přemístěte, když přivolá vinné révy ze země a přesune se z jejich dosahu. Pokuste se vyhnout tomu, aby ho příliš daleko do lesa, protože můžete agrorovat další nedaleké nepřátele Greydwarf nebo Troll. Nepotřebujete tu bolest hlavy, takže během bitvy zůstaňte blízko svého oltáře.

Když byl starší poražen, umístění své trofeje na obětním kameni vám dá sílu, která zvyšuje rychlost řezání dřeva.

Přečtěte si více: Náš plný průvodce Valheim The Elder

Jak svolat a porazit Bonemass

Valheim Swamp Boss: bonemass

 • Potřeba předvolání: Deset uschlých kostí
 • Šéfová síla: Vyšší odolnost vůči fyzickému poškození
 • Odměny: Wishbone (slouží k nalezení stříbrné rudy), Bonimass Trophy

Bonimass je Valheimův třetí šéf a najdete ho v bažině. Chcete -li objevit jeho polohu, komunikujte s runstone nalezeným v kryptech Swamp, ke kterému máte přístup s klíčem Swamp, který jste dostali od staršího.

Krypty bažiny budou také obsahovat uschlé kosti. Budete muset najít 10 usmrcených kostí, abyste na jeho oltář svolali bonemas.

Bonemass má tři útoky. Má stávku na blízko, kterou zblízka využije. Má také útok toxického zvracení, který naplňuje vzduch kolem něj a způsobí vážné poškození jedu, pokud jste v něm chytili. Jeho třetí útok je svolán a on vyvolává kostry, kuličky a oozery, aby se připojili k boji.

Strategie

I když se jedná o třetí šéf pěti, může to být ve skutečnosti nejtěžší boj ve hře. Bonemass je vysoce odolný vůči všem formám poškození s výjimkou Up-Close tupé útoky a mrazové šipky na dosah (i když ani ty nejsou zvlášť efektivní). Budete chtít použít železné brnění a tupé zbraně jako Maces a Hammers (jako Stagbreaker) proti němu. Během boje se také uzdravuje bonemas, takže musíte útok neustále udržovat. I když šípy mrazu nezpůsobí mnoho poškození, přeruší jeho uzdravení.

S toxickým útokem, který způsobí tolik škod, budete chtít mít s sebou spoustu odolnosti proti jedu, takže byste měli odemknout kotel a fermentor dlouho před přemýšlením o řešení tohoto šéfa. Frost Arrows vyžadují návštěvu horských hor, aby shromáždily obsidiánské a zmrazovací žlázy, takže budete také potřebovat medovinu pro odpor mrazu, abyste přežili nachlazení.

Po porážce Bonemass vám umístění své trofeje na obětním kameni udělí sílu, která zvyšuje váš odpor vůči fyzickému poškození.

Přečtěte si více: Náš plný průvodce Valheim Bonemass

Jak svolat a porazit Modera

Valheim pohoří Boss: Moder

 • Potřeba předvolání: Tři dračí vejce
 • Šéfová síla: Při plachtění vždy
 • Odměny: Dračí slzy (odemkne řemeslné výroby černého kovu), moderní trofej

Moder je čtvrtý šéf ve Valheimu, drak (nebo Wyvern), kterého lze svolat na vrcholu hory v horském biome. Chcete -li najít polohu Modera, prozkoumejte kamenné budovy v horách a hledejte runstone, se kterým se může komunikovat.

Chcete -li svolat Modera, přiveďte do svého oltáře tři vejce Dragon. Valheim Dragon Eggs se nachází v hnízdích Drake v horách (a mimochodem váží 200 liber, takže budete moci nosit pouze po druhém, pokud si nehrajete s kamarády).

Moder má několik útoků. Na zemi přejede přejetím předními drápy pro útok na blízko. Bude také používat Blizzard Dech, který vážně zpomalí pohyb hráčů tím, že je zamrzne, pokud to zasáhne. Během létání může Moder vypustit střely z úst, které krystalizují při nárazu.

Strategie

Obecně budete potřebovat ochranu v Mountain Biome, a zejména proti moderu. Wolf Armor, který lze vytvořit po lovu vlků a pomocí lícní kosti z bonemass k nalezení stříbra, vás ochrání před chladem. Vytvoření mrazicího odporu Mead je také dobrý nápad.

Většinu Moderových útoků lze zabránit, pokud jste rychlý s uhýbáním. Můžete si všimnout moderního přípravy na dechový útok a dostat se z cesty. Její útok na blízko je také snadné vidět příchod. Hlavní výzvou je, že má obrovské množství zásahových bodů a svržení trvá dlouho.

Útok z dosahu s nejlepším lukem, který máte, a šípy, které v průběhu času poškozují, Obzvláště Poison Arrows. Držte se mimo dosah melee na zemi, ale zůstaňte dostatečně blízko, abyste ji mohli spolehlivě zasáhnout šípy, dokud ji neporazíte.

Umístění moderní trofeje na obětním kameni vám dá sílu, kterou můžete použít při plachtění, abyste udrželi vítr v zádech bez ohledu na to, kterým směrem směřujete.

Jak svolat a porazit Yagluth

Valheim Plains Boss: Yagluth

 • Potřeba předvolání: Pět plnění totemů
 • Šéfová síla: Snížení poškození magického a blesku
 • Odměny: Roztrhaný duch (zvyklý na vytvoření wisp fontány), Yagluth Trophy

Yagluth je pátý šéf ve Valheimu. Je to obrovská kostra na sobě korunu. Yagluth nemá žádné nohy ani spodní tělo, takže se plazí po použití jeho velkých kosterních rukou.

Místo Yagluthu bude přidáno na vaši mapu pomocí tabletu nalezeného v blízkosti kamenných struktur v pláních – hledání pro uspořádání balvanů, které vypadají trochu jako Stonehenge. Může být svolán pomocí pěti totemů. Fungy jsou příšery podobné goblinu nalezeným v pláních a plnění šamanů někdy zabije totemy.

Yagluth má dva útoky na pěst, jeden, který způsobuje poškození v poloměru útoku, a druhou, která předvolává sprchu meteorů v této oblasti. Yagluth má také dechový útok, který působí jako plamenomet s dlouhým doletem, který zametá linii ohně přes širokou oblast.

Strategie

Než bojujete s Yagluthem, ujistěte se, že jste vybaveni nejlepším možným černým kovovým zařízením a brněním, se spoustou jídla a léčivých lektvarů. To znamená, že jako šéf je docela pomalý. Poměrně očividně telegrafuje své útoky a před oheňem se vychovává hlavou. Jeho ruka bude zářit modře, než použije pěst rozbití a oranžové předvolání meteorových úderů. Jen mějte oči otevřené, abyste věděli, co přijde dál.

Stejně jako u některých ostatních šéfů je nejlepší udržet si vzdálenost a útok s luky na dosah, i když pokud hrajete kooperaci a Yagluth je zaměřen na jiného hráče, je skvělý čas se vrhnout na poškození melee na melee. Nejúčinnější šipky k použití jsou mrazové šipky.

Roztržení duchové, které se Yagluth kapky používají k vytvoření Wisp Fontány, kterou budete muset postavit, pokud chcete prozkoumat další, nejnovější biome: Mistlands. Umístění trofeje Yagluth na obětní kámen vám poskytne sílu, která snižuje poškození elementárním útokům, jako je oheň, mráz a jed.

Jak svolat a porazit královnu

Šéf Valheim Mistlands: Královna

 • Potřeba předvolání: Sealbreaker Key (poprvé), tři hledací vojáky trofeje
 • Šéfová síla: Rychlejší těžba a zvýšená regenerace EITR
 • Odměny: “Queen Drop”, Queen Trophy

Královna je šestým šéfem Valheimu. Je to obrovský hmyz, který se nachází v jejím lair mistlands s jejím pobouřením hmyzích dětí. Stejně jako Yagluthova dříve nejmenovaná pokles, i položka „Queen Drop“, kterou z ní vyhrajete.

Nalezení královny je o něco složitější než většina ostatních šéfů Valheim, protože její značka šéfa nejen visí na světě, jako je s Yagluthem nebo Moderem. Stejně jako Bonemass budete muset najít její značku tím, že půjdete pod zemí, aby prozkoumala zamořené doly Mistlands. Pak budete muset odemknout její pevnost speciálním řešeným klíčem. Úplné vysvětlení najdete ji níže.

Královský doupě je plný mlhy a jejího menšího hledače hmyzu, který se vylíhne a zaútočí na vás během boje. Na rozdíl od její velké velikosti by naznačovala, královna se rychle vrhá, takže buďte na nohou, když ji odemknete domov.

Strategie

Budete potřebovat trochu přípravy výbavy, abyste bojovali s královnou. Pro začátek určitě potřebujete moudrého vedení, abyste si s sebou přinesli. Pravděpodobně také budete chtít peří. Přestože je královna děsivě rychlá, musí používat schodiště, aby se obešla kolem svého doupěte.

Přečtěte si více: Náš plný průvodce Queen Valheim

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.