Valve začne prodávat palubu Steam 25. února – Verge, co je parní paluba? Historie-Computer

Co je to parní paluba

Populární články

Valve oznámila, že parní balíček bude v prodeji od 25. února. Podle blogu společnosti, zákazníci, kteří mají rezervace, dostanou e -mail v ten den a mají tři dny na objednávku. Valve také říká, že vydává nové dávky každý týden, takže pokud máte rezervaci, March bude čas sledovat váš e -mail.

Začneme posílat pozvánky krátce po 10:00 ráno 25. února, PST
E -maily objednávky jsou zasílány ve stejné objednávce, že byly provedeny rezervace.
Můžete si objednat pouze model parní paluby, který jste původně vyhradili.
Vaše rezervační vklad bude použit na konečnou cenu parní balíčku a jsou zahrnuty náklady na dopravu.

Datum vydání odpovídá nedávné predikci Valve, že konzola by začala směřovat k hráčům do konce února. Valve říká, že objednávky zadané 25. začnou dodávat 28.

Je dobré konečně mít rande, kdy vyjde kapesní konzole. Když Valve oznámila parní balíček v červenci 2021, bylo původně naplánováno do odeslání v prosinci téhož roku. .

Valve vám stále nechává rezervovat parní balíček za 5 $, pokud již tak neučiníte. V tomto bodě byste však mohli mít docela čekání – stránka objednávky v současné době říká, že můžete očekávat, že si objednáte „po Q2 2022.„Pokud jste stále na plotu, můžete si zde prohlédnout naše praktické dojmy parní balíčku a sledovat níže uvedené video.

Co je to parní paluba?

Lady Gaming na Steam Deck

Když byl Nintendo Switch spuštěn v roce 2017, zmocnil se ručního trhu. Ne, že by Nintendo nebyl na vrcholu té hromady, ale přepínač ji ztuhl. Ano, parní balíček je tady, nebo spíše to bylo tady, ale nyní s nedostatkem čipů, který je pro hráče snadno dostupný.

Co je tedy toto nové ruční zařízení a jak to mění hru? Zde je vše, co potřebujete vědět o parní balíčku!

Začněme nahoře. .

 • Paluba Steam je dodávána ve třech verzích 512 GB, 256 GB a 64 GB, každá za různé cenové body
 • Je mnohem větší než přepínač v 11.7 palců na celém povrchu. Pro kontext je Nintendo Switch 9..
 • Parní balíček má rozšiřitelné úložiště micro SD.
 • .
 • Ne všechny hry jsou v tuto chvíli kompatibilní s parní palubou.

Specifikace Steam Deck

Přední strana černé parní paluby

Nerozumíte tomu, co je parní balíček, dokud neznáte ty sladké, sladké specifikace.

Design

. Je to obrovské, ale jeho velikost a váha nebrání jeho pohodlí. .7 palců dlouhý a váží asi 1.5 liber, takže je výrazně větší a těžší než přepínač Nintendo. To je pociťováno v designu.

Přilnavost je velmi pohodlná a cítí se dobře hrát. . . Tam, kde je paluba parního paluby odlišná, lze vidět na startu a vybrat tlačítka, podivně umístěné D-pad, dotykové senzory a další spouštěče zadního.

Steam Deck má dvě provozní tlačítka, pára a možnosti, reprezentované třemi tečkami. Tlačítko Steam otevírá parní operační systém, kde si můžete koupit a hrát hry. Možnosti nahrazují tradiční tlačítko Start. D-pad je divný, je solidní z hlediska designu, ale umístění nalevo od joysticku je trapné. .

Konečně jsou spouštěče zadního. Mohou být mapovány na různé operace, ale upřímně řečeno, je těžké si pamatovat, že dokonce existují. Necítí se skvěle a nic nepřispívají k celkovému hernímu zážitku.

To znamená, že celkový zážitek z parního balíčku nepotřebuje tyto další spouštěče, aby byly hvězdné. Všechna tlačítka mají velký hmatový pocit a uspokojivý návrat. Joysticks jsou hladké a citlivé a téměř okamžitě se chytí zpět do centra. Dokonce i škubnutí a intenzivní roguelikes se snadno řeší na parní palubě.

Dále se podívejme pod kapotu této bestie. Má procesor AMD APU, což znamená, že využívá intergradovanou grafiku. CPU je vyroben s architekturou Zen 2 a běží až 3.5 GHz na boostových hodinách. .6 tflops.

Takže je to docela hovězí, ale to není místo, kde se magie zastaví. Obrazovka je lepší než jakékoli ruční zařízení má právo být. Switch OLED je krásný, ale parní balíček se podařilo shodovat a v některých ohledech tuto krásu překonal.

Používá poměr stran 16:10 na své obrazovce 1280 x 800 px, skvěle vykresluje barvy a maximalizuje úroveň detailů ve hrách jako Hádes a Doom Eternal. Tato neuvěřitelná obrazovka je zvýrazněna stejně působivým zvukem. Parní balíček má tvrdý, pohlcující zvuk, který nabízí dobrý zážitek jako televizní zvuk. Nevyhraje to žádná ocenění proti zvukovým prutům nebo pokročilým stereo -nastavením, ale pro kapesní počítač to zatraceně zní dobře.

Herní sestava je místem, kde parní balíček začíná ztrácet svůj lesk. Jak je uvedeno, podporuje některé úžasné hry, ale má některé znatelné mezery, které by mohly některé hráče pozastavit. Valve si je o tomto problému plně vědom a vyvinul úsilí o informování hráčů. Mají systém, který vyhodnocuje hry podle úrovně výkonu v OS Steam.

Hry, které mají zelenou zaškrtnutí, byly schváleny pro velký výkon, žluté značky jsou hratelné, ale mohou mít nějaké problémy. Pak je tu šedá pro nepodporované hry, které jsou totální kecy a konečně hry, které se vůbec nehrají, které jsou velmi vzácné.

. Přesto, obrovské hry jako Fortnite mají ještě dlouhou cestu, než budou dobrým zážitkem na Steam Deck.

Pokud existuje jedna věc, která skutečně odlišuje parní balíček, je jeho software. Zařízení běží na parníms. Můžete nainstalovat a používat okna stejně jako notebook. Trackpady na obou stranách zařízení způsobují, že navigace v tradiční krajině Windows je hračkou.

. Rub je, když se stahujete ke stažení herních aplikací třetích stran. Epic Store, Game Pass, Uplay a další jsou všechny hratelné na palubě Steam.

. . Při používání systému Windows a ne parní operační systém jsou také problémy se zpožděním a dokonce i několika nehody.

To znamená, že je stále možné mít na palubě s přiměřeně dobrý čas s OS Windows. Ale pro nejlepší zážitek z parní paluby je nejlepší zůstat na proprietárním operaci.

Parní balíček: kde koupit

Steam Deck je právě teď horká a dostat se na ruce na jednoho by se mohlo ukázat jako výzva. S zásobou doplňování čipů však může být nyní ten nejlepší čas na rezervaci zařízení.

Steam balíček si můžete vyzvednout přímo z ventilu na webu Steam. . 64 GB se může zdát nízký z hlediska úložiště, ale můžete také upgradovat prostor pomocí karty micro SD, stejně jako na Switch.

Pokud si chcete koupit nové, v tuto chvíli musíte projít ventilem. Kvůli nedostatku budete přidáni do seznamu rezerv. Čekání používalo na měsíce, ale nyní existují zprávy o tom, že hráči dostávají parní balíček pouhých týden po objednávce. Váš počet najetých kilometrů se liší, ale je vhodný čas na to skočit.

Historie parní paluby: Co vědět

Steam Deck je značka výprask v kontextu jiných konzolí na trhu. .

. Ve skutečnosti je parní balíček jejich druhým pokusem o vytvoření konzoly, první byl parní stroj vydaný v roce 2015. Steam stroj padl dobře pod očekáváním prodeje a hráči pomalu přijali tuto novou konzoli. Dostalo nějakou kritickou chválu, ale většina lidí byla skeptická a zmatená z nového systému.

Při pohledu zpět byl stroj Steam před časem a měl nějaké problémy, které nemohli překonat. Hlavním problémem bylo použití Linuxu jako OS. Valve chtěl, aby stroj Steam byl otevřeným zdrojovým zdrojovým zdrojem, a aby to použil OS, který k tomuto cíli nejvíce přispívá. . To nešlo dobře.

Valve se pro hráče pokusil vyhladit věci, ale nakonec se rozhodl produkt zrušit. V roce 2018 bylo přerušeno.

Parní paluba

Valve se nepodařilo dostat stroj Steam ze země, ale fanoušci legendární herní společnosti se stále dožadovali jejich dalšího pokusu. Generální ředitel Gabe Newell neztratil víru v myšlenku konzoly poháněné párou, takže ventil, když se vrátí zpět na rýsovací prkno.

Dokázali si vzít to, co se naučili z parního stroje a začlenili ho pozitivy do parní balíčku. .

. Nepochybně vidět, jak rozbíjející úspěch přepínače byl faktor, ale také to bylo něco, o co se Valve vždy zajímal.

Parní balíček byla odeslána v únoru 2022, ale byla tam jedna poslední překážka, nedostatek čipu. Bylo k dispozici být rezervováno s několika měsíci čekací doby. .

Verze Steam Deck: každé vydání

K dnešnímu dni měla Steam Deck pouze jednu verzi. Přesto přichází ve třech variacích, které jsou mírně odlišné.

Většinou se jedná o různé velikosti úložiště, jak bylo uvedeno výše. 512 GB a 256 GB jsou úložiště NVME SSD, které běží na PCI Express 3.. Dolní 64 GB je úložiště EMMC běžící na PCI 2.0 x1.

. .

Reakce veřejnosti

U parní paluby se zdá, že Valve může konečně získat oporu na hardwarovém trhu. Kritický příjem byl většinou pozitivní a celkový design zařízení byl slaven pro jeho kvalitu.

Někteří kritici to nazvali relativně omezenou knihovnou ve srovnání s tradičním stolním počítačem a jeho problémy se systémem OS Windows OS. Životnost baterie byla také hlavním problémem pro mnoho hráčů. Běží na životnost baterie Steam OS je přijatelná, ale není dobrá. Spuštění výdrže baterie systému Windows je upřímně propastná.

Steam Deck se přesto zdá být hitem a stále je to velmi mladý hráč ve hře konzoly. Kromě přepínače neexistuje žádný jiný kapesní počítač, který se blíží parní palubě ve výkonu a kvalitě. Čas ukáže, zda bude Nintendo svržen nováčkem.

Další…

Podívejte se na část našeho dalšího obsahu:

 • Nejlepší GPU v roce 2022 – recenzované a hodnocené
 • Dva sledovací soudní spory Facebooku: Co jsou a jaký je rozdíl?
 • Co stejně znamená „emoji“, kde to pochází?

Co je to parní paluba?

Co je to parní balíček?

. Je to jejich druhý pokus o konzoli.

Je parní balíček hybridní konzole?

Ano, stejně jako přepínač může být přehráván ruční nebo připojený k monitoru nebo televizi pro rozšířenou hru. Nezahrnuje dokovací základnu ani přílohy navíc, jako je přepínač. Můžete si koupit ovladače třetích stran pro parní balíček včetně řadičů Dualshock a Xbox.

Kolik stojí parní balíček?

Steam Deck má tři ceny pro tři různé verze. K dispozici je verze 512 GB za verzi 649 $, 256 GB za 529 $ a 64 GB verze za 399 $.

Můžete si hned získat parní balíček?

Získání rukou na parní palubu bylo obtížné, ale čeká doba zlepšování. Vzhledem k tomu, že se nedostatek čipů začal uvolňovat, jsou paluby parníků snadněji dostupné. Hráči si stále musí jeden rezervovat místo na místo přímého nákupu, ale většina spotřebitelů hlásí krátké čekací doby, dokud zařízení nebudou moci platit a obdržet.

Kdo je mnoho her k dispozici na Steam Deck?

Steam Deck je ve svém jádru počítač, takže můžete hrát na jakoukoli hru na tradiční ploše. . . Pak existují hry, které nejsou v obchodě Steam podporovány nebo neexistují.

Hráči mají také možnost používat OS Windows OS k přístupu k dalším herním službám, jako je Epic Games Store nebo Xbox Game Pass. Tyto zkušenosti jsou zasaženy a chybí a nejsou až do kvality her hraných v Steam OS.

Jake thebeau, autor pro historické počítač

Jake Thebeau je spisovatel na volné noze ze ST. Louis, MO. Tech-nosič přenášející karty, Jake pokrývá širokou škálu témat včetně videoher, VR/AR, počítačového hardwaru, osobní techniky, sci-fi, etiky v technologii a historie tech. Zajímá ho, jak technologie ovlivňuje svět kolem nás od nejnovějších inovací po chytré telefony v našich kapsách. Když nepíšete nebo nemysli na techniku, najdete ho turistiku, dobrovolnictví v komunitě, čtení, trávení času se svým partnerem a domácími mazlíčky nebo pracuje na svém prvním fantasy románu. @Lethebeau na Twitteru

Populární články

3 důvody, proč se dnes vyhnout novému ventilátoru inteligentního stropu

Data programování jazyků SQL

Pochopení dotazů SQL s příklady

Mladý muž, IT inženýr opravný server v datovém centru, typ 1 vs. typ 2 hypervisor

Rozdíly mezi typem 1 vs. Hypervisory typu 2 s výhodou a nevýhody

Přináší zprávy a informace o počítačích, lidech, vynálezkách a technologiích.

Jako spolupracovník Amazonu vydělávám z kvalifikačních nákupů. Zjistěte více o nás a přečtěte si naše přidružené zveřejnění.

Kdy vyšla parní paluba?

Parní balíček je inovativní kus herního vybavení.

 • od Alexa Gatewooda
 • 6. února 2023

Ruční paluba

Rychlá odpověď: Herní herní počítač Steam Deck vydaný 25. února 2022.

Parní balíček Valve je jedním z nejinovativnějších produktů v PC Gaming v posledních letech. Je to ruční herní počítač All-in-One, který může hrát mnoho her, které jsou již ve vaší parní knihovně.

Nový stroj byl původně oznámen v červenci 2021. Stejně jako u mnoha nových produktů vidělo Valve’s Handheld jeho spravedlivý podíl zpoždění před vyjetím na začátku roku 2022.

Ale i tehdy bylo zařízení k dispozici pouze prostřednictvím rezervace. Někteří hráči, včetně mě, čekali několik měsíců na objednání zařízení.

1125 8391 1693414789

!

Znáte skutečné smartwatch Venu 3, konečný trenér na zálivu navržený tak, aby podporoval vaše cíle.

Kdy tedy Valve oficiálně uvolnil parní balíček ?

Kdy byla parní balíček oficiálně spuštěn?

Stručná odpověď: 25. února 2022.

Parní balíček byla oficiálně spuštěna 25. února 2022. V té době bylo zařízení k dispozici pouze prostřednictvím rezervace kvůli tak vysoké poptávce a boji v globálních dodavatelských řetězcích.

Naučte se AI za 5 minut denně. Naučíme vás, jak ušetřit čas a vydělávat více s AI. Připojte se k 70 000+ zdarma denním čtenářům pro trendové nástroje, pokyny pro zvyšování produktivity, nejnovější zprávy a další.

Chcete -li získat jeden, museli jste se přihlásit na web Steam a provést rezervaci s zálohou 5 $. Valve by vás pak postavil do souladu se všemi ostatními a pošlete vám e -mail, když vaše číslo nahoře.

Teprve potom si můžete objednat vlastní. Dokonce i tehdy museli někteří lidé čekat měsíce kvůli velké poptávce.

Naštěstí je paluba Steam dnes k dispozici bez nutnosti rezervace. Bylo k dispozici k objednávce veřejnosti na webových stránkách Steam v říjnu, osm měsíců po jeho počátečním vydání.

Čekání na kapesní počítač ventilu bylo dlouhé uprostřed zpoždění a vzrušení kolem produktu. Ale teď je to tady a kdokoli si může objednat, kdykoli chtějí.

.

Mít na to nějaké myšlenky? Dejte nám vědět níže v komentářích nebo přeneste diskusi na náš Twitter nebo Facebook.

Doporučení editorů:

 • ?
 • Kolik stojí parní paluba Valve?
 • ?
 • ?