TheA500 Mini, A500 Mini Review – Amigang

A500 Mini Review

Hardware

TheA500 Mini

Omage produktu

Kompaktní reimaginace domácího počítače Amiga 500, která obsahuje dokonalou emulaci nejen původní A500, ale také pokročilé grafické architektury (AGA) A1200.

Zahrajte si jednu z zahrnutých 25 klasických her Amiga, vybraných z jednoduchého na kolotoč, včetně všech dob, jako je Alien Breed, další svět, motor Chaos, Simon The Sorcerer a Worms. Nebo si zahrát hry, které vlastníte z USB Stick.

Plus uložte a obnovte svou hru kdykoli, abyste vám pomohli dokončit tyto trestání obtížné klasiky!

Plné funkcí

HDMI

Výstup s vysokým rozlišením při 720p 50 nebo 60 Hz

Tři porty USB

Tři porty USB podporují spojení joysticků, gamepadů, myší, USB tyčinek a klávesnic.

Uložte svůj pokrok

Každá hra podporuje čtyři úspory herních slotů, takže můžete uložit svůj pokrok a vrátit se kdykoli.

25 vestavěných her

Obsahuje báječnou knihovnu her, vše snadno dostupné prostřednictvím uživatelsky přívětivého kolotoče.

Zapoj a hraj

Stačí se připojit ke své HD TV, připojit joystick a odejít! Pryč jsou dny načítání z více disketových disků!

Načtěte si vlastní

Načtěte a přehrajte programy, které již vlastníte.

A500 Mini Review

Takže jsem si myslel, že bych provedl rychlou recenzi systému, v zásadě to, co opravdu očekáváte, je to dobře postavená mini replika Amiga A500, ale z krabice chybí jedna klíčová věc, to je a500 byl počítač.

Nejen žádný počítač, ale jeden z nejlepších domácích počítačů, tento A500 Mini není nic jiného než herní konzole (pokud ji hackujete).Nicméně, že říkám, že si myslím, že většina lidí, kteří to zvednou a hrají si s tím, bude s tím spokojená, ale myslím, že je to první věc, kterou musíte být vědomi, je to spíše Amiga CD32 než plná zážitek z Amiga A500. teď jsem to dostal ze svého systému, na recenzi.

Pouzdro a příslušenství

Pouzdro je dobře postavené a velmi přesné, dokonce simuluje LCD světla a všechny kabely jsou ve stylu béžové bílé amiga, což je pěkný dotek.

Řadič je trochu malý a výběr tlačítek Menu / Home je trochu zvláštní, protože domov se cítí, kde by mělo být tlačítko Start, a tolikrát jsem to stiskl a nedostal očekávaný výsledek. Tlačítko nabídky by mělo také obvykle vyvolávat virtuální klávesnici, ale zdá se, že někdy existuje problém, ne vždy, ale očekávám, že to bude opraveno. Toto je také tlačítko, které lze přemapovat jako tlačítko Start pro tituly CD32, které to podporují.

Myš se znovu cítí trochu malý a možná nad citlivý, ale použití je možná nejpřekvapivější věcí na celém zážitku. Myš v tomto klasickém stylu vám přináší ten nostalgický pocit, i když jsem ho nikdy nevlastnil, opravdu se cítí jako skutečný klasický kousek techniky.

Takže příslušenství a pouzdro moudré, Retro Games Ltd odvedl solidní práci, dávám jim 10 z 10, ano, bylo by hezké je udělat trochu větší a možná další k jedné replice ovladače CD32 by to bylo Byl jsem milý, nemyslím si, že na to mnoho lidí volá a bylo to trochu překvapení, když jsem to vůbec viděl, není mnoho fanoušků designu CD32 Controller, a to i v komunitě Amiga, je to podivně navrženo ovladač. Navíc vím, že mnozí dávají přednost joysticku, ale vlastně mi nevadí kontrolér.

Hardware

Hardware moudrý existuje několik informací o sys, které ukazují, že systém je o něco rychlejší než PI3B, a je více než schopen spustit všechny 68k klasické software Amiga znovu bych jim dal 10 z 10 jako způsobem nastavený hardware Co to musí udělat.

S systémem PI3 však můžete dělat mnohem více, jsou mnohem levnější, nabízejí internet, více portů USB, čtečku SD karty, více RAM, Giopins, mnohem více hackovatelné atd. 9 z 10.

Bylo by hezké, kdybych měl na zařízení internet, takže aktualizace a software by se mohly stahovat bez potřeby jiného počítače. Extra port USB by byl také pěkný, pouze proto, že pokud máte ovladač, myš a USB hůl, nemáte místo pro klávesnici, ale štěstí, že podporuje rozbočovače USB.

Jeden další pěkný dotek, který by možná mohli udělat, bylo vytvořit USB port uvnitř diskety, takže vložení USB flash disk by se cítil spíše jako vložení diskety. Upravuji styl systému pro to, že by to mohlo být příliš mnoho, protože pravděpodobnost, že by velikost jednotky mohla být zvětšena, už jsem viděl modurátory, kteří to navrhují, aby to udělali.

Software

Ale nyní přecházíme na softwarovou stranu, 25 her vybraných pro Mini možná není nejlepší z nejlepších, určitě má několik klasiků, kaskadérské závodník, červy, další svět, Zool, Alien Breed a Speedball 2. Ale balíček opravdu chybí jedna nebo dvě skutečné klasiky Amiga. Dostanu licenční náklady a práva jsou obtížná, takže jim trochu udělám přestávku na zahrnutých titulech. Nejsou špatní, nejlepší část o stroji pravděpodobně nezablokování systému pouze na tyto hry a včetně WHDLOAD, to se opravdu otevírá rozšiřitelnost.

Ale opět je to zvláštní, že podpora HDF & ADF nemohla být také vyrobena. (ADF podpora se přidává v aktualizaci). WHDLoad je jednoduché nastavení a pravděpodobně je nejjednodušší řešení pro hlavní cílové publikum uživatelů, kteří chtějí, aby hry spustily a nebojí se nastavení nastavení HDF nebo změny souborů ADF v polovině hry. Možná by však mohli mít přepínač pro pokročilé uživatele pro přístup k takovým funkcím.

To mě vede k největšímu problému, který mám se strojem. Díky hackům nebo jiným prostředkům bude v tomto systému běžet úplný stolní systém Amiga a možná ještě více, ale nemůžu pomoci, ale cítím, že by to mělo mít tuto funkci a mělo by tam být od začátku.

Nyní možná kvůli legální bitvě o práva OS, nebo Cloanto, který chce více peněz na pracovní stůl nebo proto, že tento mini nemá funkční klávesnici, se rozhodli ignorovat vážnou stránku, mám pocit, že by tam měli dát jednu vážnou aplikaci, a Paint Program by byl můj výběr, protože opravdu nepotřebujete klávesnici, dpaint by opět byla moje první volba, ale chápu licence, že by to byla mohla vlastněná EA příliš mnoho, ale opět Cloanto vytvořil pravděpodobně Nejlepší konkurence s uvedeným balíčkem, Ppaint.

Umělecký balíček by byl dalším starým starým návratem k tomu, jak umělecké / malířské programy, kde jako v 80. / 90. letech, je to něco, co bych hádal, že většina fanoušků Amiga si pamatuje, protože umělecký balíček byl zahrnut do většiny balíčků Amiga, rodiče by to mohli ukázat, že to ukázaly jejich děti toho, s čím hráli jako děti, by si mohli užívat jednoduchosti tohoto druhu balíčku a vytvořit na něm nějaké skvělé umělecké dílo.

Retro Game Ltd by mohla dokonce uspořádat soutěž o nejlepší umělecké dílo vyrobené na mini pro malou cenu nebo něco, co by mohlo povzbudit komunitu, aby skutečně předvedla, jaké umělecké dílo lze vyrobit na Amigu.

Bylo by také dalším mluvením pro všechny recenze A500 Mini a expozici Amiga, kde se v tuto chvíli dostávat, pamatovat si, že Amiga byla víc než jen herní stroj, místo toho je to do značné míry jen o hrách Amiga Games. Opět si vážím, že to možná nebyl cíl projektu, ale stále si myslím, že je to promarněná příležitost, která je vše.

Pochybuji mimo komunitu Amiga, lidé si jsou vědomi toho, co lze udělat na amize, a ještě méně si uvědomují, jak moc ji komunita posunula vpřed. Byl by to skvělý případ show Amiga Serious Side více a dokonce předvést, jak může vypadat moderní vypadající amiga pracovní stůl, něco jako Amikit Xe by to bylo velmi pěkné předvádění.

Opět mám pocit, že je to jen ostuda, že A500 Mini nemá vážnou stránku Amiga a zapomíná, co je polovina zařízení, nejen herní systém, ale i domácí počítač. Takže jim mohu dát jen 5 z 10 pro software pro chybějící polovinu zařízení.

Cena

Takže to stojí za to, dobře cena, její RRP je 129 GBP.99 za tuto cenu je to trochu strmé, když ji porovnáte s jinými mini konzolami, které vyšly dříve a zejména když ji porovnáte se systémy PI, jako je PI400 s klávesnicí a myš za 90 liber a to je o něco silnější a může vám nabídnout ještě lepší zážitek z Amiga s předvolbami, jako je Pimiga nebo Amikit Xe. Takže s ohledem na to mám pocit, že by to mělo být přibližně stejnou cenu 90 GBP nebo méně, dost štěstí, zdá se, že již společnosti pomalu snižují cenu, za čas to bylo 99 GBP.99 u sběratele her (https: // www.TheGameCollection.net/the-a500-mini?FF = 5?TDUID = 23E5B6DEB644D871A75EC1DDE997657B), cítím, že je třeba koupit pro všechny fanoušky Retro / Amiga, pokud klesne pod 50 liber, ale za svou současnou cenu je to 7 z 10 z 10.

RUp

  • Pouzdro a příslušenství = 10 z 10
  • Hardware = 9 z 10
  • Software = 5 z 10
  • Cena = 7 z 10

Celkem = 31 z 40

Takže celkově si myslím, že je to solidní produkt, je to jen trochu frustrující vědět pouze s některými drobnými doplňky, stalo by se snadným doporučením, díky některým z chytrých hacky, které se objevily, z toho, že vám poskytne kompletní zážitek z počítače Amiga, který by vám měl opravdu nabídnout mimo krabici a dokonce vám umožnit provozovat jiné emulátorové systémy, bylo to dokonce snadno doporučeno, ale pořád si myslím a musím říct, jestli se nejste rozrušeni o oční bonbóny pouzdra a příslušenství a ochotni udělat trochu Práce v nastavení, pak můžete mít mnohem silnější zážitek z Amiga s mnohem více možností s PI400 / PI4 za nižší náklady.

A500 Mini Review – Tiny Commodore Amiga je robustní kus technologické nostalgie

Keith Stuart

A500 Mini Retro Console

B ack, když byl průmysl konzoly stále mladý a PC byl pro dospělé drahým obchodním strojem, Commodore Amiga byla jednou z nejživějších a nejrozmanitějších dostupných herních platforem. Původně spuštěno jako Amiga 1000 v roce 1985, jeho 16bitový CPU 68000 CPU a řada grafických zrychlení Coprocessors slíbil novou éru vizuálně a zvukově pokročilého hraní-vyhlídky realizované spuštěním dostupnější Amiga 500 z roku 1987, kterou z roku 1987 spustil dostupnější Amiga 500. Podporováno řadou malých, talentovaných studií a inspirování obrovské komunity demo kodérů, to bylo The domácí počítač pro generaci hráčů a tvůrců. Nyní, po úspěchu retro konzol, jako jsou SNES Mini a Mega Drive Mini, je Amiga zpět ve formě A500 Mini, malinké repliky původní Amiga 500 s 25 vestavěnými hrami.

Stejně jako u jiných strojů v této rostoucí kategorii je A500 navržen tak, aby byl zapojen do moderního LCD TV pomocí kabelu HDMI. Uživatelé se mohou rozhodnout provozovat hry v 50Hz nebo 60Hz v závislosti na jejich displeji; Mohou také škálovat obrázek tak, aby se vešel, a existuje slušný režim CRT, který simuluje skenovací linky, které byste viděli na staré televizi nebo monitoru katody. Nastavíte však věci, co dostáváte, je kód Amiga spuštěn spíše prostřednictvím emulátoru než na původním hardwaru nebo FPGA, jako je analogový mega sg. Emulace je však vynikající a každá z vestavěných her hraje naprosto dobře, bez podivných závad nebo problémů s kontrolourem. Systém také podporuje pozdější iterace systému Amiga, konkrétně vylepšená sada čipů a pokročilá grafická architektura Amiga 1200.

Kontrola je přes USB JoyPad, který se podobá modelu, který byl dodáván s konzolou Amiga CD32, a příjemně autentickou (a robustní) myš dvou tlačítka. Ten je v pořádku, ale joypad se cítí velmi plasticky a není nesmírně citlivý, což může způsobit, že instinktivní střelce, jako je Project-X a motor Chaos, velmi frustrující.

Nicméně hraní těchto klasických her ve vaší televizi je radostný nostalgický zážitek. 25 titulů zahrnuje Stone Cold Legends, jako je výše uvedený motor Chaos, Futuristic Sports Sim Speedball 2, inovativní automobilový závodník a definitivní multi-platformový superstar, Worms: The Režisér’s Cut: Režisér’s Cut: Režisér. Sbírka také ukazuje řadu stroje-a té doby hry s fecundovou érou her-kde byste mohli získat formativní střelce první osoby, jako je Alien Breed 3D sedící v grafech vedle šachových her a pinball sims. Amiga byla velmi platformou žánrových experimentování, inkubátor pro nápady, který by utvářel moderní design hry. Proto najdeme prototypové strategické akční tituly jako Lost Patrol a Dragons Breath, a dostaneme filmové dobrodružství jiný svět, který drží neuvěřitelně dobře.

Důležité je, že nejste omezeni pouze na tyto tituly. Hráči si také budou moci stahovat hry z internetu a načíst je do stroje prostřednictvím USB tyčinky, což vám umožní přístup k obrovské knihovně. Vzhledem k všem velikánům Amiga, které tam nejsou – Lemmings, Cannon Fodder, tajemství ostrova Monkey, Syndicate et al – to se cítí jako základní doplněk.

Jako vždy existují známé protiargumenty pro investování do mini konzoly. Místo toho, abyste za jeden z nich zaplatili 120 GBP, můžete si stáhnout emulátor pro svůj počítač nebo si vytvořit vlastní klon Amiga pomocí levného Raspberry Pi. Tato řešení však vyžadují přiměřené množství technických know -how – určitě víc než jen nákup pohodlné jednotky pro připravenou. A kromě toho je formový faktor A500 tak roztomilý, je to pěkná malá věc, kterou si můžete ukládat vedle vašich dalších mini strojů.

A500 je robustní kousek technologické nostalgie, která poskytne veteránským fanouškům mnoho hodin nostalgického potěšení a zároveň poskytne přístupný způsob zavedení mladších rodinných příslušníků na scénu Amiga. Barevné skvrnité, bušení techno soundtracks a sardonického vtipu milovaného rozumného softwaru, týmu 17 a Bitmap Brothers Games si zachovávají svou přitažlivost a bylo fascinující znovuobjevení, jak moc moderní nezávislá herní scéna dluží tomuto 35letému domácímu počítači.