10 nejvíce hraných MMORPGS 2023 Seřazených podle populace hráčů, 25 nejpopulárnějších her MMORPG právě teď, zařazeno

Nejoblíbenější videohry MMORPG právě teď

OSRS byl propuštěn jako verze Runescape 2007 a koná v Gielinoru, která je rozdělena do různých regionů, jako je Asgarnia nebo Karamja. Hra také nabízí celou řadu obsahu včetně PvP, úkolů a dalších.

10 nejvíce hraných mmorpgs 2023

Kosmická družstvo

10 nejvíce hraných mmorpg 2022

Nejhranější MMORPGS z roku 2023 jsou nedílnou součástí herního průmyslu, který v současné době stále vrcholí do nových výšin.

V roce 2021 si World of Warcraft vyžádal číslo jedna jako nejvíce hráče MMORPG podle počtu hráčů, od té doby se však hodně změnilo.

Mnoho mimořádně populárních MMORPG se buď zmizelo zdarma hrát, nebo dalo hráčům tolik dalšího obsahu, aby prozkoumaly, že v posledních několika letech ohromně rostly, ale podařilo se jim překonat krále MMOS, World of Warcraft?

Níže je 10 nejvíce hráčů MMORPG z roku 2023 od denních aktivních hráčů. Zjistit, kolik hráčů je ve hře aktivní, může být často složitým úkolem, protože se musíme spoléhat na API a další zdroje, abychom získali dobrý odhad.

Tato čísla nejsou 100% přesná, ale měla by vám poskytnout dobrý náznak toho, kolik denních hráčů se přihlašuje na každém MMO.

10 nejpopulárnějších MMORPG z roku 2023

10. EVE Online – 230 000 hráčů denně

Komplexní MMORPG - EVE Online

EVE Online je vesmírný MMORPG, který existuje od roku 2003 a zůstává jedním z nejhranějších MMORPG dnes. Hráči si mohou vybrat z různých závodů a profesí, aby si vytvořili vlastní jedinečné postavy.

Prozkoumejte obrovskou a krásnou galaxii a vydělejte peníze prostřednictvím různých herních aktivit, jako je těžba, obchodování a pirátství.

Eve Online je notoricky známá svou strmou křivkou učení, ale ti, kteří se s ní drží, jsou odměněni skutečně jedinečným zážitkem. EVE Online má ekonomiku řízenou hráčem, která je závistí herního světa a neustále se vyvíjí mechaniky hry.

Fanoušci MMORPG, kteří se opravdu chtějí ponořit do hry, by měli vyzkoušet Evu online.

KLADY

Hluboká a složitá hratelnost

Perfektní hra pro vážné hráče

NEVÝHODY

Strmá křivka učení

Může být drahé dostat se do toho, pokud nemáte mnoho přátel, které již hrají

9. Elite Dangerous – 275 000 denních hráčů

Nejvíce hraje MMORPG 2022 - Elite Dangerous

Elite Dangerous je vesmírná simulace MMORPG, která existuje již od roku 2014. Hra má asi 275 000 aktivních hráčů denně a nedávno byla aktualizována v březnu 2022 s novým obsahem.

V Elite Dangere hráči přebírají roli kapitána hvězdné lodi a mohou prozkoumat rozsáhlou galaxii plnou hvězd, planet a dalších hráčů. Hra má různá expanze včetně: horizontů a dále se sezónními prvky pozorovanými v jiných MMORPG.

Elite Dangerous je známá svou strmou křivkou učení, která může být pro nové hráče trochu skličující. Ti, kteří se s ním drží, jsou však odměněni extrémně podrobným a složitým herním světem.

KLADY

Různorodá a podrobná hratelnost

Obrovský vesmír k prozkoumání

K dispozici na konzolách a PC

NEVÝHODY

Broušení zdrojů může být únavné

Omezená rozmanitost na planetách

8. Black Desert Online – 325 000 denních hráčů

Populární MMORPG Black Desert Online

Black Desert Online přichází v čísle devět na tomto seznamu nejvíce hraných MMORPG z roku 2023. BDO je karanténní mmo, která umožňuje hráčům dělat skoro cokoli, co chtějí, což může být buď skvělé nebo špatné v závislosti na vašem stylu hry.

Bojový systém používaný v černé poušti nemá automatické útok a místo toho dává hráčům plnou kontrolu nad svými postavami, což je pro mnoho hráčů obrovský plus. Svět BDO je také neuvěřitelně krásný a plný věcí.

Jedna nevýhoda hry je, že to může být zpočátku ohromující, ale jakmile si na ni zvyknete, Black Desert Online je jedním z nejlepších MMO venku. S ohromující grafikou, vynikajícím bojem a obrovským otevřeným světem je Black Desert Online skvělou volbou pro každého fanouška MMORPG.

KLADY

Může hrát černou poušť online zdarma

Spousta žen se setkat s velkými funkcemi

NEVÝHODY

Spousta se dozvědět o předmětech, odměnách atd

Obsah koncových her je silně zaměřen na placení za hraní

Pvp je hlavně o meta. Není vyvážené

7. Guild Wars 2 – 350 000 denně hráčů

Desátý nejvíce hraje MMORPG Guild Wars 2 z 2022

8. nejvíce hraje MMORPG z roku 2023 je Guild Wars 2. Guild Wars 2 je krásná a jedinečná MMO, která se odehrává ve světě Tyria. Hráči si mohou vybrat z pěti různých závodů a devíti profesí, což umožňuje spoustu přizpůsobení.

GW2 je známý svými dynamickými událostmi, ke kterým se může stát kdykoli, což má za následek neustále se měnící svět. Hra má také zajímavý příběh, který určitě potěší fanoušky MMOS a RPGS.

Hlavní nevýhodou GW je, že to může být trochu drsné, ale obsah koncové hry stojí za to. Celkově je Guild Wars vynikající volbou pro hráče MMO, kteří chtějí epický PVP a boj a také jedinečný svět, který prozkoumá, kde je vše volitelné.

KLADY

PVP založený na silně dovednostech

Všechny třídy jsou stejně životaschopné

Conterent Content GW2 je zdarma hrát

Boj je rychlý a zábavný

NEVÝHODY

Malé vysvětlení důležitých věcí

Dungeony jsou velmi obtížné, ale také starý obsah

Bojový styl není pro každého

Někdy příliš příležitostné, protože téměř všechno je volitelné

6. The Elder Scrolls Online – 375 000 hráčů denně

Cross Play mmo The Elder Scrolls Online

Elder Scrolls Online přichází na číslo osm na seznamu nejvíce hraných MMORPG. Teso je zasazeno do světa Tamriel a umožňuje hráčům vybírat ze tří různých tříd: Dragon Knight, Templar a Nightblade.

Teso také nabízí širokou škálu režimů PVP pro hráče, kteří rádi soutěží. Hra má podrobný a dobře vyrobený děj a také spoustu vedlejšího obsahu, aby hráči byli zaneprázdněni.

Jedna nevýhoda Teso je, že může být obtížné najít skupiny pro obsah koncové hry, ale tento problém postupně vybledne s neustále rostoucí základnou hráčů hry. Celkově je Elder Scrolls Online vynikající volbou pro fanoušky seriálu Elder Scrolls, kteří chtějí zažít svět Tamriel v nastavení MMO.

Můžete také hrát Elder Scrolls online na jakékoli konzole. Populární MMO je k dispozici na PC, OSX, PS4, Xbox One, PS5 a nové řadě Xbox X/Y.

KLADY

Měsíční předplatné není povinné

Hybridní bojový systém

Zábavný obsah a zábavná komunita

Dobré pro příležitostné a tvrdé hráče

NEVÝHODY

Časté aktualizace znamenají hodně čekání na hráče, kteří nehrají často (čeká na dokončení stahování)

Měsíční předplatné není pro hraní nezbytné, ale doporučuje se.

5. World of Warcraft Classic – 500 000 hráčů denně

Nejvíce hraje MMORPG 2022 World of Warcraft Classic

World of Warcraft je klasický MMO, který byl spuštěn v roce 2004 a vzal hráče bouří. Od té doby byl World of Warcraft Classic znovu vydán a hráči s aktivním předplatným WOW mohou hrát maloobchodní World of Warcraft of Classic.

World of Warcraft se rychle rozrostl z nejhranějších MMORPG a je zasazen do světa Azerothu a umožňuje hráčům vybrat si z devíti různých tříd.

WOW má podrobný příběh, který mohou hráči sledovat, a také spousta bočního obsahu. Hra je také známá svým obsahem PVP a PVE, který hráčům udržoval po celé roky zábavu.

Jedna nevýhoda Wow je, že koncová hra se může pro některé hráče cítit trochu zastaralá, ale zdá se, že tento problém se časem zlepšuje. Celkově je World of Warcraft Classic vynikající volbou pro fanoušky MMO staré školy, kteří chtějí nostalgii a také obtížnější svět ve srovnání s maloobchodem WoW.

KLADY

Náročnější než maloobchodní World of Warcraft

Hybridní bojový systém

Dlouhé dungeony a nájezdy

Nostalgie a komunita

NEVÝHODY

Jako starý mmorpg musíte hodně brousit

Dlouhé dungeony a nájezdy (pro i pro a con)

Obrovský závazek, pokud chcete být konkurenceschopní

4. Runescape – 525 000 hráčů denně

Slavný mmorpg runescape v bitvě

Runescape je fantasy mmorpg, která původně spustila v roce 2001. Postupem času Jagex provedl několik změn v Runescape a aktuální verze je označována jako Runescape 3.

Runescape se nachází v Gielinor, fantasy světě s draky, elfy a trpaslíky.

Hráči si mohou vybrat ze 17 různých dovedností zdarma hrát členy a dalších 11 pro platící členy. Mezi tyto dovednosti patří těžba, kovář, dřevořezby a další.

Jedna nevýhoda Runescape je, že se může cítit trochu datovaná (ve srovnání s některými jinými MMORPG), ale Jagex neustále provádí změny ve hře, aby hráči udržovali zapojení hráčů. Další nevýhodou je, že neexistují žádné třídy, takže hráči jsou v podstatě ponecháni na svých vlastních zařízeních, pokud jde o vývoj postav.

Navzdory svým nedostatkům je Runescape jednou z nejvíce hráčů MMORPG z roku 2023 na světě a je skvělou volbou pro hráče, kteří milují fantasy světy.

KLADY

Sdílené členství mezi Runescape a Old School Runescape

Zábavné úkoly a příběh

Snadnější se dostat k koncové hře ve srovnání se starými školami runescape

Skvělý zážitek z PVE (nebo PVM)

NEVÝHODY

Může být ohromující množství věcí

Méně přátelské k novým hráčům s minimálním vedením ve hře

Hodně se učit, když začíná

3. World of Warcraft – 1.2 miliony hráčů denně

Nejaktivnější MMORPG 2022 - World of Warcraft

Byl král mmorpgů konečně svržen? Vypadá to tak! Přicházející na číslo 3 nejhranějších MMORPG z roku 2023 je World of Warcraft.

World of Warcraft je MMORPG, který byl poprvé vydán v roce 2004. Hra má podle Fictionhorizonu 117 milionů registrovaných účtů. WOW se odehrává ve světě Azerothu a umožňuje hráčům vybírat z tuny různých závodů. Mezi závody patří lidé, nemrtví, trpaslíci, trollové, orky, skřítci a další.

K dispozici je také 12 tříd, z nichž si můžete vybrat, jako jsou Mages, Paladins a Warlocks.

World of Warcraft je jedním z nejpopulárnějších MMORPG v roce 2023 a je k dispozici spoustu obsahu.

Nevýhodou World of Warcraft je to, že může být docela časově náročné držet krok s nájezdem kvůli různým požadavkům, které vás hráči chtějí, než vás pozvat do skupiny.

Toto je vlastně první rok, kdy World of Warcraft není nejvíce hraje MMORPG.

KLADY

Hluboká tradice a skvělý příběh

Může hrát klasické i maloobchodní wow s 1 předplatným

Snadné pro každého se dostat

NEVÝHODY

Starší zóny se mohou cítit prázdné

Je těžké držet krok s nájezdy, pokud nehrajete dost

2. Old School Runescape – 1.4 miliony hráčů denně

Populární MMORPG Old School Runescape

Na seznamu nejvíce hraných MMORPGS z roku 2023 je na seznamu dvou na druhém místě.

Old School Runescape je MMORPG, který byl poprvé vydán v roce 2013 a okamžitě se stal jednou z nejhranějších her, které nakonec vedly k 1.4 miliony hráčů denně.

OSRS byl propuštěn jako verze Runescape 2007 a koná v Gielinoru, která je rozdělena do různých regionů, jako je Asgarnia nebo Karamja. Hra také nabízí celou řadu obsahu včetně PvP, úkolů a dalších.

Nejoblíbenějšími aktivitami ve staré škole runescape jsou šéfy (tvrdší nepřátelé), jako jsou obří krtek nebo Daganothovy krále, které mají všechny velké odměny, které je vydělávají z zabití.

Jedna nevýhoda o staré škole runescape je, že pro nové hráče může být obtížné začít, protože je k dispozici hodně obsahu. Další nevýhodou je, že grafika se nemusí líbit hráčům, kteří nikdy předtím nehráli Runescape.

KLADY

Zdarma k hraní s upgradem členství

Velká komunita PVP

Jednoduchý boj a snadné vyzvednutí

NEVÝHODY

Jak název napovídá, OSRS je velmi stará škola z hlediska grafiky a hraní.

Spousta broušení ve srovnání s runescape 3.

1. Final Fantasy XIV – 3 miliony hráčů denně

2022 Nejvíce hraje MMORPG Final Fantasy XIV online

Nejvíce hraje MMORPG z roku 2023 je Final Fantasy XIV. Final Fantasy XIV roste tak rychlým tempem, že dokonce museli dočasně zavřít bezplatnou zkušební verzi. Od psaní tohoto, bezplatná zkušební verze je zpět online, takže noví hráči a začněte hrát znovu.

Navzdory počátečním vydání Final Fantasy XIV v roce 2010 je úplná katastrofa. Popularita FFXIV se začala neustále zvyšovat, jakmile v roce 2013 uvolnily Realm Reborn.

Hra se odehrává ve světě Eorzea a umožňuje hráčům vybírat z různých tříd, které zahrnují paladiny, Dragoon, Black Mage a další.

Final Fantasy XIV je jedním z nejpopulárnějších MMORPG v roce 2023 kvůli své úžasné grafice a zajímavému příběhu, který udržuje hráče zapojené na jejich cestě přes Eorzea.

Kromě všech těch dobrých věcí byl Final Fantasy XIV navržen jako MMORPG, který lze přehrát zcela sólo, pokud si to přejete. Pokud chcete příběh zažít, aniž byste se hodně zapojili do ostatních hráčů, je to zcela možné.

Existuje však několik nevýhod pro FFXIV, z nichž jeden je použitý jazyk. Většina řeči ve hře je často nad vrcholem a velmi fantasy/tolkien-like. To není úplně neobvyklé pro hru Final Fantasy, ale potřebuje to nějaký čas, aby si zvykli.

KLADY

Zkušební zkouška zdarma do úrovně 60

Úžasný příběh a grafika

Nejoblíbenější videohry MMORPG právě teď

Hodíme na všechny současné nejpopulárnější MMORPG od Best na nejhorší. Od obrovských zemí po prozkoumání, dovednosti k odemknutí a schopnosti upgradovat, MMORPG dávají hráčům jedinečný pocit úspěchu, který většina ostatních žánrů se ani nemůže přiblížit k replikaci. Nejlepší MMORPG mají zkratku pro „Massive Multiplayer Online hraní rolí.

Epické hry na otevřeném světě, jako je World of Warcraft. S fanoušky oblíbené hry jako The Elder Scrolls Online, Star Wars: The Old Republic a 2011 Rift, udělal váš oblíbený MMORPG seznam?

Upvote nejlepší mmorpgs a sledujte, jak vaše oblíbené tituly jsou vrcholem seznamu. A pokud váš oblíbený MMORPG není uveden, nezapomeňte jej přidat, aby to mohli jít další hráči.

Nejvíce dělící: World of Warcraft

Final Fantasy XIV

Final Fantasy XIV

  • Vývojář : Square Enix
  • Plošina : PlayStation 3, Microsoft Windows

Final Fantasy XIV, také známá jako Final Fantasy XIV Online, je masivně multiplayer online hra na hraní rolí pro Microsoft Windows Personal Computer, vyvinutá a publikována Square Enix. Je to čtrnáctá hra v hlavní sérii Final Fantasy a druhá MMORPG po Final Fantasy XI. Hra se odehrává ve smyšlené zemi Eorzea, uprostřed zvěsti o možné invazi Garleanské říše ze severu. Hráči vytvářejí a přizpůsobují avatary, kteří přebírají roli dobrodruhů v tomto problémovém čase. Kromě hrozby invaze hráči vyšetřují pravdu za proroctvím, který předpovídá pád menšího měsíce, Dalamudu a jakou roli by říše mohla hrát ve svém sestupu. Národní státy Eorzea obnoví své velké společnosti a vytvoří alianci, aby se připravily na nadcházející válku s říší. Online služba pro Final Fantasy XIV byla k dispozici od 30. září 2010 do 11. listopadu 2012 ve čtyřech jazycích: japonská, anglická, francouzská a němčina. Uprostřed těžké kritiky kvality hry, tehdejšího čtverečního prezidenta Enixa Yoichi Wada vyloučil producenta Hiromichi Tanaka a pozastavil měsíční platby předplatného pro všechny hráče.

Starší svitky online

Starší svitky online

  • Vývojář : Online studia zenimaxu
  • Plošina : Microsoft Windows, MacOS, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One

Elder Scrolls Online je masivně multiplayer online herní videohra vyvinutá společností Zenimax Online Studios. Byl vydán 4. dubna 2014 pro Microsoft Windows, OS X a ve Steam 17. července 2014. Je součástí franšízy Fantasy Video Game Elder Scrolls Action, jejíž první je první otevřenou splátkou pro více hráčů. 21. ledna 2015 bylo oznámeno, že k hraní hry nebude zapotřebí aktivního předplatného efektivního 17. března 2015. Hra byla přejmenována na Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Verze konzoly PlayStation 4 a Xbox One mají být vydány 9. června 2015. Verze PlayStation 5 a Xbox Series X/S byla vydána v červnu 2021. Stejně jako u jiných her ve franšíze Elder Scrolls je hra zasazena na kontinentu Tamriel a obsahuje příběh nepřímo spojený s ostatními hrami. Starší svitky online se vyvíjely sedm let před jeho vydáním v roce 2014. Obdržel většinou smíšené recenze.

Svět války

Svět války

  • Vývojář : Blizzard Entertainment
  • Plošina : OS X, Windows Vista, Microsoft Windows, Macintosh

World of Warcraft (běžně známý jako WOW) je hra Masively Multiplayer Online Playing Game. Jedná se o čtvrtou hru Blizzard Entertainment ve vesmíru Fantasy Warcraft, poprvé představenou Warcraft: Orcs & Humans v roce 1994. World of Warcraft se odehrává ve světě Azerothu, čtyři roky po událostech na konci předchozího vydání Blizzardu, Warcraft III: Zmrazený trůn. Společnost Blizzard Entertainment oznámila World of Warcraft 2. září 2001. Hra byla vydána 23. listopadu 2004 a oslavovala 10. výročí franšízy Warcraft. Ačkoli jeho počáteční vydání bylo omezeno na stabilitu serveru a problémy s výkonem, hra se stala finančním úspěchem a největším MMORPG na světě z hlediska měsíčních předplatitelů. 24. července 2007 Blizzard oznámil, že uživatelská základna pro World of Warcraft dosáhla nového milníku, s 9 miliony hráčů po celém světě. V Severní Americe je více než 2 miliony hráčů, 1.5 milionů hráčů v Evropě a 3.5 milionů hráčů v Číně od ledna 2007. Hra získala řadu ocenění a uznání, včetně ceny GameSpot Game of the Year za rok 2004. K dispozici je také desková hra World of Warcraft publikovaná společností Fantasy Flight Games a World of Warcraft Trading Card Game publikované společností Upper Deck Entertainment. První oficiální expanzní balíček hry, Burning Crusade, byl vydán 16. ledna 2007.