60 nejlepších akčních RPG pro hraní v roce 2023 – Gamerranx, 48 nejlepších akčních her RPG, které byste měli stáhnout (2023)

Nejlepší akce zdarma RPG pro PC v roce 2023

Contents

Elder Scrolls II-Daggerfall je akční RPG od Bethesda Softworks. Byl vydán v roce 1996 na PC. Je to druhý záznam v populárním Elder SCR.

60 nejlepších akčních RPG pro hraní v roce 2023

Akční hry RPG jsou populární subgenre. Mícháte to nejlepší z hraní rolí s akčním prvkem. Hráči obvykle bojují v reálném čase a dávají hráčům schopnost volně se potulovat během boje, než aby procházeli řadou nabídek v založených hrách. Pokud jste na trhu s něčím novým, pak je zde několik solidních videoher v roce 2021. Do těchto her se můžete snadno ponořit do níže.

S tím řekl, že jsme se drželi her, které jsou již k dispozici, takže některé akční hry RPG, které se očekávají, jako je biomutant, který musí v době psaní tohoto popisu dosud uvolnit. Stejně tak jsou všechny seznamy objektivní, každý má hry, které se jim líbí, nelíbí a jejich hodnocení. Jedná se pouze o sbírku videoher, které by mohly stát za to dát šanci letos.

Nadcházející hry do příštích 3 měsíců

#60 Lies of P

Platforma: PC 18. září 2023
Datum vydání: PS4 PS5 XBOX ONE XSX | S 19. září 2023

Když na vás čeká brutální a město naplněné monstrum, musíte udělat, co můžete, abyste přežili, a nenechat příšery vzít si život. Ale to jste vy, kdo určí, co se stane s vaší duší.

v Lži p, Budete hrát velmi ponurou verzi Pinocchio, který se probudí v temném městě s touhou najít Geppetto. Ale abyste se k nim dostali, musíte si prohlédnout nebezpečným místem, což znamená bojovat s těmi, kteří vám stojí v cestě!

Vaše rozhodnutí mohou utvářet, jak Pinocchio bojuje a zbraně, které používá. Vytvořte bojovníka, o kterém chcete být, a pak uvidíte, jak daleko můžete tlačit schopnost této loutky.

#59 Starfield

Platforma: PC XSX | S
Datum vydání: 6. září 2023

Pokud jde o Bethesdu, vědí, jak vyrobit tituly, které zapojí vaši touhu po akci a zároveň zajistí, že musíte myslet strategicky, když jdete. v Starfield, Akce vás zavede k hvězdám výše a na mnoho planet.

Ať už jste na misi, abyste něco udělali nebo bojovali s piráty v hlubokém prostoru, akce může přicházet ze všech stran a kdykoli. Takže budete chtít postavit svou postavu a loď, abyste byli vším, co musíte přežít.

Nebo můžete jednoduše ignorovat akci a zaměřit se na jiné věci. Hra vám dává možnost to udělat.

#58 20 minut do úsvitu

Platforma: PC
Datum vydání: 8. června 2023

Mnoho akčních RPG v poslední době testovalo dovednosti hráčů s tím, jak dlouho mohou v určitém scénáři vydržet, a 20 minut do úsvitu pomohl vytvořit tento trend.

Budete vloženi do noci mrtvých s legiemi příšer, které vás rojí. Vaše jediná naděje je zabít je četnými zbraněmi a dovednostmi, dokud nepřijde úsvit. Ať už se jedná o čepele nebo zbraně, budete mít spoustu možností pro jednání se svými nepřáteli.

Smrt není v této hře nikdy konec, protože můžete předat své zkušenosti pro lepší upgrady, aby vám poskytli výhodu další.

Hodně štěstí. Budete to potřebovat.

#57 Final Fantasy XVI

Platforma: PS5
Datum vydání: 22. června 2023

Obvykle, pokud zmiňujeme Square Enix a všimneme si, že vytvořili další RPG, budete vědět, co očekávat. Bude to druh tahové záležitosti nebo ta, která má podobné prvky RPG, do kterých můžete snadno spadnout.

Ale s Final Fantasy XVI, Hra byla doslova změněna. Místo těchto známých mechaniků chtěl tým hry dát intenzivnější pocit nabitý akcí a proměnit jej více v akční RPG. Na své soupeře kvílíte, dokud nespadnou nebo se nezmění na zvíře známou jako Eikon a uvolníte monstrózní zuřivost na své nepřátele!

Přidání toho do hlubokého příběhu s velkými postavami vám dává titul, na který si nebudete chtít nechat ujít.

#56 zbytek 2

Platforma: PC PS5 XSX | S
Datum vydání: 25. července 2023

Pokud jde o akční RPGS, nic není lepší, než postavit vaši postavu nahromaděné proti obrovským hordám nepřátel a vidět, zda jste je dostatečně sundali s minimálním úsilím. Pokud jste na tomto druhu hry, Zbytek II je titul, který si chcete prohlédnout.

Ve hře si vyberete svou postavu a rozhodnete se, jaký druh bojovníka budou. Budou to Brutes, kteří porazili nepřátele zblízka? Nebo jim dáte z dálky tvrdou dávku reality? Volba je na vás a s novými systémy vloženými do pokračování budete mít více způsobů, jak je vylepšit a učinit je v bitvě mrtvější.

#55 jako drak: ishin

Platforma: PC PS4 Xbox One PS5 XSX | S
Datum vydání: 21. února 2023

I když to už nemusí být pojmenováno po skupině Yakuza Jako drak: Ishin.

Místo toho byste mu měli dát šanci zjistit, jak dobře byla tato hra vyrobena. V moderní estetice budete obchodovat za šedesátých let Kjóta a vydáte se na misi pomsty a spravedlnosti, když se pokusíte najít muže, který zavraždil vašeho otce.

Ovládáte zbraň a samurajský meč, budete čelit nejrůznějším lidem v Kjótu. Každý boj vás přiblíží k pravdě. Skutečnou otázkou však je, zda tuto pravdu zvládnete.

#54 Final Fantasy XVI

Platforma: PS5
Datum vydání: 22. června 2023

Pokud jste byli fanouškem milované franšízy Square Enix po dlouhou dobu, pak jste se chopili, abyste získali Final Fantasy XVI.

Hra je zasazena do říše, kde magie přesahuje jednoduchá kouzla. Lidé mají schopnost stát se bytostmi známými jako Eikons, a mnozí si přejí nic víc, než dostat mnoho z těchto „dominantních“ ve svých řadách, aby mohli převzít ji!

Se zoufalým bojem před námi se muž jménem Clive zabalí do tohoto zkrouceného příběhu o moci a běda a musí udělat vše, aby vyšel na vrchol a pomstil se!

#53 Diablo IV

Platforma: PC PS4 Xbox One PS5 XSX | S
Datum vydání: 6. června 2023

Existuje mnoho důvodů, proč fanoušci v průběhu let milovali sérii Blizzardovy série Hack-n-Slash. Jednou z největších je možnosti přizpůsobení, které máte.

v Diablo IV, Nevybíráte si jen třídu, kterou chcete hrát. Pomalu je vybavíte zbraněmi, brněním a schopnostmi, které vám pomohou dobýt síly světla a tmy.

Právě když si myslíte, že máte vše, co potřebujete, něco jiného by se mohlo objevit a změnit, jak se díváte na hru a své nepřátele.

Navíc nebudete muset ničit nepřátele sami! Můžete si vytvořit párty s přáteli a použít své jedinečné sestavy sjednoceným způsobem, abyste vytáhli vše na své cestě.

#52 Street Fighter 6

Platforma: PC PS4 PS5 XSX | S
Datum vydání: 2. června 2023

Když Street Fighter 6 bylo oznámeno, existuje mnoho očekávání a nadějí mezi fanoušky. Ale jedna věc, kterou by nikdo nehádal, bylo, že název bude získat režim vytváření postav, který by působil jako RPG stejně jako bojová hra.

V režimu příběhu vytvoříte svůj vlastní „World Warrior“ shora dolů. Nechte je vypadat jako vy, nebo je vypadat, jak chcete, jak chcete! Pak budete cestovat po světě, setkat se s různými pouličními bojovníky, abyste se naučili jejich pohyby a vytvořili speciální momentet všechny své vlastní!

Jak postavíte svého bojovníka? Dostat se do hry a zjistit to!

#51 Legenda Zeldy: Slzy království

Platforma: Spínač
Datum vydání: 12. května 2023

Pokud jde o velké tituly, jen málokdo se může shodovat s legendou Zelda slzy království a z mnoha důvodů. Ale pokud se chystáte do této hry, abyste si tuto akci užili, budete mít spoustu, abyste vás uspokojili. Opět bude mít odkaz mnoho zbraní, které může vyzvednout na cestách, aby bojoval s hordami monster. Ale v zvratu je může posílit prostřednictvím schopnosti „pojistky“! Můžete proměnit šipky na bomby nebo použít určité želé k zmrazení nepřátel pevných, a to je teprve začátek možností! Můžete také sloučit věci s štít, aby vaše obranná zbraň mohla být urážlivá také! Například k němu můžete připojit plamenomet a spálit nepřátele, když se brání proti jejich útokům!

#50 Dead Island 2

Platforma: PC PS4 Xbox One PS5 XSX | S
Datum vydání: 21. dubna 2023

Jste připraveni znovu čelit mrtvým? Na mrtvém ostrově 2 budete umístěni do Los Angeles poté, co se vypuknutí zombie pokazí, a je jen na vás, abyste přežili. Přežít ve stylu Los Angeles, který je! Budete mít možnost jít do mnoha částí LA a zjistit, jak špatná je každá sekce. Poté, když najdete zombie, můžete je porazit mnoha způsoby, včetně využití prostředí ve svůj prospěch k jejich vymazání! Navíc, protože to je LA, budete mít šanci setkat se s celebritami a zjistit, jak se v této zombie apokalypse daří!

#49 Bradavice dědictví

Datum vydání: 10. února 2023 | Platforma: PC PS5 Xbox Series X | S
(PS4 Xbox One 4. dubna 2023) Switch (25. července 2023)
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Open World, RPG, Fantasy, Action RPG

O dědictví Bradavic je mnoho ado a z dobrého důvodu. Název se očekával již nějakou dobu a jste nepochybně připraveni zahájit své magické dobrodružství!
Ale bez ohledu na to, co se rozhodnete, musíte být připraveni na magický boj! Nejprve se naučte kouzla od vašich učitelů, jiných studentů nebo knih v knihovně. Pak bojte proti jiným domům v soubojích, proti mocným magickým tvorům, nebo dokonce proti těm, kteří vám stojí v cestě!
Použijete své magické schopnosti navždy? Nebo se vydáte po cestě temné čarodějnice/čarodějnice a použijte neodpustitelné kletby k získání síly a slávy? Je to tvoje volba.

#48 Crisis Core – Final Fantasy VII -reunion

Datum vydání: 13. prosince 2022 | Platforma: PC, PS5, PS4
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce, RPG, Adventure, JRPG, Fantasy

Pokud chcete rozšířit své zkušenosti s určitým názvem, když budete čekat na další hru v její řadě, získejte, získejte Krizová jádro – Konečná fantazie VII -REUNION.

Hra prequel původně vyšla na PSP, ale nyní je na moderních konzolách s upgrady na mnoha úrovních, včetně grafiky, bojových systémů a dalších!

Budete hrát Zack Fair, člen vojáka, který vydává události, které povedou k vzestupu cloudového sporu a pádu Sephirothu.

Setkat se s novými postavami a vidět klasické v novém světle! Tento remaster stojí za váš čas.

#47 Elden Ring

Datum vydání: 25. února 2022 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ano
Co-op: (Místní: Ne | Online: 3)
Žánr: Souls-like, Dark Fantasy, RPG, Open World, Action RPG

Elden Ring je nový fantasy akční RPG, kde jste vedeni mocí Eldena prstenu … Musíte vstát a stát se Eldenem Pánem na místě zvaném země mezi. Tato hra je velmi stejně jako středověký styl hry, která vám přináší úplný zážitek s úžasnou grafikou. Tato hra také podporuje multiplayer.

#46 Pokémon Legends Arceus

Datum vydání: 28. ledna 2022 | Platforma: Spínač
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ano
Co-op: (Místní: 2 | Online: 2)
Žánr: Akce. RPG, dobrodružství, boj, otevřený svět

Pokémon je navždy značkou, kterou každý ví od svého dětství, někteří to dokonce najdou ve své dospělosti a zamilují se do toho. Pokémon Legends Arceus je akční styl-Prg, který nám přináší další úžasnou hru z franšízy. Tato hra má akci a funkce k prozkoumání světa kolem vás.

#45 Cyberpunk 2077

Datum vydání: 10. prosince 2020 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: První osoba, třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Cyberpunk, otevřený svět, RPG, sci-fi, akce

CD projekt červené v očích hráče po celém světě nemohlo udělat nic špatného. Tito vývojáři přinesli některé ikonické a klasické tituly RPG pro franšízu Witcher a v průběhu let toto studio rozzlobilo jejich další vzrušující vydání videoher, Cyberpunk 2077. Byla to hra, která měla nastavit bar ještě vyšší pro vývojový tým s novým futuristickým světem, tuny úkolů, více konce a zdánlivě nekonečné množství zábavy pro hráče, aby se odhalili. Hra však byla spuštěna s velmi nevýraznými recenzemi.

Zatímco některé platformy byly relativně snadné, modely základní konzoly pro konzole poslední generace byly nehratelné. Přes flack nad počtem chyb, závad a technických problémů zpočátku vývojový tým tlačí na nové aktualizace. Zatímco příběh a tradice nemusí být tak bohaté jako předchozí vydání studia, The Witcher 3: Wild Hunt, stále se formuje jako zábavný bezduchý akční RPG, že doufáme, že se stále stává větší a lepší s řadou záplat Spolu s vydáním DLC.

#44 kódová žíla

Datum vydání: 27. září 2019 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: Ne | Online: 2)
Žánr: Souls-like, RPG, Action, Adventure, Vampire

Série Souls vytvořila fanouškovskou základnu. Obtížný boj má hráči dychtivě potápění do franšízy Dark Souls, ale jakékoli jiné vydání podobné duše, které vyšlo na trh. Jednou z těchto her byl kód žíly, titul, který hráčům uvedl do post-apokalyptického druhu světa, přičemž se zaměřuje kolem upírů. Hráči vstoupí do protagonisty, který se stává novým upírským stvořením známým jako Revenant.

V naději, že odemknou jejich paměť z předchozí, jsou hráči v bitvě, aby se vyhnuli pokušení krve a bojovali o jejich svobodu z tohoto nočního můry. Jak již bylo zmíněno, boj je docela jako hra Souls, ale díky online kooperaci můžete projít úkoly s přáteli.

#43 Scarlet Nexus

Datum vydání: 25. července 2021 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce, Anime, RPG, Adventure, Sci-Fi

Scarlet Nexus je nová hra založená na anime. V tomto titulu jsou hráči házeni do světa, kde mutová stvoření napadla naši říši. K řešení těchto příšer byla založena nová speciální pracovní skupina. Hráči budou vstoupit do role dalšího člena potlačovací síly. OSF se zabývá těmito nepřátelskými zvířatami, ale také si zabalí jedinečnou zbraň. Členové mají nadpřirozené síly; V případě našeho protagonisty budou mít hráči sílu psychokineze. Hráči mohou na svůj cíl házet různé trosky a předměty. Připojíte se k vám další členové strany, kteří mají své vlastní jedinečné síly, aby vám pomohli.

#42 Kingdom Come: Deliverance

Datum vydání: 13. února 2018 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: První osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Středověké, RPG, Open World, Action, Adventure

Kingdom Come: Deliverance je období RPG, který se koná v roce 1403. Pokud očekáváte něco jako Elder Scrolls V: Skyrim, pak budete trochu lesknout. Toto je hra, která je více založena na realismu středověké, kde boj není vždy odpověď. Hráči jsou v podstatě mladý dospělý, který zjistí, že jeho rodina zabila po útoku na království.

Přijímání skupiny odporu, hráči jsou v bitvě o pomstu a službu budoucnosti vaší země. I když je tu spousta postav, npcs, s nimiž se dialoguje a úkoly, boj zde nemusí být nutně snadný a to může být pro některé hráče odtokem. Je to spíše o správném zaměření, sledování vaší výdrže a protiopatření. Stejně tak je zde spousta dialogu, takže při procházení kampaní očekávejte trochu pomalého popálení.

#41 Dragons Dogma: Dark Arisen

Datum vydání: 15. ledna 2016 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: RPG, otevřený svět, přizpůsobení postav, akce, dobrodružství

V rámci Dragon’s Dogma: Dark Arisen jsou hráči vloženi do vysokého fantasy světa, kde se objevili draci, a po zemích nenechávají nic jiného než ničení po zemích. Je to tady, že se náš protagonista pokusil bojovat s drakem, ale poté, co tak neučinil, drak spotřebovává své srdce a opouští hrdinu jako to, co se nazývá vznikající.

Nyní byl váš život věnován boji proti drakům a pomoci těm, kteří to potřebují. Tato hra měla docela slušné následování s fanoušky, kteří čekali na Capcom, aby přinesl další splátku, ale zatím se to nikdy nestalo. Stojí však za to zdůraznit, že unikne seznam projektů Capcomu, který pocházel z online útoku, který nedávno odhalil, že pokračování se zpracovává. Jen čekáme, až toto oficiální oznámení vyjde v tomto bodě.

#40 Phantasy Star Online 2

Datum vydání: 5. srpna 2020 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: Ne | Online: 32)
Žánr: Zdarma hrát, MMORPG, přizpůsobení postav, akce, Adventure

Phantasy Star Online byla masivním hitem, když byla poprvé spuštěna a pomohla to přesunout konzoly sega Dreamcast na trh. Zatímco fanoušci toto online MMORPG zbožňovali, byla to hra, která nakonec zestárla. Naštěstí franšíza měla novou splátku na trhu s Phantasy Star Online 2. Problém byl v této hře spuštěn v roce 2012 výhradně v Japonsku a trvalo několik let, než se konečně našla na západní trhy.

Nyní, když je hra k dispozici, mohou hráči projít touto novou hru Phantasy Star Online 2, která je rozdělena do kapitol sezóny pro děj. Zde jsou hráči rekruti Arks pracovní skupinu, která monitoruje různé planety pro známky poškozené síly, která se snaží zničit vesmír. Tato hra je zcela zdarma, takže vám nic nebrání, abyste to vyzkoušeli, ale jen vím, že tento příběh nakonec krvácí do nejnovější splátky MMORPG, Phantasy Star Online 2: New Genesis.

#39 Příběhy Berseria

Datum vydání: 27. ledna 2017 | Platforma: PC, PS4
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Anime, JRPG, protagonistka, roztomilá, akce

Franšíza příběhů existuje už roky a jedno z posledních vydání pro IP získalo s hráči nově nalezeno notoriku. Tales of Berseria je akční RPG, která sleduje mladou ženu jménem Velvet Crowe, která přešla z rezervovaného a tichého jednotlivce na loď plné nic jiného než hněvu. Po traumatické události, která přinutila Velvet k temnému uvěznění, náš protagonistka uniká a začne pomstít. Po cestě se hráči setkají s jedinečným obsazením postav, aby pomohli sametu.

Mezitím zůstal boj o sérii stejný jako na to, na co je většina fanoušků franšízy Tales zvyklá. Je to trochu jako Kingdom Hearts, když hráči vstoupí do bitvy, dostanou svobodu běžet kolem bojové oblasti, dodge útoky, provést spoustu komba z melee nebo uvolnit silnější útok vedle vaší strany. Pokud jste v této hře vynechali a nedostali jste franšízu Tales, je to skvělý výchozí bod, který nevyžaduje žádný příběh z minulých splátek příběhů.

#38 Středozep: Shadow of War

Datum vydání: 10. října 2017 |. Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Otevřený svět, akce, RPG, Fantasy. Dobrodružství

Středozep: Shadow of War je pokračováním na střední Zemi: Shadow of Mordor a upřímně první splátka je vzrušující hra, kterou si můžete také vyzkoušet. Chtěl bych vás povzbudit, abyste tuto hru dali nejprve, ale s tím řekl na našem seznamu. Hra opět staví hráče do role Ranger Talion spolu s duchovním elfem lordem slavnou. Zde hráči bojují za spoustu nepřátelských sil napříč otevřeným světem jako Orcs. Většina by řekla, že boj je hodně jako Batman Arkham Games, kde je velmi orientovaný na akce, když spadnete do skupiny ORCS, doručují palbu útoků a zároveň bojují proti vizuálním podnětům uvedeným na displeji.

Jedním z prvků, který měl zájem hráče, byl systém Nemesis. Když bojujete s nepřítelem jako normální ork, pokud vás nakonec ztratíte, že si vás bude pamatovat, někdy budou mít jizvy z vašeho posledního zápasu a když se s nimi znovu setkáte v bitvě. Byl to opravdu zajímavý koncept poté, co ho vývojáři poprvé představili ve Shadow of Mordor a naštěstí ho přinesli zpět s nejnovější splátkou Shadow of War.

#37 Yakuza Kiwami

Datum vydání: 19. února 2019 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce, dobrodružství, bohatý příběh, RPG, zločin

Série Yakuza měla následující, ale série je dnes trochu stará poté, co se poprvé začala na PlayStation 2. Naštěstí se vývojáři rozhodli přivést herní sérii zpět s několika předělávkami pod jménem Kiwami. Tato hra nejen veteráni šanci znovu přehrát příběhy, ale také poskytnout moderní herní mechaniku pro nováčky pro nováčky. To vyvolalo nové oživení franšíze Yakuza, když jsme procházeli děj série protagonisty Kazuma Kiryu, člena vysoce postavené rodiny Yakuza.

Když byl Kazuma Kiryu falešně obviněn z vraždy rodinného šéfa, Kiryu skončí ve vězení. Teprve po deseti letech ve vězení je náš protagonista osvobozen, že najde jeho starý přítel Akira Nishikiyama, který se stal mocným šéfem Yakuza a jeho přítel z dětství Yumi od té doby zmizel. Hráči pak procházejí snahou přijít na to, co se stalo od doby, kdy odešel spolu s sledováním Yumi. Pokud jste obeznámeni s franšízou Yakuza.

#36 Dying Light 2 Zůstaňte lidský

Datum vydání: 4. února 2022 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: První osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: 4)
Žánr: zombie, otevřený svět, parkour, boj, akce

Umírací světlo bylo obrovským hitem a nebylo to překvapení, když jsem viděl pokračování vyjít. Naštěstí, i když jste nikdy nehráli původní videohru pro umírající světlo, můžete stále skočit do této splátky. Hra se koná několik let po událostech první hry. Celkově je svět v chaosu poté, co se virus rozšířil po zemích, infikoval lidi a proměnil je v bezduché zombie. V této hře hrajete roli mladého muže jménem Aiden. Jako dítě byli Aiden a jeho sestra použita v experimentech. Jednoho dne se však Aiden oddělí a o několik let později je stále na lovu, aby našel svého sourozence.

Hra má hráče, kteří chodí do velkého městského útočiště, který se pokouší chránit před nemrtvými hordami zombie. S téměř každým infikovaným však strach z udržování ve tmě má všechny na hraně. Kromě toho, když je to zamíchající mutaci viru, samotné město je v neustálém nebezpečí, že se civilní se obraceje v divokou zombie. Hráči bojují s různými nemrtvými zombie, pomáhají frakcím v městských limitch, rozhodují a hledají jakékoli stopy, které by ho mohly nasměrovat ve směru, kde je jeho sestra o všechny roky později.

#35 Assassin’s Creed Origins

Datum vydání: 27. října 2017 |. Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce, otevřený svět, RPG, Assassin, Stealth

Assassin’s Creed je již desetiletí ikonickou a populární franšízou videoher. Série měla obvykle velmi kradmý přístup ke hře, zatímco každá splátka následovala s fiktivní historickou událostí. Mezitím byli protagonisté vždy členy Assassins, což byla skupina, která bojovala o mír a svobodu, zatímco antagonistou byla vždy templáři, skupina, která požadovala kontrolu. S Assassin’s Creed Origins jsme dostali trochu změnu na herní mechaniku, to bylo více plynulejší s trochou svobody, když došlo k boji, a je to stejný styl hry, který dosud pokračoval s nejnovějšími hlavními splátkami na to Assassin’s Creed franšíza.

Zejména v Assassin’s Creed Origins jsou hráči házeni do starověkého Egypta, který působil trochu jako výchozí bod pro Assassins a Templar Order. Zde jsme sledovali Bayeka ze Siwa a jeho bitvu s řádem starodáv. Opět, podobné nejnovějším splátkám s franšízou Assassin’s Creed, mají hráči relativně velkou mapu, aby prozkoumali, NPC, které mají hledat úkoly a spoustu zbraní nebo vybavení, které můžete vybavit.

#34 Impact Genshin

Datum vydání: 28. září 2020 | Platforma: PC, PS5, PS4
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ano
Co-op: (Místní: ne | online: 4)
Žánr: RPG, Open World, Adventure, Action, Combat

Genshin Impact byla hra, která se zaujala okamžitou pozornost online, protože to byl název, který vizuálně byl srovnatelný s Legendou Zeldy: Breath of the Wild. Kromě toho to byla hra, která byla k dispozici pro širokou škálu platforem, od PC, konzoly po i smartphony. Toto je fantasy hra, která má hráče, kteří převzali roli cestovatele, který se oddělí od jejich sourozence a zachycuje je do nového světa.

Nyní se hráči pustí na velkou cestu, když se pokoušejí vystopovat své sourozence. Po cestě se však setkáte s postavami, které by všechny mohly využít vaši pomoc při poskytování pomoci v komunitě. Nejlepší ze všeho je, že se jedná o zcela hra k hraní, tak proč to dnes nedat šanci?

#33 Torchlight 2

Datum vydání: 20. září 2012 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: RPG, akce, hack a lomítko, kořist, fantazie

Torchlight 2 nemusí mít hloubkové vyprávění nebo tuny tradice, ale poskytuje zábavnou vzrušující akci RPG hraní. Je to docela trochu jako Diablo 3, ale kde se Diablo 3 ponoří hlouběji do obávaného a démonického uměleckého stylu, Torchlight 2 je plná barev. Nechápejte mě špatně, je to stále neustálá bitva s nepřáteli a nepřátelskými tvory, ale je tu docela dost vizuální barvy pop. Opět, stejně jako Diablo a některé další tituly izometrického stylu akce RPG, mohou se hráči do této hry ponořit s kooperativním multiplayerem.

#32 Warhammer: Vermintide 2

Datum vydání: 8. března 2018 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: První osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: 4)
Žánr: Temná fantazie, násilná, PVE, Hack and Slash, Gore

Warhammer: Vermintide 2 hodí hráče do boje o jejich život, když bojují proti Skaven. Toto je hra zaměřená na boj se sortimentem zbraní a schopností melee. Mezitím si hráči mohou vybrat z několika různých postav, které lze vyladit směrem k určitému stylu nebo třídě. Toto je jedna z těch her, které je jen výbuchem hrát s přáteli, protože se jedná o titul ve spolupráci PV. Pokud hledáte novou hru se skupinou kamarádů, dejte Warhammer: Vermintide 2 šanci v roce 2021.

#31 Tom Clancy’s The Division 2

Datum vydání: 7. února 2019 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ano
Co-op: (Místní: Ne | Online: 6)
Žánr: Akce, dobrodružství, střelce, RPG, taktický

Divize Tom Clancy byla jedinečným novým taktickým střelcem pro jméno Tom Clancy. Jednalo se o hru MMO, která následovala agenturu, která v podstatě působila jako poslední stánek pro národ. Od první splátky, která následovala po pandemickém ochromujícím národě, pokračuje v divizi Tom Clancy s touto agenturou jako prostředek k ochraně vlády před teroristickými organizacemi vlasti, které se ji snaží demontovat. Opět se jedná o titul MMO, který bude vyžadovat, aby se hráči připojili online, aby to prošli.

Celkově hráči začínají hru ve Washingtonu D.C. Jak pomáháte vládě při snižování nepřátelských organizací po celé oblasti. Hráči mohou odemknout nové vybavení a zbraně, které je třeba použít jako jejich nakládání. Úkoly se objeví také po celém městě, které můžete buď vzít na sebe, nebo se spárovat s jinými hráči online nebo s přáteli, pokud to nechcete hrát jako sólový podnik.

#30 Assassins Creed Odyssey

Poznámky k opravě

Datum vydání: 6. října 2018 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Otevřený svět, RPG, Assassin, Action, Stealth

Assassin’s Creed Odyssey byla nástupcem Assassin’s Creed Origins, takže měl stejný styl mechaniky hry a velké rozvržení otevřeného světa. V této hře jsou hráči vloženi do 422 př.nl, kde si hráči mohou vybrat mezi dvěma postavami, Kassandra a Alexios. Děj se mezi postavami nemění, protože jeden z postav se stanete vyvržencem z rodiny a vlasti podle řádu náboženské skupiny.

Neochotně vaše rodina dodržuje jejich požadavky, když vás odhodí stranou od útesu, kde se vám podaří přežít. Mytí na pobřeží nového světa, náš protagonista vyroste, aby se stal nemilosrdným žoldákem, který vás nakonec nutí znovu konfrontovat vaši starou rodinu. O mechanice hry, která se bude lišit od Assassin’s Creed Origins, nemůžu říct moc o mechanice hry. Místo toho máte větší svět, který můžete prozkoumat, úkoly odhalit a dokonce i schopnost potulovat se po otevřeném moři na lodi, abyste dosáhli určitých pevnin.

#29 Ender Lilies: tichous rytířů

Datum vydání: 21. června 2021 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Metroidvania, ženská protagonistka, temná fantazie, duší, atmosférická

Ender Lilies: Sitidus of the Knights hodí hráče do temného atmosférického světa, kde hrajete roli dívky jménem Lily. Hra se odehrává ve středověku a otevírá se nadpřirozenou bouří. Tato bouře proklínala království a změnila všechny živé na nepřátelské stvoření. Naštěstí Lily se bezpečně probudí v katedrále království, aby objevila hrůzy, které čekají venku. Hráči projdou tímto plošinovcem Metroidvania, bojují proti nepřátelským zvířatům a hledají zdroj tohoto deště. Tato hra je často popisována jako dutý rytíř, jen s méně zapojenými platformami.

#28 Transistor

Datum vydání: 20. května 2014 | Platforma: PC, PS4, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce, RPG, protagonistka, indie, sci-fi

Supergiant Games si vytvořily jméno s Bastion, hra, kterou budeme pokryt později v tomto seznamu. Výsledkem bylo, že byla velká pozornost na jejich další velké vydání videoher, která byla Transistor. V rámci této hry hráči vstoupí do role Red, zpěváka salónu, který nechal ukradnout její hlas, i když na jeho místě má silnou a velkou zbraň podobnou meči zvanou Transistor. Nyní je Red na cestě, aby obnovila svůj hlas a vyřešila tajemství toho, co se děje s nově nalezeným chaosem.

Samozřejmě nebudeme jít hlouběji než to, protože tato hra nutí hráče, aby zjistili vyprávění, když postupují titulem. To je docela akční RPG, kde hráči mohou upgradovat na svůj charak. Nemluvě o tom, že je to docela krátká s hráči, kteří potřebují projít do příběhu kampaně do deseti hodin.

#27 Grim Dawn

Datum vydání: 25. února 2016 | Platforma: PC, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: 4 | Online: 4)
Žánr: Akce RPG, Hack and Slash, Dark Fantasy, RPG, kořist

Podobně jako Path of Exile a Diablo 3, Grim Dawn je hack a lomítko izometrický RPG. Ve hře hráči zjistí, že lidstvo se blíží k vyhynutí díky strašlivé válce mezi dvěma nadpřirozenými silami, které oba považují lidstvo jako zdroj nebo jednoduše cíl očistit ze světa. Hráči jsou do tohoto světa v podstatě házeni, aby viděli, jak přežijí nebo potenciálně utvářejí tuto novou realitu pro lidskou rasu. Jak byste pravděpodobně očekávali, tato hra má začne několik různých tříd jako strom dovedností, který má lépe zdokonalovat své dovednosti, a dokonce i podpora kooperativní hry pro hraní se svými přáteli.

#26 Nier Replicant ver 1.22474487139

Datum vydání: 23. dubna 2021 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Příběh bohatý, akce, RPG, Adventure, Hack and Slash

Replikant NIER ver 1.22474487139 vyšla v roce 2021, přičemž hráči znovu házeli do této franšízy nespočet hodin. Nier možná získal s Nier: Automaty určitou obrovskou pozornost. Tato hra vyhodila a neustále získává nové fanoušky. I když je to stále titul, o kterém si myslíme, že stojí za to strávit nějaký čas v rámci roku 2021, je tu další hra, kterou můžeme doporučit. Nier: Replicant byl prequel to Nier: Automata, a zpočátku byl k dispozici pouze v Japonsku. Letos jsme obdrželi upgradovanou verzi hry s replikátorem Nier Ver 1.22474487139. Je to zdlouhavý název, ale toto je další hack a lomítko plný nepřetržité akce. Svázání vše dohromady je krásný příběh, který vás bude udržovat, dokud konečně zabalíte kampaň. Nemluvě o tom, že OST je vynikající a dokonce vyhrál kategorii herních cen za nejlepší skóre.

#25 Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3

Datum vydání: 30. března 2021 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce, RPG, Adventure

Franšíza Kingdom Hearts byla obrovským hitem, když poprvé vyšel na PlayStation 2. Hráči dostali epickou akci RPG cestu, která byla založena na Disney IPS. Celkově hráči procházeli různými světy Disney IP, když bojovali proti nepřátelským nepřátelům, kteří do vesmíru přivedli temnotu. Zatímco vyprávění se i nadále díky řadě spin-offů a vedlejších dějových dějových linií nadále bylo poměrně složité, trvalo vývojovému týmu docela dlouho, než se dostal na třetí hlavní splátku na trh, ale hru jsme konečně obdrželi v roce 2019.

Hráči opět vstoupili do role Sory, když jste bojovali bezcitným v různých světech a postavách vlastněných Disney. Například by se hráči pustili do světa představujícího pirát Karibiku, Monsters, Inc., Zmrazené, zamotané, hračkové příběhy a Hercules, abychom jmenovali alespoň některé. Mezitím boj zůstal stejný s hráči, kteří se volně potulují a bojují proti nepřátelům pomocí svých různých klíčových vybírání získaných po cestě.

#24 Assassin’s Creed Valhalla

Datum vydání: 17. listopadu 2020 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce, RPG, Stealth, Adventure, Assassin

Po Assassin’s Creed Odyssey dodal Ubisoft Assassin’s Creed Valhalla, který opět sleduje podobnou herní mechaniku jako poslední dvě splátky. Takže ti z vás, kteří si užívají nové mechaniky hry a styl franšízy Assassins ‘Creed franšízy. V Assassins ‘Creed Valhalla hráči jsou hozeni do role vikingského vůdce, který usiluje o expanzi. Podíváte se do života těchto cestovatelů, když se pustí do Evropy, kde se setkají s dosud největší bitvou.

Stejně jako předchozí iterace, Assassins ‘Creed Odyssey, hráči zjistí, že hra bude zahrnovat nějakou mytologii, s níž se bude hrát. K dispozici je také vyrovnávací systém pro dovednosti a vybavení. Jedním z aspektů, který nezjistíte, že se vrátí z Assassin’s Creed Odyssey.

#23 Fallout New Vegas

Datum vydání: 22. října 2010 | Platforma: PC, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Otevřený svět, RPG, Post Apokalyptic, průzkum, bohatý příběh

Fallout je obecně masivně populární franšíza RPG, která má silné sledování, někteří by však řekli, že nejlepší splátkou z franšízy je Fallout New Vegas. Zajímavé je, že toto je splátka, kterou Bethesda nezvládl, protože IP byla dána Obsidian Entertainment, aby si mohla hrát. Zde hráči neprocházejí typickým tropem hry Fallout, ve kterém začnete v trezoru, jen aby se vynořili zpět do otevřené pustiny. Místo toho, Fallout New Vegas staví hráče do srdce Vegas, který díky přehradě Hoover nadále prosperoval sladkou vodou a energií.

V rámci hry jsou hráči jen průměrným dopravcem, který měl za úkol doručit balíček, když jste zastavili, zastřelili a odešli zemřít. Je to hra o pomstění, když přežijete a projdete. Stejně jako u jakéhokoli názvu Fallout však hráči dostanou velký otevřený svět, aby se prozkoumali, NPC se setkali, úkoly převzít a svobodu vyladit statistiky vaší postavy, aby hrály trochu příznivěji podle vašeho stylu herní hry.

#22 Příběhy z nich vznikají

Datum vydání: 10. září 2021 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: JRPG, akce, dobrodružství, fantazie, otevřený svět

Franšíza příběhů existuje už roky. Tato IP vrhá hráče do různých vzrušujících příběhů, přičemž poslední splátka je příběhy o vzniku. Naštěstí nemusíte hrát všechny předchozí hry, abyste si užili tuto splátku. Zjistíte, že většina her z této franšízy jsou samostatné zážitky. S příběhy o vzniku je hlavním zaměřením zastavení režimu. Soustředěny kolem vyprávění jsou dvě planety, středověký svět zvaný Dahna a pokročilý svět s názvem Rena. Staletí předchozí, Rena v podstatě zotročila lidstvo Dahny a je to cesta hráče, která věci napraví správně. Stejně jako u předchozích her Tales se setkáte s několika různými postavami, které se připojí k vaší párty. Naštěstí tyto postavy pomohou během boje, stejně jako v minulých hrách. Tato splátka má ve skutečnosti zcela novou funkci s názvem Boost Strike, která umožňuje členům strany provádět řadu útoků v unisono.

#21 Vnější světy

Datum vydání: 23. října 2020 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: První osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Otevřený svět, akční RPG, průzkum, volby, FPS

Když už mluvíme o obsidiánské zábavě, máme také Outer Worlds, hru, která byla vytvořena, aby hrála trochu jako jejich čas s Fallout New Vegas. Obsidian Entertainment má odborné znalosti s tituly RPG a jedna z jejich posledních videoher vydaných předtím, než ji Microsoft získal, byl vnější světy, titul, který hráči do budoucna, kde jste hlavní kampaň, je roztrhána mezi dvěma cestami, což pomáhá označené šílené Vědec, který vás zachránil z let zmrazeného spánku nebo pomáhal vládní kontrole při sledování vědce.

Kromě hlavní kampaně mají hráči řadu planet, které by mohli navštívit, které drží různé komunity, aby prozkoumaly, a postavy, aby se setkaly. Opět, podobně jako Fallout, existuje spousta vedlejších úkolů, které byste mohli přijmout a pomoci, které by odměnily hráče ve hře měny, XP nebo zařízení. Stejně tak se tyto mise spoléhají na hráče, kteří dělají několik tvrdých rozhodnutí, jako je výběr, která komunita je odměněna mocí pro přežití, ale to je vše, co ode mě dostanete. Zbytek velkých morálních možností vám zůstane, jak postupujete ve hře.

#20 Cesta exilu

Datum vydání: 23. října 2013 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ano
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akční RPG, Hack and Slash, RPG, kořist, zdarma

Cesta exilu pro několik fanoušků tam byla alternativa k zážitku videoher Diablo. Hra byla nezbytná s izometrickým pohledem, když jste procházeli hrou bojující nejrůznějšími nepřátelskými silami a stromem dovedností, který masivním umožnil hráčům utratit body za odemknutí atributů nebo dovedností, které jim daly buff k jejich preferovanému stylu hry. Pokud jde o děj, hráči jsou hodeni na ostrov Wraeclast, místo, které bylo prokleté a drží nic jiného než zločinci, kteří byli odstartováni z nedalekého ostrovního umístění Oriath.

Zde hráči procházejí Wraeclast a pomáhají těm, kteří to potřebují. Děj je samozřejmě o něco hlouběji a s různými aktualizacemi spolu s expanzemi je tu spousta obsahu, který má projít.

#19 Crosscode

Datum vydání: 21. září 2018 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Action RPG, Pixel Graphics, RPG, Puzzle, Indie

CrossCode je retro styl akční RPG titul, který staví hráče do světa, který prospívá zábavou prostřednictvím virtuální reality MMORPG. Je to hra, která sleduje děj, ve kterém vývojáři objevují hráče bez vzpomínek nebo schopnosti mluvit. Bez způsobu, jak zjistit, kdo jsou ve skutečném světě, úkol tvůrce her prochází hráč v naději, že odemkne vzpomínky na její minulost. Hra je plná úkolů a hádanek k vyřešení. Nemluvě o tom, že roj nepřátel bojuje proti používání různých bojových zbraní ve stylu hack-and-slash.

#18 Remake Final Fantasy 7

Datum vydání: 17. června 2022 | Platforma: PC, PS4, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: RPG, Action RPG, Action Adventure, JRPG, Fantasy

Final Fantasy má obrovskou fanouškovskou základnu a s franšízou je desetiletí stará. Jedním z titulů videoher, které si udělaly neuvěřitelně dobře s fanoušky, kteří prosili Square Enix, byla Final Fantasy 7, která vyšla na původní PlayStation Console. Trvalo několik let, než Square Enix konečně uchvátil a oznámil remake pro PlayStation 4. Hra vydala teprve minulý rok, který upustil od boje RPG založený na tahu, o kterém byl původní titul známý.

Místo toho dostaneme akční RPG s hráči, kteří se během boje volně pohybují a můžeme dodat palbu útoků dodges. Bohužel to není plná hra, protože se vývojáři rozhodli vydat tuto hru v epizodickém stylu splátky. V současné době ani nevíme, kolik splátek bude před dokončením remake Final Fantasy 7, ale prozatím si můžete užít první část remake.

#17 Fallout 4

Datum vydání: 10. listopadu 2015 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: První osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Open World, Post Apokalyptic, RPG, Action, Adventure

Zmínili jsme Fallout dříve v tomto seznamu s Fallout New Vegas. Máme však také nejnovější mainline splátku pro hráče, což je Fallout 4. Tentokrát kolem hráčů začíná hru před jadernou válkou, i když je to jen okamžiky před poklesem bomb. Skrouci k místnímu trezoru, hráči to dělají právě včas se svým manželem a dítětem. V tomto konkrétním trezoru je každý vložen do komory, která je nutí k hibernaci několik let, zachovává je, dokud nejsou připraveni k obnovení.

Náš protagonista se však brzy probudí, aby zjistil, že ozbrojení jednotlivci se vloupali do komory vašeho manžela a zabili je spolu s krádeží vašeho dítěte. Než se dokážete osvobodit a zastavit, vrátíte se zpět, abyste se znovu probudili, abyste zjistili, že útočníky odešli. Nyní jsou hráči na cestě, aby zjistili, co přišlo z práce nad povrchem a zároveň se pokouší vystopovat vašeho uneseného syna.

#16 Diablo III

Datum vydání: 27. června 2017 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ano
Co-op: (Místní: 4 | Online: 4)
Žánr: Akce, RPG, Hack and Slash, Dungeon Tradler, Combat

Diablo III byl velký úspěch a byla to hra, která také hrála podobně jako poslední dvě splátky pro franšízu. Hráči mají schopnost vybírat třídu a zahájit svou cestu bojovat s nejrůznějšími pekelnými démonickými stvořeními při hledání nového kořisti a vybavení. Je to klasická série v tomto bodě, kdy fanoušci čekají na další vzrušující hlavní hru na trh na trhu. Pokud jste tuto hru nějak zmeškali, když jste poprvé spustili, máte štěstí, protože je k dispozici Diablo III: Ultimate Evil Edition, která je dodávána se základní videohrou a expanzivním balíčkem, který vám poskytne ještě více obsahu, který si můžete hrát.

#15 Dark Souls 3

Datum vydání: 11. dubna 2016 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Souls-like, temná fantazie, obtížná, RPG, průzkum

Franšíza Souls je vážena, ale rozhodně to není hra pro každého. Už jsme se zmínili o této franšíze tohoto titulu s naší dřívější videohrou, kódová žíla. Je to série, kterou někteří hráči mohou považovat za trochu vyčerpávající s množstvím pečlivé dodge obrany a neodpustitelného boje. Vědět, jak se vyhnout a kdy čelit, je název hry zde s Dark Souls 3 je poslední hlavní splátkou pro franšízu dosud.

Dark Souls 3 je hra, která staví hráče do království Lothric. Naštěstí je to hra, která existuje již několik let, takže ji můžete získat za docela slušnou slevu.

#14 Dragon Age: Inquisition

Datum vydání: 18. listopadu 2014 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: 4)
Žánr: Akce, RPG, průzkum, boj, kořist

Zmínili jsme se o tom, že Obsidian Entertainment je fanouškovským vývojovým studiem, které je schopno dodávat některé skutečně neuvěřitelné tituly RPG. Další studio, které bylo známé tím, že vyvolalo nějaké vzrušující videohry RPG, je však Bioware. Studio bylo za jako Baldurova brána, Star Wars: Knights ze staré republiky a Mass Effect. Další vzrušující série, kterou vynesli na trh, byl Dragon Age.

Nejnovější splátka dostupná v Dragon Age: Inquisition staví hráče do role inkvizitora. Hráči jsou na cestě k řešení občanských nepokojů na kontinentu Thedas. Je to další epický RPG na otevřeném světě, který má hráče procházet všemi druhy úkolů a bitvy proti nepřátelským silám. Toto je hra, která vás může dlouho spojit.

Bastion #13

Datum vydání: 16. srpna 2011 |. Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Indie, akce, vyprávění, RPG, Hack and Slash

Na tomto seznamu jsme se zmínili dříve o Supergiant Games, vývojovém týmu, který vydal Transistor. Jejich první hra, která vyšla, však byla překvapivým hitem s názvem Basotion. Zde hráči převzali roli mladého dítěte, který byl nucen prozkoumat a bojovat proti nepřátelským nepřátelům v rozpadajícím se světě. Byl to krátký, ale sladký RPG, který měl na cestě spoustu zbraní a akce. Nemluvě o tom, že vyprávění bylo něco, do čeho se ponořit, když jste se po cestě mluvili děj. To může být dnes trochu starší nezávislý titul, ale stále to drží docela dobře.

#12 Persona 5 Strikers

Datum vydání: 23. února 2021 | Platforma: PC, PS4, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Anime, JRPG, Hack and Slash, Adventure, Story Rich

Persona 5 byl okamžitý zásah. RPG půjde v historii jako jeden z nejlepších. Bohužel je však omezeno z hlediska toho, jaké platformy je hra k dispozici. Kupodivu, Spin-off nástupce splátky Persona 5 útočníků je na několika různých platformách. Tato hra se zvedne krátce po událostech Persona 5, kde Phantom Thieves of Hearts vyšetřují různé záhadné případy v Japonsku. Na rozdíl od Persona 5 se nejedná o RPG založený na tahu. Místo toho je hra spíše hack a slash titul podobný jako je Dynasty Warriors. Postavy zde doručí palbu útoků proti nepřátelům a dokončují dungeony. Je nešťastné, že pokud se chcete ponořit do obsahu, ke kterému dochází před touto hrou, jste omezeni na sledování přehrávání, nebo vlastnit konzoli PlayStation Console. Přesto, Persona 5 Strikers je vzrušující nová akce RPG, kterou bychom navrhli odhlásit.

#11 Borderlands Series

Datum vydání: 21. září 2012 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: První osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: 4)
Žánr: kořist, střelec, akce, dobrodružství, RPG

Je těžké si vybrat jen kohokoli konkrétní splátku do série Borderland, protože všichni hrají jako zábavná akce RPG Looter Shooter. Toto je franšíza, která se prospívá hráčům, kteří se spojují a bojují proti všem druhům nepřátelských nepřátel, zatímco hledají nový kořist, aby popadli.

Nedávno jsme právě obdrželi třetí hlavní splátku do franšízy, Borderlands 3, kde hráči obdrželi nové obsazení postav spolu s antagonistou, která je dvojčata Calypso, která jsou Power Vaults Power. Zatímco celá série je zábavná, pokud jste v IP nováčkem, můžete se snadno ponořit do Borderlands 3 a dnes se dostat do mixu s docela aktivní komunitou.

#10 Horizon Zero Dawn

Datum vydání: 28. února 2017 | Platforma: PC, PS5, PS4
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Otevřený svět, akce, RPG, protagonistka, dobrodružství

Guerrilla Games byly známé pro franšízu Killzone, ale překvapivě vynesly zbrusu novou IP během generace PlayStation 4 s názvem Horizon Zero Dawn. Upustil žánr FPS ve prospěch zcela nového RPG na otevřeném světě, který byl stanoven ve vzdálené budoucnosti. Lidstvo padlo a co zbývá z kovové éry dříve, bylo dlouho zapomenuto. Nyní se lidstvo zmenšilo na malé domorodé kmeny, které ustupují obřím mechanickým zvířatům, která se potulují po světě.

Hráči přebírají roli Aloy, mladého lovce, který byl vyvržencem jako dítě. Aloyův cíl ​​se nejenže nejen pracuje na tom, aby se znovu usadil jako součást kmene komunity, ale zjistit, proč byla vyvržencem jako novorozence a odkud přesně přišla. Tato hra byla tak masivním hitem, že se jednalo o první exkluzivní titul Sony, který byl přenesen na PC platformu, s aktuálně vyvíjeným pokračováním.

#9 Monster Hunter World

Datum vydání: 9. srpna 2018 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: 4)
Žánr: Akce, RPG, Open World, Lov, Fantasy

Monster Hunter je oblíbená franšíza a byla to ta, kterou fanoušci i nadále sledovali roky. Celkový cíl je během každé splátky víceméně neporušený, protože hráči aktivně loví obří monstra, aby získali různé zdroje nebo kořist, které by mohly být sklizeny od zvířete. S World Monster Hunter World, hra upouští zóny a místo toho nabízí hráčům větší svět k prozkoumání.

Nemluvě o tom, že byste se mohli spojit s přáteli pro své lovy. Opět, stejně jako minulé splátky, hráči aktivně loví stvoření, studují jeho pohyby a používají potřebné vybavení potřebné k úspěšnému snížení. Toto je v současné době nejnovější splátka a jako taková najdete docela aktivní komunitu hráčů.

#8 Nier: Automaty

Datum vydání: 17. března 2017 | Platforma: PC, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Příběh bohatý, protagonistka, akce, hack a lomítko, RPG

Nier: Automata je stanovena v období, ve kterém robotický útok nechává lidstvo uprchnout ze Země. V naději, že získá zpět svůj domov, je lidstvo vytvořeno lidské Androidy, aby bojovaly v této proxy válce. Hráči přebírají roli bojového Androidu, který může bojovat proti těmto nepřátelským nepřátelům s mechanikou hacku a lomítka. Toto je takový vysoce přijatý název videoher a pokud jste ji předtím hráli, je pravděpodobné, že jste to doporučovali ostatním. Existuje dokonce i edice State jako Gods Edition, která zahrnuje dříve vydané DLC mimo jiné ve hře, jako jsou kosmetické kůže.

#7 Bloodborne

Datum vydání: 24. března 2015 | Platforma: PS5, PS4
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ano
Co-op: (Místní: Ne | Online: 3)
Žánr: Akce, RPG, Adventure, Dark, Souls-like

Bloodborne pochází z legendárního vývojového týmu z Ssoftware, studia zodpovědného za ikonickou franšízu Souls. Toto studio udržuje krok se stejnou mechanikou, přineslo novou IP s názvem Bloodborne, což byla hra, která byla vydána výhradně na PlayStation 4. V rámci této hry hráči vstoupili do role lovce, který cestoval městem Yharnam.

Zde zjistíme, že město bylo prokleté nějakým druhem jedinečné nemoci a hráči se snaží přijít na to, co se děje, a vytahovat všechny druhy groteskních monster podél cesty. Je to hra, která byla velkým hitem a je tu spousta fanoušků, kteří doufají, že by nástupce Bloodborne možná vydal na PlayStation 5. Když už mluvíme o PlayStation 5, je tu hra Solid Souls, kterou si vyzvedneme, kterou budeme pokrývat další.

#6 Démonovy duše remake

Datum vydání: 2020 | Platforma: PS5
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ano
Co-op: (Místní: Ne | Online: 6)
Žánr: Akce, RPG, obtížné, tmavé, duše jako duše

Na tomto seznamu jsme několikrát zmínili franšízu Souls. Je to nesmírně populární franšíza, ale někteří fanoušci možná nikdy nehráli duše původního démona. Tato hra vyšla zpět v roce 2009 výhradně pro PlayStation 3, takže tam bylo spousta hráčů, kteří to buď zmeškali z toho, že neměli PlayStation 3, nebo se prostě dostali do franšízy, dokud se nepřesunou s Dark Souls. Naštěstí máme k dispozici remake právě teď díky hry Bluepoint a obdržel několik kritických uznání.

Společnost Bluepoint Games v minulosti dodala některé solidní remasterované přístavy a předělávky, ale toto studio dokázalo přinést neuvěřitelný solidní remake jako startovací titul, který pomohl fanouškům dát něco, co si můžete užít s PlayStation 5. Zatímco PlayStation 5 je stále těžké přijít, pokud náhodou najdete konzoli, pak si spolu s tím si kopii remake Demon’s Souls remake spolu s tím.

#5 HADES

Datum vydání: 17. září 2020 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce, RPG, Roguelite, indie, mytologie

Dalším studiem, které bylo několikrát zmíněno v tomto seznamu, byly Supergiant Games, lidé, kteří se vytvořili jako bastion a tranzistor. Jejich nejnovější splátkou videoher je HADES, další nezávislý zásah, který dnes určitě stojí za to zakoupit. Ve své nejnovější verzi Hades jsou hráči hozeni do role Zagreuse, syna Hadese. Narativní dobrodružství hráči procházejí je dalším příchodem věku se Zagreusem, který si přeje opustit hloubky pekla a vydat se na dobrodružství, aby dosáhl Mount Olympus výše.

Útěk s peklem samozřejmě není snadný úkol ani pro syna Hadese sám. Výsledkem je, že hráči budou mít bitvu do kopce, aby vydrželi, zatímco manévrování kolem podsvětí. To je trochu Roguelike, když jste se pokusili projít všemi druhy nepřátelských nepřátel, zatímco umírání by vás od začátku vzal zpět.

#4 Mass Effect Legendary Edition

Datum vydání: 14. května 2021 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Příběh bohatý, RPG, Choices Matter, Sci-Fi, Shooter

BioWare má v minulosti silnou řadu ikonických titulů RPG a jedna ze série videoher, která bude i nadále obstojit v testu času je Mass Effect. Tato trilogie byla v den, kdy jsme procházeli epickým dobrodružstvím plným postav, které jsme sledovali, a příběh se přizpůsobuje možnostem, které jsme udělali. Zatímco třetí hlavní splátka nekončila způsobem, který potěšil všechny, což je trochu těžké udělat, je to stále trilogie vysoce považovaná za fantastický příběh sci -fi, ale jako neuvěřitelný RPG obecně. Hry můžete projít individuálně, ale doporučujeme vyzkoušet si Mass Effect: Legendary Edition, která přinesla vylepšené vydání pro hráče, které si mohou užívat na moderních platformách. Získáte tři hlavní hry spolu s většinou DLC.

#3 The Elder Scrolls V: Skyrim

Datum vydání: 28. října 2016 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: První osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Open World, RPG, Adventure, Action, Fantasy

Starší Scrolls V: Skyrim, je jednou z těch videoher, které prostě nezmizí, a z dobrého důvodu. Na minutu to byl titul, který se cítil jako probíhající meme, protože Bethesda pokračovala v uvolňování portů pro Skyrim na všechno, co by bylo možné. Je to však taková fantastická akční RPG, že se můžete snadno ztratit hraním titulu bezpočet časů. Je tu schopnost vymyslet jedinečné protagonisty, nespočet úkolů, z nichž některé byly náhodně nalezeny při zkoumání nebo čtení knih ve hře.

Do Skyrimu bylo vloženo tolik tradice a světového designu, že nás nechalo v úctě, co byste našli v tomto živém světě. Víme, že je to nyní starší hra, vizuály se nebudou držet některých dalších her na tomto seznamu, ale budete překvapeni, jak moc vás tato hra může dnes připojit. Naštěstí se nováčci nebudou muset vypořádat s dobami načítání a chybami nalezenými v této hře, od doby, kdy byl původně spuštěn.

#2 The Witcher 3: Wild Hunt

Datum vydání: 18. května 2015 | Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Switch
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Otevřený svět, RPG, bohatý na příběh, atmosférická, fantazie

CD Projekt Red byl ve své výšce s The Witcher 3: Wild Hunt. Tolik fanoušků po celém světě se nemohlo dočkat, až se do tohoto závěru ponoří a bylo jasné, že vývojáři tuto hru zaujali tunu času. Vizuálně byla hra v té době ohromující, došlo k nespočet úkolů a několik z nich bylo tak dobře napsané.

Fanoušci, kteří hledají vysoce fantazijní RPG, nemohou být mnohem lepší než The Witcher 3: Wild Hunt. Jediným problémem, který někteří hráči mohou mít dnes. Možná si budete chtít udělat laskavost a dát pár videí na YouTube hodinky, které pomáhají rozkládat historii posledních dvou splátek, abyste mohli začít s čarodějnicí 3 spolu s jeho expanzími DLC.

#1 The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Datum vydání: 3. března 2017 | Platforma: Spínač
Kamera: třetí osoba
Multiplayer: Ne
Co-op: (Místní: ne | online: ne)
Žánr: Akce. RPG, dobrodružství, boj, otevřený svět.

Všichni víme, že seznamy jsou objektivní, některé z těchto bodů, s nimiž budete souhlasit, a další, o které by se vám mohla starat. Totéž lze říci o tom, kde jsou hodnoceny. Myslím si však, že většina najde Legend of Zelda: Breath of the Wild bude hodnocen, pokud ne na nejvyšším místě číslo jedna, pak alespoň v prvních pěti. Nintendo doručil titul Zelda s otevřeným světem, který staví hráče do role Link, když se probudí ze spánku, aby zjistil, že Hyrule je v nebezpečí.

S hrozbou, že se Ganon Ganon uvolní a znovu se uvolní. Hráči měli komunity na návštěvu, postavy na setkání, úkoly dokončit, hádanky k vyřešení a zabití šéfů, aby porazili. Pro několik fanoušků franšízy se The Legend of Zelda: Breath of the Wild stal absolutním vrcholem franšízy Legend of Zelda.

Nejlepší akce zdarma RPG pro PC v roce 2023!

48 Akční hry zdarma na hraní nalezených v našem seznamu! Vezměte prosím na vědomí, že také zahrnujeme online hry pro více hráčů s prvky MMO.

Dopad Genshin

Skyforge

Royal Quest

Procházejte platformou:
Populární značky:
Další značky:
Seřazeno podle:

Ztracená archa

Ztracená archa

Cesta po celé říši Arkesie a bojovat proti démonské invazi v Smilegate’s Free-to-Play ARPG Lost ARK!

K dispozici na Windows

Nikdy zima

Nikdy zima

Neverwinter je akce MMORPG založená na uznávaných dungeonech a Dragons Universe. V Neverwinter přebíráte roli jako mocného hrdiny, který se musí rozhodnout chránit země Neverwinter před těmi, kteří se spiknou, aby to viděli zničené.

K dispozici na Windows

Diablo nesmrtelný

Diablo nesmrtelný

Diablo Immortal je zcela nový masivně multiplayer online akční RPG a Blizzard’s Long Inzered Mobile Diablo Experience (který úplně nepřišel na PC) přichází do PC kompletní se všemi démonskými zabíjeními a raboot, které byste mohli chtít.

K dispozici na Windows

Dopad Genshin

Dopad Genshin

Prozkoumejte světlý a fantastický svět ve stylu anime v dopadu Mihoyo’s Free-to-Play Online RPG Genshin. Sestavte svou posádku dobrodruhů a přesuňte mezi nimi za běhu, když cestujete po celém světě Teyvat a bojujete s monstrami, vyřešte hádanky a pomůžete měšťanům.

K dispozici na Windows

Destiny 2

Destiny 2

Vydejte se na hrdinskou snahu zachránit lidstvo v Bungie Epic Sci-Fi MMO Shooter Destiny 2, nyní zdarma. Zažijte množství obsahu jako oddaného Titana, tajemného Warlocka nebo Crafty Huntera, bojovat s nepřáteli lidstva přes sluneční soustavu.

K dispozici na Windows

Věž fantazie

Věž fantazie

Tower of Fantasy přináší zážitek MMORPG do PC a mobilu s F2P, Splashy, anime-esque styl.

K dispozici na Windows

Noemovo srdce

Noemovo srdce

Noeh’s Heart je hra s otevřeným světem Adventure MMORPG vyvinutá společností Archosaur Games, vývojáři Dragon Raja.

K dispozici na Windows

Válka cechů 2

Válka cechů 2

Guild Wars 2 představuje pokus Arenanetu otočit konvenci MMO na uších a vytvořit poutavou hru pro hráče všech úrovní dovedností a herního stylu. Odstraňuje typické věci, jako je Nejsvětější Trojice (Tank, Léčitel, DPS) a vyhýbají se tradiční skupinové mechanice pro obsah otevřeného světa, na které se může kdokoli připojit, aniž by brzdil úsilí ostatních hráčů.

K dispozici na Windows

Phantasy Star online 2

Phantasy Star online 2

Phantasy Star Online 2 je zdarma hrát 3D MMORPG vydané společností Sega. Na základě původní série Dreamcast a GameCube nabízí Phantasy Star Online 2 hráčům šanci navštívit podrobné světy a bojovat stovky zajímavých nepřátel.

K dispozici na Windows

Dauntless

Dauntless

Shromažďujte své přátele, vytvořte své zbraně a lovíme divoké monstruony v Dauntless, kooperativní multiplayerové RPG z Phoenix Labs, studio sestávající z vývojářů z některých z největších MMORPG, jaké kdy byly vyrobeny. Set Adrift ve svěží fantasy světě známém jako rozbité ostrovy, „Slayers“ se musí spojit, aby se potýkali s drsným prostředím a dokonce i drsnější nepřátelé si každý zabiják může vybrat svou zbraň a styl útoku, od bleskových útoků mečů po mocnou sekeru stávky.

Nejlepší hry Action-RPG na GamesNostalgia

Diablo

toen

Diablo je slavná hra na hraní rolí „Hack and Slash“ vytvořená společností Blizzard a vydána na konci roku 1996 pro Windows. O dva roky později byl propuštěn do Macintosh. Není to jen.

Starší svitky: aréna

Starší svitky: aréna

The Elder Scrolls: Arena je první hra v seriálu Elder Scrolls, vyvinula a publikovala Bethesda Softworks. Je to epická fantazie na hraní rolí na otevřeném světě publikované v roce 1994 pro MS-DOS.

The Elder Scrolls II: Daggerfall

The Elder Scrolls II: Daggerfall

Elder Scrolls II-Daggerfall je akční RPG od Bethesda Softworks. Byl vydán v roce 1996 na PC. Je to druhý záznam v populárním Elder SCR.

Krevní znamení: Dědictví Kaina

Krevní znamení: Dědictví Kaina

Blood Omen: Legacy of Kain byl vyvinut společností Silicon Knights a publikován společností Crystal Dynamics. To bylo poprvé vydáno na PlayStation v roce 1996. Port Windows byl vyroben semifi .

Větrný chodník

Větrný chodník

Windwalker je akční RPG vytvořený společností Origin Systems a původně vydán pro Commodore 64 a Apple II v roce 1989. V roce 1990 zaznamenala vydání na Amiga, Atari St, MS-DOS a Macintosh.

Ultima VIII: Pagan

Ultima VIII: Pagan

Ultima VIII: Pagan je osmá kapitola série videoher, kterou vytvořil Richard Garriott a publikoval společnost Origin Systems. Byl propuštěn pouze v roce 1994 pouze pro DOS. Ul.

Systémový šok

Systémový šok

System Shock je akční střelec první osoby vyvinutá společností Looking Glass Technologies a publikovaný společností Origin Systems v roce 1994 pro DOS. Ve hře bylo jen jedno pokračování, syst.

Svár

Svár

Společnost Strife je sci-fi střelec z první osoby s RPG prvky vytvořenými Rogue Entertainment a vydán pro DOS v roce 1996 společností Velocity Inc. Hra používá motor Doom (také známý a.

Moonstone: Hard Days Knight

Moonstone: Hard Days Knight

Moonstone: Hard Days Knight je akční hra na hraní rolí vyvinuté a publikované společností Mindscape pro Amigu v roce 1991 a o rok později převedeno na DOS s různým zvukem a hudbou.

Dobrodružství příběhu

Dobrodružství příběhu

The Faery Tale Adventure je akční RPG vytvořený Microillusions původně pro Amigu a publikovaný v roce 1986. Byla to jedna z prvních her na hraní rolí pro Amigu.

Za Oasis

Za Oasis

Beyond Oasis (také známý jako příběh Thora: nástupce světla) je japonský dobrodružný RPG vyvinutý Ancient a publikovaný pro SEGA Genesis/Mega Drive v letech 1994 až 1995.

Nesmrtelný

Nesmrtelný

The Immortal je akční RPG vyvinutý společností Sandcastle a publikoval společnost Electronic Arts v roce 1990. Titul byl původně vytvořen pro Apple IIGS, ale později byl přenesen do Amiga, MS-DOS, Atari St, NES a Genesis.

Hally mrtvých: Faery Tale Adventure II

Hally mrtvých: Faery Tale Adventure II

Hally Dead: Faery Tale Adventure II je pokračováním RPG RPG The Faery Tale Adventure vytvořené mikroillusiony. Pokračování bylo vyvinuto společností Dreamers Guild, Stu.

Speris Legacy

Speris Legacy

Speris Legacy je akční RPG vytvořený binárními emocemi výhradně pro Amigu a publikoval Team17 v roce 1996. Navrhl Andy Jolly a vytvořen týmem pouhých 6 lidí, titul je jasně inspirován žánrem JRPG.