7 zábavných a starých školních her pro rodiny | Hlavní body pro děti, největší videohry všech dob 100 nejlepších videoher

100 největších videoher všech dob

Zork byla jednou z prvních z těchto her, ale rozlišovala se podle své hloubky příběhu i designu. Textový analyzátor hry byl sofistikovanější než jeho předchůdci, schopný porozumět krátkým, ale složitějším řetězcům příkazů, na rozdíl od základních prohlášení o podstatném jménu. Díky tomu byla hra poutavější z pohledu vyprávění i hry, což nám poskytlo první pohled na to, co by bylo možné ve fantasy RPG budoucnosti.

7 zábavných a starých školních her pro rodiny

Prsty dítěte drží gumovou kouli poblíž Jacků na stole

Projděte si tyto odklony, když jste uvízli uvnitř, v rodinné hře nebo jen pro zábavu, kdykoli máte nějaké prostoje.

1. Jacks

Počet hráčů: 1 nebo více

Kde hrát: stůl nebo podlaha bez koberce

Co potřebujete: Malá míč a sada jacků (celkem 10)

Jak hrát: Hráč 1 rozptyluje jacks. Ten hráč pak hodí míč do vzduchu, popadne 1 Jacka, nechá se míč odrazit a chytit ho stejnou rukou, která ho původně hodila. (Všichni hráči se musí zavázat k použití jedné ruky, aby nabrali zvedáky, hodil míč a chytil ho.) Pokud hráč 1 úspěšně popadne jack a zachytí míč, aniž by zmizel, jdou znovu, v každém kole nashromáždili další jack podobným způsobem. Akce pokračuje, dokud hráč 1 spadne míč, upustí jack nebo se náhodně dotkne jiného konektoru na podlaze nebo stole. Pak se hráč 2 otočí a pokračuje v hraní, dokud jim neunikne.

Hra skončila, když: jeden hráč nashromáždí všech 10 zvedáků a míče, aniž by to chybělo.

Variace: Vyzkoušejte „over-the-fence“ pro budování dovedností: hráč umístí na podlahu svou dominantní ruku na podlahu. Poté, co zachytí konektory, hráč je přenáší na druhou stranu a chytí míč bez omylu.

2. Kuličky

Nejlepší pro: pacientské děti s velkou koordinací rukou očí (nebo kdokoli, kdo to chce doladit)

Kde hrát: Na podlaze na plstěné podložce, vinylovém ubrusu nebo koberci s nízkým hromadem

Jak hrát: Označte kruh nejméně 5 stop široký na hrací ploše. Umístěte 13 kuliček do kruhu do křížového tvaru, rozmístěné 3 palce od sebe. Pomocí střelcového mramoru se první hráč zaměřuje z vnějšku prstenu a snaží se vyrazit jediný mramor z prstenu, přičemž udržuje mramor střelce v kruhu. Tento hráč pokračuje, dokud jim chybí nebo nezakrapuje střelce i mramor z prstenu, v takovém případě hráč udržuje mramor. Hra pokračuje s dalším hráčem.

.

Variace: Vyzkoušejte techniku ​​„Knuckles Down“, abyste zvýšili sadu dovedností. Nechte své dítě stočit prsty do pěst a odpočinout si mramor v podvodníku ukazováčku. S klouby směřujícími dolů, nechte své dítě umístit kloub svého ukazováčku na zem a pomocí palce přejít na mramor.

3. Kaskádové domino

Nejlepší pro: Kdokoli, opravdu – a pro posílení spolupráce, plánování a týmové práce

Počet hráčů: 1 nebo mnoho

Kde hrát: Velký prostor, kdekoli

Co potřebujete: sada nebo více sad, domino dlaždic a velký plochý povrch

Jak hrát: Mapujte jednoduchý design a umístěte domino dlaždice do vzoru, který hráč vymyslí. Pro přímé linie položte dlaždice asi ½ palce od sebe. Aby se vytvořil roh, by domino měla být blíže na dálku na vnitřní straně zatáčky. Chcete -li vytvořit rozdělení, umístěte dvě dlaždice vedle sebe na konci přímky, aby se rozvětvili různými směry. Švihněte a sledujte, jak se domino.

Hra skončila, kdy: Struktura se zhroutí.

Variace: Střední zkoušet nové formace v různých vzorcích.

4. Vyzvednutí holí

Nejlepší pro: obratní hráči – nebo ti, kteří chtějí být

Počet hráčů: 1 nebo více

Co potřebujete: Sada pick-up tyčinek (párátka nebo bavlněné tampony mohou také fungovat dobře) a velký rovný povrch

Jak hrát: Jeden hráč drží holeně svisle v jedné ruce, pár centimetrů od hry a poté je uvolní. Hráč 1 zvedne jednu hůlku po druhém, aniž by rušil jiné. Kolo pokračuje, dokud tento hráč nebude chybět a akce pokračuje u druhého hráče.

Hra skončila, když: Hráči shromažďují všechny tyčinky a body jsou spojeny (jeden bod pro každou hůlku).

Variace: Přiřaďte body na základě barvy hůlky, pokud používáte tradiční vyzvednutí. Například Black má hodnotu 25 bodů; červená, 10; modrá, 5; zelená, 2; a žlutá, 1.

5. Palec Wrestling

Nejlepší pro: Zvyšování rychlosti, síly a koordinace

Počet hráčů: 2 nebo více

Kde hrát: jakákoli podlaha nebo stůl

Jak hrát: Hráči se navzájem čelí a natahují pravé ruce do pozice handshake, ale sevřete prsty a odpočívejte palce na zavřené pěsti. Pohybující se palce tam a zpět, hráči skandují: „1, 2, 3, 4, prohlašuji palcovou válku! 5, 6, 7, 8, zkuste udržet palec rovně!“

Hra skončila, když: Jeden hráč připíná palec nepřátelského hráče po 5 sekundách.

Variace: Držte turnaj pro 3 nebo více hráčů.

6. Domeček z karet

Nejlepší pro: Plánovači, pacientské děti a začínající architekti

Počet hráčů: 1 nebo více

Kde hrát: rovný povrch (koberec nebo ubrus je pro začátečníky nejjednodušší)

Co potřebujete: Paluba karet, mírně opotřebovaná

Jak hrát: nakloňte dvě karty dohromady, abyste vytvořili trojúhelník v obráceném tvaru „V“. Tvoří druhý trojúhelník vedle prvního. Vyvážit jednu hrací kartu na vrcholu dvou trojúhelníků. Tvoří na tom trojúhelník. Toto je základní struktura. Jakmile se stavitel dostane, mohou do budovy přidat další trojúhelníky a další příběhy do budovy.

Hra skončila, kdy: House Card se zhroutí.

Varianty: Nastavte časovač a vytvořte vícepodlažní strukturu za 10 minut.

7. Piškvorky

Nejlepší pro: strategické myslitelé, budování sportovního chování

Počet hráčů: 2

Kde hrát: pohovka, židle, stůl, koberec

Co potřebujete: tužka, papír

Jak hrát: Nakreslete klasický devíti-box na kus papíru. Hráč 1 si vybere čtverec a umístí do něj x. Hráč 2 si vybere čtvercový a vloží do něj O. Hráči nadále střídají zatáčky, strategicky umístí X a O nebo brání soupeři v tom.

.

Varianty: Hra lze hrát s 16 čtvercemi, což účastníkům umožňuje zahrnout diamantový vzor.

100 největších videoher všech dob

Akční dobrodružná hra, hry, PC Game, Adventure Game, Technology, Fictional Character, Video Game Software, Anime, masivně multiplayer online hraní rolí, 100 nejlepších videoher všech dob, největší videohry, jaké kdy byly vyrobeny, největší videohry všech dob

Super Mario Bros., nebo svět Super Mario? Mass Effect 2 nebo Street Fighter 2? Space Invaders nebo Galaga? Od prvních dnů Atari po poslední vydání Elden Ring, videohry poskytly pitomce po celém světě hodiny a hodiny a hodiny zábavy.

�� Milujte hry a hádanky? Nehledejte nic jiného než pop mech Pro .

Vstupte do podivných světů, prozkoumejte zlověstné spiknutí a bojujte s ďábelským nepřítelem. Je čas najít svou novou oblíbenou hru. Všechny jsme je zařadili, abychom zjistili, co je absolutně, pozitivně největší hry všech dob.

Ponořte se hluboko do tajemství našeho vesmíru:

  • Zde je důkaz, že žijeme v holografii
  • Jak pandemie zachránila umírající QR kód

100. Gone Home (2013)

Text, fialová, písmo, obloha, noc, temnota, půlnoc, ilustrace, grafický design, dům,

Dorazíte do nového domu vaší rodiny po cestě do zámoří. Nikdo není doma. Poznámka od vaší malé sestry na dveřích vás prosí, abyste ji nehledali. Kde jsou všichni? Co se tu stalo? To je předpoklad Šel domů, Velkolepá debutová hra od společnosti Fullbright Company. Žádné zbraně nebo meče, žádné hádanky nebo úkoly, žádné stoupence nebo monstra – jen vy a dům a příběh vyprávění, co najdete uvnitř.

Originální platformy: Windows, OS X, Linux

99. Shenmue II (2001)

Film, Akční dobrodružná hra, PC hra, plakát, technologie, elektronické zařízení, dobrodružné hry, videoherní software, hrdina, akční film,

Sega

The Shenmue . Shenmue II zvedne po událostech první hry, protože Ryo Hazuki pokračuje v hledání vraha svého otce. Hra zahrnuje kombinaci městského zkoumání, vyšetřování detektivního stylu, výslechu a boje-směs akce v reálném čase a rychlé události.

Druhá splátka série nabídla větší svět k prozkoumání: živé město Hongkong na rozdíl od malého japonského města první hry.

Původní platforma: Sega Dreamcast

98. Fire Emblem: Awakening (2012)

Ilustrace, plakát, grafický design, písmo, umění, fiktivní charakter, grafika, mecha, umělecká díla CG, hry,

Nintendo

Faktor, který nastaví Emblem Fire: Awakening Kromě jeho předchůdců je zahrnutí robustního systému vztahů. . Pokud spolu tráví dost času, někteří se dokonce vdávají a budou mít děti, předávají bonusy a pohyb.

Super-nabíjení vašich vojáků s armádou posílených mladých je hezké, ale skutečným show-stealerem je rozsáhlé interakce s dialogovým dialogem, které pocházejí z rozvíjejících se vztahů vašich postav. Je to všechno kouzlo datování sim, ale méně Nákup květin a výletů do obchoďáku, a více Rodina, která zabije dohromady, zůstává pohromadě.

Jo, a hra je také zábavná tažná taktická RPG.

Původní platforma: Nintendo 3DS

Reklama – Pokračujte ve čtení níže

97. Silent Hill 2 (2001)

Písmo, text, grafický design, obloha, plakát, grafika, logo, reklama, značka,

Konami

Silent Hill 2 uspěje ve vytváření atmosféry čistého teroru tím, že se více zaměřuje na psychologické a tematické prvky hrůzy, než jednoduše bojovat proti velkým děsivým monstrům.

Hrajete jako James Sutherland, muž, který hledá svou zesnulou ženu v mlze a monstrum-spěchém městě Silent Hill. Jeho hledání je cesta městem i jeho vlastní psychikou, kde čelí tabu se tématem, jako je domácí zneužívání, znásilnění a incest.

Originální platforma: Playstation 2

96.

Karikatura, animovaná karikatura, beletrie, komiksy, fiktivní postava, ilustrace, písmo, animace, umění, grafický design,

Lucasarts

Hry, jako je tento, už se už příliš nepřicházejí. Zpátky v dnech CD-ROM, kdy vládl Lucasarts, byl Dott časově cestování logickou hrou, která daleko předčila svého předchůdce Maniac Mansion.

Průvodce Hoagie, Laverne a Bernard na jejich cestě, aby zabránili fialové chapadla v převzetí světa. Hádanky sahají od získání Betsy Rossové po navrhování nové vlajky až po oblékání mumie, aby vyhrála soutěž krásy. Je stále stejně zábavné hrát o více než 25 let později.

Původní platforma: MS-DOS

95. Zork (1980)

Text, písmo, grafický design, ilustrace, logo, grafika, fiktivní charakter,

Infocom

. Text Adventures nabízí světy imaginativní hloubky, ať už prostřednictvím interaktivního románu fantasy nebo elektronické hry Dungeons and Dragons.

Zork byla jednou z prvních z těchto her, ale rozlišovala se podle své hloubky příběhu i designu. Textový analyzátor hry byl sofistikovanější než jeho předchůdci, schopný porozumět krátkým, ale složitějším řetězcům příkazů, na rozdíl od základních prohlášení o podstatném jménu. Díky tomu byla hra poutavější z pohledu vyprávění i hry, což nám poskytlo první pohled na to, co by bylo možné ve fantasy RPG budoucnosti.

Původní platforma: PDP-10

Reklama – Pokračujte ve čtení níže

94. Star Fox 64 (1997)

Nintendo

Na první úrovni je okamžik kde, pokud prolétáte řadou zdánlivě neškodných oblouků, váš Wingman Falco vám řekne, abyste ho následovali. Vede vás vodopádem a do alternativního konce úrovně a odemkne zcela novou cestu k návštěvě. Mohli jste hru porazit základní cestou bezpočet časů, aniž byste věděli, že tato místa existují.

Miluji ten okamžik.

Originální platforma: Nintendo 64

93. Mega Man 2 (1988)

Hrdina, fiktivní postava, superhrdina, plakát, animovaná karikatura, fikce, akční figurka, komiks, komiks, hry,

Hry FTL

Kritici milovali originál Mega Man, Ale nikdo to nekoupil. Naštěstí pro nás, Capcom se rozhodl pohnout kupředu s pokračováním a Mega Man 2 byl rozbit. Hra prodala více než 1.5 milionů kopií a spustilo franšízu do herní stratosféry. Druhá hra se hraje jako první, když ovládáte stejnojmenný modrý bombardér prostřednictvím řady úrovní robotů a poráží je, aby získali své schopnosti. Ale přinesl řadu upgradů, v neposlední řadě z toho ztěžoval hru.

Původní platforma: Famicom, Nes

92: Dungeon Master (1987)

Plakát, beletrie, fiktivní charakter, komiksy, hry, hrdina,

Dungeon Master propagoval a popularizoval mnoho prvků, které by se staly základem žánru hry na hraní rolí. Mezi ně patří hratelnost v reálném čase, pohlcující 3D svět, inventář postav, dovednosti, které se zlepšily spíše než pomocí bodů dovedností, a další. Individuálně se tyto funkce objevily v dřívějších hrách. Ale Dungeon Master ‘S jejich zabalením do soudržného a příjemného balíčku v modelu, který hry od té doby napodobují.

: Atari st

Reklama – Pokračujte ve čtení níže

91. Dota 2 (2013)

Akce-adventure hra, film, hry, plakát, akční postava, dobrodružná hra, PC hra, hrdina, ilustrace, CG Artwork,

Valve Corporation

Pokračování mod vytvořeného komunitě Obrana starověku pro Warcraft III: vláda chaosu, Dota 2 se stal samotným jevem a třpytil jednu z největších komunit elektronických sportů na světě.

S neuvěřitelným uměleckým designem zdokonalil Valve Massive Online Battle Arena (MOBA) žánr a není překvapením, že to není poslední hra ventilů, kterou na tomto seznamu uvidíte.

Originální platforma: PC

90. SoulCalibur 2 (2002)

Karikatura, ilustrace, grafický design, fiktivní charakter, umění, černé vlasy, černobílé, styl, kresba,

Namco

Soul série bojových her se oddělila od podobných Mortal Kombat a pouliční rváč Zaměřením na boj založený na zbraních. Velké, honosné, smrtící zbraně. SoulCalibur 2, .

Původní platforma: Namco System 246 Arcade Board

89. TimesPlitters 2 (2002)

Animace, fiktivní postava, plakát, hry, grafika, hrdina, rukavice, umělecká díla CG, software pro videoher, hra s akčním podáváním,

Je to GoldenEye bez vázání celého vazby. Je zde režim příběhu, ale je to opravdu všechno o možnosti multi-hráče. Vyberte si z různých postav a poté bojte se na úroveň zobrazující několik různých časových období. Kromě toho bylo tolik herních režimů, kromě toho jen z vašeho zápasu smrti běžeckého mlýna. Dokonce i zachycení tašky byl výbuch.

Originální platforma: Playstation 2

Reklama – Pokračujte ve čtení níže

88. Dead Space (2008)

Ruka, prst, fikce, plakát, písmo, obal alba, fiktivní postava, maso, gesto, ilustrace,

Viscerální hry

byl hlavním příkladem filmového vyprávění vyprávění, který řídil mnoho z nejlepších her v roce 2000. Podrobné nastavení hry bylo atmosférické i děsivé, perfektní pozadí příběhu o přežití hororu nemrtvých kosmických monster.

Hrajete jako Isaac Clarke, inženýr, který musí přežít, když je jeho těžební loď napadena kosmickými zmbiemi známými jako nekromorfy. Boj hry používá systém s názvem Strategické rozdělení, kde musí Isaac použít svůj improvizovaný arzenál k odříznutí paží, nohou a dalších končetin jeho mimozemských útočníků.

Původní platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

87. Twisted Metal (1995)

PC hra, hry, film, plakát, hrdina, technologie, fiktivní postava, dobrodružná hra, videoherní software, animovaná karikatura,

Sony

Nejde o závody. Jde o zničení vašich soupeřů každou zbraní ve vašem arzenálu. Toto vydání PlayStation z roku 1995 bylo automobilovou hrou pro lidi, kteří se nestarali o to, aby se dostali na jakoukoli cílovou čáru. Je to bitevní royale, kde střelba raket z strašidelného kamionu zmrzliny je pro kurz stejné.

Původní platforma: Play Station

86. Cuphead (2017)

Karikatura, žlutá, text, klipart, animovaná karikatura, fikce, fiktivní charakter, ilustrace,

Tato malá indie vzala herní svět bouří po jeho vydání v roce 2017. Animace styl odráží dílo studií jako Disney a Fleischer z 30. let. Hráči ovládají titulární charakter, který vám cestuje šéfem bojů s rostoucími obtížemi. A je to docela obtížné, protože Cuphead a jeho bratr Mugman bojují k konfrontaci se samotným ďáblem.

Originální platformy

Reklama – Pokračujte ve čtení níže

85. Gran Turismo 3 A-Spec (2001)

Vozidlo, auto, znak, logo, hybridní vozidlo,

Polyfony digitální

S Gran Turismo 3, Série závodních sérií nyní ve sériích provedla skok z Playstation na PS2 a s ní vytvořil obrovský skok v grafice a realismu. Zatímco hra byla snad trochu také Realistická (a tak komplikovaná) pro příležitostného hráče, fyzika a mechanika řízení GT3 z něj učinila oblíbený fanoušky fanatiků a závodních her.

Původní platforma: Playstation 2

84. Prince of Persia: Sands of Time (2003)

Akce-adventure hra, PC hra, dobrodružná hra, technologie, videoherní software, film, elektronické zařízení, hry, akční film, CG kresba,

Ubisoft

Kde třetí položka v originálu Perský princ Trilogie nedokázala úspěšně převést sérii ze svých 2D kořenů na 3D nastavení, Písky času uspěl. Restartování klasické franšízy pro šestou generaci konzolí, hra představovala krásnou grafiku a akrobatický 3D platformu a boj, z nichž všechny kombinovaly inovativní mechanik časově ohýbání. Hra byla hitem, vydělávala kritické uznání a tření více pokračování a adaptace na celovečerní film.

Snažíme se však na ten poslední kousek zapomenout.

Originální strLatforms: Windows, Xbox, PlayStation 2, GameCube

83. Donkey Kong (1981)

Karikatura, fiktivní charakter, ilustrace, fikce,

Nintendo

Stejně jako mnoho superhrdinů se poprvé objevilo v neeponymních komiksech (Superman in Action Comics #1, Batman in Detective Comics #27), oblíbený instalatér každý debutoval ve hře s žádným Super ani Mario ve jménu.

Tato hra byla více než první italský výlet s vysokým obsahem. Donkey Kong byl raným příkladem ikonického žánru platformy a jedné z nejpopulárnějších arkádových her všech dob, které pomohlo Nintendo proniknout na americký trh videoher, kterému by dominoval v 80. letech.

Originální platforma: Arkáda

Reklama – Pokračujte ve čtení níže

82. Mike Tyson’s Punch Out (1987)

Nintendo

Časný standout domácí konzole a jedna z prvních sportovních videoher, Punch ven byl úspěšný pro cílení na zábavu v arkádovém stylu, než se pokoušet napodobovat sport, na kterém je založen.

Ve skutečnosti část Vyrazit. Je to logická hra, která má mnohem více společného s rozpoznáním vzorů než fyzická zdatnost. Svým způsobem je také box.

Původní platformy: Pasáž

81. Super Mario Odyssey (2017)

Animovaná karikatura, karikatura, fiktivní charakter, technologie, elektronické zařízení, animace, fikce, hrdina, hry,

Nejslavnější instalatér popkultury debutuje s Nintendo Switch Odyssey A má nového přítele jménem Cappy. Společně cestují po královstvích, včetně zastávek v New Donk City a Crumbleden, na dobrodružství sběrné síly Moons.

Cappy může Mario použít jako zbraň k zachycení speciálních objektů a k překonání environmentálních překážek. Není to Luigi nebo ropucha, ale vítaný doplněk k rodině.

Původní platforma: Nintendo Switch

9 Klasické hry na oslavu narozenin pro staromódní zábavu

Chlapec zasáhl Pinata, což je zábavná narozeninová párty

Istock

Bluff slepého člověka je nutností pro vaše hosty večírku

. Snadné pro všechny hrát a vždy výbuch, tyto hry jsou klasické z nějakého důvodu. Zbývá jen dodat narozeninové občerstvení!

1. Projít pozemkem

Oblečená verze horkých brambor, děti hodí mega zabalený „dárek“ od ruky do ruky-když se zastávky hudby rozbalí vrstva. Rozhodnout se překvapit každou vrstvu nebo počkat do konce!

2. Drop na prádlo

Pamatujte, když lidé skutečně používali k zavěšení oblečení? Také to děláme. V dnešní době se během kola nebo dvou koordinace rukou očí, na které jste pracovali. Kiddos stojí nad nádobou, dotkněte se ° na nos a odpadněte. Je na vás, kolik šancí dostane každý hráč!

3. Balloon Bust

Nebere moc, aby se míč rozběhl na této klasické narozeninové hře. Přidejte trochu překvapení do každého balónu pro přidanou bonus a poté je vydejte. Děti mohou používat jakékoli nezbytné prostředky kromě jejich rukou.

4. Bucket Toss

S karnevalovým hrami se nemůžete pokazit a kbelík je oblíbený. Zarovnejte kbelíky naplněné cenou v řadě. Každé dítě, které pohánělo míč do kbelíku, je hrdým majitelem dobroty, která čeká na vytržení. Rozhodněte se pro tři tahy, jinak by mohlo dojít k hodně postavení (nebo kroucení)!

5. Jaký je čas, pane. Vlk

Pokud tato klasická hra na oslavu narozenin pro vás nezazvoní žádné zvony, rodiče, přemýšlejte o červeném světle, zeleném světle s mnohem více zakřivením a šíleným bojovným. Úplný výbuch, dokonce i pro malé děti, je to nutností na vašem příštím dětském bash. Chcete vědět, jak hrát? .

6. Lovení jablek

Je to originál – a stále veselý. Studená voda, kluzké ovoce a žádné ruce. Přineste si chichotání!

7. Bluff slepého muže

Než začnou na piñata houpající se ve stromech, použijte tento šátek pro více zábavy. Hraní této verze značky je snadné, ale pravidla se liší, takže se rozhodněte, že buď nechají každého hrát každé kolo a pokračovat v tom, nebo nechat „označeného“ osobu sedět, dokud není každý venku. Je to na tobě!

8. Arašídový lov

Je to jako lov vajec bez hmotnostního množství cukru. Rozložte dostatek arašídů, aby každé dítě mohlo naplnit šálek. Kiddos se zabýval alergiemi? Místo toho vyměňte ořechy pro tootsie.

9. Tlačítko, tlačítko: Kdo má tlačítko?

Zahřívalejší, teplejší, vroucí horké! Je to staromódní hádající hra nejjednoduššího designu, díky které je ideální pro večírky. Hledač získává náznaky od těch, kteří sedí kolem, až do přísně tajného umístění tlačítka.

Sdílejte tento článek

  • Kliknutím sdílíte na Twitteru (otevře se v novém okně)
  • Kliknutím sdílíte na Pinterestu (otevře se v novém okně)
  • Kliknutím e -mailem odkaz na přítele (otevře se v novém okně)
  • Kliknutím sdílíte na kopii (otevře se v novém okně)