Žába v Minecraftu, Minecraft Žáby: Jak najít a chovat žáby v Minecraft 1.19 | Shotkul skalního papíru

Žáby Minecraft: Jak najít a chovat žáby v Minecraft 1.19

Pokud chcete získat každou variantu žáby, musíte se naučit, jak chovat žáby v Minecraft. Zatímco žáby původně budou jíst světlušky, bylo to vyřazeno krátce před zahájením Minecraft 1.19. Místo toho budou žáby nyní jíst malé slizy a slizové koule. Pokud nakrmíte žábu slizový míč, vstoupí do režimu lásky a vyhledat žáby. To je však místo, kde se věci trochu liší od většiny davů.

Žába v Minecraft

Tento tutoriál Minecraft vysvětluje vše o žabách se snímky obrazovky a pokyny krok za krokem. Pojďme se dozvědět o žáby v Minecraftu.

Podporované platformy

Žáby jsou k dispozici v následujících verzích Minecraft:

Plošina Podporováno (verze*)
Java Edition (PC/MAC) Ano (1.19)
Pocket Edition (PE) Ano (1.19.0)
Xbox 360 Ne
Xbox One Ano (1.19.0)
PS3 Ne
PS4 Ano (1.19.0)
Wii U Ne
Nintendo Switch Ano (1.19.1)
Edice Windows 10 Ano (1.19.0)
Edice Education Ne

* Verze, kterou byla přidána nebo odstraněna, je -li to použitelné.
POZNÁMKA: Pocket Edition (PE), Xbox One, PS4, Nintendo Switch a Windows 10 Edition se nyní nazývají edice Bedrock. Budeme je i nadále ukazovat jednotlivě pro historii verzí.

Pozadí

Žába je nový dav, který byl představen v divoké aktualizaci. V Minecraft jsou 3 typy žáby – teplé, mírné a chladné. Následuje obrázek toho, jak vypadá žába:

Žába teplá

Úroveň nepřátelství Pasivní dav
Body zdraví 10 zdravotních bodů
x 5
Kde najít V bažinách a mangrovových bažinách
Zbraň Žádný
Metoda útoku Nikdy na vás nebude zaútočit
Kapky Žádný
Zkušené body 1-3 zkušenosti

Úroveň nepřátelství (pasivní)

Žába je pasivní dav. Termín dav je krátký pro mobilní, pohybliví a používá se k označení všech živých, pohyblivých tvorů ve hře, jako jsou kuřata, popínavé popínavé a žáby. Protože žába je pasivní dav, nikdy vás ve hře nezaútočí (kreativní nebo režim přežití).

Body zdraví

V Minecraft má žába 5 srdcí pro zdraví. To dává žábu 10 zdravotních bodů (protože 1 srdce = 2 zdravotní body). Chcete -li zabít žábu, musíte způsobit 10 bodů poškození žáby.

Kde najít žáby

V Minecraft najdete žáby v bažinách a mangrovových bažinách.

Bažina

Swamp Biome

Mangrove Swamp

Mangrove Swamp Biome

Pokud máte potíže s nalezením žáby, můžete svolat žábu pomocí cheat nebo můžete použít vejce.

Zbraň

Žába nenese zbraň.

Metoda útoku

Jste bezpečí chodit poblíž žáby a nezaútočí nebo vám způsobí žádné poškození. A pokud zaútočíte na žábu, prostě se to vzdá. Nezaútočí vás zpět.

Chování

Žáby mohou skákat, plavat, chodit po zemi a Croak. Žáby mohou v Minecraft skočit výše než většina davů. Ve skutečnosti mohou skočit až 8 bloků vysoko, takže udržování tohoto typu davu omezeného na konkrétní oblast může být složité. Protože žáby jsou skokany, budou také způsobit méně poškození než jiné davy.

Žáby mohou jíst malé sliny způsobující, že slim spadne slimeball. Protože existují 3 typy žáby, každá varianta žáby může upustit konkrétní blok Froglight. Tyto bloky Froglight lze použít jako blok LightSource.

Kapky

Když zabijete žábu v Minecraftu, nic nepadne. Je to jeden z mála davů, který při zabití neklesne žádné položky.

Zkušené body

Při hraní hry získáte zkušenosti. Nejběžnějším způsobem, jak získat zkušenosti, je zabíjení davů. Když je zabit dav, uvidíte, jak se objevují malé zelené a žluté koule a pohybují se směrem k vám.

Tyto koule představují body zkušeností. Když zabijete žábu, získáte 1-3 zkušenosti.

Typy žáby

V Minecraft jsou 3 různé typy žáby – teplé, mírné a studené žáby. Typ žáby, který se ve hře vynoří. Zde jsou typy žáby, které se mohou ve hře vynořit:

1. Teplá žába

Teplá žába je bílá žába a jeden ze tří typů žáby v Minecraft. Toto je obrázek toho, jak vypadá teplá žába:

Žába teplá

Teplé žáby se mohou přirozeně vynořit v mangrovovém bažině biome. Teplou žábu však lze získat také tím, že se třpytí pulci v teplém biome. Jak se věk z puncového věku, vyroste v teplou žábu, když se stane dospělým. Některé z biomů, kde pulci rostou v teplé žáby, jsou mangrovová bažina, džungle, bambusová džungle, poušť, badlands a savana biomy.

2. Mírná žába

Mírná žába je oranžová žába a je dalším typem. Toto je obrázek toho, jak vypadá mírná žába:

Žába mírná

Mírné žáby se mohou přirozeně vynořit v bažinovém biome. Mírnou žábu však může být získána třením tadpole v mírném biomu. Jak se věk z puncového věku, vyroste v mírnou žábu, když se stane dospělým. Některé z biomů, kde pulci rostou v mírné žáby, jsou bažina, les, břízový les, tmavý les, pláně, louka, taiga, pláž, svěží jeskyně, odkapávací jeskyně a říční biomy.

3. Studená žába

Studená žába je zelená žába. Toto je obrázek toho, jak vypadá studená žába:

Žába chlad

Studené žáby se ve hře přirozeně nevytvářejí. Studenou žábu může být získána třením pulpu ve studeném biomu. Jak se věk pulců, vyroste na studenou žábu, když se stane dospělým. Některé z biomů, kde pulci rostou ve studené žáby, jsou zasněžená taiga, zasněžené pláně, háj, zmrazené řeky, zmrazené vrcholy biomů.

Spawn vejce pro žábu

Žábu můžete pomocí následujícího vejce propřít:

Žáby Minecraft: Jak najít a chovat žáby v Minecraft 1.19

Žába sedí na trávě v Minecraft The Wilds

Chcete vědět, jak najít a chovat žáby v Minecraft 1.19? Žáby jsou jedním z nových davů v nejnovější aktualizaci Minecraft, Minecraft 1.19. Tento nový dav se může objevit v různých biomech po celém světě, ale existuje několik variant, které mají různé účinky. Pokud chcete získat každou variantu žáby v Minecraft 1.19, budete také muset vědět, jak chovat žáby, abyste mohli dostat pulci, které rostou do různých typů.

V této příručce vysvětlíme, jak najít a chovat žáby v Minecraft 1.19, abyste mohli najít tento nový dav a snadno získat jednu z každé varianty žáby.

Jak najít žáby v Minecraft 1.19

Najít žáby v Minecraft 1.19, budete muset Vodete na bažinu nebo mangrovový bažinový biome. Tam najdete mírné žáby, které jsou oranžové. Mírné žáby jsou standardní typ, ale nejsou jedinou variantou. Wild Update představila Tři varianty žáby: mírné, teplé a studené. Teplé a studené žáby se v Overworldu přirozeně nevytváří, ale můžete je získat tím, že se naučíte, jak chovat žáby v Minecraft.

Pokud při zadávání bažinového biome nenajdete žáby, podívejte se do vody, abyste zjistili, zda si všimnete pulců. Toto je další nový dav, který nakonec vyroste na žáby, takže můžete čekat poblíž, dokud vyrostou.

Jak chovat žáby v Minecraft 1.19

Pokud chcete získat každou variantu žáby, musíte se naučit, jak chovat žáby v Minecraft. Zatímco žáby původně budou jíst světlušky, bylo to vyřazeno krátce před zahájením Minecraft 1.19. Místo toho budou žáby nyní jíst malé slizy a slizové koule. Pokud nakrmíte žábu slizový míč, vstoupí do režimu lásky a vyhledat žáby. To je však místo, kde se věci trochu liší od většiny davů.

Poté, co dvě žáby vstoupily do režimu lásky v Minecraftu, jedna z žáby otěhotní. Těhotná žába pak naskočí na nejbližší vodu, kde upustí nějaké žáby. Pokud to zůstane nepřerušené, Frogspawn se potom vylíhne dětské pulty. Tyto pulci nakonec vyrostou na žáby.

Aby se získaly různé varianty žáby, musí pulci vyrůst v souvisejících biomech. To znamená Pupičtí v bažinách vyrostou v mírné žáby, zatímco se v poušti nebo tundrách v poušti proměňují v teplé nebo studené žáby respektive. Pokud vás zajímá, co tyto různé varianty dělají, vysvětlíme to níže.

Co dělají žáby v Minecraft?

Žáby Minecraft mají několik klíčových použití. Zatímco většinou jen naskočí, když zůstanou nepřetržitý, můžete je použít k snadno získání slizových koulí a nového světelného zdroje známého jako Froglights. Tito oba klesají, když žáby zaútočí na určité nepřátelské davy.

Chcete -li získat slizové koule, musíte se žáby dostat poblíž malých slimenů. Vaše žáby je pak bijí jazykem, zabijí malý sliz a upustí z slizového koule.

Pokud se žába místo toho rozhodne zaútočit na malou magmatickou kostku, vytvoří žába. Froglights jsou nový blok v Minecraft 1.19, který vydává světlo určité barvy. Tato barva závisí na variantě žáby, která vytvořila Froglight: Mírné žáby vyrábějí žluté žáby, studené žáby vytvářejí zelené žáby a teplé žáby padají fialové žáby. Froglights nemají konkrétní účel, ale můžete je použít k přidání nějaké atmosféry kolem vašich sestav Minecraft.

To je vše, co potřebujete vědět, abyste našli a chovali žáby v Minecraft. Pokud chcete do svého světa přidat čerstvý rozstřik barvy, podívejte se na náš seznam nejlepších shaderů v Minecraftu. Pokud plánujete založit nový svět pro Minecraft 1.19, podívejte se na naše seznamy nejlepších java semen a nejlepší semena podloží pro Minecraft, abyste získali silný start.

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.

Přihlaste se s přihlášením Google s přihlášením na Facebooku s přihlášením Twitteru s Reddit
Témata v tomto článku

Sledujte témata a my vám pošlete e -mail, když o nich zveřejníme něco nového. Spravujte nastavení oznámení.

  • Akční dobrodružství následovat
  • Minecraft následovat
  • Mojang následovat

Gratulujeme k vašemu prvnímu sledování!

Pošleme vám e -mail, kdykoli (nebo jeden z našich sesterských webů) zveřejníme článek o tomto tématu.

Přihlaste se k odběru zpravodaje brokovnice s rockovým papírem

Získejte největší denní PC herní příběhy doručené přímo do vaší doručené pošty.

Hayden je spisovatelem průvodců pro RPS, který se připojil k týmu v září 2021 po několika měsících na volné noze pro Thegamer. Jsou velkým fanouškem her přežití, zejména těch, které se zaměřují na nemrtvé. Zombie. Chodci. Shamblers. Ať už jim říkáte cokoli, Hayden je určitě fanoušek.