Beehive – Minecraft Guide – IGN, ús – minecraft wiki

Minecraft Wiki

Hnízda úc a včel mají výstup komparátoru se silou rovnou hladině medu v bloku. Jakmile je hnízdo úlu nebo včel naplněno medem, vydává pět signálu signálu.

Úl

Úky jsou umělá hnízda včel v minecraftu a dělají vše, co dělá včelí hnízdo. Takže pokud hledáte recept na to, jak udělat úl a jak bezpečně získat med, máme vás zakrytý náš Beehiveguide níže.

Minecraft Beehive.png

Hledáte něco konkrétnějšího? Nezapomeňte kliknout na tyto odkazy a skočit dopředu.

 • Co je to úl a co to dělá v Minecraft
 • Jak udělat úl
 • Jak bezpečně získat med

Co je to úl a co to dělá v Minecraft

Úky dělají vše, co dělá včelí hnízdo, ukládají až tři včely a ukládají med. Hlavním rozdílem mezi nimi je, že úl je vytvořen člověkem, takže pokud vidíte, jak nějaké toulavé včely létají kolem, mohli by si nárokovat úl jako domov.

Jak udělat úl

Chcete -li udělat úl, budete potřebovat med, který najdete pouze z Bee Nest zpočátku. Níže jsou uvedeny všechny položky, které budete potřebovat k vytvoření úlu, a také snímek obrazovky demonstrující umístění receptu.

Minecraft Beehive Made.png

 • Zlato: 3
 • Dřevěné prkno: 6 (jakékoli dřevěné prkna)

Jak bezpečně získat med

Získání medu může být nebezpečné, pokud to neděláte správně. Mohlo by to také stát včelí život. Zde je návod, jak získat med, aniž by někdo umíral. Budete vědět, kdy je ús připraven ke sklizni, když vidíte, jak se med vyčnívá z úlu.

Minecraft Beehive Honey.png

Níže jsou uvedeny všechny položky potřebné k získání medu.

Nyní, když máte vše, co potřebujete, jste připraveni získat med. Vše, co musíte udělat, je umístit táborák jeden blok pod úlu a začnete kouřit úlu. Jakmile k tomu dojde, použijte nůžky k bezpečnému medu.

Minecraft Beehive Harvest.png

Ale nezapomeňte se zbavit ohně.

Minecraft Wiki

Sledujte minecraft wiki na Discord nebo na našich stránkách sociálních médií!

Nemáte účet?

Minecraft Wiki

 • Přírodní bloky
 • Bloky zvířat
 • Blokové entity
 • Obslužné bloky
 • Úložný prostor
 • Hořlavé bloky

Úl

Včelí hnízdo/úla

 • Včelí hnízdo
 • Včelí hnízdo s medem
 • Úl
 • Ús s medem

Včelí hnízdo

Včelí hnízdo s medem

Úl

Ús s medem

Obnovitelný

Stohovatelný

Ano (64) bez včel uvnitř
Ne s včelami uvnitř

Nástroj

Odolnost proti výbuchu

Včelí hnízdo: 0.3
Ús: 0.6

Tvrdost

Včelí hnízdo: 0.3
Ús: 0.6

Světelný

Průhledný

Hořlavý

Včelí hnízdo: Ano (30)

Chytí palbu z lávy

Včelí hnízda a úly jsou bloky, které domácí včely, přičemž hnízda včel jsou přirozená a úly vytvořená. Naplňují se medem, když včely opylují květiny a vracejí se do svých domovů a po plném množství lze stříhat buď na voštiny nebo medové láhve extrahované pomocí skleněných lahví.

Obsah

Získání []

Přirozená generace []

Bee Nest ve vesnici Superflat

Přirozeně generovaná hnízda včel generují se 3 včely v nich. Hnízda včel vždy směřují na jih.

Hnízda včel generují v následujících biomech s různými šancemi:

Biome Šance [Poznámka 1]
JE BÝT
Louka 100%
Cherry Grove 5% N/a
Plains
Slunečnicové pláně
5%
Mangrove Swamp 5% 4%
Květinový les 2% 3%
Les
Birch Forest
Starý růst Birch Forest
0.2% 0.035%
 1. ↑ Šance pro každý přirozeně generovaný dub, bříza, mangrovový strom nebo třešňový strom, aby měl včelí hnízdo.

Breaking []

Hnízda úlu a včel mohou být přerušena jakýmkoli nástrojem nebo pěstí hráčem, i když se sekerou rozpadnou rychleji.

Pokud je včelí hnízdo zlomeno s nástrojem, který není okouzlen hedvábným dotykem, upustí nic a žádné včely uvnitř se rozzlobí na hráče. Pokud se používá nástroj hedvábného dotyku, včelí hnízdo klesne a všechny včely uvnitř zůstávají uvnitř.

Pokud je úl zničen hedvábným dotykovým nástrojem, včely se nehněvají.

Pokud je úl zničen táborákem pod ním a bez hedvábného dotykového nástroje, objeví se na hráče naštvaný.

Pokud je rozbitý v tvůrčím režimu s včely uvnitř, úte nebo hnízdo samotné a včely uvnitř zůstávají uvnitř.

Blok Včelí hnízdo Úl
Tvrdost 0.3 0.6
Nástroj
Čas rozbití [a]
Výchozí 0.45 0.9
Dřevěný 0.25 0.45
Kámen 0.15 0.25
Žehlička 0.1 0.15
diamant 0.1 0.15
Netherite 0.05 0.1
Zlatý 0.05 0.1
 1. ↑ časy jsou určeny pro neznámé nástroje, které mají hráči bez efektů stavu, měřené během několika sekund. Další informace naleznete v rozbití § Speed.

Crafting []

Úky lze vytvořit v řemeslném stole. Hnízda včel se vyskytují přirozeně a nelze je vytvořit.

Postgenerace []

Dubové, břízy nebo mangrovové stromy pěstované z sazenic, které jsou do 2 bloků (včetně diagonálně) květu na stejné úrovni Y mají 5% šanci růst s včelam hnízdem obsahujícím 1–3 včely. To platí v jakémkoli biomu v jakékoli dimenzi a pro jakoukoli květinu včetně zvadlých růží a kvetoucího azaleasu.

Použití []

Včelí bydlení []

HoneyDropletSexample

Hnízda včel a úly mohou ubytovat až 3 včely najednou. Mohou vstoupit přes jakoukoli nerušenou stranu, horní nebo spodní část, ale mohou opouštět pouze zepředu, a to pouze tehdy, pokud je to nerušeno pevným blokem (včetně nefunkčního pevného bloku Edice Bedrock).

Včely létají do hnízda nebo úlu v noci, během deště a po naložení pylu z květu. Nejprve hledají jeden na stejných souřadnicích jako poslední, do kterých vstoupili, ale pokud tam není hnízdo nebo úl nebo již při příjezdu obsahuje 3 včely, hledají v nedaleké oblasti další.

Zapálení hnízda nebo úlu umožňuje úniku jakýmkoli včelům, možná chytit oheň, když uprchli.

Sklizeň []

Táborák je zasazen do země a zakrytý kobercem, aby se zabránilo oheň v poškození včel

Jakmile jsou plná, hnízda včel a úly poskytují dva sklízetelné výrobky: med a voštinu.

Pokaždé, když včela vstoupí do hnízda nebo úlu pokrytého pylem, začne jej přeměňovat na med a voštinu. Poté, co je hotovo, čeká na denní světlo bez deště (je -li to nutné), pak vystoupí, aby shromáždil více pylu. Když včela opustí, úl zvýší hladinu medu o 1, na maximálně 5. Jakmile je plná, změní jeho vzhled, aby ukázal, že med vytéká ven, a pokud blok pod ním není plný pevný blok, začne kapající medové částice. (Kapající med je ozdobný; nelze jej shromažďovat v kotli.) Tyto změny signalizují, že úl nebo hnízdo je připraveno ke sklizni.

Ke sklizni medu používá hráč na hnízdě nebo úlu skleněnou láhev; láhev se pak stane medovou láhev. Pro sklizeň plástev používá hráč nůžky v hnízdě nebo úlu, což způsobí, že upustí tři voštinové předměty. Po sklizni se úl nebo hnízdo resetují na vyprázdnění (úroveň medu 0, s výchozím vzhledem).

Alternativně může být med nebo voštinu sklizen napájením dávkovače Redstone obsahujícího skleněnou láhev nebo nůžky . Výdej musí být umístěn vedle a obrátit se k úlu nebo hnízdě.

Maximální vzdálenost

Sklizeň z úlu nebo včelího hnízda způsobuje, že se v něm jakékoli včely zhoršují směrem k hráči, ledaže je pod ním přímo oheň nebo osvětlený táborák do pěti bloků níže a kouř není bráněn. Kouř může projít ne více než jedním pevným blokem, a pouze pokud je tento blok přímo nad táborákem. Umístění koberce nad táborákem ponechává prostor pro včely, aby se vznášely pod hnízdem a stále se vyhýbají poškození požáru. v Java Edition, Kouř procházející kobercem také uklidňuje včely. V edici Bedrock se koberec považuje za překážku, která odstraňuje uklidňující účinek kouře táboráku. Bez bloku pokrývajícího oheň se včely mohou stále vyhnout poškození požáru, pokud je táborák umístěn 4–5 bloků pod hnízdem.

Komponenta Redstone []

Hnízda úc a včel mají výstup komparátoru se silou rovnou hladině medu v bloku. Jakmile je hnízdo úlu nebo včel naplněno medem, vydává pět signálu signálu.

Poznámka bloky []

Hnízda úlu a včel lze umístit pod poznámkovými bloky, aby se vytvořil zvuk „basa“.

Palivo [ ]

v Edice Bedrock, V peci lze použít hnízda úlu a včel, tavící se 1.5 položek na blok.

Zvuky [ ]

Obecný [ ]

Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
vzdálenost
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_dig1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_dig2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_dig3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_dig4.ogg Blok rozbitý Bloky Jakmile se blok zlomí blok .dřevo .přestávka titulky .blok .obecný .přestávka 1.0 0.8 16
Blok umístěný Bloky Když je blok umístěn blok .dřevo .místo titulky .blok .obecný .místo 1.0 0.8 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_mining1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_mining2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_mining3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_mining4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_mining5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_mining6.ogg Blokovací lámání Bloky Zatímco blok je v procesu rozbití blok .dřevo .udeřil titulky .blok .obecný .udeřil 0.25 0.5 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit6.ogg Žádný [Zvuk 1] Závislé na entitě Padající na blok s poškozením pádem blok .dřevo .podzim Žádný [Zvuk 1] 0.5 0.75 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: wood_hit6.ogg Kroky Závislé na entitě Chůze po bloku blok .dřevo .krok titulky .blok .obecný .kroky 0.15 1.0 16
Zvuk Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost Pitch
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_dig4.ogg Bloky Jakmile se blok zlomí kopat .kámen 1.0 0.8-1.0
Bloky Když je blok umístěn kopat .kámen 1.0 0.8-1.0
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_hit6.ogg Bloky Zatímco blok je v procesu rozbití udeřil .kámen 0.27 [Zvuk 1] 0.5
Hráči Padající na blok s poškozením pádem podzim .kámen 0.4 1.0
Hráči Chůze po bloku krok .kámen 0.3 1.0
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_Jump1.wav https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_Jump2.wav https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_Jump3.wav https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: Stone_Jump4.wav Hráči Skákání z bloku skok .kámen 0.12 1.0
Hráči Padající na blok bez poškození pádu přistát .kámen 0.22 1.0
 1. ↑ MCPE-169612-Mnoho bloků vydává velmi mírně odlišné zvuky na kámen

Unikátní []

Zvuk Titulky Zdroj Popis Umístění zdrojů Klíč překladu Hlasitost Pitch Útlum
vzdálenost
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip4.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip5.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip6.ogg Medové kapky Bloky Když částice odkapávání medu zasáhne blok blok .úl .odkapávat titulky .blok .úl .odkapávat 0.09-0.3 liší se [Zvuk 1] 8
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beehive_enter.ogg Bee vstupuje do úlu Bloky Když včela vstoupí do úlu blok .úl .zadejte titulky .blok .úl .zadejte 1.0 0.7/0.8 14
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beehive_exit.ogg Včelí listy úl Bloky Když včela opustí úl blok .úl .výstup titulky .blok .úl .výstup 1.0 0.9/1.0/1.1 14
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_shear.ogg Nážící škrábance Bloky Když jsou voštiny sklizeny z úlu blok .úl .stříhat titulky .blok .úl .stříhat 0.8 1.0/0.8/0.9 16
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_work1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_work2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_work3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_work4.ogg Včely fungují Bloky Náhodně, když je včela uvnitř blok .úl .práce titulky .blok .úl .práce 0.6 1.0 12
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: bottle_fill_water1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: bottle_fill_water2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: bottle_fill_water3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: boart_fill_water4.ogg Lahví výplně Bloky Když je láhev naplněna medem položka .láhev .vyplnit titulky .položka .láhev .vyplnit 1.0 1.0 16
 1. ↑ může být 0.7 nebo 0.9 pro každý zvuk
Zvuk Zdroj Popis Umístění zdrojů Hlasitost Pitch
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_drip4.ogg Bloky Když částice odkapávání medu zasáhne blok blok .úl .odkapávat 0.3 0.7-0.9
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beehive_enter.ogg Bloky Když včela vstoupí do úlu blok .úl .zadejte 0.75 0.7-0.8
https: // minecraft.fandom.com/wiki/file: beehive_exit.ogg Bloky Když včela opustí úl blok .úl .výstup 0.75 0.9-1.1
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_shear.ogg Bloky Když jsou voštiny shromažďovány z úlu blok .úl .stříhat 0.8 0.8-1.0
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_work1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_work2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_work3.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: beehive_work4.ogg Bloky Náhodně, když je včela uvnitř blok .úl .práce 0.6 1.0
https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: plnící_water_bucket1.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: plnící_water_bucket2.ogg https: // minecraft.fandom.com/wiki/soubor: plnící_water_bucket3.ogg Bloky Když je láhev naplněna medem [zvuk 1] Kbelík .FILL_WATER 1.0 1.0

Hodnoty dat []

Id []

název Identifikátor Formulář Blokové značky Klíč překladu
Včelí hnízdo BEE_NEST Blok a položka úly blok.Minecraft.BEE_NEST
Úl úl Blok a položka úly blok.Minecraft.úl
název Identifikátor
Blok entity úl
název Identifikátor Numeric ID Formulář ID položky [i 1] Klíč překladu
Včelí hnízdo BEE_NEST 473 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.BEE_NEST.název
Úl úl 474 Block & Giveable Item [I 2] Identické [i 3] dlaždice.úl.název
 1. ↑ ID formy přímé položky Block, který se používá v souborech a doplňcích Savegame.
 2. ↑ AB k dispozici s příkazem /dávat.
 3. ↑ AB AB Přímý formulář bloku má stejné ID jako blok.
název Savegame ID
Blok entity Úl

Blokovací stavy []

název Výchozí hodnota Povolené hodnoty Popis
tváří v tvář severní východní
severní
jižní
Západ
Opak od směru, kterým hráč čelí, při umístění bloku.
Honey_level 0 0
1
2
3
4
5
Každá opylovaná včela, která po práci opouští úl. Když na úrovni 5 může být med plněn nebo lze sklidit voštiny.

Blokovací data []

Ús má s ním spojenou blokovou entitu, která obsahuje další údaje o bloku.

 • Blokujte data entity
  • Štítky společné pro všechny blokové entity
  • Včely: Entity, které jsou v současné době v úlu.
   • Entita v úlu.
    • EntityData: NBT data entity v úlu.
     • Viz formát entity.
     • X: X souřadnice květu.
     • Y: Y souřadnice květu.
     • Z: Z souřadnice květu.

     Pokroky []

     Ikona Pokrok Popis ve hře Rodič Skutečné požadavky (pokud je to jiné) Umístění zdrojů
     Bee náš host
     Použijte táborák ke sběru medu z a Úl Použití skleněné láhve bez zhoršení včel Chov Použijte skleněnou láhev na a úl nebo Včelí hnízdo i když nehněk včel uvnitř. chov/bezpečný_harvest_honey
     Celková beelokace
     Přesunout Včelí hnízdo, se 3 včely uvnitř pomocí hedvábného dotyku Chov chov/Silk_Touch_nest

     Úspěchy []

     Ikona Úspěch Popis ve hře Skutečné požadavky (pokud je to jiné) Gamerscore vydělal Typ trofeje (PS4)
     PS4 jiný
     Bee náš host Použijte táborák k sbírání medu z úlu pomocí láhve bez zhoršení včel. 15G Bronz
     Celková beelokace Přesuňte a umístěte včelí hnízdo, se 3 včely uvnitř pomocí Silk Touch. 30G stříbrný

     Dějiny [ ]

     | Včelí hnízda mají nyní 2% šanci na to, aby se v květinových lesích vynořily. | Hnízda včel nyní mají 0.2% šance na tření lesů, zalesněných kopců, bříznických lesů, vysokých bříznických lesů, břízkových lesních kopců a vysokých březových kopců.>>

     Java Edition
     1.15 19w34a Přidána hnízda včel.
     Přidané včelí úly.
     19w35a Duby a břízy generované ze sazenic již nemohou mít hnízda včel.
     Hnízda včel nyní nemohou generovat, pokud není před přední stranou hnízda vzduch.
     Hnízda včel a včelí hnízda jsou nyní hořlavá.
     19w36a Nyní chybí horní a dolní textura pro naplněné včelí úly. [1]
     19W37A Horní a dolní textura pro naplněné včelí úly je nyní opraveno.
     19W41A „Bee Hive“ byl přejmenován na „ús.”
     19w42a „Bee Nest“ bylo přejmenováno na „Bee Nest.”
     19w46a Včely nyní vystupují úly pouze zepředu.
     Úly již neklesnou v kreativním režimu, pokud neobsahují včely.
     1.15.2 Před vydáním 1 Dubové a břízy pěstované do 2 bloků květu na stejné úrovni Y mají 5% šanci mít včelí hnízdo, takže hnízda včel z obnovitelných zdrojů.
     1.16 20w06a Crimson Planks and Warped Planks lze nyní použít k tvorbě úlů.
     20w13a Včelí hnízda se nyní na mapách objevují žlutá.
     1.18 Experimentální snímek 2 Hnízda včel nyní mají vysokou šanci na tření na horských loukách. [ Více potřebných informací ]
     21W39A Hnízda včel nyní mají 100% šanci na tření na loukách.
     1.19 22w11a Mangrovová prkna lze nyní použít k tvorbě úlů.
     22w14a Hnízda včel nyní mají 5% šanci na tročení na mangrovových stromech i uvnitř mangrovových bažin.
     1.20
     (Experimentální)
     23w07a Hnízda včel nyní mají 5% [ ověřit ] šance na tření třešňových stromů i uvnitř třešňových hájů.
     Třešňové prkna lze nyní použít k tvorbě úlů.
     Edice Bedrock
     1.14.0 Beta 1.14.0.1 Přidána hnízda včel.
     Přidané úly.
     Beta 1.14.0.3 „Bee Nest“ bylo přejmenováno na „Bee Nest.”
     1.16.0 Beta 1.15.0.51 Dubové a břízy pěstované do 2 bloků květu na stejné úrovni Y mají nyní 5% šanci mít včelí hnízdo.
     Beta 1.16.0.57 Hnízda včel nyní mají 3% šanci generovat v květinovém lese.
     Hnízda včel nyní mají 5% šanci generovat v pláních a slunečnicových pláních.
     Včelí hnízda nyní mají 0.035% šance na výrobu v lese, zalesněných kopcích, bříznických lesích, vysokých bříznických lesích, bříznických lesních kopcích a vysokých březových kopcích.
     1.16.100 Beta 1.16.100.54 Nyní se na mapách jeví jako žlutě.
     1.18.30 Beta 1.18.20.27 Rozbití hnízda nebo úlu s hedvábným dotykem již nehněčí včely.
     1.19 Beta 1.19.0.20 Hnízda včel nyní mají šanci se vynořit na mangrovových stromech a také uvnitř mangrovových bažin.

     Problémy []

     Problémy týkající se „úlu“ jsou udržovány na trackeru chyb. Nahlásit problémy tam.

     Viz také []