Co je přepínač Mux? | Digitální trendy, co je přepínač MUX? Komponenta herního notebooku vysvětlila

Co je přepínač Mux? Komponenta herního notebooku vysvětlila

Spínač MUX může spolupracovat s pokročilým Optimus Technology NVIDIA, aby se dále rozšířil své výhody. Advanced Optimus může použít přepínač MUX k použití pouze CPU a jeho IGPU, když GPU není potřeba. Jako takový změní GPU během negraphics intenzivních úkolů-jako je produktivita-pro zvýšenou výdrž baterie.

Co je přepínač Mux?

Kunal Khullar

Herní notebooky jsou mnohem pokročilejší, než tomu bylo před několika lety. Jednou z mnoha nových funkcí, které můžete vidět na některých z nejlepších herních notebooků, je přepínač MUX, funkce, kterou lze použít ke zvýšení grafického výkonu. Jak to ale opravdu funguje, a měli byste utratit další peníze jen za tuto funkci? Tady je vše, co potřebujete vědět.

 • Co je přepínač Mux?
 • Jak zjistím, zda má můj notebook přepínač Mux?
 • Jak povolit nebo deaktivovat přepínač MUX?
 • Potřebuji herní notebook s přepínačem MUX?

Co je přepínač Mux?

Zkratka pro multiplexer, přepínač Mux dává uživatelům možnost optimalizovat své herní notebooky, aby upřednostnili výdrž baterie nebo čistý výkon při hraní her. V zásadě se používá k deaktivaci integrovaného GPU notebooku ručně a deaktivuje jakékoli optimalizační řešení. Funguje to připojením vyhrazené grafické karty přímo na obrazovku. To znamená, že notebook musí mít podporu hardwaru pro tuto funkci a není to něco, co lze provést pouze prostřednictvím softwaru. Protože přepínač MUX je připálen na samotnou základní desku, nelze jej nainstalovat ani koncovým uživatelem.

Většina herních notebooků má pár GPU, integrovaný GPU (IGPU) a diskrétní GPU (DGPU). IGPU je součástí procesoru, což znamená, že Intel a AMD nabízejí své vlastní integrované grafické řešení. Na druhé straně diskrétní GPU je Beefer Graphics Chip na vašem notebooku, jako je NVIDIA RTX 3070 nebo AMD Radeon RX 6700s, který je nutný k řízení špičkových her.

 • Nové RTX 4090 ASUS Shattered GPU přetaktování záznamů a brzy si ho budete moci koupit
 • Co je vsync a proč to potřebujete?
 • Hráči konečně kupují nové grafické karty znovu

Integrovaný GPU není tak silný a spotřebovává méně energie. IGPU je tedy dobrý pro běžné úkoly, jako je sledování videí, procházení internetu, psaní dokumentu atd. Diskrétní GPU však vyžadují hodně energie, aby ve srovnání s integrovanými GPU poskytovaly výkony surové grafiky. To je jeden z největších důvodů, proč herní notebooky nenabízejí dlouhou životnost baterie. Aby se tento problém vyřešil, výrobci přišli s řešeními optimalizace baterií, jako jsou NVIDIA Optimus a AMD Switchable Graphics.

Schéma ukazující, jak funguje Nvidia Optimus

Notebook, který má Optimus, automaticky zachová baterii přepnutím na integrovanou grafiku, pokud nevyžadujete hodně grafické síly. Jakmile otevřete pracovní zatížení náročné na GPU, řekněte hru, uznává požadavek a přepíná zpět na DGPU. Zní to pohodlně a dokonce tvrdí, že nabízí zvýšený výkon až 30%, ale existuje chyba. Zatímco ke zpracování hry dochází na DGPU, signál je poprvé odeslán na IGPU předtím, než dosáhne displeje, a tak někdy vytvoří překážku. To je místo, kde přichází přepínač Mux.

Jak zjistím, zda má můj notebook přepínač Mux?

. Nejlepší způsob, jak se vydat na stránku produktu na webových stránkách výrobce a kopat skrz Specifikace listu. Alternativně můžete také zkontrolovat software proladění systému, se kterým je váš notebook dodáván, abyste zjistili, zda systém má přepínač MUX nebo ne.

Pokud na notebooku nemáte přepínač MUX, můžete stále posílit herní výkon přetaktováním GPU nebo připojením externího herního monitoru s notebookem. Musíte zajistit, aby byl výstup zobrazení připojen přímo k diskrétní grafice místo Intel nebo AMD integrovaného GPU, i když.

Jak povolit nebo deaktivovat přepínač MUX?

Přepínač MUX může být povolen nebo deaktivován pomocí softwaru pro ladění vlastního systému, se kterým se vaše herní notebook lodí, poté je povinný restart systému. Obvykle se to nazývá přepínač Přepínač GPU, Hybridní grafika, nebo NVIDIA OPTIMUS. Některé notebooky mohou vyžadovat, abyste zamířili do bios a poté povolili nebo deaktivovali spínač Mux.

Jak přepínat přepínač MUX v zbrojnici

Potřebuji herní notebook s přepínačem MUX?

Spínač MUX vám rozhodně dává výhodu, protože vám umožní získat nejvyšší výkon z diskrétního GPU na vašem herním notebooku. Je také vhodný pro někoho, kdo plánuje používat notebook vždy připojený k napájecímu napájení. Většina předních výrobců herních notebooků, včetně Asus, Acer, Dell, Gigabyte, HP, MSI, Lenovo a Razer. Pokud však plánujete koupit nový notebook, navrhujeme, abyste provedli trochu průzkumu, protože tato funkce je většinou vidět pouze na několika notebookech středních a prémiových her. Pokud již vlastníte herní notebook, který nemá přepínač MUX, nedoporučujeme investovat peníze do nového pouze pro tuto funkci pouze pro tuto funkci.

Pokud však chcete koupit nový herní notebook, zde jsou nejlepší herní notebooky, které si můžete koupit v roce 2022.

Doporučení editorů

 • Někdo vylepšil AMD’s RX 7800 XT a výsledky vás mohou překvapit
 • Co je to trasování paprsků a jak to změní hry?
 • Testoval jsem RX 7800 XT AMD proti RTX 4070 NVIDIA a je tu jasný vítěz
 • Dva nové GPU AMD významně podkopávají Nvidia
 • Tento absurdní počítač se 7 RTX 4090S stojí oční zalévání 31 600 $

Co je přepínač Mux? Komponenta herního notebooku vysvětlila

MUX Switch

Image Credit (ASUS)

. Switch MUX je tu, aby s tím pomohl. Tady je naše jednoduché vysvětlení.

Při rozhodování, který herní notebook koupit, je třeba zvážit. Budete chtít svůj ideální kombinaci CPU, GPU, RAM a SSD, to je před zvážením, jakou velikost a váhovou notebook chcete, stejně jako displej. Naštěstí je náš nejlepší průvodce herním notebookem, který vám pomůže s takovými věcmi.

Komponenta, o které jste možná neslyšeli, se donedávna neslyšeli, protože stále získává význam, je přepínač Mux. Je to trochu soupravy, která může zvýšit zvýšení vašeho výkonu GPU. To jsou základy.

Co je přepínač Mux?

Přepínač Mux je čip nalezený v herních notebookech, který umožňuje grafickému čipu (GPU) odesílat informace přímo na displej a umožňuje snadné přepínání mezi těmito dvěma režimy. Mux je krátký pro multiplexer.

Hlavní výhodou je, že GPU umožňuje odesílání informací přímo na displej, aniž by nejprve prošel CPU, může snížit latence a zvýšit frekvence snímků.

Spínač MUX může spolupracovat s pokročilým Optimus Technology NVIDIA, aby se dále rozšířil své výhody. Advanced Optimus může použít přepínač MUX k použití pouze CPU a jeho IGPU, když GPU není potřeba. Jako takový změní GPU během negraphics intenzivních úkolů-jako je produktivita-pro zvýšenou výdrž baterie.

Apple TV+

Domov Apple Originals. Užijte si hvězdné, oceněné série, filmy a další. Popadněte nyní 7denní zkušební verzi zdarma.

 • Jablko
 • 7denní zkušební verze zdarma
 • 6 £.99 P/M

Pokročilý Optimus vám poskytuje přístup ke třem možnostem pro ovládání přepínače MUX. Existuje „automatický výběr“, který určí, zda by měl být IGPU nebo GPU použit v závislosti na pracovní zátěži. Poté existuje „Optimus“, který bude používat pouze IGPU nebo „NVIDIA GPU“ pouze k využití vyhrazeného mobilního GPU. AMD nabízí podobné řešení s názvem Smart Access Graphics Technology.

Přepínač můžete povolit a deaktivovat, ale z zařízení nemůžete nainstalovat ani odstranit, přičemž čip byl pájený na základní desku. Pokud chcete vědět, zda má váš herní notebook přepínač MUX, měli byste to zjistit při pohledu na krabici, najít stránku výrobce online nebo se můžete dozvědět při pohledu do nastavení grafiky strojů – v rámci ovládacího panelu NVIDIA nebo Software AMD Radeon.