Co je to ostření obrázků a jak to funguje pro hry?, Nový posuvník ostrosti DLSS: God of War общие обс už

DLSS ostrost

Můžete si prohlédnout požadavky systému God of War a zkontrolovat nejlepší nastavení boha války pro získání optimálního výkonu na vašem PC. A samozřejmě, naše recenze God of War PC má naše celkové dojmy Kratosova dobrodružství na severu.

DLSS ostrost

Domů> Blog> Co je to ostření obrázků a jak to funguje pro hry?

Co je to ostření obrázků a jak to funguje pro hry?

Algoritmy ostření obrázků jsou navrženy tak, aby zvyšovaly a udržovaly jas v oblastech rychlé změny; Většinou hrany. Hlavním účelem ostření obrazu je poskytnout světu her živý a estetičtější pocit.

od Jennifer | 13. ledna 2022

Algoritmy ostření obrázků jsou navrženy tak, aby zvyšovaly a udržovaly jas v oblastech rychlé změny; Většinou hrany. Hlavní účel Ostření obrázků je poskytnout světu herního a estetického pocitu her. Ostření obrázků spadá pod doménu zpracování obrazu a pro společnosti spojené s hrami bylo zájmové oblasti zájmu. Nyní, když se svět her stane stále konkurenceschopnějším s Tracing Ray, DLSS a ne. Společnosti jako Nvidia a AMD jsou krkem v krku v této bitvě o dokonalost her. Ostrojení obrázků může nesmírně ovlivnit herní zážitek tím, že obrázky ostříhají a ostřejší.

Ostření obrázků pro hry.jpg

  • Ostření obrázků
  • RADEON STREETION SPOLEČNOST (RIS)
  • Nvidia vs. Radeon

Ostření obrázků

Ostření obrázků zvyšuje celkovou ostrost hry tak, aby vypadala realističtější. AMD a Nvidia bojují kolem, aby svým zákazníkům poskytly nejlepší herní zážitek. AMD přišla s nejnovějším algoritmem ostření obrázků, tvrdí, že se jedná o funkci ostření obrázků, která poskytuje lepší vizuální výkon.

AMD to volá RADEON STRÁNKA OBRÁZEK (RIS). Tvrdí, že RI se mohou hodit ve více fázích her. RIS se hodí zejména, když hráč dopadne na to, že rozlišení hry zvýší rámečky za sekundu (FPS), aby se minimalizovalo zaostávání her. Když je rozlišení hry sníženo, činí obraz měkčí než původní rozlišení, to je, když se RIS hodí vhodně. RIS poskytne dostatečné ostření představení pro zvýšení herního zážitku bez použití úplného rozlišení. To znamená, že RIS poskytuje prakticky stejnou kvalitu obrazu, aniž by ohrozila herní výkonnost.

Kromě toho mnoho herních společností používá časové anti-aliasing (transformační rychlost objektu uvnitř rámce je větší než rychlost odběru scény), což má za následek měkčí kvalitu obrazu. RIS řeší tento problém a poskytuje hráčům ostrou a jasnou kvalitu herního obrazu.

RADEON STREETION SPOLEČNOST (RIS)

AMD přišla s algoritmem inteligentního ostření obrazu, jehož cílem je poskytnout hráčům bezkonkurenční kvalitu obrazu. Největší výhodou této technologie je, že hráči si mohou užívat hry bez jakéhokoli výkonu (Snižuje ostření obrázků FPS?).

Pokud jde o ostření obrázků, může se někdo, zejména pro hráče, divit, ostření obrázků snižuje FPS. Testovali jsme a také jsme shromáždili zpětné vazby od některých čtenářů. Ve skutečnosti neexistuje žádná standardní odpověď. Někteří lidé uvedli, že použití ostření obrázků zasáhne FPS pro 20%, zatímco někteří jiní naznačují, že ostření obrazu pouze zaostřuje to, co lidské oko může vidět, a nemá žádný účinek na FPS. Přepnuli mezi vysokou ostrostí a žádnou ostrostí bez změny jejich rámů. Pokud chcete přijít na to, že „ostření obrázků snižuje FPS“, zastřelte.

AMD tvrdila, že RIS může poskytnout ostření obrázků, což způsobí, že displej 1080p bude vypadat jako 1440p. Dělá se to pohráváním s vyššími kontrastními částmi obrázku a algoritmem uměle z toho vyvolává další podrobnosti. Tento proces se tvrdí, že je následné zpracování, což znamená, že neovlivňuje herní výkon.

Obrázky RIS byly zobrazeny AMD, tyto obrázky jasně ukázaly jasnější podrobnější pohled na tmavší okraje obrázku. Ris také zahrnuje kontrastní adaptivní ostření (CAS), které je zahrnuto v sadě FidelityFx. Podle AMD je RIS plug and hra. Přestože vývojáři mohou také implementovat sadu FidelityFx podle požadavků, RIS nepotřebuje žádné předběžné zpracování. Na rozdíl od NVIDIA Radeon usnadnil použití RIS díky svým schopnostem po zpracování. Nyní si hráči mohou užít ostřejší kvalitu obrazu zapnutím RIS z nastavení Radeon.

Nvidia vs. Radeon

DLSS od NVIDIA je jen zvyšovačem výkonu pro trasování paprsků. Při testování jak DLSS od NVIDIA a RIS Radeon na Battlefield V, výsledky byly docela podobné. NVIDIA provozovala paprskové trasování následované DLSS při 4K rozlišení, zatímco AMD Radeon běžel RIS s vylepšeným Rozlišení 1440p, Oba vytvořily ostré a ostré obrázky. Další výhodou RIS je, že nedošlo k žádnému zpoždění v důsledku následného zpracování implementace RIS. Systém AMD běžel rozlišení 1440p, což znamenalo, že by to mohlo Zvyšte snímkovou frekvenci až do 90 fps.

Při pohledu na technologii ostření obrázků Radeona můžeme jasně vidět rozdíl mezi původním obrazem a naostřeným obrázkem. Obrázek naostřel jasně ukázal rozdíl v kontrastu na okrajích objektů, jako je tráva, obloha a voda, vypadala s asistencí z RI křehnější.

Při pohledu na oba algoritmy ostření obrázků z Nvidia a Radeona ukázaly téměř stejné výsledky. Při úzkém srovnání při rozlišení 1440p CAS spolu s Ris odvedl docela dobrou práci při ponechání objektu s vysokým kontrastem nedotčený. Vylepšení objektů s vysokým kontrastem pouze přispívá k přesycení obrázků. Ačkoli CAS není dokonalý při překrývání nasycení objektů, je těžké spatřit jakýkoli rozdíl pouhým okem.

Konečný verdikt na ostření obrázků

Ačkoli algoritmy ostření obrázků pracují zázraky se zvyšováním herního zážitku, nejsou vždy dokonalé. Při bližším pohledu byste mohli najít nějaké nadměrné rozjasnění objektů. Nyní to nemusí být při hraní her viditelné, ale bude to viditelné, pokud pořídíte snímek obrazovky a přiblížíte.

Pokud vyhodnotíte algoritmus ostření obrázků, zapůsobí na hráče vylepšení obrazu. Tyto algoritmy nezasahují do herního výkonu, protože většina z nich jsou algoritmy následného zpracování. Ačkoli je ve srovnání vedle sebe docela rozdíl, nemusí existovat velký rozdíl, pokud by obrázky nebyly porovnány vedle sebe. Naostřené obrázky mohou vypadat příliš ostré a umělé, ale skutečné hraní to bude kompenzovat.

Tyto algoritmy ostření obrázků nebrání výkonu. Při spuštění algoritmů naostření obrazu je vidět mírný 2, 3 fps kapky, které jsou téměř zanedbatelné. RIS a DLSS mohou zlepšit vizuální aspekty vašeho her, aniž by to ovlivnilo výkon.

Související tipy a průvodce

Bezplatné nástroje

  • Online mikrofonní test
  • Online test webové kamery
  • Online zvukový test
  • Online test na klávesnici

DLSS ostrost

30 янв. 2022 в 1:41

Автор соообщения: 7igma957
Автор соообщения: ZeeKancent

Nevšiml jsem si žádných artefaktů. Také si nemyslím, že to vypadá příliš ostrá. Hraji na 4K s kvalitou DLSS a myslím, že hra vypadá fantasticky.

Gow je stará hra s mnoha grafickými futures, která je implementována hrozné!

Po přehrávání této hry mohu říci, že nepotřebuji žádný port od PS do PC.
To bylo nechutné. Ten odkaz byl hrozný.

Proč nevěnujete pozornost tomu, jaký druh odkazu posíláte příště.

Отредактировано zeeKancint; 30 янв. 2022 в 1:53

30 янв. 2022 в 1:45

Автор соообщения: Cheetah1546

Miluji, že HZD byl opraven, dny pryč byly aktualizovány a God of War pro mě tak dobře běží

protože si koupím Uncharted na páře

Děkuji. Někdo s nějakým smyslem. Bůh války pro mě také fantasticky. Nemůžu se dočkat, až budeme hrát na páru.

Bylo by hezké, kdyby Sony Port Gran Turismo 7, když je propuštěn. Ta hra vypadá úžasně.

A je mi jedno, že Gow je čtyřletá hra. Je to stále úžasné a PC je nejlepší způsob, jak to hrát.

Každý si stěžuje na to, že je to ostré a že existují artefakty, no, prostě nevím. Nevidím žádné artefakty. Hraju na 4k. A jsem si jistý, že pokud jsem se podíval na to, jak běží hru, myslel bych si, že to vypadá jako rozmazaný hrozný nepořádek.

30 янв. 2022 в 1:48

Nemáš zač, ZeeKancent.

A Gran Turismo 7 je moje číslo jedna nejžádanější port odkudkoli do páry.

30 янв. 2022 в 2:28

Автор соообщения: Blazing Storm

DLSS vestavěný ostření je odpadky, protože při pohybu přidává tunu artifikátů. Zakázal bych to úplně a používal AMD CAS prostřednictvím reshade, jak to dělám, a vypadá to mnohem lépe na DLSS. Divné, jak řešení AMD použité na vrcholu technologie NVIDIA přináší nejlepší výsledky.

Bohužel jezdec, který zavedli, je rozbitý, jako byste ho nastavili na nulovou procentu. Takže používám mod k deaktivaci.

Nic jsem si nevšiml a hraji na 4k na 55in Samsung TV jen pár stop odtud. Možná vidíte filmové obilí?

30 янв. 2022 2:44

Автор соообщения: N0Regard4Life

Nic jsem si nevšiml a hraji na 4k na 55in Samsung TV jen pár stop odtud. Možná vidíte filmové obilí?

To je veselé. Ani já nemám a hraji na 4K na 58in Sharp TV. Asi asi 6 stop. Mám také filmové obilí a rozostření pohybu (nenávistné pohybové rozmazání) až na 0.

Jaké je tedy nastavení vašeho počítače, pokud vám nevadí, že se ptám?

Edit: Právě jsem viděl, že používáte 12700 kF a 3080. Žárlím, lol, mám jen 10700 kF a 3070 ti, 🙁

Lmao, člověče, naše profilové stránky vypadají podobně.

Отредактировано zeeKancint; 30 янв. 2022 в 2:47

30 янв. 2022 3:33

Автор соообщения: ZeeKancent
Автор соообщения: N0Regard4Life

Nic jsem si nevšiml a hraji na 4k na 55in Samsung TV jen pár stop odtud. Možná vidíte filmové obilí?

Lmao, člověče, naše profilové stránky vypadají podobně.
Ano, oni dělají

30 янв. 2022 в 4:30

Автор соообщения: N0Regard4Life
Автор соообщения: Blazing Storm

DLSS vestavěný ostření je odpadky, protože při pohybu přidává tunu artifikátů. Zakázal bych to úplně a používal AMD CAS prostřednictvím reshade, jak to dělám, a vypadá to mnohem lépe na DLSS. Divné, jak řešení AMD použité na vrcholu technologie NVIDIA přináší nejlepší výsledky.

Bohužel jezdec, který zavedli, je rozbitý, jako byste ho nastavili na nulovou procentu. Takže používám mod k deaktivaci.

Nic jsem si nevšiml a hraji na 4k na 55in Samsung TV jen pár stop odtud. Možná vidíte filmové obilí? Sedím kolem 4 stop od mého 55in LG CX TV a DLSS i na kvalitě vypadá zrnitý. Měli byste zkusit deaktivaci DLSS a vidět nativní 4K a přepnout tam a zpět a bude to zřejmé. Možná jsem na to neuvěřitelně citlivý, ale pro mě síla deaktivující ostrost pomocí mod a aplikaci CA způsobuje, že vypadá nejblíže nativním 4k. Výchozí ostrost mi způsobuje napětí očí.

Nový náplast God of War přidává posuvník ostrosti pro DLSS

Kratos rozbíjí norské stvoření s jeho sekerou v našem bohu válečného PC recenze

PC Edition of God of War přidává několik pěkných funkcí, které využívají mnoho dostupných grafických možností a formátů platformy, a jednou z nich je DLSS – technologie NVIDIA Supersampling Technology, která zvyšuje nižší rozlišení základu pro zvýšení výkonu výkonu. Nová záplata pro hru Action-Adventure přidá k této možnosti posuvník ostrosti, takže můžete doladit množství ostření, ke kterému dochází, když ji přepínáte.

Automatické ostření s DLSS způsobilo pro některé hráče grafické problémy a tato možnost by měla pomoci zlepšit ty ve většině případů. V tomto aktuálním vydání však ostření DLSS stále nelze plně vypnout, i když je posuvník nastaven na nulu. Developer ze Studios Santa Monica říká, že to je problém, který tým napraví v budoucí aktualizaci.

Oprava také opravuje některé další problémy s grafickým hardwarem, jako je nesprávná detekce VRAM na platformě Xe Intel a některé instance grafických havárií ovladačů. Tým říká, že je také opravena chyba, která by deaktivovala ovládací prvky, kdybyste otevřeli obrazovku inventáře během sekvence cestování v oblasti Realm.

Můžete si prohlédnout požadavky systému God of War a zkontrolovat nejlepší nastavení boha války pro získání optimálního výkonu na vašem PC. A samozřejmě, naše recenze God of War PC má naše celkové dojmy Kratosova dobrodružství na severu.

Ian Boudreau A PC hráč od 80. let, Ian si užívá strategické hry, RPG a FPS klasiku jako Unreal a Quake. Je nejšťastnější velící orky v totální válce: Warhammer nebo deníky jeho cesty v temných duších. Před příchodem do PCGamesn na plný úvazek přispěl eseji a recenzemi do herního informátora, viceprezidenta, IGN, PC Gamer, Paste a dalších.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Více z PCGamesn nás sledujte pro denní zprávy o PC, průvodci a recenze na Twitteru, Facebooku, Overwolf, Steam a Google News. Nebo se zaregistrujte do našeho bezplatného zpravodaje.