Facebook škádlí „Project Cambria“ High -End VR / AR Headset – Verge, Meta Quest Pro nebo Cambria? Co víme o Meta’s Next VR Headset – CNET

Meta Quest Pro nebo Cambria? Co víme o příštím náhlavním soupravy Meta’s Next VR

Zuckerberg slibuje, že tato náhlavní souprava bude oživit avatary realističtěji a mohla by přijít s upgradovanými meta avatary. Nejnovější karikaturní avatar Marka Zuckerberga v horizontu se stal široce zesměšňovaným meme, ale sledování očí a lepší grafika způsobí, že se interakce cítí lépe, než co je v současné době možné? Meta z toho udělá velkou část úsilí Cambrie, ale jak upgradované rozhraní Avatar Avatar se zbytkem majitelů Quest 2 není jasné.

Facebook škádlí „Project Cambria“ High-End VR / AR Headset

Adi Robertson, seniorský editor technologie a politiky zaměřený na VR, online platformy a svobodný výraz. ADI pokrývá videohry, biohacking a další pro The Verge od roku 2011.

28. října 2021, 18:06 UTC | Komentáře

Sdílejte tento příběh

Facebook plánuje špičkovou virtuální a rozšířenou realitu náhlavní soupravu nazvaný „Projekt Cambria.„Zařízení, které bylo krátce škádleno během Connect Keynote na Facebooku, obsahuje kamery, které přecházejí plně barevné video s vysokým rozlišením na obrazovce náhlavní soupravy. Má zahrnovat špičkové funkce, které Facebook ještě nemůže zahrnout do sestavy Oculus Quest, ale zatím neexistuje žádná cena ani přesné datum vydání-ačkoli generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg říká, že je to „zcela nový“ produkt, který bude sedět na „ High End of the Price Spectrum, “a zřejmě uvidíme zařízení vydané příští rok.

Zařízení je zaměřeno na aplikace smíšené reality a bude zahrnovat sledování obličeje a očí, což Zuckerberg diskutovalo začátkem tohoto roku. Má používat optiku, díky níž je štíhlejší než stávající náhlavní soupravy, stejně jako senzory a algoritmy, které mu pomáhají rekonstruovat a rozšířit skutečný svět kolem vás. Keynote Connect také nabídla velmi krátký pohled na to, jak to má vypadat, viděno výše.

Projekt Cambria vypadá jako náhlavní souprava „Oculus Pro“, která unikla začátkem tohoto týdne. Je to také koncepčně podobné podávanému špičkového náhlavního soupravy pro smíšené reality Apple. Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg také předvedl zařízení s „rozlišením sítnice“ v polovině října, ačkoli to popsal jako prototyp. Název následuje dřívější konvence Oculus Codename, které odkazují na Kalifornská místa – například původní Oculus Quest byl vyhlášen jako Santa Cruz.

Meta Quest Pro nebo Cambria? Co víme o příštím náhlavním soupravy Meta

Další velké zařízení VR Meta, které se očekává v říjnu, je dražší a pokročilejší, ale nenahrazuje Quest 2.

Editor Scott Stein na svobodě

V roce 2009 jsem začal s přezkoumáváním notebooků CNET. Nyní prozkoumávám nositelné techniky, VR/AR, tablety, hraní her a budoucí/vznikající trendy v našem měnícím se světě. Mezi další posedlosti patří magie, pohlcující divadlo, hádanky, deskové hry, vaření, zlepšení a newyorské Jets. Moje pozadí zahrnuje MFA v divadle, kterou se vztahuji na přemýšlení o pohlcujících zkušenostech budoucnosti.

  • Téměř 20 let psaní o technice a více než deset let revize nositelných technologií, VR a AR produktů a aplikací

Září. 20, 2022 10:06 a.m. Pt

Projekt Cambria VR Headset

Oculus Quest 2 (nyní nazývaný Meta Quest 2) se stal překvapivě úspěšnou náhlavní soupravou virtuální reality a zůstává naším oblíbeným zařízením VR, přestože je dva roky staré a dražší: hardware se v srpnu zvýšil v ceně o 101 $ – v současné době náhlavní souprava v současné začíná na 400 $. Na obzoru je však více zařízení VR, která vypadají ještě dražší .

Očekává se, že Meta, mateřská společnost Facebooku, v příštích několika letech vydá čtyři nové náhlavní soupravy pomocí čipů Qualcomm, ale další na palubě se blíží letos v říjnu, s největší pravděpodobností během konference Meta Virtual Connect Octa na říjnu. 11, a pravděpodobně se to nazývá Quest Pro.

Mark Zuckerberg potvrdil načasování oznámení náhlavní soupravy během rozhovoru o podcastu Joe Rogana nedávno. A na základě přesvědčivých úniků náhlavní soupravy již známe design a balení.

Sleduj tohle: Meta Cambria, aka Quest Pro: Co očekáváme od Meta’s Next VR Headset

Navzdory Zuckerbergově misi přivést svět do metaverse zůstává VR technologií, kterou většina lidí nepoužívá. Prodej náhlavní soupravy VR vzrostl v roce 2022, přičemž se zásilky letos odhadovaly na 13.9 milionů zařízení, podle tržní zpravodajské firmy IDC. Hardware Meta’s Quest 2 představuje odhadem 90% tohoto trhu. Očekává se, že 2023 bude ještě větší, s očekávanými náhlavními soupravami od Apple a Sony.

Další náhlavní souprava Meta není zaměřena na tento mainstreamový dav, ale místo toho na uživatele podnikání a profesionálů. Náhlavní souprava, Codename „Project Cambria“, byla vyhlášena v loňském roce. Neočekávejte, že to bude skutečné pokračování Quest 2. Stejně jako to, co Mark Zuckerberg řekl CNET zpět v roce 2021, zdůrazní to vylepšené hardwarové funkce a senzory s výrazně vyšší cenou.

Projekt Cambria (nebo Quest Pro) vypadá jako mnohem dražší a pokročilejší druh hybridu AR/VR, mostní zařízení, které mohl Buďte úžasnou náhlavní soupravou VR, ale také umožňují smíšené realitě kombinující video ze skutečného světa s VR prostřednictvím vylepšených kamer.

Cambria také přidá novou technologii senzorů (zejména sledování očí a sledování obličeje), která by mohla představit nové možnosti pro interakci ve VR a animaci vašeho avataru. Ale toto sledování očí také přináší otázky týkající se soukromí dat.

Samostatný, jako quest 2

Ano, Cambria vypadá jako samostatné zařízení, jako je Quest 2. Ale také, stejně jako The Quest 2, očekávejte, že se volitelně připojí k PC a do jisté míry telefony. Brzy hlášené mokóty designu ukazují design, který se zdá být menší než Quest 2, ale větší baterie by mohla znamenat větší váhu. Meta již potvrdila, že náhlavní souprava bude kompaktnější, kde se čočky setkávají s obličejem, pomocí „čoček palačinek“, které mohou komprimovat vzdálenost potřebnou k vytvoření přesvědčivých 3D efektů.

Větší baterie vypadá, že by mohla sedět na zadní straně náhlavní soupravy a vytvořit design, který vypadá spíše jako Microsoft HoloLens 2, náhlavní souprava pro rozšířenou realitu, než stávající brýle Oculus VR Meta. Zařízení VR, jako je HTC Vive Focus 3 (a vlastní příslušenství pro bateriové popruhy Meta pro Quest 2).

Zatímco nedávné zprávy, jako jsou zprávy z informací, nazývají Cambria „notebook pro vaši tvář“, což naznačuje samostatnější sílu, očekávejte, že se náhlavní souprava spojí s počítači pro silnější aplikace, jako by Quest 2 mohl udělat právě teď.

Sleduj tohle: Meta’s Next VR Headset: Pokud dostanete quest 2 nebo počkejte?

Více senzorů

Mark Zuckerberg v loňském rozhovoru s CNET mi řekl, že profesionální verze úkolu se zaměří na technologii více senzorů. Sledování očí a obličeje je již známo, ale je možné, že Cambria umožní další sledování zdraví a fitness. Fitness byla hlavním zaměřením pro platformy VR Meta a společnost již získala předplatné fitness službu, která měří srdeční frekvenci prostřednictvím párového Apple Watch. (Aplikace Oculus Move Synchns s Apple Health.) Meta také údajně pracuje na vlastních chytrých hodinách .

Jak to mísí realitu?

Vylepšené externí kamery projektu Cambria zachytí barevné video v průběhu. Quest 2 může „vidět skrz“ a ukázat také vnější svět, ale v zrnitém černobílém videu. Quest 2 překrývá některé VR s tímto krmivem, jako jsou hranice místnosti, vytvářejí typ smíšené reality. Očekávejte, že to Cambrie bude realističtější.

Mark Zuckerberg dal krátké demo možností náhlavní soupravy v květnu přes Facebook.

Už jsem vyzkoušel jeden příklad této techniky na velmi špičkové náhlavní soupravě VR vytvořenou finskou společností s názvem Varjo. Varjo XR-3 používá Lidar a kamery ke skenování skutečného světa; Poté do toho vrstvá VR způsobem, který může vypadat téměř stejně přesvědčivě jako účinky v náhlavních soupravách AR Microsoft a Magic Leap. Očekával bych, že Meta’s Cambria zkusí něco velmi podobného.

Aspirace Meta pro budoucí brýle AR ještě nebyly realizovány, ale Cambria by mohla být pro vývojáře sadou nástrojů, aby vytvořili zážitky typu AR, které by také mohly používat sledování rukou (a očí).

Jak bude fungovat sledování očí?

Neznáme specifika, ale většina sledování očí ve VR funguje podobným způsobem: infračervené kamery měří pohyb očí, zatímco některé sledovače také zachycují obrázky vašeho oka. Sledování očí dělá několik docela užitečných věcí: Foveated Rendering může vytvořit lepší grafiku s menším výkonem zpracování pouze tím, že ukazuje detaily s nejvyšším rozlišení.

Sledování očí lze také použít k vytvoření realističtějšího očního kontaktu pro avatary a kombinování s sledováním rukou a ovladači ke zlepšení přesnosti kontroly. Mohlo by to dokonce znamenat lepší dostupnost pro lidi, kteří nemají plnou mobilitu, pomocí pouze ovládacích prvků očí pro provoz rozhraní VR.

Meta vypadá, že přidává kamery pro sledování obličeje a sledování očí, které by mohly být použity k mapování emocí a výrazů obličeje do avatarů. Všechny toto sledování však přichází s dalšími otázkami ochrany osobních údajů. Zatímco Meta slíbila transparentnost a limity, jak se používají sledovací data, historie zneužívání uživatelských dat Facebooku ponechává mnoho obav.

Možná lepší avatary?

Zuckerberg slibuje, že tato náhlavní souprava bude oživit avatary realističtěji a mohla by přijít s upgradovanými meta avatary. Nejnovější karikaturní avatar Marka Zuckerberga v horizontu se stal široce zesměšňovaným meme, ale sledování očí a lepší grafika způsobí, že se interakce cítí lépe, než co je v současné době možné? Meta z toho udělá velkou část úsilí Cambrie, ale jak upgradované rozhraní Avatar Avatar se zbytkem majitelů Quest 2 není jasné.

Šance jsou, nebude to tolik herní konzole

Pokud je náhlavní souprava Cambria o více než 800 $, neexistuje způsob, jak to bude stejně populární jako Quest 2. Zdá se, že Meta naznačuje, že to není smysl Cambrie, což znamená, že vývojáři her se nemusí zaměřit na nový hardware.

Facebook má historii financování spousty herních a uměleckých projektů na svých platformách VR, ale zní to, že Cambria nemusí být o debutování nového hry. Místo toho se Meta pravděpodobně zaměří na širokou škálu obchodních, fitness a aplikací AR-Crossover, aby pomohla vytvořit své vize Metaverse . V tomto smyslu by současní majitelé Quest 2 již mohli mít na chvíli nejlepší herní konzoli VR (dokud PlayStation VR 2 dorazí alespoň v roce 2023, alespoň).

Nejnovější zpráva o informaci o Meta Cambria posiluje, že největší silné stránky této náhlavní soupravy – lepší rozlišení zobrazení, sledování očí, průchodná smíšená realita – budou nástroji pro pokrok v vizi Meta pro práci a budoucnost VR. Podívejte se na konkurenční špičkové produkty VR a AR, jako jsou Vive Focus 3, HoloLens 2 a Varjo’s Headsets, kde profesionální použití jsou jasným cílem. Meta měla velký úspěch přitažlivé pro hráče, ale bude mít těžší čas přesvědčivé pracoviště, aby si přijali svou techniku.

Pokud byste si koupili Quest 2 nyní nebo počkejte na Cambrii (nebo budoucí úkol 3)?

Skutečný nástupce Quest 2 se nemusí stát až do roku 2023, na základě nedávných zpráv. Očekává se, že tento úkol 3 bude náhlavní soupravou, která by soutěžila za stejnou cenu jako Quest 2, a možná ji nahradit, ale ne letos. Neočekává se však, že Cambria bude taková náhlavní souprava. Pokud je náhlavní souprava Cambria tak vysoce cenová, jak říká Meta, pravděpodobně nebude konkurovat Quest 2 pro většinu nakupujících. Místo toho to může být spíše o tlačení pokročilejších funkcí (sledování očí, smíšená realita, lepší kvalita zobrazení), které by se nakonec mohly později do cenově dostupnějších produktů protékat.

Udržujte koncepty „Cambria“ a „Quest 3“ ve vaší hlavě a pomůže vám to naplánovat vaše rozhodnutí o nákupu. Cambria může nakonec skončit apelovat na nadšence a profesionální uživatele s penězi na utracení. Neočekávám, že by náhlavní souprava VR mohla kdykoli soutěžit s cenou 400 $ Quest 2.

The Quest 2 je stále fantastickou náhlavní soupravou za svou cenu a Meta pravidelně aktualizuje software novými funkcemi. Pokud nejste profesionální dychtivý po náhlavní soupravě za jakoukoli cenu, pravděpodobně nemusíte čekat, co se Cambria skončí koncem tohoto roku. Pokud však máte PlayStation 5, možná budete chtít počkat a uvidíte, jaké je PlayStation VR 2.

Projekt Meta’s Project Cambria VR Headset se přirovnal k „notebooku pro obličej“

Společnost údajně plánuje vydat čtyři náhlavní soupravy od nynějška do roku 2024.

Kris Holt

Přispívající reportér
Po, 2. května 2022, 21:10, 2 min čtení

Meta plánuje letos vydat novou špičkovou náhlavní soupravu pro virtuální realitu, což je projekt Codenamed Cambria. Ve zprávě se objevily některé další podrobnosti o produktu, stejně jako Roadmap Meta’s VR Headset.

Cambria byla interně popsána jako „notebook pro obličej“ nebo „Chromebook pro obličej“, podle Informace. Předpokládá se, že má specifikace podobné specifikaci jako Chromebook a bude používat Metaův vlastní operační systém VR, který je založen na Androidu. Očekává se, že bude kompatibilní s webovými nástroji a službami a také s některými aplikacemi Quest. I přes meta pitching Cambria jako zařízení budoucnosti, nemusí být schopen spustit nativní stolní aplikace, které mnoho podniků běžně používá.

Říká se, že Cambria má kvalitu obrazu s vysokým rozlišením. To by mohlo nositelům umožnit jasně číst text, takže by byli schopni odesílat e -maily nebo kód při nošení náhlavní soupravy. Jinými slovy, může to být pro profesionální účely životaschopné.

Chcete -li zobrazit tento obsah, musíte aktualizovat nastavení ochrany osobních údajů. Klikněte sem a zobrazte „Partneři obsahu a sociálních médií“ Nastavení tak učinit.

Cambria poskytne nositelům pohled na jejich okolí pomocí venkovních kamer orientovaných. Tato funkce, nazývaná plnobarevný průchod, umožní zážitky ze smíšené reality. Když v říjnu 2021 oznámila Cambria, Meta uvedla. Avatary uživatelů ve světech a workosech jako na horizontech údajně odrážejí své výrazy a kde hledají.

Headset se předpokládá, že je těžší než Quest 2 kvůli větší baterii. Zdá se však, že je to umístěno vzadu pro lepší rovnováhu.

Cambria údajně zasáhne police kolem září a bude stát přes 799 $. Podle zprávy byl původně vyčleněn pro vydání loňského roku, ale byl zpožděn kvůli problémům s dodavatelským řetězcem a dalším komplikacím způsobeným pandemií.

Při pohledu dopředu se říká, že Meta má další tři náhlavní soupravy, které plánuje uvolnit v příštích několika letech, protože tlačí vpřed svými ambicemi Metaverse. Informace Navrhuje, aby Meta vydal náhlavní soupravy Quest v roce 2023 a 2024, stejně jako nástupce v Cambrii, v současné době Codename Funston, v roce 2024. Navíc bylo nedávno hlášeno, že Meta plánuje v roce 2024 vydat své první brýle o rozšířené realitě v roce 2024.