Far Cry 5 Ends Vysvětleno, špatné konce videoher: Far Cry 5 · Příliš chytré pro své vlastní dobro

Špatné konce videoher: Far Cry 5

„Only You“ začne hrát v rádiu, což je píseň, kterou kult používal ke spuštění Rookova vymývání mozků. Jak hraje, obrazovka začne zčervenat a poté náhle se rozřezává na černou.

Far Cry 5 Ends vysvětleno

„Far Cry 5“ se odehrává v Hope County, Montana, domov fantazijního náboženského doomsday kult známého jako projekt v Eden’s Gate, který vede Joseph Seed a jeho rodina. Hra sleduje juniorského zástupce šerifa, na který se běžně odkazuje přezdívka „Rook“, která musí kult sundat a zastavit je v kořisti na okolní komunitě. Hra s otevřeným světem byla relativně dobře přijata v době vydání a vydělala 81 za verzi PS4 na Metacritic a obecně byla považována za jednu z nejlepších her, které mají vydat v roce 2018.

Ačkoli to zaznamenalo několik zpoždění, „Far Cry 6“ je nastaveno tak, aby pokračovalo v temném tónu a vysoko oktanu série. Než se ponoříte do „Far Cry 6“, můžete mít několik otázek o tom, jak se předchozí záznam zabalil.

Poté, co se několikrát bojoval přes několik šéfů a byl vymýván mozkem, Rook konfrontuje Josepha Seeda ve svém kostele, kde se hráč rozhodne buď se pokusit zatknout Josepha nebo odejít a odejít a odejít z Hope County.

Dejte si pozor na hlavní spoilery před „Far Cry 5.”

Predikce apokalypsy

Pokud se rozhodnete pokusit se odolat semenům, vyhodí blaženost, psychedelická droga, kterou kult dělá, všude. Během tohoto boje šéfa budou vaši spojenci ze hry obráceni proti vám semeno. Po boji s šéfem se nastěhujete, abyste zatkli semeno, jen abyste byli přerušeni, když jaderná bomba odejde poblíž.

Po pokusu o útěk semeno vtáhne věž do podzemního bunkru, kde tvrdí, že svět bude očištěn Bohem. Semeno se potom chválí o tom, jak bylo jeho proroctví správné a že je skutečně Boží náustek. Seed říká Rookovi, že jsou nyní rodinou – a kredity se rolí.

Tento konec je považován za „skutečný“ konec a mnoho fanoušků hry nechalo nešťastné. Na Redditu napsal U/Thecrophobe „Neexistuje žádná dobrá cesta ven. Jste armáda jednoho muže, která byla pak mozkem a upravována do perfektního zabíjecího stroje, ale v této hře nemůžete ani dostat hořkosladké nebo dvojité konec.„V jiných vláknech Reddit si lidé stěžovali, že konec byl příliš velký a obě možnosti je nechaly nešťastné.

Nemůžeš jen odejít

Druhý konec nastává, když přijmete nabídku semen, aby odešli z tohoto boje a nechali ho a jeho kult. Semeno vám umožní vzít ostatní členy šerifova oddělení a odjet. Jak Rook a ostatní odjíždějí, šerif říká, že se vrátí pro lidové semeno, ovládá.

„Only You“ začne hrát v rádiu, což je píseň, kterou kult používal ke spuštění Rookova vymývání mozků. Jak hraje, obrazovka začne zčervenat a poté náhle se rozřezává na černou.

Lidé věří, že důsledkem je, že Rook šel do vražedného vzteku kvůli vymývání mozků a zabil všechny ostatní v autě, což byl seed po celou dobu. Hráči také věří, že to není končící kánon, protože po jeho dokončení jste umístěni zpět do hry s možností hrát druhý konec. Zdá se, že hráči jsou tímto koncem méně naštvaní, hlavně proto, že to bylo předpokládaný být „špatným“ koncem.

Co se stalo s Rookem?

Po uzamčení do bunkru s Josephem Seed se zdá, že Rookova budoucnost (a budoucnost světa) je bezútěšná. V názvu spin-off, „Far Cry New Dawn“, se zdánlivě vrací neočekávaným způsobem. „Far Cry New Dawn“ se koná roky poté, co jaderné bomby odešly na konci „Far Cry 5“ a Joseph Seed nyní provozuje komunitu na severu. V táboře je postava jménem The Judge, která nosí masku a nikdy nemluví.

Uživatel Reddit U/Thesamstatic poukazuje na to, že pokud půjdete do bunkru, kde kdysi zůstal Rook a Seed, existuje poznámka od Rooku, což naznačuje, že začali věřit semenům a cítit se „stydět“ a musí nosit masku. Na dalším příspěvku U/Drewdawg79 napsal: „Pokud máte soudce (jako) svého společníka a jdete k prosperitě, Kim Rye vám rovnou řekne, že je nováček,“ což vypadá jako docela přímý potvrzení vpřed.

Špatné konce videoher: Far Cry 5

Špatné konce videoher: Far Cry 5 Thumbnail

Vítejte v Bad Video Game Endings, kde vám dáme hloubkovou analýzu, proč jsou určité konce videoher špatné. Dnes jsme tu, abychom diskutovali o tom, co bylo možná hra s nejhorším koncem roku 2018: Far Cry 5.

│ My tady Video Chums Snažte se nabídnout nejlepší zážitek a obsah, takže nás kontaktujte, pokud existuje způsob, jak se můžeme zlepšit. ��

VAROVÁNÍ: Jsou před námi hlavní spoilery, takže prosím postupujte s opatrností. V1d30Cumz 65-108-102-48

Far Cry 5 Ending Screenshot 1

Far Cry 5 nebyla jednou z nejlepších her z roku 2018, ale byla to nejvíce šitá na míru pozvat politickou diskusi. Vzhledem k předmětu pozemku, jeho propuštění přímo uprostřed Trumpovy administrativy a probíhající opioidní krizi ve Spojených státech; Far Cry 5 vypadal jako perfektní chov pro diskuse o jeho obsahu. Jak se však ukázalo, Far Cry 5 byla poněkud apolitická hra a neměla opravdu co říci o násilí, drogové závislosti nebo temnější aspekty venkovské Ameriky. S tím jsem byl naprosto v pořádku. Jen proto, že hra má šanci kopat do hlubších témat, to neznamená, že to musí. Někdy je hra lepší, prostě je zábavný zážitek a spisovatelé a vývojáři nemusí být na úkolu potápění do hlubších témat, a proto moudře odcházejí jako aspirace pro více investovaných lidí. Z velké části to Far Cry 5 dělá to jen. To znamená až do jeho nešťastných zakončení.

Skutečné zakončení Far Cry 5 nejsou v žádném případě ani objektivně dobré, protože nedávají mnoho narativního smyslu. Jeden z konce doslova vychází z ničeho bez zjevného důvodu a nikdo z ostatních neposkytuje nic podobného uspokojivému závěru. Pod povrchem těchto konce se však děje něco jiného a je jasné, že se spisovatelé a vývojáři snažili udělat několik větších bodů. Bohužel ani tyto body opravdu nefungují.

Na konci Far Cry 5 jste se zdánlivě vyhráli. Všechny regiony jsou osvobozeny a Josephovi poručíci jsou všichni mrtví, zatímco pouze Joseph sám zůstává ve své směsi. Pak se k němu postavíte v kostele, kde to všechno začalo, a to je místo, kde příběh vychází z kolejnic. Z ničeho nic, vaši spojenci v celém Hope County byli hypnotizováni Bliss a vzali šerifa a vaše kolegy poslanci jako rukojmí. Joseph vám pak dá 2 možnosti: můžete pokojně opustit se svými spolupracovníky nebo můžete bojovat. Mezitím Joseph přednáší vášnivý projev o tom, jak je vaše chyba veškerá smrt a krveprolití a jak se jí bylo možné vyhnout, pokud jste jednoduše odešli na začátku hry. To je místo, kde Far Cry 5 je trochu příliš chytrý pro své vlastní dobro.

Pokud si vyberete možnost Resing, dostanete tradičnějšího konečného šéfa končícího, protože velký přestřelka nastává, že končí tím, že zachytí Joseph. Pak se nuke odejde v dálce a jste nuceni uprchnout z oblasti, zatímco se snažíte dostat do bunkru s vašimi kolegy z důvodu donucovacích orgánů a zajatým Josephem, protože Hope County doslova hoří kolem vás kolem vás. Nakonec narazíte kamion, který jste řídili, což má za následek smrt všech v autě s výjimkou vás a Josepha. Poté vás vezme do nedalekého bunkru, zabije podpůrnou postavu, která byla uvnitř, pouta vás do postele a vy dva začnou čekat na válku.

Far Cry 5 Ending Screenshot 2

Pokud se rozhodnete odejít, věci jdou trochu jinak. Odcházíte s šerifem a vašimi poslanci, ale vaši další spojenci jsou stále pod vlivem Josepha. Šerif pak slibuje, že zavolá v Národní gardě, aby pomohl vyčistit nepořádek a pak se otočí na rádiu, které hraje píseň „Only You“. Dříve ve hře jste byli podmíněni, abyste se dostali do nekontrolovatelného běsnění, kdykoli uslyšíte tuto píseň, ale nakonec je nejednoznačné, zda jste po vyslechnutí zabili všechny v autě.

Opět to nefunguje úplně. Existuje mnoho děr spiknutí, protože není nic vysvětleno ohledně toho, jak byli spojenci infikováni blažeností a jak se jim podařilo zachytit šerifa a poslance. Jak již bylo řečeno, je zcela jasné, že se děje něco jiného. Vývojáři se zjevně snaží něco říct o výběru hráče a rozhodnutí, která se očekává, že učiníme ve videohrách. Jedna volba na začátku vyústila v to, že stovky lidí byli zabiti a hodili veškerou hrabství Hope do absolutního chaosu. Dostanete rozhodnutí, kde vaše postava může buď odejít a odejít dostatečně dobře, nebo se pokusit vyřešit vše s kulky znovu, což má za následek více smrti, chaosu a zničení. I když se rozhodnete odejít od Josefa, důsledky vašich akcí s vámi drží neočekávaně. Celá věc je poměrně chytrá a mnohem chytřejší, než mu většina hráčů dává uznání.

Problém je; Ve skutečnosti to nefunguje, protože problémy s těmito koncemi jsou trojnásobné. Jak jsem řekl, neposkytuje nic, co by se i vzdáleně podobá uspokojivému narativnímu závěru a další 2 problémy se musí vypořádat se stylem, tónem a hraní hry. První vydání s koncem se objevuje v Josephově vášnivé řeči. Křičí na zástupce o tom, jak ne všechno může být vyřešeno kulky a střelbou a ve skutečnosti s vámi prosí, aby bojoval. Zdá se, že jste odměněni za to, že jste se vydali na pacifistickou trasu a jste potrestáni za boje. Problém je v tom, že to vše přichází po 20+ hodinách neustálého boje v bitvách zbraní a hromadného ničení, že daleko víří 5 v porovnání a zároveň vás odměňuje novým zařízením, aby efektivněji zničili své nepřátele. Pak najednou chce, abyste byli pacifista a odešli dostatečně dobře, což nakonec mělo za následek zprávu, která vychází jako naprosto pokrytecká.

Druhým problémem je faktor výběru. Joseph říká, že jste to všechno způsobili tím, že jste se rozhodli ho zatknout, a tak spustit události zbytku hry. Problém s tím je, že neustále pokračuje o vašich volbách ve hře, která vám ve skutečnosti nedává žádné. Jistě, občas získáte možnost, ale z velké části je vyprávění velmi lineární. Některé postavy musí zemřít, aby postupoval spiknutí a neexistují žádné možnosti větvení na základě vašich rozhodnutí. Neexistuje také žádný způsob, jak skutečně přijít s klidným řešením s žádným z podpůrných darebáků. Jinými slovy, je to konec, který vás doslova obočí bije za vaše rozhodnutí, zatímco vám dává možná 3 smysluplné rozhodnutí, které ovlivňují velmi málo. Něco o tom se prostě cítí špatně.

Far Cry 5 Ending Screenshot 3

Nakonec je to jen můj osobní pohled na konce. Nepochybně existují odlišné názory na tuto záležitost, prosím, řekněte mi své myšlenky v komentářích níže. Ať tak či onak, doufám, že je to naposledy, kdy se Far Cry pokusí vytáhnout něco tak špatně, zatímco se snaží být chytrý, protože způsobuje, že diskuse jde tam a zpět, ale podle mé mysli Far Cry 5 rozhodně obsahuje některé z nejhorších zakončení vůbec.

  • Špatné zakončení videoher: AssassinŠpatné zakončení videoher: Assassin’s Creed
  • Far Cry 5 Review MiniaturaFar Cry 5 Recenze
  • Far Cry New Dawn Review MiniaturaFar Cry New Dawn Review
  • Far Cry 3 Classic Edition Impressions miniaturaFar Cry 3 Classic Edition Impressions
  • Obrněné jádro VI požáry z rubicon review miniaturyObrněný jádro VI požáry Rubicon Review
  • Mon-Yu Review ThumbnailMon-Yu Review
  • Top 10 věcí, které miluji na FAE Farm ThumbnailTop 10 věcí, které miluji na Farm Fae Farm
  • Top 10 her, které jsme zkontrolovali v roce 2022 miniatury10 nejlepších her, které jsme zkontrolovali v roce 2022
  • Náročné nezávislé hry (část 5) MiniaturaNáročné nezávislé hry (část 5)
  • JusantJusantův smysluplný svět a poutavý hratelnost