Hráči PC mají dlouhé čekání na grafické karty NVIDIA RTX 5000, řada Nvidia 5000: zvěsti, možné specifikace a vše, co víme | Techradar

Série NVIDIA 5000: Pověsti, možné specifikace a vše, co víme

Přesto by MCM Nvidia GPU mohla poskytnout velkou podporu výkonu, pokud by to bylo provedeno správně, a vzhledem k tomu, že Archrival AMD již používá MCMS ve svých GPU, Nvidia si nemůže dovolit, aby se tu nechal nechat pozadu.

Hráči PC mají dlouhé čekání na grafické karty NVIDIA RTX 5000

NVIDIA (NASDAQ: NVDA) odhalila, že nemá v plánu vydat novou architekturu GPU pro hráče PC do nejméně 2025. Zprávy přicházejí jako rána hráčům PC, který doufá, že budoucí upgrady mohou přistát dříve než to a nabízejí více zvýšení výkonu než současné grafické karty řady RTX 40.

Posledně jmenované trpí pomalým prodejem, částečně kvůli vyšších cenám některých modelů ve srovnání s předchozími generacemi, ale mnozí mají podezření, že průměrné výkony nad staršími modely jsou také důvodem. NVIDIA nabízela svou technologii DLSS s posílením snímků jako hlavní funkce a v herních titulech je k dispozici, poskytuje skvělý výkon.

Nvidia’s RTX 40-Series

Převážná většina her to však nepodporuje as skromnými zisky v některých případech oproti kartám předchozí generace mimo DLSS, karty řady RTX 40, jako jsou RTX 4060, RTX 4060 Ti a RTX 4070, ne Vždy nabízejte obrovské zisky nad řadou RTX 30.

Další architektura GPU NVIDIA nemusí dorazit až do roku 2025

Nvidia přes Hardwareluxx.de

Zde přicházejí budoucí architektury, ale podle výše uvedeného snímku sdíleného Hardwareluxxem.de, mohli bychom být na dlouhé čekání, pokud jde o podporu výkonu založené na architektuře. Jasně ukazuje, že Ada Lovelace-Next, která je další architektura GPU, nepřijde až do roku 2025. S obvyklým časovým rozpětím dvou let mezi architektury směřujícími na spuštění podzimu 2024 je 2025 mnohem delší než hráči, na které jsou zvyklí hráči.

Více od poradce Forbes

Nejlepší cestovní pojišťovny

Nejlepší plány cestovního pojištění Covid-19

To však pravděpodobně nebude znamenat nulové spuštění od NVIDIA. V první řadě máme více spuštění pro příchozí řadu RTX 40, počínaje RTX 4060 Ti 16GB v červenci, následované tím, co bude pravděpodobně RTX 4050. Mohou také existovat občerstvení současných modelů, jak jsme viděli u modelů „super“ řady RTX 20 a také s popisovanou RTX 4090 TI.

Ať už jde o pomalý prodej nebo pokusy o splnění prodejních cílů, nemůžeme si být jisti, ale mezitím ceny GPU přinejmenším začínají klesat, protože tlak nových modelů sedí na starších s nadějí, že ti, kteří se drží, se naděje, že ti, kteří se drží Pro upgrady se může během léta ponořit. Ještě musíme vidět, že AMD zapojí obrovskou mezeru mezi RX 7600 a RX 7900 XT, což by mělo vyvíjet další tlak na ceny.

Série NVIDIA 5000: Pověsti, možné specifikace a vše, co víme

Záhadný GPU s barevným prasknutím

Série GPU NVIDIA 5000 se začínají dostávat do online pověstí, protože sestava grafických karet NVIDIA vidí jejich konečná vydání.

Vzhledem k tomu, že současná generace NVIDIA Lovelace generování grafických karet RTX jsou poněkud výkonem smíšeného tašky (i když jeho nadšence a prémiové nabídky střední třídy byly obecně velmi výjimečné) a problémy s cenami NVIDIA je prémiojší karty, které je efektivně udržují na policích a venku a venku PC hráčů, tam je hodně vzrušení a dobrý kousek strachu kolem toho, co bychom měli očekávat od nových karet, když se spustí spuštění.

Ještě je to brzy brzy, a o nových kartách je ještě mnohem více, ale my se budeme hádat ve všem, co slyšíme o tom, co bude určitě nejlepší grafické karty na trhu, když se v budoucnu spustí.

Série NVIDIA 5000: Vyříznutí na Chase

 • Co je to? NVIDIA se říkala příští generace grafických karet RTX
 • Kolik to bude stát? V tuto chvíli neznámé, ale pravděpodobně se bude měřítko podobně jako GPU Nvidia Lovelace v ceně
 • Kdy to mohu získat? Nejdříve očekáváme, že se série Nvidia RTX 5000 bude koncem roku 2024 nebo začátkem roku 2025

Série Nvidia 5000: Nejnovější zprávy

 • O NVIDIA RTX 5090 se říká, že je téměř dvakrát tak rychle než RTX 4090, takže bychom to měli v tomto bodě nazvat Titan RTX
 • GPU série NVIDIA 5000 mohou používat design s více šňůry-a mohlo by to pomoci získat NVIDIA zpět na Performance Track
 • Nvidia by mohla být na něčem zvláštním s GPU Blackwell GPU Blackwell-a AMD by mohla využít výhody
 • GPU RTX 5000 NVIDIA jsou matoucím návrhem pro hráče, jako jsem já

Série NVIDIA 5000: Datum vydání

Zjevně nemůžeme s jasným srozumitelností říci, když NVIDIA uvolní svou příští generaci GPU, ale existuje několik vzdělaných spekulací, které můžeme v tomto bodě udělat na základě minulé praxe a zvěsti, které se dostaly do veřejné konverzace.

Pro jednoho, NVIDIA má tendenci sledovat kadenci 18 až 24 měsíců pro své grafické karty a s mírným uvolňováním globálního nedostatku čipů neočekáváme, že z tohoto rozvrhu tlačí žádné zpoždění, které by věci tlačily zpět z tohoto rozvrhu.

To by vydání řady Nvidia 5000 někde na konci roku 2024 a začátkem roku 2025 nejpozději, i když jsme něco viděli již v polovině roku 2024.

Série NVIDIA RTX 5000: Specifikace

O specifikách NVIDIA 5000 Series RTX GPUS nevíme nic jiného, ​​než budou pravděpodobně založeny na architektuře Nvidia Blackwell, o tom, že se říká název Nvidia Lovelace, i když se tomu také nazývá Lovelace-next od Nvidia v oficiálních prezentačních materiálech.

Podle nedávného úniku na čínském hardwarovém fóru Chiphell a vyslaného známým online únikem Kopite7kimi se série GPU NVIDIA podrobí něčím otřesním otřesem číslování. Předpokládané varianty GPU, které budou sedět v srdci grafických karet NVIDIA a nejlepších herních notebooků s GPU NVIDIA GPU příští generace, budou zahrnovat:

 • GB202: Pravděpodobně v NVIDIA RTX 5090 a NVIDIA RTX 5090 TI
 • GB203: Pravděpodobně v NVIDIA RTX 5080 a NVIDIA RTX 5080 TI, i když možná v NVIDIA RTX 5070 TI.
 • GB205: Pravděpodobně v NVIDIA RTX 5070 a RTX 5060 TI, a možná v NVIDIA RTX 5070 TI
 • GB206: Pravděpodobně v NVIDIA RTX 5060 a možná v NVIDIA RTX 5060 TI
 • GB207: Pravděpodobně vyhrazeno pro NVIDIA RTX 5050 a NVIDIA RTX 5050 TI

Nedávno jsme slyšeli zvěsti, že NVIDIA konečně přepíná část svých GPU Blackwell GPU na design modulu s více šňůry (MCM), po stopách AMD a Intel. Zda to bude zahrnovat GPU řady NVIDIA 5000, však není jasné, protože zvěsti specifikovaly pouze GPU GB100, což je komerční čip pro servery, datové centra a průmyslové použití.

Přesto by MCM Nvidia GPU mohla poskytnout velkou podporu výkonu, pokud by to bylo provedeno správně, a vzhledem k tomu, že Archrival AMD již používá MCMS ve svých GPU, Nvidia si nemůže dovolit, aby se tu nechal nechat pozadu.

Viděli jsme také několik údajných specifikací pro RTX 5090 z uživatele Chiphell Forum Panzerlied, poměrně spolehlivým hardwarovým únikem. Podle nyní deletovaného příspěvku se RTX 5090 může pochlubit několika působivými upgrady Special nad RTX 4090:

Přejeďte přejetím a horizontálně rolujte

Specifikace RTX 4090 RTX 5090
Streamování multiprocesorů 128 192
CUDA Jádra 16 384 24 576
Ray Tracing Cores 128 192
Tensorové jádra 512 768
Zvyšte hodiny 2.52 GHz 2.9 GHz
L2 mezipaměť 72 MB 128 MB
Šířka pásma paměti 1 008 GB/S 1 532 GB/S

Pokud se tyto specifikace vynoří, mělo by to poskytnout RTX 5090 naprosto masivní posílení gen-na gen, se stejným příspěvkem, který podrobně popisuje specifikace, v němž tvrdí, že výkon RTX 5090 byl 1.7krát rychlejší než RTX 4090, což je naprosto Gobsmacking.

Kromě toho není o těchto GPU víme nic jiného, ​​jako například v jakém procesním uzlu budou vyrobeny, kteří budou dělat Fab (i když to bude téměř jistě TSMC, jako tomu bylo v případě Nvidia Lovelace ), a jaký druh jádra se počítá a rychlosti hodin bychom měli očekávat.

Jak uslyšíme více, určitě vám přineseme to, co se naučíme.

Série NVIDIA RTX 5000: Co lze očekávat

Právě teď můžeme jediné, co můžeme očekávat, že se hodně změní od nynějška a kdy budou tyto grafické karty nakonec vydány.

Stále existuje také potenciál pro vydání více karet NVIDIA Lovelace, zejména proto, že jsme ještě neviděli Nvidia RTX 4050, což očekáváme, že bude jednou z nejlepších levných grafických karet dostupných pro hráče s přísně omezeným rozpočtem – za předpokladu Spustí se.

Jak se dozvíme více, samozřejmě, můžeme začít opravdu budovat určité očekávání kolem vydání, i když je to stále daleko od sebe, takže vše by mělo být prozatím brát s statným zrnem soli.

Techradar Newsletter

Zaregistrujte se a dostávejte denní novinky, recenze, názor, analýzu, obchody a další ze světa techniky.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.