Jak nainstalovat novou grafickou kartu (GPU) do vašeho PC | Windows Central, nikdo právě teď nekupuje nové grafické karty | Digitální trendy

Nikdo právě nekupuje nové grafické karty

AMD uvedla, že se to děje s novými GPU Dies, ale podání u Evropské ekonomické komise (EEC) naznačuje, že Team Red by mohl stále spustit grafické karty ve své řadě RX 7000.

Jak nainstalovat novou grafickou kartu (GPU) do vašeho PC

ZOTAC GTX 1070

Instalace nové, výkonnější grafické karty může změnit svět, pokud jde o hraní na PC. A protože nejste úplně přestavění PC, není to strašně komplikovaný úkol. Stále se však může zdát, že je poněkud skličující pro každého, kdo dříve neotevřel stranu pouzdra na počítač. Naštěstí, s malou pomocí, správnými nástroji a náhradními 10 minut, můžete být zpět ve hře v žádném okamžiku. Pokud máte zájem upgradovat svůj GPU, ale nemáte na paměti nový hardware, nezapomeňte se podívat na naše nejlepší tipy grafických karet nyní k dispozici.

Produkty používané v této příručce

 • Řešení všech těchto šroubů: Rosewill 45-díl (25 $ v Newegg)

Jak nainstalovat nový GPU

Hlavní části tohoto úkolu zahrnují případ a slot PCIe na základní desce. Většina GPU prodaných dnes je připojena k PC prostřednictvím tohoto slotu PCIe. Základní deska může mít více než jeden slot, ale budeme chtít použít první (x16) slot, který má obvykle k dispozici nejvyšší šířku pásma. Slot X4 je kratší a lze jej použít pro další rozšiřující karty (například karty Wi-Fi) a sekundární sloty X16 jsou obvykle vyhrazeny pro další GPU nebo rozšiřující karty.

Pokud potřebujete koupit GPU

Pokud budete zkoumat, jak snadné je nainstalovat GPU sám a potřebujete si ho koupit, dostaneme vás na pokrytí rozkladu toho, co budete potřebovat k hraní PC her při různých řešeních, v závislosti na tom, co máte monitor a hry nastaveny na. Budete si moci koupit, nainstalovat a užít si výkonnou novou grafickou kartu.

Příprava počítače pro nový GPU

Před instalací nové karty se musíte ujistit, že starší řidiči pro kartu, kterou nahrazujete, jsou odinstalovány. Pokud instalujete nový GPU a již nevlastníte vyhrazenou kartu, můžete tuto sekci přeskočit. Nvidia i AMD nabízejí zdroje k dokončení tohoto kroku. Najdete je zde:

Stejně jako dodržování rad na výše uvedených odkazech existuje šikovný nástroj, který může pomoci při úplném odstraňování ovladačů GPU ve Windows, nazvaném Odinstaller Display Onder. Používání tohoto nástroje není nutné, ale může být užitečné při zbavení všech případů řidičů z Windows. Po odstranění řidičů je čas otevřít počítač a začít.

Rovněž stojí za to zkontrolovat napájení (PSU), abyste se ujistili, že zvládne vyhrazený GPU (pokud ještě nemáte nainstalovanou) nebo silnější upgrade. Obecně budete chtít 500 W certifikovaný PSU od renomované značky, i když model 600W+ by lépe vyhovoval přetaktování konfigurací.

Instalace nové grafické karty

 1. Popněte počítač.
 1. Stiskněte spínač na zadní straně počítače a vypněte přívod do PSU.
 2. Extrahovat boční panel (obvykle drží dva šrouby na zadní straně).
  • Pokud dosud nemáte nainstalovanou GPU, přeskočte na krok 7.
 3. Odstranit šrouby drží GPU na zadní držáku.
 1. Odemkněte PCI-E Slot Clip.
 2. Odstranit GPU lehkým tahem na kartu.
 3. Umístěte nový GPU PCI-E slot.
 1. Tlačit dolů GPU zasunout konektor do slotu.
 2. Zajistit Zabezpečit zámek klikne na místo.
 3. Zašroubujte Zadní držák dolů zabezpečit kartu na podvozek.
 4. Připojte všechny požadované PSU kabely.
 1. Znovu reattach the boční panel.

Nyní, co musíte udělat, je zapojit konektory zobrazení na zadní straně pouzdra, ať už se jedná o displayport, HDMI, DVI nebo VGA. Poté stiskněte přepínač PSU a spusťte okna. Pokud se počítač nezapne nebo na monitor nezapne žádné signály, budeme muset dvakrát zkontrolovat, aby všechny kabely byly správně připojeny (uvnitř i na zadní straně počítače) a GPU je správně usazen v PCIe slot.

Instalace požadovaných ovladačů

Předtím, než lze GPU použít pro intenzivní pracovní zatížení, jako je hraní, musíte nainstalovat nové ovladače, takže okna a software mohou efektivně komunikovat s kartou. Stiskněte odkazy níže a stahujte a nainstalujte ovladače pro novou kartu Nvidia nebo AMD.

Co budete potřebovat k provedení práce

Chcete -li odstranit a/nebo nainstalovat GPU, budete potřebovat šroubovák Philips. Stojí za to investovat do sady nástrojů, která obsahuje řadu nástrojů, které využijete při pohrávání s vaším počítačem.

Nikdo právě nekupuje nové grafické karty

Jacob Roach

Mluvíme hodně o nejlepších grafických kartách, ale nikdo je právě teď nekupuje. Podle nové zprávy od Jon Peddie Research (JPR) zažily GPU od minulého čtvrtletí pokles téměř 13%, který již viděl špatný prodej, a ve srovnání se stejnou dobou loňského roku klesl téměř 40% ve srovnání se stejnou dobu v loňském roce.

Celkem JPR říká, že jich bylo 6.3 miliony desek odeslaných v posledním čtvrtletí. Pro kontext, v posledním čtvrtletí roku 2021, na vrcholu nedostatku GPU, bylo odesláno přes 13 milionů desek.

Grafické karty AMD Radeon RX 6500xt naskládané na sebe

Ačkoli není tu spousta grafických karet létajících z polic, zpráva JPR má některé zajímavé poznatky. Za prvé, sazba připojení, což je počet grafických karet ve skutečnosti v PCS a je o 8% ve srovnání s posledním čtvrtletí. To znamená, že i když jsou GPU celkově dole, lidé je stále používají k vytváření počítačů.

 • Nvidia’s DLSS 3.5 Aktualizace je to, co Ray Tracing vždycky chtěl být
 • Nová integrovaná grafika společnosti Intel by mohla soupeřit s diskrétními GPU
 • Prověřím herní notebooky profesionálně – to jsou jediné dva, které byste si měli koupit v roce 2023

JPR poznamenává, že je to pravděpodobně kvůli lidem, kteří se rozhodli pro možnosti posledního generace: „Zásilky nových [doplňkových desek] byly ovlivněny obratem na trhu s PC kvůli obavám z inflace a propouštění a lidé, kteří si kupují desky z posledního generace, jak hledali dodavatelé Pro snížení úrovně zásob.„Ačkoli je snadné poukazovat na zklamání GPU, jako je RTX 4060 Ti jako příčinu poklesu, JPR také poznamenává, že se jedná obvykle o pomalou doba roku pro grafické karty.

Ještě zajímavější jsou změny podílu na trhu. Ve srovnání s loňským rokem šla AMD z 24% trhu na pouhých 12%, což je stejné procento, jaké držel minulý čtvrtletí. Nvidia mezitím vzrostla ze 75% na 84%. Že zbývajících 4% pochází z ARC A770 a A750 společnosti Intel.

V loňském roce nebyl Intel ani na mapě, a od spuštění dokázal pouze odletět 2% trhu z Nvidia a AMD. To se v posledním čtvrtletí zdvojnásobí, což je překvapivé znamení, že Intel může mít budoucnost ve světě diskrétních grafických karet.

Přestože Nvidia stále drží dominantní vedení, musela redukovat zásilky GPU více než AMD. Karty AMD klesly těsně pod 8%, zatímco NVIDIA snížila své zásilky o více než 15%. Je důležité si uvědomit, že společnost odesílající grafickou kartu neznamená, že. S největší pravděpodobností se NVIDIA potýká s většími problémy, protože funguje prostřednictvím odprodeje starých zásob řady RTX 30.

Právě teď není prodáno mnoho nových grafických karet, ale JPR říká, že se to změní v průběhu roku. „[První čtvrtina] 2023 viděla, že trh AIB stále čelí důsledkům nadměrné nabídky na trhu způsobenému dodavatelským řetězcem z pandemie. Druhá polovina roku 2023 slibuje, že bude jasnější, “napsal Robert Dow, analytik JPR,.

Doporučení editorů

 • Nvidia podvádí se svými GPU a to je skvělé pro notebooky
 • Někdo vylepšil AMD’s RX 7800 XT a výsledky vás mohou překvapit
 • Pokud byste čekali na 2023 Samsung Odyssey Neo G9, nebo si koupit model loňského roku?
 • Nové RTX 4090 ASUS Shattered GPU přetaktování záznamů a brzy si ho budete moci koupit
 • RTX 4070 NVIDIA vidí velké snížení cen v reakci na AMD

Jacob Roach

Spisovatel seniorů, výpočetní technika
Tento herní počítač s tématem Noctua je zakázková krása-a můžete si ji koupit

Maingear uvolňuje herní počítače na sever a noctua PC profil

Většina herních počítačů má určitý druh estetiky, která často křičí „hráč.„Světla RGB a podivně tvarovaný podvozek mohou vyčnívat jako bolavý palec, pokud se neshodují s estetikou vašeho prostoru. Ale pokud jste na konstrukční straně věcí velký a stále chcete výkonný počítač, Maingear právě spustil dvě nové přednastavené stolní linky, které by vám mohly vyhovovat. Dabováni na sever a Noctua North, oba jsou vybaveni některými z nejlepších grafických karet a procesorů.

PC jsou součástí nového programu Maingear Drops, což jsou vydání PC s omezenou edicí, které společnost říká, že se v průběhu času vyvíjí. Maingear rozdělil tato dvě vydání na úroveň „série“ a „limitovanou edici“ a rozdíl je v tom, že produkty řady pokrývají několik různých modelů s různými specifikacemi, zatímco limitovaná edice je jediná předkonfigurovaná souprava.

AMD by stále mohla mít v nádrži nějaké GPU dalšího generace-ale nekoupím to

AMD RX 7600 na růžovém pozadí

AMD uvedla, že se to děje s novými GPU Dies, ale podání u Evropské ekonomické komise (EEC) naznačuje, že Team Red by mohl stále spustit grafické karty ve své řadě RX 7000.

Podání ukazuje na AMD uvolnění RX 7600 XT někdy v budoucnu, a to jak ve variantách 12 GB, tak ve 10 GB. AMD’s Scott Herkelman říká, že sestava RDNA 3 je „kompletní“, tak co dává? Jde dolů na GPU umírá.

Nové periferie Pro X Logitech jsou ohromující, ale jednu z nich doporučuji pouze

Logitech's Pro 2 Gaming Peripherals

Logitech dal své pro sérii herních periferií obnovení. Máme myši Pro X Superlight 2, klávesnici Pro X TKL a náhlavní soupravu Pro x 2 Lightspeed. Ale po použití všech tří po více než týden jsem dospěl k závěru, že existuje jen jeden, který stojí za nákup.

Herní periferie Logitech jsou tradičně drahé a některé produkty skutečně splňují očekávání stanovená podle jejich ceny, jako je G915 TKL. Nová řada neznamenala úplně tuto značku, krátká myši Pro X Superlight 2, která od té doby, co se ukázala, neopustila můj stůl.
Výjimečná herní myš
Myš $ 160 Pro X Superlight 2 nevypadá moc. Dalo by se to naskládat hned vedle původního pro X Superlight a vidět v podstatě žádné rozdíly. Obě myši mají stejný vzhled a design a jsou k dispozici ve stejných barvách. Proč byste tedy měli koupit Pro X Superlight 2, zejména nyní, když je původní model v prodeji?

Upgradujte svůj životní stylDigitální trendy pomáhají čtenářům udržovat si karty na rychle se rozvíjejícím světě techniky se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, bystrými úvodníky a jedinečným taneckým zálibem.

 • Portland
 • New York
 • Chicago
 • Detroit
 • Los Angeles
 • Toronto
 • Kariéra
 • Inzerujte s námi
 • Pracuj s námi
 • Rozmanitost a začlenění
 • Podmínky použití
 • Zásady ochrany osobních údajů
 • Neprodávejte ani nesdílejte mé informace
 • Spravujte preference cookie
 • Tisková místnost
 • Sitemap