Jak používat PlayStation VR na herním PC | PCGamesn, pracuje Sony S PlayStation VR 2 na PC?

Funguje Sony S PlayStation VR 2 na PC

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Jak používat PlayStation VR na herním počítači

Nejlepší náhlavní soupravy VR nejsou levné, ale společnost Sony’s PlayStation VR je jednou z nejlepších možností rozpočtu na trhu. Na rozdíl od Oculus Quest 2, indexu Valve a HTC Vive však na vašem herním počítači nebude fungovat řešení konzoly společnosti Sony. To se možná očekává, protože zařízení je navrženo s ohledem na PS4, ale existuje způsob, jak hrát své parní hry pomocí náhlavní soupravy společnosti Sony’s VR.

Než se ponoříme dovnitř, stojí za zmínku, že PSVR není kompatibilní s každou hrou VR na PC. Nebudete moci hrát jako Skyrim VR nebo Doom VFR pomocí pohybu v pokoji, ale můžete skočit do stoje pouze her pomocí myši, klávesnice nebo PC řadiče. Můžete také použít řadiče Sony PlayStation Move k přehrávání Beat Sabre na Steam, ale musíte je vyrazit z cesty, abyste je nastavili.

Zní to zastrašující zvuky náhlavní soupravy společnosti Sony a běží na vaší soupravě, ale my jsme vytvořili průvodce krok za krokem, který vám pomůže v procesu. Takže, bez dalšího povyku, zde je způsob, jak používat PlayStation VR na PC.

Jak používat PSVR na PC:

Domovská stránka pro webové stránky aplikace Trinus PSVR s fialovým tématem

Nastavit Trinus PSVR

Za prvé, budete chtít nainstalovat Trinus PSVR, aplikaci, která pomáhá překlenout mezeru mezi zařízením Sony a PC.

Zde je návod, jak nainstalovat Trinus PSVR:

 • Přejděte na web Trinus PSVR a klikněte na tlačítko Fialové „Stáhnout Trinus PSVR“.
 • Spustitelný soubor s názvem Trinuspsvrsetup by měl začít stahovat do vašeho PC. Po dokončení spusťte soubor a postupujte podle pokynů na obrazovce instalačního programu.

Připojte PSVR k PC

Jakmile Trinus PSVR dokončí instalaci, budete chtít připojit náhlavní soupravu k počítači. Pro tento krok se ujistěte, že máte bezplatný přístav HDMI a náhradní kabel.

 • Zapojte kabel HDMI do zpracovatelské jednotky PSVR a poté připojte opačný konec k výstupnímu portům HDMI vašeho počítače.
 • Připojte zpracovatelskou jednotku k portu USB vašeho počítače pomocí jeho zahrnutého kabelu. Budete chtít použít USB 3.0 Port Pokud máte k dispozici.
 • Připojte svůj PSVR do zpracovatelské jednotky a použijte jeho zahrnuté napájení.
 • Otočte náhlavní soupravu pomocí tlačítka v inline. Váš počítač by měl rozpoznat náhlavní soupravu jako monitor.
 • Na počítači klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte „Nastavení zobrazení“. Poté vyberte „Rozšiřte tyto displeje“ v části „Více displejů“.
 • Nakonec se ujistěte, že vaše usnesení je nastaveno na 1920 do 1080 před kliknutím na „Použít“.

Kalibrujte svůj PSVR na PC

Nyní, když jsou vaše PSVR a PC na mluvících podmínkách, je čas propojit Trinus PSVR na Steam VR. Pokud jste tak již neučinili, ujistěte se, že máte na svém počítači nainstalovanou parní VR před spuštěním aplikace.

 • Spusťte Trinus PSVR a přejděte na kartu „hlavní“.
 • Přejděte na rozbalovací nabídku „Display Headset Display“ a vyberte ‘\\.\ Display1 ‘.
 • Změňte rozbalovací možnost „režimu“ na „SteamVR“.
 • Stisknutím tlačítka „Přiřadit“ mapujte zkratku pro resetování zobrazení PSVR. To vám pomůže opravit sledování zařízení, pokud se objeví nějaké problémy.
 • Zaškrtněte políčko „Použijte kolo myši“, abyste ve hrách povolili funkčnost zoomu.
 • Posaďte se na rovnou plochu a klikněte na tlačítko „Start“ na pravé straně okna.
 • Spusťte Steam a klikněte na ikonu VR v pravém horním rohu obrazovky.
 • Klikněte na „Spustit nastavení místnosti“ a vyberte „pouze stát“. Před výběrem „kalibrace podlahy“ budete požádáni o vstup do své výšky.
 • Nyní byste měli vidět SteamVR domů na vašem monitoru i na displeji PSVR.

Nyní, když jste v provozu, můžete se ponořit do své knihovny Steam VR bez zakoupení jiné náhlavní soupravy. Při používání PSVR na PC omezuje věci na stacionární hratelnost, mohla by vám periferní konzole dát chuť virtuální reality před investováním do plně naplněné náhlavní soupravy PC VR.

Bude PSVR 2 kompatibilní s PC?

Na CES 2022 společnost Sony představila některé podrobnosti o nástupci náhlavní soupravy PSVR, PlayStation VR 2. Společnost nespecifikovala, zda jeho zařízení VR příští generace bude obsahovat kompatibilitu PC, ale potvrdila, že pro připojení používá jeden kabel USB-C pro připojení. I když to nutně neznamená, že to bude nativně podporovat platformy, jako je Steam, jeho výběr rozhraní by měl zjednodušit homebrew řešení.

Je také důležité si uvědomit, že společnost Sony má v úmyslu vydat více her na Steam pomocí svého PC PC PC, což znamená, že podpora hardwaru by mohla doplnit jeho rozšíření na platformě. Ať už to však znamená, že to znamená, že na PC dostaneme podporu PSVR 2 na PC.

Je PSVR lepší než Oculus Quest?

Pokud jde o specifikace, původní úkol Oculus se táhne před PSVR, s rozlišením 1600 x 1440 za oko. Novější Oculus Quest 2 také převyšuje nabídku společnosti Sony VR z hlediska specifikací, ale nadcházející společnost PlayStation VR 2 společnosti by mohla stačit k tomu, aby se meta potil.

PSVR 2 se může pochlubit 2000 do roku 2040 za rozlišení oka, mohl nastavit lištu zážitku VR ještě vyšší, zejména pokud dostane nativní podporu herního počítače. To znamená, že projekt Meta Cambria, a.K.A. Oculus Quest Pro prozatím je také na horizontu a ambice společnosti Metaverse mu mohly poskytnout výhodu na scéně virtuální reality.

Banner Steam Games s dlaždicemi a logem

Jaké PC hry jsou kompatibilní s PSVR?

Z velké části jsou pouze hry s podporou PC řadiče kompatibilní s PlayStation VR na PC. Kompatibilita GamePad je uvedena na stránce Storefront každé parní hry, takže kontrola vaší sbírky by neměla být příliš namáhavá.

Phil Hayton Phil je PC herní odborník na hardware. Kdo touží po pípnutích a bloopech jejich starého retro herního počítače, ale je rád, že se potkává retro-t-brýle, aby pokryly nejnovější grafickou kartu Nvidia a AMD shenanigans. Mají také měkké místo pro parní balíček.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

Funguje Sony’s PlayStation VR 2 na PC?

Dělá Sony

Krátká a poněkud zklamaná odpověď zní: ne moc. Právě teď nemůžete hrát hry s PSVR 2. Zda to tak bude navždy, zbývá vidět. PSVR 1 je na PC alespoň neoficiálně podporován.

Verge testovala novou náhlavní soupravu společnosti Sony přes port USB-C na počítači se systémem Windows s GPU AMD Radeon RX 6800xt GPU. Operační systém rozpoznal zařízení jako druhý displej.

Interakce s SteamVR však nefungovala. Společnost SteamVR nepoznala PSVR 2 a vyzvala uživatele, aby připojil náhlavní soupravu VR. Podobně byly ovladače PSVR 2 připojeny k PC prostřednictvím USB v testu a rozpoznány jako hardware, ale nemohly být použity.

Pro ty, kteří chtějí používat PSVR 2 na PC, má test stále něco pozitivního: hardware je v zásadě rozpoznán. Video signál přes USB není šifrován. Zdá se, že problémem je nedostatek podpory řidiče.

PSVR 2 je oficiálně kompatibilní s PlayStation 5 a Sony má pro to mnoho dobrých důvodů

Samotná společnost Sony dosud nekomentovala možnou podporu PSVR 2 na PC. Přestože společnost nyní pravidelně přináší do PC hlavní konzolové hry, oficiálně mluvíme o náhlavní soupravě VR pro PlayStation 5.

A není důvod se domnívat, že se to v dohledné budoucnosti změní: Sony chce, aby exkluzivita VR byla dalším prodejním místem pro PlayStation 5. Kromě toho společnost Sony vydělává většinu svých peněz z her, které prodává, a maximální marže je generována pouze v obchodě PlayStation. Kromě toho by společnost Sony musela poskytnout podporu, pokud bude PSVR 2 oficiálně prodán pro PC – to by znamenalo další úsilí pro řidiče a podobně.

To znamená, že zájemci PC mohou jen doufat v řešení podobné řešení PSVR 1. Poskytovatelé třetích stran, jako je Trinus PSVR nebo IVRY, umožnili používat první náhlavní soupravu společnosti Sony s SteamVR. To však vyžadovalo značné úsilí ze strany vývojářů.

S PSVR 2 existují i ​​další potenciální překážky, jako je sledování očí, které pravděpodobně buď komplikují programování ovladačů, nebo budou nepoužitelné. Prozatím bude virtuální realita s PSVR 2 exkluzivním zážitkem pro hráče PlayStation.

Jak používat PlayStation VR na PC

Lewis Painter

PlayStation VR je jednou z cenově dostupnějších náhlavních souprav virtuální reality na trhu, což vám poskytuje skvělé zážitky VR poháněné vaším PS4 nebo PS5 bez rozbití banky.

Přesto ne všechny nejlepší VR hry spustí na platformě společnosti Sony PSVR, a pokud vlastníte jak PlayStation, tak herní počítač, můžete si Baulk za myšlenku muset koupit druhou náhlavní soupravu pro plochu.

I když to není nejlepší způsob, jak zažít PC poháněné VR hry a zkušenosti, tam je Způsob, jak na počítači použít náhlavní soupravu PlayStation VR. Nebudete moci hrát hry na pokoji nebo plně využít kapesní ovládací prvky, jako byste měli s Oculus Quest 2 a Air Link, ale měli byste si být schopni užít si stálé VR hry, které nabízejí klávesnici a podporu myš nebo ovladače.

Ať tak či onak, stojí za to jít, zejména pokud jedna z vašich oblíbených her má PC VR podporu. Zde je návod, jak nastavit a používat PlayStation VR na vašem PC.

Jak používat PSVR na PC

Prvním krokem k použití PlayStation VR je stažení a instalace Trinus PSVR, softwaru třetích stran, který umožňuje vašemu počítači a náhlavní soupravě PSVR „mluvit“.

 1. Vydejte se na web Trinus VR a klikněte na Stáhnout Trinus PSVR a stáhněte si instalační program.
 2. Spusťte instalační program Trinus PSVR a postupujte podle pokynů na obrazovce a nainstalujte software.

Jakmile je Trinus PSVR nainstalován na počítači, dalším krokem je připojení náhlavní soupravy a upravení nastavení rozlišení – PSVR funguje nejlépe na 1080p, takže se budete chtít ujistit, že váš výstup zobrazení odpovídá tomuto.

 1. Připojte kabel HDMI do portu PS4 HDMI na procesní jednotce PSVR.
 2. Připojte druhý konec kabelu HDMI do portu HDMI na GPU vašeho počítače. Pokud máte k dispozici pouze DisplayPort, můžete si vyzvednout adaptér HDMI-to-Displayport na Amazonu za pouhých 7 GBP.49/$ 8.99.
 3. Zapojte jeden konec kabelu USB do zpracovatelské jednotky a druhý do vašeho PC – USB 3.0 Port, pokud je to možné.
 4. Připojte náhlavní soupravu PSVR do zpracovatelské jednotky a nakonec připojte napájecí kabel do zásuvky.
 5. Stisknutím tlačítka napájení na dálkovém ovladačem kabelu zapněte náhlavní soupravu. PC by pak měl rozpoznat náhlavní soupravu jako druhý displej.
 6. Na počítači se vydejte na nastavení> Systém> Displej a na pod podkladatelstvích vyberte rozšířit tyto displeje.
 7. Podle usnesení vyberte 1920 x 1080.
 8. Klikněte na Použít.

Nyní, když máte náhlavní soupravu PlayStation VR připojenou k počítači, je čas nakonfigurovat Trinus PSVR a SteamVR tak, aby přehrával své oblíbené Steam Games.

 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na Trinus PSVR v nabídce Start (nebo na ploše) a vyberte spustit jako správce.
 2. Klikněte na Instalovat. Trinus PSVR by pak měl automaticky najít vaši knihovnu Steam.
 3. Klikněte na hlavní kartu, vyberte rozbalovací nabídku vedle zobrazení PSVR a vyberte Display1.
 4. Klikněte na rozbalovací nabídku vedle režimu PSVR a vyberte VR. Stojí za zmínku, že pokud chcete hrát standardní 2D hry ve VR, můžete vybrat Cinematic Režim.
 5. Kliknutím na tlačítko přiřadit vedle zobrazení resetujte a navázáte klávesu na klávesnici a resetujte svůj pohled v PSVR. Na rozdíl od PlayStation neexistuje žádná kamera pro zachycení informací o pohybu, takže to všechno pochází z interních senzorů, které (občas) mohou sledovat sledování trochu špatně.
 6. Pokud chcete být schopni přiblížit při hřišti pomocí rolovacího kola myši, ujistěte se, že je zaškrtnuté políčko vedle použití myši.
 7. Ujistěte se, že váš PSVR je na rovném povrchu, a kliknutím na začátek zahájíte kalibraci.
 8. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu páry v nabídce Start nebo na ploše a klikněte na spuštění jako správce.
 9. Vyberte ikonu VR.
 10. Klikněte na Nastavení běhu místnosti> Postavením pouze> Next> Next> Kalibrovat centrum> Další> a zadejte svou výšku v palcích nebo cm do pole výšky. Poté klikněte na Kalibrovat podlahu> Další>.
 11. Pokud je úspěšný, měli byste vidět domácí vyskakovací okno SteamVR na vašem displeji v Split View, připravené pro náhlavní soupravu PSVR. Jednoduše se ujistěte, že je okno zvýrazněno a stiskněte klávesu Windows + Shift + Shift + pravý šipka, abyste přesunuli okno do náhlavní soupravy.

A je to! Nyní byste měli být schopni hrát jakékoli hry SteamVR, které nabízejí klávesnici a podporu myši nebo ovladače. Možná se nebudete moci pohybovat nebo fyzicky interagovat s prostředím, jako je u HTC Vive Cosmos nebo získat svobodu samostatné náhlavní soupravy, jako je Oculus Quest 2, ale ušetří vám to potíže s nákupem druhé náhlavní soupravy jen pro použití s PC.

A kdo ví, možná nastavení PC bude o něco jednodušší, když se konečně objeví PlayStation VR 2.

Související články, které se vám mohou líbit

 • PlayStation 5 Recenze
 • Nejlepší hry PS5
 • Kde koupit oficiální kryty konzoly PS5
 • Kde koupit nové barevné možnosti DualSense