Měly by být majáky aktualizovány? /Nová použití pro majáky – návrhy – Minecraft: Java Edition – fórum Minecraft – fórum Minecraft, co jsou majáky a jak funguje technologie Beacons? Intelectsoft

Co jsou majáky a jak funguje technologie Beacons

Contents

Možná vás bude také zajímat náš článek, co je Bluetooth RTLS.

Fóra Minecraft

Nemyslím si, že jsem sám, když říkám, že majáci jsou trochu matoucí a více než trochu rozbité, pokud jde o design hry. Mnoho lidí navrhlo nové nadšence nebo použití pro majáky. Ale já jsem spíše názor, že úplný přepracování je pro maják. Jsou majáky dobrým herním mechanikem tak, jak jsou? Nebo potřebují nějaké změny? Ještě jednou jsem zvědavý na zpětnou vazbu a rád bych měl více vstupů. Zveřejnil jsem to jako průzkum hlavně proto, že chci vidět, co si ostatní lidé myslí o mém převzetí majáků. Zejména se mi opravdu líbí problém se jednoduchou na majáku, který najdete zde:

Přidání nové mechaniky pro majáky by mohlo být obtížné a zbytečně komplikované. Na druhé straně mnoho lidí souhlasí s tím, že stávající mechanika majáku je rozbitá a nestojí za to námahu.

Stejně jako u jakéhokoli staršího herního mechanika, i když to nutně nedává smysl, lidé se mohou velmi rozrušit, když se věci zvykly. Hlavní aktualizace, která změnila, jak majáci fungují zásadním způsobem, by nepochybně rozzlobila mnoho hráčů, vzhledem k tomu, jak těžké je začít maják, aby začal. Nahrazení diamantů jako vrcholu úrovně vybavení bylo skvělým příkladem tohoto- a pokud by se vývojáři pokusili o takovou změnu- jako jakákoli změna- muselo by to velmi pečlivě promyslet.

Majáci nemusí být aktualizováni, protože již nabízejí užitečný mechanik her. Maják vybízí hráče, aby shromažďovali velké množství zdrojů a dokončili obtížný boj s šéfem, aby získali vhodnou odměnu- odměnu, která je také povzbuzuje k vybudování základny, ve které žijí. Buffy pro majáky dávají smysl a jsou slušnou odměnou za značné potíže s jejich budováním. Odměny jsou užitečné a stojí za námahu.

Pros ~

Maják je vážně zlomený. Pro malý, ne zvlášť užitečný buff musí hráči shromáždit velké množství zdrojů- pokud chcete více efektů, částka potřebná k upgradu pyramidy na další úroveň se exponenciálně zvyšuje. Plně upgradovaný nákladů majáku 1 476 železné tyče, aby se pyramida vytvořila, povzbuzující hráče, aby postavili farmu Golem Iron Golem. A co víc, maják může být vyroben z jakéhokoli minerálního bloku. Žádný z těchto bloků však ve skutečnosti nemění účinky nebo zvyšuje jeho sílu- je zbytečné používat něco jiného než železo. Kromě toho nestojí za to bojovat s odvazeným- směšně přemoženým šéfem- získat maják, který nelze aktivovat bez spousty více zdrojů, a dokonce i pak poskytuje pouze zanedbatelné výhody v nejlepším případě.

Je toho mnohem více, co by se dalo udělat s majákem, a v tomto ohledu hráči opravdu chybí- maják je tak drahý, a tak chybí ve skutečných výhodách, že většina hráčů nikdy nepoužívá jeden mimo kreativní režim.

Způsoby, jak lze zlepšit majáky. Nejjednodušším způsobem by bylo nabídnout širší výběr nadšenců a různé nadšence pro různé typy minerálů, což je skutečně užitečné postavit maják. Jak je uvedeno výše, zvláště se mi líbí nápady SimplesSarc týkající se majáků- a to, že každý z typů minerálů by poskytoval samostatný typ buffů a že v energetické pyramidě by mohlo být použity více typů minerálů, aby poskytovalo kombinaci uvedených buffů.

Některé z nápadů pro majáky, které bych zvažoval zejména, stručně shrnul:

-Minerál specifické buffy ~

Měď- (o čem upřímně doufám, že bude použito s majáky) by mohlo být použity pro účinnost a produktivitu- nabízející některé již přítomné (jako je spěch), jakož i pro jmění a další výhody založené na průmyslu- jako je zvýšení rychlosti růstu plodin plodin. Vzhledem k tomu, že měděné majáky jsou nejlevnější a nejjednodušší nastavit, by to bylo ideální pro doly nebo jiné oblasti, ve kterých je produktivita užitečná.

Žehlička by mělo užitečné obranné účinky, což by mělo únavu na útočníky, vypnuto davové zármutky nebo tření v určitém poloměru a možná poskytnutí defenzivního štítu na vyšších úrovních. To by byl opravdu zajímavý mechanik pro frakce a anarchické hry, ve kterých by budování majáku mohlo nabídnout nové způsoby, jak aktivně chránit vaši základnu před nepřátelskými hráči.

Zlato Mohl by nabídnout neobvyklé ofenzivní účinky- představte si maják, který střílí smrtící lasery, generuje blesky, předvolává magické obránce nebo imobilizuje nepřátele. Jednodušším způsobem by bylo jen, aby zlaté majáky mohli ublížit nebo zpomalit davy v určitém poloměru. Takový maják by mohl být dokonce použit jako zbraň hromadného ničení, která by nabídla nový způsob vyhlazení nepřátelských základen- pokud na značné náklady. Zlatý maják by mohl působit jako vlastní šéf, který by vyžadoval, aby značně talentovaný válečník deaktivoval nepřátelského majáku.

Smaragd by poskytovalo různé výhody kvality života nebo věci, které ve skutečnosti nespadaly do žádné konkrétní kategorie. Možná by Emerald mohl poskytnout konkrétnější výhody, jako je štěstí, uzdravení nebo rabování. Nejsem si jistý, do jaké konkrétní kategorie by to spadalo, zejména s ohledem na to, že smaragdy je obtížnější získat než většina ostatních rud, i když jste docela zdatný obchodník. Možná smaragdy zvyšují velikost dosahu nebo horkého pruhu?

A nakonec, diamant může být možné použít pro jakoukoli kategorii. Zatímco jiné minerály by přidaly body do konkrétní kategorie buffů, Diamond by poskytl spravedlivé body do jakékoli kategorie, což z nich bude zdaleka nejužitečnější a všestranné.

Navíc, Křemen může být použit v majácích. Quartz je samozřejmě výrazně snazší získat než kterákoli jiná ruda, pokud máte přístup k nether. A ano, očividně potřebujete přístup k netherům, abyste získali maják. Moje myšlenka je, že křemen by se měl počítat jako minerální blok, ale neposkytovat body do žádné kategorie. Tímto způsobem můžete stále aktivovat sloup světla. prostě ne žádné další výhody. To by také zajistilo, že pokud byste chtěli přidat body do určitých kategorií, ale neměli jste dost na dokončení celé vrstvy pyramidy, můžete použít křemen k vyplnění chybějících materiálů.

Redstone & Lapiz ~ Mohly by to udělat zajímavé minerální bloky- i když si nejsem jistý, jaké efekty by daly. Nějaké nápady?

-Různé typy majáku-

Vycházející z výše uvedené myšlenky by mohl být recept na řemeslné recepty pro majáky mírně vylepšen. Místo tří obsidiánů, pěti sklenic a nether hvězdy; Mohly by se skládat ze tří obsidiánů, nether hvězdy, čtyř skla. a minerální typ- diamant, smaragd, železo atd. To by určilo základní sílu majáku a jaký typ majáku to byl (průmyslový, defenzivní, urážlivý, QoL nebo víceúčelový.)

-Lepší buffy-

Jak jsem již zmínil, výrazně jednodušším řešením by bylo poskytnout lepší buffy v závislosti na tom, který typ minerálu se používá, aby se majáky vyrobily cokoli jiného než železo Vlastně užitečné pro cokoli jiného než pro trofej. To by mohlo spočívat v přidání dalších buffů, které si vybírají, upgradované verze stávajících buffů nebo nových buffů, které odemknou na vyšších úrovních. Buffy mohou být také kombinovány do různých kategorií- jako je „těžba“ buff, který přidává účinnost těžby, spěch a štěstí; „Bloodlust“ buff, který přidává sílu, ušklíbnutí a knockback.

-Aplikace Redstone pro majáky-

Bylo by to úhledné (opět, podle mého názoru), pokud by majáky mohli být nějakým způsobem použit s stroji Redstone- i když nalezení aplikace, která by byla užitečná pro stavitele Redstone i přežití, by bylo výzvou. Některé nápady, které o tom mám, by mělo být maják Redstone, který se zbaví oslabení signálů Redstone v určitém poloměru. To by jistě zkazilo některé vynálezy, ale mohlo by být také použito ke zmírnění potřeby opakovače oddálení signálů na velké vzdálenosti. Další myšlenkou je, že redstone prach lze použít k přenosu síly majáku na větší plochu. Nový blok „vysílače“ by mohl být připojen k majáku prostřednictvím signálu Redstone a by poskytl stejné účinky v menším poloměru. Vysílač může být něco jako o něco levnější, podobně tematicky, možná také ze skla, obsidiánu a. červený kámen? diamant?

-Lepší efekt paprsku-

Beacon paprsky vypadají opravdu skvěle a jsou (ironicky), jeden z hlavních faktorů, díky nimž jsem chtěl postavit maják, jen proto, že je opravdu obtížné se ztratit a vyrábí zajímavé zvuky. Určitě by to však mohlo být vylepšeno, protože majáky existují od 1.4 z 1.5, zdá se spravedlivé, že dostaneme mírný upgrade. Nejsem si zcela jistý, zda je možné, aby se paprsek prodloužil kolem 256 bloků, ale to by určitě vypadalo mnohem hezčí. Bylo by také užitečné, kdybyste viděli maják z dále. Na estetičtější poznámku lze přidat nový efekt částic, který vytváří tajemné runy nebo zářící střepy minerálů obklopují základnu paprsku.

Jaké jsou vaše nápady týkající se majáků? Existují výhody nebo nevýhody, které jsem opomněl zahrnout? Určitě bych ocenil zpětnou vazbu.

Co jsou majáky a jak funguje technologie Beacons

Nákladově efektivní, snadno nasazovatelný a přímo efektivní se majáky staly jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak zapojit zákazníky napříč odvětvími, zejména v maloobchodě a marketingu. Pokud nejste obeznámeni s technologií a zvažte její implementaci ve svém podnikání, náš průvodce podrobně popisuje vše, co potřebujete vědět o majách.

Dozvíte se:

 • Odkud pocházejí majáci
 • Co je Beacon Technology
 • Jak to funguje
 • Mnoho typů majáků
 • Jak prospívají společnostem napříč průmyslovými odvětvími
 • Výhody a nevýhody zařízení
 • Jak by se technologie vyvíjela

Co je Beacon Technology?

Zařízení majáků jsou jádrem technologie majáku.

Většina majáků jsou malé počítače, zhruba velikost standardního routeru Wi-Fi.

Část systémů vnitřního a venkovního polohování a sítí internetu věcí (IoT), majáky používají technologii blízkost k detekci přítomnosti člověka v okolí a spuštění přednastavených akcí k poskytování informačních, kontextových a personalizovaných zkušeností.

Kde začala technologie Beacon Technology?

Koncept majáků je stejně starý jako například ruční hodinky. Stejně jako majáky řídí lodě a ukazují, kde je půda, zařízení Beacon poskytují informace a navigaci uživatelům smartphonů. Beacon Technology nabízí nový kontext pro starý koncept.

Jak to víme nyní, technologie Beacon byla představena společností Apple spolu s vyhrazeným komunikačním standardem.

Volal iBeacon, brzy následoval Eddystone Google. Místo majáku, který je drsný dvojnásobek velikosti letiště Wi-Fi routeru Apple, byl typickým zařízením majáku v prvních letech od roku 2013.

V krátké době technologie Beacon vytvořila mnoho startupů a nových typů majáku. Na rozdíl od jiných nových technologií, jako je rozšířená a virtuální realita, byli majáci přímo efektivní a měli nízkou cenu. Kromě toho poskytli nové, vzrušující způsoby, jak zapojit zákazníky neintruzivním způsobem. V důsledku toho mnoho zavedených maloobchodních společností rychle přijalo majáky a začalo sklízet své výhody.

Krátká historie technologie majáku

Jak fungují majáci?

Když uživatel prochází kolem oblasti, kde je nastaven polohovací systém nebo síť IoT s majáky, nejbližší maják odešle kód se zprávou do jejich mobilního zařízení. Poté se zpráva objeví jako oznámení na mobilním zařízení uživatele pomocí mobilní aplikace třetí strany nebo značkové mobilní aplikace.

Potřebujete 3 věci, abyste mohli fungovat systém založeného na majáku:

 • Alespoň jedno další majáky
 • Mobilní aplikace
 • Povolení uživatele

Technologická nabídka majáku se obvykle skládá ze sady pro vývoj softwaru (SDK), nástrojů pro správu back -end a zařízení majáků. Takže budete potřebovat softwarové inženýry, aby nastavili svůj polohovací systém, více, pokud jsou majáky součástí rozsáhlé sítě IoT, která zahrnuje další zařízení.

Aby se umožnil podporu majáku, musí mít chytrý telefon iOS 7 nebo vyšší nebo Android 4 nebo vyšší. Standard Beacon Apple se nazývá iBeacon, zatímco Google – Eddystone.

Pokud jde o povolení uživatele, vaši uživatelé učiní konečné rozhodnutí o tom, zda obdrží oznámení založená na majáku a použijí svůj polohovací systém. Technologie Beacon funguje pouze s smartphonem a mobilní aplikací, takže uživatelé se mohou jednoduše rozhodnout pro vypnutí Bluetooth. Existují také lidé, kteří používají své chytré telefony, aniž by udržovali Bluetooth po celou dobu.

Chcete-li tuto překážku překonat, můžete požádat své uživatele, aby zapnuli Bluetooth pro úplný zákaznický zážitek, nebo dokonce vzrušují své uživatele tím, že je upozorní na systém polohování založeného jim.

Výsledkem je, že technologie Beacon se jeví jako méně rušivá než podobná RFID (radiofrekvenční identifikace) a další nástroje pro zapojení, což umožňuje uživatelský zážitek, kde má uživatel možnost odhlásit se.

BLE jako Bluetooth Beacon Technology

Technologie Beacon se spoléhá na Bluetooth Low Energy (BLE), aby vysílala zprávy v pravidelných intervalech. BLE je energeticky efektivní technologie Bluetooth vyvinutá pro aplikace a zařízení, jako jsou majáky. S BLE potřebuje maják pouze jednu baterii mincí každé tři roky a technologie je o 60 až 80 procent levnější než klasický Bluetooth.

Typy majáků

K dispozici je široká škála majáků pro polohovací systémy jakéhokoli typu a měřítka. Liší se velikostí, výdrž baterie, případy použití a úroveň odolnosti vůči exogenním faktorům. Zde jsou běžné typy majáků:

 • Standardní maják (Zařízení velikosti Wi-Fi routeru nebo menší) pro řešení blízkost a indoor sledování.
 • Přenosný/malý maják (Velikost kreditní karty nebo velké nálepky) Pro řešení sledování aktiv a řešení majetku.
 • USBmaják (Malá, přenosná, rychlá nasazení) – majáky velikosti flash disk pro řešení sledování a blízké řešení aktiv.
 • Video maják -Zařízení zapojená do zadní části obrazovky pro poskytování kontextuálních vizuálních informací (například uživatel přistupuje k displeji v potravinovém kloubu a zobrazuje personalizované nabídky založené na použití aplikace pro umožňování majáku) a také pro digitální značení.
 • AI majáci. Zařízení založené na stroji, které dokáže detekovat různá pohyby a gesta.
 • Samolepka majáka – nejmenší z majáků, používaných pro sledování aktiv.
 • Rodičovský maják (Velikost velkých směrovačů Wi-Fi) se používá ke sledování dalších majáků, shromažďování dat a ukládání je do cloudu a další.
 • Vyhrazený maják – Zařízení odolná vůči exogenním faktorům (prach, voda, rozbití, antistatické a UV) pro řešení pro sledování a blízkost v drsném prostředí.

Většina výše uvedených typů majáku se objevila v letech od založení technologie Beacon, aby vyhovovala obchodním potřebám různých společností, takže nové mohou v budoucnu vzniknout a poskytnout společnostem nové možnosti zapojit zákazníky zákazníky.

Na co se používají majáky?

Technologie Beacon může zlepšit uživatelský zážitek na předním i zadním konci téměř jakékoli společnosti, pomáhat zefektivnit operace a shromažďovat data, řídit prodej a poskytovat jedinečné uživatelské zkušenosti. Přesto maloobchodní a marketingové odvětví těží z majáků nejvíce, protože jsou pro dva téměř na míru na míru.

Přední a zadní konec podnikání

Například na frontě můžete v maloobchodním obchodě spárovat majáky s vlastní aplikací, abyste informovali zákazníky o omezených nabídkách v obchodě, poskytovat personalizované propagace a poskytovat navigaci na obrovských maloobchodních místech.

Na zadní straně jsou majáky stejně efektivní. Ve skladu můžete nastavit indoor polohovací systém založený na majáku, abyste zjednodušili a urychlili navigaci ve svých větších oblastech pro nové zaměstnance a zástupce třetích stran. Ve spojení s řešením vývoje podnikového softwaru, Beacons také umožňuje sledování personálu v interiéru pro zlepšení zabezpečení na místě a sledování aktiv.

Například zaměstnanec velkého podniku potřebuje nový notebook. Správce systému si vybere jeden ze seznamu dostupných notebooků jako maják nálepky na něm ukazuje jeho umístění.

Majáci zvyšují marketing

Dnes se společnosti a jejich marketingové týmy většinou spoléhají na rozvíjející se technologie, aby uspokojily a zapojily zákazníky. Malé a skryté majáky mají menší přitažlivost, ale mohou mít velký dopad.

V příkladu standout Redbull použil nálepky majáků ke sledování pohybů členů publika na hudební akci. Nejprve zařízení shromáždila různé typy dat. Poté ji vědci použili k vytváření algoritmů a hlubokých neuronových sítí, aby pochopili pohyby a energetickou úroveň členů publika.

Výsledky byly vizualizovány na stěnách samostatné místnosti na místě konání. Redbull pak šel dále a umožnil publiku vzít své individuální informace domů jako suvenýr, vyšívaný na šálu. Toto je také příklad toho, jak lze technologii majáku úspěšně použít bez mobilní aplikace.

Beacons používá v marketingu

Další použití v marketingu:

 • Nová cesta pro řízení prodeje. Majány můžete spárovat s mobilem a dodat vysoce personalizované reklamy založené na poloze.
 • Jeden způsob, jak shromažďovat data. Majáci mohou shromažďovat data zákazníků, která vám pomohou vytvořit lepší a více přizpůsobené zkušenosti a také získat další informace o chování zákazníků.
 • Nové smysluplné zkušenosti pro zákazníky. Stejně jako nálepky na majáky Redbullu, některé typy majáků poskytují spoustu prostoru pro experimentování a vývoj kreativních řešení, která si vaši zákazníci budou pamatovat po dlouhou dobu.

Další průmyslová odvětví, která mohou využívat technologii majáku:

 • Pohostinství (navigace, gamifikace, inteligentní hotelové pokoje)
 • Sports (navigace na velkých arénách, marketingové marketing)
 • Logistika a skladování (sledování aktiv, zabezpečení)
 • Smart Home Development (majáky mohou poskytovat navigace hostům v obrovských nemovitostech; zabezpečení)
 • Stavba (geofencingové obvody pro projekty uprostřed ničeho)
 • Události (gamifikace, navigace, oznámení o plánu)

Video majáky jsou příkladem, pokud jde o představení vysoké hodnoty technologie Beacon. Například můžete použít video majáky k poskytování kontextových informací a poskytnutí navigace v hotelu nebo letovisku. Takové zkušenosti jsou čerstvé, šetří čas a napodobují cestu zákazníka malými, ale nezapomenutelnými okamžiky.

Technologie majáku: Výhody a nevýhody

Beacon Technology má širokou škálu solidních obchodních výhod a jen několik nevýhod.

Klady:

 • Nízké náklady. Standardní modely jsou malé a jsou vyrobeny z nízkonákladových materiálů, jako je plast, takže majáky jsou nákladově efektivnější než jiné nejmodernější technologie.
 • Snadno adoptovatelné. Většina zařízení majáků se rychle nasadí. Někteří, jako jsou majáky USB, jsou stejně snadno nainstalovatelné jako počítačová myš. Nasazení majáků v měřítku je také snadné s mateřskými majáky.
 • Zkušenosti zákazníků na míru. Beacon Technology umožňuje společnostem zasílat personalizovaná oznámení a reklamy.
 • Spolehlivost a škálovatelnost. Majáky jsou spolehlivá zařízení: Na rozdíl od GPS používají Bluetooth, takže silné stěny nebo podzemní oblasti neblokují své signály. Navíc někteří dodavatelé majáků nabízejí majáky, které jsou posíleny proti exogenním faktorům.
 • Obrovský dosah. Všechny moderní smartphony podporují technologii Beacon (vaši uživatelé potřebují iOS 7 nebo Android 4 nebo vyšší nainstalované na jejich zařízeních), takže můžete oslovit prakticky kohokoli, kdekoli, kdekoli, kdekoli.
 • Snadná implementace. Většina nabídek Beacon Technology je dodávána se sadou pro vývoj softwaru (SDK) a nástroji pro správu zadních konců, což usnadňuje integraci řešení majáku do existujících aplikací.

Nevýhody:

 • Uživatelé se mohou odhlásit. Většina řešení založených na majáku vyžaduje souhlas uživatelů. Dnes se tok obsahu ze všech stran zdá nekonečný a i když používáte denně jen několik aplikací, stále získáte spoustu oznámení. Vzhledem k přetížení obsahu mohou někteří uživatelé jednoduše vypnout Bluetooth na svých chytrých telefonech a raději si vynechat svůj zážitek z majáku, i když je vzrušující a neintruzivní.
 • Mobilní aplikace je nutností. Ve většině případů majáci fungují pouze tehdy, když jsou spárovány s mobilní aplikací. Existují řešení, jako jsou aplikace třetích stran, ale pokud chcete poskytnout hladký zážitek, které si vaši zákazníci určitě užijí, budete muset alespoň do své aplikace přidat funkci.
 • Vytvoření řešení majáku není všudypřítomně snadné. Případy využití technologie majáku jsou v maloobchodním a marketingovém průmyslu přímé. Majáky mohou také efektivně používat hotely a společnosti, které vyvíjejí řešení inteligentních místností. V jiných případech byste měli být kreativní nebo najmout softwarového inženýra s odbornými znalostmi v oblasti řešení založených.

Závěr: Budoucnost majáků

Podle globálních tržních poznatků se předpokládá, že trh Beacon Technology v roce 2025 překoná 25 miliard dolarů.

V roce 2018 začal Google také posílat majáky zdarma do malých podniků v U.S. aby byla jejich místa viditelnější pro zákazníky, kteří jsou poblíž. Mezitím se stále objevují nové typy majáků (jako AI Beacon, představený odhadem v říjnu 2019). Navíc, když se množství obsahu a vizuálních informací jeví nekonečné, příslib Beacons o neintruzivním způsobu zapojení může pro spotřebitele změnit všechny rozdíly.

S ohledem na to vše je bezpečné předpokládat, že v nadcházejících letech bude v nich nainstalovat stále více obchodních míst nainstalovaných majáků. Ačkoli dlouhodobé projekce nakonec nemusí odrážet realitu, neexistují žádné viditelné překážky na cestě rozsáhlé adopce Beacon Technology. Koneckonců, majáci požadují jen málo investic, lze snadno nastavit a spravovat bez ohledu na obchodní rozsah a přinést jasné, přímé výhody pro podnikání napříč průmyslovými odvětvími. Proč je nevyužít?

My, v IntellectSoft, zmocňujeme společnosti a jejich pracovní sílu s špičkovými transformačními řešeními a údaji založenými na údajích. Jste vy a vaše organizace připraveni přesunout myšlení a vytěžit maximum z inovací?

Promluvte si s našimi odborníky a dozvědět se více o tématu a o tom, jak může vaše podnikání nebo projekt začít těžit z toho dnes!

Co je maják? Kompletní průvodce Bluetooth majáků

Tak, Co je maják? Majáky jsou malá a bezdrátová high-tech zařízení a jsme nadšeni, že vám o nich řeknu všechno! Zvažte toto formální úvod do Beacon Technology Bluetooth Low Energy (BLE). Užívat si!

 • Bluetooth maják je malý rádiový vysílač
 • Co tedy bude mít maják, aby vám pomohl? Zkusme příklad
 • K čemu jsou majáky Bluetooth používány?
 • Ale jaký je maják na vnitřní straně?
 • Co je to maják Bluetooth, vlastně vysílá?
 • Štítky Beacons vs: Kdy použít každý.
 • Jak se majáky připojí k webu?
 • Jak komunikuje maják?
 • Jaká jsou všechna tato čísla?!
 • Zde jsou některé z nejběžnějších senzorů pro majáky a značky Bluetooth
 • Bluetooth verze
 • Sledování aktiv Bluetooth
 • Viditelnost lidí, kontaktní trasování
 • Monitorování stavu
 • Zákaznická zkušenost

Bluetooth maják je malý rádiový vysílač

A Bluetooth Beacon je malé bezdrátové zařízení, které funguje na základě nízké energie Bluetooth. Je to něco jako maják: opakovaně přenáší konstantní signál, který mohou vidět jiná zařízení. Místo toho, aby emitoval viditelné světlo, vysílá rádiový signál, který se skládá z kombinace písmen a čísel přenášených v krátkých pravidelných intervalech. Zařízení vybavené Bluetooth, jako je smartphone, brána nebo přístupový bod, může „vidět“ maják, jakmile je v dosahu, podobně jako námořníci, kteří hledají maják, aby věděli, kde jsou.

Právě jsem oznámil! Kliknutím sem zobrazíte náš nový bezdrátový maják Bluetooth

Jaké jsou majáci a jak fungují

Co tedy bude mít maják, aby vám pomohl? Zkusme příklad.

Jdete na výlet do nějaké vzdálené země-! Ale nemluvíte jazykem – Krap!

Na cestě do hotelu dorazíte na velké vlakové nádraží. Stanice je obrovská a nemáte tušení, kam jít. Jak můžete získat pokyny, které jsou spolehlivé, jasné, a v jazyce, kterému rozumíte?

Naštěstí majitel vlakového nádraží plánoval problémy, jako je tento. Vidíte znamení naznačující, že vlakové nádraží má aplikaci. Stáhnete si to. Maják umístěný na zeď vysílá nepřetržitý signál a jakmile aktivujete aplikaci, můžete z ní použít použití. Aplikace vezme Beacon ID a zkontroluje, jaké informace jsou spárovány s tímto konkrétním majákem.

Uznává, že stojíte před obchodem s koblihou bránou 14. Vstoupíte do cíle a aplikace generuje jasnou mapu, která vám ukáže cestu tam. Když odmítnete špatnou cestu, přesměruje vás to.

Vzhledem k tomu, že máte spoustu času, aplikace vám také dává vědět, že kavárna po vaší levici má zvláštní obchod. Aplikace vám řekne všechny plány vlaku a zpoždění pro stanici.
Chytíte vlak včas a uvědomíte si, že to nakonec není tak stresující.

K čemu jsou majáky Bluetooth používány?

 • Pochopte svou obsazenost pracovního prostoru s monitorováním na úrovni pokoje: Snižte kancelářské prostory a zlepšujte využití a spokojenost a produktivitu zaměstnanců měřením zasedací místnosti, podlahy a na úrovni sedadla.
 • Snižte uhlíkovou stopu a zlepšte zkušenosti zaměstnanců: Monitorujte teplotu, vlhkost, oxid uhličitý, světlo, pohyb a kvalita ovzduší v reálném čase.
 • Vytvořte bezpečnější pracoviště: Automatizovat počet lidí v shromáždění a identifikaci umístění zaměstnanců a návštěvníků v případě nouze.
 • Spravovat Návštěvníci proudí: Zvyšuje správu zabezpečení doručením konzistentního procesu, který zefektivňuje sledování návštěvníků v reálném čase, párování hostitelů a návštěvníků a zároveň pokračuje v zajištění bezpečnosti, zabezpečení a dodržování předpisů.
 • Doručit hladší vnitřní navigaci: Zlepšit orientaci uvnitř vaší budovy pomocí navigace. Snadno se navigujte svými zaměstnanci a návštěvníky určených pokojů, aby jim nenechala ujít schůzky.

Stáhněte si průvodce kupujícím Ultimate Beacon

Kompletní průvodce výběrem nízkoenergetického hardwaru Bluetooth pro váš projekt

Stáhnout teď

Ale jaký je maják na vnitřní straně?

Technologie Bluetooth Beacon

Jak vypadají? Majáky jsou velmi malá, jednoduchá zařízení. Pokud jeden otevřete, nenajdete třicet základních desek a oodles drátů. Najdete CPU, rádio a baterie. Majáky často používají malé lithiové čipové baterie (menší a silnější než AA baterie) nebo běží prostřednictvím připojeného napájení, jako jsou USB zástrčky. Přicházejí v různých tvarech a barvách, mohou zahrnovat akcelerometry, teplotní senzory nebo jedinečné doplňky, ale všechny mají jednu společnou věc-přenášejí signál.

Co je to maják Bluetooth, vlastně vysílá?

Do vzduchu to nehodí jen starou zprávu. Své Přenos jedinečného identifikačního čísla, které sdělí poslechové zařízení, které je maják hned vedle.
Opravdu, je to jen kódové jméno. Jak mohu komunikovat s majáky?

Například, když nákupní centrum nainstaluje majáky do svého obchodu, budou mít všechny majáky určitá ID, registrovaná ve své vyhrazené aplikaci. To znamená, že aplikace smartphonu může okamžitě rozpoznat, že příchozí ID je důležité a že je z tohoto konkrétního obchoďáku. ID však má jen malý význam; Je zcela na aplikaci nebo jiném programu, aby rozpoznal, co to znamená.

Co se stane dál? To záleží na tom, co majitel naprogramoval. Jeden kód by mohl spustit aplikaci k odeslání kupónu. Jiný by mohl nabídnout navigační služby. Možnosti jsou téměř nekonečné. Vše, co musí maják udělat, je připojit přesné umístění k aplikaci a zbytek je až do programu.

Co je to Beacon Technology?

Ffnd Out, jak vybrat ten správný maják nebo značku pro váš projekt

Štítky Beacons vs: Kdy použít každý.

Ačkoli pojmy jsou často smíšené a používány zaměnitelně, Pochopení toho, zda potřebujete majáky nebo značky, je užitečné při provádění výzkumu vašeho produktu nebo sdělit vaše očekávání během rozhovorů s dodavateli.

Zde je jednoduchý rozdíl, který používáme v Kontakt.IO:

Majáky jsou stacionární. Značky mají být na cestách.

Je zřejmé, že nezávisle na tom, zda je to maják nebo značka, Zařízení s nízkou energií Bluetooth bude fungovat stejně. To znamená, že si můžete technicky koupit produkt majáku a pokud splňuje vaše požadavky, použijte jej jako značku nebo naopak. Tyto dva termíny se nepoužívají k popisu dvou různých technologií, ale spíše dvě aplikace jedné technologie. Stacionární (založené na majáku) a nasazení na založené na (založené na značkách) fungují trochu jinak, takže věříme.

Pokud chcete nalepit zařízení Bluetooth na stěny nebo stále objekty, použijete majáky.

Jak fungují majáci

Tradiční případy použití pro toto nastavení jsou: Monitorování obsazenosti, monitorování životního prostředí, oznámení o blízkosti, vnitřní cesty, věrnostní programy. Vezměme si jako příklad indoor wayfinding, v tomto případě bude přijímač signálu majáku obvykle mobilním telefonem vašeho zákazníka. Když je v dosahu majáku, vyzvedne signál a předá jej na aplikaci nainstalovanou na něm. Aplikace si přečte data majáku, uvidí, jaké akce jsou k těmto údajům přiřazeny, a proveďte akci. Akce může být jednoduchá: Zobrazení oznámení o prodeji produktu, který uživatel stojí vedle nebo zobrazuje obsah v aplikaci s podrobným popisem nedalekého výstavby v muzeu. Ale může to být také složitější, jako je výpočet pozice uživatele na základě jeho blízkosti k několika majákům v dosahu a zobrazení jeho umístění jako modré tečky na interaktivní mapě.

Pokud chcete, aby zařízení přepravovaly lidé nebo aktiva ke sledování jejich pohybů, použijete značky.

Tagy

Když jsou aktiva v pohybu, musí být přijímač stále. Takže v předchozím scénáři by přijímač a aplikace mohly fungovat na stejném zařízení, zde budeme potřebovat další zařízení. Toto zařízení je obvykle bránou nebo přístupovým bodem a jeho úlohou je předat shromážděná data na cloud nebo místní server. Aplikace-například RTLS (systém umístění v reálném čase)-uvádí data a převádí je do věcí, jako jsou mapy v reálném čase, které ukazují umístění zaměstnanců, vyhledávání a nalezení nástrojů pro lokalizaci aktiv nebo lidí, dashboardy produktivity, analýzu teploty a další funkce. byl navržen tak, aby poskytoval.

Z těchto příkladů můžete jasně vidět, že v závislosti na typu případu použití budete potřebovat jinou infrastrukturu a jinou aplikaci. V okamžiku budeme hovořit o dalších technických důsledcích různých případů použití, ale nejprve objasneme ještě jednu mylnou představu

Jak se majáky připojí k webu?

Pravděpodobně jste slyšeli Bluetooth. Je přítomen v 90% všech telefonů a existuje již od 90. let. Co se tedy změnilo? Proč je to teď tak důležité? Zatímco mnoho spotřebitelů nepoužívá Bluetooth každý den, je to pro internet věcí nesmírně důležité. Bluetooth Technology, která je v 90% světových telefonů, znamená, že majáky jsou kompatibilní se zařízeními, které spotřebitelé používají denně po celém světě.

Bluetooth poskytuje infrastrukturu pro celý ekosystém majáku. Je to standard pro odesílání dat na krátké vzdálenosti, bezdrátová technologie, která není tak odlišná od WiFi. Proto může být hardware majáku jednoduchý. Kolem vás již existuje síť Bluetooth, která může připojit majáky a inteligentní zařízení a téměř cokoli jiného.

Proč říkáme „ble majáky“?

BLE znamená nízkou energii Bluetooth. Je to energeticky efektivní verze Bluetooth původně v roce 2010. Pro majáky jsou životně důležité, protože jim umožňuje běžet po celá léta na malých bateriích mincí, protože jim umožňuje běžet po celá léta. Spotřebuje také mnohem méně energie než starý a neohrabaný bluetooth. Ve skutečnosti je BLE hlavním ovladačem IoT, což umožňuje technologii vydržet déle s menšími částmi.

Další otázkou je, jak majáci skutečně povolují připojení a přenos dat?

Jak komunikuje maják?

Hardware Beacon je relativně jednoduchý, ale způsob, jakým spustí akce, se může trochu komplikovat. Každý systém je trochu jiný, ale tady je to, jak maják komunikuje v kostce:

Maják vysílá svá identifikační čísla asi desetkrát za sekundu (někdy více, někdy méně, v závislosti na jeho nastavení). Nedaleké zařízení podporující Bluetooth, jako je váš telefon, zvedne tento signál. Když ji vyhrazená aplikace rozpozná, spojuje ji s akcí nebo kusem obsahu uloženého v cloudu a zobrazí ji uživateli. Svou aplikaci můžete „naučit“, jak reagovat na signál majáku vývojem pomocí nástrojů třetích stran.

Definování technických kritérií

Nyní, když víte, co dělá hardware Beacon a zda potřebujete majáky nebo značky, můžete začít zkoumat, jaký hardware bude pro váš projekt nejlepší. Rychle si uvědomíte, že rozmanitost produktů s podporou Bluetooth dostupných na trhu je obrovská a určitě budete mít nějaké otázky jako:

 • Na co byste se měli soustředit?
 • Na jaké faktory byste se měli podívat?
 • Jak porovnáte jiný hardware od různých dodavatelů?
 • Co znamenají všechny tyto parametry v technických specifikacích?

Budeme diskutovat o nejběžnějších funkcích a komponentách, které dnešní majáky a značky nabízejí. Někteří z nich budou pro vaše projekty nutností, jiné budou příjemné a jiné budou zcela irelevantní. Definování must-haves, pěkných a redundantních je zásadní, než začnete vybírat hardware, abyste věděli, co hledat a nebudete rozptýleni funkcemi, které opravdu nepotřebujete. Tato kapitola vám poskytne přehled o dostupných možnostech, abyste věděli, z čeho si vybrat. Podíváme se na typické požadavky na různé případy použití, takže uvidíte, jak se tyto technické agentury překládají do skutečných řešení.

Jaká jsou všechna tato čísla?!

Co je to majákový balíček? Potřebujete je? Zde je několik poznámek o specifikacích a podrobnostech majáku.

 • baterieživot: Většina majáků začíná výdrž baterie 18-24 měsíců. Některé majáky s určitými požadavky a použití však trvají asi 6-8 měsíců. Majáky s schopnostmi úspory energie mohou trvat více než 5 let.
  Jak mohou majáky trvat tak dlouho s takovými malými bateriemi? Snadný! Ve skutečnosti tak tvrdě nefungují. Nechali Bluetooth dělat veškerou práci a Bluetooth je neuvěřitelně energeticky efektivní.
 • Podporovánoformát: Používá váš maják protokol IBEACON? Eddystone? Majány obvykle podporují oba a někdy vlastní formát výrobce hardwaru (jako je altBeacon).
 • Interval: Jak často může maják předat svou zprávu? Jak často potřebujete svůj maják k přenosu, závisí na vašem konkrétním scénáři. (ms = milisekundu)
 • TxNapájení: Přenosová síla popisuje, jak daleko může maják přenášet data. To může být pouhých 4 metry, ale mnoho z nich dosáhne asi 50-90 metrů. Není však nutné, aby toto číslo bylo humongous. Maják 50 metrů může být stejně užitečný jako 90 metrů v závislosti na konkrétním použití.
 • Pakety: „Packet“ majáku je data, která vysílá. To právě popisuje druh informací, které je schopen přenést. Například IBEACON obsahuje jeden paket (samotný iBeacon), zatímco Eddystone má tři samostatné.
 • Senzory: Nyní majáci přicházejí s dalšími schopnostmi. Mohou zahrnovat akcelerometry, světlo nebo pohybové senzory.
 • NFC / RFID: Majáky jsou stále velmi nové. Pro některé uživatele je velmi důležité, aby se staly Legacy Technologies (jako jsou značky NFC a RFID) a majáky.
 • Cena: Majáky mohou stát jen 5 $. Bude takový levný maják stát za to? No, to opravdu záleží na tom, co chcete, ale mnoho uživatelů zjistí, že ultra-letní majáky prostě nedokončí práci. Očekávejte, že jeden obyčejný maják spustí 15-25 $.

Formový faktor

Formatem formy je přirozeně nejjednodušší diferenciátor, ale jde o víc než jen to, jak zařízení vypadá.

Velikost a tvar

Zařízení Bluetooth přicházejí v různých velikostech a tvarech: od malých plochých mincí po oblázky o velikosti palmy po velké krabice, karty, náramky a další. Formový faktor je poháněn vaším případem použití a specifické požadavky na životní prostředí, v nichž bude maják použit (o tom se o tom dozvíte v další kapitole). Obvykle máte jasnou představu o tom, jaký formulář potřebujete, takže se do tohoto tématu nebudeme hlouběji ponořit. I když jste našli svůj ideální formový faktor, vaše práce ještě není hotová. Stále existuje několik otázek souvisejících s faktory, které byste měli položit.

Metoda montáže/aplikace

Toto je velmi důležitá otázka. Ani ten nejdokonalejší formový faktor nebude stačit, pokud to neumožňuje vaši požadovanou aplikaci. Nositelné značky stranou, stacionární majáky a značky aktiv mají různé funkce umožňující různé montážní metody: k čemu budou vaše zařízení použita? Kde budou vaše zařízení umístěna? Jaká by byla metoda optimální montáže, která zajistí, že zůstanou na svém určeném místě?

 • plochý povrch: V tomto případě je jediný způsob, jak připojit zařízení k objektům, s lepicí páskou, která je snadná, ale ne vždy trvalá
 • Montážní díry: Obvykle na zadních nebo bocích nebo zařízeních umožňují pevné příslušenství objektů a stěn (podívejte se na Smart Beacon SB18-3 jako příklad)
 • Tenké otvory: Umožněte použití vazby na zip, což je spolehlivá metoda montáže pro připojení majáků k potrubí nebo menším aktivům. V některých případech mohou být otvory také použity k zapadání do klíče nebo náramku (podívejte se na značku Asset S18-3 jako příklady)
 • Montážní závody: Toto řešení se používá v Portální paprsek. Konzola je připevněna ke zdi se šroubem a paprsek portálu může být rychle připojen a oddělen od držáku.

Fyzická bezpečnost a integrita

Pokud budou vaše zařízení vystavena podmínkám, jako je šok, vysoká nebo nízká teplota nebo voda, ujistěte se.

Nejprve zvažte robustnost.

Kryt zařízení by měl chránit vnitřek před vnějšími faktory, nezávislý na případu použití. Ale pokud budou vaše zařízení vystavena hitům ​​nebo pádám, ujistěte se, že jsou dostatečně robustní, aby se nerozpadli nebo se rozpadli. Zkontrolujte, jaký materiál je pouzdro vyrobeno, jak silné je a jak jsou sestaveny různé komponenty.

Za druhé, přemýšlejte o hodnocení IP. Nejčastěji používané jsou IP5X nebo IP6X. Počáteční 5 znamená, že zařízení je uspokojivě chráněno před prachem a 6 znamená, že zařízení je zcela odolné proti prachu. Druhá číslice (x) popisuje ochranu před kapalinami:

0 – Žádná ochrana
1 a 2 – Zařízení nedovolí spadnout voda
3 – Zařízení je chráněno před stříkáním vody
4 – Zařízení je chráněno před stříkající vodou
5 – Zařízení vydrží vodní trysky
6 – Zařízení vydrží silné vodní trysky
7 – Ponoření zařízení na 1 ma hloubky ve vodě to nezpůsobí značné poškození
8 – zařízení vydrží nepřetržité ponoření pod 1M

Nakonec zkontrolujte provozní teploty. I když tento parametr přímo nesouvisí s faktorem formy, má obrovský dopad na zdraví vašeho zařízení. Pokud jsou vaše značky nebo majáky vystaveny extrémním teplotám, zkontrolujte, zda je zařízení schopno pracovat v takových podmínkách.

Vyměnitelné baterie

Některé formové faktory umožňují výměnu baterií, jiné ne. To je jedna z věcí, která by měla být na vašem kontrolním seznamu. Mějte však na paměti, že v některých případech je mít možnost nahradit baterie prostě neproveditelné. Pokud je vaším klíčovým požadavkem, že hardware je plně nepromokavý, nemůžete očekávat, že také umožní náhradu baterií, protože kryt je třeba zapečetit. Pro IP 65 a méně by měla být možnost výměny baterie standardní. S ohledem na očekávanou životnost baterie zařízení, cenovky a náklady na výměnu baterií v celé vaší flotile, bude mít větší smysl nahradit zařízení nebo jen baterie, když vypouští?

Design a přizpůsobení

Konečně, je tu věc vkusu v designu. Ve většině nasazení je to, zda je zařízení hezké nebo ne, sekundární, ne-li zcela bezvýznamné, ale existují některá prostředí zaměřená na spotřebitele, jako je maloobchod nebo pohostinnost, kde na designu záleží. Pokud vaše hardwarová flotila potřebuje dodržovat určité pokyny pro značky, zkontrolujte u dodavatele, který zkoumáte, zda nabízejí bílé označení nebo vlastní tisk nebo zbarvení (a ve kterém objemu).

Životnost baterie

Je zřejmé, že čím déle je výdrž baterie, tím lepší. Někteří dodavatelé sdílejí pro jejich hardware předpokládanou životnost a měli byste je určitě analyzovat, ale je třeba mít na paměti několik věcí. Nejprve pochopte, co ovlivňuje výdrž baterie. Můžeme rozlišit tři kategorie faktorů, které mají dopad na to, jak dlouho bude zařízení žít: Hardware specifické, konfigurační specifické a prostředí specifické pro životní prostředí. Faktory specifické pro hardware závisí na dodavateli a způsobu, jakým zařízení navrhovaly a vyvinuly. Životnost baterie je nesmírně poháněna počtem a kapacitou baterií. Čím více baterií, tím delší je život (a čím větší velikost zařízení). Každý to ví. Ale to, co není tak zřejmé, je další faktor: design hardwaru a firmwaru, na kterém běží. Pokud vás zajímá, proč mají některá zařízení delší životnost než jiné produkty používající podobné komponenty a stejné baterie, je to tajná omáčka. Nejlepší prodejci hardwaru navrhují desky s obvodmi a software OnDevice pro nejlepší spotřebu energie. Proto se při hledání svého poskytovatele majáku podívejte nejen na své technické specifikace, ale také na jejich pověst a záznamy.

Faktory specifické pro konfiguraci jste definovali vás

Obecně je spotřeba baterie ovlivněna dvěma nastaveními:

 • Přenosová (vysílání) síla, definování toho, jak silný je signál, a proto se může šířit. Čím vyšší je síla, tím delší je rozsah.
 • Inzerční interval, definování v milisekundách, jak často zařízení vysílá signál. Čím kratší je interval, tím rychlejší zařízení A vysílá.

Zpravidla, čím silnější přenosová síla a/nebo kratší interval, tím rychlejší zařízení konzumuje baterii. To má velmi významné důsledky.

Pokud je životnost baterie vaší klíčovou prioritou, dejte intervalu a přenosovou energii nejnižší hodnoty, které vaše aplikace umožňuje.

Pokud se zaměřujete na delší dosah, můžete očekávat, že se předpokládaná výdrž baterie zmenšuje. Můžete se to pokusit kompenzovat delším intervalem nebo přijmout, že nebudete mít víceleté nasazení.

Pokud pracujete na projektu, který se spoléhá na viditelnost v reálném čase (až do druhé), budete potřebovat krátké intervaly. To je často případ při hledání cesty, kde musíte uživateli poskytnout její polohu v reálném čase nebo obsah založený na blízkosti v rychle se rozvíjejících prostředích (jako jsou nákupní centra), kde je okno pro chytání telefonu kolemjdoucího velmi krátké. V takových nasazeních pravděpodobně nebudete potřebovat super dlouhou vzdálenost vysílání, abyste mohli snížit přenosovou energii.

Jak vidíte, je nemožné dosáhnout vynikající dlouhé výdrže baterie, dlouhý dolety a vysokou přesnost současně. Vždy doporučujeme experimentovat s různými nastaveními (počínaje nejnižšími), abyste našli optimální konfiguraci pro váš projekt. Mějte však na paměti, že každá rekonfigurace také lehce vypouští baterii, takže vždy testujte malou dávku zařízení. Faktory specifické pro životní prostředí, jako je teplota nebo vlhkost.

Pokud víte, že vaše nasazení bude vystaveno extrémním teplotám nebo častým změnám teploty, mějte na paměti. V tomto článku si můžete přečíst více o dopadu teploty na výdrž baterie. Velká cesta s sebou pro lov vašeho dodavatele je, že byste měli vždy zkontrolovat, jaké nastavení konfigurace je prodejce používaný pro výpočet očekávané výdrže baterie. Na konci této kapitoly najdete srovnání Kontakt.IO značky a majáky, včetně očekávané výdrže baterie v nejnižších nastaveních. Více o tom, jak optimálně nastavit zařízení v našich průvodcích a intervalu v tomto článku.

Co je to Bluetooth maják

Řešením vašeho problémů s výdržími baterie může být úspora energie

Někteří výrobci majáku a značek nabízejí funkce firmwaru a softwaru, které umožňují ušetřit výdrž baterie:

 • V určitých dobách dne: Zařízení výrazně zpomaluje vysílání během určených časových oken. Například můžete nastavit své majáky, aby vstoupili do režimu úspory energie, když je místo zavřeno. Tato funkce vyžaduje, aby zařízení bylo zabudováno RTC (hodiny v reálném čase), takže se ujistěte, že je součástí technických specifikací hardwaru, který plánujete koupit.
 • Když jsou splněny určité podmínky prostředí: zařízení výrazně zpomaluje vysílání, když E.G. Zařízení se přestane pohybovat (užitečné v majetku a viditelnosti lidí) nebo když jsou světla vypnutá (užitečná na pracovištích nebo ve veřejných prostorech). Zde je režim úspory energie spuštěn hodnotami senzorů, takže úspora energie založená na pohybu bude vyžadovat akcelerometr, založený na teplotě bude vyžadovat teplotní senzor atd.
 • Udržováním zařízení v režimu „spánku“ a probuzením po určeném čase na vysílání na několik sekund a znovu ho usnout. V Kontakt.io, nazýváme tento režim prasknutí. Tato funkce může být užitečná v E.G. Sledování podmínek, kde chcete každou hodinu zkontrolovat teplotu a nemá smysl, aby zařízení běželo při plném výkonu po zbývající dobu. Režim burst nevyžaduje RTC.

Použití úspory energie může dokonce znásobit životnost zařízení, takže se ujistěte, že tuto funkci vložíte do kontrolního seznamu požadavků hardwaru.

Senzory

Senzory si vaše řešení uvědomují o podmínkách prostředí vašeho nasazení. Značky a majáky můžete používat pouze za účelem shromažďování telemetrických dat (v některých svislých a případech použití jsou cenově dostupnou alternativou k jiným technologiím) nebo je shromáždit na vrcholu dat umístění. Bez ohledu na to, jaký je váš případ, musíte definovat, jaké senzory budete potřebovat, a vybrat hardware, který je má vestavěný (pamatujte, i když někteří výrobci nabízejí senzory jako doplňky, neznamená to, že si můžete zakoupit zařízení nejprve a Poté přidejte senzory. To znamená, že si můžete vybrat, se kterými senzory budou vaše značky přicházet).

Zde jsou některé z nejběžnějších senzorů pro majáky a značky Bluetooth:

 • Teplota: Sběr údajů o teplotě na zařízení (můžete je kalibrovat tak, aby určila posun teploty)
 • Vlhkost: Shromažďování údajů o vlhkosti
 • Akcelerometr: Sběr dat o zrychlení zařízení. Při stacionárním nasazení může být užitečné detekovat pády majáku nebo krádeže; V nasazení založených na značkách jsou údaje zrychlení zásadní pro detekci, pokud se aktiva pohybují nebo ne. Zrychlovač lze také použít k detekci vibrací a ověření, zda funguje stroj nebo vozidlo.
 • Světlo: Měření úrovně světla zasažení zařízení
 • Tlačítka: Odesílání jakékoli předdefinované zpětné vazby a upozornění od uživatelů do cloudu při stisknutí. To umožňuje případy použití, jako je hlášení incidentu (osoba, která nosí značku, může nahlásit incident nebo volat o pomoc s stisknutím tlačítka), interní komunikaci (volání určené osoby, hlášení chybějících inventáře nebo jiné události, které potřebují zásah), úkol Vykazování dokončení a další.
 • Jiné: vibrace, kvalita vzduchu a mnoho dalších

Kromě dat senzoru nese telemetrie další důležité kousky informací:

 • Úroveň baterie: Zásadní pro správu udržitelného vozového parku. Sledování hladin baterií vašich zařízení může zabránit neočekávaným vypnutí a připravit vás na náhradu baterie.
 • Čas zařízení: Poskytováno hodinami v reálném čase (RTC; pokud je zabudováno do zařízení) jako časové razítka UTC. RTC může být užitečná pro úsporu napájení (viz „Výdrž baterie“) nebo pro další zabezpečení.

Mějte na paměti, že stejně jako data umístění je telemetrie zbytečná, pokud nemáte přijímač, který jej bude shromažďovat.

Bluetooth verze

Možná nevíte, že Bluetooth existuje jako standard po dobu dvaceti let, ale Bluetooth Low Energy začala vydáním Bluetooth 4.0 Bluetooth Sig v roce 2010. Adopce prudce stoupala po zavedení Bluetooth 4.2 v roce 2014 (a vydání IBEACON přibližně ve stejnou dobu). V současné době existují dvě hlavní verze Bluetooth podporované majáky a značkami nabízenými dnes na trhu:

 • Bluetooth 4.2: Kompatibilní s většinou dnešních smartphonů a bluetooth brány, Bluetooth 4.2 je dobře zavedený a dobře výkonný
 • Bluetooth 5.0: Nabídka 4x RAGE, 2x rychlost a 800% více vysílací kapacity zasílání zpráv. Ačkoli rostoucí počet majáků a značek je kompatibilní s tímto standardem, plné přijetí bude trvat čas. Pro případy použití, jako je viditelnost lidí/aktiv nebo monitorování podmínek, na trhu je první Bluetooth 5 brány a integrace postupují. Poskytovatelé řešení, kteří provádějí aplikace založené na blízkosti. To však neznamená, že nemohou použít nejnovější generační hardware, protože 5-kompatibilní majáky Bluetooth stále podporují Bluetooth 4.2. Investice do Bluetooth 5 investuje do nasazení odolných proti budoucnosti. Více o Bluetooth 5 si můžete přečíst zde.

V roce 2019 oznámila Bluetooth SIG specifikace jádra Bluetooth V5.1, nabízí ještě lepší energetickou efektivitu a především úhel odchodu a úhlu příjezdu, který poskytne významnou podporu přesnosti polohování (dozvíte se více o Bluetooth 5.1 v tomto článku). První Bluetooth 5.Vyvíjejí se zařízení 1 připravená, ale musíme trochu počkat, než uvidíme nasazení v reálném světě. Mezitím mějte oči oloupané pro oznámení.

Sledování aktiv Bluetooth

Sledování aktiv, nazývané také správa aktiv nebo viditelnost aktiv, je základem jakéhokoli RTL (systém umístění v reálném čase). Poskytuje viditelnost aktiv: jejich umístění a podmínky, což vám umožní rychle najít je na místě, analyzovat jejich tok a použití a přijímat rozhodnutí založená na datech o doplnění, nákupu nebo optimalizaci účinnosti.

Klíčovými požadavky na sledování aktiv jsou dlouhá životnost baterie a skvělá stabilita signálu. Výkon signálu bude mít velký dopad na přesnost vašeho řešení. Vzhledem k tomu, že nasazení sledování aktiv často sestává ze stovek nebo tisíců značek, ujistěte se, že životnost hardwaru je co nejdéle, ušetří břemeno nahrazení všech vašich aktiv častěji, než je potřeba.

Dalším hlavním hlediskem při výběru značek sledování aktiv je faktor formy. Mělo by:

 • být relevantní pro velikost sledovaných aktiv
 • Umožněte pevné montáž, aby označily aktivum, když je na cestách nebo narazí na jiný objekt
 • Buďte dostatečně robustní, abyste vydrželi každodenní použití, vzhledem k tomu, kde a jak budou použity

Štítky pro sledování indoor aktiv jsou obvykle menší než jejich venkovní protějšky. Výsledkem je, že mohou držet méně baterií, a proto mají kratší výdrž baterie. Štítky pro sledování venkovních aktiv mohou být větší, takže mohou vydržet déle, ale musí mít robustnější pouzdro (alespoň IP 65), aby fungovaly v různých povětrnostních podmínkách.

Další funkce, které lze zvážit pro oba typy značek sledování aktiv, jsou tlačítka a senzory. V prostředí sledování aktiv může být tlačítko užitečné pro hlášení jakýchkoli problémů souvisejících s aktivy (jako je nedostatek nebo selhání).

Senzor-moudrý, akcelerometr je holý minimum: pomůže vám definovat, zda je aktivum v pohybu (používán) a ušetřit vzácnou životnost baterie, když to není. Pokud máte zájem o sledování podmínek aktiv, budou nutné mít další senzory. V opačném případě je můžete použít pro úsporu energie založené na podmínkách nebo překročit senzory z kontrolního seznamu vašich požadavků, pokud je nepotřebujete.

Viditelnost lidí, kontaktní trasování

Viditelnost lidí je o tom, kde jsou lidé. Jedná se o běžný případ použití pro pracoviště, průmyslová prostředí, zdravotní péči a další vertikály, kde porozumění toku lidí je rozhodující pro optimalizaci produktivity a/nebo bezpečnosti. Řešení viditelnosti lidí vám umožňují najít kohokoli na místě, analyzovat, jak se lidé pohybují v místě konání, automatizují časové hlášení a usnadňují komunikaci.

Zde je formulář formy vaším výchozím bodem, protože musí být velmi specifický. Protože značky budou přenášet lidé, musí být nositelní. Obvykle mají podobu náramku nebo odznaku. Při výběru značek pro tento případ použití se ujistěte, že je vhodné nosit a nepřerušuje každodenní činnosti. Pokud to váš projekt vyžaduje, zjistěte, zda hardware, který zkoumáte.

Stabilita signálu a životnost baterie jsou důležité ze stejných důvodů jako ve sledování aktiv. Další funkcí, kterou byste určitě měli zvážit, je tlačítko na značce. Umožní jeho dopravcům snadno posílat přednastavené zprávy jako: „Potřebuji pomoc“, „Dokončil jsem svůj úkol“ nebo „Pošlete prosím svého nadřízeného“. I když nyní nemáte na mysli žádnou konkrétní aplikaci pro tlačítko, je lepší ji mít než ne. Nikdy nevíte, kdy to budete potřebovat.

Nakonec mějte na paměti, že některé projekty mohou mít velmi specifické požadavky. Výroba zdravotní péče nebo potravin může vyžadovat povrch antibakteriálních značek; Pro některé podniky budou některé certifikáty nebo bezpečnostní protokoly nebo upevnění náramků odolné vůči manipulaci nutností. Nezapomeňte prozkoumat hardware prostřednictvím této čočky a zeptejte se na něj prodejce, pokud informace nejsou k dispozici hned.

Monitorování stavu

Sledování podmínek je o porozumění okolním podmínkám míst a aktiv. V tomto případě použití je rozmanitost aplikací a jejich požadavky tak obrovské, že je nemožné je všechny pokrýt. Hardwarové úvahy budou zcela odlišné pro zařízení pro ukládání za studena, které chce monitorovat teplotní úrovně v různých skladovacích zónách, nemocnici, která chce sledovat teplotu uložených léků, výrobce, který chce sledovat vibrace svých strojů atd.

Zde budou obecné pokyny:

 • Životnost baterie je důležitá (vždy je)
 • Hledejte pouze značky nebo majáky, které obsahují vaše požadované senzory
 • Zvažte faktor formy – viz sledování aktiv
 • Pokud chcete sledovat teplotu, ujistěte se, že hardware je schopen pracovat v rozsazích, ve kterých bude fungovat
 • Mějte na paměti požadavky specifické pro dané odvětví: Certifikáty, antibakteriální pouzdro, bezpečnost atd.

Zákaznická zkušenost

Zkušenost zákazníků je o všem, co pomáhá učinit zákazníky radost. Tento termín deštníku obsahuje řešení, která byla první, která přijala nízkou energii Bluetooth pro umístění: indoor wayfinding, obsah založený na poloze, věrnostní programy a podobné aplikace. Tyto projekty obvykle zahrnují stacionární majáky umístěné v určitých POI (body zájmu), kde uživatel přijímá mobilní obsah založený na blízkosti nebo majáky, které vytvářejí mřížku pokrývající zařízení, aby umožnily přesné polohování s použitím trilatečních algoritmů.

U aplikací pro zákaznické zkušenosti se formový faktor liší, ale obvykle čím je to diskrétnější, tím lepší (takže nepokouší potenciální zloděje ani neodvádí zákazníka od skutečné zkušenosti). Jak jste již možná uhodli, výdrž baterie hraje obrovskou roli, zejména při hledání cest, které potřebuje výrazně více majáků než nasazení založené na POI. Podobně může výjimečná stabilita signálu vytvořit nebo narušit projekt pro vyhledávání cest.

Vzhledem k tomu, že životnost majáku bude vaším hlavním problémem, můžete zvážit výběr dodavatele, který nabízí úsporu energie, který umožňuje zpomalení vysílání, když jsou světla vypnutá nebo v určitých dobách dne, takže můžete ušetřit výdrž baterie, když není na místě nikdo. Další pěkná k dispozici je možnost pro bílé označování nebo vlastní zbarvení nebo tisk, takže můžete své majáky označit nebo je udržovat tak nízkoprofil, jak mohou být.

Cesta k úspěchu

Nyní, když rozumíte tomu, co Technologie nízkoenergetické technologie Bluetooth je o tom, co obsahuje zařízení Bluetooth Možná a které z nich by mohlo být váš případ použití potřebovat, doufejme, že máte základ pro dobře informovaný výběr hardwaru.

 1. Definujte případ použití
 2. Definujte potřeby funkce hardwaru (nutností, hezká-haves, zbytečné)
 3. Výzkum produktů a konfrontace s vašimi požadavky
 4. Vyberte 2-3 produkty a nakupujte v malém množství
 5. Testujte a porovnejte

Doporučujeme vám začít shora a definujte svůj případ použití a nakreslete své hardwarové požadavky na základě toho (nezapomeňte každý hodnotit na základě toho, jak zásadní je pro vaše řešení). Jakmile máte připraveno scorecard nebo kontrolní seznam, začněte zkoumat různé produkty a vyberte dva až tři, které nejvíce vyhovují.

Kupte si startovací soupravy nebo několik položek každého z nich a proveďte některé interní testy pro porovnání jejich reálného přizpůsobení a výkonu, v ideálním případě ve svém skutečném řešení. Když definujete vítěze, připravte se na doklad o konceptu a nákup od vašeho vybraného výrobce.

Kupující majáku

Možná vás bude také zajímat náš článek, co je Bluetooth RTLS.

O Kontakt.io

Kontakt.IO INC. je lídrem v oboru v indoor lokalizačních službách a BLE majáky. Naším posláním je lépe propojit lidi, umístění a věci ke zvýšení spokojenosti zákazníků, ušetřit náklady a zlepšit produktivitu a bezpečnost.

Posílíme vertikální obchodní aplikace s otevřenými standardními API a proudy událostí řízených AI, které pomáhají podnikům zrychlit digitální transformací. Pro naše technologické partnery, kteří si uvědomují polohu, nabízíme software pro správu vozového parku, lokalizační a podmínky, majáky a brány, které jim pomohou zaměřit se na základní inovace, zkrácení času na trh a náklady.

Dnes sloužíme více než 2 000 zákazníkům napříč různými velikostmi a průmyslovými odvětvími, od dopravy a logistiky po výrobu, zdravotnictví, letiště, vlády a veřejné prostory. Snažíme se potěšit lidi a udělat skutečný rozdíl ve světě, kdykoli je to možné, poskytnutím podnikového softwarového řešení upraveného na internet.