Nejlepší 4x hry: Vyberte si ten, který je pro vás | PC hráč, nejlepší 4x hry, které definují klasický žánr | Gamesradar

Nejlepší 4x hry, které ztělesňují klasický žánr

Pokud jste začátečník, budete chtít začít zde. Pokud jste ostřílený 4x-er, už to hrajete.

Nejlepší 4x hry na PC

Nejlepší dostupné hry 4x, ať už jsou vaše vkus historické nebo fantastické.

Nejlepší 4x hry-v nekonečné legendě, armáda s Golem Vanguard čelí poleněné bitevní linii složené z bestie-cavalry

  • Fantasy 4x hry
  • Historické 4x hry
  • Scifi 4x hry

Vítejte v našem kole nahoru nejlepších 4x her na PC. Od té doby, co byl termín „4x“ vytvořen pro původního mistra Orionu, zkoumáme, rozšiřujeme, vykořisťujeme a vyhlazujeme naši cestu fantazií, historií a hloubkami vesmíru. Žánr viděl v posledním desetiletí něco renesance, a přestože je skvělé mít možnosti, je tu také hodně k třídění.

Ne každá hra 4x je pro každého, takže jsme se podívali na všechny hlavní hráče, kteří se v posledních letech vstoupili na pódium a proč byste je mohli nebo možná chtít hrát.

Nejlepší fantasy 4x hry

Dominions 5

PC Gamer má záda

Náš zkušený tým věnuje mnoho hodin každé recenzi, aby se opravdu dostal do jádra toho, na čem vám nejvíce záleží. Zjistěte více o tom, jak hodnotíme hry a hardware.

Datum vydání: 2017 | Vývojář: Illwinter Game Design | Parní

Začněme neobvyklým. Dominions 5 je 4x hra o bojových bohách a jejich fantastických armádách. Začnete navrhováním svého božstva, což by mohl být zuřící drak nebo mystický neživý skála. Otočte se otočit shromážděné armády, najmout čaroděje, abyste prozkoumali apokalyptická kouzelná kouzla a odrazili pozornost jiných bohů uchazeče o uchazeče.

Vizuály Dominions jsou. stará škola, řekněme. Ale pokud jste spokojeni s základními vizuály, existuje podrobný magický systém, který je možné rozbalit a oslňující, rozmanité frakce, které mají být velení. Možná budete muset vykopat do komunitních map, ale jakmile to uděláte a naskenujte příručku, najdete podrobnou strategickou hru, která generuje vynikající příběhy. Jsem zvyklý ovládat kosmické lodě a kavalérie ve 4x hrách – pouze v Dominionech mohu poslat alianci satyrů, Wyvernů, elementárních duchů a duchů, abych bojoval. AI se snadno porážkuje, jakmile jste hráli několik kol, ale hra se daří v multiplayeru.

Fallen Enchantress

Datum vydání: 2013 | Vývojář: Stardock Entertainment | Parní

Tato fantazie 4x založená na tahu se těžce točí kolem postav hrdinů a vůdce frakcí s názvem panovníka, který může jít na questy ve stylu RPG a být použit v mnoha aspektech řízení říše, nejen omezeno na boj.

Klasičtí fanoušci RPG se budou cítit jako doma se systémem Quest a přizpůsobitelné fantasy armády se pravděpodobně budou líbit na stolní miniaturní malíře Warhammer a Hordes přesvědčování.

Eador: Masters of the Broken World

Datum vydání: 2013 | Vývojář: Hry Snowbird | Parní

Převzetí role poloboha bojujícího s ostatními z vašeho ilku za kontrolu nad střepy (vše, co zbývá od stejnojmenného rozbitého světa), je Eador další 4x hra, kterou je těžké kategorizovat. Je vybaven 4x, RPG a deskovými hrami, taktickými prvky založenými na tahu.

Největší silou Eadora může být jen to, jak se jeho nastavení liší ve většině ostatních 4x her. Rozbití herního světa na střepy, které se každý chová jako menší verze strategické mapy ve hře, jako je Total War nebo Crusader Kings, znamená to, že si to užijete, pokud hledáte něco trochu jiného než standardní mapa Dobytí nebo převrácení převážně statické planety na vaši barvu.

Nekonečná legenda

Datum vydání: 2014 | Vývojář: Amplitude Studios | Parní

Podobně jako jeho sci-fi protějšek nekonečného prostoru, rozvíjející se fantasy epos nekonečné legendy se odehrává v bohatě realizovaném světě s charakterem a příběhem. Civilizace jsou vysoce přizpůsobitelné a každá z nich představuje odlišné příležitosti.

V roce 2014 jsme udělili nekonečnou legendu za design. Má svůj základ v časově prověřených prvcích, které dělají 4x tím, co to je, ale nebojí se stavět a remixovat je způsobem, který bude zajímat zejména dlouhodobé hráče, kteří by mohli trpět únavou žánru. Kromě toho, kdokoli chce jen prozkoumat bohaté a zajímavé nové fantasy prostředí, nebude vůbec zklamaný.

Warlock II: The Exiled

Datum vydání: 2014 | Vývojář: Ino-co plus | Parní

Warlock je docela blízko tomu, co bych si představoval, že by vypadala dobře provedená revize fantazie. Na mapě dobře využívá neutrální frakce, aby byly více než jen obtěžováním v rané hře.

Vzhledem ke své relativní jednoduchosti a dodržování žánrových norem je to docela příjemný první krok pro ty, kteří se chtějí rozvětvit do fantazie 4x z jiných subgenrů. Má také ostřejší smysl pro humor než jeho více dour, velkolepé protějšky, jako jsou nekonečná legenda a padlá Enchantress.

Nejlepší historické 4x hry

Civilizace Sid Meiera 5

Datum vydání: 2010 | Vývojář: Firaxis | Parní

Kdybychom mohli korunovat králi 4x, civilizace Sid Meiera by měla o tomto trůnu malou konkurenci. Vezmeme -li jednu z nárůstu civilizací od starověku do moderního věku, zatímco soutěží o různé podmínky vítězství, je to série, která prosazovala žánr roky.

I s Civ VI OUT se civilizace v často prodává za absurdně nízké ceny, takže pokud si nejste jisti, že se vám série bude líbit a chcete to jen vyzkoušet, aniž byste na nový vypustili plné 60 USD, všemi prostředky využít výhodu. Je to určitě vynikající, zábavná hra sama o sobě, zejména s expanzí Brave New World. Plus, modová scéna je vynikající.

Europa Universalis IV

Datum vydání: 2013 | Vývojář: Paradox | Parní

Zatímco většina ostatních her na tomto seznamu vás uvede do náhodně generovaného světa nebo galaxie, EU4 je postavena na extrémně hloubkové rekreaci Země mezi lety 1444 a 1821. Můžete vést jakýkoli národ na planetě, od Francie po Comanche, po staletí kolonizace, průzkumu a technologického objevu.

S ohledem na Je to nejvyšší skóre revize, jaké jsem kdy rozdal, Je téměř snazší, kdo se zeptat, pro koho to není. Složitost simulace a rozrůstání blokovacích systémů pro obchod, válku a diplomacii by mohla zastrašit nováčky na 4x a velkou strategii, ale rozhraní EU4 a popisce vám poskytnou skvělou práci, aby vám pomohly brodit do mělkého konce a získat pocit pro vodu a získat pocit pro vodu a získat pocit pro vodu a získat pocit pro vodu a získat pocit pro vodu a získat pocit pro vodu a získat pocit pro vodu a získat pocit pro vodu a získat pocit.

Civilizace Sied Meiera VI

Datum vydání: 2016 | Vývojář: Firaxis | Parní

Civilizace VI se vynoří z jeho chrysalis, aby odhalila nejvíce transformativní a čerstvý pohled na sérii ve své historii. Také má Bean Sean.

Civ 6 přinesl něco pro každého, kdo má rád strategii založených na tahu. Představuje spoustu nových výzev a příležitostí i pro nejvíce zvětralé veterány série, ale také zůstává mezi nejpříjemnějšími 4x hry pro první časovač.

Nejlepší hry Scifi 4x

Hříchy solární říše: vzpoura

Datum vydání: 2012 | Vývojář: Ironclad Games, Stardock | Parní

Unikátní směs 4x a RTS nastavených ve vesmíru, vzpoura je rychlejší než většina her na tomto seznamu. Je to samostatná expanze, ale také definitivní verze hříchů, které jsou v současné době k dispozici – nemusíte se bát popadnutí originálu, abyste se dobře bavili.

Snadné doporučení pro stávající fanoušky RTS, kteří se chtějí odbočit do 4x, a hráči, kteří se rádi k akci rychle dostanou a udržují náročné tempo. Tohle může být trochu chaotický pro generály z tahového křesla na světě.

Nekonečný prostor

Datum vydání: 2012 | Vývojář: Amplitude Studios | Parní

Jedním z nejzajímavějších aspektů vesmíru, ve kterém je nastaven nekonečný prostor (a jeho pokračování), je mytologie za tím. Hodně se točí kolem starověké říše známé jako nekonečná a kvazi-magický prach, který zanechali.

Dobrý všestranný vstupní úroveň prostoru 4x, který také zpochybňuje zkušené hráče, a drží přidané přitažlivosti pro každého, kdo chce rozmotat aspekty záhadného, ​​předem napsaného příběhu, zatímco ovládá galaxii. Je také k dispozici pro fazole, když je k dispozici ES2.

Civilizace Sid Meiera: Beyond Earth

Datum vydání: 2014 | Vývojář: Firaxis | Parní

Vezmete civilizační vzorec do vesmíru, za zemí vás vrhá jako hlavu jedné z prvních lidských kolonií na mimozemské planetě. Vedete jeho vývoj a soutěžíte s dalšími koloniálními obavami pomocí mechaniky, která se bude cítit velmi povědomě, pokud jste hráli CIV 5.

Netradiční (někteří by mohli říkat kontroverzní) krok v sérii Civ, Beyond Earth má na to několik skvělých věcí, jako nelineární technologický systém, který vám umožní vyvinout svou futuristickou technologii v mnoha odlišných směrech.

Vzdálené světy: vesmír

Datum vydání: 2014 | Vývojář: Kódová síla | Parní

Umožnit vám objevit hvězdy v pozastavitelné, galaxii v reálném čase, vzdálené světy představují jeden z robustnějších modelů civilní ekonomiky (které mohou běžet na autopilotu, když zvládnete politické věci), které jsem viděl ve 4x hra.

Kromě toho, že jsou jen celkově dobře navržený 4x, budou mít vzdálené světy zvláštní přitažlivost pro ty, kteří se rádi zaměřují na průzkum. Je to proto, že to opravdu uspěje, kde tolik jiných sci-fi her selhalo: díky tomu se prostor cítí opravdu, opravdu velký.

Hvězdný vládce 2

Datum vydání: 2015 | Vývojář: Studios slepá mysl, ledovce | Parní

Podobně jako hříchy solární říše, Star Ruler 2 je trochu 4x/rts hybrid. Může se pochlubit docela hloubkovými systémy pro diplomacii a vývoj planetárního vývoje.

Tento jeden se zkrývá směrem k vyššímu konci stupnice složitosti a k ​​naprostému množství jemné kontroly, kterou máte nad jejími systémy, může být pro nováčky zastrašující. Pokud však hledáte gigantické, animované kosmické bitvy, může být za váš čas zabalit hlavu kolem ní.

Galaktické civilizace III

Datum vydání: 2015 | Vývojář: Stardock | Parní

Galaktické civilizace se upevnily jako druhý uchazeč o „trhák“ v prostoru 4x a GalCiv III je dosud nejvíce vyleštěným a extravagantním vstupem.

Pro koho je to: Pokud jste nemocní z podmínek vítězství cookie, jedna z nejpozitivnějších změn Galciv 3 provedených ve vzorci série bylo proměnit vítězství v soubor cílů, které si můžete vybrat a vybrat si z. Takže i dva různé běhy, které se vyskytují za stejnou podmínku vítězství, mohou vypadat jinak.

Stellaris

Datum vydání: 2016 | Vývojář: Paradox | Parní

Stellaris vezme Paradoxův historický vzorec a odstřelí ho na hvězdy, kde budete řídit vojenské, politické a ekonomické aspekty vaší vesmírné říše.

Fanoušci historické velké strategie se budou cítit jako doma ve Stellaris, ale pro ty, kteří jsou zvyklí na tradiční 4x, si to zvykne. Existuje mnohem těžší zaměření na politiku, s prvky, jako je vaše forma vlády a vůle vašich občanů hrající velkou roli.

Master of Orion

Datum vydání: 2016 | Vývojář: NGD Studios | Parní

Nejnovější v sérii Lauded Master of Orion to nedělá moc, které jsme ještě neviděli, ale hraje staré hity dobře a zabalí je do stratosférické produkční hodnoty a nějaké velké jméno sci-fi hlasové talenty.

Přestože je tak nový, Moo je Bog Standard 4x. Od svého předchůdce z roku 1996 se zde moc nezměnilo než grafika. Díky tomu je to pěkný výchozí bod pro totální nováčky, ale skutečným remízou je slyšet John de Lancie naříkat válku, která se vaří mezi jeho říší a vašimi.

Nekonečný prostor 2

Datum vydání: 2017 | Vývojář: Amplitude Studios | Parní

Endless Space 2 staví na některých z nejlepších nápadů svého předchůdce, tentokrát vytváří více jedinečných příběhových obsahu pro každý z výrazných mezihvězdných říší.

V tomto bodě seznamu by vás nemělo překvapit, že znalci interaktivního vyprávění by měli skočit za vše, co na něm říká „nekonečné“. Endless Space 2 je také pravděpodobně lepším výchozím bodem pro nováčky než ten první, protože je to spousta vylepšení vaší schopnosti získat přístup k důležitým kontextovým informacím.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

Nejlepší 4x hry, které ztělesňují klasický žánr

Civilizace 6

Nejlepší 4x hry mohou dát kontrolu nad civilizací a hlídat je jako vzestup (nebo podzim). Žánr je široce považován za páteř PC Gaming a je často synonymem pro schémata ovládání myši a klávesnice. V průběhu let však neustále začínáme vidět 4x hry na jiných platformách, přičemž zkušenosti přicházejí do Switch, PS5 a Xbox Series X. Pokud tedy nemáte nastavení her PC, můžete zde také najít něco, co vám v našem výběru vyhovuje.

Pokud jde o 4x hry, začali jsme také vidět, že se promění v poněkud hybridní žánr, s mnoha mícháním v prvcích nalezených v nejlepších strategických hrách a nejlepších her RTS v okolí. Mnoho 4x her nabízí bohaté zážitky, které si půjčují z různých žánrů, aby je formovaly do něčeho nového a vzrušujícího. Takže, pokud jste připraveni ponořit se do světa 4x titulů, přišli jste na správné místo. Přečtěte si níže a objevte náš výběr nejlepších 4x her, které můžete hrát hned na všech platformách.

20. Agresoři – starověký Řím

Vývojář: Kubat software
Plošina: PC

Mnoho 4x her bere své narážky z civilizace, ale posílením jeho byrokracie a zdobením se skutečnou historií se agresoři stávají konečnou fantazií pro starověké římské nadšence. Tento realismus dělá agresory hlubokou simulací vedení říše se všemi pravidly, která se vztahují během jeho doby.

To může být skličující ve své složitosti, ale ve skutečnosti agresoři zůstávají dobře na hranicích známého každému, kdo někdy hrál civilizaci. Nakonec je pád agresorů také jeho největším přínosem – v žádném případě není snadno přístupný, ale veškeré úsilí nakonec vede k docela zjednodušujícímu boji.

19. Fallen Enchantress: Legendary Heroes

Vývojář: Stardock
Plošina: PC

Pokračování 4x úsilí o vývojáři Stardock Entertainment, které začalo Elemental: War of Magic, Fallen Enchantress: Legendární hrdinové drželi korunu pro fantazii 4x na krátkou dobu, než byla hladla nekonečná legenda. Toto je válečná hra, především v úmyslu vás tlačit do bitvy, spíše než najít diplomatickou cestu ven, přičemž rozšíření vaší území je silným nástrojem pro růst vašich armád.

Zároveň vedení hrdiny vede poplatek a potřebuje je udržet je šťastný, aby upokojil svou nejlepší jednotku, také připravuje cestu pro některé vynikající prvky RP, včetně spousty vedlejších úkolů. Jednotky můžete také přizpůsobit smysluplným způsobem, který napomáhá opakovatelnosti. Dokonce i po několika letech by se jedná o doslova kouzelný titul Fantasy stratégové by neměli nechat ujít.

18. Thea 2: Shattering

Vývojář: Muha hry, děsivé lesní studio
Plošina: PC, Xbox One

Ne méně než hybrid 4x, RPG a karetní hry, Thea 2, jasně chce být mnoho věcí – a uspěje, díky tomuto vývojáři lásky Muha vložený do svého fantazijního světa. Přebíráte roli božstva za úkolem vedení jejich hejna. Chcete-li to udělat, jmenujete hrdinu, který se musí při prozkoumání vypořádat s různými úkoly ve stylu RPG, a rozhodnout se kolem, jak se vypořádat s tím, co najdete. Vzhledem k tomu, že vaše fantazijní párty nikdy neroste velikost 4x armády, boj je vyřešen kartami, jedinečný a zábavný vzkvétá.

Protože zaměření na konkrétního hrdinu v nastavení RPG nezanechává mnoho prostoru pro velké manévrování lidí a řízení jejich vztahu s ostatními, Thea 2 je ideální pro ty, kteří si užívají některé ze systémů žánru nad ostatními. Na druhou stranu je to asi trochu lehké na funkce pro 4x veterány.

17. Warhammer 40K: Gladius – Relics of War

Vývojář: Proxy Studios
Plošina: PC

Pokud je vaše oblíbená ze čtyř prvků nejlepších 4x her „Vyhubená“, nemůžete se s Gladiusem opravdu pokazit. Jeho velký remíza je samozřejmě samotný 40K vesmír, který nabízí jednotky, které prostě nenajdete nikde jinde, a překládá své silné a slabé stránky do zábavné hry.

Ale Gladius chybí hloubka 4x hráčů obvykle hledají ve všech systémech, ale válčení, což je skvělé pro začátečníky, ale trochu příliš jednoduché pro žánrové veterány. Jako 4x s jedinečným nastavením a hra pro 40 000 fanoušků to dělá skvělou práci tím, že se zaměřuje na silné stránky materiálu, který přizpůsobuje, ale ne mnohem víc.

16. Orientální říše

Vývojář: Studios Shining Pixel, r.T. Smith, John Carline
Plošina: PC

To je nejlepší 4x, s nimiž hledáte hru zaměřenou na čínskou historii tak, jak to dělá agresoři pro starověký Řím, zejména s Three Kingdoms a Genghis DLC. Při zpětném volání na kořeny herního her 4x používá Oriental Empires systém Wego, kde všichni hráči vyřeší své zatáčky současně a nabízejí nějaké uvítací napětí. Obecně platí, že orientální říše jsou jednou z nejlepších her, pokud chcete být překvapeni, i když by překvapení mohlo ukázat frustrující.

Náhodné katastrofy a úmyslní občané vás mohou čistit nebo stát vítězství, které vypadalo jako dané. Zatímco Warfare je zde pokles kvůli tupé AI, komplexní expanzní systémy a zajímavé možnosti technologických stromů. Zatímco Total War od té doby vytvořila splátku Three Kingdoms, mezi skutečnými 4x hrami je Oriental Empires stále jedinou, která toto konkrétní prostředí nabízí v takové hloubce, a toto odhodlání z něj činí jeden z nejlepších z žánru.

15. Star Wars Rebellion/Star Wars Supremacy

Vývojář: Coolhand Interactive
Plošina: PC

Nesmí se zaměňovat se stejnojmennou hrou, vzpoura je 4x pro fanoušky Star Wars, přestože je více než 20 let. Hrajte jako rebelové nebo říše v kampani stanovené po zničení hvězdy smrti a pomozte zvýšit buď frakci na bývalou slávu pomocí postav z rozšířeného vesmíru.

Zatímco samozřejmě grafika ve 3D bitvách a jeho pseudo-real Time System, je stále zábavné posílat známé postavy na misích a budovat diplomatické vazby s frakcemi, které poznáte. To emuluje pocit, že pomáhá formovat známý vesmír – pokaždé centrální pro 4x a vzrušení.

14. Master of Orion (2016)

Vývojář: Simtex, Take-Two
Platformy: PC, Mac

Vydání Master of Orion 2016 je remasteringem původních mistrů Orion 1 a 2, doplněné moderními vizuálními látkami a lodí hlasových herců celebrit. Toto je hra pro lidi, kteří se chtějí dozvědět více o začátku žánru, ale myslí si, že Simtex Classic od roku 1996 může být příliš datován.

Pokud jste již hráli mnoho dalších 4x her zasazených do vesmíru, dopad mistra Oriona jako hra, která vytvořila termín 4x. Začátečníci mohou ocenit, že má podobný výchozí bod, protože v ten den mnoho 4x hráčů zpět. A opravdu, jaký další důvod musíme vyzkoušet hru, než možnost splnit nové zábavné mimozemské závody?

13. Scythe: Digitální vydání

Vývojář: Rytíři jednoty, Asmodee
Platformy: PC, iOS, Android

PC verze jedné z nejtrvaleji populárních deskových her v okolí, Scythe maluje obrázek vzrušující alternativní východní Evropy WW-éra, kde Mechs potuluje otevřená letadla, aby za vás bojovala. Toto je ideální úvod do her digitálních desek – krásné se na něj dívat, dostatečně snadné začít, s širokou škálou výherních podmínek, které se všichni nespoléhají na bitvu.

Rozmanitost výherních podmínek zní zejména jako dané, ale je pravděpodobnější, že narazíte na stejné podmínky napříč franšízy s malou rozmanitostí. Scythe se vás snaží přemoci a je to zásadně hra, kterou můžete rychle vyzvednout a odložit bez příliš velké investice.

12. Imperialismus 2: Věk průzkumu

Vývojář: Software Frog City, strategické simulace
Plošina: PC

Pokud můžete odpustit imperialismus 2 jeho grafiku z roku 1999, pak jediná věc, která na tomto 4x stárne, je téma Nový svět. Přesto, myšlenka budování národa a ve skutečnosti muset komunikovat s vašimi lidmi, jako jsou živé bytosti místo čísel, a pečlivě přidělování zdrojů do jejich prospěchu, je více v souladu s klasickými hrami RTS, jako je Age of Empires než Civ.

Pomáhá přidávat realismus – války jsou obtížné a drahé, protože zatěžují vaši populaci, jakož i vaše armády, řádný průzkum a obchod jsou nutností. Imperialismus II je úžasný, protože dosahuje skvělou rovnováhu mezi všemi těmito systémy, což vede k mnoha různým výsledkům.

11. Vzdálené světy: vesmír

Vývojář: Kódová síla
Plošina: PC

Slovo „vesmír“ v názvu není pro show – Distant Worlds: Universe je jedna velká hra, protože vás žádá, abyste udělali nic méně než vybudovat říši sestávající z co nejvíce prostoru, čímž se imaginativní mimozemské závody dostávají Sloť tak či onak, dokud nebudete vládnout až 1 400 náhodně generovaných planet.

To nemusí být skličující: můžete mikromanage každý aspekt nebo nechat na počítači. To bude v určitém okamžiku určitě nutné, protože vzdálené světy: vesmír je věnován každému ze čtyř exes a poté některých nabízí obrovské množství možných výsledků pro každou akci, což vám umožní skutečně řídit říši spíše než jen na přípravu, než jen na přípravu, než pro ně Válka a počkejte na znamení Go.

10. Galaktické civilizace 3

Vývojář: Stardock
Plošina: PC

Vesmír je vaše ústřice – Galactic Civilizations 3, Galaxy Civ to Friends, je hřiště epických rozměrů, které vám umožní vybudovat si vlastní mimozemskou rasu a vlastní flotilu lodí, což činí součástí navrhování civilizace stejně důležité jako dobytí ostatních.

Výrazné frakce a promyšlené ideologické rysy, které ovlivňují každý aspekt hry, opravdu jezdí domů, že se jedná o hru o civilizacích jako celku. Je to zřejmé, že vývojář Stardock Entertainment si opravdu užil navrhování mimozemských závodů s jejich vlastními vtípky a tato pozornost k detailu vede k tomu, že bude s každou hrou objevit něco nového.

9. Hříchy solární říše: vzpoura

Vývojář: Stardock, Ironclad Games
Plošina: PC

Hříchy solární říše: Vzpoura je přístupná hra, její systémy se těsně hodí mezi tím, že je tolik co dělat, že vaší jedinou možností je vzdát se nějaké kontroly automatizovanému systému (vzdálené světy) a vypořádat se jednoduše o přestupek trvalým prosazováním skrz (Stellaris).

Původní hříchy sluneční soustavy byly přímo zaměřeny na boj, ale tato aktualizovaná verze vyrovnává hru způsobem, který nezapomene na další aspekty budování říše. Je to obtížná rovnováha k úder, vždy je s 4x hrami a čirou ctností, jak to vytáhnout a nabídnout zvládnutelné tempo, hříchy solární říše: vzpoura vyniká z davu.

8. Dominions 5

Vývojář: Illwinter Game Design
Plošina: PC

Předtím, než byly hry s vysokou fantazií 4x, před Warhammer 40K nám nabídl mechové jednotky, které procházely po pavoučích nohou, došlo k Dominion 5. Navzdory svým datovaným vizuálem se Dominion 5 pochlučuje imaginativním, jedinečným světem, vyjádřeným prostřednictvím svých fantazijních frakcí a výzkumného systému, který se zabývá magií.

Obětování, abyste mohli získat opravdu silné jednotky a pak je nechat uvolnit na bojišti je stále vzrušující, a dokonce i po všech těch letech není nic jako vést armádu zombie proti válečníkům Merfolk pod mořem.

7. Věk zázraků: Planetfall

Vývojář: Triumph Studios
Plošina: PC, PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One, Nintendo Switch

S tím, jak je synonymní franšíza Age of Wonders s vysokou fantazií 4x, se Planetfall ukázala jako překvapení, ale Triumph Studios prokázala, že je více než dost … prostor pro fantazii ve sci-fi. Zajímavé závody tvoří vzájemné vztahy, které můžete objevit v několika kampaních na frakci.

Boj na tahové tažné místo ve stylu XCOM je skvělá zábava, ale buďte upozorněni-boj je o jediné věci, která nemá strmou křivku učení. Pokud si myslíte, že jste to všechno viděli, složitost a dobrý vzhled Planetfall vás rychle vtáhne, což dokazuje, že 4x žánr je mnohem více než civilizace.

K dispozici na: PC, PS4, Xbox One, Switch

6. Sid Meier’s Alpha Centauri

Vývojář: Firaxis Games, Westlake Interactive
Plošina: PC

Musí se říci, že ještě více než o 20 let později není 4x s lepším příběhem venku. Protože Alpha Centauri vás nezačne na dominantní cestě. Je to šíleně dobré řešit důsledky pro vaše činy a odjet domů skutečnost, že banda lidí ve vesmíru obecně netuší, co dělají.

Pro 4x je malovat temnou verzi naší možné budoucnosti vzácné a ten, kde vítězství neznamená, že jste nejlepší a nejsilnější ještě více.

5. Nekonečný prostor 2

Vývojář: Amplitude Studios
Plošina: PC

Pravděpodobně tam nejsou 4x, který v současné době vypadá nebo zní lépe než nekonečný prostor 2. V žánru, kde se zdá, že se zdá, že se často musí postavit za obrovským mechanickým podnikem dostupných systémů, nekonečný Space 2 opravdu dělá z jeho podnikání řídit domů rozlehlost prostoru.

RPG questy a události vám pomáhají udržet si na nohou a cesta k koncové hře není nikdy rovná. Díky svým jasným tutoriálu a dobrému uživatelskému rozhraní je to také skvělá hra pro začátečníky, kteří nechtějí strávit odpoledne čtením manuálu, než začnou hrát.

4. Nekonečná legenda

Vývojář: Amplitude Studios
Plošina: PC

Stejně jako Age of Wonders Developers Triumph Studios, nekonečná legenda Dev Amplitude Studios se rozhodla otočit z prostředí, které pro ně bylo dobré po dlouhou dobu jiný Populární nastavení 4x – s nekonečnou legendou vyměnili prostor za fantasy nastavení. Ale amplituda používá přesně to, co dělá vesmírné hry tak cool – maximální představivost.

Každá frakce přichází s jedinečnými výhodami a nevýhodami, jako je to, že není moc pro diplomacii, protože vaše zombie rasa má tendenci vidět lidi jako jídlo pouze, což také usnadňuje, ehm. Nekonečný prostor vám také umožňuje ještě více svobody jako obvykle při rozhodování, nejen ve velkém měřítku-například můžete své soupeře do války, ale existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, úroveň hraní rolí připomínající křižácké krále.

Nekonečná legenda je nejlepší fantazie 4x, která je v současné době k dispozici – hluboká, kreativní a opravdu krásná na pohled.

3. Europa Universalis 4

Vývojář: Paradox Interactive
Platformy: PC

Mezi hráči existuje spousta diskuse, zda Europa Universalis 4 není spíše velkou strategickou hrou, vzhledem k tématu, ale je to funkčně 4x, nejlepší příklad alternativní historie existuje. Největší stížnosti jakékoli 4x hry, nedostatek dostupnosti a ošklivé uživatelské rozhraní, zde v podstatě neexistují.

Dávat vám celý svět, se kterým byste si mohli hrát, i když je rozsah snížen, pokud nebudete na časové ose žádný malý výkon. Europa Universalis 4 je jednou z nejhlubších a nejrealističtějších simulací správy národa.

2. Civilizace 6

Vývojář: Aspyr
Platformy: PC, PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One, Nintendo Switch

Kdykoli se mluví o 4x, mluví o civilizaci. Civilizační klony, systémy odebrané z civilizace a pokus o zlepšení – prostě neexistuje způsob, jak se dostat přes vliv civilizace. Přesto se franšíza ve skutečnosti podaří zavést kvalitu změn života do rockového pevného vzorce. Vyberte si svůj oblíbený národ a dobijte svět proti všem ostatním světovým vůdcům, bez ohledu na to, jak osobní (a v civilizaci 6 jsou všichni svým způsobem svým způsobem). Navíc je tu stále něco nového, jako je v současné době probíhající Frontier Pass.

Pokud jste začátečník, budete chtít začít zde. Pokud jste ostřílený 4x-er, už to hrajete.

1. Stellaris

Vývojář: Paradox Interactive
Platformy
: PC, PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One

Pokud jste pro Stellaris nový, může to být ohromující. S více DLC, než je možné pochopit, může být lákavé jen skočit přímo do králičí díry. Ale je nejlepší sledovat, jak se Stellaris vyvíjí. Je to hra, která se cítí neuvěřitelně otevřená, takže se častěji než ne, ocitnete na cestě k dosažení podmínek vítězství, zatímco se bavíte, když se zabýváte řešením vzrušující události.

Stellaris vzal hodně z Paradox ‘další rozbití hitu Europa Universalis 4, a vyšel kombinovat šíři a hloubku blízké simulace vedení v reálném světě s ohromujícími vesmírnými bitvami. Se svými záplatami a DLC Paradox také úzce poslouchal zpětnou vazbu hráče, aby vyřešil problémy, jako je nudná fáze pozdní hry. Toto je prostě vyvrcholení mnoha let práce napříč různými strategickými hrami, které bere to nejlepší z nich, od vývojáře, který chápe, co dělá jeho práci zábavou a staví na tom. Toto je nejlepší hra 4x kolem.

Podívejte se na Nejlepší tvorba her Pokud se chcete chytré.

Zaregistrujte se do zpravodaje GamesRadar+

Týdenní trávení, příběhy z komunit, které milujete, a další

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.