Nejlepší civilizace 6 Vůdci pro každý seznam úrovní vítězství | HGG, Top 10 Civ 6 Nejlepší vůdci nadvlády, kteří jsou mocní | Hráči se rozhodují

Hráči se rozhodují

Makedon má dvě úžasné jednotky klasické éry, hetairoi a hypopist. Mít obě tyto umožňuje zahájit dobytí brzy a tvrdě zasáhnout své rodící se sousedy.

Nejlepší nadvláda Civ 6

Nejlepší nastavení Destiny 2

Nejlepší nastavení League of Legends

Nejlepší nastavení obléhání šesti duhy

Nejlepší herní židle

Nejlepší herní stoly

Nejlepší notebooky pro Sims 4

Nejlepší hry na otevřeném světě pro iOS

Nejlepší hry Bethesda

Nejlepší hry pro přežití pro iOS

Kdo je Silco v Arcane? - Přehled znaků

Kdo je Silco v tajemném? – Přehled znaků

5 nejlepších luků ve Warframe (2023)

5 nejlepších luků ve Warframe (2023)

Remastered Dark Souls - Nejlepší třída pro začátečníky a sestavení

Remastered Dark Souls – Nejlepší třída pro začátečníky a sestavení

Grand Theft Auto V a online: Průvodce rodičům

Grand Theft Auto V a online: Průvodce rodičům

Call of Duty: Mobile | 3 nejlepší načítání M16

Call of Duty: Mobile | 3 nejlepší načítání M16

Baldurova brána 3 - Nejlepší kouzla pro Ranger

Baldurova brána 3 – Nejlepší kouzla pro Ranger

Wayfinder - Průvodce tvorbou zbraní

Wayfinder – Průvodce tvorbou zbraní

Baldur's Gate 3 - Nejlepší výkony pro Ranger

Baldur’s Gate 3 – Nejlepší výkony pro Ranger

Nejlepší příkazové a dobývání her všech dob

Nejlepší příkazové a dobývání her všech dob

Od roku bylo čtyřicet pět vůdců Shromažďování bouře, A teď je jich dalších devět s Civilization VI: New Frontier Pass. Takže, což jsou nejlepší civilizace v CIV 6? Počtili jsme čísla a sestavili některá z nejlepších Civilizace 6 Vůdci a Civs. Jste připraveni ovládat své nepřátele? Tento seznam vám pomůže hrát cestu k vítězství!

Převzetí světa je velká práce, dokonce i v CIV 6. Musíte shromažďovat zdroje, strategicky urovnat města, založit obchodní cesty a najít náboženství – to vše při boji s těmi otravnými malými barbary. Chcete -li vyhrát, musíte se naučit být co nejúčinnější. Každý tah pro vás představuje desítky možností, jak se snažíte vyrovnat růst populace, ekonomiku, vědeckým pokrokem, vojenským a mezinárodním vztahem.

Ale jedno z největších rozhodnutí, která musíte učinit, se stane ještě před zahájením hry. Kdo bude vaším avatarem v tomto světě a jakou civilizaci povedete?

Které Civs jsou na seznamu?

Civilizace VI obdržela tři hlavní rozšiřování DLC a osm scénářů od doby, kdy byla základní hra vydána v roce 2016. Pro tento článek budou vůdci ze všech těchto rozšíření zahrnuti do našeho seznamu CIV 6 hodnocené vůdci.

Nebudeme však zahrnout žádné civilizace nebo vůdce z komunity Modding. Tento seznam bude obsahovat pouze oficiální vůdce a civilizace. Neváhejte a podívejte se na náš článek o nejlepších CIV 6 Mods Pokud máte zájem vystoupit z seznamu vůdců se souhlasem Firaxis SEAL.

Výběr správného vůdce pro práci

Existuje šest různých způsobů, jak vyhrát hru CIV 6. Můžete vyhrát vědu, kulturu, nadvládu, náboženství, konečné skóre nebo diplomacii vítězství. Každý druh vítězství je přizpůsoben konkrétnímu typu hry. Můžete ignorovat kulturní a náboženský růst a zaměřit se na hospodářský a vojenský růst, pokud je vaším cílem vítězství nadvlády, například vítězstvím nadvlády,.

Je nejlepší rozhodnout se, jaký druh vítězství se chystáte na začátku hry. Tímto způsobem nebudete ztrácet čas zlepšením zbytečných rysů.

Je také nejlepší vybrat vůdce civilizace s nejlepšími bonusy pro strategii, kterou máte na mysli. Žádný vůdce není nejvhodnější pro všechny druhy vítězství. Někteří jsou přírodní diplomaté. Jiní vynikají při rozvoji vědeckého pokroku nebo šíření jejich náboženského vlivu. Je nezbytný výběr správného vůdce se správnými bonusy.

Tento seznam vám pomůže vybrat to nejlepší CIV 6 vůdce pro každou podmínku vítězství.

Vědecké vítězství

Chcete -li dosáhnout vědeckého vítězství, musíte prozkoumat Rockettry, postavit kosmickou společnost a dokončit zahájení projektu Satellite Earth Satellite. Jsou to nejlepší vůdci, kteří vám pomohou dosáhnout těchto cílů a učinit Einsteina hrdým.

Seondeok – Korea

Nejlepší vůdce vítězství vědy v Civ 6

Seondeok

Seondeok byl dvacátým sedmým vládcem Silly, jednoho ze tří Korejských království. Byla přidána k CIV 6 v Vzestup a pád expanze.

Korea má jedinečnou vědeckou čtvrť s názvem Seowon, která nahrazuje kampus. Nejen, že je to levnější, ale také přidává +4 do vědy, pokud nejsou žádné sousední okresy. Tento okres by měl být základním kamenem vítězství ve vědě, protože vám umožní včas chytit technologii psaní a raketovat cestu k vesmírnému cestování. Obklopující okres farmami a doly poskytne další bonusy.

Seondeok má také vůdce bonus, Hwarang. To jí dává 3% kulturu a vědecký bonus za každou propagaci, kterou guvernér má.

Stohovací bonusy, jako je tento, vám pomůže dosáhnout vítězství vědy v žádném okamžiku.

Lady Six Sky – Maya

Nejlepší alternativní vůdce pro vítězství vědy v Civ 6

Lady Six Skys

Lady Six Sky byla také známá jako Lady Wak-Chanil-Ahau, Lady Six Sky byla mayská královna, která vládla Naranjo v 682 do 741 nl. Je to izolacionistka, raději udržuje svá města poblíž a daleko od kohokoli jiného.

Z tohoto důvodu jsou mayská města navržena trochu jinak od ostatních civionů. Získávají většinu svého bydlení z farem. To je výhodné, protože observatorní okresy poskytují další vědu z nedalekých farem a plantáží.

Spojit tyto dva stavební bloky dohromady a máte významnou podporu směrem k vědeckému vítězství.

Vítězství nadvlády

Někteří z nás přicházejí Civilizace pro vědecké úspěchy a nuanční politiku. Ale buďme skuteční – většina z nás je tu, aby dobyla města.

Musíte zachytit původní hlavní město každé civilizace, abyste dosáhli vítězství nadvlády. Zde jsou vůdci, kteří se nejlépe hodí k výchově válečných bannerů.

Alexander III – Makedonie

Nejlepší vůdce vítězství nadvlády v Civ 6

Alexander Velká potřebuje žádný úvod. Tento řecký zlatý chlapec dobyl většinu známého světa ve své době. Nyní můžete také!

Makedon má dvě úžasné jednotky klasické éry, hetairoi a hypopist. Mít obě tyto umožňuje zahájit dobytí brzy a tvrdě zasáhnout své rodící se sousedy.

Alexander má Do konce světa Schopnost, která eliminuje válečnou velstina v jeho městech. Umožňuje také uzdravení všech bojových jednotek, když zachytí město obsahující světový zázrak. Boj tedy nejen začíná brzy, ale nezastaví se, dokud nedosáhnete úplné nadvlády.

Kromě toho Alexander získává vědecké bonusy z vyškolení jednotek v budově Basilikoi Padids a z zajetí měst s táborem, divadelním náměstí, kampusu nebo svatým webem.

S Alexanderem bude celý svět makedonský v žádném okamžiku.

Matthias Corvinus – Maďarsko

Nejlepší alternativní vůdce pro vítězství nadvlády v Civ 6

Matthias Corvinus

Mattias Corvinus byl králem Maďarska a Chorvatska kolem 1458-1490 nl. Jeho postava byla přidána Shromažďování bouře.

Mattias má schopnost Raven Kinga. Může vybírat jednotky z přátelských městských států a dává jim pohyb +2 a +5 bojové síly. Tyto jednotky pak mohou být upgradovány se 75% slevou. S tímto městským státem také dostane další dva vyslance, kdykoli to udělá.

Další hlavní port? Hráči, kteří si vyberou Matthias Corvinus, také obdrží speciální jednotku a černá armáda získá bonusy za každou sousední vybíranou jednotku!

V souhrnu-Spřátejte se městské státy, vezměte si své jednotky, upgradujte je na levné, přidejte kavalérii černé armády a zaútočte. Musíte milovat snadnou strategii.

Hojo Tokimune – Japonsko

Nejlepší námořní vůdce pro vítězství nadvlády v Civ 6

Hojo Tokimune

Hojo Tokimune byl osmý Shikken z Kamakura Shogunate od roku 1251-1284 nl. Tento světový vůdce má rád velké lodě a nemůže lhát. Pozemní jednotky nejsou přece jen jediný způsob, jak vést válku. Ve skutečnosti mnoho lidí raději čeká na námořní jednotky, než začnou hledat vojenskou expanzi.

Hojo používá schopnost božského větru. To uděluje jeho pozemní jednotky +5 boje v dlaždicích, které sousedí s pobřežím. Jeho námořní jednotky také získávají +5 bojové síly v mělkých vodních dlaždicích. To znamená, že ať už je to po zemi nebo moři, vládnou japonské jednotky pobřeží.

Používání Tokimunu je zvláště účinné na vodních mapách, jako je souostroví.

Vítězství kultury

Neexistuje nic jako populární kultura. Ať už se jedná o hollywoodské filmy, modré džíny nebo American MTV, pro každého je něco. Opravdu, naše kapitalistická společnost je rájem pro masy. Všechny krupobití Hulk Hogan!

Může to vypadat jako jedna ze sillier cest k vítězství, ale nikdy byste neměli podceňovat sílu kultury. Dosáhnete kultivačního vítězství, když přilákáte více hostujících turistů ze všech ostatních civinek, než je doma.

Kristina – Švédsko

Nejlepší vůdce pro vítězství kultury v Civ 6

Kristina

Kristina byla královnou Švédska v letech 1626-1689 nl. Žádný CIV 6 Vůdci se umístili, Shromažďování bouře Inkluzivní článek musí představovat Kristinu. Přichází s několika kulturními bonusy, díky nimž je jasnou volbou pro tuto konkrétní cestu k vítězství.

Má schopnost Minerva na severu, díky čemuž jsou budovy a zázraky automaticky tematicky, když jsou plné skvělých prací.

Švédská muzea pod širým nebem jsou jedinečným okresem, který za kolo uděluje dva věrnostní body a přidává dva body kultury a cestovního ruchu za tah pro typ terénu hostování švédského města. To znamená, že body kultury a cestovního ruchu budou zaplavit, pokud jste našli města na co nejvíce typů terénu a poté v každé z nich postavíte okres venkovního muzea v muzeu.

Kristina může také postavit Queen’s Bibliotheque, která vám uděluje šest skvělých slotů a dvou skvělých spisovatelů, umělců a hudebních bodů za tah.

Skoro veškerý můj nábytek je teď švédský, když na to myslím. Jejich vliv je již tady.

Kupe – Maori

Nejlepší alternativní vůdce pro vítězství kultury v Civ 6

Kupe

Kupe byl Maori Explorer, který byl zapojen do objevu Nového Zélandu 10. století. Maori jsou jediný občan, který začíná přístupem k oceánské navigaci. Kupe byl přidán Shromažďování bouře.

Vůdce Maori má schopnost plavby Kupe. Začne hru na dlaždici oceánu. Dostává také +2 vědu a kulturu na každé kroky, než založí své první nové město. To pomáhá jako časný bonus, ale hráči nebudou chtít jít příliš dlouho před dalšími městy.

Proto je tak důležité, že mají svůj vlastní jedinečný okres. Okres Marae generuje kulturu +2 a +2 víru pro každou dlaždici, která obsahuje lesy, deštné pralesy, záplavové záplavy, oázy, útesy, močály nebo geotermální trhliny.

To znamená, že mohou navigovat po oceánu a vybrat si z libovolného počtu míst hlavních osídlení brzy, postavit okres Marae a poté nasáknout tyto kulturní body.

Kupe také získá kulturní bonus pokaždé, když staví rybářskou loď.

Náboženské vítězství

Mír být s tebou, příteli. Podívejte se na tyto vůdce, pokud se chcete rozšířit osvícení do každého rohu zeměkoule.

Budete mít náboženské vítězství, když bude následovat více než 50% populární v každé civilizaci.

Menelik II – Etiopie

Nejlepší vůdce pro náboženské vítězství v CIV 6

Menelik II

Menelik II byl císařem Etiopie v letech 1844-1913 nl. Je to zbrusu nový přírůstek do hry, přichází jako součást Nový hraniční průsmyk.

Vše o hraní, když se Menelik točí kolem usazování na kopcích. Vždy byste se měli ujistit, že vaše hlavní město a města obklopuje tolik kopců.

Etiopie získá bonus k vědě a kultuře založený na 15% jejich produkce víry ve městech postavených na kopcích kvůli Menelikově radě ministrů. Tato schopnost také poskytuje +4 bojové síly všem jednotek umístěným v těchto kopcích. Menelik může stavět skalní kostely na kopcích, což mu dává další buff k víře. Kromě toho má Etiopie také speciální vojenské jednotky založené na kopci zvané Oromo Cavalry, které se pohybují v kopcích bez pokut.

Pak je tu schopnost Aksusite Legacy. To uděluje +1 víru pro každý vylepšený zdroj.

Všechny tyto rysy způsobují, že Etiopie je velmi obtížné zaútočit za předpokladu, že její města jsou urovnána správně, což umožňuje Menelikovi soustředit 100% jeho úsilí na produkci víry a kultury.

“Jsem potěšen, že najdete pohodlí v ploché zemi, protože kopce jsou moje.”.“ – Menelik II

Peter I – Rusko

Nejlepší alternativní vůdce pro náboženské vítězství v CIV 6

Peter I

Car z Ruské říše od roku 1672-1725 nl, Peter The Great je jedním z nejvíce zaoblených civinek ve hře. Má přirozené bonusy, které mu umožnily rychle usadit velké řádky půdy. Je užitečný při získávání kultury a vědy, ale skutečně vyniká s náboženským vlivem.

Trik k náboženskému vítězství je založení náboženství brzy a rychlé šíření jeho vlivu. Pokud dokážete přeměnit Civs, které ještě nemají ani víru, jste pryč na vážný náskok.

Peter zde má vážnou výhodu. Budova Lavra, která je pro Rusko jedinečná, může být vyrobena mnohem rychleji než místo svatby. Poskytuje také dvojnásobné body „Great Prophet“. To znamená, že jste všichni jisti, že jste prvním obvodem, který založil náboženství.

Schopnost matky Ruska to způsobuje, že tito tundra dlaždice se obvykle snaží vyhnout Grantovi +1 jak víře, tak produkci. Ruské okresy, jednotky a vylepšení jsou také imunní vůči poškození vánice, takže zmrazený sever je ideální pro Petra k nastavení obchodu.

Chlad ho stejně nikdy neobtěžoval.

Diplomatické vítězství

Dobře, to je místo, kde se všechny ty roky praxe v modelu OSN hodí. Je čas položit naše zbraně a zjistit to jako civilizované lidské bytosti.

Tato podmínka vítězství byla přidána do Shromažďování bouře expanze. Diplomatické vítězství můžete dosáhnout hromadění diplomatické laskavosti a shromažďováním diplomatických vítězných bodů na stránce Světového kongresu.

Wilfrid Laurier – Kanada

Nejlepší vůdce pro diplomatické vítězství v CIV 6

Wilfred Laurier

Huh, Kanadské dobro v diplomacii. Kdo ví?

Wilfred Lautier byl sedmým kanadským premiérem, který sloužil od roku 1896 do roku 1911 nl. Byl přidán do Shromažďování bouře expanze.

Laurier nemiluje nic jiného než přispívat k mezinárodním mimořádným událostem a soutěži. Odkupování tundry a dlaždic založených na sněhu dostává několik výrobních bonusů, které jsou užitečné při přispívání k mezinárodním projektům. Skutečným důvodem, proč ho chcete, je pro schopnost kanadské civisy.

Čtyři tváře míru způsobují, že za každých 100 bodů cestovního ruchu Kanada vydělávají také bod diplomatické laskavosti. Také jim poskytuje +100% diplomatickou laskavost získanou z dokončení projektů.

Navíc mohou udělat hokejový kluziště. To je prostě v pohodě.

Celkově 10 nejlepších vůdců a civinek

Tady je rychlé CIV 6 SEZNAM LEADERů nejvíce zaokrouhlených vůdců a Civs, které začínají:

HighgroundGaming_highgroundview_br

 1. Peter I/Rusko – Schopnost matky Ruska mu umožňuje brzy nasáknout tunu země. Rusko je obhájitelné a silné v náboženství, kultuře, vědě a nadvládě. Je to snadno nejvíce zaokrouhlený vývrat.
 2. Fredrick Barbossa/Německo – I když to není nejlepší v jednom typu vítězství, Německo má Hansu místo průmyslové zóny. To jim umožňuje používat jejich kolosální množství výroby k vynikání téměř v jakékoli aréně.
 3. Trejan/Řím – Založená města začínají bezplatnou budovou, obchodní cestou a silnicí, pokud jsou v obchodní vzdálenosti od hlavního města. Trejan je vynikající volbou pro styly kultury i nadvlády.
 4. Lady Six Sky/The Maya – Mayská metoda používání farem a plantáží pro bydlení při získávání bonusů o observatoře je ideální pro vědecké vítězství. Také je osvobodí, aby pracovali na téměř jakémkoli jiném typu vítězství. Je to jeden z nejlepších civionů pro ležku.
 5. Catherine de Medici/Francie – Catherine je vynikající volbou pro diplomatický vůdce a pro zájemce o prozkoumání světa špionáže. Dostane další špiony, kdykoli postaví hrad a všichni špioni začínají bezplatnou propagací.
 6. Alexander III/Makedonie – Alexander bude vaším chlapem, pokud chcete hrát rychlou a agresivní kampaň. Jeho klasické válečné bonusy v éře jsou na špičkové úrovni.
 7. Kupe/Maori – Kupe má vážnou výhodu na jakýchkoli vodních mapách s jeho raným přístupem k oceánskému cestování. Je skvělý v rozvoji kultury a vědy, ale já bych byl opatrný, když budu proti japonské armádě.
 8. Victoria/Anglie – Další vynikající volba pro vodu. Vyniká nad nadvládou, výrobou, obchodem a kulturou.
 9. Simon Bolivar/Gran Columbia – Gran Columbia’s Ejército Patriota Grants +1 Pohyb všem jednotek. Bolivar je skvělý jak pro průzkum, tak pro boj.
 10. Gorgo/Řecko – Zabíjení jednotky uděluje kulturní bonus rovnající se 50% své bojové síly. Díky tomu je tak efektivně bojovat proti vítězství kultury a nadvlády.

Související čtení

 • Nejlepší mody CIV 6
 • Nejlepší tahové strategické hry
 • Nejlepší strategické hry pro iOS
 • Nejlepší strategické hry pro Android

[Top 10] Civ 6 nejlepší vůdci nadvlády, kteří jsou mocní

Civ 6, Dominance

Ať už chcete vědět, jaké to je mít všechno pod svou kontrolou, nebo se prostě chcete vrátit k tomu vůdce, který „ukradl“ váš zázrak, mít vojenskou moc je něco, co každý sebevědomý vůdce potřebuje. Dobytí světa je jedna věc, kterou se každý mocný vůdce v historii pokusil udělat. V civilizaci 6 máte šanci to udělat právě a je to nejúžasnější způsob, jak hrát hru, protože riziko je nejvyšší.

Dosažení vítězství nadvlády vyžaduje, abyste dobyli hlavní město všech ostatních civilizací, kteří se brzy dozví o vaší impozantní síle a mohou začít spolupracovat a pokusit se bránit své půdě tvrdě. Proto budete muset mít ve svém nástroji správné nástroje, abyste vytrvali skrze jejich obranu.

Pokud vás zajímá, který vůdce vám bude nejlépe vyhovovat, když se pokusíte získat kontrolu nad zbytkem světa, pak je to pro vás to správné místo.

10 – Harald Hardrada

Poslední vikingský král

Pokud máte pocit, že zaútočíte na břehy svých nepřátel znovu a znovu, pak Norsko a jejich vůdce je tou správnou volbou. Jeho síla spočívá v rané hře, protože ho nemůže odpovídat žádnému jinému námořnictvu, jak v číslech, tak v síle.

Unikátní bonus Haralda dává Norsku 50% bonusovou produkci směrem k námořní jednotce Melee, druhou jedinečnou jednotku – dlouhou lodi a také schopnost provádět pobřežní nájezdy, které poskytují vědu kromě zlata, víry nebo kultury. Dlouhá loď je zdaleka nejsilnější námořní jednotkou ve starověké éře, protože má větší bojovou sílu a větší pohyb v pobřežních vodách. Norská schopnost CIV také přispívá k jejich námořní nadvládě, protože jejich lodě se mohou uzdravit na neutrálním území, mohou vstoupit do oceánských dlaždic dříve a všechny jednotky neplatí pohybové náklady na zahájení nebo vystoupení.

Klíčem k vašemu úspěchu je včasný průzkum her. Nalezení nepřátelského města usazeného poblíž pobřeží se cítí jako nalezení pokladu. Brzy se stane vaším oblíbeným místem pro dovolenou, protože to nekonečně zaútočíte na své nadřazené dlouhé lodě a berserkers.

Hra provádí fenomenální práci při obnovování historie a při hraní jako Norsko se opravdu cítíte jako viking, hratelnost, vizuály a soundtrack pomáhají zdůraznit tento pocit.

Proč je Harald Hardrada skvělý:

 • Nejsilnější námořnictvo
 • Bonusy pobřežního nájezdu
 • Žádný zřejmý kontraplay

Harald Hardrada a Norsko podrobně

9 – Matthias Corvinus

Máte tam pěknou armádu, mohu ji použít?

Pronájem armády do boje s vašimi bitvami? To je přesně to, o čem je Matthias slavný. Zajímavý mechanik v Civ 6, známý jako vybírání městských států, vám umožňuje používat své armády na oplátku za zlato. Maďarsko jsou odborníky, protože vybírané jednotky získávají větší pohyb a bojovou sílu, což umožňuje Matthiasovi vychovávat silnou armádu ve věci několika zatáček.

S tímto vůdcem získáte 75% slevu na modernizaci vybíraných jednotek a zlepšení jejich bojové síly o 5 a jejich pohyb o 2. Maďarská schopnost CIV jim poskytuje 50% bonusovou produkci směrem k okresům umístěným přes řeku od centra města. Matthias jim také dává jedinečnou jednotku Černou armádu, která má vysokou bojovou sílu a při sousedství s vybíranými jednotkami se ještě více, ale navíc upgraduje do další jedinečné jednotky Maďarska Huszar – další silná jednotka pro lehkou kavalérii.

V rané hře, hraní jako Maďarsko, byste se měli zaměřit na budování infrastruktury a získat kontrolu nad co nejvíce městských států. Váš okamžik přichází kolem středověké éry, protože můžete využít jejich jednotek a jedinečných jednotek, abyste překvapili a dobyli své nepřátele.

Proč je Matthias skvělý:

 • Může zvednout armádu opravdu rychle
 • 2 silné jedinečné jednotky
 • Celkově silný civ

Matthias a Maďarsko podrobně:

8 – Tomyris

Vezmu svého koně na silnici Old Town Road.

Scythians mají nejrychlejší šíření kavalérie ve hře, díky níž jsou lidé z Stepres nejlepší v drancování nepřátelské země a nutí je zastavit jejich vývoj.

Lukostřelci koně Saka jsou jednou z mála jednotek na dálku, což je činí skvělými pro potyčky a nájezdy. Speciální schopnost Tomyris umožňuje jejím jednotkám uzdravit až 30 HP po každém zabití a dává všechny její zraněné jednotky +5 bojové síly. Vzhledem k jejich jedinečné schopnosti, pokaždé, když vyrobíte lehkou kavalérii nebo lukostřelce Saka Horse, dostanete kopii této jednotky, což znamená, že svou armádu můžete stavět dvakrát rychleji.

S Tomorisem a Scythians je vaše síla v rané hře a využívá výhodu vaší velké a rychlé armády koňských lukostřelců Saka, se kterými můžete šikanovat každého souseda, čímž je učiní slabší a slabší, což vám umožňuje sněhovou kouli ve hře.

Proč je Tomyris skvělý:

 • Schopen získat masivní, těžko zabíjet a rychlou armádu kavalérie jednotek.
 • Neuvěřitelné v drancování a šikaně jiných civis
 • Snadno získání lehkých kavalérie během hry.

Tomyris a Scythians podrobně:

7- Suleiman

Grand Vezier je příliš silný

Ottomané jsou zdaleka nejlepší ve hře na obitálním a dobýváním měst, s jejich jedinečným guvernérem Ibrahimem- velkým vezierem, jejich levným, ale silným nahrazením mušketmana- Janissary a jejich bonusová produkce na obléhání jednotek. Stávají se nezastavitelnou powerhouse ve středověké éře, která se zvětšuje a zvětšuje.

Jejich jedinečná jednotka Janissary je nejlevnější jedinečnou jednotkou ve hře, která stojí jen polovinu tolik jako musketman, kterou nahrazuje, kromě toho, že má vyšší bojovou sílu a začíná bezplatnou propagací, ale když je vyškolena ve městech založených Ottomans město ztrácí jednu populaci. Ottomané také získají produkční bonus na obléhání jednotek a také bonusové bojové síly proti obhájitelným okresům. Kromě toho, vybavení, loajalita a populace v dobytých městech.

Suleimanova síla přichází do hry ve středověké éře, když můžete použít bonusy od Ibrahima, vašich mocných jadernériálů a snadno konstruovatelné obléhací jednotky, aby obléhaly a dobyli co nejvíce měst. Udržování jejich kontroly nebude problém, protože získávají vybavení a loajalitu a také mohou začít produkovat více janariálů, aby vaši moc ještě více rozšířili.

Proč je Suleiman skvělý

 • Nejlepší ve hře při oblékání
 • Jeden z nejlepších hrotů střední hry
 • Snadno udržuje kontrolu nad odebranými městy

Suleiman a Ottomany podrobně:

6- Shaka

Nejvíce roztrhaná vůdce

Stejně jako v reálném životě je Shaka z Zulu silným vůdcem, oprávněně respektovaný jeho nepřáteli. Protože síla Zulu spočívá v jejich počtu, mohou zvítězit nad svými sousedy s pouhou jednotou a odhodláním, často schopni překonat civilizace s lepšími technologiemi kromě jejich jedinečné jednotky Impi a Ikanda, kterou Zulu mají přístup k sboru a armádám mnohem dříve , stejně jako mít bonus za bojovou sílu, díky kterému je v celé hře impozantní síla.

Shakaův jedinečný bonus vám umožní získat sbor a armády o jednu éru dříve a také bonus bojové síly +5. Kromě toho pokaždé, když jednotka dobývá město, bude upgradována na sbor nebo armády. Ikanda vám pomůže získat více jednotek ještě rychleji, stejně jako nějaké zlato a věda. Unikátní jednotka Zulu má IMPI nižší náklady na výrobu a údržbu a zisky zažívá mnohem rychleji.

Vedení Zulu Empire jako Shaka byste byli nejlepší, pokud se soustředíte na budování několika Ikandy a získáte nějakou kulturu v rané hře a čekáte na vaši masivní moci v klasickém/ středověkém éře a poté pokračujte v parnících s nepřáteli Váš sbor a armády, které nikoho nemohl vyrovnat.

Proč je Shaka skvělý

 • Schopen získat sbor a armády dříve
 • Skvělé při výrobě velkých pěchotních sil
 • Schopen udržet nově zajatá města loajální

Shaka a Zulu podrobně:

5-montezuma

Polovina lidské poloviny Bush

Aztékové s Montezuma jsou snadno nejděsivější národ, kterému můžete čelit v rané hře. S Eagle Warrior, jednou z nejlepších jedinečných jednotek ve hře dostupné od začátku hry, mají oproti všem výhodu. Budou prozkoumat a dobýt každé město, na které položí oči při několika zatáčkách, což je po zbytek hry uvedou do masivního vedení.

Bonus vůdce Montezuma poskytuje bojovou sílu Aztéků +1 pro všechny jednotky pro každý jiný vylepšený luxusní zdroj na jejich území a také pro další vybavení. Chléb a máslo k úspěchu Aztéků je jejich jedinečná jednotka The Eagle Warrior, která má mnohem vyšší bojovou sílu a schopnost zachytit poražené nepřátelské jednotky a proměnit je v stavitele. Další z jejich bonusů je, že stavitelé mohou utratit své poplatky za dokončení 20% výrobních nákladů okresu.

S nimi by měl být vaším cílem být co nejdříve co nejdříve pomocí Eagle Warriors, a pak se pokusit zvýšit svou moc s městy a staviteli, která jste zachytili. Velmi snadno srozumitelné a hraní s Aztéky jsou skvělé pro začátečníky, zejména pokud dychtíte skočit do boje od začátku.

Proč je Montezuma skvělý

 • Nejsilnější raná hra
 • Snadno srozumitelný a hraní
 • Může snadno sněhová koule

Montezuma a Aztékové podrobně

4 – Alexander

Často si sundal helmu, aby předvedl vlasy

S Alexanderem Velikém na obvinění jsou Makedonci vždy připraveni na válku a jsou připraveni zůstat ve válce po věky. Mnozí věří, že Alexander nebyl v bitvě nikdy poražen a tato vojenská zdatnost je také patrná v CIV 6, kde je Makedon jednou z nejděsivějších civilizací, které mají jako soused.

Alexanderova schopnost umožňuje makedonským městům nikdy nevyvolávat válečnou únavu, a také jim poskytnout druhou jedinečnou jednotku Hetairoi, těžká kavalérie, která začíná bezplatnou propagací, bonusovou bojovou silou proti nepřátelům sousedícím s velkým generálem a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů a dává 5 skvělých obecných bodů Pro každé zabití. Druhou jedinečnou jednotkou je hypopistka, která má vyšší bojovou sílu než šermíř, kterou nahrazuje a ještě větší bojovou sílu při obléhání okresu.

Hrajte jako Alexander, neměli byste se bát válek, protože v nich máte zjevnou výhodu, protože vaši nepřátelé budou slabší a slabší a jejich města stále nešťastnější a dříve nebo později je budete používat pomocí svých jedinečných jednotek Zatímco je máte a získáváte armádu velkých generálů, aby jim přikázal.

Proč je Alexander skvělý:

 • Žádná válečná únava, která ho připravuje na opotřebení svých nepřátel v nekonečných válkách
 • Dvě silné jedinečné jednotky
 • Používání skvělých obecných bonusů

Alexander a Makedony podrobně:

3-Basil II

„Neboj se, je to jen pár misionářů“

V případě, že chcete šířit svou moc prostřednictvím meče i víry, pak je Byzantium vedené Basili II tou správnou volbou pro vás. Jeho kombinace náboženství a vojenské síly přemojí vaše nepřátele.

Schopnost Byzantia Civ jim dává bonusové boje a náboženskou sílu všem jednotek pro každé svaté město převedené na jejich náboženství. Náboženství Byzantia se dále šíří do okolních měst, když je poražena nepřátelská jednotka. Basil umožňuje všem kavalérii, aby způsobovaly plné poškození městům po stejném náboženství jako Byzantium, a také jim poskytnout další jedinečnou jednotku. Tagma je těžká kavalérie, která dává +4 bojové nebo náboženské síly blízkým pozemkovým jednotkám. Jejich jedinečný okres-Hippodrome Grants byzantium bezplatnou kavalérii, bez nákladů na údržbu, nejen pokaždé, když je postavena, ale také pokaždé, když je v ní dokončena budova.

Převod nepřátel na vaše náboženství je klíčem k vašemu úspěchu, protože bude mnohem snazší dobýt s vaší masivní kavalérií, proto se zaměřením na získání náboženství a jeho šíření by mělo být vaší prioritou v rané hře. Poté, co získáte přístup k tagmě, vám povedou hrobrom v každé z vašich měst.

Proč je Basil II skvělý:

 • Rychlá tření kavalérie, která nevyžaduje údržbu
 • Tuny vybavení udržuje vaše města šťastná
 • Silné jak pro nadvládu, tak pro náboženské vítězství.

Basil II a Byzantium podrobně:

2 – Hammurabi

Jednorázové jednotky s muškety nebo bojovými rytíři s tanky. Zní to dobře? S Hammurabi můžete udělat jen to a další. V CIV 6 je nejmocnějším nepřítelem zdaleka ten, kdo má technologii pokročilejší, zejména pokud jde o vojenské záležitosti.

Hlavní schopnost Babylonu znamená, že dostávají 50% vědu za kolo méně, ale Eurekas okamžitě odemknou příslušnou technologii. To je obrovská podpora vědy, pokud hráč může využít těchto eurekas. Schopnost Hammurabi dává Babylonianům pěkný bonus v rané hře, pokaždé, když postaví nový typ okresu, dostávají první budovu a vyslance zdarma.

Hrajte jako Babylon, měli byste se zaměřit na to, abyste získali co nejvíce Eurekas. Bonusy na jejich začátek a jejich rychlá jedinečná jednotka, která je velmi vhodná pro průzkum, by vám měly pomoci těmto Eurekas rychle. Váš okamžik k úderu bude zřejmý, když budete mít kuše a katapulty, zatímco vaši soupeři právě vytvořili svého prvního lukostřelce…

Proč je Hammurabi skvělý:

 • Schopen získat technologickou výhodu
 • Žádný zřejmý kontraplay
 • Neuvěřitelné Civ jak pro nadvládu, tak vědecké vítězství

Hammurabi a Babylon podrobně:

1 – Simon Bolivar

Skvělí a ještě větší generálové?

Nic vás nemůže zastavit s elitou, neustále silnou a rychlou armádou Simona Bolivara. Ve skutečném životě Bolivar osvobodil většinu Jižní Ameriky španělské kontroly, ale v Civ 6 můžete udělat více, mnohem více. Rychle pohybující se jednotky Gran Kolumbie, Velké generálové a dobrá ekonomika na podporu vašeho úsilí, znamená, že pokud je správně využíván, je váš prospěch věčný.

Simon Bolivar nabízí jeden generál Comandante pokaždé, když se dostanou do nové éry. Tito generálové dávají bonusovou bojovou sílu sousedním jednotkám a dalším skvělým schopnostem, když odejdou do důchodu. Základní schopnost CIV poskytuje všechny pohyb jednotek +1 zrychlení jejich vývoje a také dává svým armádám větší manévrovatelnost, kromě toho, že jejich jedinečná jednotka Llanero je velmi levná, aby udržovala ještě větší bojovou sílu od generálů Comandante a také plně uzdraveno, když odešli do důchodu.

Gran Kolumbie vedená Simonem Bolivarem je moje volba pro nejlepší nadvládu Civ, protože nabízejí neustálé bonusy a všestrannost. Vyšší pohyb na všech jednotkách v kombinaci s bonusovou bojovou silou od mnoha generálů a jejich jedinečných schopností, stejně jako dobré zlepšení dlaždic, které vám dává zlato, jídlo, výrobu a bydlení, z vás dělá nejlepší vývrat pro sledování nadvlády vítězství.

Proč je Simon Bolivar skvělý:

 • Nejrychlejší jednotky
 • Unikátní skvělí generálové kromě již velkých generálů
 • Dobrá infrastruktura

Simon Bolivar a Gran Kolumbie podrobně:

Doufejme, že víte, který vůdce je pro vás ten pravý a jste připraveni na své kampaně, pro případ, že byste byli unaveni a chtěli byste si odpočinout.

Možná vás také zajímají:

 • CIV 6 nejlepších vůdců nadvlády, kteří jsou mocní
 • CIV 6 nejlepších Pantheonů
 • CIV 6 Nejlepší náboženství, které jsou vynikající
 • CIV 6 nejlepších vědeckých občanů, které jsou vynikající
 • Civ 6 Nejlepší kulturní civisy, které jsou vynikající
 • CIV 6 nejlepších okresů, které mají být první
 • 10 nejlepších velkých strategických her na hraní v letech 2019/2020
 • Seznam 6. stupně CIV 6 [nejslabší civilizace odhaleny]
 • Top 12 her, jako je civilizace 5 (hry lepší než Civ 5 svým způsobem)
 • CIV 6, který se diví stavět