Nejlepší fantasy hry | Nejlepší hry ve fantasy žánru, 13 nejlepších fantasy her pro mýtus a magii posedlé hráče 2023 – Geekflare

13 nejlepších fantasy her pro mýtus a magii posedlé hráče 2023

Contents

Undertale vyšel z ničeho a obrátil herní svět vzhůru nohama.

Nejlepší fantasy hry všech dob

Nejlepší fantasy hry všech dob pro jakoukoli konzoli nebo systém, které se hodnotí čtenáři po celém světě. Tyto vysoce hodnocené fantasy hry jsou objednány podle popularity, takže pouze největší fantasy hry jsou na vrcholu seznamu. Tento seznam obsahuje všechny nejvíce návykové a nejnáročnější fantasy videohry, které kdy narazily na police, takže nutně nemusí mít všechny nejasnější nebo nové fantasy hry.

Z Epic PC Fantasy Games jako The Elder Scrolls v: Skyrim a World of Warcraft po The Witcher 3 a více, tento seznam zahrnuje celou historii žánru, což znamená, že tyto fantasy hry jsou považovány za nejlepší jako vůbec nejlepší vyrobené. Tento seznam odpovídá na otázky: „Jaké jsou nejlepší fantasy hry?”A” Jaká je největší fantasy hra všech dob?”

Ať už se jedná o starší klasiku nebo nová vydání, hlasujte všechny své oblíbené hry níže a hlasujte všechny fantasy epos, o kterých jste si mysleli, že jsou ohromující. Jsou zvažovány všechny hlavní konzole videoher, včetně PS4, Xbox a dokonce i mobilních vydání.

13 nejlepších fantasy her pro mýtus a magii posedlé hráče [2023]

Jaké jsou vaše myšlenky na fantasy hry? Považujete za vzrušující prozkoumat mýtické světy a obsadit mocná kouzla?

Nyní je čas si dopřát vaši fantasy herní stranu s naším seznamem nejlepších fantasy her pro fanoušky mýtu a magie!

Je to jako prozkoumat okouzlené říše, bojovat s divokými stvořeními a obsazení mocných kouzel z pohodlí vašeho domova.

Tyto hry sahají od klasických her na hraní rolí po pohlcující simulace, které se budou fanouškům fantazie líbit.

Čtěte dále a prozkoumejte to nejlepší!

Co jsou fantasy hry?

Fantasy hry popisují žánr interaktivní zábavy, kde hráči vytvářejí postavy a komunikují s nimi v simulovaném světě. V těchto světech je silný prvek na hraní rolí a hráči hrají roli postav.

Hra umožňuje hráčům plnit úkoly a bojovat s ostatními hráči. Dále je možné přizpůsobit a rozvoj dovedností, aby se postavy v průběhu času postupně staly silnějšími.

Co dělá fantasy hry tak populárními?

Fantasy hry umožňují hráčům uniknout realitě a nechat jejich představivost běžet divoce. Tyto hry mohou být také odměňující a vzrušující pro hráče, povzbuzující sociální interakci a konkurenci.

Posledním aspektem fantasy her je, že jsou navrženy tak, aby zapojily hráče s fascinujícími příběhy a postavami, díky nimž se cítíte, jako byste byli úspěšní.

Podívejme se na některé z nejlepších fantasy her.

Baldurova brána II

Image-188

Nelze popřít Baldurovu bránu II je jedinečný a poutavý 2D tahový RPG. Nejnovější verze hry je remaster pro PC a konzoly. Můžete to také přehrát na PC; Doporučujeme to, pokud se vám to líbí.

Příběhová linie – Hra pokračuje v příběhu Gorionova oddělení, jehož jedinečné dědictví nyní upoutalo pozornost Jon Irenicus, mocného a zlověstného mága. Vaše cesta přes hru vám přinese tváří v tvář machinacím a trikům Irenicus.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Edice Baldur's Gate Enhanced (Nintendo Switch) Edice Baldur’s Gate Enhanced (Nintendo Switch) 174 $.99 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Bioware
 • Datum vydání – 2000
 • Plošina – Android, GBA, GameCube, Linux, MacOS, PS4, Switch a Xbox One

Hra vám umožní vytvořit si hrdinu, hrát dlouhou kampaň a rozšířit svou postavu. Ve hře je 11 tříd, desítky podtřídy, spousta dovedností a spoustu možností. Pravidla jsou založena na Advanced Dungeons & Dragons 2. vydání.

A konečně, tradice je expanzivní a příběh je skvělý. Jste vězeň čaroděje Irenicus, který se snaží ukrást vaše temné síly, a vy, jako hrdina, je můžete použít pro dobré i zlé.

Dark Souls III

Video YouTube

Dark Souls III je akční RPG vyvinutý společností Fromsoftware, známý pro vytváření náročných titulů. Nalezení spiknutí této hry je zapojeno mnoho pokusů a omylů.

Příběhová linie – Během věku ohně zemřel první plamen, zodpovědný za udržení věku ohně naživu, v Lothric. Age of Dark přinese nemrtvé: prokleté stvoření žijící po smrti.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Dark Souls 3 Fire mizí (PS4) Dark Souls 3 Fire mizí (PS4) 23 $.30 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Fromsoftware
 • Vydavatel – Bandai Namco Entertainment
 • Datum vydání – Březen 2016
 • Platformy – PS4, Xbox One, Windows

Příběh Dark Souls III je přímý. Prozkoumáte dungeony a hrady, boje s příšerami, shadery a šéfy. Když zemřete, ztratíte své vybavení a vaši nepřátelé upustí duše. Jakmile se můžete vyhnout, Parry, Skill, Slash a použít útoky na dálku.

A konečně, je zasazena v Lothric, temná fantasy říše, která se rozpadla a potřebuje uzdravení. Pomůže to, pokud znovu oživíte první plamen, aby zastavil věk tmy.

Diablo

Image-189

Diablo III: Ultimate Evil zahrnuje základní hru a expanzi Reaper of Souls. Je to jeden z nejlepších balíčků temných fantasy dungeonů prohledávače a hra je stále relevantní a zábavná.

Příběhová linie – V rámci Diabla procházejí hráči 12 úrovní dungeonů, dokud nedosáhnou pekla samotného (poslední čtyři úrovně), kde se setkávají s Diablem, lordem teroru – jeden ze sedmi „zlých“, démonských lordů, kteří kdysi vládli peklu – zatímco Snaží se osvobodit Tristram z pekla zlé.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Diablo III: Ultimate Evil Edition - Xbox One Diablo III: Ultimate Evil Edition – Xbox One 26 $.40 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Blizzard Entertainment
 • Vydavatel – Blizzard Entertainment
 • Datum vydání – květen 2012 (originál – květen 2012)
 • Plošina – Windows, MacOS, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One

Hra začíná tím, že si vybíráte třídu; Pak můžete vyzkoušet různé činy. Jakmile odemknete všechny dovednosti, včetně modů, můžete je vyzkoušet. Poté vytvořte nástroje, které odpovídají vašemu stylu.

Také jde o porážku Diabla. Tato hra má mnoho filmových funkcí, stejně jako Diablo II. Můžete se také hodit!

Dračí věk

Obrázek 190

Dragon Age: Origins je akční hra na hraní rolí ve středověké fantazii. Vyberete původ vaší postavy ze tří hratelných závodů (trpaslíci, elfové a lidé) a v konečném vydání se také objeví rozšíření rozšíření.

Příběhová linie -Dragon Age: Origins je hra třetí osoby, kde hrajete šedého strážce, který se snaží zabránit tomu, aby plíseň ničila svět. Hráči mohou přizpůsobit své postavy šedého dohodnosti změnou pohlaví, rasy a třídy.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Dragon Age Origins: Ultimate Edition - PC Origin [online herní kód] Dragon Age Origins: Ultimate Edition – PC Origin [online herní kód] 29 $.99 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Bioware
 • Vydavatel – Elektronické umění
 • Datum vydání – říjen 2010 (originál – listopad 2009)
 • Plošina – Windows, Xbox 360, PS3

Při hraní se příběh rozvine na základě vašeho původu a rasy. Dragon Age má systém na výběr a důsledky, takže to, co děláte, ovlivňuje váš příběh.

Poté můžete hrát některé polootevřené úrovně se třemi společníky AI. Když získáte zkušenosti, můžete upgradovat své vybavení prostřednictvím úrovní a investovat do různých stromů dovedností.

Pokud jste hráli předchozí dvě splátky této hry, lépe porozumíte příběhu, ale hraní tohoto jednoho slepého je stejně zábavné.

Elden Ring

Video YouTube

‘The Elden Ring‘ je strategická hra v reálném čase vytvořená od autorka Fromsoftware a fantasy George R.R. Martin. Je to zlomená tmavá fantazie plná zlých příšer, zrádných dungeonů a labyrintových hradů.

Příběhová linie – Myttologie Elden Ring říká, že země mezi nimi byla požehnána větší vůlí, nepoznatelný bůh posedlý řádem nad chaosem. Elden Prsten byl pohřben pod Erdtreeho zlatým spektrálním stromem. Kvůli této moci Erdtree požehnal zemi a jejím obyvatelům s milostí Eldena prstenu.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Elden Ring - PlayStation 5 Elden Ring – PlayStation 5 49 $.99 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Fromsoftware
 • Vydavatel – Bandai Namco Entertainment
 • Datum vydání – únor 2022
 • Plošina – PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Windows

Začnete s postavou a světem bez směru, poté vyladí své statistiky, výstroje a kouzla. Abyste dokončili hru, budete muset zvládnout hraní a statistiky.

Tato hra zahrnuje načasování, válcování, uhýbání, parrying, blokování a používání dovedností. Šéfové jsou někdy pokryty lávou, balvany nebo paprsky a jediným způsobem, jak se stát Eldenem Pánem, je opravit prsten.

Final Fantasy XIV

Video YouTube

Neexistuje nic jako Final Fantasy XIV, pokud jde o masivně multiplayerové online hry a musíte zaplatit za základní hru a jakékoli rozšíření.

Příběhová linie – Toto je pokračování Final Fantasy XIV, nastaveno pět let po prvním vydání. V originále Bahamut uniká ze svého lunárního vězení, aby spustil sedmou dembrální kalamitu.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Final Fantasy XIV, Shadowbringers - PlayStation 4 Final Fantasy XIV, Shadowbringers – PlayStation 4 17 $.78 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Square Enix
 • Vydavatel – Square Enix
 • Datum vydání – Září 2010
 • Plošina – PS4, PS5, Windows, MacOS

Je to fantasy svět s postavami, tradicí, příběhy a úkoly. Toto je online hra, ale má něco přesvědčivého a je vaší prací porazit síly zla.

Prezentace a cena dokonale odpovídají její hře. Můžete si vybrat svou rasu, třídu a podtřídu v přetrvávajícím světě, dělat PVP, nájezdy, dungeony a další. Existují dovednosti, rychlost a složité bitvy.

Bůh války

Video YouTube

Kratos, který vládl světu v odstínech Crimson, je ideální pro fanoušky fantazie orientované na akční. Tato ponurá, ale děsivá verze klasické mytologie inspirovala boha války.

Příběhová linie – Spartan Warrior Kratos se stal řeckým bohem války později poté, co ho jeho bývalý pán Ares přiměl, aby zabil svou rodinu. To pak způsobilo válku mezi řeckými bohy.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
God of War - PlayStation 4 (PS4) God of War – PlayStation 4 (PS4) 19 $.45 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Studio Santa Monica
 • Vydavatel – PlayStation PC LLC
 • Datum vydání – Duben 2018
 • Platformy – Playstation 2; Java Me; PlayStation Portable; PlayStation 3; PlayStation Vita; PlayStation 4; PlayStation 5; Okna

Hra umožňuje hráčům krájet a kostky přes Minotaurs, Gorgons a další řecké mýtické stvoření jako legendární duch Sparty. Válka je hlavně o krvi a vnitřnosti, ne mytologie a příběhu.

Pokud stále potřebujete tuto hru hrát na PC, jste na úžasném a přesvědčivém zážitku.

Válka cechů 2

Image-191

‘Hraní je zábava s Guild Wars 2‘, online hra pro více hráčů nabitá s rychle se rozvíjejícím bojem.

Příběhová linie – K této hře dochází 250 let poté, co byl velký ničitel poražen v oku severu. Skupina pěti „starších draků“, kteří se v posledních několika letech probudili, zkorumpovala a zničila Tyrii.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Válka cechů 2 Válka cechů 2 6 $.30 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Arenanet
 • Vydavatel – NCSOFT
 • Datum vydání – Srpen 2012
 • Platformy – Geforce nyní, Microsoft Windows, Operační systémy MAC, klasický Mac OS

Tato hra bude obsahovat dechberoucí krajinu, úžasné dungeony a náročné režimy PvP. Je to zdarma a nevyžaduje žádné předplatné.

V Guild Wars 2 si mohou hráči vybrat z pěti různých závodů a osmi různých profesí.

Tyto atributy jim poskytují různé úrovně přístupu dovedností. Budování obléhání zbraní a jejich používání je jedním z vrcholů hry.

Monster Hunter Rise

Video YouTube

V rámci série Monster Hunter se v Rise Monster Hunter vyskytuje v otevřeném světě, kde hráči loví monstra a získají odměny.

Příběhová linie – Hunter in Monster Hunter Riseové škody a oslabuje velké příšery pomocí zbraní, nástrojů a prostředí při přežití jejich útoků.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Monster Hunter Rise - Nintendo Switch Monster Hunter Rise – Nintendo Switch 26 $.52 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Capcom
 • Vydavatel – Capcom
 • Datum vydání – březen 2021
 • Plošina – Windows, Nintendo Switch

I když neexistuje žádný příběh, tato hra je rychlá, šílená a dynamická. Každý typ zbraně má své vlastní obranné a urážlivé schopnosti.

Hra je také jedinečný prvek. I když se nevyrovnáte, vaše postava stále postupuje a monster zařízení vám umožní získat sílu, dovednosti a statistiky.

Starší Scrolls V: Skyrim

Video YouTube

Skyrim je známá RPG otevřená hra. Ve středověké fantasy prostředí vytvoříte avatar s různými závody a třídami.

Příběhová linie – Skyrim je fantasy hra sada 200 let po svém předchůdci. Hlavní postava, dragonborn, bitvy Alduin, světový jedlík, v celé hře.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition - Xbox One The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition – Xbox One 36 $.96 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Bethesda Game Studios
 • Vydavatel – Bethesda Game Studios
 • Datum vydání – Listopad 2011
 • Plošina – PS3, PS4, PS5, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series, Windows, Nintendo Switch

Tento masivní svět obsahuje vedlejší úkoly, hlavní úkoly a aktivity. Když bojujete s starším drakem, najdete tajemství, aktivity, průvodce a úkoly.

Další část hry zahrnuje vytvoření postavy založené na desítkách úrovní dovedností. Můžete si vyrobit téměř jakoukoli postavu, jako je záludný mág, který zasadí ledové a ohnivé pasti.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Image-192

Nejlepší hra na otevřeném světě vůbec, dech divočiny, je zasazena do Hyrule, království naplněné Orc plné příšer, princezny a magických tvorů.

Příběhová linie – Legendární hrdina, Link, probudí se v podivném světě, kterým se mu nezná. Když se snaží znovu získat své vzpomínky, musí Link prozkoumat obrovskou a nebezpečnou zemi, aby našel odpovědi a zdroje.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo Switch) (evropská verze) The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo Switch) (evropská verze) 50 $.98 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – Nintendo EPD
 • Vydavatel – Nintendo EPD
 • Datum vydání – Březen 2017
 • Plošina – Nintendo Switch, Nintendo Wii U

Vaše cesta jako odkaz vás zavede přes obrovský svět bez značek nebo návodů. Je to vaše práce porazit Ganondorfa, ale musíte najít cestu. Získáte více vytrvalosti, výstroje a HP, když vyrazíte věci z monster a pokladů.

Hra má dobrou karanténu, fyzický systém a zajímavou interakci mezi položkami. Má také systém počasí a hrajete jako Zelda.

Witcher 3: Wild Hunt

Image-193

The Witcher 3: Wild Hunt je další splátka v sérii Action-RPG. Je to jeden z největších západních RPG, díky čemuž je CD Projekt Red. Je to také nekanonské pokračování knih za čarodějnice.

Příběhová linie – Hra se odehrává ve smyšleném světě inspirovaném slovanskou mytologií. Hráči ovládají Geralt z Rivie, zabijáka monster k pronájmu, který loví svou adoptovanou dceru.

Náhled Produkt Hodnocení Cena
Witcher 3: Wild Hunt - Nintendo Switch Witcher 3: Wild Hunt – Nintendo Switch 43 $.40 Koupit na Amazonu
 • Vývojář – CD Projekt Red
 • Vydavatel – CD Projekt Red
 • Datum vydání – květen 2015
 • Plošina – PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Windows

Hra zasazená do slovanské fantasy světu inspirovaného slovanskou mytologií. Hrajete Geralt z Rivie, čarodějka s magickými silami, který se vyvinul mutacemi a ztratil své emoce a věrnost.

Druhá část příběhu je o nalezení Ciri, vaší náhradní dcery a bojování se starověkým zlem prostřednictvím her s otevřeným světem. Můžete blokovat, vyhýbat se, střílet, používat magii a házet granáty.

Celková válka: Warhammer II

Video YouTube

Série Total War se ujímá vedení ve hrách RTS a za touto hrou je nějaký vážný svaly.

Příběhová linie – V celkové válce je tolik obsahu: Warhammer 2, že se s DLC ještě zvětšuje. Hra má dvě části: strategická mapa, kde spravujete svou říši, města a jednotky a bitvu v reálném čase, kde ji dvě armády bojují.

 • Vývojář – Kreativní shromáždění, Feral Interactive
 • Vydavatel – Feral Interactive, Sega, Sega of America
 • Datum vydání – Září 2017
 • Plošina – Operační systémy Microsoft Windows, MacOS, Linux a Mac

Existuje několik vynikajících herních funkcí, když smícháte mýtus a magii Warhammer s epickými bitvami v reálném čase a dobýváním světového přenosu.

Pokud jste fanouškem her RTS a ještě musíte vyzkoušet sérii Total War, mohlo by to být pro vás.

Závěrečná slova

Ať už se vám líbí mýty nebo magie, tyto fantasy hry vás pobaví celé hodiny. Pokud máte rádi RPG, strategické hry nebo karetní hry, tyto tituly vás vezmou do fantastických světů dobrodružství a tajemství.

Prozkoumejte tyto fascinující světy a nechte svou fantazii stoupat, když se pustíte do svého vzrušujícího dobrodružství.

Deepjyoti je technický spisovatel, který má 4 roky zkušeností při psaní. Kuruje články a blogy o výklencích, jako jsou hraní, digitální marketing, rostoucí podnikání, technologie atd. Udělal magisterský titul v oboru Business Administration. On … Přečíst více

 1. Baldurova brána II
 2. Dark Souls III
 3. Diablo
 4. Dračí věk
 5. Elden Ring
 6. Final Fantasy XIV
 7. Bůh války
 8. Válka cechů 2
 9. Monster Hunter Rise
 10. Starší Scrolls V: Skyrim
 11. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 12. Witcher 3: Wild Hunt
 13. Celková válka: Warhammer II

28 nejlepších fantasy RPG her všech dob

Nejlepší fantasy hry RPG

Vítejte v našem kole nejlepších fantasy RPG. Od té doby, co PC hry poprvé získaly popularitu, vývojáři přinesli stolní RPG do virtuálního života.

Žánr se od té doby vyvinul ohromně – z orků, elfů a čarodějnictví, které byly základem žánru, RPG od té doby odešly do vesmíru a dokonce i do našeho vlastního, nudného světa.

Avšak k lepšímu nebo k horšímu, fantasy nastavení stále dominuje RPG dodnes.

Co dělá RPG?

Před dvaceti, dokonce před deseti lety, identifikace hry na hraní rolí bylo snadné.

Skutečnost, že se soustředili na příběh, progresi postav a průzkum, je učinila snadno odlišitelnou od platformátorů a akčních titulů, které dominovaly průmyslu. Flash dopředu dosud a hry na hraní rolí jsou stále těžší určit, protože prakticky všechny moderní videohry mají alespoň několik RPG mechaniky, ať už mluvíme o stromech dovedností, možnostech dialogu nebo svobodě volby.

Pokud bychom měli sledovat její kanonickou definici, každá hra je hra na hraní rolí.

Výsledkem je, že jsme se rozhodli vybrat hry, které se nejvíce přilepí na tradiční vzorec, a velmi se staráme o to, aby neignorovaly ty tituly, které si hrály s žánrovými konvencemi.

Pokud jde o definování, zda je hra RPG, zahrnuli jsme tituly, které obsahují:

 • Příběh
 • Budování postav a postup
 • Schopnost provádět volby, která ovlivňují svět her.
 • Průzkum je velká část hry.
 • Boj – ačkoli některé hry na tomto seznamu mají jen málo nebo žádný boj.

Co definuje fantazii?

Totéž jde, pokud jde o definování fantazie.

Definice se natolik rozšířila, že by bylo hloupé držet se základů. Výsledkem je, že náš seznam obsahuje některé tituly, které byste normálně klasifikovali jako „fantazii“ – ShadowRun: Hong Kong, například.

Pokud jde o definování, zda hra lze považovat za „fantazii“, vzali jsme v úvahu následující kritéria:

 • Je to fiktivní vesmír.
 • Hry jsme upřednostňovali bez odkazů na místa, události a lidi v reálném světě, ale není to povinné.
 • Má mýtické bytosti, jako jsou bohové, trpaslíci, elfové atd.
 • Obsahuje kouzla a/nebo magické předměty a kontrapty.
 • Mýtické bytosti nebo nadpřirozené formy jsou buď ve středu zápletky, nebo důležitou součástí vesmíru.

Co se kvalifikuje jako nejlepší?

Pokud jde o rozhodování o tom, co znamená „nejlepší“, identifikovali jsme hry, které je zábavné hrát nyní.

To neznamená, že ignorujeme faktory, jako je inovace a kulturní dopad – prostě nebudou vážit tolik. Takže na nás nepřijďte křičet, pokud váš oblíbený RPG z roku 1991 neudělal seznam.

Zde jsou hlavní prvky, které jsme zkoumali před zahrnutím hry do naší vrcholu:

 • Průzkum.
 • Vývoj postav.
 • Příběh. Je to dobře napsané?
 • Boj. Je to legrace? Dává to smysl v kontextu hry? Je to uživatelsky přívětivé?
 • Psaní. Má dobrý dialog a zajímavou tradici?
 • Dopad.

28 nejlepších fantasy RPG her

Takže, bez dalšího povyku, zde je náš seznam nejlepších fantasy RPG, které byste určitě měli hrát.

28. Chamtiktní

Nejlepší fantazie RPG Games Greedfall

Počáteční datum vydání: 10. září 2019

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

Vývojář: Pavouci

Vydavatel: Zaměřte domácí interaktivní

Greedfall, vytvořené francouzskými videohrámi Studio Spiders (Technomancer) je pro vývojáře obrovským krokem vpřed.

Není to jen jedno z nejzajímavějších vydání AA na trhu, kde hry středního trhu téměř zanikly, je to samo o sobě skvělý titul. Vesmír Fantasy-Colonial American Mix Universe se soustředí na ostrovní ráj, že několik koloniálních sil z fiktivních zemí soutěží o kolonizaci.

Hrajete jako nepřidružený člověk, který nedávno dorazil na ostrov.

Vaše aktivity ve hře se točí kolem spojence s domorodci, kteří obývají ostrov nebo koloniální síly, zkoumají ostrov, dělají úkoly, hledají poklad a vyléčí záhadnou nemoc, která trápí ostrov.

27. Monster Hunter Generations

Nejlepší fantasy RPG Games Monster Hunter Generations

Počáteční datum vydání: 15. července 2016

Platformy: Nintendo 3DS, Nintendo Switch

Vývojář: Capcom

Vydavatel: Capcom

Monster Hunter Generations je monolith hry, protože obsahuje každé monstrum a město z předchozích her franšízy v jednom balíčku.

Generace vzaly všechna vylepšení, která jeho předchůdci přinesli ke stolu, a přidali několik nových výkonných pohybů a hlubších možností optimalizace znaků.

Pokud si chcete sérii vyzvednout, ale nevíte, kde začít, je to základní verze, kterou můžete vlastnit, protože stejně snadno si můžete koupit generace a zapomenout na zbytek.

Je to hluboké, uspokojivé a velmi zábavné, a proto si zaslouží místo na našem seznamu nejlepších fantasy RPG.

26. Legend of Grimrock 2

Nejlepší fantazie RPG Games Legend of Grimrock 2

Počáteční datum vydání: 15. října 2014

Platformy: Microsoft Windows, MacIntosh operační systémy, MacOS

Vývojář: Téměř lidské hry

Vydavatel: Téměř lidské hry

Dokonce i v tomto moderním klimatu, kde mají výklenkové produkty větší šanci na zisk, je Legend of Grimrockovy 2 pouhé existence zvláštností zvláštností.

Po prvním titulu, který byl velmi dobře přijat jak tisk, tak fanoušci tohoto žánru, se téměř člověk rozhodl zvětšit pokračování.

Legend of Grimrock 2 bere věci nahoře a venku, s obrovskými, rozlehlými mapami obsahujícími více regionů a biomů k prozkoumání.

Je to mnohem obtížnější než první hra, s tvrdšími hádankami a nepřáteli a víceúrovňovými dungeony naplněnými poklady a tajemstvími.

25. Tour: Přílivy numenery

Nejlepší fantasy RPG hry Torment Torment Tides of Numenera

Počáteční datum vydání: 28. února 2017

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Linux, Macintosh operační systémy, MacOS

Vývojář: Inxile Entertainment

Vydavatel: Jednota

Poznámka: Protože tento RPG je duchovním nástupcem Planescape Torment, je zde velmi malý boj.

Pokud byl mučení Planescape skvělým učitelem filozofie na vysoké škole, přílivy Numenery je jeho drsné, nervózní zázračné, které ukazuje mnoho dosud nedokonalených potenciálů.

Duchovní nástupce přílivu Numenery obsahuje stejné části podivné postavy, podmanivý dialog a popisy a neskutečný svět plný groteskních obrazů, které pro ně mají kvalitu podobnou snu.

Ačkoli se to nepodařilo překonat kvalitu svých větších bratrů, příliv Numenery je hodný duchovní nástupce, který řeší mnoho obtížných předmětů, jako je povaha lidstva a vědomí, metafyzika, sémiotika a mnoho otázek, které byste očekávali od umberta Ekologická esej, ne videohra vydaná v roce 2017.

Word to the Wise: Tides of Numenera má ještě méně boje než Planescape a mnohem více textu, takže pokud se vám nelíbí čtení dlouhých expozičních odstavců a neskutečného dialogu, měli byste přeskočit tuto hru.

24. Castlevania: Symfonie noci

Nejlepší fantasy RPG Games Castlevania Symphony of the Night

Počáteční datum vydání: 28. února 2017

Platformy: PlayStation, PlayStation Portable, PlayStation 3, Sega Saturn, Xbox 360, PlayStation Vita, PlayStation 4

Vývojář: Konami Computer Entertainment Tokio

Vydavatel: Konami

Castlevania: Symfonie noci je hraná hra Castlevania, která obsahuje téměř vše, co tuto sérii přivedla do stavu klasického stavu kultury.

Nejen to, ale Symphony of the Night přinesla všechny nejlepší funkce série k téměř dokonalosti. Pod tím, co může vypadat jako vaše typická hra Metroidvania (rozsáhlý průzkum, zpětný brand, obtížný boj a skrytá tajemství) leží velkoryse hluboká RPG.

Hráči musí spravovat atributy, jako je síla, štěstí, inteligence a obrana, získání zkušeností, svolání a upgrade známých atd.

Strašidelný a lahodně campy soundtrack přidává pěkný dotek ke hře a grafika, i když je docela stará, stárl dobře. Je to klasika, kterou by si každý měl alespoň jednou vyzkoušet.

23. South Park: hůl pravdy

Nejlepší fantasy RPG hry South Park Held of Truth

Počáteční datum vydání: 4. března 2014

Platformy: PlayStation 4, Nintendo Switch, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Microsoft Windows

Vývojář: Obsidian Entertainment, South Park Digital Studios LLC

Vydavatel: Ubisoft

V éře, kde licencované hry stále sají, South Park: hůl pravdy byl překvapením hitem.

Nejenže to byla dobrá hra South Park, ale také to byla také dobrá RPG. Dokonce i lidé, kteří nejsou tvrdí fanoušci South Park (například já), mohou z této hry získat nějaké potěšení díky své složité mechanice RPG a přírodě s karanténou.

Věc, která si zaslouží nejvíce chválu, je to, jak se vývojářům podařilo vybudovat skvělý RPG kolem prvků, které dělají South Park skvělými, a ne naopak, přičemž si udržují okraj a humor typický pro South Park (skutečnost, že si můžete vybrat ‘ „Žid-jitsu“ jako výhoda se docela říká).

Je to zábava, návyková, inovativní a naprosto veselá, a proto jsme cítili, že je hodné místo na našem seznamu nejlepších fantazijních RPGS.

22. Arx Fatalis

Nejlepší fantasy hry RPG ARX Fatalis

Počáteční datum vydání: 28. června 2002

Platformy: Xbox, Microsoft Windows, Linux, Operační systémy Macintosh, FreeBSD

Vývojář: Arkane Studios, Wizarbox, Entertainment Floodgate

Vydavatel: Arkane Studios, Jowood Entertainment, DreamCatcher Interactive, Capcom, 1C Company, Nival

Vyvinul Arkane Studios, vývojář videoher, který byl později známý pro vývoj malé hry s názvem Dishonored, šel pod radar průmyslu, když byl vydán v roce 2002.

Arx Fatalis je zasazen do vesmíru tmavě-fantazie, kde slunce selhalo, což nutí své obyvatele, aby se uchýlili do podzemních jeskyní, kde se koná celý příběh hry.

Postava hráče se probudí uvnitř vězeňské cely a po útěku po útěku zjistí, že jeho posláním je uvěznit Boha ničení, Akbaa. Podobně jako u jiných RPG zahrnuje ARX Fatalis komplexní systém progrese postav, ve kterém mohou hráči přidělit body dovedností v kouzlu, zbraních, brnění, tajnosti a dalších statistikách.

Vyznačuje se poněkud otevřeným herním světem, který umožňuje hráčům postupovat ve hře vlastním tempem, řešit boční úkoly a prozkoumat špinavé sítě tunelů. Na rozdíl od jiných RPG, ARX Fatalis nemá dialogový systém.

Hráč je schopen vybrat prostřednictvím akcí, které budou mít různé účinky na světové hry.

Navzdory svému slušnému příběhu a uspokojivému boji byl Arx Fatalis vystaven riziku, že se stane pouhou poznámkou pod čarou v historii RPG.

I když od té doby získalo uznání, které si zaslouží, je stále trestně podceňován, tak si udělejte laskavost a podívejte se na to.

21. Arcanum: of Steamworks a Magick obscura

Nejlepší fantasy RPG hry Arcanum of Steamworks a Magick obscura

Počáteční datum vydání: 21. srpna 2001

Platformy: Microsoft Windows

Vývojář: Hry Troika

Vydavatel: Sierra Entertainment, Activision

Pozdní hry Troika měly pověst uvolnění svých her ve stavu buggy (ne zcela podle jejich viny) a Arcanum nebyl výjimkou z tohoto pravidla.

Bitvy byly stejně nevyvážené a chaotické jako jeho jméno a zůstávají tak po nespočetných záplatách a fanouškových modech uvolněných v průběhu let. Ale i ve svém buggest stavu byl Arcanum a je jedním z nejlepších a nejpůsobivějších RPG, který požehnal hernímu průmyslu.

Arcanum, který má kombinaci estetiky Steampunk a Fantasy, a také smyšlenou průmyslovou revolucí, je Arcanum něco jiného než typické.

Jeho tvůrce postav umožnil hráčům vytvářet vše od Gnome Gamblers po trpasličí umělce. Arcanum je také jedním z jediných RPG, kde je plná charisma sestava životaschopná volba, přičemž hráči si mohou promluvit z prakticky každého konfliktu.

Je to temné, odvážné a naprosto veselé, a přestože by to mohlo být datováno podle moderních standardů, je to jedna z mála možností, pokud jste na nějaké Steampunk Tom-Foolery.

20. Shadowrun: Hongkong

Nejlepší fantazie RPG Games Shadowrun Hong Kong

Počáteční datum vydání: 20. srpna 2015

Platformy: Microsoft Windows, Linux, Macintosh operační systémy

Vývojář: Schémata Harebrainge

Vydavatel: Schémata Harebrainge

Shadowrun: Hongkong je vyvrcholením řady her, které oficiálně znamenaly návrat izometrických CRPG v hlavním proudu.

Na základě svého jmenovského stolního vesmíru je Shadowrun: Hongkong RPG založený na kyberpunu v dystopickém vesmíru, který je stejný součást skutečného života, fantazie a sci-fi. Vesmír Shadowrun je osídlen lidmi, elfy, trpaslíky, skřítky a všemi způsoby mytologických tvorů, kteří kromě používání Cyberpunk gadgetů a nástrojů jsou schopni obsadit kouzla. Je to divná směs, která byla na místě ještě zajímavější.

Hongkong se svými světlými neonovými světly a stinnými uličkami je perfektním pozadím pro příběh o kyberpunku noir. O této hře nemůžeme říci nic moc, co již nebylo řečeno.

Hongkong je objektivní zlepšení oproti svým předchůdcům, je méně restriktivní a má otevřenější systém pátrání.

Bojový systém je pěkně rozmanitý, přičemž hráči mají přístup k široké škále gadgetů, zbraní a tříd s chladnými znějícími jmény (Street Samurai?? Myslím, pojď!). Psaní je vynikající, vesmír je unavený, ale s tmavým zkrouceným smyslem pro humor a postavy jsou nezapomenutelné.

Nejedná se o Baldurovu bránu 2 nebo sloupy kvality věčnosti, ale stále si zaslouží místo na našem seznamu nejlepších fantazijních RPG všech dob.

19. Pilíře věčnosti

Nejlepší fantasy herní hrací pilíře věčnosti

Počáteční datum vydání: 26. března 2015

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Linux, Macintosh operační systémy, MacOS

Vývojář: Obsidiánská zábava

Vydavatel: Paradox Interactive

Pro hráče, kteří chtěli vyzkoušet Baldurovu bránu 2, ale byly vypnuty její datovanou grafikou a občas neohrabanou hratelností, pilíře věčnosti přišly jako požehnání.

Nejenže jsou pilíře věčnosti hodným duchovním nástupcem Baldurovy brány 2, ale je to skvělá hra sama o sobě, v některých částech se zlepšuje klasické tropy žánru a inovace v jiných.

Pilíře věčnosti zdaleka nejsou dokonalá hra a má mnoho vtípků, pravděpodobně kvůli skutečnosti, že tento žánr RPG byl v podstatě mrtvý až do jeho propuštění.

Naštěstí, navzdory (nebo možná kvůli) své nedostatky, pilíře znamenaly slavný návrat žánru CRPG ve veřejném mainstreamu. Boj je uspokojivý, prvky RPG jsou inteligentně implementovány a prováděny a psaní je jedním z nejlepších her, které hry viděly.

Je to dostatečně hluboký a složitý, aby uspokojil veterány tohoto žánru, a shovívavý a vítán dostatečně, aby ulehčil nové hráče do CRPG.

18. Planescape Torment

Nejlepší fantazie RPG Games Planescape Torment

Počáteční datum vydání: 12. prosince 1999

Platformy: Android, Microsoft Windows, iOS, Linux, Macintosh Operating Systems, Dreamcast, Commodore 64, MacOS

Vývojář: Beamdog, Black Isle Studios

Vydavatel: Enterplay Entertainment

V Baldurově bráně 2, pilířích věčnosti a dalších RPG je vaším konečným cílem stát se zabíjecím strojem, který může hru zapálit.

Na druhé straně Torment Planescape Torment se vydal jinou cestu – prvky RPG jsou omezeny na oblouk příběhu a sociální interakce, které máte s jinými postavami. Boj je tam, ale v podivném zvratu je Planescape jedním z mála RPG, které je tím taženy dolů.

Nepřátelé se cítí jako překážky ve způsobu rozpadu dalšího bodu pozemku nebo nalezení dalšího kusu tradice. A věřte tomu nebo ne, to je to, co dělá Planescape Torment tak skvělým. Jedinou věcí, která způsobuje, že mučení Planescape vyniká i dnes, je jeho mozkový pozemek a vesmír.

Není to ani sci-fi, ani fantazie, je to něco mezi tím, podivná směs, která dává celé hře snu podobnou kvalitě připomínající film Davida Lynche.

V Planescape Tormentu na tom ve skutečnosti záleží na vašich volbách. Lež může vést k řetězci efektů a důsledků Rube Goldbergesque a vy si můžete promluvit z většiny bojových setkání (a dokonce i bojů šéfů).

Planescape Torment je definice starého přísloví „„ Pero je mocnější a meč “, takže pokud chcete zažít jeden z nejlepších příběhů a postav, které toto odvětví může nabídnout, ujistěte se, že tento drahokam zkontrolujte.

17. Pilíře věčnosti 2: Deadfire

Nejlepší fantasy hry RPG Pillars of Eternity 2 Deadfire

Počáteční datum vydání: 8. května 2018

Platformy: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, Macintosh Operating Systems, Linux

Vývojář: Obsidiánská zábava

Vydavatel: Obsidiánská zábava, versus zlo

Pokračování brilantních sloupů věčnosti prokopuje lesy a pole Drywood ve prospěch souostroví Deadfire.

Vy a vaši společníci se potulujete po moři při hledání dobrodružství a možná nakonec nakonec zastavíte ten otravný běsnění Boha, který přísahal, aby zničil svět. Pilíře věčnosti 2 není ani tak pirátský RPG, ale RPG, kde si můžete hrát na cestu do pocitu jako pirát. Lodě lze napadnout a vyplenit pro kořist, které lze použít k upgradu vaší vlastní lodi.

Defiant a ostrovy jsou plné kořisti a nepřátel, aby porazili, to vše s nejvíce náušnic mořských chatrčích hrajících v pozadí.

Nastavení mrtvé ohně se cítí svěží a vzrušující, zejména proto, že vývojáři se velmi starali o řešení kritiky vznesené nad množstvím boje s výplními a dalšími problémy s kvalitou života, které vážně snížily potěšení z následných her.

Pilíře věčnosti 2 jsou větší, lepší, vhodněji napsané a podporuje více opakování díky otevřenému designu úkolu a větvení.

16. Icewind Dale II

Nejlepší fantasy RPG Games Icewind II

Počáteční datum vydání: 27. srpna 2002

Platformy: Microsoft Windows, Operační systémy Macintosh

Vývojář: Studios Black Isle

Vydavatel: Enterplay Entertainment

Pokud Planescape Torment propustil boj ve prospěch vyprávěcího a mozkového přístupu a Baldurova brána II byla trochu obou, Icewind Dale II je plně zaměřen na akci.

Zaměřuje se natolik na akci, že se odvrátí od vedlejších úkolů, hádanek a dalších charakteristických znaků na žánru a nabízí hluboké nástroje pro vytváření postav a spoustu bojové rozmanitosti.

Začnete vytvořením večírku šesti dobrodruhů výběrem jejich třídy, rasy a pohlaví.

Jakmile procházíte fází vytváření postav (která může podle RPG Fandom Canon trvat až dva týdny), můžete svou stranu přizpůsobit obrovskou škálu zbraní, dovedností a vybavení. Ale veškeré vybavení by nic nezohlednilo, aniž by se něco zabilo.

Naštěstí, pokud jde o nepřátelskou odrůdu, Icewind Dale dodává Spades.

Od mumií, orků a koster po skřítky, obry a bugbears, hra hodí na vás všechny způsoby příšer, aby zabila. Je to zábavná hra s hlubokou bojovou mechanikou, která drží překvapivě dobře i teď.

15. Gotic 2

Nejlepší fantasy RPG Games Gothic 2

Počáteční datum vydání: 29. listopadu 2002

Platformy: Microsoft Windows

Vývojář: Piranha bajty

Vydavatel: Jowood Productions (Evropa); Atari, vč. (Severní Amerika)

Než se do kanonu herního designu her RPG vstoupily do kánonu, většina her měla určité variace gotické receptury do kánonu herního designu RPG. Pokud jste se chtěli někam dostat, těžké štěstí – museli jste se řídit pokyny poskytnuty NPC. Občas měli přesnost přítele opilým popisem, jak se dostat do baru, takže jste se museli spoléhat většinou na sebe. Na rozdíl od města, kde nejnebezpečnějšími věcmi, které musí hráč zvládnout, je několik opilců a žraloků půjček, lesy se rojí s baleními vlků, kostry, obřích chyb, banditů a orků. Navíc nejsou nepřátelé rovnoměrně distribuováni na celé mapě-jeden neinspirovaný krok na boční silnici a můžete se tváří v tvář nepříteli na vysoké úrovni, jakmile vystoupíte z města. Všechno je venku, aby vás zabilo, a vše, co máte na začátku, je rezavý meč a ostrý jazyk. Toto je gotický 2 ve zkratce – brutální, neodpustitelný a naprosto veselý. I když to zní jako někteří zapomenutý předchůdce temných duší, Gothic 2 je plná kouzla a humoru. Humor je jemný, mrtvý a bezstarostný, stejně jako postava, která nikdy nezmeškala šanci vyjádřit, jak naprosto směšná je jeho situace. Zatímco grafika vůbec nestárla, nastavení a herní svět obecně stále drží dodnes. Hra není amalgámem náhodných darových dárců, ale živá a dýchací společnost postavená lidmi, kteří mají vlastní život a rutiny. Město Khorrinis je stále stejně uvěřitelné, jako bylo na propuštění díky inspirovanému designu. Chtěl bych jít tak daleko, že je to tak živé jako Novigrad ve Witcher 3, mínus grafická věrnost. Jakmile se dostanete přes neohrabaný, ale funkční bojový systém a hroznou grafiku, najdete svěží a uspokojivou RPG, který odměňuje průzkum a experimentování. Už nedělají hry jako Gothic 2, a dokonce ani Piranha bajty nedokázal zachytit podstatu série s nejnovějšími tituly.

14. Démonovy duše

Nejlepší fantasy RPG Games Demons Souls

Počáteční datum vydání: 6. října 2009

Platformy: PlayStation 3

Vývojář: Fromsoftware

Vydavatel: Sony Computer Entertainment; Atlus USA; Namco Bandai Games

Jak velký jako série Dark Souls se dnes dostala, je snadné najít lidi, kteří nikdy neslyšeli o Demon’s Souls, jeho předchůdce exkluzivní PS3.

Démonovy duše, dědeček o tom, co by se později nazývalo série Souls, založila nový vzorec potrestání, přesto odměňující RPG, který ocenil trpělivost, pečlivý průzkum a taktický boj především.

Démonovy duše obsahují všechny charakteristické znaky série-minimální příběh, náladová atmosféra, potrestání boje, rozsáhlé setpiece středověké post-apokalyptické krásy a rozlehlý svět plný propojených úrovní.

Je to tichý zásah, který položil základ toho, co následovalo, takže pokud chcete vidět, jak to všechno začalo, nemůžeme doporučit démonské duše dost.

13. Dračí věk: Původ

Nejlepší fantasy RPG Games Dragon Age Origins

Počáteční datum vydání: 3. listopadu 2009

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Macintosh operační systémy

Vývojář: Bioware, Edge of Reality

Vydavatel: Elektronické umění

Dragon Age: Origins je jednou z mála her, které zachycují ten pocit staré Baldurovy brány, a to jak z pohledu hraní, tak z pohledu příběhu.

Ferelden je velmi podobný zapomenutým říši, aniž by se cítil jako pouhá rehabilita a způsob, jakým může hráč interagovat se svými společníky, se cítí velmi Baldurovou bránou v přístupu.

Zatímco tradice a vesmír jsou skvělé, hluboký a uspokojivý boj je to, co dělá z původu špičkový RPG.

Bohužel to byla poslední bioware RPG, která používala starý bojový systém, a s tím, že Dragon Age 2 byl tak zjednodušený a řídí se řídí ještě dále od vzorce, pravděpodobně už nikdy neuvidíme tento starý model, který se znovu uplatní znovu.

12. Stardew Valley

Nejlepší fantasy hry RPG Stardew Valley

Počáteční datum vydání: 26. února 2016

Platformy: Nejmodernější Platformy:s

Vývojář: Dotčené lidoopy

Vydavatel: Smích

Stardew Valley zachytil srdce a pozornost komunity tím, že přepravoval hráče do doby, kdy hry bylo jednodušší, zdravější a kombinoval všechny kousky, které jsme milovali o starších hrách (včetně klasiků, jako jsou zvířecí přechody a sklizeň Moon) do čerstvého, moderního, moderního balík. Přestože hra je založena na zvyšování plodin a na zlepšení ekonomiky vaší farmy, je to víc než pouhá zemědělská sim – hráči mohou lovit, vychovávat zvířata a dokonce se ponořit do žalářů při hledání pokladů a bojovat proti všem chováním příšer v procesu. Je to jedna z těch her, kde na cestě záleží více než na cíli, a vidět, jak vaše farma postupně postupuje z zkrácené zříceniny plné plevelů a odpadků do prosperujícího podnikání, je velmi uspokojivé. Hra dělá skvělou práci při obnově tohoto idylického prostředí s malým městem s obsazením milých postav, každá s vlastními osobnostmi. Všichni obyvatelé měst se mohou spřátelit a někteří z nich jsou romané. Ale jakkoli to může být malebné nastavení, věci se pro město Pelican tak nestanou tak, a je jen na vás, zda chcete hrát aktivní roli při zlepšování místní ekonomiky nebo zaujmout přístup zaměřený na zisk. Jedním z prvních rozhodnutí, které musí hráči učinit, je buď pomoci starostovi vylepšit komunitní centrum, nebo prodat společnosti Joja Corporation. Zatímco zpráva Anti-Big-Business zprávy hry je nic jiného než jemná (začínáte jako firemní dron, který se rozhodne opustit svou práci a vrátit se na starou farmu svého dědečka), poskytuje dostatečný konflikt a motivaci k kontextualizaci činností hráče hráče. Hodně inkoustu bylo rozlije chválení této hry, a to právem. Je to okouzlující hra, která nabízí velkou část agentury pro svobodu a hráče.

11. Dark Souls 3

Nejlepší fantasy RPG hry Dark Souls 3

Počáteční datum vydání: 24. března 2016

Platformy: PlayStation 4; Xbox One; Microsoft Windows

Vývojář: Fromsoftware

Vydavatel: Bandai Namco Entertainment

Dark Souls III, velké finále série Souls, je vše, co měl být druhým vstupem seriálu, ale nebyl. Vývoj Dark Souls 2 zpracoval jiný tým, zatímco hlavní tým a samotný Miyazaki, mozky za sérií, se zaměřily na Bloodborne. Z popravy a designu úrovně je zcela zřejmé, že tým zcela nechápal, co způsobilo, že tmavé duše, dobře, temné duše, protože se příliš zaměřily na to, aby to bylo co nejtěžší a nespravedlivější, na úkor všeho ostatního. Takže si nedokážete představit úlevu, kterou jsem cítil, když zjistil, že Miyazaki, samotný muž, povede vývoj pokračování. A chlapče, doručil se. Dark Souls 3 má vše, co učinilo první tak dobrý (mínus design úrovně, který, sice nemůže a nikdy nebude zakončen), plus několik kvalitních funkcí života, které prvnímu chybí. Dark Souls 3 je fantastický rozloučení s franšízou. Výzva je vše, ale systémy byly vylepšeny tak, aby vyhovovaly těm, kteří se nechtějí spoléhat na wiki a komplexní průvodce. Pryč jsou dny, kdy vás špatná sestava může po zbytek přehrávání zašroubovat, protože výběr zařízení je dostatečně různorodý, aby vyhovoval neinspirovaným stavbám. Pokud nejste spokojeni s vaší sestavou, můžete znovu investovat všechny své body dovedností – za cenu, samozřejmě za cenu. Z pohledu vyprávění a tradice, Dark Souls 3 přináší zpět některé postavy z prvního vstupu série a reviduje několik starých míst, která byla nyní kvůli uplynutí času sotva rozpoznatelná (nebo je to něco jiného?). Budete to muset zjistit sami). Dark Souls 3 jsou plné odkazů na předchozí tituly. Zatímco zpětné volání mají různé stupně jemnosti, určitě budete zasaženi otravným deja vu, který se cítí nejméně několikrát při zkoumání zkrácených zřícenin Lothric. A musím říct, že spojování teček a pozorování podobností je stejně zábavné a uspokojivé jako boj.

10. Bloodborne

Nejlepší fantasy RPG hry Bloodborne

Počáteční datum vydání: 24. března 2015

Platformy: PlayStation 4

Vývojář: Fromsoftware

Vydavatel: Sony Computer Entertainment

Bloodborne je pravděpodobně jedním z nejlepších a nejambicióznějších spin-off v historii. Když jsem poprvé viděl oznámení přívěsu, moje první myšlenka byla hra ve stylu Dark Souls s viktoriánským prostředím a nějakým cthulhu mythos Tom-Foolery se na vrchol pro dobrou míru posypal na vrchol? Jsem prodán!“. Pokud byl Dark Souls 2 zanedbaným dítětem série, Bloodborne je ten, který byl poslán na lekce houslí od mladého věku a zapsán do nejlepších soukromých škol. Na povrchu by se Bloodborne mohlo zdát jako jen temné duše v gotickém oblečení, ale je to mnohem víc než to. Lovecraftovské prostředí Yharnamu je stejně znepokojující jako smutné – většina jeho obyvatel je poháněna bezduchým vztekem, útočí na všechno v dohledu, zatímco ti, kteří neztratili zdravý rozum, jsou pouhými skořápkami svých bývalých já. Ale zatímco nastavení je jistě melancholické a depresivní, boj je absolutním opakem toho. Pro Bloodborne designéři zaujali přímější a rychlejší přístup k již klasickému vzorci Dark Souls. V Bloodborne neexistují žádné štíty a brát si sladký čas na přistání rozhodující rány, pouze uhýbání, parrying a vzteklé protiútok. Pokud si zaútočíte příliš mnoho času, nepřátelé nebudou mít žádné váhání, aby vás skartovali na kousky. Bloodborne je svěží, vzrušující vstup do ságy Souls, který doufáme, že bude replikována v další hře od společnosti SOFT. Dokud se o tom nedozvíme více, mohli bychom se také dostat k úklidu ulic kosmické hororové špíny.

“Bloodborne je moje oblíbená fantazie RPG všech dob.”. Mechanika je hladká jako voda, boj je návykový a celá estetika bezpochyby vejde celý obraz s rozstříknutím Lovecraftovy tradice také. Dokonce ani pro nedokončený produkt nemůžete popřít lásku a podrobně podat hru jako celek.“Říká Twitch Streamer Liisn

9. Nejtemnější dungeon

Nejlepší fantasy RPG hry nejtemnější dungeon

Počáteční datum vydání: 19. ledna 2016

Platformy: Microsoft Windows, OS X, Linux, PlayStation 4, PlayStation Vita, iOS, Nintendo Switch, Xbox One

Vývojář: Red Hook Studios

Vydavatel: Sloučit hry

Nejtemnější dungeon zaujímá osvěžující přístup tím, že opustí typický archetyp Stoic Hero, který se nachází v mnoha RPG na zasahování monster.

Místo toho jeho postavy odrážejí nedostatky a zranitelnosti skutečných lidí, stejně jako my. Vyvíjejí fobie, obracejí se na alkohol pro útěchu a vykazují rysy, jako je arogance, chamtivost, naivita nebo lepivost, ovlivněné vrtošivým systémem RNG. V podstatě reagují jako každý průměrný jednotlivec, kdyby byl konfrontován s noční můrou Lovecraftian Creatures, přičemž jediným rozdílem byl jejich počáteční bojová zkušenost.

Jako hráč ovládáte párty dobrodruhů, která se ponoří do hlubin dungeonu při hledání bohatství a znalostí.

Boj založený na tahu se silně spoléhá na RNG, ačkoli upgrady a drobnosti mohou zmírnit náhodnost. Systém třídy nabízí příjemnou rozmanitost, což umožňuje experimentování s různými kompozicemi strany. Každá třída má jedinečnou sadu upgradovatelných pohybů, které jsou ovlivněny jejich pozicí.

Například umístěním podpůrného hrdiny na frontu se mohou transformovat z léčitele na impozantního prodejce poškození. Dungeoni obklopují rozpadající se vesnici, kde se hrdinové mohou zotavit, snížit stres a zlepšovat své vybavení a dovednosti.

Rozvíjející se události a jejich příčina zůstávají záhadné a naléhavě vás vyzývají, abyste odhalili pravdu, když po dungeonu dobýváte Dungeon. Nejtemnější dungeon poskytuje stresující, ale neuvěřitelně uspokojivý zážitek. Lovecraftovské prostředí spojené s strašidelným vyprávěním zesiluje již bezútěšnou a melancholickou atmosféru.

8. Bajka II

Nejlepší fantasy RPG Games Fable II

Počáteční datum vydání: 21. října 2008

Platformy: Xbox 360

Vývojář: Lionhead Studios

Vydavatel: Microsoft Game Studios

Co zbývá říci o Fable II, kromě skutečnosti, že Microsoft to tvrdohlavě udržoval exkluzivní Xbox 360, zatímco rozzlobeně průměrné pokračování získalo PC port?

Vlastně tuny dobrých věcí.

Příběh bajky II se odehrává v oblasti Albionu, 500 let po událostech původní hry v prostředí připomínajícím rané moderní období. Věci se od poslední hry trochu změnily: po porážce Jacka Blades se Guild Hero’s rozpustil a říše vstoupila do éry relativní prosperity a stability. Z pohledu příběhu a hry je Fable II obrovským zlepšením oproti originálu, protože to vzalo věci, které vytvořily první a posunuly je na další úroveň.

Protože hra se koná po celý život hrdiny, může se změnit mnoho věcí, z nichž většina může být přímo ovlivněna hráčem přímo.

Obchody se zavřou, některá čtvrti Bowerstone upadne do narušení, zatímco jiné mohou vstát, a tak dále.

Hráči nevydělávají XP a peníze tím, že provádějí úkoly, musí si vzít po městě zvláštní práce, aby podpořili své dobrodružství. Postava hráče může vytvářet vztahy, oženit se a mít děti. Rodina není ušetřena z činností hráče, protože děti/manželé mohou zemřít na zanedbávání nebo odejít.

Stejně jako v reálném životě, s zmínkou, že je velmi nepravděpodobné, že projde rozvod, protože jste trvali na boji proti tomuto obřím pavoukům z okraje města k 15. výročí svatby.

7. Čaroděj 2

Nejlepší fantasy RPG hry The Witcher 2

Počáteční datum vydání: 17. května 2011

Platformy: Microsoft Windows, Xbox 360, OS X, Linux

Vývojář: CD Projekt Red

Vydavatel: CD projekt

Ať už si vybrat první záznam v této sérii nebo druhým, bylo těžké rozhodnutí.

Na jedné straně je dědictví a vliv prvního vstupu na herní průmysl nesporný, protože to byl první skutečně vyspělý RPG, který se zabýval vážnými předměty, jako je válka, nemoc, rasismus a bigotnost od doby, kdy před deseti lety Fallout a možná Fallout, možná před 2 deseti lety dříve. Na druhé straně to byl produkt mladého, ale talentovaného studia, který neměl mnoho zkušeností, pokud jde o vývoj her.

Většina lidí má tendenci zapomenout, jak neohrabaná a vadná tato hra byla. To je hlavně důvod, proč jeho pokračování vytvořilo tento seznam. The Witcher 2 označuje debut seriálu mainstreamovému publiku.

I když to ještě nešlo plného otevřeného světa, rozhodl se pro omezenější a podrobnější prostředí kvůli technickým a časovým omezením, Witcher 2 je zlepšením oproti originálu v každém jednotlivém způsobu, s lepším bojem, hvězdnou grafickou věrností, Fantastické psaní a narativní vidlička, která nastavuje Geralta na dvou různých cestách.

Dvě cesty jsou tak odlišné, že člověk může snadno tvrdit, že The Witcher 2 je v podstatě dvě hry v jednom.

Je pravda, že velké finále série zakopnulo The Witcher 2 ve všech oddělení.

6. Baldurova brána 2

Nejlepší fantasy RPG Games Balders Gate 2

Počáteční datum vydání: 21. září 2000

Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux

Vývojář: Bioware

Vydavatel: Studios Black Isle, Interplay Entertainment

Milovníci hluboké tradice a složitých systémů RPG získají z Baldurovy brány 2 hodně potěšení.

Pokud jde o velikost a hloubku, jen málo RPG se podařilo vrcholit Baldurovu bránu 2, která obsahuje obrovský svět plný úkolů, které lze přistupovat a vyřešit více způsoby, stejně jako široké obsazení nezapomenutelných postav.

Baldurova brána 2 je v některých ohledech pacient 0 moderních RPG, protože mnoho z jeho herních a narativních zařízení by pokračovalo v ovlivňování pozdějších titulů.

A ano, odtud pocházejí romance RPG, takže musíte poděkovat Baldurově bráně 2 za nepříjemné pokusy velitele Shepherda o získání trojice se dvěma ze svých ženských společníků.

5. Temné duše

Nejlepší fantasy RPG hry Dark Souls

Počáteční datum vydání: 22. září 2011

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Vývojář: Fromsoftware

Vydavatel: Namco Bandai Games, Fromsoftware

Dark Souls je hra, která byla rozsáhle analyzována a chválena, což ztěžuje odhalení nových aspektů k diskusi.

Měli bychom zdůraznit jeho mozkový, minimalistický spiknutí, zprostředkované popisy položek, environmentální narážky a kryptické dialogy?

Nebo jeho návykový vývoj charakteru a náročné potíže?

Možná jeho přesvědčivé postavy nebo jejich bezútěšné, ale ohromující estetika na konci světa? Pravda je, že Dark Souls je pozoruhodný sloučení různých prvků, které harmonicky mísí a vytvářejí bezproblémový a pohlcující herní svět. Se silným důrazem na průzkum, Dark Souls povzbuzují hráče, aby experimentovali s různými postavami a cesty, tlačili je, aby riskovali a poučili se z jejich chyb.

Vzdává se ruční povahy jiných RPG a přijímá přístup a omylem pokusů. Navigace ve zrádném světě vyžaduje opatrnost, vyhýbání se pastům a neustálou bdělost.

Porážka šéfů, vyrovnávání statistik moudře (pro tip: Ignore odpor, je zbytečný), pochopení škálování zbraní a brnění a další, to vše přispívá k procesu učení.

Samotná úroveň a světový design je zázrakem, představuje technickou zdatnost i uměleckou brilanci. Propojené cesty, rozvětvující se z centrálního centra, nabízejí pocit objevu a úspěchu podobného porážce nejtěžšího šéfa.

Pokud jste ještě nezažili temné duše, doporučujeme to zkusit. Zbavujete se jednoho z nejlepších fantazijních RPG, které kdy vytvořily.

4. Božství: Original Sin 2

Nejlepší fantazie RPG Games Divinity Original Sin 2

Počáteční datum vydání: 14. září 2017

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, MacOS

Vývojář: Larian Studios

Vydavatel: Bandai Namco Entertainment

Pokud uvažujete o tom, že něco uděláte, v božství: původní sin 2, pravděpodobně to můžete udělat.

Jen málo her RPG se může pochlubit tak vysokou mírou agentury pro svobodu a hráče a každá dovednost, bez ohledu na to, jak neobvykle vypadá na první pohled, má nějaký nástroj, i když tangenciální, a to platí jak pro bojové, tak pro bojové situace.

Tuto hru si můžete užít buď samostatně, nebo spolu se třemi přáteli.

To je místo, kde se věci začínají stávat zajímavým, protože nejste nuceni spolupracovat se svými přáteli nebo dokonce zůstat ve stejné části světa. Na rozdíl od jiných titulů s režimy kooperací, Božství: Original Sin 2 dává hráčům mnoho důvodů, proč se navzájem pracovat.

Je zřejmé, že kooperační režim nebyl nanesen dohromady, aby se přitahoval hru uměle-kvůli své hloubce by to mohla být velmi dobře vlastní hra.

3. Undertale

Nejlepší fantasy RPG Games Undertale

Počáteční datum vydání: 15. září 2015

Platformy: Microsoft Windows, OS X, Linux, PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch

Vývojář: Toby Fox

Vydavatel: Toby Fox

Undertale vyšel z ničeho a obrátil herní svět vzhůru nohama.

Je úžasné, čeho může jediný člověk dosáhnout. Toby Fox, jediný vývojář, psal, navrhl, vyvíjel a složil hudbu a vydal hru.

Undertale Charmed hráči s klamně jednoduchým příběhem a dekonstrukcí téměř každého RPG tropu, zatímco paradoxně se drží kořenů žánru.

O Undertale nelze říci nic moc, aniž byste si to zkazili, takže pokud jste to ještě nezkoušeli, ujistěte se a koupte si ho.

2. Čaroděj 3

Nejlepší fantasy RPG hry The Witcher 3

Počáteční datum vydání: 19. května 2015

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Vývojář: CD Projekt Red

Vydavatel: CD Projekt Red

Vydání Witcher 1 v roce 2007 znamenalo začátek výjimečné a milované herní franšízy.

Je pozoruhodné, čeho může malé, specializované studio dosáhnout, když dává čas a zdroje, bez tlaku v průmyslu.

Witcher 3, vyvrcholení téměř desetiletí pokroku, překonává své předchůdce ve všech aspektech a nabízí větší, hlubší zážitek mechanicky i narativně.

Mistrovsky kombinuje morální nejednoznačnost, bigotnost, politické intriky a lov monster v jeho obrovském světě. Hra ukazuje, že vytváření masivních her na otevřeném světě je možné bez uchýlení se k výplně.

Každý úkol, vážný nebo lehký, smysluplně přispívá k kontextu hry a umožňuje hráčům prozkoumat válkově zničené země, jejich obyvatele a širší vesmír.

Dokonce i zdánlivě jednoduché úkoly, jako je nalezení pánve staré dámy, poskytují nahlédnutí do vesmíru hry.

Další úkoly, jako je navigace byrokratických překážek, které mají nárok na dědictví, slouží jako kousání, vtipné sociální komentáře, které odrážejí polský původ CD Projekt.

CD Projekt Red nejen stanovil nový standard pro akční RPG, ale také posunul hranice s jejich DLCS. Hearts of Stone and Blood and Wine jsou možná nejlepšími DLC, jaké kdy byly vydány, představující úkoly, které soupeří nebo dokonce překonávají ty v základní hře.

1. Vampire: Maškaráda – krevní linie

Nejlepší fantasy RPG Games Vampire The Maškaráda - krevní linie

Počáteční datum vydání: 16. listopadu 2004

Platformy: Microsoft Windows

Vývojář: Hry Troika

Vydavatel: Aktivita

Vampire: The Masquerade Bloodlines je náročný zážitek, pohřbený pod horou chybných chyb a závad.

Pokud však vytrváte, objevíte jeden z nejpříjemnějších a nejpřínosnějších RPG, jaký kdy vytvořili. Hra, která se staví ve čtyřech oblastech 21. století Los Angeles (Santa Monica, Hollywood, Downtown Los Angeles a Číňana), zobrazuje svět, kde upíři, vlkodlaci, wraithy a další stvoření po staletí formovali lidskou historii.

Předpokládáte roli začínajícího, nově transformovaného upíra a hned od začátku si můžete vybrat svou třídu pohlaví a upírů.

Existuje sedm odlišných tříd, z nichž každý ovlivňuje příběh a hraní svým způsobem. Toreador vyniká ve svádění a charisma, zatímco Brujah pohrdá autoritou a upřednostňuje fyzickou sílu.

Nosferatu se schovává v kanalizacích kvůli jejich monstróznímu vzhledu a Malkaviané jsou charakterizováni jejich šílenstvím.

Upíři dodržují maškarádu, kodex chování, který zakazuje odhalení jejich schopností lidem a zbytečně zabíjení. Porušení těchto pravidel vede k důsledkům, jako jsou lovci upírů, kteří se na vás zaměřují nebo ztrácí vaše lidstvo.

Camarilla, organizace dohlížející na záležitosti upírů, udržuje kontrolu nad společenskými upíry, ale nesouhlasné frakce zpochybňují jejich autoritu. Vaše rozhodnutí poslouchat nebo se vzbouřit proti Camarilla formuje vyprávění hry.

Vampire: Maškaráda: Krevní linie přesahují krevní túry a gotickou estetiku; To vám umožní utvářet váš příběh na základě vašich přesvědčení a možností.

Téměř každé rozhodnutí, které učiníte, ovlivňuje svět herního světa a podrobný systém třídy a strom dovedností podporuje několik herních her.

Výjimečné psaní hry vytváří podmanivý upírský vesmír. Přes své nedostatky to stojí jako mistrovské dílo a nejlepší fantasy RPG dosud.

souhrn

Tím se uzavírá náš seznam nejlepších fantazijních RPG všech dob.

Zde je rychlá rekapitulace 28 nejlepších fantasy RPG her všech dob:

 1. Vampire: Maškaráda – krevní linie
 2. Čaroděj 3
 3. Undertale
 4. Božství: Original Sin 2
 5. Temné duše
 6. Balderova brána 2
 7. Čaroděj 2
 8. Bajka II
 9. Nejtemnější dungeon
 10. Bloodborne
 11. Dark Souls 3
 12. Stardew Valley
 13. Dračí věk: Původ
 14. Démonovy duše
 15. Gotic 2
 16. Icewind Dale II
 17. Pilíře věčnosti 2: Deadfire
 18. Planescape Torment
 19. Pilíře věčnosti
 20. Shadowrun: Hongkong
 21. Arcanum: of Steamworks a Magick obscura
 22. Arx Fatalis
 23. South Park: hůl pravdy
 24. Castlevania: Symfonie noci
 25. Tour: Přílivy numenery
 26. Legend of Grimrock 2
 27. Monster Hunter Generations
 28. Chamtiktní

Pokud se vám tento seznam líbil, možná budete chtít zkontrolovat následující seznamy RPG:

 • 16 nejlepších sci-fi RPG her všech dob
 • 18 nejlepších her RPG Nintendo Switch
 • 15 nejlepších her založených na RPG všech dob
 • 25 nejlepších her RPG PS4