Nejlepší hry na přežití | PC Gamer, 12 nejlepších her na přežití na PC | PCWorld

12 nejlepších her na přežití na PC

Ve větě: Přežití, řemeslné a budovy – s dinosaury.
Postavení: Vydáno 29. srpna 2017
Odkaz: Oficiální stránka

Nejlepší hry na přežití na PC

Hluboká přitažlivost her pro přežití je jednoduché pochopené. Koneckonců, boj o to, aby zůstal naživu, je do naší DNA tvrdě zakódován, takže je snadné pochopit, proč jsme se zažili do prožívání ve hrách. Nejlepší hry na přežití na PC tlačí hráče na své limity, představují jim těžké problémy a vyzývají je, aby našli kreativní řešení.

Kromě jednoduchého zdravotního baru, ve hrách Survival, musí hráči spravovat svou pohodu, pokud jde o prvky, jako je hlad, žízeň, extrémní teploty, nemoc a další hrozby. Zkoumání, shromažďování zdrojů, řemeslných nástrojů a výstroje, útulky na stavbu a lov, rybaření, vaření a zemědělství jsou dalšími společnými rysy ve hrách přežití. A některé hry pro přežití nejsou jen o péči o sebe, ale bezpečně řídit kolonii nebo osídlení prostřednictvím extrémních okolností řízením zdrojů, předáváním zákonů a řešením společenských problémů.

V takovém populárním žánru, který hry poskytují nejlepší zážitky z přežití? Níže najdete naše oblíbené příklady simulovaného přežití na PC, ať už jde o hvězdy, hluboké podzemí a v jiných nebezpečných prostředích plné příšer, mutantů, zombie, dinosaurů nebo nejsmrtelnějšího nepřítele ze všech: ostatní hráči: ostatní hráči. Zde jsou nejlepší hry na přežití na PC.

V rostoucí

PC Gamer má záda

Náš zkušený tým věnuje mnoho hodin každé recenzi, aby se opravdu dostal do jádra toho, na čem vám nejvíce záleží. Zjistěte více o tom, jak hodnotíme hry a hardware.

Ve větě: Crafting, budování základny a přežití, navíc jste upír.
Postavení: Vydáno v raném přístupu 17. května 2022
Odkaz: Parní

Být nesmrtelný byste si nemysleli, že by se upíři museli starat o přežití, ale ve zvyšování vašeho starověkého krevního uzávěru bude mít své drápy plné rukou se shromažďováním a správou zdrojů, budováním základny a pobytu mimo přímé sluneční světlo. Cítím se trochu divné být upírem sekání stromů a provozování pily, ale všechno to funguje skvěle a můžete svou základnu postavit do moci gotického hradu a okouzlit NPC, abyste se stali vašimi věrnými přisluhovači. Přirozeně existují i ​​nejrůznější příjemné upírské síly, které se mohou odemknout a používat v boji. V Rising stahuje pěknou směs akčních a přežití systémů RPG.

Valheim

Ve větě: Průzkum a budování základny ve Vikingském posmrtném životě.
Postavení: Vydáno v raném přístupu 2. února 2021
Odkaz: Oficiální stránka

Netrvalo dlouho, než hra na předčasný přístup k přežití kooperativního přístupu nakreslila dav, a je snadné pochopit proč. Masivní procedurálně generovaný svět, hrůzostrašný šéfů a vynikající systémy budování základny úžasně s prvky přežití, jako je vaření a řemeslná výroba. Sólová hra je skvělá, ale opravdu svítí v kooperaci a hráči se mohou zaneprázdnit základní konstrukcí nebo vyrazit na nebezpečné cesty přes moře, aby našli nebezpečné nové kontinenty.

Subnautica

Ve větě: Přežití, řemeslné a budovy – underwater.
Postavení: Vydáno 23. ledna 2018
Odkaz: Offical web

Prozkoumejte mimozemský, podvodní svět při pilotování ručně vytvořené ponorky prostřednictvím záhadné ponořené krajiny. Od krásných korálových útesů po jeskyně a zákopy na hluboké moře shromažďujete zdroje a výživu, stavíte stanoviště a flotilu ponorky a řešíte novou techniku, která vám pomůže přežít hloubky. Je těžké jej porovnat s Minecraftem, ale vývojář Neznámý svět dal na žánr přežití vlastní jedinečný razítko.

Uzemněn

Ve větě: Jste maličký a snažíte se přežít na dvorku někoho.
Postavení: V časném přístupu od 28. července 2020
Odkaz: Offical web

Obsidian vás zmenšil a upustil vás na normální dvorek, ale kvůli vaší velikosti to může být také džungle. Obklopeni zabijáci pavouky, hladovými ptáky a otravnými mravenci, můžete postavit základnu sekání čepelí trávy a píce na jídlo a pití pečením mšic a sběru kapek rosy rosy. Je to krásné a poněkud úžasné prostředí z pohledu někoho o velikosti chyby.

Frostpunk

Ve větě: Přežití, budování měst a správa krize v zamrzlém světě.
Postavení: Vydáno 24. dubna 2018
Odkaz: Oficiální stránka

Frostpunk je směs budování města, simulace společnosti a přežití v ponurém a zamrzlém světě. S hrstkou chladné, hladové, nešťastné lidi budete muset postavit pracovní město uvnitř kráteru naplněného sněhem vyhřívaného pouze masivní uhelnou pecí. Shromažďujte zdroje, lovíte jídlo a spravujte své občany tím, že jim dáte naději do budoucnosti. Je to drsná a krásná hra pro přežití, která vás konfrontuje s obtížnými volbami na každém kroku.

Projekt zomboid

Ve větě: Nejhlubší a nejsložitější hra přežití zombie, období.
Postavení: Vydáno 8. listopadu 2013
Odkaz: Parní

Pokud hledáte hluboké a složité systémy přežití v masivním simulaci Sandboxu, existuje pouze jedna hra, která skutečně vyhovuje účtu. V této hře na přežití zombie je velká křivka učení, ale jakmile máte popis toho, jak různé systémy fungují, najdete nekonečnou a ponořenou výzvu v drsném post-apokalyptickém světě. Kořistní budovy, řemeslné vybavení, farmy a ryby, bojují o zombie (nebo ještě lépe, vyhýbejte se jim) a bojujte se vším od zranění po nemoc po nudu až po to, kolik hluku vydáváte při pohybu kolem. Toto je skvělá simulace přežití zombie jako nic jiného.

Útěk z Tarkova

Ve větě: Brutální a hyperrealistická střelce o hromadění a správě kořisti.
Postavení: V beta
Odkaz: Oficiální stránka

Escape z Tarkov je divoký vývoj her pro přežití s ​​pouhým špetka Battle Royale ho hodil pro chuť. Místo hraní v přetrvávajícím světě se vynoříte na mapě s několika dalšími hráči a několika desítkami nepřátelských NPCS. Chcete-li přežít, musíte dosáhnout zóny exfiltrace na druhém konci mapy, ale také si můžete udržet cokoli, co kopíte, abyste prodali na trhu s hráčem nebo používali v následujících kolech. Je to hodně jako poker jen děsivější. To, co však Tarkov opravdu prodává, je to, že je to hyperrealistické zbraně a směšně hluboké přizpůsobení zbraní.

Vnější

Ve větě: Fantasy RPG se silnými prvky přežití
Postavení: Vydáno březen 2019
Odkaz: Oficiální stránka

Zní to divně to říct, ale tato fantazijní RPG, kde nikdy nemůžete zemřít, je jednou z nejlepších nedávných her pro přežití v okolí. Venku jste nejen napadeni mystickými monstra. Ve vyprahlých pouštích se teplo vydrží vaší vytrvalosti, v bažinatém bažině vás voda může otrávit, a bez rychlého cestování nebo questů nebo dokonce vaší vlastní polohy zobrazené na vaší mapě je každá exkurze v přípravě, trpělivosti a trpělivosti a přežití.

Rimworld

Ve větě: Sci-Fi Colony Management Simulation inspirovaná trpasličí pevností
Postavení: Vydáno 17. října 2018
Odkaz: Parní

Je to pět let předčasného přístupu, ale Rimworld konečně dosáhl verze 1.0. V tomto managementu a přežití SIMU, že jste dohlíželi na kolonii náhodně generovaných lidí uvízlých na procedurální mimozemské planetě. Rozšiřujte základnu, udržujte své kolonisty zdravé a zdravé a vypořádejte se s katastrofami, které vám hodily cestu ředitelem AI Rimworld, který může zahrnovat cokoli od vypuknutí nemocí až po mimozemské útoky až po povětrnostní události. Nejtěžší výzvou může být jen to, aby se vaši kolonisté jednoduše spolu vycházeli: každý z nich má odlišnou osobnost, touhy a nálady.

Vor

Ve větě: Přežít na voru a stavět jej do plovoucí pevnosti
Postavení: V časném přístupu
Odkaz: Parní

Zní to téměř idylicky, vznášející se po celém světě klidně na voru, staví a rozšiřujete se na něj, když rybíte flotsam z oceánu s háčkem. Existují však žraloci. Hladoví, a pokud vás nemohou jíst, spokojí se s jídlem vašeho plovoucího. Budete muset nějakým způsobem najít jídlo a sladkou vodu, zatímco budete udržovat na vodě a růst. Naštěstí můžete hrát kooperaci s kamarádem a zdvojnásobit své šance na přežití.

Dlouhá tma

Ve větě: Atmosférické přežití v kanadské post-apokalypse.
Postavení: Vydáno 1. srpna 2017
Odkaz: Oficiální stránka

Se zaměřením na atmosféru a přežití životního prostředí vyniká dlouhá tma ve stále přeplněnějším žánru. Hrajete jako pilot Bush uvíznuté na zmrazené divočině po tajemné globální kalamitě. Neexistují žádné zombie, žádné mutanty a žádní další hráči: jen bojujete proti prvkům, divočině a vaší vlastní lidské křehkosti.

Kyslík není zahrnut

Ve větě: Udržujte hrst 3D tištěných kolonistů naživu v nebezpečné a rozšiřující se podzemní kolonii
Postavení: Vydáno 30. července 2019
Odkaz: Oficiální stránka

Nejlepší hry jsou ty, které se snadno naučí a obtížně zvládtelné. Kyslík není zahrnut dopadající se na to Bill: skok do něj a učení základů je snap, ale plně pochopení to vyžaduje hodně času a úsilí. I když je to rozkošné, kulavník kolonie je také hluboký a složitý, protože simuluje své drsné podzemní prostředí. Budete muset spravovat hlad kolonistů, štěstí, čistotu a přirozeně jejich čistý a prodyšný kyslík, když vykopávají jeskyně, shromažďují zdroje, stavíme stroje a pokusíte se proměnit tvrdé prostředí v pohodlný podzemní domov.

ARK: Přežití se vyvinulo

Ve větě: Přežití, řemeslné a budovy – s dinosaury.
Postavení: Vydáno 29. srpna 2017
Odkaz: Oficiální stránka

Nadko nahá na rozsáhlé mapě plné dinosaurů, budete se muset potýkat s extrémním teplem a chladem, hladověním a dehydratací a spoluobčany (i když můžete hrát také sólo). Řemeslné zbraně a výstroj, stavět základnu, zkrotit a jezdit na dinosaurech a připojit se k (nebo bitvy) jiných hráčů. ARK’s Free Primitive Plus DLC přidává tuny větší hloubku pro tvorbu a zemědělství.

Nepohlavějte

Ve větě: Přežijte karikaturu divočiny plné zvířat a příšer.
Postavení: Vydáno 13. dubna 2013
Odkaz: Offical web

S okouzlujícími uměleckými díly, ale trestání hraní, je Don’t Starve návykovou výzvou a jedním z nejlepších zážitků z přežití tam (a ve vzácném obratu událostí, jedna z mála her, která zde promoci od prvního přístupu). Řemeslné je složité a uspokojivé, když se pokoušíte přežít rušné dny a smrtící noci. Bojujte (a jedí) zvířata, praktikujte vědu i magii a sledujte své duševní zdraví, abyste se nezmenšili. Samostatná expanze nehladověl spolu, dokonce vám umožní hrát s kamarády.

Duskers

Ve větě: Strategie v reálném čase Roguelike, ve kterém prozkoumáte strašidelné opuštěné kosmické lodě pomocí dronů.
Postavení: Vydáno 18. května 2016
Odkaz:

Duskers se nemusí cítit úplně jako hra na přežití, vzhledem k tomu, že se jedná o strategii v reálném čase, Roguelike o řízení flotily dronů prostřednictvím strašidelných opuštěných kosmických lodí. Důvodem, proč prozkoumáváte, je však úklidové díly, sbírat palivo a opravit a upgradovat své drony, abyste mohli pokračovat v cestování vesmírem v naději, že najdete bezpečnost a odpověď na nevysvětlitelnou událost, která se zdá, že opustil vesmír neobyvatelný (podle lidé, alespoň). Je to napjatý a kousání nehtů, protože musíte pokračovat v pohybu stále nebezpečnějšími situacemi v naději, že shromáždí dostatek zdrojů, aby přežili.

Další čtení:

Dayz

Ve větě: Online přežití zombie na východoevropské krajině.
Postavení: Vydáno (ale stále není dokončeno) 13. prosince 2018
Odkaz: Parní obchod

Ano, byla to dlouhá cesta z předčasného přístupu, Dayzův technicky se stále ještě neukončil. Ale prvky přežití Dayz jsou silné, se složitými výživami, hydratačními a zdravotnickými systémy, které přesahují pouze stravování, pití a bandážské rány. Vyklouzněte rozlehlé a rozpadající se perzistentní otevřený svět, zapojte se do napjatého interakce s ostatními hráči, přizpůsobujte zbraně a řemeslné vybavení a pokuste se nemřít: pokud ano, začnete znovu s ničím.

Starbound

Ve větě: Terraria ve vesmíru.
Postavení: Vydáno 22. července 2016
Odkaz: Parní obchod

Od návštěvy vzdálených galaxií ve vaší přizpůsobené hvězdné lodi po stavbu domova a zemědělských plodin, Starbound uspokojuje jak rozlehlé dobrodružství přežití, tak útulnou zábavu. 2D pixelovaná karanténa je radost prozkoumat a po cestě potkáte přátelské mimozemské NPC a bitvu překvapivě tvrdé šéfy. Existuje kampaň založená na příběhu a vedlejší Quests, ale žádný skutečný pocit tlaku na jejich dokončení s výjimkou vašeho volného času. Můžete si také hrát s přáteli na vyhrazených serverech nebo jednoduše pozvat je do své hry přes Steam.

Další čtení: Recenze Starbound

Rez

Ve větě: Nahí muži pobíhají kolem sebe skály.
Postavení: Vydáno 8. února 2018
Odkaz: Oficiální stránka

Připojte se nebo bojovat s ostatními hráči – nebo pokusit se to jít sami – zasaďte s primitivními nástroji a zbraněmi a postupujte na střelné zbraně a masivní základny. Budete se muset potýkat s divokými zvířaty, hladem a žíznou, ale to je velmi zážitek z přežití náročné na PVP a vaše hlavní hrozba pochází z desítek dalších hráčů na serverech. Rust odešel předčasný přístup na začátku roku 2018, ale nadále přidává nové funkce.

Minecraft

Ve větě: Stavět věci, ničit věci, bojovat s příšerami.
Postavení: Vydáno 7. října 2011
Odkaz: Oficiální stránka

Vy smět slyšeli o tom. Existuje mnoho různých způsobů, jak hrát Minecraft: sám, v kreativním režimu, s přáteli a cizími lidmi, jako průzkumník nebo s vlastními herními režimy na speciálních serverech. Jako hra na přežití je to stále vynikající, s dobře implementovaným hladem a žíznivým systémům a neuvěřitelně robustním řemeslným a budováním. Ponořte se do svého blokového a krásného světa a možná nikdy nebudete chtít odejít.

Další čtení:

Les

Ve větě: Letadlo Survivor Angers Angers Cannibal Tribe.
Postavení: Vydáno 30. dubna 2018
Odkaz: Parní obchod

Poté, co jste si vybrali trosky letadlové havárie, která vás zde uvízla, rychle zjistíte, že nejste sami. Sdílíte záhadný ostrov s kmenem děsivých kanibalů, a zatímco se snažíte zůstat krmeni a hydratovaní, stavíte struktury od jednoduchých stanů po logické domy a stavíte pasti na zachycení zvířat, budete se muset bránit proti hladovým a odhodlaným místním obyvatelům. Les je postaven v Unity 5, který poskytuje ohromující vizuální efekty a efekty. Existuje dokonce verze VR.

Terraria

Ve větě: Minecraft s bočním porovnáváním.
Postavení: Vydáno 16. května 2011
Odkaz: Offical web

Úžasný, expanzivní, návykový a nemluvě o levném karanténě přežití. Prozkoumejte náhodně generované světy, shromažďujte zdroje a užijte si jednoduchý, ale uspokojivý crafting systém. Tunel přes obrovské jeskyně, bitevní monstra, spřátelit se NPC, postavte si palác a hrajte sami nebo s přáteli v kooperaci. Terraria je už roky, ale je to zkouška času.

Tato válka moje

Ve větě: Bojovat o přežití ve válečném městě.
Postavení: Vydáno 14. listopadu 2014
Odkaz:

Zobrazení války ne z pohledu elitního vojáka, ale ze skupiny civilistů, kteří se prostě snaží zůstat naživu uprostřed chaosu, je tato válka moje válka jiná a zoufalejší druh přežití hry. Při spravováním zdraví svých pozůstalých budete čelit tvrdým výběrům, fyzickým i mentálním. S hledání jídla a zásob během noci je napjaté a trýznivé a bez ohledu na to, co zjistí, že to nikdy nezdá být dost. Nejedná se jen o hru na přežití, ale drsný a nespojovací pohled na realitu války.

Další čtení:

Bezúhelný

Ve větě: Sandbox pro přežití pro více hráčů zdarma.
Postavení: Vydáno 7. července 2017
Odkaz: Parní obchod

Nestojí vás nic, abyste hráli bez převrácení, ale to není nějaký facka dohromady. Její tvůrce (teenager) vydal od roku 2014 skóre aktualizací na přežití založený na Zombie, což usnadňuje pochopit, proč si stáhli miliony hráčů od svého počátečního vydání. Přes blokované vizuální efekty Nerutova obsahuje hluboké a uspokojivé systémy pro tvorbu, dovednosti a přežití a obklopuje ji masivní a bujná komunita.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let a více.

12 nejlepších her na přežití na PC

Milujeme hry na přežití. Možná je v naší psychice něco skrytého, co musí testovat naši rozpadu proti tlakům v naší divoké evoluční minulosti. Pak se opět možná jen líbí vzrušení spoléhat se na náš rozum, aby mutanty nebo zombie mimo naše kopy.

Ať už je přitažlivost jakákoli, hry Subnautica, The Forest a Green Hell v posledních letech zaplavily naše herní knihovny a jsou to některé z nejpříjemnějších her, které najdete. Bez ohledu na to, zda se vám líbí tvorba jedinečných předmětů nebo budování epických základů, je tu něco, co by v tomto žánru bylo spokojeno. Na oslavu nejlepších her na přežití jsme sestavili 10 nejlepších seznamů našich oblíbených. Než se však spustíme do našeho seznamu, je třeba zvážit několik věcí:

  • To, co klasifikuje jako „přežití“, může být docela subjektivní. Abychom se vyhnuli zmatení, interpretovali jsme žánr jako hry, které mají požadavek na tvorbu nebo budovu, aby vaše postava zůstala naživu.
  • Spíše než absolutní seznam, jedná se o seznam některých her, které jsme vyzkoušeli a považovali za jedny z nejlepších v žánru. Budeme se snažit jej čas od času aktualizovat, abychom vám přinesli nejnovější a nejlepší v kategorii.
  • Pokud nenajdete hru na přežití, kterou vás baví, dejte nám prosím vědět. Kromě vždy hledání doporučení mohou vaše návrhy učinit naše budoucí seznamy.

#12 Nebudete hladovět

Název této hry říká vše. Předmětem, který se nehladí, je řešit, lovit, zemědělství a zkoumat věci, které jsou užitečné, abyste mohli jíst a přežít v jinak nekompromisním světě plném podivných tvorů a překvapení. Neexistují však žádné pokyny, žádná pomoc a žádná ruční držení. Musíte se spoléhat na svůj rozum, abyste to prošli.

Nepokoší se kombinuje tmavé i rozmarné vizuální efekty v ručně kresleném 2D uměleckém stylu, který mu pomohl vybudovat silné následující a ohromně pozitivní hodnocení na Steam. Také si dávejte pozor na samostatnou expanzi multiplayerů, které vám umožní spojit se s přáteli, abyste dohromady odrazili bolesti hladu.

# 11 Raft

Raft je adventure oceánské akce. Začnete plovoucí na trosky s ničím jiným než plastovým háčkem jako nástroj a musíte najít jídlo a vodu a rozšířit svůj vor do hodného domova. Protože jste v pití, stavební materiály jsou vyděšené, takže budete muset sbírat úlomky a nájezdy. Oceán také drží nebezpečí, včetně žraloků, kteří jsou sakra peklo. Mezi hlavní funkce přežití patří schopnost pěstovat plodiny, plachta na raftu na různá místa a zkoumání nových věcí, které můžete stavět. Raft lze hrát samostatně nebo s přáteli, s počtem přátel, kteří se mohou připojit k vašemu serveru pouze omezeným tím, co váš počítač zvládne.

# 10 Subnautica

Neznámá světová zábava

Neznámý Worlds Entertainment vytvořil něco zcela originálního, když v roce 2014 vydali toto oceánské, přežití, akční adventure v roce 2014. Hrajete jako člen posádky kosmické lodi, která narazila na podivnou a neprozkoumanou planetu, s jedním velkým problémem – není v dohledu žádná země, jen oceán. Režim přežití je docela návykový, ale také velmi tvrdý. Sbíráním a sklizní položky, které najdete, spravujete své zdraví, hlad, žízeň a kyslík.

Milovníci sci-fi jsou pro skutečnou léčbu. Rozhraní hráče je přesně to, co byste očekávali od Futuristic Survival SIM, což vám umožní manipulovat s řadou gadgetrie vesmírného věku, která vydává působivé zvuky. Tato hra také podporuje náhlavní soupravy VR, jako je HTC Vive a Oculus Rift, pro hráče, kteří chtějí získat detailní akce akce.

# 9 Conan Exiles

Fanoušci klasických filmů z 80. let Conan Barbarian a Conan The Destroyer v hlavní roli Arnolda Schwarzeneggera by si užili tuto hru přežití, zasazených do pozemků obývaných legendárním barbarským válečníkem. Samotná hra je akční adventurou s karanténou s karanténou s otevřeným světem s množstvím, které vás zaměstnávají. Můžete stavět, prozkoumat a bojovat s přáteli nebo cizími lidmi, když se snažíte stát nejtěžší a nejvýznamnější barbar v okolí. Přestože je hra inspirována Conanem, je plná drsné originality – terén je drsný a neodpustitelný a posetý divokými tvory nejrůznějších druhů. Možnosti budovy jsou obrovské, což vám umožňuje vytvářet jednoduché domy nebo dokonce celé města. Můžete dokonce převzít kontrolu nad obřími avatary vytvořenými bohy, aby rozdrtili své nepřátele.

# 8 V stoupání

Místo toho, abyste se snažili vyhnout se zlým nepřátelům, aby udrželi vaši postavu naživu, v tomto klasickém zvratu žánru přežití hrajete jako upír podobně za úkol pokusit se zůstat naživu a růst u moci v úplně nepřátelském prostředí.

Jako nemrtvý ghoul je krev nezbytným tonikem, takže musíte prohledat temnou a záhadnou gotickou krajinu, kde lidské osady zasahují do vašeho území pro vaši opravu. Jednou z nejlepších věcí o V Risingu je budova hradu, ve které musíte postavit pevnost, která vás chrání před nebezpečím, která se skrývají venku. Jak postupujete, můžete odemknout další nábytek, čímž se vyvíjí větší a působivější základnu, která se stává velmi uspokojivým, jakmile se do hry dostanete dále.

# 7 Ark: Přežití se vyvinulo

ARK: Vyvinuté přežití má jedinečný rozdíl pro jiné hry o přežití – dinosaury. V tomto přežití na otevřeném světě se objevíte téměř nahá v rozsáhlé mapě plné prehistorických tvorů a musíte vytvořit a postavit základnu, aby přežili. Můžete hrát sólo, s ostatními nebo proti ostatním, protože hra má režimy PVP i PVE. Dinosauři jsou výraznou přitažlivost této hry. Najdete více než 30 a také řadu dalších tvorů. Jednou z nejlepších věcí na Ark: přežití se vyvinulo, že jakmile budete mít dostatek zdrojů, můžete nakrmit a zkrotit dinosaury, pak je jezdit, aby se pohybovali po mapě nebo používali v boji.

# 6 Dying Light

Dying Light je hra přežití z první osoby zasazená do post-apokalyptického světa překročení zombie. Vezmete osobnost tajného agenta jménem Kyle Crane, který má za úkol infiltrovat karanténní zónu ve městě Harran. Město se rojí infikovaným, kteří jsou během dne poněkud nemotorní a pomalu, ale v noci se stanou aktivními. Hra zahrnuje provádění úkolů – buď bojujete s cestou přes hordy zombie nebo sprintujte cestu do bezpečí při cestě mezi bezpečnými zónami. Parkour hraje velkou část hraní a budete muset zvládnout vertikální okamžik, jako je vyšplhat po budovách a běh a skákat na balkony, abyste stáhli své mise. Ačkoli poprvé vydáno v roce 2015, Dying Light má vynikající vývojářskou podporu, s novým obsahem a bezplatnými událostmi stále k dispozici pro hráče.

# 5 Fallout 4

Tato hra je nutností pro fanoušky žánru. Hrajete jako nešťastný přeživší z katastrofické jaderné války, živého pouze proto, že jste byli kryogenně zamrzlý v podzemním jaderném spadnutí útulku. Váš syn byl unesen, takže se musíte pustit do obrovských zchátralých pustin, abyste ho hledali, vychytávali materiály a zbraně a bojovali s hordami nepřátel, jako jsou krtek, lupiči a super mutanti. Hra s Fall Out 4 lze přepnout mezi první osobou a třetí osobou, jako je jeho předchůdce Fallout 3, ale na rozdíl od Fallout 3 přidává vrstvenou brnění, budování základny a rozsáhlé 11 000 řádků dialogu.

#4 nejvzdálenější hranice

Poté, co byl letos vydán teprve v srpnu tohoto roku, nejvzdálenější Frontier získal dosud většinou pozitivní recenze na Stea. Hra, která vás zavádí s kováním nového města na okraji divočiny, pojistí budovu kolonie s přežitím, vyžaduje, abyste rybařili, lovili a řemeslní předměty, abyste udrželi narůstající město naživu.

Má také vysoce stratifikující úroveň složitosti, což vám umožňuje obchodovat a také vybavit své osadníky a bojovat ostatními. Ani to však chybí žádné kouzlo; Grafika vypadá velmi bohatá a podrobně a zobrazuje městský život v celé své slávě.

# 3 Valheim

Iron Gate Studio

Valheim je nový doplněk v žánru hry pro přežití a jeden z našich oblíbených. Máte za úkol přežít v nízkém fakturním, Open-World Viking Purgatory inspirované norskou mytologií. Musíte provést Odinův úkol, který vás uvidí pěstovat ornou půdu, stavět všechny druhy budov – od malých rustikálních chat, přes obrovské haly Viking Mead, a také bojovat proti nepřátelům velkým i malým. Bohužel, žádná hra pro přežití Vikingů by nebyla úplná bez stavby lodí; Můžete stavět vše od chabých raftů po uložení válečných lodí a použít je k prozkoumání moří a dobytí jiných zemí. Valheimova grafika se zdá být jednoduchá, když poprvé hrajete, ale brzy zjistíte, jak jsou ohromující a atmosférické. Prostředí je krásně vykreslena a protože jsou procedurálně generovány, žádné zkušenosti s dvěma hráči nejsou stejné.

#2 Les

Les vás zavede na tajemný ostrov osídlený mutanty, kteří mají rádi myšlenku, že vám uděláte další jídlo. Ostrov je silně zalesněný a zahrnuje zdroje, oba se přirozeně vyskytují na ostrově a že můžete zachránit z havarovaného letadla. Přežití zahrnuje manipulaci s těmito zdroji k budování úkrytu, a co je nejdůležitější, na řemeslné zbraně, aby bojovaly s mutanty. Stejně jako jídlo a vodu budete také muset odvrátit nemoc a manipulovat s ohněm, abyste zůstali v teple a vařili jídlo. Přežití je navíc ztěžováno skutečností, že budete v určitých časech loveni – zejména v noci – mutanty, takže pečlivá příprava přístřeší a pasti je klíčem k vašemu přežití.

# 1 zelené peklo

Zelené peklo je zasazeno do nezmapovaného Amazonského deštného pralesa, kde jste ponecháni, abyste se sami uvízli sami s ničím jiným než rádiem. Hraní střediska kolem péče o fyzické potřeby, jako je nalezení jídla, budování přístřeší a vyhýbání se nemoci a nebezpečným zvířatům. Jedinečným doplňkem této hry je režim inspekce těla, který vám umožní spravovat své fyzické tělo diagnostikou sebe sama, odstraněním parazitů a nanášením obvazů. Green Hell je však stejné části Psychologický thriller, protože také budete muset řídit svůj psychologický stav na pozadí izolace a dalších šílenství environmentálních sil vyvolávajících šílenství.

Výborně! Dostali jste se na konec našeho seznamu bez úhony. Doufáme, že jste nyní dobře vybaveni, abyste přijali jakékoli výzvy, které vám přicházejí. Nezapomeňte zkontrolovat zde, když aktualizujeme náš seznam pomocí nejnovějších vydání hry pro přežití pro PC.