Nejlepší hry PC DND | PCGamesn, 6 Best Dungeons & Dragons videohry, které byste měli hrát před Baldurovou bránou 3 | Dicebreaker

6 Nejlepší videohry Dungeons & Dragons, které byste měli hrát před baldurskou bránou 3

Pro zcela odlišnou změnu tempa, dungeonů a draků: Chronicles of MyStara je hra DND, která je spíše svazek dvou arkádových bočních porovnávacích beat-em-upů než RPG. Tower of Doom a Shadows of Mystara vyzývají hráče, aby se spojili, aby zabili Kobolds, Gnolls a další DND monstra, ale bez matematiky a kostek rolí.

Nejlepší hry PC DND

Když přemýšlíte o stolních hrách, pravděpodobně si myslíte, že Dungeons & Dragons – zde jsou některé z nejlepších her DND na PC, které slaví populární RPG.

D&D-Games-Neverwinter

Publikováno: 15. září 2023

Jaké jsou Nejlepší hry Dungeons and Dragons PC? Pouhá zmínka o dungeonech a dracích vyvolává obrazy lidí vzrušeně uvolňuje krupobití kostek na jídelní stůl. Od svého vzhledu na Futuramě až po jeho začlenění do hororové série Netflix, Stranger Things, je hra se klíčovým stolním roleplayingem pravděpodobně nejznámější ze všech RPG Pen & Paper RPGS.

DND má také dlouhodobou přítomnost na PC od skupiny Radiance v roce 1988. Od té doby nám 90. léta dala některé z nejlepších RPG vůbec a v poslední době jsme viděli spoustu her, které používají variace na pravidlech DND jako základnu pro jejich hraní, ale s zcela originálním nastavením.

Shromážděte si svou párty a vydejte se s námi, když se podíváme na nejlepší hry Dungeons and Dragons na PC, které můžete hrát hned teď, od těch, které přijímají nastavení a postavy, až po hry, které pouze používají knihy pravidel. Jako vedlejší poznámka je mnoho našich doporučení moderní verze klasických her, ale starší verze stále fungují dobře, i když bez různých zlepšení kvality života.

V žádném konkrétním pořadí, Zde jsou nejlepší hry DND, které můžete hrát právě teď:

 • Nikdy zima
 • Baldurova brána 3
 • Baldurova brána 1 a 2 Endomised Edition
 • Planescape: Torment Enhanced Edition
 • Neverwinter Nights Enhanced Edition
 • Dungeons and Dragons: Chronicles of Mystara
 • Solasta: Koruna Magister

Nikdy zima

Nespočet iterací Neverwinter vedlo k jednomu z nejlepších MMO, které dnes známe a milujeme. Hostuje všechny milované funkce hry D&D: třídy DND, kouzla, schopnosti a tuny přizpůsobení. Nastavení fantazie a rozeznatelná láska k stolním hrám prosvítá ve světě Neverwinter, z úkolů, které se můžete pustit do seznamu bezplatných expanzí, které v průběhu let doprovázely hru. Tady je hodně nového obsahu pro nové hráče.

Nejlepší hry Dungeons and Dragons: Baldur

Baldurova brána 3

Nejen, že je to jedna z nejlepších her Dungeons and Dragons, jaké kdy byly vyrobeny, ale také jedna z nejlepších fantasy her. Ve skutečnosti je to dokonce jedna z nejlepších PC her, jaké kdy byly vyrobeny. I když by bylo (pravděpodobně) nemožné vytvořit videohru, která nabídla stejnou úroveň svobody při řešení problémů, jak se dostanete do stolní verze DND, Baldur’s Gate 3 přichází tak blízko, jak jsme kdy doufali.

S krásně vykresleným světem (složeným z rozmanitých lokalit), rozmanitou škálou sympatických a zajímavých postav a problémů, které se můžete přiblížit nesčetným způsobem, je to orientační hra. Jsme přesvědčeni, že s tím, jak roky ubíhají, bude si to vždy pamatovat jako klasiku – jedna z těch her, které by absolutně každý hráč měl mít čas na hraní alespoň jednou.

Zkoumání okrajů magického lesa v Balduru

Baldur’s Gate 1 & 2 Enhanced Edition

Časné hry DND přiměly hráče prozkoumat světy z pevné perspektivy první osoby, ale izometrický pohled Baldur’s Gate Games zachycuje zážitek z DND hry obzvláště dobře a dává hráčům taktický přehled, který je spíše jako hraní u stolu s figurky na mapě DND,, Sledování se rozvíjejících se kostek a náročné taktické bitvy.

Baldurova brána 1 a 2 jsou známé svým skvělým příběhem a vynikajícím psaním a stanoví vysoký standard pro hraní her-zejména pokud jde o rozhodování a narativní důsledky. Například během bočního quest, abyste získali tělo pro truchlícího otce z chrámu, můžete zabít stráže nebo jim dát zlato, aby vypadaly opačně-ale pokud si myslíte mimo krabici a udělejte si čas na návrat ukradeného mísa k jedné z kněží, pomůže vám vplížit se dovnitř a ven bez stopy. Původní verze těchto dvou milovaných RPG jsou stále dokonale hratelné, ale pro nejlepší zážitek doporučujeme vylepšená vydání od Beamdog.

Scéna z Planescape Torment, jedné z nejlepších her DND, kde strana hovoří s obrovským kovářem

Planescape: Torment Enhanced Edition

Hry Baldur’s Gate Games mohou být nejznámější izometrické RPG „90. let, ale planetán Black Isle Studios: Torment si zaslouží stejně jako stejně uznání. Na rozdíl od tradičních statečných hrdinů jiných her DND, Planescape: Torment’s The Bezerádný je nekonvenční protagonista bez vzpomínky na to, kdo to je, a záda zakrytá runickým tetováním.

Stejně jako Baldurova brána, hratelnost Planescape: Torment je založena na DND systémech, ale jde o krok dále a klade důraznější důraz na systém zarovnání znaků DND, aby určil, jak bezejmenný interaguje se světem. Jeho zarovnání můžete během kampaně postupně změnit s vašimi činy, potenciálně přidávat nebo odstranit překážky, protože jeho zarovnání ovlivňuje, jak ostatní reagují na jeho přítomnost. Vylepšené vydání Planescape Torment zahrnuje nikdy předtím viděným obsahem řezu, což z něj činí definitivní verzi klasického RPG.

Postava je obklopena příšerami v Neverwinter Nights, jedné z nejlepších her DND

Neverwinter Nights Enhanced Edition

Neverwinter Nights je další klasický starý škola DND RPG a je to prakticky nekonečné písmo DND Adventures. Na vrcholu základní kampaně má vylepšená verze desítky hodin rozšířeného obsahu, který se má hrát, ale za tím je mnohem více; Master Master Režim Dungeon NIGHTS umožňuje každému vytvořit si vlastní dobrodružství v motoru Neverwinter Nights ‘. Hráči mohou tyto vlastní kampaně provozovat s přáteli a převzít roli mistra Dungeon, který se připojil k hře jako rozhodčí, který vydává zlato a zkušenosti, ovládá NPC a dělá téměř cokoli, co by skutečný dungeon mistr udělal.

S desetiletími podpory vedené komunity poskytuje tento otevřeně moddabilní RPG dlaždice, modely monster a nástroje, které umožňují začínajícímu dungeonu magisterskému vytvoření stále složitějších scénářů. Můžete dokonce hrát rekreace klasických dobrodružství pero-papíru, jako je například velmi milovaný „Keep On The Borderlands“ od nikoho jiného než tvůrce dungeonů a draků Gary Gygax.

Strana bojuje proti skřítkům v malé vesnici v Dungeons & Dragons Chronicles of Mystara, jedné z nejlepších her DND

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

Pro zcela odlišnou změnu tempa, dungeonů a draků: Chronicles of MyStara je hra DND, která je spíše svazek dvou arkádových bočních porovnávacích beat-em-upů než RPG. Tower of Doom a Shadows of Mystara vyzývají hráče, aby se spojili, aby zabili Kobolds, Gnolls a další DND monstra, ale bez matematiky a kostek rolí.

Nejedná se o dlouhé hry a trpí trochu bojovými boji proti mincím, které jsou méně testem dovedností a více válkou o opotřebení. To znamená, že tato domácí verze arkádové klasiky nevyžaduje, abyste nakrmili změnu kapsy PC, a stále získáte fantastický zážitek z DND, který hodíte na všechny druhy kouzel u vašich protivníků.

Kapela čtyř dobrodruhů stojící v linii v Solasta: Crown of Magister

Solasta: Koruna Magister

Samozřejmě, že se neomezujeme pouze na hry s oficiálními značkami Dungeons & Dragons, nám dává několik hodnějších možností, které je třeba zvážit. Jednou z takových her je Solasta: Crown of Magister, hybrid XCOM a Baldurovy brány pomocí pravidel pátého vydání DND pro svou mechaniku. Po klasických skromných začátcích setkání vaší strany v hospodě, chvastování piva a navzájem se navzájem nahrazují příběhy o minulých vykořisťováních, vaši hrdinové brzy vyrazili na fantastické dobrodružství, aby hledali kousky artefaktu, který by mohl zabránit druhému kataclysmu.

Můžete se podívat na Solasta: Crown of Magister Review pro podrobnější vzhled; Náš verdikt je, že „ačkoli většina příběhu a dialogu pokrývá dobře vycházející území, boj je náročný a odměňující-i když se cítí, jako by kočky mají proti vám vendetu“. Takže pokud jste na něčem nastaveném v úplně jiném světě, ale se známou mechanikou, je to pro vás RPG.

Ben Burns Ben Burns je spisovatel na volné noze s Bylines v Eurogameru, VGC a Rock Paper Shotgun, ačkoli je nyní komunitním manažerem indie hry Blood na hodině na hodině. V PCGamesn se však zaměřil na karetní hry jako Hearthstone.

Network N Media vydělává komisi z kvalifikačních nákupů prostřednictvím Amazon Associates a dalších programů. Zahrnujeme přidružené odkazy do článků. Viz Podmínky. Ceny správné v době zveřejnění.

6 Best Dungeons & Dragons videohry, které byste měli hrát před Baldurovou bránou 3

Dungeons & Dragons nabízí některé z nejvíce pohlcujících možných herních stop. V průběhu let nabídly videohry D&D některé z nejlepších herních herních zážitků vůbec, přičemž mnoho z těchto her nadále viděl nespočet hodin investovaných hráči.

Nejlepší videohry D&D

 • Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara
 • Icewind Dale
 • Neverwinter Nights
 • Baldurova brána
 • Baldurova brána II
 • Planescape: Torment

V mnoha případech se adaptace videoher D&D odkazují přímo na původní zdrojový materiál stolního stolního stolu. Spousta starších videoher D&D používá systém Advanced Dungeons a Dragons druhý ediční systém. S letošním Baldur’s Gate 3, série přijme páté edice D&D, pravděpodobně to pro novější hráče usnadní, protože zdrojový materiál je více zdokonalen ve srovnání s předchozími vydáními. Hraní těchto videoher D&D vám dokonce pomůže pochopit, jak hrát D&D a jeho kampaně na stolním stole, s pohodlím, že máte digitální podporu, která vám pomůže pochopit mechaniku a hraní hry.

Přestože jsou během jejich původního vydání poněkud zapomenutelné, Dungeons & Dragons: Chronicles of MyStara je sbírka bočního skromného rytmu „em-up her. Kombinace obou Dungeons & Dragons: Tower of Doom and Dungeons & Dragons: Shadow Over Mystara, tato kolekce nabízí zážitek z arkádové mince, když bojujete s šéfy, jako jsou trollové, draci a archlich na četných úrovních.

Přestože se tato adaptace vzdálí klasického formátu RPG často spojená s D&D, hra je návyková díky pozoruhodné směsi melee, na dálku a magické útoky, které pomáhají zprostředkovat epické konflikty, které se vyskytují při stolní kampani.

Pokud se chcete odvrátit od tradičního nastavení RPG výměnou za něco podobného dospívajícím mutant ninja želvy: Shredder’s Revenge nebo Street of Rage 2.

K dispozici na: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Wii-U

Koupit Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara na Fanatic.

5. Icewind Dale: Enhanced Edition

„Realita existence zde v Icewind Dale je skutečně drsná, neodpustitelné prostředí, kde vás jedna chyba bude stát váš život.“

Icewind Dale se poprvé vydává v roce 2000, odehrává se v zapomenutých říších, kde vy a vaše dobrodružná strana pomalu objevujte spiknutí, které ohrožuje deset měst ledovce Dale a dále.

Navzdory sdílení stejného vzorce motoru a hraní jako Baldurova brána má Icewind Dale s Baldurovou bránou málo společného. Zatímco Baldurova brána upřednostňuje charakterizaci a příběh, Icewind Dale nabízí specializovaný zážitek z dungeonu s pokročilým bojem. Jak Icewind Dale odkazuje na pokročilé pravidla Dungeon & Dragon, boj je téměř bezkonkurenční.

Je pravda, že příběh Icewind Dale je téměř zapomenutelný, ale často se jedná o oběť s hrami vývojáře Black Isle Studio, protože dávají přednost výměně hloubkových příběhů za schopnost vytvořit si vlastní dobrodružství a přizpůsobit své postavy.

Vzhledem k tomu, že mnoho z těchto herních her pro videoherní hry Dungeons & Dragons vyšlo během 90. a 2000. let, mnoho z nich zaznamenalo opětovné vydání pod vylepšeným vydáním, což umožnilo obnovenou dostupnost. Kromě toho existují grafické aktualizace, snazší integrace modu a další obsah v těchto vydáních, díky čemuž je výběr klasických videoher D&D pohodlnější hrát než dříve.

K dispozici na: Microsoft Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One

Koupit ledovský dale: Enhanced Edition on Fanatical.

4. Neverwinter Nights: Enhanced Edition

„Pokud nic jiného, ​​dokázali jste, že rozum není shoda pro odvahu a dovednost.”

Neverwinter Nights poprvé vydáno společností BioWare v roce 2002 je založena na nastavení kampaně zapomenutých Realms Dungeons & Dragons a přijala podobný formát válcovacích kostek pro náhodné určení boje a používání dovedností.

I když to nedosáhne nabídky vysoce nezapomenutelné kampaně pro jednoho hráče, Neverwinter Nights svítí nejlépe, pokud s ní zacházíte s programem designu pro vytváření dungeonů, postav a scénářů. Po propuštění se Nightwinter Nights staly kriticky uznány za to, že nabídli rozsáhlou sadu nástrojů, která poskytuje hráčům nadaci k vytvoření vlastních příběhů.

Chcete -li zobrazit tento obsah, povolte cílení cookies. Správa nastavení cookie

Pokud byste chtěli, mohli byste sloužit jako mistr dungeonů a projít hráči skrz své výtvory v reálném čase pro jiné, ale pohlcující zážitek z dungeonů a draků. Zejména tento přístup funguje, pokud nechcete používat Roll20, ale raději udržovat věci na dálku, aby se zajistilo, že vaše relace zůstanou konzistentní.

Celkově je Neverwinter Nights jednou z nejdostupnějších dostupných adaptací videoher D&D; Bez ohledu na to, jak jste s žánrem neformální nebo zapálení, v tomto ikonickém vydání je něco pro každého.

K dispozici na: Microsoft Windows, Linux, Android, iOS, Mac OS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One

Koupit Neverwinter Nights: Enhanced Edition on Fanatical.

3. Baldurova brána: Enhanced Edition

„Oklam mě jednou, hanba na tebe; blázne mě dvakrát, sledujte to! Jsem obrovský! Kouzlo je působivé, ale nyní vede Minsc! Meče pro všechny!”

Baldurova brána se zvažuje nejen jedna z nejlepších videoher D&D, ale o jednu z nejvýhodnějších existujících videoher, které existují v existenci. Sdílení podobného zážitku jako hraní stolního d&D, každá hra vyžaduje, abyste vytvořili novou postavu a určili, jaké jsou jejich jméno, pohlaví, rasu, třída a zarovnání, spolu s skóre schopností a znalostí zbraní, které mají, které mají. Vytvořením postavy od nuly vám umožní hrát Baldurovu bránu, jak chcete – vytvořit si svůj vlastní nezapomenutelný příběh v tomto procesu.

To, co dělá Baldurovu bránu tak ikonický vstup do RPG videoher, je rozmanitost možností, pokud jde o přístup k kampani. Můžete se opravdu ponořit do Baldurovy brány – ať už bojuje s nešťastným davem nebo toleruje dialog Jana Jansena a jeho nezdravé posedlosti tuřín, tyto podrobnosti při hraní hry propůjčují úžasný zážitek z budování světa.

Zatímco originální Baldurova brána nestárla nejlepší, jeho vylepšená vydání nabízí pozoruhodnou vizuální upgrade a přidává vynikající příběhy expanze pobřeží meče, spojené s přepracovaným režimem pro více hráčů, kde můžete spolupracovat s ostatními hráči. Navzdory příležitostným chybám nabízí Baldurova brána: Enhanced Edition nejhladší zážitek, protože nejste omezeni těžkopádnými dobami načítání spojených s používáním CD pro hru. Rovněž se doporučuje najmout MINSC na svou stranu nejen pro zábavnou dynamiku s Boo, ale proto, že je jednou z univerzálních postav, které můžete mít na vaší straně.

K dispozici na: Microsoft Windows, Linux, Android, iOS, Mac OS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One

Koupit Baldurova brána: Enhanced Edition on Fanatical.

2. Baldur’s Gate II: Enhanced Edition

„Boo má rád les, ale Minsc? Oh, pokaždé, když hraje Boo v listech, Minsc mu musí dát další koupel.”

Navzdory kritickému uznání první Baldurovy brány, její pokračování snadno následuje tento úspěch s Baldurovou bránou II: Shadows of AMN.

Spiknutí Baldurovy brány II následuje hned po prvním, kde se vaše postava probudí zamčenou v kleci, podrobené strašidelným experimentům prováděným zlým čarodějkem. Navzdory kratšímu vývojovému okně ve srovnání s jeho předchůdcem nabízí Baldur’s Gate II nesčetné množství různých prostředí a zároveň je věrná druhé edici Advanced Dungeons & Dragons Pravidlo, které učinilo prvním tolik milovaným mnoha.

Jednou z nejoblíbenějších iterací videoher D&D je Planescape: Torment. Dokonce i po původním vydání z roku 1999 se hra stala okamžitým kultovním klasikem, a to i přes původně zklamáním prodeje. Planescape: Torment je tradiční RPG s pozoruhodně podrobným příběhem v Advanced Dungeons & Dragons Multiverse of Planescape. Hrajete jako bezejmenný, postava hledající uvolnění z kletby nesmrtelnosti, která je váže na multiverse, dokud kletba nekončí.

Nejvýznamnější losování Planescape: Torment je to, jak se těžce nakloní k osobním interakcím a dialogu, které se mohou lišit v závislosti na tom, jak přiřadíte body atributů svému charakteru. Pokud jste po úplném zážitku, vytvoření postavy s vysokou inteligencí, charisma a moudrost nabídne nejlepší možnosti dialogu na podporu fantastického budování světa, kterou hra poskytuje.

Stejně jako u každé kampaně D&D, můžete najmout členy do vaší strany, kde vám mágové, zloději a dokonce plovoucí, mluvící lebka vám může pomoci v bitvě. Pokud doufáte v něco s hloubkovým bojem, pak je Icewind Dale vhodnější alternativou, protože Planescape: Torment je nejlépe zažíván prostřednictvím dialogu a stavitelství světa.

Podobně jako Baldurova brána a Neverwinter Nights, Planescape: Torment obdržel léčbu Enhanced Edition v roce 2017, což uděluje aktualizovanou grafiku a přístupnost na novějších konzolích a zařízeních.

K dispozici na: Microsoft Windows, Linux, Android, iOS, Mac OS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One

Koupit Planescape: Torment – Enhanced Edition on Fanatical.