Nejlepší mobilní logické hry 2023 | Kapesní taktika, nejlepší logické hry na PC v roce 2023 | Shotkul skalního papíru

Nejlepší logické hry na PC v roce 2023

Série místnosti vás vždy vidí, postava neznámého hráče, lákavá do izolované oblasti plné složitých hádanek, které musíte vyřešit. Úplně první místnost byla místnost – ve skutečnosti podkroví a místnost 4 se vrací zpět do podkroví. Tentokrát jste konfrontováni s velmi podrobným domem pro panenky, který se ukázal jako model sídla, ve kterém jste. Model je sám o sobě částečně puzzle box, s pohyblivými ozubenými kolečky a sekcemi, které se otevírají, když s ním komunikujete, ale také při otevírání přístupu do různých místností je druh magického portálu do plné velikosti verzí uvedených pokoje. Uvnitř těchto pokojů jsou více hádanek.

Nejlepší mobilní logické hry 2023

Užijte si své mozkové teasery? Milujte dobré matoucí? Pak je zde náš seznam nejlepších mobilních logických her, s hrami dostupnými na Android i iOS.

Lara Croft prochází lesem

Publikováno: 17. července 2023

Možná není žádný žánr více synonymum s mobilem než logické hry. Nejlepší mobilní logické hry jsou dobré pro zařízení bez knoflíků, s tempem, které hraje dobře, umožňují malé herní relace a zajišťují start-and-stop povahu mobilních her. Mohla by to být série jako Monument Valley, inteligentně kombinující hraní puzzle s optickými iluzemi nebo hry jako Lara Croft Go, nasměrování klasických, dobrodružných hádanek původní hry Tomb Raider Game Series.

The Nejlepší mobilní logické hry Nabízejte také fantastický pocit úspěchu pro ty, kteří jsou ochotni projít. Ať už chcete hádanky a příběh, jako je Krystopie: Nova’s Journey, nebo jen trochu, do čeho se můžete ponořit jako trojky!, Cítíme, že tyto série představují nejlepší mobilní logické hry dostupné na Androidu a iOS. Pojďme kvízově.

Zde jsou nejlepší mobilní logické hry:

Lumen

Lumen je nádherný nový puzzler od vývojářů Lykke Studios, který vás vyzývá k řešení řady kreativních škrábanců hlavy. Pokud jste předplatitelem Apple Arcade, musíte to jednoduše vydat.

Mini Metro

Logistika způsobí, že svět obchází. Mini Metro vezme toto téma a vytvoří zábavnou, minimalistickou hádanku o objednání a sekvenování městského metra. To zahrnuje programovací pohyb pro splnění konkrétních cílů a zajištění toho, aby správné vlaky dorazily ve správný čas. Některé logické hry se příliš spoléhají na posuny v perspektivě nebo vás podvádějí: ale ne mini metro.

Potřeby a požadavky hádanek jsou vždy jasné, požadavky předem. Všichni hráč musí dodat cestu vpřed; toto životně důležité spojení, které uzavře mezeru a přinese všechno dohromady.

Skrytí lidé

Zjistili jste někdy, že si přejete, aby ‘kde je Wally?’Byl na mobilu? Skrytí lidé jde o krok dále. Prostřednictvím interaktivního klepání na obrazovce odhalíte řadu lidí a objektů na obrázku; Mohlo by to rozvinout klapku stanu nebo otevřít dveře, nikdy to nevíte, dokud klepnete. Hra se také cítí velmi relaxační a terapeutická, snad proto, že je tak vizuálně připomínající ty omalovánky všímavosti.

Brus

Kombinace zábavného uměleckého stylu s vynalézavým přístupem k záhadci není divu, že Grindstone byl minulý rok tak populární a mnoho z nich bylo pojmenováno v jejich nejlepších seznamech mobilních her roku. Grindstone je skutečně převzetí odpovídajícího žánru, který by mohl znít jednoduše, ale jsou to všechny vynalézavé dotyky a menší komplikace, díky nimž je hra zvláštní. S více než 150 úrovními hádanek, které je doplňují, stojí za to se podívat.

Monument Valley

Možná jedna z nejlepších logických her, která kdy milovala mobilní platforma, je Monument Valley jednoduchá, elegantní, přesto poskytuje rozsáhlý záhadný zážitek. Nejpamátnější mechanik hry zachází s každou hádankou jako s optickou iluzí, což vám umožňuje manipulovat s prostorem neočekávaným způsobem, jak najít cestu pro princeznu – vaši postavu – překročit. Každá hádanka také představuje krásně vytvořené malé dioráma, s architektonickými prvky a více podlaží.

Trojice!

Ačkoli jednoduché, ‘trojky!„Kombinace opakování čísel je strašně návyková a jak se zkombinujete, hra eskaluje opravdu brilantním způsobem. Je těžké popsat, proč je trojky tak dobré, ale má jen tak elegantní a návykovou jednoduchost, kterou některé logické hry zasáhly. Rozhodně doporučujeme, abyste si viděli sami sebe, pokud si užijete číselné hádanky.

Nejlepší mobilní logické hry: Machina Maze. Obrázek ukazuje výběr robotických znaků

Bludiště machina

Přestože se prémiové mobilní hry neobjevují jako lukrativní pro malé dotykové příběhy, jak bývaly, jsme potěšeni, že vývojář stále ochotný používat tyto vynikající dovednosti při výrobě mobilních her. Bludiště machina, Opět demonstruje mistrovství jeho řemesla.

Stačí říci, že se jedná o vynikající pohled na koncept bludiště a nabízí spoustu výzvy, slušné množství úrovní a je přehrávatelný, aniž by se cítil jako grind.

Nejlepší mobilní logické hry: PowerNode. Obrázek zobrazuje jeden z uzlů

PowerNode

S vizuální estetikou, která nám připomíná poměrně vynikající mini metro, je PowerNode zábavný a náročný hádanka, která vám připojuje generátory energie, abyste je zabránili zmizet v zmizení. Kabely jsou trvalé a máte více uzlů vyžadujících pozornost, než máte power krystaly, takže plánování je klíčové. Při dokončení stávajících však se vynořují nové uzly, hodí do vaší složité sítě napájecí síť stále komplexní řadu klíče.

Má několik niggles, ale je to vynikající, promyšlená logická hra a ideální pro každého, kdo hledá výzvu, která zahrnuje čísla a plánování.

Nejlepší mobilní logické hry: Candy Crush Soda Saga. Obrázek ukazuje různé bonbóny

Candy Crush Soda Saga

Jaký druh seznamu „nejlepších mobilních logických her“ je kompletní bez zmínky o Candy Crush? Tento zápas-tři hádan je naprosto obrovský-a z dobrého důvodu. Osobně máme rádi sodovou saga, protože šumivé nápoje jsou lepší než sladkosti.

Nejlepší mobilní logické hry: Eloh. Obrázek ukazuje tajemnou bytost poblíž vodopádu

Eloh

Eloh je levný a veselý puzzler, který je obzvláště skvělý na telefonech. Základní výzvou je umístění bloků, aby odrazily míče do správných otvorů. K tomu existuje lehký rytmický prvek a jak se věci komplikují, bloky mají kreativní formy. Někteří se například pohybují podél konkrétní osy.

Žádná z hádanek by neměla trvat déle než několik minut, než se odrazíte, ale je jich více než osmdesát, takže se díváte na několik dobrých hodin hraní pro minimální počáteční investici. A žádné nákupy v aplikaci!

Nejlepší mobilní logické hry: její příběh. Obrázek ukazuje, že žena byla natočena policií k výslechu

Její příběh

Vytvořil Sam Barlow, vývojářka za vyprávěním lží, její příběh je nový přístup na detektivní hře. Sledujete klipy z policejní databáze a ukazujete výslech mladé ženy, pokud jde o vraždu. Neexistuje však žádné skutečné vedení. Předpokládáte, že svou prací zde je vyřešit tajemství.

Do databáze můžete zadat vyhledávací výrazy a najít nové klipy na základě toho, co jste právě sledovali, a postupně můžete vytvořit obrázek toho, co se stalo. Metoda jejího příběhu umožňujícím hráčům odhalit informace o jejich vlastních podmínkách se stala obzvláště populární ve hrách a lze ji vidět při návratu Obra Dinn a Outer Wilds.

Nejlepší mobilní logické hry: Gorogoa. Obrázek ukazuje čtyři kuriózní obrázky - jeden ukazuje knihovnu, jeden ukazuje obrázky na zdi, jeden ukazuje osobu dívající se z okna a poslední ukazuje staré oblouky na hoře

Gorogoa

Tato oceněná hranice BAFTA od Jasona Robertsa je ručně kreslená tajemství, kde problémy musí být vyřešeny přesouváním čtyř snímků na obrazovce. Je to jednoduchý, ale velmi inteligentní mechanik, který nejen umožňuje vystavení příběhu hry užitečným způsobem, ale také vytváří krásnou vizuální strukturu, kolem které lze představit ručně kreslené umění Roberts.

Nejlepší mobilní logické hry: kde Shadows Slumber. Obrázek ukazuje hráče na úseku půdy v bažině

Kde Shadows Slumber

Toto je vynikající výběr pro fanoušky obou Monument Valley a Square Enix’s Go Games. Postrádá stejnou rozmanitost a stupeň chytrosti, jakou mají ty ostatní hry, ale jeho design existuje vynalézavost, která stále dělá skvělou práci při škrábání tohoto svědění. Použití světla a tmy ke změně scény před vámi je obzvláště kreativní.

Toto je bludiště založenou na bludišti, s intuitivními ovládacími prvky a uspokojivou hraní smyčkou. Atmosférická a imaginativní, kde Shadows Slumber je hodný doplněk k našemu seznamu „Best of“.

Nejlepší mobilní logické hry: Infinite West. Obrázek ukazuje spoustu divokých západů, které se chystají vystřelit v poušti

Nekonečný západ

Tento puzzler se podobá více deskové hře než zápas tři. Je těžké zjistit, který na to měl větší vliv, pochmurný motiv Ed Porter/Sergio Leone Western nebo Square Enix Montreal’s Critical Acceed Go série. Snadno je vidět, že vývojář APE-X má jasnou úctu pro oba a udělal vše, co bylo v našich silách, aby zdůraznil silné stránky obou, přičemž se hru přizpůsobila jedinečné vizi.

Hunting a pronásledování skóre v Infinite West vás může hodit do této horlivé smyčky „jen jedna další mapa“. Je to proto, že hlavní koncept je tak solidní a přítomnost nákupů v aplikaci není v žádném případě porušejícím obchodu, protože vám přesto dostanete skromné ​​množství zdarma.

Nejlepší mobilní logické hry: Lara Croft Go. Obrázek ukazuje, že Lara Croft leze na starověké ruiny

Lara Croft Go

Mnoho sérií Sterlingu zaznamenalo svou pověst slabších záznamů. Zejména sophomore propast; Tato výzva k opětovnému zachycení toho, co učinilo originál skvělým bez zbytečného opakování. Každý člen série GO má své jedinečné zásluhy a mechanika, ale Lara Croft Go stojí jako nejlepší série.

Hitman Go byl sužován lichými výzvami pro turn, které nabízely pouze derivační způsob polstrování hraní bez rozšíření obsahu. Velký plán Deus Ex Go pro každodenní výzvy a hádanky generované komunity do značné míry padly. Ale Lara Croft jde spolu s jeho dvěma expanzemi, zasáhla sladké místo výzvy, prezentace a stimulace. Jeho soustředěné lovy pokladů budou zabírat i ty nejlepší mozky.

Nejlepší mobilní logické hry: Cosmic Express. Obrázek ukazuje vlak procházející vesmírnou stanicí na asteroidu

Cosmic Express

Roztomilí malí mimozemšťané squidge sami do nepravděpodobných sférických kompartmentů, když dojíždějí do svých destinací ve vesmíru. V Cosmic Express jsou hádanky pickup-and-deliver, které nakreslují cesty vlaků pro trasu, která neumožňuje žádné křížení nebo zdvojnásobení zpět. Hra zahrnuje tunu úrovní a je překvapivě obtížná, dříve než později.

Každá úroveň se cítí křišťálově jasná a nic není zbytečné. Cosmic Express se probojuje přes galaxii a do vašeho srdce.

Nejlepší mobilní logické hry: Beglitched. Obrázek ukazuje tři po třech čtverečních čtvercích s pixelovanými znaky uvnitř, včetně slona a kočky

Zmatený

Náhlé zmizení čarodějnice závadu z počítačového operačního systému najde postavu hráče na snaze trénovat a nahradit ji. V Beglitched otevřete „soubory“ a najdete položky, další avatary, programy a nepřátele. Hra je rozdělena mezi pozezový režim, který využívá metodu hádání prostorů podobný minosním. Tón je lehký, idiosynkratický a design úrovně je inspirován i neobvyklým způsobem.

Omezení, správně aplikovaná, stimulují kreativitu. Beglitched byl propuštěn bez velkého fanfáru a poté následně přenesen do mobilu, kde svítí ještě více kvůli jeho aspektu obrazovky v obrazovce.

Nejlepší mobilní puzzle hry: Omezení 2. Obrázek ukazuje různé obrázky shifty postav visících poblíž stěn

Zarámováno 2

Hledání příběhu je příběh v rámci 2. Chytré rozdělení a rekombinování toho, co učinilo originál tak skvělým, následné rafináře a osvěží počáteční představu. Akce komiksů splňuje tajnost v kýčovitém nastavení noir-ish. Dalo by se to dokonce říct … Re-reframes to, co učinilo originál skvělým. Ano, je to pravděpodobně nejkratší a nejsnadněji vyčerpaný člen tohoto seznamu, ale stále má trochu navíc panache, který si zaslouží určitou zvláštní pozornost.

Existují hry, které hrají měsíce nebo roky, snaží se rozbít jejich záhady nebo upřesnit dovednosti. Pak existují ty hry, které mají konzumovat odpoledne, a nechat se celý zážitek stát sjednocenou a nepřerušenou pamětí. Omezení 2 patří do druhé kategorie; třída krátkých hádanek rozhodně stojí za hraní.

Nejlepší mobilní logické hry: The Room Three. Obrázek ukazuje útulnou místnost s krbem

Místnost tři

Co lze říci o sérii místnosti, která nebyla řečena dříve? Jeho vynikající hodnota a konstrukce? Nebo hromady kritických cen? Nemluvě o hostiteli vtipů mylné identity založené na stejnojmenném kultovním filmu.

Puzzle Boxy jsou jedinečný hmatový zážitek, který zmenšuje svět na jediný objekt, a poté ho hráč otevře na základě ničeho víc než čiré zvědavosti. Pokoj používá tento zážitek k velkému efektu, vytváří zážitek, který je jak přenosný, tak dostupný, a zároveň je to jen dotykový tajemný.

Nejlepší mobilní logické hry: Rozdělte ovce. Obrázek ukazuje řadu ovcí a prasat stojících na plovoucích blocích

Rozdělte ovcí

Tento klenot byl propuštěn zpět v roce 2015, ale byl to upozorněn pouze na začátku tohoto roku. Je to živá a přátelská vzdělávací hra, kde používáte matematiku k řešení hádanek. Je to o něco lehčí než váš obvyklý veletrh a některé hádanky mohou být nucené, ale je to vynikající příklad tréninků pro design obchodu sena ay. Pokud hledáte něco jiného, ​​ale přístupné, abyste vyhověli vašim potřebám puzzle, pak byste mohli udělat mnohem horší než tohle.

Nejlepší mobilní logické hry: Florence. Obrázek ukazuje dva lidi, kteří se romanticky líbají

Florencie

Ačkoli to není tak složité jako některá z těchto jiných zvířat, způsob, jakým spolupracujete a postupujete do příběhu ve Florencii, je dokončením malých hádanek. Tyto hádanky se používají tak dobře k reprezentaci aspektů bytí ve vztahu, ať už konverzace data nebo argumentace v obchodě s potravinami. Florence nemusí být vaším typickým hádankem, ale pokud chcete emocionální hru, díky níž se budete cítit spojeni se dvěma postavami – s menšími záhadnými podtóny – stojí to za váš čas.

Nejlepší mobilní logické hry: Evergarden. Obrázek ukazuje podivné zařízení na svítivě osvětleném stůl jako květ

Evergarden

Máte rádi rytmus? Máte rádi zahradnictví? Pak pravděpodobně budete milovat Evergarden. Tato hra zahradnictví na bázi dlaždic se odehrává v tajemném lese, kde pěstujete svou zahradu kombinováním rostlin do nových, neočekávaných forem a opět vracet život do lesa. Je to vynalézavý, přesto poněkud nekonvenční záhada – stojí za to se podívat, pokud se do toho vydáte.

Nejlepší mobilní logické hry: Portál konstruktéra mostu. Obrázek ukazuje různé mosty v rámci vědy aperture

Portál konstruktéra mostu

Pro nás, portál a portál 2 jsou některé z nejlepších logických her, jaké kdy byly vytvořeny – celý koncept vytváření dveří na jednom místě a vyjít v jiném má tolik záhadného potenciálu. Proto milujeme portál konstruktéra mostu, mobilní spin-off, sloučení portální série a série konstruktéra mostu. S doprovodem Glados se vydejte do centra obohacení clony a dokončete zbrusu novou sérii hádanek.

Nejlepší mobilní hry: Krystopia: Nova

Krystopie: Nova’s Journey

Tato sci-fi puzzle dobrodružná hra Antler Interactive vás vidí vstoupit do bot kosmické lodi kapitána Nova Dune a zkoumá záhadný signál tísně na planetě Krystopia. Se třemi láskyplně vytvořenými kapitolami existuje spousta hádanek, krásných prostředí a dokonce i výběr postav pro každého, kdo je ochoten to zkusit.

Nejlepší mobilní logické hry: Téměř pryč. Obrázek ukazuje ložnici s dalekohledem směřujícím z okna

Téměř pryč

Téměř pryč je kontemplativní hádanka, kde prozkoumáte řadu podrobných dioramů, které jsou známé a spíše se vyhýbají. Vyhodnocováním okolí postupně odhalíte příběh protagonisty a vyřešíte řadu environmentálních škrábanců hlavy. Je to bezvadně prezentovaný a často emocionální zážitek, na který brzy nezapomenete.

Nejlepší mobilní logické hry: Nedokončená labuť. Obrázek ukazuje krásně bílou architekturu

Nedokončená labuť

Nedokončená labuť je nádherné a promyšlené dobrodružství, kde prozkoumáte svět kolem vás házením malých kuliček barvy, abyste osvětlili okolí. Nabídka upřímného příběhu a jedné z nejvíce vynalézavějších základních mechaniků, které jsme viděli v hádanku, debutový název Giant Sparrow prostě není ten, kdo by mi chyběl.

Nejlepší mobilní logické hry - hádanky a přežití. Snímek obrazovky ukazuje, že zombie jsou útokem posuvnými dlaždicemi na dolní části obrazovky

Hádanky a přežití

Máte rádi zombie hry stejně jako máte rádi logické hry? Pokud ano, budete si opravdu užívat hádanky a přežití. Ve svém jádru je to hra o přesouvání dlaždic kolem, aby odpovídala různým barvám, a pak doufejme, že vytvoří komba, jak dlaždice zmizí a ty nad nimi padají dolů, ale má jedinečně apokalyptickou rotaci.

V této hře, když odpovídáte dlaždice, skutečně útočíte na zombie a čím větší je kombo, tím silnější je útok. Zombie na vás samozřejmě také útočí a nedokáže provést správné kombinace by vás mohlo stát hru. S více postavami odemknout a vyrovnat se to snadno by se mohlo stát jednou z nejvíce návykových her na vašem telefonu.

A to jsou všechny hry, které jsme dostali! Pokud chcete další doporučení, možná podívejte se na naše seznamy nejlepších her Android a nejlepší hry iOS. Určitě najdete něco, co se vám líbí.

Více z kapesní taktiky

Kapesní taktika Vaše cíl pro všechny věci mobilní, Nintendo Switch a Roblox. Poskytování průvodců pro největší a nejlepší hry pro iOS a Android, recenze všech nejnovějších titulů a zpravodajské příběhy, které vás budou informovat o. Proč jít kamkoli jinde?

Nejlepší logické hry na PC v roce 2023

Kompozitní obrázek z logických her: Lechuck z návratu na ostrova Monkey Island, některé vážené kostky z portálu, malé duchové z toho, jak se rozloučit, a hraní mimozemšťanů z vnějších divokých, vše v lese od svědka

Všichni někdy milujeme trochu headscratch – něco, co by zpochybnilo staré nudle a obtěžovat malé šedé buňky. Naštěstí je Puzzle žánrem hlavních ve videohrách, od Classic Point ‘N’ Click Adventures po podivné fyzikální hádanky a mimozemšťany ve vesmíru. Puzzle Games mohou být také RPG nebo Adventure Games; Mohou mít horor nebo hackování. Ve skutečnosti existuje tolik, že kurátor seznamu nejlepších logických her je samo o sobě něco jako hádanka. Ale na RPS máme rádi výzvu, takže jsme vám přinesli nový a vylepšený seznam 25 nejlepších logických her na PC, které jsou dnes v roce 2023.

Máme všechno, co by mohla chtít hlava hádanek: hry Sokoban, záhady vraždy, strategie, fyzika, jigsaws, goo a ten jeden Jonathan Blow udělal. Hádanky jsou konec konců široký kostel. Nejlepší ze všeho je, že všechny tyto jsou hratelné a připravené k odchodu, takže s emulátory není žádné zablokování emulátorů. Udržujeme seznam informovaný také o nových nejlepších a nejjasnějších logických hrách, takže se tak často podívejte zpět. Přejděte dolů a přečtěte si je všechny nebo klikněte na jméno, které vezme vaši fantazii v níže uvedeném seznamu.

Nejlepší logické hry na PC

 • 25. Rozbalení
 • 24. Skládačka skládačka sny
 • 23. How to say sbohem
 • 22. Stephenova klobása
 • 21. The Room 4: Staré hříchy
 • 20. Bílé dveře
 • 19. Gorogoa
 • 18. Uvnitř
 • 17. Případ zlatého idolu
 • 16. Mini dálnice
 • 15. Patrickův parabox
 • 14. Uzly
 • 13. Dorfromantik
 • 12. Hledač
 • 11. Baba jsi ty
 • 10. Vraťte se na Monkey Island
 • 9. Opus magnum
 • 8. Princip Talos
 • 7. Ctrl alt ego
 • 6. Svět goo
 • 5. Unavovaní
 • 4. Svědek
 • 3. Portál
 • 2. Vnější divočiny
 • 1. Návrat Obra Dinn

25. Rozbalení

Virtuální skládačka západu slunce nad vodou, položená na kousky na stole v skládačkách

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Skleněné maškarádní hry nabízejí nějaké hezké, ale zlověstné vitráže

Vezmeme -li věci na velmi doslovné místo, je skládačka sny skládačky skutečně prostorem pro virtuální hádanky odrůdy skládačky. Normálně jsem podezřelý z hry Jigsaw, protože obvykle jsou výběrem 2D obrázků anime dívek, které se líně rozpadly na opakující se kousky. Skládačka skládačka je luxusní verze. Každý kus hádanky je 3D objekt s vlastní fyzikou, takže je můžete otočit, vyzvednout je, upustit je a potenciálně je ztratit pod stolem (i když je k vám tlačítko přiblížit ztracené kousky).

Sedíte a děláte svou hádanku v malém bytě, s několika oblastmi, na které si můžete vybrat z místa, kde si můžete sednout a vybírat si svou skládačku jako lidoop péče o krajan. Můžete si přizpůsobit nejen nábytek, podlahy a stěny vašeho imaginárního bytu, ale také počet kusů, které bude mít vaše skládačka (v současné době stále procházím skrz šest tisíc kusů skládačky na plátek dortu, že já ‘ vedl asi rok). A můžete nahrát své vlastní obrázky, abyste se změnili na přípravky, pokud opravdu chcete nějaké anime dívky.

23. How to say sbohem

How to say sbohem je posuvná hra environmentální puzzle o ztrátě a zármutku

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Steam, Gog
Co jiného bych měl hrát: Hry jako Monument Valley, rozbalení, čekanky a majáky borovice mají různé styly, ale podobný druh vibrace.

Jedná se o sokoban, kromě toho, že se pohybujete scenérií, a to vám umožňuje přesunout postavy. Jako celek hra vypráví příběh nedávno mrtvého ducha, ztraceného a dezorientovaného v zemi mrtvých osídlených simiarně dezorientovanými duchy. Cílem je pomoci těmto duchům jít dál tím, že vyřešíte hádanky mřížky v úrovních, aby jim nechali uniknout očistěnému světu, ve kterém jsou. Každá úroveň má dveře k útěku, ale možná budete muset stisknout tlačítka, najít klíče a vyhnout se zoufalému duchovému slezině. Mnoho úrovní má několik kroků a chvíli vám bude trvat, než se dostanete na to, jak k vám můžete přesunout věci, než jít k nim. Je to zvraty na známém vzorci, který vás překvapí tím, jak těžké to může být.

Umění je barevné a zefektivněné, inspirované dětskými obrázkovými knihami. Poskytuje všemu přiměřeně neskutečnou kvalitu, když táhnete a tlačíte duchy a překážky kolem dopravních pásů na úrovni. A samotné úrovně se hodí k této vibraci. Jsou naprosto rozmarné, od zahrad, přes chaotické kuchyně, až po skutečný měsíc. Ale s rozmarem získáte také tichý příběh o zármutku a pokračování. Hodně k zabalení v jedné hře.

22. Stephenova klobása

Klobásy na vaření nějak ve Stephenu

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná
Co jiného bych měl hrát: Peaks Bonfire a expedice monstrum nabízejí příjemnější moderní sokoban akci

Když už mluvíme o hrách Sokoban, dovolte mi, abych vás pozval k vaření klobásy. Stephen’s Sausage Roll byla okamžitá klasika, když vyšla. Vy, malý člověk, máte obří vidličku, se kterou můžete na grily hodit obří tukové klobásy, abyste je vařili. Každá klobása má čtyři strany (vlevo nahoře, dole, vlevo, vpravo nahoře, dole vpravo dole) a každá musí být jednou převrácena na grilovací čtverec na podlaze, aby se vařila k dokonalosti. Ale dávejte si pozor, protože pokud je trochu uzemnění grilovaná více než jednou, dobře, pak si máte spálenou klobásu. A to vůbec neudělá.

Hladiny v Stephenově klobásové rolce se cítí malé, i když se rozrostly a stále složitější. Zřídka máte dostatek prostoru, že máte pocit, že jste se otočili, aniž byste zaklepali na klobásu, kterou jste měli tak pečlivě manévrované do správné polohy. Vaše vidlice pečení zabírá před vámi celé čtverec, takže se snadno vytvoří chyby – ale to je součást zábavy s hrou, jako je Stephen’s Sausage Roll. Resetování úrovně je snadné a bude jich mnohokrát, že jste úspěšně uvařili dva ze tří klobás, než jste si uvědomili, že jste si přesunuli zásadní, abyste vám umožnili konečný kousek konečného uřazení hotovosti. Je to jednoduchá, chutná a rozzuřená logická hra.

21. The Room 4: Staré hříchy

Na podrobném miniaturním modelu gotického sídla svítí reflektor s mnoha pokoji v místnosti 4: staré hříchy

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Jděte na celou sérii místnosti. Jsou to krásné kvarteto zlověstně uzamčených herních her.

Série místnosti vás vždy vidí, postava neznámého hráče, lákavá do izolované oblasti plné složitých hádanek, které musíte vyřešit. Úplně první místnost byla místnost – ve skutečnosti podkroví a místnost 4 se vrací zpět do podkroví. Tentokrát jste konfrontováni s velmi podrobným domem pro panenky, který se ukázal jako model sídla, ve kterém jste. Model je sám o sobě částečně puzzle box, s pohyblivými ozubenými kolečky a sekcemi, které se otevírají, když s ním komunikujete, ale také při otevírání přístupu do různých místností je druh magického portálu do plné velikosti verzí uvedených pokoje. Uvnitř těchto pokojů jsou více hádanek.

Room 4 je plný tolika krásných strojů: leštěné dřevo se skrytými dveřmi, leštěné ozubené kolečky, posuvné barevné kousky a knoflíky a všichni se cítí složité a hmatové a jako byly vyrobeny řemeslníkem. Do místnosti 4 je však i tmavá, téměř lovecraftovská vrstva, s mnoha hádankami, které vyžadují použití magického okuláru, aby viděli runy a symboly, které jsou nápomocny k porozumění řešení. Existují chapadla. Staré hříchy jsou dosud nejsložitější, ale nejuspokojivější ze všech her.

20. Bílé dveře

Protagonista 2D puzzle hra prochází bílé dveře po jeho pokoji na levé straně obrazovky a dívá se na jeho snídani - zobrazený na stole na pravé straně obrazovky

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, svědění
Co jiného bych měl hrát: V celém balíčku Rusty Lake je sedm her, včetně minulosti z roku 2022, což je kooperační hrací hra

Ne všechny logické hry musí být maxi. Bílé dveře jsou jedním z nejnovějších příspěvků v sérii Rusty Lake Série 2D logických her a jsou pravděpodobně nejvíce minimalističtější. Ovládáte amnesiak v tom, co se zdá být nějaký druh nemocničního pokoje, kde je každý den naplánován na přísný rozvrh. Hra vám to samozřejmě neřekne, ale rozvrh je připnut ke zdi, kterou můžete najít. Přichází sestra, aby vám položila otázky: Jaké je dnešní rande?;; Kolik je Vám let?;; kde pracuješ? A musíte najít odpovědi na tyto otázky kolem místnosti. Jemné věci se mění. Můžete vidět někoho stojícího v dálce mimo okno.

Každou noc sníte o událostech ve vaší minulosti a můžete je použít k rozmotání událostí, které vás přivedly do této místnosti. Je to krátká, náhradní hra s ničím zbytečným. Tajemství zamčené místnosti s twistem.

19. Gorogoa

Záhadné panely ve snímku obrazovky Gorogoa

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Steam, Gog, Humble, Epic Games Store
Co jiného bych měl hrát: Superliminal je logická hra, která hraje s perspektivou podobným způsobem, i když je to 3D a první osoba

Gorogoa byl navržen pro dotykové obrazovky, ale když hrajete na PC, moc neztrácíte vůbec. Obrazovka je rozdělena do čtvrtí a můžete je přiblížit a pohybovat je, abyste vytvořili nové cesty pro chlapce, který je prochází, a nechat ho přesunout z jednoho do druhého vyčištěním cesty v jedné sekci. Můžete je dokonce vrstvit na sebe a dát dveře do jednoho snímku přes horní část chlapce do jiného, ​​aby mohl projít. Jindy se panely stávají druhem skládačky, která vyžaduje, abyste se přiblížili a oddáli, dokud nenajdete správnou perspektivu, aby se věci shodovaly. Možná budete muset zařadit oheň pod parní vařič nebo na váhu police, aby naklonil správnou cestu.

To vše se hraje v krásných 2D animacích a bez jakýchkoli skutečných pokynů. Gorogoa je fantastický a umožňuje vám experimentovat, někdy vás zasune správným způsobem s některými piktogramy, ale z velké části vám jen necháte prozkoumat jeho život, pohybující se svět. Je to krásné a inovativní, způsobem, který není mnoho her jakéhokoli žánru, natož logické hry.

18. Uvnitř

Mladý chlapec se schovává za sloupem před středem pozornosti velké bezpečnostní kamery nebo robota uvnitř

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Steam, Gog, Humble, Epic Games Store, Itch
Co jiného bych měl hrát: Limbo je předchozí Playdead a možná slavnější, puzzle splatformer. Pro více temných plošinových antiků najdete v hrách Little Nightmares

Playdead’s Creepery, Monochrome Side-Scrolling Puzzle-Platformer Limbo správně způsobilo rozruch, když bylo propuštěno, protože nikdo předtím nic podobného neviděl. Playdead se podařilo stavět na limbu s vnitřkem. I když uvnitř má spoustu podobností – strana na puzzle -platformer s malým, zranitelným protagonistou a temným tématem – ale je to jak jeho okolní vyprávění, tak jak hraje do nových výšin. Inside’s Protagonist je mladý chlapec, kterého se připojíte uprostřed pronásledování lesem. Cesta postupuje skrze klesající venkovská oblast, pak prostřednictvím podivného vědeckého zařízení plného toho, co se zdá být myslící zombie a různé lidské experimenty. Konec je skvěle, ehm, překvapivý.

Samotné hádanky jsou kombinací logiky aplikované na fyziku (vložte krabici A sem a aktivujte přepínač B pro srážení efektu c) překvapivě a můžete zemřít podobným způsobem založeným na fyzice, které mají docela grafické animace. Ale existují také hádanky, které řešíte tím, že věnujete pozornost světu her. Jedním z nezapomenutelnějších okamžiků je, že se musíte zamaskovat v linii na podvodníci napodobení jejich pohybů ve správný čas. Nevím, jestli se to přesně počítá jako hádanka, ale je to krvavé dobré.

17. Případ zlatého idolu

Obrazovka je rozdělena do čtyř segmentů s textem, portréty znaků a dvěma dalšími textovými hádankami, které mají hráč vyplnit v případě Golden Idol

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný
Co jiného bych měl hrát: Návrat Obry Dinn má podobné logické uspokojení při řešení hádanky s skromnou vizuální informace.

Případ Golden Idol je bod a klikněte na detektivní hru, která odstraní všechny cizí kecy, jako je chodit kolem a mluvit s postavami, takže čas, který tam ušetříte. Případ zlatého idolu se rozprostírá mnoho desetiletí v životě několika luxusních podivných a jejich rodinných a spolupracovníků, všechny se soustředí na titulární artefakt. Každých několik let se s tím vztahuje několik (nebo několik) vražd a vy je uvidíte v okamžiku, kdy je vražda spáchána, nebo jak je tělo objeveno – s postavami, scénou a položkami zmrazenými všemi zmrazenými.

Kliknutím na scénu můžete prozkoumat obsah místností, kapes a dokonce i mozků, třídění deníků a zbraní a spojováním toho, co se stalo. Chcete -li vyřešit každou hrázi. Na večeři, kde byl někdo otráven, musíte zjistit, kdo tam seděl, ale můžete také přijít na to, který z pokojů služebníků patří, ke kterému služebníkovi. Na jedné nezapomenutelné úrovni na sídle je více než jedna osoba na jiném druhu drogy. Chcete -li tyto odpovědi vyplnit, poskytovali jste substantiva a slovesa, abyste se dostali do vět s mezerami, a můžete se pohybovat pouze tehdy, když to napravíte správně. Je to těžké, ale stojí to za to.

16. Mini dálnice

Zelená a modrá minimalistický mapa Pekingu na mini dálnici

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Mini dálnice je druh duchovního pokračování pro mini metro, což je stejná věc, ale pro podzemní vlakový systém

Už jste někdy uvízli v dopravní dojíždění a pomysleli si: „Co to absolutní blázen navrhl?„Nyní, díky mini dálnicům, že absolutní blázen může být vy! Záměrem je naplánovat silniční systém města, dostat lidi ze svých domů na místo, kde musí být, a znovu co nejúčinněji. Města rostou, jak hra pokračuje, takže vaše silnice se komplikují a můžete dát věci, jako jsou roudabouty, dálnice a semafory, aby se věci udržovaly v organizaci, ale máte omezený počet z nich, stejně jako omezené silniční dlaždice.

Domy, populační střediska vašeho města a na pracovištích neustále houbami přes uzavřenou oblast mapy a jsou kódovány barvy. Handa modrých domů se může objevit žluté pracoviště, zatímco hustota žluté populace je většinou na druhé straně řeky. Křižovatky zpomalují provoz, takže pokud dokážete vložit kruhové objevy, to vše protéká lépe, ale kruhové objevy zabírají hodně místa. Možná by dálnice pomohla zmírnit přetížení, ale může to zálohovat provoz buď končit. Mini dálnice je nepřetržitá hádanka, jinými slovy a ta, která se jen těžší, čím lépe jste na tom.

15. Patrickův parabox

Červená kostka tlačí další kostky kolem jiné krychle v Patricku

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, svědění
Co jiného bych měl hrát: Thomas byl sám, dá vám bloky. Baba je, že vám dáte logiku ohýbání mysli. K dispozici je také potrubí pro 3D hádanky s podivnou geometrií.

Ouroboros je slavný nekonečný had, který jedí jeho vlastní ocasní věc. Patrickův parabox je banda krabic uvnitř krabic, krabice jedí navzájem rekurzivně, s hádankami uvnitř. Je to technicky hra Sokoban – musíte zatlačit krabice na správná místa, a pokud je tlačíte na zeď, nemůžete je vytáhnout ven. Ale můžete zatlačit boxy (a sebe) do jiných krabic, které mají otvory. Tyto krabice samotné obsahují tvary, které můžete použít k procházení a řešení hádanky mimo krabici. Musíte myslet v krabicích.

V této mysli je 350 ručně navržených hádanek a Patrickův parabox odvádí dobrou práci, aby vás učil základy jeho pravidel, takže můžete řešit pokročilejší hádanky. Můžete přepravovat krabice uvnitř krabic. Můžete vložit krabici do sebe a začít myslet v nekonečnu. Uvnitř jiných krabic může být naskládáno více krabic, jako jsou hnízdní panenky. Podívej, tato hra má spoustu krabic. Je to zajímavé a promyšlené zvraty na omezeních Sokobanu, která se cítíte jako super-vyvážený matematik.

14. Uzly

Screenshot of Knotwords, logická logická logická hra křížovky, zobrazující jednu obrazovku puzzle na světle modrém pozadí

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Další hry Zach Gageho by mohly být na vaší ulici, zjevně kouzelníku. Dalším zřejmým tahem by byl Wordle

To je něco jako dělat rychlé křížovky, ale bez jakýchkoli stop. Dostáváte malou asymetrickou mřížku prázdných čtverců a uvnitř této mřížky jsou tetronimo tvary – možná foursquare, možná pravý úhel ze tří atd. Bylo vám řečeno, jaké dopisy jdou do každého z tetronimos, ale ne kde. Aby Foursquare mohl obsahovat písmena Ovow. Vaším úkolem je vyplnit všechna písmena tak, aby každá linka narůstala a dole vytvořila skutečné slovo.

To není tak těžké, jak to zní, a vy se dostanete do jeho houpačky docela rychle. Může to být těžké, když si uvědomíte, že slovo, o kterém jste si byli jisti. Máte také spoustu hádanek, z nichž si můžete vybrat, s více generováním každý měsíc. Je to hodně legrace, pokud máte rádi slovní hádanky a pravděpodobně to také rozšíří vaši slovní zásobu.

13. Dorfromantik

Série složitých venkovských dlaždic v Dorfromantiku

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Steam, Gog
Co jiného bych měl hrát: Relaxační stavitelé krajiny jsou nyní v podstatě jejich vlastní žánr, včetně městského skaper, cloudových zahrad a ostrovanů. Nadace je jako bukolická, ale je mnohem spíše sim Citybuilder

Dorfromantik je krásná hra. Je to ideální pro streamování. Je ideální pro hraní na pohovce. Můžete získat všechny intenzivní a pokusit se porazit své vysoké skóre a brát to všechno vážně. Ale pokud chcete, můžete mít jen krásný čas budovat hezké město. Všechny tyto věci jsou obsaženy v dorfromantice, logické hře, kde umístíte dlaždice k postavení klidné venkovské krajiny.

Dostáváte hromadu procedurálně generovaných šestiúhelníkových dlaždic, z nichž každý s jedním nebo několika různými druhy krajiny na nich – možná spousta domů, které by mohly tvořit vesnici nebo město, trochu lesa ohraničené polí nebo sekcí jezera. Plopping the the Down se k nim spojí a vytvoří vaše rostoucí údolí. Ale abyste získali vysoké skóre, musíte věnovat pozornost. Naplnění úkolů – jako větrné mlýn, který chce být ohraničen výhradně polí nebo les, který je dostatečně velký, aby vyhovoval jelenům – vám poskytne více dlaždic, abyste se neustále rozšiřovali, a pokud můžete růst dostatečně velký, pak se ocitnete v nových biomech, ocitnete se v nových biomech. nebo předem umístěná místa, která vám poskytují dlouhodobé úkoly. Je to správná úroveň chlazení a přitom vyžaduje nějakou aktivní myšlenku.

12. Hledač

Hádanky na hradním nádvoří na snímku obrazovky od The Looker, parodie svědka

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Svědek. Duh.

Není to často (číst: nikdy se to nikdy nestalo), že seznam obsahuje jak hru, tak parodii této hry. Ale tady jsme. The Looker je hra 2022, která funguje jak jako velmi dobrý kousek dobrého posádky v Joblow’s The Witness, a jako samotná dobrá logická hra. Základní atmosféra mnoha oblastí ostrova ve svědcích je znovu vytvořena, s obří šachovou sadou, živé bludiště a podivným hradem, ale je zde také arkádový žalář a druh pirátské vyhlídky. Roztroušené kolem nich jsou výběrem logických desek, vyřešených nakreslením čárů od začátku do konce červeného pera.

Co představuje začátek nebo konec, může být flexibilní. Dopisy S a E se počítají, a v jedné hádance není konec a musíte poslouchat jako vypravěč pípne, zatímco vytáhnete linii kolem bludiště – doslova říká „pípnutí“. Hádanky jsou všechny logické v rámci zavedených pravidel, ale vyžadují myšlení mimo krabici a jsou hravé na bootování. A po celou dobu uvidíte malé odkazy na svědka, jako je zarámovaný obrázek připomínající jeden ze stromových hádanek. Boxy laserových paprsků trvá absurdně dlouho na zapnutí. Po celém místě najdete malé nahrávací boxy a jedním z nich je inzerát pro ojeté vozy. Tato hra je zdarma!

11. Baba jsi ty

Odzbrojující obtížnou hádanka na Babě jste vy, kde ovcí podobný čmáraní stvoření baba musí najít způsob, jak se dostat přes řeku

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, pokorná, svědění
Co jiného bych měl hrát: Baba je, že jsi trochu sokoban, a proto je v parním svazku s Stephenovou klobásovou rolí a expedicí monster. Existují také dva spin-off, Babataire a Baba daně z

Baba je, že nejste přesně hra Sokoban. Potlačujete věci, abyste se dotkli objektu označeného jako vítězný objekt, a že tlačení podléhá omezením Sokobanu, takže pokud něco zatlačíte do rohu. Ale v Babě jste vy, můžete změnit, jaký je vítězný objekt. Nebo, co jsi ty. Každá úroveň bude mít také slovní bloky, které formují příkazy: Baba je ty, vlajka je vítězství. Ale můžete také tlačit tyto bloky slov kolem, abyste vytvořili vlajku, takže místo toho ovládáte malou vlajku sprite. Možná můžete udělat Babu být vy a vyhrát současně a vytvořit okamžitou zkratku pro celou úroveň.

Můžete to udělat, abyste mohli projít stěnami, můžete změnit, které položky jsou nebezpečné, můžete přimět Babu Float, můžete změnit barvu objektů. Ale každá úroveň má řešení a trénink si myslíte, že správný způsob je těžký. Naštěstí hra má llovely, jednoduché, téměř dětské 2D kresby, aby reprezentovaly všechno, takže je velmi jasné, co všechno je. Dokud to nezačnete pohybovat všude kolem, to je.

10. Vraťte se na Monkey Island

Guybrush stojí v Townhall v Brrr-Muda na oplátku na ostrově Monkey Island a dívá se na rozmanitý obsah jeho inventáře

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný
Co jiného bych měl hrát: Původní hry Monkey Island (1-3 jsou pravděpodobně nejlepší) vám zde pomohou. Další staré školy, jako je Day of the Chapadle, stejně jako modernější logické hry od tvůrců, jako je Broken Age, Thimbleweed Park, a Point ‘N’ kliknutí z likes WadJet Eye jsou všichni vaši přátelé zde

To, co je staré, je opět nové a návrat na ostrova Monkey Gils dává Ron Gilbert a Dave Grossman další točení kolem nejslavnější pirátské dobrodružné série, kterou videohry kdy vytvořily. Nastaveno v neznámém období po událostech prokletí ostrova Monkey Island, návrat na ostrova Monkey, líčí Guybrush Threepwood (mocný pirát) a skutečně najde tajemství ostrova Monkey, které se pokusil v první hře, ale byl rozptýlen padajícím V lásce s Elaine Marley a bojovat proti zombie pirátu Lechucku nad tím, kdo si ji nejvíce chtěl vzít.

A co je nejdůležitější, jedná se o robustní a zajímavý bod bodu a kliknutí na logickou hru, která v jeho nesčetných hádankách používá zábavnou logiku karikatury (a existují i ​​dvě nastavení obtížnosti). Jako milovaná série videoher má návrat umístění, postavy a dokonce i vtipy ze starých her, ale přidává novou rotaci. Je to meta (ale ne otravným způsobem) o stavu Guybrusho jako slavného dobrodruha, protože nakonec se věci mění a možná už neznamená, že už tolik, ale není to odcizující, pokud jste tyto hry nikdy nehráli. Je toho hodně, co je Nový, Také změny kvality života, mezi něž patří zbavení devíti-sloveso a extrémně reaktivního systému nápovědy, z této fantastické hry jsou pro staré fanoušky fantastickou hru, ale také pro palubní hráče, kteří jsou trochu leery z bodu a klikněte Dobrodružství obecně.

9. Opus magnum

Složitý propojovací stroj v Opus Magnum

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný, svědění
Co jiného bych měl hrát: Existuje mnoho zachtronické hry, která může být zajímavá. Shenzen I/O, exapunks, nekonečný. Ve skutečnosti můžete zavolat všechny hry Zachtronics v jednom svazku

Toto je pravděpodobně jedna z těch logických her, které vás tajně učí principy počítačového kódování, že je to tak? V Opus Magnum stavíte automatizované stroje, jejichž opakované pohyby budou konstruovat lektvary a jedy a co máte pro vás, alchemista. Existují programovatelné zbraně, stopy, písty a všechny podivné stroje, kterým musíte poskytnout pečlivé pokyny. Můžete vytvořit otočení zbraní, zasunout písty, ovládat přesnou částku, kterou se otáčí, když. Je ohromující začít, protože také musíte vzít v úvahu načasování a jak se každý z těchto prvků pohybuje ve shodě spolu s sebou.

Když se potýkáte s výzvou, že budete spojit dva konkrétní činidlo, včas, aby byla třetí transformována a štěrbina na kolejnici, aby se všichni spojili, stejně jako se přečtena paže, aby je vyzvedla a upustila je Do hotového slotu – a naprogramovat to, aby se proces mohl opakovat bez jakéhokoli z mechanizovaných bitů zaostávajících – rychle uvidíte, zda jste vyříznut pro Opus magnum. A to je docela jednoduchá hádanka. Ale je tu hodně otevřené flexibility. Pokud váš stroj funguje, funguje to. Můžete se soustředit na výrobu krásného, ​​elegantního stroje bez zbytečných částí, ale stále se počítá, pokud se dotknete nepříjemné monstrózy. K dispozici je také integrace parní dílny, takže můžete bojovat proti výzvám stanoveným z celého světa

8. Princip Talos

Robot v principu Talos při pohledu na hádanku, laserový rozprašovač na stativu

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Steam, pokorný, epické hry
Co jiného bych měl hrát: Pro podobné logické hry z první osoby se budete dívat na věci jako svědek nebo ctrl alt ego,

Princip Talos mísí staré, když prozkoumáte starověké ruiny různých civilizací a nové. Nebezpečí na vašem záhadném pokroku jsou špičkové síly, plovoucí robotické výbušniny a automatické namontované zbraně Gatling. Ty, které můžete zastavit pomocí Jammerů na statidech, tolik vašeho záhadného je načasování správné a vymýšlí logiku toho, co se stane, pokud v určitou dobu upustíte. Později používáte krystaly štěpení světla, které můžete použít k nabití dveří ve složitých stezkách kolem ruin a vážená kostka na tlakových polštářích Cílem je sbírat to, co jsou v podstatě tetronimoes, které vám umožňují otevřít dveře dalšímu plocha.

Jsou to dobré hádanky, ale velká část důvodu, proč si lidé pamatují princip Talos, je příběh kolem toho – který nebudu kazit, ale má co do činění s svobodnou vůlí a osobností (jako mnoho logických her, dělá, dělá mnoho logických her, z nějakého důvodu). Řešíte tyto hádanky, protože vám bylo řečeno hlasem, který se nazývá Elohim, a oznamuje, že je to váš tvůrce. Tento hlas je upřímně řečeno, druh zlověstně a najdete různé stopy, které vám říkají, abyste se při hraní vzdorovali nebo poslouchali Elohima. Ať už to děláte nebo ne, je na vás – princip Talos má více než jeden konec – ale příběh neskončí, zdá se, že Croteam říká, že stále pracují na pokračování.

7. Ctrl alt ego

Obývání robota jako ztělesněné mysli, která žije v počítačích, v pohlcujícím sim ctrl alt ego

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Další výpočetní hry jsou věci jako princip Talos, Test Turing, pozorování. je jich mnoho.

Ctrl Alt Ego se také objevuje na našem seznamu nejlepších hackerských her, protože je to obojí – i když, pokud jsme upřímní, je to jednodušeji hádanka než hackerská hra. Vlastně, být super upřímný, není to ve skutečnosti přímá hádanka. Jste jakýsi přítomnost AI bez propuštění, schopného přehnat hack do pohybu mezi různými stroji. To zahrnuje například fotoaparáty na datových bankách, což vám umožňuje rozsáhnout věci, ale také malé okraje, které se obtěžují kolem, nebo dokonce littlerové, které se mohou proklouznout do tunelů a mít funkci „kůra jako pes“.

Cílem je obecně dostat se z jednoho konce 3D úrovně na další, ale v cestě jsou překážky. Kromě fyzických obastaclů, jako jsou krabice a překážky. Ale nebojte se, protože do nich můžete proniknout, abyste se rozpustili a přemístili věci. Boční myšlení je povzbuzováno a skutečně nezbytné, a pokud zemřete, je to v pořádku, protože se prostě vracíte k tomu, abyste byli bez odklesnutí a můžete na to další jít.

6. Svět goo

Fisty

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Steam, Gog, Epic Games Store
Co jiného bych měl hrát: Portál konstruktéra mostu a mostu můžete dát výstřel pro stavbu bants; Úplně přesný bitevní simulátor a lidský pád plochý pro fyziku.

Toto byla naše hra roku v roce 2008 a je to stále ruddy krvavé, jak potvrdil Ollie, když ji znovu přehodnotil v roce 2022. Ve skutečnosti „World of Goo stále nabízí více zábavy než téměř jakákoli logická hra, protože“ byla vznešená chvála, kterou dal, takže to určitě stojí za punt. Zjednodušeně řečeno, World of Good je fyzikální mostní tvůrce, překročený s Lemmings. Musíte dostat své goo koule na výstup na úrovni a děláte to stavěním struktur mimo samotné goo, stavět mosty, věže a kyvadla z jejich lepkavých, natažených, newtonovských těl.

Goo není (není?), které však šíří, a jsou dány pod jejich vlastní váhu. Naštěstí existují různé poddruhy goo, jako růžové, které se mohou vznášet jako helium a poskytnout vám trochu výtahu, hořlavého goo nebo zeleného suchého zipu, takže můžete určité konstrukce přestavby na střední úrovni. Svět goo je jak chaotický, tak elegantní a je stále úžasným úspěchem o mnoho let později.

5. Unavovaní

Někteří z nadpřirozeného detektivního týmu při nezúčastnili se vyšetřování ložnice

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný
Co jiného bych měl hrát: The Blackwell Games, WadJet Eye’s Supernatural Puzzle Series, jsou hodni předchůdci. WadJet také publikoval (ale ne rozvinutý) vykopávky Hobbova Barrow.

Takže vás posedlý démonem, který zavraždil spoustu lidí za rok, které strávili ve vašem těle. Pondělí, mám pravdu? Ale, čerstvě demonované, připojíte se ke skupině nadpřirozených policajtů, kteří řeší nadpřirozené zločiny ve svěžích, detailních pixelartech a s obsazením úžasných hlasových herců, kteří to všechno oživují. Útěk z múzy jde přes palubu na inspirační věc, dítě bylo uneseno pochoutky – víte, magické cop věci. Všechny tyto události spojují dohromady v příběhu rostoucí temnoty a tak dále, ale i když je to všechno dobré, opravdu působivou věcí na neovladatelné je, jak je hra vrstvená a složitá hra.

Můžete si vybrat jeden ze tří původů (COP, herec nebo Barkeep), který ovlivňuje postavy, které již ve hře znáte, a jak přistupujete k problémům. Vaši spoluobčané jsou také rozmanitý parta, včetně média doprovázeného duchem a ohnivým mágem. Vyberete dva z nich, abyste vás doprovázeli na každé úrovni, a to, co ovlivňuje, co se stane a jak. Mít médium znamená, že můžete vidět a mluvit s jakýmikoli duchy kolem místa; ohnivý mág. víš. Ex-Cop může vystřelit okno, kde by ho mohl zlomit někdo jiný. Existují vrstvy a vrstvy chytrosti a složitosti, které se odloupnou zpět.

4. Svědek

Jedna z sekcí puzzle na ostrově svědka, sad s hádankami představujícími stromy

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Looker, který jste na seznamu předali dříve, je dobrá logická hra a milující odeslání. Jobloova předchozí hra Braid má za to se podívat (jen se zeptejte Soulja Boy)

Ostrov svědka je velmi velký, s hradem, sadem, vážným vypadajícím dokem, bažinou, laboratoří, květy, pouštní kousek, les, hora, druh stromového domu – spravedlivé, spousta divné kousky. A každý z těchto bitů je plný hádanek – každá oblast má mírně odlišnou chuť puzzle, i když jsou v podstatě vše, co dostává čáru z jedné strany malé vstupní desky na druhou – učí vám pravidla, jak věci řešit věci ve svědcích. Orchard má hádanky, které odrážejí jabloní před vámi. Některé hádanky bludiště potřebují, abyste se podívali na tvary stínů. Swamp má na logických deskách tvary Tetronimo a stromový dům má bílé a tmavé hvězdy. S obou z nich jsem se vůbec nestaral. Nebo hádanky v lese, kde musíte poslouchat tón ptáků, mohou, upřímně, upřímně, jít absolutně do pekla.

Ale mnoho dalších typů hádanek mi dávalo naprostý smysl. A možná nenávidíte ty, kterým jsem okamžitě pochopil. To, co dělá svědka tak působivým, je to, co ztěžuje popsat: je to druh každého druhu logické hry najednou. A navíc chodíte po podivném ostrově, posloucháte kryptické hlasové poznámky a přemýšlíte, kdo tam všechny tyto stroje umístí. Nakonec, pokud to hrajete dost dlouho, můžete vidět, že všude kolem vás jsou hádanky.

3. Portál

Skládačka zahrnující úhlové stěny a vysoce energetickou peletu na portálu

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Parní
Co jiného bych měl hrát: Portál 2 je báječný a možná jediným nástupcem portálu kromě úlohy aperture stolu, což je jen technický test pro parní balíček, ale je skvělý. Pez a Swapper vás přimějí přemýšlet o podobných liniích mimo krabici.

Byla to jedna z nejlepších her, když vyšla, a stále je to. Portál je opravdu fantastický, se skutečným, velmi dobrým vyprávěním environmentálního vyprávění, jedním z nejlepších antagonistů, jaké kdy byli ve formě pixelů, a – ano – brilantní hádanky. Hrajete (ve stylu třídy ve chlopně) neznělý a téměř bezrásný protagonista, který se probudí v testovacím zařízení, v určitém okamžiku se dobrovolně stal testovacím předmětem pro vědu o cloně a v určitém okamžiku jde do kryo-spaní. Nyní, nezveřejněná doba v budoucnu, vás probudí podezřele veselou AI a vrháte se do řady testovacích komor, abyste dokončili hádanky založené na fyzice s pistolí, která vypálí portály.

Nyní legendární glados roste osobněji, když vás testuje a postupuje přes úrovně mezi pasivním agresivním a vražedným s alarmujícím rychlostí. Testovací zařízení je podezřele prázdné a nakonec začnete vidět, co je za nedotčenými bílými stěnami. Ale způsob, jakým vás Portal učí pravidla hry, jak funguje její fyzika a portály, a hádanky, které vám představuje, všichni myslíte, že do konce hry myslíte úplně jiným způsobem. Je to klasika z nějakého důvodu.

2. Vnější divočiny

Rybářská ryba z Dark Bramble ve vnějších divočinách

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Steam, pokorný, epické hry
Co jiného bych měl hrát: Tkanina. Myslím, těžko říct. Zapomenuté město má ve svém srdci podobnou uspokojivou časovou smyčku, stejně jako krásný malý rozstřik tmy, sexy brutale.

Outer Wilds je jedinečná logická hra splňuje průzkum prostoru. Probudíte se jako nejnovější člen týmu Outer Wilds Cosmonaut a chystáte se vzít svůj první sólový let (v kosmické lodi vyrobené z zásobníků) od vaší malé domácí planety. Opravdu je to také malé – trvalo by vám asi čtyři minuty, než se kolem něj obejdete, ale je to vzácné množství času, vzhledem k tomu, že slunce ve středu vaší malé sluneční soustavy jde supernovou 22 minut po otevření oči.

Díky bohu, že kouzelná socha v muzeu vašeho města vás uvízne v Timeloop a resetuje okamžik, kdy zemřete, abyste začněte den znovu. Pomocí této schopnosti můžete přiblížit různé planety obíhající obíhající slunce a prozkoumat je – do mezí měřiče kyslíku, který je doplněn buď stromy, nebo návratem na vaši loď. Je toho hodně k vidění, což je místo, kde přicházejí opakované smyčky. Existují dvojčata, jeden rozlití písku do druhého jako přesýpací hodiny, odhalující ruiny na prvním. Jeden je logická planeta. Jedním z nich je explodovaná skořápka proměněná na divný vesmír Poket uvnitř vícerozměrného podstruhu. Zvuk nástrojů můžete sledovat kolegům rozptýlených kosmonautů. Řešením vnější divočiny je vesmír.

1. Návrat Obra Dinn

Zíral na kostru při návratu obrazovky Obra Dinn

Předchozí pozice: (-)
Kde to můžu koupit: Pára, gog, pokorný
Co jiného bych měl hrát:

Myslím, že návrat Obra Dinn je aktuální oblíbená hra tohoto webu – je to koneckonců na vrcholu našich top 100. Je těžké si představit, co by to mohlo ponořit z místa číslo jedna na nejlepších hádankách, buď. Návrat Obra Dinn je velká hra toho, co ve své recenzi Eurogamerův Christian Donlan nazval „námořní vražda sudoku“. Titulární Obra Dinn je vysoká loď, která zmizela, a nyní se znovu objevila s každou živou duší na palubě, která zemřela. Vaše práce je druh magického pojištění Auditer vyzbrojeného Bernardovým hodinky aktivovaným smrtí, což vám ukáže zátiší moment smrti člověka. Můžete volně chodit po scéně a Daisy řetězec další smrt na více dioramů, to vše ve slavném monochromatickém stylu napodobující mnohem dřívější hry.

Výzvou je spojit každé tělo s manifestem lodi a příčinou smrti. Toto tělo patří kapitánovi, kterého byl zastřelen y, taková věc. Vaše volby jsou odhaleny jako správné, až budete mít tři stěžované najednou. Je to mistrovsky hotovo, čím více, protože, jak se věci postupují, všimnete si některých rozhodně podezřelých možností smrti, včetně rozdrcení a rozebírání. Na oplátku Obra Din je bod, kde otevřete dveře kabiny, projdete na palubu a uvědomíte si, že hra posunula vybavení. Setkáním se s těmito úmrtími z pořádku se vám nakonec podařilo dát celý příběh dohromady, a je to doprovázená výkřiky, lemováním dřeva a naprosto bouchajícím soundtrackem plným zvonků.

Rock Paper Shotgun je domovem PC Gaming

Přihlaste se a připojte se k nám na naší cestě k objevování podivných a přesvědčivých PC her.